1 stoepkrijtwedstrijd! I WONINGSTICHTING HEILOO MM MsM Bouw Senioren Info Doe mee met de Gazelle Expresso: fiets van 1995 I. HEILOO Ui we je van UITKIJKPOST - 24 MEI 1995 LD in Stoepkrijtwedstrijd Ballonnenwedstrijd 'onnenvvedstrijd^ ?r°fc «n m LD to O Uitreiking prij2en Op initiatief van de Gemeente Heiloo is voor de Pastoor van Muijenweg een projekt in het kader van de stads- en dorpsvernieuwing ontwikkeld. Midden in Heiloo gaat een uniek bouwplan gerealiseerd worden met 83 woningen en een nieuw ontmoetingscentrum voor ouderen (Trefpunt). Tekenend voor Heiloo is de samenwerking in dit project. Architect Bart Duvekot, gezinsvervangend tehuis De Stolp, de ANBO (Algemene Bond van Ouderen), de KBO (Katholieke Bond van Ouderen), de SOH (Stichting Ouderenwerk Heiloo), de VAC (Vrouwen Advies Commissie), de SDG (Stichting Dienstverlening Gehandicapten), Provincie Noord-Holland, Gemeente Heiloo, M&M-Bouw en Woningstichting Heiloo willen die samenwerking nog eens onderstrepen door met alle belangstellenden de start van de bouw feestelijk te vieren. Het bouwplan Uitnodiging slaan 1e paal Programma Hier moet u woensdag 31 mei zijn'. Epilepsiefonds Weerbaarheidsworkshop voor vrouwen üi EHBO cursus Burning Candles in Heiloo Silhouet toont sprankelende schilderijen Vrij willige rs werk Grafologie ANBO/KBO Biljartclub BV 't Treffertje Boekenmarkt PAGINA 18 Ml O O het teken van het sla** Paai is er voor vier leémL ee",e stoepknjtwedstrijd met leT^™ 6en verrassingen. Pnjzen en Aanvang.- 14.30 uur meedieï'oud™" ®as'Bch»|en mogen clowns I"'»>«e zijn houden we een tekenwprtPfen' tB'j regen de BukBukJ tel<eriwedstnjd binnen i Leeftijd 4 - 6 jaar Leeftijd 7 - 8 jaar Leeftijd 9 - lo jaar Leeftijd li-,2 jaar droo^huis1Ur0enHeh0(0knJtJ J'6 eigen prus ,6-30 uur afgelopen. 2,jn 0)71 O ^evrouwWujst "c k W6th0Uder de nrii7pl L>oom De winnaarstijg'en'pT^5 U'treiken- Persoonlijk bericht. U eenheden Et 46 sociale beslernd zijn voor bewoners van De s°ctoTV/OTlingen en een er 23 premie-huurwoningen werkzaamheden Z!]n nieuw 'TTe^^^°°w^egdek en een n^^^°^verkeers van van Voor alle belangstellenden en omwonenden. Wij stellen het op prijs als u de start de nieuwbouw aan de Pastoor ,a„ Muijenweg wilt bijwonen. Na het slaan van de eerste paal bent u van harte wel kom om met ons een toast uit te brengen op dit mooie project. In de BukBuk zijn deskundigen aanwezig waar u al uw vra gen over de nieuwbouw aan kunt stellen. 15.45 u. Verzamelen bij de bouwlocatie Kloosterhof voor de BukBuk. 16 00 u" S,aan eerste paal door mevrouw J- Wuijster-Schuddeboom, wet houder van de gemeente Heiloo Daarna Ballonnenwedstrijd, oplaten ballonnen. 16 15 U" Een toast en nadere toelichting in de BukBuk bij de maquette en presentatie van het plan. va„dcgetc==f tettoRker,en P™»"" de werkzaamheden. Aue overlast te beperken. telefoon 313285. KLOOSTERHOF BOUW 10KAT1E y/AH MUIJENWEG NS STATION PASTOOR hetwielemakersiand egmond ZEEWEG ALKMAAR m HEILOO - Van 29 mei tot en met 3 juni 1995 vindt de landelijke collecte voor de epilepsiebestrijding plaats. In onze gemeente zijn reeds vele jaren mensen actief om deze collecte tot een succes te maken. Toch zitten we dringend om een aantal nieuwe collectanten verlegen, willen we de hele gemeente kunnen lopen. Wie helpt ons helpen? Meer dan 100.000 Nederlanders heb ben epilepsie. Voor deze mensen is het Nationaal Epilepsie Fonds actief. In 1995 wordt wederom aandacht geschonken aan de kinderen met epi lepsie. Er zijn in ons land circa 40.000 mensen met epilepsie, die jonger zijn dan 20 jaar. Kinderen hebben de toe komst zeggen we altijd. Geef kinderen met epilepsie ook een toekomst. Met uw daadwerkelijke inzet als collec tant en met uw financiële steun geeft u ook hen een kans. Dankzij uw bijdrage kan o.a. worden gezocht naar de gevol gen van langdurig medicijngebruik en worden nagegaan of kinderen ook met een lagere medicatie geholpen kunnen worden. Daarnaast blijven natuurlijk ook ande re zaken de aandacht vragen, zoals voorlichting, recreatie, kindervakanties en speciaal onderwijs. Al deze activiteiten kosten meer geld dan de overheid kan bijdragen. Daarom is het NEF actief: al méér dan honderd jaar! Wij zijn afhankelijk van uw giften en donaties. Help ons! Bel met onderstaande contactpersoon en meld u aan als collectant. Wij rekenen op u. Voor Heiloo: mevr. A.M. Venneker, tel. 072-334021. Voor Egmond a/d Hoef: mevr. M.C.J. Noteboom-van Ankeren, tel. 02206- 2387. Voor de gehele regio: W. Suijkerbuijk, tel. 02518-57870. ALKMAAR - Wanneer je niet in staat bent om een wekelijkse cursus te vol gen of gewoon van de snelle manier houdt dan is dit je kans om in drie dagen een basiscursus zelfverdediging te leren. Het doel van zelfverdediging is een realistischer inzicht te krijgen in gevaarlijke situaties en daar adequaat op te reageren. Je leert eenvoudige vechttechnieken, die je kunt gebruiken wanneer je lastig gevallen wordt. Je leert je te bevrijden uit allerlei grepen, omklemmingen en verwurgingen. De bedoeling is dat je je eigen kracht leert mobiliseren, zowel mentaal als - fysiek. Ook dat je je eigen grenzen leert aan geven. Je leert moeilijke situaties in te schatten en daarnaar doelgericht te handelen, waardoor je kunt voorkomen dat je lastig* gevallen wordt. Deze workshop is 9,10 en 11 juni. We werken in het nieuwe centrum aan de Verdoesstraat 2a te Alkmaar. Informatie en opgave: Gré Braaksma, tel. 072 124014. WM˧mm wMmmm. HEILOO - De Expresso, het nieuwe fietsconcept van Gazelle, is gekozen tot 'Fiets van het Jaar 1995'. De Gazelle Expresso, een praktische, eigenzinnige en vooral vernieuwende fiets, werd aldus het juryrapport gekozen: 'vanwe ge de nieuwe verfrissende, strakke en moderne vormgeving en zorgvuldige afwerking. Daarnaast beschikt de Gazelle Expresso over een aantal aar dige details, zoals de kettingbeschermer annex jasbeschermer uit één stuk. De bagagedrager voorop de fiets werd ont worpen in combinatie met een vorm vaste rugtas die het design van de Expresso completeert. Naar het oor deel van de jury rijdt de Gazelle Expresso stabiel, stuurt goed en kan de fiets tegen een stootje. De fiets is voorts ideaal voor het stadsverkeer, maar zal zeker ook als recreatiefiets niet mis staan. De jonge trendy fietsers zullen zeker door deze fiets worden aange sproken'. Vernieuwingen De Expresso heeft een geheel nieuw ontwerp frame, waardoor dé fiets een bijzondere uitstraling krijgt. Het frame is opgebouwd uit gracieus gebogen, oversized buizen die licht en sterk zijn. Andere kenmerken van de Expresso zijn de jasbeschermers voor het achter wiel, de spatlappen, het verschil in grootte van de wielen en de bijpassen de stuurtas. De jasbeschermers hebben een fraaie lijn en lopen vloeiend over in de spatborden. De spatlappen hebben een eigentijdse vormgeving en zijn een prima afscherming voor opspattend water. Het voorwiel is kleiner van for maat dan het achterwiel. De fiets is hierdoor makkelijk wendbaar- en er is plaats voor de stuurtas. De stuurtas is geheel in de stijl van de Expresso ont worpen, is afneembaar en handig te gebruiken als rugtas. Een eigenzinnig karakter De Expresso is ontwikkeld voor multi functioneel gebruik voor dames en heren en zal voorlopig in een gelimi teerd aantal geproduceerd worden. Met de Expresso toont Gazelle aan dat een praktische fiets er trendy en aan trekkelijk uit kan zien. De Expresso is een goed voorbeeld van de samenwer king tussen Gazelle en het industrieel ontwerpbureau Van der Veer Desig ners. De ontwerpers werden geen beperkingen opgelegd. Ze ontwierpen de Expresso, de eigenzinnige, vernieu wende fiets met een frisse, fraaie en vlotte uitstraling. De eigenzinnige Expresso zal de straat een heel ander beeld geven. In het kader van de verkiezing 'Fiets van het Jaar 1995' werden tevens twee eervolle vermeldingen toegekend, waaronder één voor de Gazelle Medeo, een prettig rijdende ATB voor de fiets- recreatie, vakantie en stadsgebruik. Uitgangspunt bij de beoordeling vorm den aspecten als constructie en afwer king, de gebruikte materialen, oor spronkelijkheid, veiligheid, rijcomfort en de prijs in relatie tot het produkt. Beide produkten van de Koninklijke Gazelle zijn in Heiloo verkrijgbaar bij de firma Boersen aan de Stationsweg. HEILOO - Dinsdag 16 mei vond de feestelijke diploma uitreiking plaats aan de geslaagden van de opelding tot het eenheidsdiploma EHBO. Deze cur sus, georganiseerd door de EHBO-ver- eniging Heiloo, werd afgelopen seizoen gegeven door mevrouw C. van der Reijde en dokter H. Gransbergen. Voor het examen, afgenomen door het Oranje Kruis, slaagden alle 21 cursis ten, te weten de dames J. Dasselaar, T. van Dijk, M. Grapendaal, A. van Leeuwen, S. Stet, M. Voskuyl, C. Westerhuis, W. Westra en J. Zentveld, evenals de heren B. vn Buiten, D. van Buiten, P. v.d. Graaf, N. Hoffmann, T, Janse, B. Oosterink, M. van Ophem, E. Outhoff, R. Pannekeet, J. Rutte, F. van Twuyver en N. Westra. HEILOO - De Burning Candles, een gospelgroep uit Zwolle, komt naar Heiloo op 26 mei. Deze groep die zo'n 20 leden heeft, begon in de zestiger jari gen als de bakermat van vele gospel groepen in Nederland. In de jaren '70 vormde de Burning Candles, samen met The Lighters en The Challengers, het belangrijkste aanbod van gospel groepen voor koffiebars en kerken. Sindsdien zijn er vele groepen ontstaan en verdwenen. Burning Candles heeft zijn naam weten te behouden. De groep heeft in al die jaren heel wat ervaring opgedaan in hun muziek als mede ook de techniek. Zij zien de muziek als een prachtig middel om hun boodschap uit te dragen. Deze bood schap, het evangelie te verkondigen door middel van zang en muziek, zal menigeen aanspreken. Het concert zal plaatsvinden op 26 mei in de Gereformeerde Kerk, Noorder- geestestraat 9 in Heiloo. Aanvang is 20.00 uur. Voor verdere informatie kunt u bellen naar het volgende tele foonnummer: 072-332649. HEILOO - In de fraaie winkelruimten van Silhouet -smaakvol ingericht door de binnenhuisarchitect Piet Duyneveld en Kees Schermerhorn- zijn 20 schilde rijen opgehangen van de oorspronke lijk uit Heiloo afkomstige schilder Pieter Colijn (38). Silhouet geeft vaak kunstenaars de gelegenheid te expose ren, waardoor uiting wordt gegeven aan de opvattingen van Piet en Kees, dat kunst de sfeer van het dagelijks leven verhoogt. In de schilder Pieter Colijn hebben de binnenhuisarchitecten een kunstenaar gevonden die zich laat inspireren door de beweging, de kleur en vorm van de omgeving. Op een soms humorvolle wijze schildert hij met acryl en olieverf -krijt of inkt, landschappen, steden, mensen, bloemen en composities die het oog strelen door de warme intense kleur. Boeiend zijn de schilderstukken door de wijze en de mate waarop het gevoel van de kunstenaar op het geschilderde of getekende vlak wordt ervaren. Uit Pieter Colijn's werk blijkt dat hij zijn talenten op een natuurlijk en auten- thieke wijze heeft weten te gebruiken: architect gevoed door levenskracht en warmte voor mens en natuur. Hij heeft lessen gekregen van bekende schilders uit het Noord-Hollandse en uit Limburg. Een paar namen: Cor Heeck, Leo Poelmeijer, Kees Admiraal, Willem Hopman en Piet Termaat. Er is in Heiloo een club van aktieve kunstenaars. Heiloo biedt expositie ruimten genoeg en genereert met het nieuwe winkelcentrum een aardige hoeveelheid bezoekers. Een combina tie van kunst- commercie zou het dorp Heiloo werkelijk goed doen. Silhouet is al jaren het voorbeeld hiervoor. HEILOO - Nederland kent ruim 2.5 miljoen vrijwilligers. Mensen, die onverplicht en onbetaald werk verrich ten ten behoeve van anderen of de samenleving. Dat doen zij om allerlei motieven: de bij VUT of pensionering ruim beschikbaar komende tijd zinvol invullen; nieuwe sociale contacten opdoen en opbouwen; iets betekenen voor anderen; meedoen in de maat schappij van alle dag; capaciteiten blij ven gebruiken of nieuwe aanleren; zelf ontplooiing of het zoeken van een nieu we uitdaging. Heiloo is een goed georganiseerd dorp en kent een grote verscheidenheid aan vr ij williger saktivite iten. 'Vrijwilligersorganisaties nemen een belangrijke plaats in bij de zorgorgani saties', zo opent de gids van het Senioren Info Centrum over de 'Vrij willigersorganisaties Heiloo'. In deze gids, verkrijgbaar bij het Trefpunt, de Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, telefoon 33 12 97 vindt U na men en adressen van een aantal organi saties of activiteiten, die grotendeels dan wel geheel door vrijwilligers wor den gerund. Graag Gedaan, Telefoon- circels, Speel-o-theek, Welfare, Vakan tiewerk, Terminale Thuiszorg, Vrijwil ligers Vervoer enz, UW, Rode Kruis, Zonnebloem etc. Trends Het vrijwilligerswerk is en blijft voort durend in beweging. We kennen alge mene ontwikkelingen als het gemid deld ouder zijn en worden van de bevolking. Hierdoor neemt de behoefte aan zorg, maar ook aan vrijwilligers werk toe. De individualisering, het 90er jaren- proces, waarin mensen hun persoonlij ke ontwikkeling en onafhankelijkheid steeds belangrijker gaan vinden en niet meer 'gedwongen' willen worden om iets verplicht te doen, lijkt op het eerste gezicht niet gunstig voor het vrijwilli gerswerk. De Stichting Ouderenwerk Heiloo is echter optimistisch over de toekomst van het vrijwilligerswerk. De ervarin gen van de afgelopen jaren en de huidi ge deelname aan het vrijwilligerswerk geven geen enkele aanleiding voor een andere optiek. Toch, zo aan het einde van het seizoen 1994/1995 leek het goed om in deze 'info-rubriek' aan dacht aan dit onderwerp te wijden. 'De vrijwilliger is onmisbaar in onze maatschappij' aldus in grote letters een brochure van een Heilooer vrijwilli gersorganisatie. Dat is zo en zo zal het blijven. Toch Uit In 1994 is de stichting 'Toch Uit' opge richt. Deze stichting, die nauw samen werkt met de Altzheimerstichting te Bunnik, stelt zich ten doel om vakan ties te organiseren voor dementiep atiënten en hun partners. In het najaar 1995 wil zij onder deskundige begelei ding in gangbare hotels met voldoende extra faciliteiten een proef-vakantie- week organiseren. Met deze proefweek wordt gepeild of er inderdaad in brede re kring behoefte is aan een 'doevakan- tie' voor centrale verzorgers met hun dementerende partner. In de proefweek zal er plaats zijn voor tien dementerenden en hun partners. Wie het eerst komt, die het eerst maalt. De kosten van deze proef-vakantie- week is circa f 1.150,- per twee deelne mers. Deze bijdrage is een minimale tegemoetkoming in de te maken kos ten. Voor informatie kunt U telefonisch contact opnemen met de heer J.v.d.Grijp te Zwolle, tel 038-214763. Stichting Omroep Heiloo Maandag 3 april heeft de gemeente raad besloten mee te werken aan het verkrijgen van een zendvergunning voor de Stichting Omroep Heiloo. De Stichting Ouderenwerk Heiloo wacht met belangstelling op de definitieve beslissing van het Commissariaat voor de Media. Zij gaat er namelijk van uit, dat radiopraatjes en misschien wel tele visie-uitzendingen vanuit het Heiloose vooral bij de ouderen veel belangstel ling zullen ontmoeten. Ongetwijfeld is het ook zo, dat onder de 55 plussers interesse bestaat om mee te werken aan de inhoud van programma's, mis schien zelfs zó veel, dat een speciale rubriek voor ouderen de Heiloose ether ingestraald kan worden. Voor het 'peilen' van deze interesse graag een telefoontje naar de Stichting Ouderen werk Heiloo telefoon: 33 12 97. HEILOO - Wilt u eens ervaren, hoe een grafoloog uit uw handschrift uw karakter weet te bepalen, volgt u dan de cursus handschriftkunde, die op donderdagmiddag 21 september in het Open Huis start. Tijd: 14.00 tot 15.45 uur. De cursus bestaat uit 15 lessen verdeeld over de periode september t/m maart. De kosten bedragen f 75,00, exclusief bijkomend materiaal. Bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo kunt u zich opgeven, tel. 331297 of bij de docent, de hr. RG. Kloos, tel. 330883. Aangeraden wordt u snel aan te mel den, daar het maximum aantal deelne mers bijna is bereikt. HEILOO - Deze club werd oktober vorig jaar, na goed overleg met de besturen van ANBO/KBO, opgericht als depedance van de reeds 11 jaar bestaande maandagmiddag-competi tieclub. Dit was noodzakelijk i.v.m. de sterk toenemende belangstelling onder senioren voor de biljartsport. En daar bij de gezelligheid staat voorop, en de verzorging van de inwendige mens met koffie, etc. is in de voortreffelijke han den van onze gastvrouwen, die met een vriendelijk en vrolijk gezicht voor ons klaar staan. Dit moest, aan het einde van het seizoen 1994- 1995 maar eens gezegd worden! De beide clubs hebben nu ca. 50 leden. Voor de donderdagochtend (09.30 tot ongeveer 12.00 uur) zijn nog vijf plaat sen beschikbaar. We beëindigen de laatste competitie met het volgende resultaat: 1. R. Haazelager: 38 ptn.: 2. G. Snel 34 ptn.; 3. J. Groot 33 pnt. 4/5. Th. van Buitenen en J. van Willigen met ieder 31 pnt. We blijven echter door spelen en wie belangstelling heeft. (50+ers en lid van één van de bonden) is welkom. Aanmelding bij: J. van Willigen, tel. 334104 of H. Oterdoom, tel. 332691. HEILOO - De afgelopen weken wer den weer diverse wedstrijden gespeeld door de biljartclub. Gezien de uitslagen zet het 't Treffertje in de Winning Mood. Tegen SBL uit en thuis werd gewonnen met 74.50, dit over vier wedstrijden. Jongstleden dinsdag werd de Soos 50+ uit Koedijk aan de zegekar gebondenj. Hier was de uitslag nog groter in ons voordeel, namelijk 80-44. Al met al waren dit leuke wedstrijden, die zeker in het najaar worden voortgezet. Op 4 september wordt weer begonnen met de nieuwe competitie. HEILOO - Op zaterdag 27 mei van 9.00 tot 12.00 uur vindt de laatste 2e hands boekenmarkt plaats van het sei zoen 1994/1995. Er zijn weer veel inte ressante boeken en platen tegen prij zen vanaf f 1,00 per stuk te koop. De opbrengst is bestemd voor de door de Stichting georganiseerde sociaal cultu rele activiteiten en goede doelen. De eerstevolgende verkoopdag in het nieuwe seizoen is zaterdag 26 augustus. Heeft u nog oude boeken, tijdschriften, platen en cd's en vindt u weggooien niet de beste manier, dan hebben wij een goede bestemming voor uw boe ken. Indien u contact met ons opneemt, halen wij de boeken op! Ons adres is: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, Heiloo, tel. 331297. De Stichting Ouderenwerk Heiloo is blij met uw boeken waarvan de opbrengst nuttig besteed wordt voor goede doe len.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 18