I I 1 Strategie-en kerntakendiscussie Ontwerp bestemmingsplan "Stationsomgeving" Dierenartspraktijk Westerweg 125 Jaarverslag schooljaar 1994/1995: Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie Wet milieubeheer Ingediende bouwaanvragen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen PAGINA 4 UITKIJKPOST - 14 JUNI 1995 G G HEILOO Méé Momenteel voert de gemeente Heiloo een strategie- en kerntakendiscussie. Het strategie onderdeel is inmiddels afgesloten met de Strategische missie Heiloo. Op basis van deze strategische missie wordt het tweede onderdeelhet kerntakenonder- zoek gevoerd. Ten behoeve hiervan hebben alle fracties bij elk van de 140 produkten uit de produktenbegroting aangegeven welke her overwegingsmogelijkheden zij per produkt mogelijk c.q. wenselijk achten. Totaal zijn zeven herovenwegingsrichtingen onderschei den. Voorbeelden zijn het beëindigenhet uit voeren door samenwerking of uitbesteding het verhogen van de inkomstenmaar ook het handhaven van de uitvoering of zelfs intensive ring ervan. Op basis van de aangegeven suggesties van de fracties is een totaal overzicht opgesteld met alle heroverwegingsmogelijkheden per produkt van de zes fracties. Dit overzicht heeft gediend als basis voor het projectteam Strategie- en kerntakenonderzoek om te komen met een gespreksnotitie voor de commissie Heroverweging. In de notitie zijn op basis van de voorzetten van de fracties globale ombuigingsvoorstellen gedaan voor een bedrag van ruim 2 miljoen gulden in een perio de tussen nu en het jaar 2000. Het gaat hier om een eerste voorzet van de projectgroep. Burgemeester en wethouders moeten daarover nog hun standpunt bepalen. Ook moet nog overleg met de betrokken instellingen en inspraak plaatsvinden. Een pro- cedurevoorstel daarover is ook door de pro jectgroep opgesteld. De openbare vergadering van de commissie Heroverwegingbestaande uit de zes fractie voorzitters, de burgemeester en de gemeente secretaris, zal 4 juli a.s. om 20.00 plaatsvinden in de raadzaal. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken ingevolge het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en arti kel 3:12 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat vanaf 1 juni 1995 gedurende vier weken voor een ieder ter visie ligt het ontwerp- bestemmingsplan "Stationsomgeving" op de afdeling VROM tussen 08.00 en 12.30 uur of anders na een telefonische afspraak. Dit ontwerp-bestemmingsplan, globaal gele gen rondom de winkels rond het station, het Trefpunt aan de Westerweg en het terrein van de voormalige schoolgebouwen aan de Pastoor van Muyenweg, heeft als belangrijkste doelstelling de ontwikkeling van de Stationsomgeving tot tweede centrum van Heiloo door concentratie van winkelvoorzienin gen en de realisering van woningbouw. Gedurende de ter visieligging kan een ieder schriftelijk zijn /haar zienswijze kenbaar maken c.q. naar voren brengen aan de gemeenteraad van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mee dat zij op de hieronder vermelde aan vraag voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer hebben besloten vergunning te verlenen aan; Interweld Lastechniek, Industrieterrein Oosterzij 7, 1851 NV HEILOO, voor het in werking hebben van een lasbedrijf op het perceel Industrieterrein 7, 1851 NV HEILOO Het besluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen op het gemeentehuis van HeilooRaadhuisplein 1, afdeling VROM, kamer 110, ter inzage en wel van donderdag 15 juni 1995 t/m donderdag 13 juli 1995 iedere werkdag vanaf 08.00 tot 12.30 uur alsmede op het Politiebureau aan de Kennemer- straatweg 356, alhier, op vrijdagavonden van 16 juni 1995 t/m 7 juli 1995 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan er op de Afdeling VROM kos teloos een toelichting op de stukken worden verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kostprijs worden verkregen. Het besluit is ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerpbesluit wel gewijzigd. Beroepstermijn: De beroepstermijn bedraagt zes weken en vangt aan na datum van deze kennisgeving. Het beroepsschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA DEN HAAG. Tegen een besluit staat, volgens art 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepster mijn van kracht. Het beroep schorst de wer king van het besluit niet. Wél is het mogelijk, als u beroep instelt, de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te verzoeken om een voorlopige voorzie ning te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voorziening en het instellen van beroep zijn kosten verbonden. Natuurlijk persoon 200,-- verzoek voorlopige voorziening; 200,-- instellen beroep; Rechtspersoon 400,-- verzoek voorlopige voorziening; 400,-- instellen beroep. Belangstellenden kunnen een folder inzake "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" kosteloos afhalen bij het gemeentehuis. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouw aanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd wor den gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventu ele bezwaren in te dienen. Oosterzijweg 25, Stichting Omroep Heiloo - plaatsen antennemast Pastoor van Muijenweg 10, Th.J.M. Bruin - ver groten woonhuis Baijershoffweg 70, E.J. van Nass - vergroten woonhuis Nicolaas Beetsweg 51, C. Blom - plaatsen blokhut Poortweijdt 14, E. Brijde - vergroten woonhuis De Schoren 17, F. R. Knegt - vergroten woon huis Vrede noord 150, C. de Haan - vergroten woon huis. Voor alle groepen van de 10 basisscholen in Heiloo waren er dit jaar weer activiteiten geor ganiseerd door de Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie. Ook dit jaar hadden zich weer alle}10 basis scholen opgegeven. Voor elke groep was er een keuzemogelijkheid uit 3 activiteiten. Uiteindelijk betekende dit een deelnemersaan tal van 69 groepen met een totaal van 1731 leerlingen. Uit de volgende activiteiten konden de leraren een keuze maken: - Herfstwandeling bos; - Lentewandeling bos; - Bezoek Gemeentereiniging; - Bezoek Kinderboerderij Psychiatrisch Centrum Sint Willibrord; - Plantenkassen Psychiatrisch Centrum Sint Willibrord; - Bezoek boerderij; - Stichting Damland met Vogelopvang te Bergen; - Hoogheemraadschap Uitwaterende Sluizen Heiloo; - Vuilverbrandingsinstallatie Alkmaar; - Kaasboerderij De Franschman te Bergen; - Dierenarts/Kinderboerderij Psychiatrisch Centrum Sint Willibrord; - Campina Melkunie; - Hondenwachter/ongediertebestrijder; - Knuffelhoek 't Beestenboetje; - Bezoekerscentrum De Hoep te Castricum; - Lespakket Kabouterpad rond school. Bijna bij alle activiteiten ontvingen de groepen lesmateriaal; dit konden ze vóór en na de acti viteit in de klas behandelen. En niet te vergeten de Boomplantdag die vond plaats op woensdag 22 maart 1995. Deze dag werd georganiseerd door afdeling Groen en Landschap in samenwerking met de Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie. De leer lingen van groepen 5/6 en 6, in totaal 300 leer lingen, waren uitgenodigd om aan de Boomplantdag deel te nemen. De scholen (groepen) waren in een schema ingedeeld over de hele ochtend. De leerlingen c.q. leer krachten moesten zich verzamelen bij de Ypsalon, vandaar uit gingen ze met de "paar- detram" naar het "plantgebied". Ze kregen uit leg van de mannen van de buitendienst over hoe je een boom moet planten. Twee aan twee konden de leerlingen 1 of meer bomen plan ten. Daarna teruglopen naar de Ypsalon, daar kregen ze een uitleg hoe het Oosterbos eruit komt te zien. Er was er ook een mogelijkheid om de maquettes "bomen" van de 10 scholen te bekijken, die ze een maand geleden op school konden maken. Daarna kregen ze limo nade en als afsluiting kregen ze allen een rug zakje en een certificaat van de Werkgroep NME en een tas met een regenpakje van de aannemers: G.P. Groot, Arend de Winter en Combi Groen B. V. Kortom het was een zéér geslaagde Boomplantdag 1995. Procedure De Werkgroep stuurt aan het eind van het schooljaar een evaluatieformulier naar de scholen. Aan de hand van deze formulieren kan de Werkgroep toetsen of de activiteit vol doet en of aanpassingen moeten plaatsvinden. Tevens ontvangen de scholen een inschrijffor mulier voor het schooljaar 1995/1996 met bij behorende informatie over de activiteit. Hierop kunnen ze invullen naar welke activiteiten de groepen willen, per groep één activiteit, met keuzemogelijkheid van 3. Dit jaar geven we extra aandacht voor het lespakket over "Afval". Na de definitieve invulling door de Werkgroep ontvangen de scholen in september een sche ma waarin vermeld staat aan welke activiteiten ze deelnemen en in welke periode (najaar of voorjaar) deze gepland zijn. In het najaar zullen wij u verder op de hoogte houden van onze activiteiten. Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie. Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen en positief bevonden meldingen verleend: Baetenburg 133, A. Pos - vergroten woonhuis De Dors 10, R Bakker - vergroten woonhuis Westerweg 415, S.C. v.d. Graft - vergroten woonhuis De Blomhof 2, A.J.M. Schmidt - vergroten woonhuis Baijershoffweg 2, L. Beuckens - vergroten woonhuis Pastoor van Muijenweg 2, Stichting Dienstverlening Gehandicapten-plaatsen ber ging Vrede noord 149, R.E. Ouwe jan - plaatsen blok hut Groene laan 13, F.C.M. Op de Weegh - plaat sen garage Patrijsakkers 24, C.H. Swart - plaatsen blokhut nabij OosterzijwegDe Krommert - Gemeentebestuur van Heiloo - plaatsen 8 sani taire units met bergingen Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216. Burgemeester en wethouders van Heiloo zijn voornemens vrijstelling te verlenen voor de vestiging van een dierenartspraktijk in het pand Westerweg 125. De van belang zijnde stukken liggen vanaf donderdag 15 juni 1995 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 121). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om vrij stelling te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Commissie Welzijnszaken en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op woensdag 14 juni 1995 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Jaarrekening 1993-1994 Stichting Volksmuziekschool; - Begroting 1995/1996 en verhoging lesgelden Stichting Volksmuziekschool; - Bevoegdheid incentivebeleid; - Ontwikkelingen zwembad. Het onderwerp Voortgang Herschikking Buitensportaccommodaties wordt na afloop van de openbare vergadering in beslotenheid behandeld. Commissie Grondgebiedzaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken (porte feuille mevrouw J. Wuijster-Schuddeboom) vindt plaats op donderdag 15 juni 1995 om 20.00 uur, in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Art. 19-procedure ten behoeve van G.P Groot Beheer B.V. voor het plaatsen van een overslag- en sorteerhal; - Vaststellen kavelprijzen van het derde uitwerkingsplan van bestemmingsplan Zuid-Oost II; - Aanwijzing bouwcontingenten 1995; - Convenience store NS-station; - Ontwikkelingen Centrumplan. De commissie Grondgebiedzaken (portefeuille de heer Ten Hoope) wordt vervolgd op maan dag 19 juni 1995 om 20.00 uur in kamer 25. Commissie Grondgebiedzaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken ver volg (portefeuille de heer Ten Hoope) vindt plaats op maandag 19 juni 1995 om 20.00 uur, in kamer 25 van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Groot onderhoud gemeentehuis, oude gedeelte; - Aanschaf materieel Groen en Landschap; - Grondwaterbeheersing; - Fase 2 en een deel van fase 3 Groenstructuurplan. Commissie Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Bestuurszaken vindt plaats op maandag 19 juni 1995 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende agendapunten: - Meerjarenbeleidsplan Politie 1996-1999 - Brief inwoner: verzoek tot intensivering van verkeerssnelheidscontroles tijdens ochtend en avondspitsen op gedeelte Kennemerstraatweg tussen Stationsweg en Zevenhuizerlaan - Personeelbeleidsplan - Meerjarenperspectief S.N.K. - Instellen commissie bezwaar-en beroepschriften. Collecte Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de hierna ver melde periode: 1. AVO Integratie Gehandicapten 11 juni tot en met 17 juni 1995 De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 31 3289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 4