Lafitte, wie kent hem niet?! Roltrap-run in 't Loo Uw huis schilderen? BOITIEIM na BOTTELIER Autorijschool Lute in het nieuw Onderwijs in Heiloo? Uitkijk! Een nieuw bouwplan? Waar voelt iemand die zijn huis wil verkopen zich nou eigenlijk thuis? G. BALTUS Chateau Rousseau Lafitte 1993 Bordeaux Rouge Lees het elke week in de lFki Lees het elke week in de Uitkijkpost, hét gratis week blad voor Heiloo en omstreken! Pointer 'Classica' MARTIEN HOEBE FIETSEN VERF* WAND INSTALLATIEBEDRIJF LET OP! subsidie op CV-ketels liWSllii! PAGINA 18 UITKIJKPOST-17 MEI 1995 M. Rood Zwart Familie Toernooi CHtëÖtót* MÈktiUï Ballantine's Whisky Floryn Jonge Jenever Malibu "pine-apple" Joustra Beerenburg Gilbey's Gin - - C.D.A Info-uur Nieuw contactlens- systeem bij opticien John Moen Osdorp Posse komt naar Buk Buk De Foresters Penalty bokaal nieuwe stijl Jeugdorkest Caecilia naar de Efteling moeilijk ter been? 02208-98622 Courvoisier*** Cognac Hoppe Vieux Kahlua Koffielikeur Leeuw Pilsener six-pack 5 1e PC - DISCOUNT ALKMAAR Dè Computer - Koopjes beurs Kijken, spelen en kopen voor het gehele gezin op zaterdag 20 mei, de Hoornse Vaart, Hert. Aalbrechtweg van 10-16 uur. Hardware, Software, Boeken, Supplies, Videogames, Koopvidêo tegen de laagste prijzen. Ook gebruikte appara tuur. Prijzenfestival: Win een Philips CD-i-speler. Sega spelletjes-wedstrijden. Demonstratie CD-i software en films. Info Inter Expo Media 070 - 3588929 REDUKTIEB0N 5,- voordeel. Inleveren aan de kassa. Naam: Straat* nr. Postc.Plaats: Uitkijkpost 17/5 1995 De beste en voordeligste keus uit de consumentengids. w Trommelremmen 3 versnellingen 770,- R.V.S. velgen inruil 200,- AXAslot 570,- Standaard snelbinder enz. enz. remnaaf 670,- inruil 200,- STATIONSWEG 2 HEILOO 072 335596 lidten Alléén uw verfspeciaalzaak verkoopt de echte vakverven Het wordt vakwerk met Verf Wand tel. 072-330175 fax 072-335644 Slijterij Wijnhandel AD0 tel. 331430 (landelijk erkend) SPECIALIST IN: sanitair verwarming dakbedekkingen (vrijblijvend prijsopgave) Natuurlijk bij die makelaar, die hem alle werkzaam heden verband houdend met die verkoop uit handen neemt zoals bezichtigingen regelen, onderhandelingen voeren enz. Maar... bovendien een goede prijs voor zijn huis weet te bedingen. Echter... hoe bepaalt hij die prijs, hoe vindt hij gegadigden, hoe brengt hij dat huis onder de aandacht, hoe weet hij dat die enthousiaste koper het ook werkelijk kan betalen. Het wordt u allemaal gaarne verteld als u dit kantoor binnen stapt. MAKELAAR DONKERSLOOT Stationscentrum Heerenweg 201 1851 KP Heiloo Tel. 072 330524 JE VOELT JE ER THUIS BIJ NVM iiiiii Openbare Bibliotheek Heiloo Tentoonstellingen in de bibliotheek tot 6 juni: 'De tijd van Mahler' (volwasse nen), 'Er zit muziek in een boek' (jeugd) en 'Kijk het ABC - wie leest en telt er mee?' (kleuters, tot 2 juni). De bibliotheek is gesloten op donder dag 25 mei. In de maanden mei, juni, juli en augustus is de bibliotheek op zaterdag gesloten. Boekverkoop Het Trefpunt Permanent^ boekverkoop in Het Trefpunt, Westerweg 294, tijdens kan tooruren. Ook als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u ons bellen, tel. 331297. De eerst volgende boekenmarkt is op zaterdag 27 mei. Poppentheater Dibbes Poppenvoorstelling op 14, 17, 21 en 24 juni, aanvang 14.30 uur. Inlichtingen en/of reserveringen: Poppentheater Dibbes Jeugdfilmhuis Akersloot, Wilhelminaplein 3, Akersloot, tel. 02513 1,3447. Galerie Amber .Vanaf 4 mei is in Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 te Limmen een expositie te zien met werk van diverse kunstenaars uit de Chinese provincie Yunnan. Openingstijden: donderdag, vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Avondtoertocht Le Champion Dinsdag 23 mei: fietstoertocht van Le Champion over 30 km. Start tussen 18.30 en 19.00 uur vanaf café Du Passage, Scharlo 1 te Alkmaar. Donderdag 25 mei: fietstoertochtjes rondom Alkmaar over 25 of 50 km. Start tussen 9.00 en 12.00 uur vanaf café Du Passage, Scharlo 1 te Alkmaar. Inlichtingen: 02510-25311. Sociëteit Alleenstaanden Zaterdag 10 juni: reisje naar De Hortus in Haren (Groningen); vertrek om 7.45 uur. EGMOND - Zondag 21 mei zal het op sportpark de Kwekerij weer een enor me drukte gaan worden. De suppor tersvereniging Rood-Zwart van de voetbalclub St. Adelbert te Egmond- Binnen organiseert dan het jaarlijkse familie veldvoetbal toernooi. Aan deze happening zullen 38 teams deelnemen, waaronder 10 damesteams. Het is voor het 6e jaar, dat dit voetbalfeest gaat plaats vinden. In 7 poules zijn de heren teams onder gebracht. De dames spe len in 2 poules. Dit moet allemaal op 6 veldjes plaats vinden. Zoals elk jaar is het niet de opzet om een toernooiwin- naar te krijgen, het meedoen is belang rijker dan het winnen, de meest spor tiefste ploeg komt in aanmerking voor de sportiviteitsprijs. Vorig jaar was dit de familie Kramer, en ook zij zijn weer van de partij. Om 10.00 uur zullen er 500 postduiven losgelaten worden. Het betekent ook de start van het evene ment, waar Radio 80 extra aandacht aan zal schenken. Naast de wedstrijd- punten,, kunnen er met het spel ëVeneens punten Worden ges coord. Helaas kan Rood-Zwart niet over het hele Adelbert complex beschikken, het A-veld is ingezaaid, en moet dus de nodige rust hebben. Mede hierdoor kon de muziektent niet geplaatst worden, de grote feesttent zal er wel weer zijn. Naast de gebruikelijke consumpties zal ook de Hollandse haringkar en barbequetafel niet ont breken. Om 16.30 uur zal de prijsuitrei king plaats vinden, en zal een bekend duo de muziek in de kantine verzorgen. Maandag 12 mei: slotavond van het sei zoen in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen: 333218 of 335652. Tweemaal Van Bleisem Tot en met 5 juni: expositie van Siem van Bleisem (mystiek realisme) en Herman van Bleisem (abstract) in de Pancratiuskerk te Oosterblokker; ope ningstijden: zaterdag en zondag (en 2e pinksterdag) van 13.00-17.00 uur. Concert Sine Nomine Zondag 21 mei: concert door het kamerkoor Sine Nomine uit Alkmaar in de Ned. Hervormde Kerk aan de Duinweg te Schoorl, aanvang 15.00 uur; entree f 15,00. Het programma bestaat uit muziek uit de barok en uit de twin tigste eeuw; met medewerking van con trabas Erik Winkelmann. Inlichtingen /reserveringen: 155611 (na 19.00 uur). Op leven en dood Tot eind juli in bezoekerscentrum De Hoep de expositie 'Op leven en dood' over verschillende doodsoorzaken bij dieren. Openingsuren: dinsdag tot en met zondag 10.00-17.00 uur. Inlichtingen: 02518 62235. Pakketten voor Polen Donderdag 25 mei: gelegenheid voor het inleveren van pakketten voor vrienden of familie in Polen bij de fami lie Velthuis, Zeeweg 17 te Heiloo tussen 13.00 en 20.00 uur. Inlichtingen: 331802. TC Hogedijk Vrijdag 19 mei: racketavond voor beginners en gevorderden vanaf 19.00 uur. Stichting WAO/AAW Belangen Woensdag 24 mei: klaverjasdrive met mooie prijzen, aanvang 13.30 uur. Dinsdag 6 juni: inschrijfmogelijkheid voor de computercursus tussen 10.00- 11.00 uur. Alle activiteiten in het onderkomen aan de Westerweg 294 te Heiloo (naast 't Trefpunt). Radio 80 klaverjasdrive Vrijdag 19 mei: klaverjasdrive in café 't Vlack in Egmond aan Zee, aanvang 20.00 uur. Organisatie: Radio 80. Inschrijven: 02206-3722 of 7580. Stichting Doorstroom Zaterdag 20 mei: verkoop van tweede hands spullen voor een waterproject in Uganda tussen 9.30 en 15.00 uur op het adres Koningsweg 36 te Akersloot. Inlichtingen: 02513-12778 of 14957. Expositie gemeentehuis Heiloo Tot 9 juni is in het gemeentehuis tijdens de openingsuren een expositie te zien met werk van voor het merendeel kun stenaars uit Heiloo onder het motto 'Heiloo, 13 eeuwen na Willibrord'. TE Soms heb je als wijnkoper een gelukjeDan stuitje op een wijn die behalve supérieur van smaak, ook nog eens bijzonder aantrekkelijk geprijsd is en... die je dan ook nog mag kopen. Chateau Rousseau Lafitte is een wijn met een reputatie. Een op en vooral top Bordeaux-wijn met een prachtig parfum dat naar zwarte bessen neigt. De smaak is vol en sappig en combineert perfect met een malse lap vlees of een pittig hompje kaas. Kortom, een wijn waar u als wijnliefhebber intens van zult genieten! Profiteer nu van dit mooie aanbod en maak kennis met één van de mooiste Bordeaux-wijnen van dit moment! HOPP GULLE De witte Seat Cordoba van Autorijschool Lute. HEILOO - Donderdag 18 mei vanaf rr,20.00 uur,zit de G;D,A.-£ractie weer in het Open Huis. Zij wil graag van u horen wat u als belangrijke gemeente lijke taken ziet. Dit i.v.m. de kerntaken discussie die nu toch in zijn eindfase belandt. Verder spelen de komende tijd de Voorjaarsnota en de Algemene Beschouwingen een belangrijke rol in ons fractie-overleg. Samen met uw vra gen, problemen of suggesties genoeg redenen om eens langs te komen. Inlichtingen E. Schoutsen-Boltep, tel. 334319. HEILOO - Sandra Zoon, eigenaresse van autorijschool Lute, heeft na twee en een half jaar trouwe dienst 'Bram' ingeruild. Nu zult u zich misschien afvragen wie 'Bram' is, maar zo werd de lesauto gedoopt door een leerling. De opvolger is een witte Seat Cordoba geworden, een fijne sportief uitziende auto. Sandra heeft voor deze auto gekozen vanwege zijn sportieve uiterlijk en ze wilde iets nieuws als lesauto op de weg brengen. Er rijden al zoveel golven, ast ra's enzovoort. En met dit nieuwste model van Seat zal ze als een van de eerste lesgeven! Aan betrouwbaarheid en veiligheid zal niets ontbreken, omdat Seat samenwerkt met volkswa gen en die heeft beide begrippen ruim schoots bewezen. Om de nieuwe lesauto feestelijk in te wijden en twijfelaars over de streep te trekken krijgen alle nieuwe leerlingen die zich voor 10 juni opgeven de eerste autorijles gratis. De besproken les mag wel na 10 juni vallen. Ook blijft voor alle leerlingen de theoriecursus nog steeds gratis. Deze cursus bestaat uit zeven lesavonden (1 per week). In de eerste 6 lessen wordt alle benodigde theorie behandeld en de laatste les wordt gegeven als een proefexamen. De laatste cursus voor de zomervakan tie start dinsdag 30 mei. Ook 17-jarigen mogen deelnemen aan de theoriecur sus. Sandra wil alle mogelijke kandidaten nog eventjes waarschuwen voor de op hande zijnde veranderingen. Het is namelijk zo dat wanneer het theorie certificaat voor 1-1-1996 gehaald wordt, het drie jaar geldig. Wordt het theoriecertificaat na 1-1-96 gehaald, dan is het nog maar een jaar geldig! Vanwege deze verandering wordt er bij het CBR de laatste maanden van 1995 een enorme drukte verwacht. Dus als je al met plannen loopt om het rijbewijs te halen, begin dan nu en haal voor de drukte alvast je theoriecertificaat, zodat het nog maar dire jaar geldig is. Nieuwsgierig geworden? Maak dan een afspraak bij Sandra Zoon, autorijschool Lute, telefoon 072-336487 of autotele foon 06-52841914. HEILOO - Iedereen heeft er minstens één keer over nagedacht: hoet zou het zijn om tegen een lopende roltrap op te rennen? En ben je halverwege mis schien al opgebrand? Medewerkers van Brinkman Jan Hamer Liften uit Heerhugowaard gaan 't eens goed pro beren. Ze maken er een roltrapmara thon van. Voor een fantastisch goed doel! De roltraplopers hopen een fiks bedrag bij elkaar te lopen voor de Nederlandse deelname aan Special Olympics, een internationaal sporteve nement voor verstandelijk gehandicap te sporters dat dit jaar van 1 t/m 9 juli wordt gehouden in New-Haven, Connecticut - USA. Special Olympics is een speciale com- petitievorm, waarin verstandelijk gehandicapte sporters op gelijke niveaus tegen elkaar kunnen uitkomen. Met als gevolg: medaillekansen voor iedereen. Dit gebeurt in regionale, lan delijke en internationale Wedstrijden. Het grootste Special Olympics feest zijn de wereldspelen in Amerika. Dit jaar worden ze voor de 25ste keer gehouden. Voor het eerst in de geschie denis wordt een Nederlandse ploeg uit gezonden. De deelname van vier ruiters uit Opmeer: Jos Beemster, Corstiaan Dekker, Madelinde Matherus en Mona Kuipers, geeft een bijzonder Noordhol lands tintje aan de spelen. Het viertal rijdt en traint elke week bij Vereniging Paardrijden Gehandicapten Opmeer, onder begeleiding van Ida Dijkman en Jan Schrama. De ruiters rijden regel matig wedstrijden, maar deze reis naar de Verenigde Staten is een regelrechte droom. Otis B.V., haar dochteronderne ming Brinkman Jan Hamer Liften en vele andere sponsors zetten van harte de schouders onder dit initiatief. Roltrap-run Op donderdag 18 mei wordt de roltrap in winkelcentrum 't Loo (bij Speel goedparadijs Bart Smit) te Heiloo vanaf 18.00 uur omgetoverd in een marathonparcours. Getrainde benen van Brinkman Jan Hamer medewer kers gaat er de strijd aan met de rol trappen van Otis, waarvan het Heerhugowaardse bedrijf deel uit maakt. De uitdaging is: hoe lang blijft een team roltraplopers tegen een voluit draaiende roltrap oplopen? Sponsors wordt gevraagd om een dubbeltje per seconde bij te dragen en daarmee de uitzending van de Nederlandse ploeg aart de Special Olympics Summer Games te steunen. Kortom, een prachtig doel en boven dien een heel bijzonder spektakel. Want waar kun je een zwoegende atleet zo god van dichtbij bekijken. De deel nemers rekenen op 'mooiere plaatjes dan bij Studio Sport. En op een formid abele opbrengst'. Voor inlichtingen: Brinkman Jan Hamer Liften, Dick Beerepoot, telefoonnummer 02207- 18185. HEILOO - Geen leesbril aan een koordje, dichtbij en veraf scherp zicht en altijd schone lenzen. Dat zijn vol gens opticien John Moen in 't Loo de belangrijkste voordelen van Acuvue Monovision. 'Dit contactlenssysteem is een doorbraak voor mensen die pro blemen met lezen krijgen, maar een bril onhandig vinden. En omdat wij eigen lijk iedereen met de voordelen van deze nieuwe ontwikkeling kennis wil len laten maken, kan iedereen Monovision bij ons twee weken gratis proberen.' 'Veel mensen krijgen als ze de veertig gepasseerd zijn moeite met lezen', ver telt Moen. 'Ze komen dan bij ons in de zaak voor een lees- of dubbelfocusbril. Als je het echter nooit gewend bent geweest, kan een bril soms knap lastig zijn. Dit nog afgezien van het feit dat veel mensen vinden dat zij er met een bril ouder uit zien. Vandaar dat wij blij zijn dat alle voordelen van contactlen zen nu ook gelden voor mensen met leesproblemen'. Perfect zicht Monovision bestaat uit Acuvue-weg- werpcontactlenzen. Dit is de meest ver kochte lens ter wereld. Dankzij de unieke manier van aanpassen is het zich zowel veraf als dichtbij altijd scherp. 'Een voordeel van wegwerplen- zen is bovendien dat je altijd reserve- lenzen hebt. Dit voorkomt problemen bij verlies of beschadiging. Een ander belangrijk voordeel is dat je ze ver vangt voordat ze echt vuil worden. Hierdoor blijft het zicht continue scherp en blijven de lenzen comforta bel. En heeft hij na verloop van tijd een andere sterkte nodig, dan krijgt hij gewoon en zonder meerkosten nieuwe Acuvue lenzen. Simpeler kan het niet'. 'Contactlenzen zijn altijd maatwerk', zegt John Moen, die tevens gediplo meerd contactlensspecialist is. 'Vandaar dat wij vooraf altijd een oogmeting ver richten. Hier wordt onder meer geke ken naar de sterkte en of bepaalde len zen wel geschikt zijn. Als de klant immers aan een bepaalde lens niet kan wennen, moeten wij naar een alterna tief, zoeken. Dit kan overigens ook voorkomen bij Monovision. Zekerheid hierover hebben we meestal na een week'. Om iedereen kennis te laten maken met Acuvue Monovision kan een ieder dit systeem twee weken gratis vrijblij vend proberen. Moen: 'Want hoewel wij onze klanten van alles kunnen advi seren over Monovision; hun eigen erva ring geeft uiteraard altijd de doorslag'. HEILOO - Net als vorig jaar organi seert de Buk ook nu weer een Rapmetalbattle. Dat wordt natuurlijk weer een lust voor je oor met de bands Osdorp Posse, Brotherhood Foun dation en White Wolf. Deze drie super formaties zullen de voegen uit de muur laten springen op zaterdag 20 mei om 21.00 uur. De entree bedraagt f 10,00. Dus geen voorverkoop. Uniek voor de Nederlandse hip hop en erg leuk om naar te luisteren boven dien, aldus de Popencyclopedie over de Amsterdamse rapcrew Osdorp Posse. Eigenlijk is deze beschrijving wel erg zachtjes uitgedrukt. Want Osdorp Posse staat garant voor een verrassende men geling van 'haardkoor', humor en ernst op moddervette Qldschool-beats. Wat de Osdorp Posse betreft hebben zij meer dan genoeg energie om deze avond tot een knallend spektakel te brengen. Vervolgens is er de muziek van Brotherhood Foundation. De vele fans die op alle mogelijke wijzen van het podium proberen te springen tijdens deze Nederlandse crossover-hardcore- band die zeer krachtig en solide haar muziek ten gehore laat brengen. Legendarisch zijn haar vele support acts, zoals die waarbij ze het Zweedse Clawfinger, de hoofdact, eruit speelde. Ook is er deze avond White Wolf, die met haar Heerhugowaardse Nederhop de Buk tot een ruïne zal brengen. White Wolf bestaat uit twee bandleden. Samp B is tekstschrijver en rapper, P.W.B.is beatbrouwer en D. J. Leuk om te ver melden is dat White Wolf ontstond bij een optreden van de eerder genoemde Osdorp Posse. Van velen zullen de monden openvallen van verbazing bij het aanzien van White Wolf. HEILOO - In afwijking van de traditie dat de Foresters eenmaal per jaar een keeper uit de PTT-Telecom competitie vraagt het doel te verdedigen is dit jaar gekozen voor een andere opzet. Tijdens het in Heiloo beroemde jeugdkamp van de D, E en F pupillen zal na afloop van de hopelijk door Ajax gewonnen Europa-cup op woensdagavond 24 mei om 22.30 uur (u leest het goed, half elf!) in de volle schijnwerpers het doel wor den verdedigd door niemand dan de keeper van AZ, Marco Ruitenbeek. Nu AZ de na-compëtitie heeft gehaald moet Marco zeker in vorm blijven en hij zal tonen dat hij in vorm is door op dit late tijdsptip de meest miraculeuze reddingen tegen de jeugd van de Foresters te laten zien. Deze avond strijden de finalisten van de voorwed strijden, in de leeftijdsklasse van 6 tot circa 18 jaar om het fel begeerde tinnen bord dat in hun categorie wordt uitge reikt. Extra is de finale tussen de leiders coaches van de Foresters die ook mogen proberen om de eerste prijs te pakken tegen Marco Ruitenbeek. Reeds twee jaar achter elkaar is hier Maarten Bregman de grote winnaar. Zal hij ook dit jaar toeslaan? Woensdag 24 mei 's avonds om 23.30 uur weten we meer. U bent dan van harte welkom op het A-veld van de Egelshoek om op dit late tijdstip deze unieke happening mee te maken. De toegang is gratis. HEILOO - Zondag 14 mei zijn de jeugdleden van Harmonie Caecilia, op uitnodiging van de Efteling, naar dit attractiepark gegaan. De jeugd was zondagochtend al vroeg uit de veren, om 8.00 uur zat iedereen soms nog iet wat slaperig in de bus. Na een voor spoedige reis kwam het orkest aan bij de Efteling, waar zij enthousiast ont vangen werd. Na de ochtend vrij besteed te hebben gaf het jeugdorkest 's middags de concerten op het plein bij het witte paard. Zij speelden daar o.l.v. Wim Klaver enkele bekende nummers zoals Aladdin, The Beatles in concert en The Pink Panther voor een enthou siast publiek. Na een geslaagde dag keerde het Jeugdorkest moe maar vol daan weer in Heikxaterug. ALKMAAR HEERHUGOWAARD BERGEN 6 halen 5 betalen Pointer Ckissicc (f77,0) 25 4yn 1 ®7®-FöÉf^PLÈZ0ÉR^H 4U'" BATAVUS - RALEIGH - RIH - POINTER 25 JAAR KWALITEIT EN SERVICE SIGMA SIGMA IGMA SIGMA S wsAWHWimRK»!;' °»5>on micropore SS' "-"-.'duv rcBul»tin9 jjT s 'n* ff "«ntltatfonwtaok tt Niet elke winkel of bouwmarkt mag de technisch hoogstaan de vakverf-merken zomaar verkopen. Alleen de betere verf- 'speciaalzaken zijn hiervoor geselecteerd, omdat men alleen daar in staat is het technische advies te geven voor een opti maal resultaat. Met deskündige adviseurs, die veelal een professionele schildersopleiding hebben genoten. Westerweg 259 Heiloo telefoon 072-330919 Heerenweg 242, Heiloo, Tel. 072-330340 Ruime parkeergelegenheid. BS MAKELAAR

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 18