'Cuvée 1300': de feestwijn van Heiloo 'Cuvee 1300' Evenementenagenda Z& zeguyest/ c/afr DmCHËNHWE i/ts /j en Spiegelbeeld Koninklijke onderscheidingen Nieuws van de KBO Rondreis door Frankrijk Onderzoek woongerief Het Brugstuk positief Öud'papieracties in Heiloo Uitmarkt in teken van 'Heiloo 1300 Jaar' Fakkelloop van Wageningen naar Heiloo ÉaSil CYJfiJ£\ Bestelformulier WIJNEN HEILOO 1300 JAAR Antwoordnummer 1609 1850 WB HEILOO PAGINA 6 UITKIJKPOST-3 MEI 1995 aoor (/a/is c/er ffforst Ik voel me deze week heel feeste lijk. Dat past natuurlijk bij de tijd van het jaar. Eind april in Nederland: Koninginnedag komt eraan en je maakt je een voorstel ling van alle festiviteiten waaruit je kunt kiezen. Twee dagen laterde eerste meide dag van de arbeid. Weer zo'n dag om feest te vieren, hoewel dat in ons land niet zo'n traditie is. Ik heb de betekenis dit jaar maar eens heel letterlijk opge vat en heb tussen opstaan en naar bed gaan weinig anders gedaan dan arbeider zijn. En dan staat de vijf tigste mei over twee dagen op het programma. In Heiloo niet zo overladen met activiteiten als elders het geval is, maar toch een vrije dag om te doen en laten wat je wilt. Foutje, bedenk ik me nu. Op de vijfde mei moet ik vroeg uit de veren. Niet zo vroeg als vorig jaar, maar toch op een tijdstip wat je niet direct in verband brengt met een echte vrije dag. Aanstaande vrijdag namelijk opent zwembad Het Baafje haar poorten voor het zwemseizoen 1995. En was het niet precies een jaar geleden, naar aan leiding van een vroege duik in het diepe, dat ik besloot om de column 'Ze zeggen dat ik gek ben...' voor het eerst te publiceren in de Uitkijkpost? Ja wel! De tijd vliegt en we leven alweer bijna vijftig stukjes verder. De vijftigste column op de vijftigste mei: ook een feestje voor schrijver dezes, een heus jubi leum. Maar is het iets om lang bij stil te staan? In gedachten laat ik alle schrijfsels nog eens de revue passe ren. Wat heb ik met al dat spuien van ideeën en suggesties bereikt? En moet ik daar wel trots op zijn? 'The fool on the hilT, zo voelde ik me soms, want ik kon roepen wat ik wilde, maar veel respons was er niet. Ja, de personeelsvereniging van de gemeente Heiloo overwoog eens om een column van mijn hand over te nemen in het personeelsblad Amber. En vrienden en vriendin nen konden wel eens glimlachen om de door mij beschreven gebeur tenissen, waar zij - voor de buiten wacht veelal onherkenbaar - zelf een rol in speelden. Maar wezenlij ke dingen veranderen er natuurlijk niet door een wekelijks stukje in de krant. Want het museum in Heiloo is er nog steeds niet; sterker nog: de oude scholen die ik ervoor in gedachten had zijn allemaal tegen de vlakte gegaan. En het ludieke park met kunstenaarskolonie op de plek van De Egelshoek is nauwe lijks serieus overwogen. Pas volgen de week wordt door de gemeente raad een eerste stap gezet wat betreft de toekomst van dit deel van Heiloo. Het betaald parkeren in het dorp is er ook niet van gekomen en daar ben ik nu toch wel blij mee. Want met een bedrijfspand op De Oude Werf - zó ver van Stationscentrum, Hoekstuk, Loo en gemeentehuis wordt gefluisterd - noopt mij op een regenachtige dag toch om in een auto te stappen. Lekker fietsen door het dorp natuurlijk, maar als het regent en je hebt haast, dan is de verleiding van een koekblik op wielen toch wel erg groot. Met het voorgaande ondermijn ik natuurlijk mijn gezag - zo ik al enig gezag heb. Ben ik eigenlijk maar een roepende in de woestijn, een blinde die een mening heeft over de schoonheid van 'De Nachtwacht een dove recensent in het Concertgebouw bij een uitvoering van Mahlers composities? Mag je niets zeggen als je geen argumenten hebt, maar slechts over een gevoel beschikt? In dit verband vergelijk ik mijn schrijverijen wel eens met de activiteiten van de Stichting Heiloo Houden Zo! Regelmatig ben ik van mening dat de argumen ten van die club niet kloppen, maar voor m'n gevoel hebben ze zo nu en dan wel een beetje gelijk. En in deze zelfde uitgave van de Uitkijkpost kan men lezen dat men inmiddels meer dan duizend dona teurs heeft geworven in het drie en een half-jarig bestaan. Hebben ze het toch slimmer aangepakt dan ik! Maar dat is vanzelfsprekend en geen unicum. Veel, zeer veel men sen zijn veel slimmer dan ik. Ik weet van heel wat mensen, dat zij het 'voor wat hoort wat'-principe zonder al te veel wrpeging of pro blemen in de praktijk brengen. Groot opzien baren natuurlijk de smeergeldaffaires die grenzen over schrijden. Maar ook in het klein wordt er heel watgesmeerd Waren die paar consumptiebonnen tijdens het Oranjebal afgelopen weekend bedoeld om mijn keel of om mijn pen te smeren? Ik pro beerde aanvankelijk naar eer en geweten te handelen en deelde dus uit. Maar de verhouding kan daar bij wel eens flink zoek raken. Want door wat je krijgt - en zelfs meer - weer uit te delen, ben je juist dan niet kleur aan het bekennen? Ik vind het rpaar lastig en had er afge lopen zondag een beste kater van. Dat botst overigens niet met mijn feestelijke gevoel, waarover ik eer der schreef. Mijn eigen jubileum feestje, een jaar 'Ze zeggen dat ik gek ben...': kijk, zoiets pakt nie mand je meer af en ik moet er trots op zijn, vindt mijn psychiater. Want als gek met ervaring heb ik natuur lijk èn desondanks de hulp ingeroe pen van een professional op dit ter rein: je moet toch een beetje begrij pen waarover je schrijft, weten hoe je mensen voor de gek houdt. Het is niet anders dan het voorhouden van een spiegel. Want alleen in je eigen 'spiegelbeeldzie je hoe je bent: het rechter oog aan de rechter kant van het gelaat. Het is een spie gelbeeld vergeleken met het beeld zoals anderen jou zien, maar het is op de keper beschouwd het enige juiste beeld. Gaat het wat te ver? Simpeler dan: als jij naar mij kijkt, dan denk je 'Die is gek'; zie ik mezelf in de spiegel, dan denk ik... En ook dat geeft een feestelijk gevoel. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goederen kunnen worden afgege ven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Hondsbosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Ophalen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptijden: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Z&terdag 7 mei: maandelijkse verkoop tussen 10.00 en 14.00 uur in het pand aan het Victoriepark 2 te Alkmaar. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van een schoolbus voor gehandicapte kinderen te Palembang in Indonesië. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty Interna tional afdeling Heiloo brieven samen gesteld, die overgeschreven en verzon den kunnen worden voor (politieke) gevangenen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Denise Janssen (333094) of Jan Moolhuijsen (334925). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inleveradres: Wereldwinkel, Stations weg 105 te Heiloo, maandag 13.30- 17.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.00- 12.00 en 13.30-17.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Centrum Willibrord aan de Kennemer- straatweg 464 is iedere eerste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00- 16.00 uur. De toegang is gratis. Openbare Bibliotheek Heiloo Tentoonstellingen gedurende de maand mei in de bibliotheekafdeling van zorgcentrum Overkerck over 'Oorlog en bevrijding' en in de vitrine van zorgcentrum De Loet over 'Glas'. De bibliotheek is gesloten op vrijdag 5 en donderdag 25 mei. Donderdag 4 mei is de bibliotheek open van 10.00-18.00 uur. Tijdens de maanden mei, juni, juli en augustus is de bibliotheek op zaterdag gesloten. Boekverkoop Het Trefpunt Permanente boekverkoop in Het Trefpunt, Westerweg 294, tijdens kan tooruren. Ook als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u ons bellen, tel. 331297. Zaterdag 6 mei: geen verkoop. De eerst volgende boekenmarkt is op zaterdag 27 mei. Poppentheater Dibbes Poppenvoorstelling op 10,13 en 17 mei, aanvang 14.30 uur. Inlichtingen en/of reserveringen: Poppentheater Dibbes Jeugdfilmhuis Akersloot, Wilhelmina- plein 3, Akersloot, tel. 02513 13447. Galerie Amber Vanaf 4 mei is in Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 te Limmen een expositie te zien met werk van diverse kunstenaars uit de Chinese provincie Yunnan. Openingstijden: donderdag, vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag 5 mei: vrij bridgen, aanvang 19.45 uur. Dinsdag 9 mei: repetitie jeugdkoor De Blommenkinders, van 19.00-20.00 uur. Dinsdag 9 mei, aanvang 20.15 uur: alge mene ledenvergadering. Woensdag 10 mei: naailes, aanvang HEILOO - Op vrijdag 28 april heeft de heer N.P.M. Schoof, burgemeester van Heiloo, in de raadzaal van het gemeen tehuis aan vier inwoners van de gemeente koninklijke onderscheidin gen uitgereikt. Drie andere mensen uit Heiloo ontvingen de onderscheidingen elders. Aan een achtste inwoner van Heiloo kon helaas op 28 april de onder scheiding niet worden uitgereikt in ver band met zijn verblijf in het buitenland. De heer P.J. Kuijper ontving de ereme daille in zilver verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Hij kreeg deze onderscheiding voor zijn veertigjarig dienstverband bij Hoogovens Groep BV te IJmuiden. Dezelfde eremedaille ontving ook de heer H.I. Scholten. Hij was meer dan 25 jaar voorzitter van HSV De Vroegte Wint, binnen welke vereniging hij nog steeds actief is. Ook heeft de heer Scholten actieve bemoei enis bij ondermeer de Wao-Aaw Belangengroep, de Unie van Vrijwilli gers en activiteiten voor ouderen in zorgcentrum De Loet. De heer drs. M.H. Klercq werd benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Deze benoeming dankt hij aan zijn meer dan veertigjarige loopbaan bij het familiebedrijf Klercq Woonwereld, waarvan hij sinds 1968 algemeen directeur is. Daarnaast is hij ondermeer actief lid van de Rotary Club Alkmaar en neemt hij deel in de Stichting Familiehuis Medisch Centrum Alkmaar. De heer J.G.M. Sterkman werd even eens benoemd tot ridder. Hij heeft deze benoeming gekregen voor zijn maat schappelijke en culturele verdiensten, onder andere met bestuursfuncties in het rooms-katholiek onderwijs en de basketbalsport. Prof. dr. A.N. Diddens is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. De heer Diddens ontvangt de onder scheiding op een nog nader te bepalen datum. Hans Klaase werd onderscheiden met de eremedialle in goud, welke hij ont ving uit handen van een topman van PTT in het kantoor te Hoofddorp. Niet alleen zijn verdiensten voor PTT speel den een rol bij de toekenning, maar ook de vele maatschappelijke en culturele taken, die hij in de loop der tijd op zich heeft genomen. Zo is hij sinds 1968 een hard werkend lid van harmonie-orkest Caecilia; hij hielp vele nieuwe zaken van de grond te krijgen. Het orkest vond het vrijdag niet meer dan terecht dan om Hans Klaase op vrijdag 28 april een serenade als huldeblijk te brengen. C.L. Oost ontving eveneens uit handen van een vertegenwoordiger van de Koninklijke PTT NV de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De heer N.P. Spijker tenslotte werd benoemd tot ridder on de orde van Oranje-Nassau. Hij werkt sinds 1973 bij de provincie Noord-Holland als senior verkeerskundig medewerker. Naast zijn werk is de heer Spijker al vele jaren actief binnen de atletiekvereniging Trias in Heiloo. Commissaris van de Koningin in Noord-Holland, de heer J.A. van Kemenade, reikte deze onder scheiding uit. HEILOO - Op dinsdag 9 mei houdt de afdeling Heiloo van de KBO een eucharistieviering in de kapel van Onze Lieve Vrouw ter Nood, aanvang 10.00 uur. Pastor Hogema uit Uitgeest gaat voor; de collecte is voor kapel. Na de viering is er gelegenheid voor het drin ken van een kopje koffie met koek in het ontmoetingscentrum Het Oesdom. Wie behoefte heeft aan (gratis) ver voer, kan bellen met 335898. Op 19 en 26 september wordt er door de KBO een reanimatiecursus gehou den, waarvoor zich tot dusver 12 deel nemers hebben gemeld. Er is nog plaats voor enkele deelnemers, die zich kun nen melden bij J. Bakker, Zeekamplaan 29, Heiloo, tel. 336247. Ook ouderen die geen lid zijn van een ouderenbond kunnen deelnemen. Voor hen zijn de kosten in totaal f 25,00. Voor leden wordt de helft door de betreffende ouderenbond vergoed. De cursus zal de deelnemers leren hoe in urgente geval len te handelen, zodat dit initiatief zal kunnen bijdragen tot onze gezondheid. 10.00 uur. Vrijdag 12 mei: klaverjasdrive, aanvang 19.45 uur. Alle activiteiten vinden plaats in het Oosthonk, De Oostkanter 14 te Heiloo. TC Hogedijk Vrijdag 5 mei: racketavond voor begin ners en (ver)gevorderden. Avondtoertocht Le Champion Dinsdag 9 mei: fietstoertocht van Le Champion over 30 km. Start tussen 18.30 en 19.00 uur vanaf café Du Passage, Scharlo 1 te Alkmaar. Inlichtingen: 02510-25311. Klaverjasclub EHK Maandag 8 mei: laatste open klaverjas drive van dit seizoen, aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Inschrijven vanaf 19.30 uur in de zaal; telefonisch aan melden via 334056 of 334366. Bond van Plattelandsvrouwen Woensdag 10 mei: Gré van Duin en Anja Hartman verzorgen een spreek beurt over het werk van Annie M.G. Schmidt met als titel 'Licht, luchtig, let terkundig' bij de afdeling Heiloo van de Bond van Plattelandsvrouwen in de zaal van de gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat, aanvang 20.00 uur; introducées zijn welkom tegen betaling van f 2,50 entree. Vogelvereniging Kleurenpracht Maandag 8 mei: contactavond van vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo^ in het clubgebouw van de postduiven vereniging naast sporthal Het Venne- water, aanvang 20.00 uur. Heilooënaar J. Vellinga zal een dialezing houden over de flora in de omgeving van Heiloo en over weidevogels. Leden en belangstellenden zijn welkom; toegang gratis. Stichting Doorstroom Zaterdag 6 mei: verkoop van tweede hands spullen voor een waterproject in Uganda op het adres Koningsweg 36 te Akersloot tussen 9.30 en 15.00 uur. HEILOO - Onbekommerd rondreizen door Frankrijk. Met een luxe touring car, waarin 40 personen een plaatsje vinden. Want er moet voldoende been ruimte zijn. Je moet een beetje riant om je heen kunnen zien. Onbekommerd rondreizen, wie wil dat niet? De Reisgroep Non Profit organiseert zelf de reizen; tegen kostprijs. Een 15- daagse stedenreis, waarbij elke pleister plaats voor twee nachten wordt aange daan. Overnacht wordt in Campanille- hotels. Overdag zijn er een heleboel excursies, waarnaast ook een deel eigen invulling mogelijk blijft. Het reisschema is als volgt: Allereerst Caen en vandaar via Mont St. Michel naar La Rochelle, een schilderachtige havenstad. De derde stop is in Bordeaux, vervolgens naar Tarbes - met een bezoek aan Lourdes - en daarna na een tussenstop in Carcassone naar Avignon. Tot slot nog een tweedaags bezoek aan Parijs met o.a. een lichttoer. Het afscheidsdiner is in België. Voor deze reis, inclusief vervoer, excur sies, overnachtingen met ontbijt en diner is voorlopig een prijs vastgesteld van f 1.175,00 per persoon. Geïnteresseerden kunnen 334804 bel len voor verdere informatie. Wie het eerst komt, het eerst maalt c.q. mee gaat. Deze reis is gepland van 9 tot en met z3 september 1995. HEILOO - De vrouwen Advies Commissie (VAC) en de Woningstich ting Heiloo boden vorige week donder dag de resultaten aan van het woonge rief onderzoek in het Brugstuk in plan Ypestein. Wethouder J. Wuijster- Schuddeboom was hierbij aanwezig. Het Brugstuk bestaat uit 41 woningen in de sociale huursector en werd in 1993 opgeleverd. De woningen werden ontworpen door architektenburo Reus en Leeuwekamp uit Alkmaar. Het gaat hier om zogenaamde meer-fasewonin- gen. Er is een flexibele wand tussen de woonkamer en de kleine slaapkamer en dat wordt door iedereen als heel ple zierig ervaren omdat men naar eigen behoefte de kamer groter kan maken. Uit het hele onderzoek is gebleken dat de bewoners zeer positief reageren. Natuurlijk zijn er hier en daar opmer kingen, maar daar kan of verbetering in worden aangebracht en men leert er weer uit voor het volgende project. Een paar opmerkingen. Men vindt het verkeer op de Ypesteinerlaan te druk. Wethouder Wuijster kon ter plekke beloven, dat er bij de school een ver hoogde oversteekplaats komt, de rest is nog in onderzoek. De bewoners variëren in leeftijd van jonger dan dertig en ouder dan tachtig jaar. Deze verscheidenheid wordt door de bewoners zeer gewaardeerd. Als woongebouw biedt dit project mogelijkheden voor meerdere levens jaren. De rolemmers die in de omge ving staan evenals de fietsen die tegen het gebouw staan vindt men geen fraai gezicht. Er werd een dringend verzoek gedaan vanuit de VA)C in de toekomst alle deuren standaard groen breed te maken. Er wordt gewerkt aan een lijst met standaard criteria deze moet lan delijk gelijk zijn. Wethouder Wuijster was ingenomen met dit plan daar dit een hooptijd en gepraat bespaart. Alle bewoners die aan het onderzoek heb ben mee gedaan hebben een rapport gekregen. Vrijdag t/m maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine sportcomplex Het Vennewater. Vrijdag en maandag 20.00-22.00 uur; zaterdag en zondag 11.00-17.00 uur. Elke zaterdag Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. En container bij flatgebouw in De Kandelaar nabij nr. 12. Tussen 10.00- 18.00 uur. Zaterdag 6 mei Radboudschool, Slimpad 18. Tussen 9.00-12.00 uur. Benedictusschool, J.R Hasebroekweg 21. Tussen 9.00-11.30 uur. Ook gebruik te kleding. Iedere woensdag Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo, container bij flatgebouw in de Kandelaar nabij nr. 12. Tussen 12.00- 18.00 uur. Woensdag 3 mei Fanfare showband Heiloo, huis-aan- huis actie Ypestein/Dompvloetlaan. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 18.00 uur. Maandag t/m vrijdag (school-/werkdagen) WAO/AAW Belangenbehartiging Heiloo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331 840 of 02206 3525. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Geen plastic zakken. De Springschans, Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren, tussen 8.45 - 15.30 uur (in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43. Brengen tijdens de schooluren. Ook gebruikte kleding. Muziekschool Heiloo, Het Veld 1. Tussen 9.00 - 12.00 uur en 14.00 - 19.30 uur. Alle dagen Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook gebruikte kleding, mits in plastic zakken. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Handbalvereniging De Foresters, con tainer op sportpark De Egelshoek, Laan van Muijs. Wijninkopers Helder (links) en Haack (rechts) toosten met burgemeester Schoof op een goed verloop van Heiloo 1300 Jaar HEILOO - De wijn, waarmee Heiloo dit jaar zijn dertienhonderd-jarig bestaan opluistert, is afkomstig uit Frankrijk, met name uit de streek Cötes de Duras. Dit kleine wijngebied ligt aan de zuidoostelijke grens van de beroem de Bordeauxstreek. Het valt daarom niet te verwonderen dat de Duras-wij- nen veel overeenkomst met hun beroemde buren vertonen. Landschap Het landschap van de Duras-streek is lichtglooiend en afwisselend. Smalle, stille wegen kronkelen tussen lage, vaak beboste, heuvels. Her en der vindt men stukken grasland, waar runderen en schapen grazen, of percelen bouw land, waar maïs, rogge of aardappelen worden verbouwd. En daarnaast zijn er veel wijngaarden. De boerderijen liggen verspreid in het landschap. Dorpjes zijn er nauwelijks. Het enige stadje in de streek is Duras, waar het hele gebied zijn naam aan ont leent. Het stadje ligt op een heuvel. Er is een vervallen kasteel, een oude kerk en een echt provinciaals hotel-restau rant, waar je tussen de middag van een stevig maal kunt genieten. Uiteraard besproeid met de wijn uit de streek. Wit, rood en rosé De wijnen van de Cötes de Duras- streek lijken veel op die van hun buren uit Bordeaux. Dat wordt mede veroor- HEILOO - De eerste Uitmarkt in Heiloo op zaterdag 2 september zal in het teken Staan van 'Heiloo 1300 Jaar'. De tijd van de vroege middeleeuwen herleeft deze dag in al zijn glorie. Tijdens de opening van de markt wordt de tijd al direct een flink stuk terugge zet. Ten tijde van het jaar 695 zal een - ludieke - blik vooruit worden gewor pen naar de eeuwen die komen gaan tot 1995 aan toe. Naast de eigenlijke presentatie van wat Heiloo op cultureel gebied te bieden heeft, onder andere in het komende seizoen, zal het thema 'Middeleeuwen' als rode draad door de activiteiten van de Uitmarkt heen lopen. Voor de kin deren is er een speciaal programma met een middeleeuwse markt, onder meer met een waarzegger en Oudhol landse spelletjes. Verder zal de ceremoniemeester zich in middeleeuwse kledij steken en waar mogelijk zal door de deelnemende organisaties bij dit thema worden aan gesloten. Het is de bedoeling dat het geheel wordt opgeluisterd door mid deleeuws straattheater. De organisatie van de Uitmarkt Heiloo 1995 hoopt dat deze één van de hoogtepunten zal vor men rond de viering van 'Heiloo 1300 Jaar'. HEILOO - In de nacht van 4 op 5 mei ontsteekt burgemeester Jager van Wageningen het bevrijdingsvuur bij het Nationaal Bevrijdingsmonument voor hotel De Wereld. Dit bevrijdingsvuur zal döor duizenden hardlopers uit Nederland naar hun woonplaats wor den gebracht. Zo zal net als in 1945 de bevrijding vanuit Wageningen als een lopend vuur door Nederland gaan. Ook uit Heiloo zal een groep lopers het vuur naar onze gemeente halen. Ze hopen om circa 01.00 uur 's nachts de fakkel te ontsteken en twaalf uur later in Heiloo te arriveren. Hier wordt de groep bij het bowlingcentrum aan de Kennemerstraatweg opgewacht door de jeugd van Heiloo, waaronder ook 40 jeugdleden van atletiekvereniging Trias. De kinderen ontvangen daar alle maal een ballon en met deze ballon in de hand zullen zij de (loop)groep bege leiden in rustig tempo naar de Willibrordusput nabij de Witte Kerk. Hier wordt de fakkel door burgemees ter Nico Schoof in ontvangst genomen, waarmee het plaatselijk vuur ontstoken zal worden, waarna tevens de ballon nen de lucht in zullen gaan. De leden van Scouting Rurik zorgen voor een stellage, vanwaar de burgemeester het vuur kan ontsteken. Het geheel zal feestelijk worden begeleid door muziek van het Heilooër harmonie-orkest Caecilia. Wanneer iemand wil meelopen met de Loopgroep Wageningen-Heiloo, dan kan men zich nog opgeven bij Ate de Vries, tel. 337487. Kinderen die het laatste stukje van de loop door Heiloo willen meemaken, kunnen zich op vrijdag 5 mei melden op het parkeerterrein van bowlingcen trum Heiloo. Alle kinderen van de basisscholen kunnen meedoen. Aan de ballonnenwedstrijd zijn vijf prijzen ver bonden, beschikbaar gesteld door bowling. «:U.'Vr:OX 'ÓÖfSS SXSfcftS SOi:Sx! CÖN?*X?:* 1988 is% A SHWS&Vfft a X.'ï2Q zaakt doordat de wijnen van dezelfde druivesoorten worden gemaakt en omdat de vinificatie- (wijnbereidings-) methoden nagenoeg identiek zijn. Maar - en ook dat is net zoals in Bordeaux - er zijn grote kwaliteitsver schillen tussen de wijnen uit deze streek. Deze worden vooral veroor zaakt door de grotere of mindere zorg, die de wijnbouwers aan hun druiven en de wijnbereiding besteden. Er worden zowel witte, rode als rosé wijnen in deze streek gemaakt. De witte zijn droog, fris en vaak lekker fruitig, vooral als ze uitsluitend of voor namelijk van de Sauvignon-druif wor den gemaakt. De rode wijnen zijn - als het goed is - lekker stevig en sappig met een geur die doet denken aan bessen, pruimen en ander rood fruit. De beste soorten zijn veel beter dan een wijn van gemiddelde kwaliteit uit Bordeaux. De rosé's tenslotte zijn absoluut droog van smaak en hebben een vriendelijke vruchtige geur. Alain Mariotto De wijnen van 'Cuvée 1300', de fees twijn van Heiloo, worden gemaakt door Alain Mariotto. De nog jonge wijnboer - hij is net over de dertig - woont in Esclottes, een klein dorpje aan de grens met het Bordeaux-district. Hij heeft het bedrijf een kleine tien jaar geleden van zijn vader overgenomen en sindsdien heeft hij consequent voor de verhoging van de kwaliteit van de door hem geproduceerde wijnen gekozen. Alles verzorgt hij zelf: de teelt van de wijnstokken, de pluk (met de hand!), de vergisting, de rijping van de wijnen (de rode op eikenhouten fusten, die hij in Bordeaux gekocht heeft: de witte in roestrij stalen vaten om maximale fris heid te behouden) en de botteling. Dat zijn werkwijze succes heeft blijkt wel uit de vele onderscheidingen, die zijn wijnen bij de diverse wijnconcoursen in Frankrijk hebben gewonnen. Zijn stre ven is om de beste wijnen van de streek te maken. 'Want', zegt hij, 'wij grenzen hier aan de Bordeaux-streek, wij hebben dezelfde grond, wij gebruiken dezelfde druiven, wij passen dezelfde wijnbereiding toe. Waarom zou onze wijn minder zijn? Ik streef ernaar wijn te maken die vele Bordeaux-wijnen overtreft'. Daarin is hij ongetwijfeld al geslaagd. Het enige dat hem nog niet is gelukt (en dat zit hem toch wel wat dwars) is dat zijn wij nen nog niet de prijzen opbrengen die een gemiddelde Bordeaux kost. 'Aan de overkant van de weg zijn de prijzen vijf francs per fles hoger, omdat het Bordeaux mag heten, maar de kwaliteit ligt een stuk lager', aldus Mariotto. Cuvée 1300 Cuvée 1300 is er in wit, rosé en rood. De wjtte wijn is van uitsluitend Sauvignon-druiven gemaakt en daar door zeer geurig. Daarnaast is de wijn droog en elegant. Ze smaakt prima in de zomerse tuin, bij salades en bij vis gerechten. De rosé - jammer dat die in Nederland niet meer zo veel wordt gedronken - is droog en licht en heeft een heerlijk vruchtige smaak. Heel lek ker bij een zomerse lunch. De rode wijn is zowel vol als soepel. Ze is wat je noemt prachtig 'in balans'. Een genot om bij de maaltijd te drinken, maar je kunt er ook 's avonds van genieten, met eventueel een klein stukje kaas ter begeleiding. De wijnen van het 'Cuvée 1300' etiket van Alain Mariotto in de Cötes de Duras worden exclusief geïmporteerd door de Heilooër wijnkoper ij Haack en Helder. Zij kosten f 9,75 per fles en f 55,00 per doosje van 6 flessen (ook gecombineerd). En bovendien steunt u hiermee het comité Heiloo 1300 in haar activiteiten. Bestellen van de wijn is mogelijk via de in deze krant aanwezige bon. U kunt ook rechtstreeks contact opnemen met de wijnkoperij. De wijnen zullen zo spoedig mogelijk worden afgeleverd. En mocht u deze zomer de Cötes de Duras willen bezoeken en daarbij de heer Alain Mariotto willen ontmoeten - om met eigen ogen te zien waar deze voortreffelijke wijn vandaan komt - dan kan ook dat via de wijnkoperij geregeld worden. Ondergetekende: Adres: Postcode:Woonplaats: Bestelt:flessen witte wijn flessen Rosé flessen rode wijn Totaal:flessen. Totale kosten: Dit formulier invullen en uitknippen, in een enveloppe doen (post zegel hoeft niet, maar mag wel) en deze adresseren aan: Binnen het verzorgingsgebied van de Uitkijkpost wordt de wijn gratis thuis bezorgd. Daarbuiten wordt een kleine vergoeding berekend. Handtekening:

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 6