Zwembad Het Baafje 25 jaar verKopers en Kopers ■<zrr 2- r Z& zeguyesv c/al iAcye/i (c/aa/j -Wvn oa/i c/er Zwembad voor een piekie? Het is toch wel frappant. Deze weken kan iedereen in de Uitkijkpost lezen over de jubilea van diverse voorzieningen in ons dorp: theater De Beun en zwembad Het Baafje; sporthal Het Vennewater zal binnenkort ook wel volgen. In die zelfde Uitkijkpost kan je vervolgens lezen hoe er gedacht wordt over de toekomst van deze ontmoetingsplaatsen voor jn oud. Daarbij springen kre ten als privatiseren en afstoten als stalen splinters in het oog. Natuurlijk komt aan alles eens een einde. Niets heeft het eeuwige leven en door sommige omstandigheden kan de gegeven tijd wel eens korter blijken dan van te voren gedacht. Neem nu het zwembad. Of nee, neem eerst eens de mens. Er wordt door sommige deskundigen beweerd en geconstateerd dat de mens letterlijk kleiner wordt met het toenemen van de jaren. Tenslotte volgt onherroepelijk de dood. Gaan we terug naar Het Baafje. Een bassin werd gedempt, de grote speelweide bebouwd. Als je even doordenkt is het bad op sterven na dood! En dan de grote tegenstelling. In 1994 en 1995 wordt er van alles aan gedaan om het zwembad nieuw leven in te blazen. Geholpen door het mooie zomerweer van vorig jaar en de zonnige start van het pas jonge zwemseizoen nemen de bezoekersaantallen toe. De mede werkers doen hun uiterste best de gang erin te houden en organiseren extra activiteiten, zoals het komend weekend rond het 25-jarig bestaan. Zijn dit de laatste stuiptrekkingen? Is het zwemmen voor een piekie een teken aan de wand: welke ondernemer koopt Het Baafje voor een piekie en maakt er een com mercieel succes van, zoals een over dekte golfbaan of een Flippo-muse- um? Ik heb laatst de gemeente een bod van drie gulden gedaan: een piek voor De Beun, één voor Het Baafje en nog één voor sporthal Het Vennewater. Na de transactie plat gooien de handel, dempen en de grond op een ludieke manier vol bouwen met koopwoningen, desnoods fijn in het eeuwig groen' van gerecycled plastic in plaats van Geraniummarkt opnieuw een succes HEILOO - Als we de woordvoerders van Ranzijn Tuin Dier mogen gelo ven was ook de jongste editie van de geraniummarkt in het Stationscentrum afgelopen zaterdag weer een groot suc ces. Veje liefhebbers van deze en natuurlijk ook vele andere planten maakten 's ochtends de gang naar het plein, dat was omgetoverd in een ware plantenzee. De vroegkomers sloegen zeker hun slag met de speciale aanbie dingen tot 10.00 uur, maar ook daarna was het nog een komen en gaan. De geraniummarkt is niet meer weg te denken uit Heiloo. fraaie iepen; deze laten dit jaar bij bosjes het leven, vandaar. Men nam me bepaald niet serieus. Dat is eigenlijk maar goed ook, want zou dit gebeuren, dan staat het bestuur van de Stichting Heiloo Houden Zo! direct op m'n stoep. Niet als kandidaat-kopers, maar als beschermers van het dorpsgezicht. Maar ook bij dat idee krijg ik alweer blaren op mijn hersenen. Die voorzieningen zijn van de laat ste jaren, zeker gelet op de 1300- jarige historie van Heiloo - of meer, maar dat zullen we in november wel lezen in het op voorhand ver plichte boek over de geschiedenis van ons dorp. Wat moeten we in Heiloo zohouden? Beetje minder bomen en wat meer basisschool- kindvriendelijke zebrapaden? Stoppen dan maar met het Oosterbos? O nee, dat kan ook al niet, want het wordt door de toe komstige Ypesteiners betaald en net nu we meedoen aan de Entente Florale is het wellicht een wat min der goede keuze. Wat mij betreft mag het allemaal wel een beetje minder. Heiloo moet en zal de groenste gemeente van Nederland, van Europa, van de Aarde worden. Zo'n opsomming doet me denken aan m'n kindertijd, toen ik opschepte over waarin ik het beste was, het beste van de hele Melkweg, het beste van het hele Heelal. Wijsheid komt met de jaren, al klinkt dat vreemd uit mijn mond. Ik ben nog maar een broekie verge leken met het eeuwenoude Heiloo. In een tekst uit de veertiende eeuw, 'De wolk van niet-weten', door monniken van de Abdij van Egmond uit het Engels vertaald, las ik dat je zo nu en dan beter kunt denken 'dat' je bent in plaats van 'wat' je bent. De binnenkant dus en niet de schone schijn van buiten. De kerntakendiscussie in de gemeente Heiloo zou in dit licht wel eens een zinvolle stap kunnen zijn. En als ik de heren en dames die er over gaan nog een beetje richting kan meegeven, sluit ik af met het volgende. We hebben mooie gebouwen in Heiloo, voor sport, ontspanning, theater en cultuur. De gebouwen, de buitenkant, ze zijn misschien wel prachtig. Maar daar binnenin gebeurt het, daar beoefe nen mensen hun hobby, genieten van de kunsten, nemen kennis van cultuur. En niet een paar, maar dui zenden, tienduizenden. Je mag de buitenkant toch niet voor een piek ie van de hand doen, wanneer de waarde van de binnenkant in geen epkel bedrag valt uit te drukken. Het gaat niet om 'wat' je hebt, maar 'dat' je hebt, het gaat niet om 'wat' je bent, maar 'dat' je bent. ImPfc fk'A Zwembad Het Baafje in de 'goede ouwe tijd', dus met de grote speelweide en vanaf de tribune een royaal uitzicht over het weideland. Nu ziet men in de zelfde richting kijkend De Rietvink en de begroeiing van de Noorderneg. HEILOO - Het openlucht zwembad Het Baafje staat momenteel volop in de belangstelling. Niet alleen wordt er op politiek niveau gediscussieerd over de toekomst van het bad - waarbij de openstelling in de huidige vorm tot en met 1998 vrijwel vast staat - maar ook wordt aandacht besteed aan het 25- jarig bestaan van het zwembad. Op zaterdag 20 juni 1970 immers werd zwembad Het Baafje officieel door de toenmalige burgemeester, mevrouw Corver-Van Haaften, geopend, nadat een week eerder de poorten al officieus waren opengegaan. Bij de sluiting van dit eerste jaar op 30 september 1970 waren 235.000 bezoe kers geteld. In deze beginjaren, met een openingsperiode van half april tot en met eind september, kwam het bezoe kersaantal regelmatig boven de 300.000 per jaar. Daar sindsdien het recreatief gedrag van de gemiddelde Nederlander nogal is gewijzigd, blijkt uit het feit dat in de jaren '80 en '90 gemiddeld nog maar 50.000 bezoekers werden geteld, met als uitschieter de ruim 67.000 van 1994. De weersvoorspellingen (maandag avond!) voor het Hemelvaart-weekend zijn redelijk gunstig; in ieder geval is de temperatuur weer op het te verwachten niveau voor de tijd van het jaar. De regenkansen zijn niet al te groot en dus kan dit weekend met een redelijk gerust hart worden uitgezien naar de eerste jubileumactiviteiten in zwembad Het Baafje. Zo kan ieder die dat wil van donderdag 25 tot en met zondag 28 mei voor slechts f 1,00 zwemmen in Het Baafje. Verder organiseert de Zwem- en Poloclub De Spetters op zaterdag 27 mei van 19.00 tot 22.00 uur een alterna tieve zwemmarathon, zowel prestatief als recreatief. Iedere organisatie, ver eniging, familie, vriendenclub, buurt enzovoort kan hiervoor een team inschrijven. Een team bestaat uit 6 tot 8 personen. Ieder teamlid zwemt per uur circa tien minuten. Ploegen kunnen zich telefonisch aanmelden bij het zwembad (tel. 333909) of bij De Spetters (tel. 334416, dhr. Van Westerop). Op zondag 28 mei kan en mag iedere bezoeker meedoen aan een grote aqua- jog-happening. Geheel gratis mag u met de wetbelt om ervaren hoe het is om eens door het water te lopen! Deze openbare les wordt gegeven van 10.30 tot 11.00 uur. Kandidaat-deelnemers moeten zich uiterlijk om 10.15 uur, na betaling van slechts één gulden entree bij de kassa, melden bij het diepe bas sin. Bij overweldigende belangstelling zal om 11.30 uur een tweede openbare les worden gegeven. m De jeugdtheatergroep liet zich tijdens het jubileum van De Beun van z'n beste kant zien. Feestelijke jubileum theater De Beun HEILOO - Jubileren is een inspannen de bezigheid dat is de medewerkers van theater de Beun het afgelopen week einde duidelijk geworden.Maar dat hoort allemaal thuis onder het begrip 'theater', de mensen laten zien wat je kunt. Overal was wat te beleven, er werd gemusiceerd in de foyer door mensen van de muziekschool en op het toneel lieten de verenigingen van Geraniums te kust en te keur: het was wikken en wegen om de juiste soor ten en kleuren te selecterenf Jong geleerd is oud gedaan. Deze jeugdige inwoners pikten met hun plan- ntaxi een graantje mee tijdens de geraniummarkt in het Stationscentrum. Dorkas wandelt voor straatkinderen ALKMAAR - De hulporganisatie Dorkas Hulp organiseert van 27 mei tot 1 juli een sposor-wandelestafette door heel Nederland. Met de opbrengst gaat Dorkas straatkinderen in Kenia, Ethiopië, Rusland en Roemenië hel pen. Op 29 mei gaat de wandeltocht van Alkmaar naar Beverwijk. Dorkas Hulp Internationaal heeft zich het lot van de straatkinderen aange trokken. In Kenia, Ethiopië, Rusland en Roemenië verleent zij hulp aan de kinderen. Omdat hiervoor veel geld nodig is organiseert Dorkas een spon sor-wandelestafette. De wandelestafette is verdeeld in etap pes. Iedereen die mee wil wandelen kan zich inschrijven voor een etappe of een deel daarvan. Het is de bedoeling dat wandelaars zich laten sponsoren door familie, vrienden of kennissen. Hoeveel kilometer van de wandeltocht er wordt gelopen, wordt door de wandelaar zelf bepaald. Wilt u wandelen voor een straatkind, bel dan naar Dorkas Hulp, telefoon 02289-2824, en geef u op bij Trudy Zijl. Natuurlijk helpt u de straatkinderen, ook wanneer u een gift overmaakt op giro 2018 van Dorkas Hulp, Andijk o.v.v. straatkinderen. Op zomerse dagen stonden menigmaal lange rijen voor de kassa van Het Baafje, zoals op deze foto uit 1985 te zien is. Martin Affourtit presenteerde het jubileumprogramma van en in De Beun. De grote speelweide van Het Baafje: vroeger een plek voor dagrecreatie, nu omgetoverd in de woonwijk De Rietvink. De toekomst van zwembad Het Baafje HEILOO - Dinsdag 23 mei stond op de agenda van de raadscommissie Welzijnszaken Burgerij de toekomst van zwembad Het Baafje. Gesproken werd over de alternatieven klein over dekt zwembad, handhaving huidige voorziening dan wel sluiting van het zwembad. In 1994 heeft het adviesburo Marktplan nader onderzoek gedaan naar de toe komstmogelijkheden van dit zwembad. De vergelijking met andere baden in plaatsen van vergelijkbare omvang als Heiloo valt niet ongunstig uit. Op grond van de belangrijke maatschappe lijke functie (gemiddeld per jaar tussen de 40.000 en 70.000 bezoekers) advi seert Marktplan het beheer van het zwembad te continueren. Of dit advies wordt overgenomen hangt af van de uitkomst van de zoge heten kerntakendiscussie. In het kader hiervan wordt ook ten aanzien van het openluchtbad bekeken in hoeverre het in stand houden van een dergelijke voorziening tot de taak van de gemeen te gerekend moet worden. Ook de mogelijkheid van sluiting zal in dit ver band worden besproken. Het totale tekort bedroeg in 1994 f 277,97, ondanks zes mooie zomerse weken in 1994 viel dit tekort ruim f 35.0000 hoger uit dan in 1993. Het bezoekersaantal bereikte in 1994 wel een recordhoogte van ruim 67.000. Hoewel de voorverkoop van abonne menten in 1995 ruim 16% hoger was dan de voorverkoop in 1994, wordt het tekort voor 1995 begroot op ruim f 300.000,- of wel iets minder dan f 15,00 per inwoners. Ondanks de gewij zigde bedrijfsvoering van het zwembad wordt verwacht dat jaarlijks op een tekort van f 300.000,- moet worden gerekend. Dit is voor het college van burgemees ter en wethouders aanleiding geweest om toch eens kritisch te bekijken of het zwembad wel moet blijven bestaan. Aangezien een openluchtbad altijd afhankelijk blijft van het weer acht het college het zinvol om een alternatief te onderzoeken. Dit alternatief voorziet in een klein overdekt zwembad elders in de gemeente dan wel op dezelfde plaats als het huidige Baafje en bebou wing van het vrijkomende gebied aan de Omloop. Gezien de tijd die een dergelijk ver gaand onderzoek vergt stelt het college voor om, ongeacht de uitkomst van de kerntakendiscussie, het openlucht zwembad in ieder geval tot en met 1998 open te houden. Aan de leden van de raadscommissie Welzijnszaken Burgerij werd dinsdag gevraagd het college te adviseren over mogelijke alternatieven. Heiloo zien wat zij allemaal in petto hadden. Vrijdagavond was ook het nieuwe Beunboekje te zien, waarin het volledige programma voor het seizoen '95-'96 in staat en het belooft weer een geweldig Beunseizoen te worden. Vrijdagavond toonden voor de pauze gymnastiek- en turnvereniging Heiloo, jeugdtheater 18+ en Pridini hun kun nen. Het publiek was enthousiast en er was een gezellige sfeer. Na de pauze speelden Eensgezindheid en de Fanfare en Showband. Er werd afgesloten met het speciaal door Timo Bakker gecom poneerde Beunlied. Dat was plezier, de zaal gesteund door een groot orkest en iedereen zingen. Misschien voor de Heiloose orkesten een idee om het publiek wat meer bij hun optredens te betrekken, laat iedereen maar meezin gen. Zaterdagochtend was het het eerste uur wat stil, maar iedereen zal wel naar de geraniummarkt geweest zijn, maar daarna was men toch nieuwsgierig wat de balletschool, Falkland toneel en de Filmliga te bieden hadden en werd het gezellig druk en rommelig en de Beun leefde voor jong en oud de hele dag door. De avond had een meer serieus tintje, mede omdat er alleen volwassenen waren. In het bijzijn van burgemeester en wethouders lieten jeugdtheater 18+, Pridini en Caecilia en Nijenburg zien en horen wat zij in huis hebben. Martin Affourtit heeft beide dagen de pro gramma's aan elkaar gepraat. Voor alle deelnemers was er een prachtige roos. Connie en Vok Keysper die met de organisatie waren belast zaten 's avonds moe, maar voldaan, aan een drankje. Er was toch maar bewezen, aat theater de Beun door zeer velen gewaardeerd wordt, wat ook bleek uit de vele felicitaties en de bloemstukken die enkele verenigingen naar de jarige Beun hadden gestuurd. Men kan terug kijken op een succesvol weekeinde. DRINGEND VERZOEK Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ^e en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goederen kunnen worden afgege ven of neer gezet bij C. de Boer, .Schuine Hondsbosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Ophalen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.0Ö uur). Vaste verkooptijden: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty Interna tional afdeling Heiloo brieven samen gesteld, die overgeschreven en verzon den kunnen worden voor (politieke) gevangenen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Denise Janssen (333094) of Jan Moolhuijsen (334925). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inleveradres: Wereldwinkel, Stations weg 105 te Heiloo, maandag 13.30- 17.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.00- 12.00 en 13.30-17.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Centrum Willibrord aan de Kerinemerstraatweg 464 is iedere eer ste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00-16.00 uur. De toegang is gratis. Verkoop van afgeschreven boeken, cd's, tijdschriften, video's en andere materialen. Tussen 15.00-17.30 uur: ver koop jeugdmaterialen, tussen 18.00- 20.30 uur: materialen voor volwasse nen. Jeugdboeken a f 1,50; boekene voor volwassenen a f 3,00; cd's a f 5,00. De bibliotheek is gesloten op donder dag 25 mei. In de maanden mei, juni, juli en augustus is de bibliotheek op zaterdag gesloten. Boekverkoop Het Trefpunt Permanente boekverkoop in Het Trefpunt, Westerweg 294, tijdens kan tooruren. Ook als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u ons bellen, tel. 331297. De eerst volgende boekenmarkt is op zaterdag 27 mei. Poppentheater Dibbes Poppenvoorstelling op 14, 17, 21 en 24 juni, aanvang 14.30 uur. Inlichtingen en/of reserveringen: Poppentheater Dibbes Jeugdfilmhuis Akersloot, Wilhelminaplein 3, Akersloot, tel. 02513 13447. Galerie Amber Vanaf 4 mei is in Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 te Limmen een expositie te zien met werk van diverse kunstenaars uit de Chinese provincie Yunnan. Openingstijden: donderdag, vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Avondtoertocht Le Champion Donderdag 25 mei: fietstoertochtjes rondom Alkmaar over 25 of 50 km. Start tussen 9.00 en 12.00 uur vanaf café Du Passage, Scharlo 1 te Alkmaar. Dinsdag 30 mei: fietstocht in de omge ving van Alkmaar, afstand ongeveer 30 km. Start tussen 18.30 en 19.00 uur vanaf café Du Passage, Scharlo 1 te Alkmaar Inlichtingen: 02510-25311. Sociëteit Alleenstaanden Zaterdag IQ juni: reisje naar De Hortus in Haren (Groningen); vertrek om 7.45 uur. Maandag 12 juni: slotavond van het sei zoen in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen: 333218 of 335652. Tweemaal Van Bleisem Tot en met 5 juni: expositie van Siem van Bleisem (mystiek realisme) en Herman van Bleisem (abstract) in de Pancratiuskerk te Oosterblokker; ope ningstijden: zaterdag en zondag (en 2e pinksterdag) van 13.00-17.00 uur. Op leven en dood Tot eind juli in bezoekerscentrum De Hoep de expositie 'Op leven en dood' over verschillende doodsoorzaken bij dieren. Openingsuren: dinsdag tot en met zondag 10.00-17.00 uur. Inlichtingen: 02518 62235. Pakketten voor Polen Donderdag 25 mei: gelegenheid voor het inleveren van pakketten voor vrienden of familie in Polen bij de fami lie Velthuis, Zeeweg 17 te Heiloo tussen 13.00 en 20.00 uur. Inlichtingen: 331802. Stichting WAO/AAW Belangen Dinsdag 6 juni: inschrijfmogelijkheid voor de computercursus tussen 10.00- 11.00 uur. Alle activiteiten in het onderkomen aan de Westerweg 294 te Heiloo (naast 't Trefpunt). Expositie gemeentehuis Heiloo Tot 9 juni is in het gemeentehuis tijdens de openingsuren een expositie te zien met werk van voor het merendeel kun stenaars uit Heiloo onder het motto 'Heiloo, 13 eeuwen na Willibrord'. Bibliotheek Limmen De openbare bibliotheek Limmen is op vrijdag 26 mei gesloten. Happy Times Zondag 28 mei: live muziek van het duo B&W bij Happy Times, ontmoe tingsplaats voor alleenstaanden in café Het Binnenhof, Veerstraat 1 te Alkmaar van 14.00-17.00 uur. Inlichtingen: tel. 129092 of 618871. PAGINA 6 UITKIJKPOST - 24 MEI 1995 wmrnmmmmwwmmMMMmm mu v. IHHB De redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende verzoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN $IJ DE BEKENDE ADRESSEN? „Öit voorkomt eventuele fouten,en bespaart de redactie veel tijd. Openbare Bibliotheek Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 6