I I Informatie-avond woonwagenpark Programma Dodenherdenking 4 mei 1995 Heiloo Programma Bevrijdingsdag 5 mei 1995 Heiloo Herdenking Abraham Du Bois gS heiloo in PAGINA 4 UITKIJKPOST-3 MEI 1995 In de raadsvergadering van 2 november 1994 is besloten tot de aanleg van een woonwagen park overeenkomstig het bestemmingsplan vastgesteld op 7 september 1989. Op 11 mei 1995 is er om 19.30 uur in wijkge- bouw De Ypsalon een informatie-avond over het woonwagenpark in Ypestein nabij de Oosterzijweg. Doel van deze avond is de omwonenden te informeren omtrent de uitvoering van de aan leg van het woonwagenpark. Er zal informatie worden verstrekt over de locatiede inrichting en de ontsluiting van het terrein. Eveneens zullen de wethouders mw. J. Wuijster-Schuddeboom en de heer A.J.M. ten Hoope deze avond aanwezig zijn. 18.00 uur: Vlaggen halfstok. Vanaf dit tijdstip tot zonsonder gang zullen van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok worden gehangen. Particulieren worden verzocht deze gedragslijn te volgen. 19.40 uur: Stille tocht. Omstreeks dit tijdstip vertrekt vanaf de Bergeonstraat hoek Holleweg de stille tocht naar het monument "De Man van Vught". Wij nodigen iedereen uit aan deze stille tocht deel te nemen. 19.50 uur: Aankomst van de stille tocht bij het monument. Harmonie Caecilia zal toepasselij ke muziek ten gehore brengen. Na het spelen van "The last post" door een solist van Showband Heiloo, zal om 20.00 uur: twee minuten stilte in acht worden genomen. Na deze stilte zal door de burge meester namens het gemeentebe stuur een krans bij het monument worden gelegd. 20.10 uur: Na het bloemen leggen wordt de plechtigheid besloten met het gezamenlijk zingen van twee cou pletten van het Wilhelmus. ca. 20.25 uur: Vanaf dit tijdstip zal er een Muzikale Herdenkingsbijeenkomst tot plaatsvinden in de Witte Kerk, met o.m.: 21.30 uur - welkomst-lherdenkingswoord burgemeester Schoof; - gedicht van Bas Warnars (winnaar van de schrijfwedstrijd van Artsen zonder Grenzen). Burgerzaken Burgerlijke stand Informatie t/m 27 april 1995 Geboorten Raoul C., zoon van S.N. de Groot en C.E. Berger Bente, dochter van H. van der Molen en W. Groot Iris R., dochter van N.W. van der Steen en R.M.A.T. IJpelaan Kelly Y., dochter van RRN. Mulder en I.E.A. van der Lubbe Josephine M., dochter van J.R Kelder en E.M.C. Driehuis Elders geboren Suzanne E.T., dochter van R.N.J. Comans en W.M. Bitter Mike, zoon van A.R Bruin en H.G. Ooms Nina S., dochter van F.R Twisk en E.M. Schweizer Amber C.M., dochter van A.C.A. Stam en D.I.C.G. Ranzijn Fabienne C.S., dochter van R.S.M. van Hulst en D.J.M. de Wit Huwelijksaangiften E.O. Heidemann en V.D. Solkesz R.G.N. Turk en G.J. Kramer A.G.J. Spaan en M.G.L. Spanjaart Huwelijken M.J. Opdam en I. Pronk S. Bouraïma en A.A.M. Schaap R.M. Molenaar en E. Mulder Overleden J. van Ammers J.J.R van Schagen Elders overleden A. Onrust C. Blom A. Gemser, weduwe van Menkhorst Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen en positief bevonden meldingen verleend: Harrelaers 73, R.A. van Hekken - vergroten woonhuis Het Zandstuk 58, N.J. van Kouteren - plaatsen berging De Driestal 16, B.G.M. Tames - plaatsen schuur Ronde Laan 28, P.A. Le Belle - vergroten ber ging Westerweg 179, N. Kerssens - vergroten woon huis Maas Geesteranusweg 18, J. Klijn - vergroten dakkapel Heerenweg 116, G.J. Wijdenes - vergroten woonhuis Kennemerstraatweg 528, E.J.T. Brouwer - ver groten dakkapellen en woonhuis Stationsweg 5, V.F.A. Slagmaat - veranderen en vergroten woonhuis Matthijs Zonderhuisweg 1, Postkantoren b.v. - veranderen postkantoor Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216. Op 5 mei start in Wageningen een landelijke fakkelloop. Lopers vanuit heel Nederland gaan in estafette terug naar hun eigen woonplaats. Daar zal het bevrijdingsvuur worden ontstoken. Ook vanuit Heiloo gaat een ploeg deze dag op pad. Rond 13.00 uur worden zij bij het Bowling Centrum verwacht. Voor de kinderen is er deze dag een ballon nenwedstrijd. Om 12.00 uur worden zij bij het Bowling Centrum verwacht, waar zij hun ballon en een drankje krijgen. Als de lopers zijn gearriveerd gaan zij met de kinderen in looppas naar het Putje bij de Witte Kerk. Daar zal de burgemeester het bevrij dingsvuur ontsteken en kunnen de ballonnen de lucht in. Op 8 maart jl. was het 50 jaar geleden dat bij de "Woeste Hoeve" in de omgeving van Apeldoorn 117 landgenoten werden gefusil leerd als represaille voor de aanslag op Rauter, de chef van de Duitse politie in Nederland. Eén van de slachtoffers van deze wraakactie was onze plaatsgenoot Abraham du Bois. Abraham du Bois was reserve-luitenant bij het 2e Regiment Infanterie in de Peel. Na de inva sie van de Duitsers in 1940 wist hij naar Engeland te ontkomen. Daar werd hij inge deeld bij de Special Air Service waar hij een opleiding kreeg tot parachutist. In 1944 werd hij met de Airborn Divisie gedropt in het zuiden van Nederland als ver kenner voor de operatie Market Garden. Het fatale verloop van deze slag om Arnhem is bekend. Abraham du Bois werd eind septem ber 1944 gevangen genomen door de Duitsers, doch wist te ontsnappen. Na terug keer in Engeland werd hij op 18 oktober 1944 opnieuw naar Nederland (Gelderland) gezon den met de opdracht geallieerde piloten en parachutisten, die in het bezette gebied van Nederland waren ondergedoken, behulpzaam te zijn bij het ontkomen naar bevrijd gebied. Hij onderhield daarvoor contact met de ver zetsbeweging in Ede, waar hij ook wapenin structies gaf en deelnam aan een wapendrop ping. Helaas is Abraham du Bois toen, naar wordt aangenomen door verraad, op 1 december 1944 opnieuw door de Duitsers gevangen genomen. Op 8 maart is Abraham du Bois, 28 jaar oud, bij de hiervoor genoemde wraakactie gefusil leerd. Zijn naam komt voor op de Erelijst van gevalle nen die hun leven voor het vaderland hebben gegeven. Deze lijst bevindt zich in het oude gebouw van de Tweede Kamer in Den Haag. In de Alkmaarsche Courant van 8 maart jl. is een artikel over de massa-executie bij de "Woeste Hoeve" geplaatst. Daarin staat abu sievelijk dat Abraham du Bois een Alkmaarder was. Zijn ouderlijk huis bevond zich echter aan de Regulierslaan 2 in Heiloo. Dit huis is later gesloopt voor de aanleg van de ringweg om Alkmaar, maar behoorde daarvoor nog tot het grondgebied van onze gemeente. Gezien de inzet van Abraham du Bois voor zijn vaderland en de daarbij betoonde moed heeft het gemeentebestuur gemeend de nagedach tenis van deze plaatsgenoot te moeten eren door een straat naar hem te vernoemen. Hiervoor zal één van de straten worden aange wezen, die zullen ontstaan bij de aanleg van de binnenkort te starten nieuwbouwplannen in de omgeving van de Pastoor van Mijenweg nabij De Kloosterhof, De Biender en Het Wielemakersland. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mee, dat zij op de hieronder vermelde aanvra gen voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer hebben besloten vergunning te verlenen aan; Burgemeester en Wethouders van Heiloo; Brandweerkazerne Brandweer Heiloo Heerenweg 28/Raadhuisweg 3 A, 1851 KS HEILOO, voor het in werking hebben van een Brandweerkazerne op het perceel Heerenweg 28/Raadhuisweg 3 A, 1851 KS HEILOO Bandenservicebedrijf "Jan de Bandenman", Industrieterrein Oosterzij 2, 1851 NT HEI LOO, voor het in werking hebben van een bandenservicebedrijf op het perceel Industrieterrein Oosterzij 2, 1851 NT te HEI LOO De besluiten en de daarop betrekking hebben de stukken liggen op het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling VROM, kamer 110, ter inzage en wel van 4 mei 1995 t/m 15 juni 1995 iedere werkdag vanaf 08.00 tot 12.30 uur alsmede op het Politiebureau aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op vrijdag avonden van 5 mei 1995 t/m 9 juni 1995 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan er op de Afdeling VROM kos teloos een toelichting op de stukken worden verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kostprijs worden verkregen. De besluiten zijn ten opzichte van de ter inza ge gelegde ontwerpbesluiten niet gewijzigd). Beroepstermijn: De beroepstermijn bedraagt zes weken en vangt aan na datum van deze kennisgeving. Het beroepsschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA DEN HAAG. Tegen een besluil staat, volgens art 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden, aan wie redelijkenwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepster mijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voorziening en het instellen van beroep zijn kosten verbon den. Natuurlijk persoon 200,-- verzoek voorlopige voorziening 200,- instellen beroep Rechtspersoon 400,- verzoek voorlopige voorziening 400,- instellen beroep Belangstellenden kunnen een folder inzake "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" kosteloos afhalen bij het gemeentehuis. Openingstijden 't Beestenboetje Het dierenparkje en 't Beestenboetje in het gemeentebos zijn op de volgende dagen en tijden geopend: - iedere woensdag van 13.00 - 16.00 uur - iedere eerste zaterdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur en van 13.00- 15.00 uur. De raad Data Raadscommissies mei 1995 Commissie Bestuurszaken maandag 22 mei 1995 Commissie Welzijnszaken en Burgerij dinsdag 23 mei 1995 Commissie Grondgebiedzaken woensdag 24 mei 1995 In de Uitkijkpost van 17 mei a.s. staan de agenda's van deze commissies. De commissievergaderingen beginnen, tenzij anders vermeld, om 20.00 uur en worden gehouden in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. AGENDA VOOR RAADSVER GADERING D.D. 8 MEI 1995 1Loting volgorde van stemmen over zaken. 2. Eventuele mondelinge mededelingen. 3. Vaststelling beknopt verslag raadsver gadering d.d. 3 april 1995. 4. Ingekomen stukken. 5. Vaststelling grondprijzen en delegatie ver koop van woningbouwkavels in Stations gebied en omgeving (fasen II en III en locatie Cornelis Drebbel College). 6. Financiën, eigendom en beheer nieuw bouw Trefpunt. 7. Beschikbaarstelling krediet voor opstellen prijsvraagprogramma en planbeoordeling in kader van ontwikkeling De Egelshoek. 8. Beschikbaarstelling krediet voor aankoop woning Raadhuisweg 1. 9. Vaststelling voorbereidingsbesluiten landelijk gebied. 10. Vervanging/vernieuwing diverse stukken riolering. 11Opzetten van project stadswachten. 12. Begrotingswijzigingen. Afvalstoffen Wijziging ophaaldag Vooraankondiging week 18: De grijze rolemmers die normaal op vrijdag worden geleegd, zullen niet op vrijdag 5 mei a.s. (Bevrijdingsdag) maar op donderdag 4 mei a.s. worden geleegd. De containers bij winkels en bedrijven daaren tegen worden op vrijdag 5 mei 1995 gewoon geleegd. De chemokar staat op 9 en 10 mei 1995 in het dorp Deze maand wordt u weer in de gelegenheid gesteld om uw klein chemisch afval op een milieuvriendelijke manier te laten verwerken. De gemeente zal met eigen personeel en auto op de vaste inleverpunten aanwezig zijn. Bij deze medewerkers kunt u met al uw vra gen over chemisch afval terecht. Wilt u weten waar en op welk tijdstip u de che mokar kunt vinden? Raadpleeg dan de achterkant van de GFT- ophaalkalender. U kunt hierop overigens ook nog eens beknopt terugvinden welke stoffen tot het klein chemisch afval behoren. Collecte Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de hierna ver melde periode: 1. UNICEF 7 mei tot en met 13 mei 1995. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 13289 Open van 8.00 tot 12.30 uur SÈËÈÈSk Informatierubriek m

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 4