Willibrord geeft startsein voor 'Heiloo 1300 Jaar' A.J.V0S lil Echtpaar De Geus-Smit 60 jaar getrouwd OPEN DAG WELKOM BEVRIJDERS VAN NEDERLAND EN BEDANKT! GIRO 4456 TREK IN EEN CHAMPAGNE- ONTBIJT OP UW NIEUWE WATERBED? Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - Heiloö Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 330 175 Telefax: 072 335 644 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag 08.30-16.30 uur vrijdag 08.30-15.00 uur. Buiten deze uren is de redactie telefonisch bereikbaar: 072 339 849 of 072 331 081. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175. sax* MEI 1995 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO E N OMSTREKEN 60e JAARGANG NO. 18 Alkmaar en Heiloo ondertekenen convenant Zwembad Het Baafje bestaat 25 jaar GEES HAGHMANG LOODGIETERS Hockeyvereniging zaterdag 13 mei a.s. van 10.00 - 12.00 uur jeugd v.a. 6 jaar WELKOM Amels v/h v.d. Ridder Makelaardij o.g. Steunt u ook de ontvangst van de Canadese Veteranen? Stichting Nationaal Comité THANK YO tl CANADA' Comeniusiaan 16, Naarden SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Dodenherdenking Alkmaardermeer Yogelexcursie in Ter Coulster Bij aankoop van een CASCADE-WATERBED krijgt u dit ontbijt deze maand gratis bij u thuisbezorgd. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Alsof het bakens waren voor de parachutisten gingen de oranje ballonnen in Ypestein de lucht in. Willibrord Piet Vlaar) land na een afwezigheid van zo 'n dertien eeuwen op Heilooër bodem. HEILOO - Het was afgelopen zaterdag een drukte van belang in het wijkpark van Ypestein. Niet alleen trok het aan gekondigde Oranjebal met een optre den van The Porcupines de belangstel lenden naar de jongste wijk van Heiloo toe, maar ook - en wellicht vooral - was het de landing van Willibrord - na 1300 jaar weer op Heilooër bodem - die de vele honderden toeschouwers omhoog deed kijken. Precies volgens afspraak tussen half vijf en vijf uur kwamen vier leden van Paraclub Hilversum omlaag zeilen: Chiel van Kuilenburg, Henk Dieters, Gerard Hooi en Piet Vlaar landden keurig op de krappe beschik bare ruimte tussen tent, water, bebou wing en publiek en ontlokten applaus aan het publiek. Piet Vlaar, de 66-jarige parachutist uit Alkmaar, kwam gehuld in een zwarte pij op Heilooër bodem terecht. Hij was de 'reïncarnatie1 van de heilige Willibrordus, die 1300 jaar geleden een kerk stichtte en een put sloeg in Heiloo. Dit gegeven is in 1995 aanleiding voor een jaar vol met extra activiteiten onder de noemer 'Heiloo 1300 Jaar'. De coördinatie van de activiteiten is in handen van de Stichting Festival Heiloo (bekend van het Ypestock Popfestival). Deze stichting biedt deze week, samen met de gemeente Heiloo en Drukkerij Uitkijkpost, alle inwoners van Heiloo een speciale evenementen kalender aan als bijlage bij het week blad Uitkijkpost. In dit blad, op pagina 6, ook de eerste editie van het 'Heiloo 1300 Jaar Journaal', een vaste rubriek zolang de activiteiten voortgaan. Willibrord werd in Heiloo verwelkomd door burgemeester Nico Schoof. „Het is mij een eer en genoegen om u wel kom te heten in Heiloo", aldus Schoof vanaf het podium in de Oranjebal-tent. „Dertienhonderd jaar geleden werden de Friezen uit deze streek verdreven door de Franken. En met de Franken kwam ook het Christendom. Heiloo was gelegen in een gebied met bossen en moerassen, een wilde niaar boeien de wereld. Tegenwoordig is Heiloo anders, wat netter en ordelijker. En alles kan nog een beetje beter. Uw komst 1300 jaar geleden is nu de aan leiding om feest te vieren. Alle vereni gingen en instanties zetten daarvoor hun beste beentje voor. Vandaag is het meteen al feest, bij de start van een prachtig jaar 1995", aldus de burgerva der van Heiloo tegen de bebaarde Willibrord. HEILOO - Dinsdag 25 april is in het Alkmaarse stadhuis een convenant ondertekend door de gemeentebestu ren van Heiloo en Alkmaar. In dit con venant wordt afgesproken om het gro tendeels op Heilooër grondgebied gelegen bedrijventerrein Boekeler- meer-zuid gezamenlijk te ontwikkelen. Bij de vaststelling van het streekplan Noord-Holland-Noord is door provin ciale staten een amendement aangeno men, waarbij een gedeelte van de Boekelermeerpolder, aansluitend op het huidige bedrijventerrein, als bedrij venterrein is aangeduid. Hoewel het gemeentebestuur van Heiloo het betreurt dat agrarisch gebied verloren gaar, heeft zij er, gezien het regionale werkgelegenheidsbelang voor gekozen het provinciale streekplan te volgen. Om deze ontwikkeling voor Heiloo zo goed mogelijk te kunnen uitvoeren, heeft de gemeente Heiloö het initiatief genomen samen met de gemeente Alkmaar de Boekelermeer-Zuid tot ontwikkeling te brengen. Hiervoor wordt een samenwerkingsovereen komst opgesteld, waarin de stedebouw- kundige, financiële, economische en organisatorische aspecten worden vast gesteld. Vooruitlopend op deze samen werkingsovereenkomst is een conve nant opgesteld en ondertekend door beide gemeentebesturen. Op deze manier worden naar verwachting de agrarische, landschappelijke en ver- keersbelangen het best gediend. Afspraken In het ondertekende convenant zijn onder andere de volgende afspraken gemaakt: De gemeenten Alkmaar en Heiloo verklaren het voor het grootste deel op Heilooër grondgebied gelegen bedrijventerrein Boekelermeer-Zuid gezamenlijk te ontwikkelen. Er zal worden ingespeeld op de daadwerkelij- Oranjebal-mede-organisator Allard de Graaf heeft een onderonsje met de bebaarde Willibrord. ke behoefte, de realisering van bepaal de onderdelen kan daarom voorlopig worden uitgesteld. Een belangrijke rol hierbij speelt de intensieve bebouwing van een aantal aan te kopen percelen. De locatie heeft een regionale functie en richt zich vooral op randstadgeo- riënteerde bedrijvigheid. De verkeers- ontsluiting zal plaatsvinden via de ver legde A9 bij het Kooimeerplein en de Ommering. Veel aandacht zal worden besteed aan de landschappelijke invul ling vair het gebied. Er wordt rekening gehouden met een vloeiende overgang naar het landelijk gebied en het hand haven van het groene karakter van de westelijke en zuidelijke begrenzingen. Ook wordt met name het doorgaande verkeer op de Kanaaldijk ontmoedigd. In de overeenkomst wordt uitgegaan van een sluitende exploitatie die ten minste kostendekkend is. Zaken als verkeersontsluiting en landschappelij ke aankleding vormen een punt van nader overleg tussen de partners. Als voorlopige raming wordt aangehouden dat vanaf 1996 de eerste daadwerkelij ke activiteiten zullen plaatsvinden. Grondverwerving en het opstellen van 'het bestemmingsplan worden in af wachting van het starten van de geza menlijke activiteiten getrokken en uit gevoerd door of namens de gemeente Heiloo. De uiteindelijke samenwer kingsovereenkomst dient nog door beide gemeenteraden te worden bekrachtigd. HEILOO - Als vrijdag 5 mei om 9.00 uur het hek bij zwembad Het Baafje wordt geopend begint een bijzonder zwemseizoen. Het is namelijk 25 jaar geleden dat dit zwembad werd geo pend. Vanaf donderdag 25 mei (Hemelvaartsdag) tot en met zondag 28 mei zal bij dit jubileum worden stilge staan. Vier dagen lang zal de toegangs prijs slechts f 1,00 bedragen. In het grote bad worden aktiviteiten georga niseerd door zwemvereniging De Spetters en op de zonneweide zal 150 m3 zand worden gestort om een beach- volleybaltoernooi en een penalty bokaal (op blote voeten proberen gerenommeerde keepers vanaf 11 meter te verschalken) te laten verspe len. Binnenkort leest u in deze krant hierover meer. Maar eerst op vrijdag 5 mei de opening van het zwemseizoen 1995. Vanaf 9.00 uur zullen vele prominenten, onder aanvoering van wethouder mevr. Wuijster, een eerste duik in het ver warmde water nemen. Tot 12.00 uur is er op de openingsdag gratis een kopje koffie (voor de volwassenen) tot een zakje snoep (voor de kinderen). Burgemeester Nico Schoof overhandigt de evenementenkalender Heiloo 1300 Jaar' aan Willibrord. Gezegend zijn de nokjes waarmee drummer Henk-Jan van der Horst The Porcupines in de maat zal houden. Nadat hij het eerste exemplaar van de evenementenkalender in ontvangst had genomen, gaf 'geestelijk vader' Willi brord toe in het jaar 695 direct ver kocht te zijn geraakt aan Heiloo. „Ik heb het missiewerk letterlijk met twee handen aangepakt en een put geslagen. Die werd een bedevaartsplaats en is dat nog steeds. Het is een heilige plaats en ik vind dat reden genoeg om elke hon derd jaar een feest te vieren". Hij voeg de hierna de daad bij het woord en riep de aanwezige 'troubadours' op de nodi ge psalmen en gezangen aan te heffen ter verhoging van de feestvreugde. Drummer Henk-Jan van der Horst van The Porcupines ontving van Willibrord de 'gezegende stokjes' om de maat te slaan. De oproep bleek bijna overbo dig: massaal stortten de aanwezigen zich in het feestgedruis en het bleef nog lang onrustig in Ypestein. MAKELAARDIJ O.G. Zeeweg 20, 1852 CR Heiloo Tel. 072 331895 Fax: 072 338209 AAN- EN VERKOOP HYPOTHEKEN ASSURANTIËN TAXATIES HEILOO - „Tien jaar geleden hebben we een groot feest gehad, met dansen, een receptie en een heleboel mensen" vertelt het bruidspaar. „Nu doen we het wat kalmer aan, geen dansen, 's mid dags met de kinderen en kleinkinderen en een receptie op 18 mei in Klein Varnebroek." Mevrouw de Geus is 83 en de heer de Geus 85. De heer de Geus was timmer man-aannemer en bouwde indertijd het huis aan het Zevenhuizen waar ze tot op de dag van vandaag heel plezie rig wonen. Wel zijn er de afgelopen tien jaar wat ziekenhuis bezoeken geweest. Mevrouw de Geus voor een hart en heup operatie en meneer de Geus kreeg een pace-maker. Maar beiden zijn nog zeer vitaal. Het toeval wilde dat beiden verleden jaar tegelijk in het ziekenhuis lagen, maar wel op verschil lende afdelingen. Lachend vertelt mevrouw de Geus: „De zusters waren zo aardig, ze brachten me elke dag met bed en al even bij m'n man". De heer de Geus kan zich nog herinne ren dat het Medisch Centrum Alkmaar een opleidingsinstituut voor onderoffi cieren was. Grote slaapzalen voor de kadetten. Toen hij later eens op zieken bezoek was kwamen daar net een paar kadetten wat fruit aan patiënten bren gen omdat ze wel eens wilden zient wat er van hun gebouw worden was. Als de Geus het zich goed herinnert moet dat zo'n 55 jaar geleden zijn geweest. Er is veel veranderd in die 60 jaar. Heiloo had toen plm. 3000 inwoners en er waren nog zeven spoorwegovergan gen, waarvan de meesten onbewaakt. „In Ypestein zou ik niet willen wonen, ik vind het wel mooi, maar veel te dicht op elkaar". Vijf jaar geleden heeft hij nog z'n hele huis geschilderd. „Ik merk niet eens dat ik op een ladder sta, maar de kinderen hebben het nu verboden. Ik heb ook geen auto meer, de laatste was af en ik heb maar geen nieuwe meer genomen, dat was wel even wen nen". Mevrouw de Geus is een gezellige oma, ze heeft zeven kleinkinderen en Gijs van 10 jaar komt eens in de week tus sen de middag z'n broodje bij opa en oma opeten en dat vinden ze heel gezellig. Ook de andere kleinkinderen en kinderen, drie in getal, ziet ze regel matig. Klaverjassen is haar grote hobby ze heeft een vrouwenrondje en eenmaal per week gaat ze naar het Trefpunt. Thuis puzzelt ze veel. En zo leiden ze samen een rustig leven in hun ver trouwde omgeving. Maar in hun zestig jarig huwelijksfeest hebben ze best zin, de nette jurk hangt al klaar. Al is het dan misschien iets minder dan tien jaar geleden met de kinderen en kleinkin deren en nog wat vrienden gaan ze er een gezellig feest van maken. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Hoileweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. Kennemerstraatweg 129 Erkend schilder - Wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte HEILOO - Morgen, donderdag 4 mei, worden ook in Heiloo de doden uit de Tweede Wereldoorlog herdacht. Het officiële programma begint om 18.00 uur. Vanaf dat tijdstip tot zonsonder gang zullen van alle openbare gebou wen de vlaggen halfstok worden gehan gen. Aan particulieren wordt verzocht deze gedragslijn te volgen. Om 19.40 uur vertrekt vanaf de Bergeonstraat/hoek Hoileweg de stille tocht naar het monument De Man van Vught. Een ieder is uitgenodigd aan deze tocht deel te nemen. Na ongeveer tien minuten komt de stoet aan bij het monument, alwaar harmonie-orkest Caecilia toepasselijke muziek ten geho re zal brengen. Na het spelen van 'The last post' door een solist van showband Heiloo zal om 20.00 uur twee minuten stilte in acht genomen worden. Na deze stilte zal door de burgemeester namens het gercieentebestuur een krans bij het monument gelegd worden. Hij wordt hierbij geassisteerd door twee verken ners en twee gidsen van zowel Scouting Rurik en Scouting Victorie uit Heiloo. Na het bloemen leggen wordt de plech tigheid besloten met het gezamenlijk zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. Vanaf 20.25 tot 21.30 uur zal er een muzikale herdenkingsbijeenkomst plaatsvinden in de Witte Kerk met ondermeer de volgende onderdelen: een welkomst-/herdenkingswoord door burgemeester Nieo Schoof en de voor dracht van het gedicht van Bas Warnars, waarmee hij een schrijfwed strijd van Artsen Zonder Grenzen won. Tevens brengen Adri en Marieke Steenhoek muzikale werken van ondermeer Sweelinck, Purcell, Bach, Handel, Micheelsen, Strungk, Brixi en andere componisten. AKERSLOOT - Op zondag 7 mei zijn er twee rondvaarten over het Alkmaardermeer. Om 11.00 en om 15.00 uur kunt u aanmonsteren in jachthaven 't Hoorntje bij bar 't Voorom Achterom aan de Kerklaan 20 te Akersloot. Gevaren wordt via Spijkerboor naar De Woude, waar men een wandeling kan maken. Voor inlich tingen en/of reserveringen: 02513- 12120. HEILOO - Heeft u zo'n moeite vogels aan hun zang te herkennen? Dan is nu de gelegenheid daar wat aan te doen. Op woensdag 10 mei om 19.00 uur staan gidsen van het IVN (de vereni ging voor natuur- en milieueducatie) klaar onder de monumentale leeuwen, die de ingang van het Ter Coulsterbos, tegenover het gemeentebosje aan de Kennemerstraatweg in Heiloo marke ren. Zij zullen u zeker wijzen op het harde geluid, dat het kleine winterko ninkje voortbrengt, met halverwege het liedje de lange roller, die ook in z'n naam voorkomt. Wat er allemaal te zien is, het blijft een verrassing! Tijdens de wandeling door het bos zullen de gid sen proberen hun kennis op u over te brengen. Waar kan dit beter gebeuren dan op het oude landgoed, dat vijf eeu wen geleden al vermeld werd? U bent van harte welkom, er zijn geen kosten aan verbonden en als u een kijker hebt neemt u die natuurlijk mee! KINilWÉMi^STRAATWEG 63, HEILOO TELEFOON: 072 - 330550 KANTOORHOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 800 AG ALKMAAR Het 60-jarig echtpaar De Geus-Smit in hun woning aan Het Zevenhuizen. RIJKSWEG 127, LIMMEN, TELEFOON 02205-3401

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1