Buiteninrichting 't Loo Heilooërs weer terug uit Polen 1 Eerste paal nieuwbouw Pastoor van Muijenweg Nieuw bouwplan Vrijdagmiddag vrijgeroosterd voor onderbouw openbare basisscholen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Wet Milieubeheer Burgerzaken Ingediende bouwaanvragen PAGINA 8 UITKIJKPOST - 24 MEI 1995 Vervolg informatierubriek Wegafsluiting In verband met de werkzaamheden voor de aanleg buiteninrichting 't Loo is de Heerenweg vanaf maandag 29 mei 1995 afgesloten in ver band met het verwijderen van de asfaltlaag. Het gaat hier om het gedeelte Raadhuisweg tot en met Van Aostastraat. Op 2 juni a.s. wordt de bocht van Aostastraat-Heerenweg gedaan. Op 4 juni 1995 is alles klaar en is doorgang op dit gedeelte van de Heerenweg weer mogelijk. Parkeren voor brandweer In verband met alle werkzaamheden rondom 't Loo is het parkeren een probleem geworden. Toch worden de parkeerders verzocht hun auto niet te parkeren op plaatsen waar de brandweer bij het uitrukken wordt gehinderd. Dit betekent in de praktijk het gedeelte Raadhuisweg aan kant van brandweer Heerenweg langs Witte Kerk en Heerenweg richting Kerkelaan vrij te houden van gepar keerde auto'szodat de brandweer in de door gang niet wordt belemmerd. De plannen voor de nieuwbouw aan de Pastoor van Muijenweg zijn bijna gereed. De laatste hand wordt nu gelegd aan de werkteke ningen en het gereedmaken van het bouwter rein. Op 31 mei 1995 om 16.00 uur zal wethouder J. Wuijster-Schuddeboom door middel van het heien van een feestelijke eerste paal het start sein geven voor de bouw van de 83 woningen en het nieuwe Trefpunt voor ouderen. Over de festiviteiten hier omheen vindt u elders in deze uitgave van de Uitkijkpost nadere infor matie. De woningen en het Trefpunt zullen naar ver wachting in de zomer van 1996 worden opge leverd. De architect van het plan is B. Duvekot uit Amsterdam. Bouwer is M&M-bouw uit Alphen aan den Rijn. In deze rubriek zult u regelmatig op de hoogte worden gehouden van de voortgang van de werkzaamheden. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn bouwvergunning te ver lenen aan Bouwfonds Woningbouw B.V. te Hoevelaken voor de bouw van twee vrije sek- torwoningen aan de Vijverlaan 49 en 51 in de wijk Ypestein. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 25 mei 1995 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefo nische afspraak nr. 313 215). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemees ter en wethouders van Hei loo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Een van de zaken die elk schooljaar weer geregeld moeten worden is het afstemmen van de beschikbare personeelsformatie op het aantal leerlingen en het aantal groepen in de scholen. Nieuwe maatregelen van het Rijk schreven voor dat dit nu moet gebeuren voor de drie openbare basisscholen gezamenlijk. Na veelvuldig overleg met de direkties van de scholen en de gemeenschappelijke medezeg genschapsraad is besloten deze problemen op te lossen door de vrijdagmiddag vrij te roosteren voor de leerlingen van de onder bouw (groep 1 tot en met 4). Hierdoor ontstaat op alle drie de scholen de broodnodige forma tieruimte om enerzijds een verantwoorde en voor leerlingen gunstige groepsverdeling te plannen. Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen en positief bevonden meldingen verleend: Sandecamplaan 27, E. Berkman - vergroten woonhuis Termijen 96, C. Kalk - vergroten woonhuis Middelhof 12, J. Kerssens - vergroten woon huis De Rietvink 21, B.J. van Alphen - vergroten woonhuis Raadhuisweg 11, Holland International Travel Group VOF - veranderen winkelruimte De Kuilenaar 26, M. Slaap - vergroten garage en plaatsen serre Holleweg 9, R. Oudhoff - plaatsen dakkapel Westerweg 169, T.W.C. Hoogeland - vergroten dakkapel Boekenstein 23, A.J.M. ten Hoope - plaatsen blokhut De Hoghe Weijdt 32, L.J.Suurbier - vergroten woonhuis Trompenburg 30, J. W. Burger - vergroten woonhuis Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216. Burgemeester en wethouders van de gemeen te Heiloo maken bekend dat zij de volgende meldingen ingevolge artikel 8.40 Wet Milieubeheer (algemene regels voor niet-ver- gunningplichtige inrichtingen) hebben ontvan gen: Besluit houtbewerkende bedrijven: - R.C.B. de Groot, Westerweg 79, 1852 AA HEILOO ontvangstdatum: 4 januari 1995 - J.A. de Geus, Handelsweg 10, 1851 NX HEILOO, ontvangstdatum: 9 mei '95 Besluit detailhandel: - Warenhuis Van Schaik B.V, Winkelhof 't Loo 36, 1851 HT HEILOO ontvangstdatum: 27 februari 1995 Besluit Horecabedrijven: - J.J. Kok, Winkelhof 't Loo 20, 1851 HT HEILOO ontvangstdatum: 21 april 1995 Besluit woon- of kantoorgebouwen: - Coöp. Rabobank Heiloo - Limmen, Kennemerstraatweg 143, 1851 BD HEILOO ontvangstdatum: 4 mei 1995. Reisdocumenten In verband met de zomervakantie zullen velen van de inwoners van Heiloo een nieuw - geldig - reisdocument moeten aanvragen. Verlopen documenten zijn ongeldig, ook als identiteits bewijs. Om te voorkomen dat de toeloop in de laatste weken voor de vakantie te groot wordt, ver zoekt de afdeling Burgerzaken iedereen nu een aanvraag te doen. Naast de rijbewijzen kunnen de reisdocumen ten nu ook klaar gemaakt worden terwijl u wacht. Voor de aanvraag heeft u twee recente en goede pasfoto's nodig en het oude docu ment. De legeskosten zijn voor een paspoort 115,- en voor een Europese Identiteitskaart 35,-. Beide documenten zijn 5 jaar geldig. Afdeling Burgerzaken is iedere werkdag open van 08.00 - 12.30 uur. Ook tijdens de avondo penstelling kunt u terecht. De eerstkomende data zijn 12 juni en 3 juli a.s. Opgave adreswijziging Regelmatig constateert de afdeling Burgerzaken dat adreswijzigingen niet of te laat worden doorgegeven. Dit heeft dan con sequenties voor bijvoorbeeld de huursubsidie of de aanvraag premie bij koopwoningen. In uw eigen belang en voor een goede bijge werkte Basisadministratie Personen (GBA) ver zoekt de afdeling Burgerzaken bij verhuizing en vestiging in Heiloo schriftelijk of persoonlijk opgave te doen. Bij vertrek naar een andere gemeente moet men zich aanmelden bij de nieuwe woongemeente. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouw aanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd wor den gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventu ele bezwaren in te dienen. Spil laan 10, W.M. Kühner - plaatsen terrasoverkapping Zaoderslootweg 5, A.G.M. v.d. Dijssel - plaat sen woonhuis Westerweg 305, R. van Oort - vergroten woonhuis Kennemerstraatweg 380, Woningstichting Heiloo - veranderen kantoor Vredenoord 62, A.L. Westers - vergroten woonhuis De Spanring 1, R.C. de Heer - veranderen garage in woonruimte. WMM .- Unie van vrijwilligers Huis Hypotheek informatie-avond N.C.V.B. Heiloo Concert Ainur Bond van Plattelandsvrouwen Onderzoek naar oog klachten van 40-plussers K.V.G. St. Monica Alphen Verzekeringen voor financieel maatwerk Informatiebijeenkomst over herbeoordeling Benedictusschool blijft zelfstandig v 's.-y-vs HEILOO - Zoals reeds eerder in deze krant werd vermeld, hebben van 29 april tot 3 mei, ruim 60 Heilooënaren een bezoek gebracht aan Swietochlo- wice in Polen. Dit bezoek werd gebracht in het kader van de jaarlijkse uitwisseling met deze zusterstad van Heiloo. Dit jaar Waren het in het bij zonder de leden van zanggroep de Schackelsinghers, de volksdansgroep Pridini en een aantal leden van de teken- en schildersvereniging Tintoret to, die Heiloo vertegenwoordigen. De meeste deelnemers gingen met een speciaal voor deze reis gehuurde tou ringcar, een aantal anderen met eigen auto. Vanwege files ondervond de bus ruim vier uur vertraging, maar men werd enthousiast zaterdagmiddag in Swietochlowice begroet. De meeste deelnemers konden bij gastgezinnen worden ondergebracht. Voor een aantal van hen waren dit 'oude kennissen', voor anderen een nieuw avontuur. Zondagmorgen zongen de Schackel singhers zowel tijdens de Evangelische als tijdens de Katholieke kerkdienst. Na afloop van de dienst in de Evangelische kerk, werd op voorstel van de daar eveneens aanwezige predikant uit Bergen in Friesland, waarmee deze kerk een band heeft, het zesde couplet van het Wilhelmus gezongen i.v.m. de viering van de verjaardag van onze koningin. Wethouder Ten Hoope, die de gemeen te Heiloo vertegenwoordigen, had voor oranjebitter gezorgd. Samen met de burgemeester van Swietochlowice en leden van de stedenband Heiloo en leden van het gezelschap van vrienden van Heiloo in Swietochlowice werd deze feestdrank aangesproken na het zingen van het Wilhelmus. De Polen zongen hierna hun eigen volkslied. Zondagmiddag werd er door Pridini, afwisselend met Poolse groepen, buiten opgetreden in het recreatiegebied. Het weer liet zich daarbij van zijn beste zijde zien. 's Avonds was er een kamp vuur, waarbij de verbroedering verder plaats had en er gezellig werd gedanst. Maandag vond er in een andere wijk van Swietochlowice eveneens een bui tenoptreden plaats. Pater Helsloot bood die dag zijn gift aan vöor het ouderentehuis in Swietochlowice, waar bij tevens een mis werd opgedragen. Deze gift was ingezameld als kado bij het 12 1/2 jaar priesterjubileum van pater Helsloot in Heiloo en door hem bestemd voor dit ouderentehuis. 's Avonds waren er opnieuw optredens, nu in het kuituurhuis onder grote belangstelling van de Poolse bevolking. Deze avond werd besloten met een gezamenlijke maaltijd van gasten en gastgezinnen en met dansen na afloop. Dinsdag werd een excursie gemaakt naar de al eeuwenoude zoutmijnen in Wieliczka en naar de prachtige stad Krakow. Naast 1 mei is ook 3 mei een nationale feestdag in Polen. Daarbij wordt in het bijzonder herdacht de tot standkoming van de Poolse grondwet. Na een kerkdienst werd er die dag een prachtig concert gegeven door bekende solisten: piano, viool, zang en declama tie. Hierbij waren we allen uitgenodigd. Tussen alle activiteiten door werden gesprekken gevoerd door leden van de stedenband Heiloo met het comité uit Swietochlowice. Daarbij kwam onder meer ter sprake de uitwisseling in 1996, een suggestie om bomen te planten vanuit Heiloo in Swietochlowice. Daarbij kwam onder meer ter sprake de uitwisseling in 1996, een suggestie om bomen te planten vanuit Heiloo in Swietochlowice, het schriftelijk uitwis selen van gedachten over algemene mondiale onderwerpen, waarbij geko zen is voor milieuvraagstukken, en een uitwisseling op het gebied van educatie. Ook op gemeentelijk niveau werd gediscussieerd, onder meer over een energieprojekt (hier hoort u nog van), en een in september in Nederland te houden internationale conferentie, waarvan een deelcongres in Heiloo zal plaatsvinden. Daarbij is ook deelname gevraagd aan Swietochlowice, met name over het onderwerp ouderenzorg. Woensdagavond ging de bus weer terug naar Heiloo en moest afscheid worden genomen. Dat was een emotionele gebeurtenis, omdat in de afgelopen week veel nieuwe vriendschappen waren ontstaan. De Voorzitter van de stichting stedenband, Ed de Boer, ver wees in zijn dankwoord naar de al 1000 jaar oude banden tussen Polen en Nederland en in het bijzonder naar de bevrijding van Nederland in 1945 waar diverse Poolse legereenheden een actief aandeel in hadden. Terugkomend in Nederland kon men bij de herden king van de bevrijding 50 jaar geleden, daaraan nog terugdenken. Direct na de bevrijding opgericht, beleeft ook de Unie van Vrijwilligers (UW) dit jaar haar vijftigste mei. Huidige en oud-medewerkers vierden dit op 9 mei in het Congrescentrum de Reehorst in Ede. Met de premiere van de film Vanzelfsprekend vrijwilligers werk' en de overhandiging van het eer ste exemplaar van het lustrumboek 'Vrijwillig, een halve eeuw UW' aan H.K.H. Prinses Margriet, sinds 1971 bij de UW betrokken als adviseur. Staatssecretaris van VWS, Mevrouw Erika Terpstra vertolkte bij deze gele genheid de visie van de overheid op het belang van het vrijwilligerswerk in de gezondheidszorg. De huidige UW telt 20.000 vrijwilli gers, waaronder een groeiend aantal mannen die verdeeld over 131 plaatse lijke afdelingen actief zijn voor oude ren, gehandicapten en zieken. De veel zijdigheid en de vanzelfsprekendheid waarmee mensen zich hiervoor inzet ten werd in opdracht van de UW in beeld gebracht door filmer Izaak van der Noordt. Een persoonlijke film waarin vrijwilligers laten zien wat vrij willigerswerk allemaal kan inhouden en wat het doen van dit werk voor hen zelf betekent. Ook in Heiloo kent een afdeling van de UW. Een groot aantal projecten wordt door de afdeling Heiloo verzorgd, waaronder ziekenhuisbegeleiding, watergymnastiek, instuif en bingomid dagen. Voor informatie over het vrijwil ligerswerk van de afdeling Heiloo kunt u contact opnemen met de secretaris mevr. W. P. Klamer, Dusseldorperweg 119, Limmen, tel. 02205 4112. ALKMAAR - Het onafhankelijk adviesbureau Huis Hypotheek orga niseert voor de Regio Alkmaar en Omstreken een informatie-avond voor (kandidaat) huizenkopers. Een ieder die meer wil weten over het kopen van een eigen woning, de hypotheek en ver zekeringen, is van harte welkom op dinsdag 30 mei in restaurant De Kennemerprins, aan de Kennemer straatweg 16 te Alkmaar. De avond vangt aan om 20.00 uur. U krijgt een korte informatieve toe spraak van een hypotheekadviseur, een makelaar en notaris. Na de speeches kunt u antwoord krijgen op uw per soonlijke vragen in een vrijblijvend gesprek met de desbetreffende deskun dige. Een hypotheekrekening laten maken behoort ook tot de mogelijkhe den. U kunt natuurlijk ook een afspraak maken op ons kantoor voor een vrijblijvend en kosteloos advies: Huis Hypotheek Alkmaar, Kenne merstraatweg 33, 1814 GB Alkmaar, tel. 072-126761. HEILOO - Dinsdag 25 april kwam de heer De Bie ons vertellen over het zeer actuele onderwerp: 'Wateroverlast in Nederland'...of wel: 'Hoe houden we onze voeten droog?' Op zeer boeiende wijze liet hij ons een kijkje nemen ach ter de schermen! We zijn nu helemaal op de hoogte, van 'rioolzuivering' tot 'in- en uitwatering van het IJsselmeer'! Nu de praktijk nog: zuinig met water en denk om het milieu! Dinsdag 30 mei (onze laatste vergade ring voor de zomervakantie) houdt de heer J.D. ten Hoonte van de plantsoe nendienst Alkmaar een inleiding over: 'De Alkmaarse Rekerhout en kruiden tuin—ontstaan, gebruik en beheer van dit bijzondere park' Gasten zijn wel kom! Onze vergadering vindt plaats in de Grote Zaal van de Gereformeerde Kerk Heiloo (Noordergeeststraat). ALKMAAR - Zondag 4 juni wordt in de Remonstrantse kerk aan het Fnidsen 37 te Alkmaar een concert gegeven door het duo Ainur. Ainur bestaat uit de Heiloose Giselle Boeters (harp) en Nina de Wijs (zang). De muziek van Ainur is een aangenamen mix van muziek uit alle tijden. Het con cert, dat om 15.00 uur begint, omvat ondermeer werken van John Dowland, Mozart, Enya en vooral ook Andrew Lid Webber. Een groot deel van het concert bestaat uit Engelse en Ierse folkmuziek. HEILOO - Ons koor opende de laatste afdelingsavond met een geweldig optreden. Naast Mathilde en het lied van Isabella brachten zij het lied Onomatopee. Een lied zonder herken bare woorden. In de klanknabootsin gen hoorden we de klok en de specht, de stoomtrein en alleen maar de klin kers aeiou. Onder het motto 'licht - luchtig - letter kundig' werden wij daarna door het leven en het werk van A.M.G. Schmidt geleid. Mevr. Hartman opende de lezing met de belangrijkste zin van de Nederlandse letterkunde van de moderne literatuur: 'Meneer is niet thuis en mevrouw is niet thuis en het keteltje staat op het kolenfornuis en het fluit en het fluit en het fluit...' We konden genieten van de verhalen van Jip en Janneke, van Oom Jaap, die de stoomtrein moet repareren, van de dames Groen en de familie Doorsnee. En we maakten kennis met de schrijf ster, die ondanks haar hekel aan de schoolse Nederlandse lessen -ze haalde maar een twee op haar rapport- uit groeide tot één van onze bekendste schrijfsters. We bleven, net zo als toen het hele land aan de radio gekluisterd was bij familie Doorsnee, geboeid lui steren naar de impressies uit haar werk en haar leven, naar recensies en anek dotes, voorgedragen door mevrouw Van Duin en mevrouw Hartman. HEILOO - Veel mensen boven de veertig krijgen te maken met branden de ogen, wazig zien of hoofdpijn. Dit is feitelijk een normaal leeftijdsverschijn sel. De scherpstelling van het oog neemt naarmate men ouder wordt namelijk langzaam af. Dit betekent dat men vooral van dichtbij minder goed kan zien. Maar wat nu als men tevens veraf slechter ziet? Tot voor kort kon dit probleem slechts verholpen worden met Varilux-brille- glazen of eventueel een bril voor veraf aangevuld met leesbril, danwel een kombinatie van kontaktlenzen plus leesbril. Onderzoek onder een groot aantal Nederlanders, heeft uitgewezen dat de Variations 70', uitermate geschikt is voor de klachten van het minder zien van zowel dichtbij alsook veraf. Maar liefst 88% van de proefper sonen beoordeelde de gezichtsscherp te van zowel nabij als veraf als goed. Slechts 22% had wat moeite met veraf zien bij matige verlichting. Allen bestempelden het draagkomfort van de lens bovendien als uitstekend. De nieu we zachte kontaktlens heeft een water gehalte van 70% wat betekent dat hij het natuuelijke vochtgehalte van het oof heel dicht benaderd. Bovendien is de zuurstofdoorlaatbaarheid van de lens zeer hoog en er zijn ook geen ver velende neveneffekten, zoals dubbel beelden of schitteringen, gekonsta- teerd. Sinds kort is deze speciaal voor veertig-plussers ontwikkelde zachter kontaktlezen bij Zonneveld Optiek verkrijgbaar. HEILOO - Op 15 mei hield het K.V.G. haar jaarlijks uitstapje. In de morgen werd een tocht gemaakt met de bus en boot door het prachtige Wormer- en Jisperveld. Onderleiding van een des kundige gids werd uitleg gegeven over de historie en het natuurschoon van dit gebied. De Zaanse Schans stond 's mid dags op het programma. Een zeer geslaagd uitje. HEILOO - Alphen Verzekeringen is een vanuit Alphen aan den Rijn opere rende organisatie met regionaal wer kende adviseurs, die goed thuis zijn in uw woon- en werkomgeving. Er wordt uitsluitend samengewerkt met be trouwbare en solide financiële hypo theken. Waarmee wil Alpha Verzeke ringen zich onderscheiden in de toch volle financiële markt? Kort maar krachtig: door financieel maatwerk te leveren! Het accent ligt op kwaliteit, zekerheid, flexibiliteit en een goed per soonlijk kontakt. Als u kleding koopt, of schoenen, moe ten uw aankopen goed passen, prettig dragen, naar uw persoonlijke smaak zijn, een goede kwaliteit hebben en ook nog binnen uw budget vallen. En dat zelfde geldt voor financiële zaken. Er veranderen zoveel zaken in een men senleven die hun weerslag hebben in financieel opzicht. Daarbij kunt u den ken aan bijvoorbeeld samenwonen /trouwen, gezinsuitbreiding, salaris, pensioen, maar ook aan overlijden en arbeidsongeschiktheid. In al die geval len kan sprake zijn van financiële risi co's. In de praktijk blijkt dat lang niet ieder een zich van risico's, mogelijkheden en eventuele fiscale voordelen bewust is. Vaak zijn een aantal zaken geregeld. Maar als u een maatje groeit, zowel wat kleding betreft als in financieel opzicht, is het belangrijk uw (financiële garde robe nog eens goed onder de loep te nemen. Want zoals te krappe kleding gaat knellen, kan dat ook financieel gebeuren, bijvoorbeeld na uw pensio nering. Centraal in de benadering van Alphen Verzekeringen zijn de wensen en mogelijkheden van onze gesprekspart ners, om te komen tot een financieel advies op maat, rekening houdend met sociale voorzieningen en gebruik makend van mogelijke fiscale voorde len. Veranderingen in sociale voorzie ningen en wetten, fiscale zaken en der gelijke worden natuurlijk op de voet gevolgd. De werkwijze is zo dat allereerst een informatiegesprek wordt gevoerd, waarbij wordt geinventariseerd wat uw wensen en mogelijkheden zijn, welke zaken al zijn geregeld en waar uw prio riteiten liggen. Deze informatie, die uiteraard vertrouwelijk wordt behan deld, wordt vervolgens omgezet in een advies dat uitvoerig met u zal worden besproken. Uiteraard bepaalt u zelf of u op het advies ingaat. De Alphen-adviseur in uw regio is de heer Klaas Luchtmeijer, De Sonneveld 19, Heiloo, die beschikt over meer dagen 20 jaar ervaring in de financiële dienstverlening, zowel op particulier als zakelijk gebied. Wilt u gebruik maken van de mogelijkheid voor een vrijblij vend financieel advies op maat? Bel dan voor het maken van een afspraak: 072 340148 of, bij tijdelijke afwezigheid, 01720-48412 (alphen Verzekeringen, afdeling Cliëntenservice). Uiteraard kunt u ook voor uw reis- of annuleringsverzekering bij ons terecht. Staat u op het punt om op vakantie te gaan en bent u vergeten een reisverze kering af te sluiten? Binnen 24 uur is dat geregeld? En gaat u meerdere keren per jaar naar het buitenland, laat u dan informeren over een doorlopen de reisverzekering, die vaak voordeli ger voor u uitpakt. HEILOO - Op donderdag 1 en maan dag 26 juni organiseert de Stichting Aow/Aaw Belangen Heiloo en omstre ken informatiebijeenkomsten voor aaw-ers en wao-ers, die opgeroepen worden vóór de herbeoordeling. Beide dagen wordt er voorlichting gegeven en kan men zijn of haar vragen stellen. De bijeenkomsten beginnen telkens om 14.00 uur, de zaal is om 13.30 uur geo pend. Plaats van handeling is Westerweg 294 te Heiloo (bij het Trefpunt). Voor aanmelding en verdere informatie: tel. 331840 of 334861. HEILOO - De Benedictusschool blijft als zelfstandige basisschool voortbe staan waardoor de school in haar gebouw in plan Oost onderwijs blijft geven aan alle groepen. In het kader van bezuinigingen wenst de overheid dat zogenaamde kleine scholen worden opgeheven of gaan fuseren. De over heid wil naar minder, maar wel grotere scholen toe. De Benedictusschool behoorde aanvankelijk tot de kleine scholen en zou dus haar zelfstandigheid verhezen. De laatste twee jaar vindt er echter een stevige toeloop van leerlingen plaats. De 2 kleuterklassen herbergen momenteel zo'n 50 kleuters. Deze toe loop heeft geresulteerd in een overstij ging van de opheffingsnorm. Dat we hier niet te maken hebben met een tij delijke opleving bewijst het aantal aan meldingen voor het komende school jaar. De datum 1 oktober is voor alle scholen een belangrijke datum. Dit is namelijk de teldatum voor het onder wijs. Het aantal aanmeldingen aan de Benedictusschool voor het komende schooljaar is zodanig dat de school nu al riiim voldoende leerlingen telt op de teldatum van 1 oktober 1996. De groeit zet dus door! De oorzaak moet gezocht worden in de zeer nauwe samenwerking tussen ouders, schoolteam en schoolbestuur. Er is de afgelopen jaren hard gewerkt aan een school waarin iedereen zijn zegje kan doen, waar iedereen zich thuis voelt. Het behoud van de zelf standigheid is voor iedereen een beves tiging dat de ingeslagen weg een goede is. Groei houdt tevens in dat het gebouw aangepast dient te worden. Er wordt gewerkt aan plannen voor verbouwing van de school en aanschaf van nieuwe lesmaterialen. In augustus 1996 bestaat de school 25 jaar. Er worden nu reeds voorbereidingen getroffen om daar een spetterend feest van te maken. Een school die groeit en springlevend blijkt te zijn kan met een gerust hart feestvie ren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 8