Ypestock Popfestival: het grootste muziekfeest in Heiloo in '1300 jaar' «pe/7 stock 13> m 2Z c/at cAjreA /ew. foaft -Wim oa/f c/er FZlorx/ Feestje bouwen Zomerfeest 'Overkerck' Uitnodiging Slotconcert voorjaar 1995 Partners in crime Dancity in Buk Buk Speelavonden muziekschool Inleveren pakketten voor Polen Koorzangers!!! Programma Radio 80 Nationale collecte epilepsiebestrijding VJ« (/oor Twee wethouders in een tent. De één waakt over de cultuur in Heiloo, de ander is de man van het groen. Gespreksonderwerp: Ypestock. Zonder gras geen feest zegt de groene. 'Zonder cultuur geen feest', zegt de culturele. Ze kij ken elkaar aan en weten dat ze bei den zowel gelijk als ongelijk heb ben. Ze weten dat de discussie zin loos is en zeker op de verkeerde tijd en plaats geschiedt. Het is de dag van Ypestock in Heiloo. Ik vind het altijd wel opvallend, wanneer mensen zich profileren via een gebeurtenis waarbij ze indirect betrokken zijn. Bijvoorbeeld als Ajax kampioen wordt, dan word ik kampioen omdat ik me een fan noem. Als Foresters kampioen wordt, dan word ik kampioen omdat ik in Heiloo woon. Als Ypestock een feest wordt, dan ben ik het feestvarken. In mijn gedach ten kan het dan wel zo zijn, maar in de praktijk is het toch eventjes anders. Laat ik eens uit de school klappen. Bij Ypestock krijgt iedere medewer ker royaal de kans om zich te pro fderen. De ruimte laat het niet toe, maar ik zou hier gemakkelijk 150 profieltjes kunnen schetsen. Op het enorme terrein liep afgelopen zon dag een directeur grashark rond, er was een podiumbaas en een drie koppige directie van het rest aura nt- in-een-oude-vrachtwagen-maar-dat- maakt-niet-uit-want-het-is- Ypestock. De directieleden van het groot materieel torenden op hun trakto- ren en shovels boven alles uit. Topverkopers streden om de groot ste bestelling (76 bier!), top tappers sloten hun kraan niet af Profileren maar. Ordebewakers verveelden zich, want alles was onder controle. Terreinknechten waren zoek: ze maakten promotie en werden land heren. Iedereen een pluim, iedereen z'n eigen roem en z'n eigen feestje. HEILOO - Op zaterdag 17 juni a.s. wordt er een zomerfeest georganiseerd bij 'Overkerck'. We beginnen om 13.00 uur en om 17.00 uur is het afgelopen. Het is de bedoeling dat het een feest wordt voor oud en jong. Er is o.a. een springkussen voor de kleintjes, ballen gooien, grabbelen, poffertjes eten, naam van een pop raden, verkoop van kaarten en handwerkjes en niet te ver geten een rommelmarkt. Het is echter niet gratis overal wordt een kleine bij drage voor gevraagd. De opbrengst hiervan komt ten goede voor de aktivi- teiten voor de bewoners. Er is dus genoeg te doen, zodat u zich niet hoeft te vervelen. HEILOO - Vrijdag 30 juni 1995 zal door het gemengd koor 'Zingen houdt jong' in de zaal van 't Trefpunt. Hoog en Laag 7a te Heiloo een slotconcert worden gegeven onder leiding van onze dirigent Machteld Merckens. Tijdens deze avond zijn er twee inter mezzo's, tevens een verloting. Consumpties verkrijgbaar tegen nor male soosprijs. De toegang is gratis en ieder is welkom! Aanvang 20.15 uur. Secr. Westerweg 320, 1852 AT Heiloo, tel. 072 335936. HEILOO - Zaterdag 17 juni geven de Partners in Crime acte de présence op de cafébÜhne. De toegang is vijf piek. Aanvang 21.00 uur. Zij werden derde bij de band battle en sleepten daarmee een optreden in de wacht. Bij deze dus. Partners in Crime blinkt uit in het maken van melodieuze hardrock zoals we die kennen van Iron Maiden en Van Halen. De Haerhugo- waarders deden twee jaar geleden ook al mee met de band battle en hun derde plaats dit jaar getuigt van een grote vooruitgang. Dus tot ziens op zaterdag 17 juni in Buk Buk. HEILOO - Vrijdag 16 juni is het weer zover: voor de tweede keer Dancity. Het is een dance-avond voor jongeren zo tussen de 16 en 18 jaar. Vanavond met drive-in-show Eternity, die all kinds off music verzorgen. Het cafe van De Buk Buk ondergaat weer een totale verandering en natuurlijk zijn er weer de nodige special effects. Kom dus allemaal vrijdag 16 juni. Vanaf 21.00 uur tot ongeveer 2.00 uur. En natuurlijk is de entree gratis. Raadsleden zochten vroeg in de avond hun weg over het modderige terrein. Een enkeling kwam achter het podium. Slechts één stond ach ter de tap. Niemand herkende hen, want ze hoorden niet tot de beman ning van 'De Blauwe Schuit' (cd van De Dijk). Men ging op in de anonimiteit van de massa, die zich meer dan uitstekend vermaakte. Natuurlijk waren de raadsleden trots op Ypestock en voelden zich Ypestockers. In Heiloo 'werd iets groots verricht' door zoveel vrijwil ligers. Breed uitgemeten in de pers, veel lof en belangstelling. Maar dan om maar eens iets anders te noemen de jeugdsportdag van HSV. Zo'n 120 knapen op een sportveld. Er omheen enkele tien tallen begeleiders en vele ouders, die nu en dan een kijkje komen nemen. 'Daarover lees je nooit wat in de krant', verzucht een teleurge stelde organisator. En een beetje gelijk heeft hij wel. Want het gaat natuurlijk niet om de kwantiteit, maar om de kwaliteit. Die jochies voelen zich allemaal Van der Sar, Rijkaard en Frank de Boer (ja natuurlijk: Ajax). Zij profileren zich als de besten en dromen van de Europacup. Het gaat om verhoudingen, het gaat om inzet en intentie. Ypestock is verworden tot het feest van de grote getallen. Een jeugdsportdag is een jaarlijks hoogtepunt voor het voet- balminnend kleine volkje van Heiloo. En ik durfniet te zeggen wat ik belangrijker vind. Ik hoop maar dat tijdens een voetbaldag in de kantine van HSV twee wethou ders met elkaar twisten om de hoogste eer. 'Geen voetbalfeest zon der groene mat', zegt de één. 'Geen voetbalfeest zonder sportbeleid en jeugdsubsidie', roept de ander. En ze weten het maar al te goed: de discussie is overbodig en dus zin loos. Samen bouw je een feestje. De 150-koppige directie van Ypestock wil een ieder hierover graag nader informeren. HEILOO - Over ruim drie weken begint voor de muziek- en balletschool de zomervakantie. Dat betekent dat veel van onze leerlingen graag willen laten horen wat ze dit jaar erbij hebben geleerd. De leerlingen van de balletaf deling hebben in deze cursus tweemaal de gelegenheid gekregen om voor publiek te dansen: in december ter opluistering van het jubileum van een privé-muziekschool in Egmond en in mei ter gelegenheid van het Beun-jubi leum. Er zijn nog 9 speelavonden en andere bijzonderheden in de laatste weken. Het zal wel 'inschikken' wor den. Wij gaan in de komende veertien dagen een kleine verbouwing realise ren. De Rabo-bank Heiloo-Limmen, G.P. Groot en Ben Sierhuis promotions zijn de belangrijkste sponsors. De ver bouwing wordt door onszelf gedaan, maar de hiervoor genoemde bedrijven hebben de nodige middelen verschaft om materiaal te kopen. Dit zijn de speelavonden etc.: Wij beginnen vanavond, woensdag 14 juni, met de afsluiting van het 'ensem ble-jaar'. Een flink aantal van onze samenspelgroepen zal zich laten horen. Vanaf half acht wordt er gespeeld. Overmorgen, vrijdagavond 16 juni komen de volwassen leerlingen van JanJaap Langereis voor het voetlicht. Langereis is onze blokfluit-docent. Hij schrijft: 'Er worden stukken gespeeld uit d? Renaissance tot de 20-ste eeuw, door duo's, trio's kwartetten, grote ensembles en zelfs een blokfluitorkest. Twee stukken zijn het apart vermelden waard: een concert voor vier altblok fluiten en orkest van Heinichen (onge veer 1740) en een heus jazz-stuk voor 10 blokfluiten. U zult zien en horen dat de blokfluit veel meer is dan een ins trument om kinderliedjes op te spelen. 'Volgende week woensdag, 21 juni spe len leerlingen van Peter Brouwer, docent klarinet. Tenslotte wijs ik u op het 'Muziekschool-concours' op zater dag 24 juni. Wij prijzen ons gelukkig twee gerenommeerde musici (dirigen ten) te hebben kunnen krijgen als jury: Jules van Hessen en Nicolette Frayon. Alle gewone speelavonden beginnen om half acht. De speciale volwassenen uitvoeringen altijd om acht uur. De toe gang is gratis. Iedereen is welkom. HEILOO - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor fami lie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Inleveren van pakketten kan geschie den bij: fam. Beers, Hovenierstraat 39 te Alkmaar op woensdag 21 juni van 18.30 - 22.00 uur en donderdag 22 juni van 18.30 - 19.30 uur. Voor informatie kunt u bellen: telefoon 072 613196. Uw pakket kan ook wor den ingeleverd bij fam. Velthuis, Zeeweg 17 te Heiloo op donderdag 22 juni van 13.00-20.00 uur en te bereiken onder telefoonnr. 072 331802. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig karton nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde én afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakket ten mogen ook brieven, tijdschriften e.d. bevatten, echter géén geld. Hier zijn speciale geld-pakketten voor. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg, de kosten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te to- nep. HEILOO - Dinsdag 13 juni: op het wei land grenzend aan bedrijventerrein De Oude Werf worden de laatste drang hekken weggehaald, het laatste ter beschikking gestelde materiaal gaat terug naar de eigenaars. De gesteldheid van de grond laat zien wat er is gebeurd. Bijna 15.000 mensen bezoch ten twee dagen eerder het Ypestock Popfestival 1995. De vijfde editie van dit muzikale evenement, dat ondanks alle regen in de dagen ervoor onder goede omstandigheden meer dan uit stekend is verlopen. De organisatoren van Stichting Festival Heiloo en hun bijna 150 vrijwillige medewerkers kun nen terugzien op een groots feest dat zonder noemenswaardige problemen is verlopen. Juist de regen speelde bij de lustrume ditie van Ypestock de boventoon. Gelukkig kon men vanaf het eerste moment rekenen op prima materieel om de modderbaden zo goed mogelijk te bestrijden. De medewerking van bedrijven als G.R Groot, Arend de Winter Combi-Groen, Anema Trucks, Van der Steen Autobedrijf, Jan Belle- kom, Winder Limmen en Teerenstra was onontbeerlijk en werd zeer spon taan geboden. Ook de gemeente Heiloo, vele bedrijven en middenstan ders deden - ieder naar vermogen - hun duiten in het Ypestock-zakje. Naast de hilariteit opwekkende glijpar tijen door de modder - menig mede werkers-shirt kreeg een steeds donker der tint - waren er ook bezorgde gezichten bij het vastlopen van vracht wagens met daarin de enorme installa tie voor licht en geluid of erop de por- tocabins, die dienst deden als kleedka mers. Maar per saldo kwam het alle maal goed. Meerdere keren doorweekt en onder de prut, maar dit ging niet ten koste van de inzet en het enthousiasme. Maandagmiddag en -avond tekenden de gezichten pas duidelijk: de ontlading en vermoeidheid waren er van af te lezen. Massale opkomst Natuurlijk kwamen de 15.000 bezoe kers niet naar Ypestock om te ontdek ken dat de organisatie prima was en de medewerkers bijna geen moment rust werd gegund. Het massaal opgekomen publiek (er was gerekend op 8.000 tot maximaal 10.000 bezoekers) kwam voor de muziek. Tussen half twee en vier uur bewandelde één lange sliert Ypestock-gangers de Stationsweg en de Kanaalweg. Taxi's reden af en aan, personenauto's konden tenslotte op het bedrijventerrein geen plaats meer vinden en moesten uitwijken naar de Kanaalweg en Ypestein. Presentator Rob Wiedijk mocht dan ook tussen vijf over twee 's middags en half twaalf 's avonds niet minder dan negen popgroepen aankondigen op het dubbele podium. De zanger van The Bob Color - de tiende band, aangekon digd door Ypestock-voorzitter Marcel Keet - had zich gezien de locatie toe passelijk gehuld in een 'koeiepak'; gedurende de rest van het jaar een nor male verschijning op het gemeentelijke grasland. Veel eigen werk Op het zo genoemde kleine podium startte The Black Light Sofa met een stevige set eigen repertoire. Wellicht een ondankbare taak, maar het publiek - ook toen al in ruime getale aanwezig - genoot ervan. Ook de formaties Rumly Poplin, Means of Grace en No Licence brachten hun eigen werk ten gehore voor een immel groeiende hoeveelheid bezoekers. Hun sets waren kort en krachtig, konden rekenen op een goede respons en kwamen door de krachtige tentversterking goed uit de verf. Dat laatste gold zeker ook voor The Porcupines, de vijfde act op het kleine podium. Deze Heilooër formatie, aan gevuld met twee vocalisten, bracht een selectie van met name het ruigere werk uit het jaren '60 en '70-repertoire. Na afloop waren er royaal applaus uit de tent en bloemen op het podium. Voor The Porcupines viel na zo'n zeven jaar muziek maken het doek. Samen met het eerdere optreden tijdens het Oranjebal op 29 april van dit jaar heeft de formatie het (Heilooër) publiek alleen maar gesterkt in de gedachte dat een reünie zeker mogelijk moet zijn. Spetterend Op het grote podium spetterden vijf topbands elk binnen hun eigen muziek genre. Als eerste Van Dik Hout, de grote verrassing van Pinkpop een week eerder, die de sympathie van het publiek direct al won. Vooraan het hek verdrongen de jonge èn oudere fans zich. Na afloop werd er menige handte kening uitgedeeld. De Nederlandse teksten en aanstekelijke gitaarmuziek zijn de kenmerken van de band, die uit stekend inspeelde op reacties uit het publiek. Het deels uit de regio afkomstige 20 Brothers kon bij hun optreden rekenen op een grote schare vaste fans. René Lenting zweepte zijn bandgenoten op naar de top en oogste met wellicht de meest vernieuwende muziek uit de Ypestock-programmering veel respons. Dat laatste deed natuurlijk ook The Bob Color. Voor de derde keer te gast bij Ypestock, voor de derde keer met een verrassende bezetting en een zeker zo verrassende act. Muzikanten verd wenen in het publiek, werden letterlijk op handen gedragen en frontman Rob Wiedijk, die als gezegd opnieuw als En tenslotte De Dijk. Hooggespannen waren de verwachtingen en deze wer den meer dan waar gemaakt. Bijna twee uur stonden Huub van der Lubbe en zijn zes companen op de planken. Een ruime toegift werd gegeven, maar het publiek vroeg om meer. Huub wilde nog wel, maar zijn muzikale vrienden hadden het gehad: De Dijk gaf alles en de vele duizenden in de tent zogen ieder woord, elke toon in zich op. Van voor naar achter was het één dei nende massa, die zich er tenslotte moeizaam bij neerlegde dat het gedaan was. Zelfs het schelle, korte fluitconcert - een teken temeer dat Ypestock een groot succes was, waar men nog niet genoeg van had - mocht niet baten. Het licht op het podium ging uit, het licht in de tent aan. Vrijwillig En terwijl de bezoekers huiswaarts keerden, verwisselden de 150 mede werkers van gereedschap. Niet langer tapkraan, flessen en bekers in hun han- ning, waaraan vele bedrijven, winkels en organisaties spontaan en enthou siast hun medewerking verlenen. Een groots evenement, dat een vaste plek op de kalender heeft verdiend: de twee de zondag in juni, ieder jaar weer en dus ook in 1996, om precies te zijn op 9 juni a.s. Vijf minuten te laat Nogmaals, met zo'n 15.000 bezoekers is het Ypestock Popfestival een enorm succes geworden. Vier dagen lang stel den regen en wind het geduld van de organisatoren op de proef, maar enkele uren voor het startsein - zondagmiddag twee uur - wijzigden de weergoden hun koers. Het was droog, niet te koud en dus kwamen de bezoekers naar het fes tivalterrein. Daar kon met slechts een vertraging van vijf minuten het eerste optreden worden aangekondigd. Ypestock is in vijf jaar tijd geworden tot een begrip. Ooit begonnen als pro motie-activiteit voor de nieuwbouw wijk Ypestein is het festival een sfeer volle, professioneel georganiseerde happening geworden. Nimmer trok een presentator van het hele festival opt- rad, verdween naar het dak van de tent als 'zingende monkey-man'. Eindeloos Ypestock ging door en door. The Brandos, de eerste buitenlandse inbreng in de vijfjarige historie, over donderde de bezoekers met hun aan stekelijke mengelmoes van southern rock, folk en rock roll. Zeker geen liefhebbers van festivals, maar toch uitermate blije muzikanten: één van hun beste optredens van de afgelopen tijd, welk gegeven zij zelf niet onder stoelen of banken staken. den, maar harken, rolcontainers, dozen en plastic zakken om de tienduizenden plastic bekertjes en ander afval bijeen te halen. Om kwart over een werd het stopsein gegeven: het was genoeg geweest voor die dag. Maar de volgen de ochtend, evenals in de vier dagen ervoor, stond een legertje vrijwilligers alweer klaar om de handen uit de mou wen te steken. Met louter vrijwilligers is het Ypestock- festival uitgegroeid tot een unicum. Een muziekfeest van niveau, met een professionele organisatie en met 'pro fessionele vrijwilligers', waar proble men overwonnen worden met veel cre ativiteit en slagvaardigheid. Een happe- evenement in '1300 jaar Heiloo' zoveel belangstelling. Het waren dan ook aan sprekende popgroepen, die het dubbe le podium in de enorme tent (32 x 80 meter) beklommen. Daarnaast bood het veld rond de tent allerlei mogelijk heden tot vermaak:.springkussens voor de jeugd, marktkramen en diverse eet tentjes. Bijna tien uur duurde Ypestock, de voorbereiding en nazorg duizend keer zo lang. Gelukkig maken vele handen het werk wat 'lichter'. Complimenten aan het adres van de organisatie van de kant van gemeentebestuur en politie werden in ontvangst genomen. Klopjes op de schouder werden gegeven. De HEILOO - Voor de vierde keer organi seert de werkgroep Vocatie een studie week voor koorzangers. Deze vindt plaats van 14 t/m 19 augustus a.s. in Castricum. Iedereen met koorervaring en dirigenten kunnen zich voor deze week individueel in laten schrijven. Evenals voorgaande jaren hebben wij ook nu weer een aantal zeer bekwame dirigenten gevonden die hier graag aan mee willen werken. Deze dirigenten zijn: Frans Schouten (stemvorming en koorscholing), Joost Doodeman (Christmas Carols), André Kaarte (opera) en Piet Vessies (Gregoriaans en afgeleide meerstemmigheid). Zij hebben hun eigen repertoire samenge steld waarmee ze, gedurende de week, met het 'ad hoc'-koor zullen werken. De werken die zij uitgezocht hebben bèhoren absoluut niet tot het z.g. ijze ren repertoire. Het is de bedoeling dat er op deze manier kennis gemaakt wordt met minder bekende doch niet minder mooie composities. Het hoogte punt is het slotconcert op zaterdag avond. Tevens wordt er, door de week heen, aandacht besteed aan beweging en lichaamshouding (o.l.v. Marina van Tetering) omdat het voor zangers belangrijk is een dusdanige lichaams- opbouw te realiseren waardoor het vormen van een goede klank mogelijk wordt. De dagindeling is in principe van 09.30- 21.30 uur, met uiteraard de nodige pau zen Woensdagmiddag is vrij en woens dagavond is er een bonte avond die door de deelnemers zelf georganiseerd dient te worden. Donderdagavond staat in het teken van repertoirevin ding. De week wordt afgesloten met het, reeds genoemde, slotconcert. De warme maaltijden van maandag t/m vrijdag zijn bij de prijs inbegrepen. In verband met de stimulering van de groepssfeer is dit een verplichte geza menlijke aangelegenheid. In één van de Castricumse horecaaangelegenheden staat iedere avond voor ons het eten Wanneer u vindt dat de afstand van uw woonplaats naar Castricum te groot is om iedere avond naar huis terug te gaan zullen wij, op uw verzoek, een adres verzorgen op basis van logies/ontbijt. Dit is uiteraard niet bij de prijs inbegrepen. De.kosten voor deze week zijn f 350,00 per persoon inclusief vijf warme maaltijden. Wanneer u na het lezen van dit stukje interesse heeft om deel te nemen of wanneer u nog het een en ander wilt vragen, kunt u contact opnemen met: Miriam Lases, De Kloosterhof 56,1852 LC Heiloo, telefoon: 072-334341. Maandag 00.00 Informatie en muziek De foyer 20.00 Het hol van de leeuw 22.00 Dinsdag 00.00 Informatie en muziek Horoscopen 18.00 Baksteen 20.00 De rechtop in je bed show 22.00 Woensdag 00.00 Informatie en muziek Klasse 80 20.00 Easy to listen Donderdag Informatie en muziek May-Day Alle remmen los Vrijdag Informatie en muziek Het Duinrijk Informatie en muziek Zaterdag Informatie en muziek Rob in de morgen Te vroeg voor woorden De geeuw van de meeuw De boer is troef Lokaal totaal show Lukraak Weekje 80 Kroniek der muziek Informatie en muziek Zondag Informatie en muziek De Vroege start Ronde van Egmond Zegje zegje Zondagsport 80 Happy Hour PS. 22.00 00.00 19.00 2l!00 00.00 20.00 22.00 00.00 7.00 8.00 10.00 12.00 14.00 16.00 18.00 20.00 22.00 00.00 8.00 10.00 12.00 14.00 17.00 18.00 Classics 20.00 Nighttime 22.00 Radio 80 is in de ether te ontvangen op 107 FM en op de Egmondse kabel op 96.5 FM. HEILOO - De collecte van het Nationaal Epilepsie Fonds - De Macht van het Kleine, die van 29 mei tot en met 3 juni 1995 werd gehouden, heeft in Heiloo een bedrag van f 7.440,75 opgebracht. Met de opbrengst van deze collecte kan daadwerkelijk aan de toekomst van kindereji met epilepsie worden gewerkt! Op wetenschappelijk gebied kunnen zaken nader worden onder zocht. Extra voorlichtingsmateriaal, speciaal gericht op kinderen, kan wor den ontwikkeld en er kan worden bij gedragen aan zaken als ontspanning en recreatie, kindervakanties en speciaal onderwijs. Namens deze kinderen: hartelijk dank aan alle gevers en collectanten! Ypestock-crew heeft er alles aan gedaan in 1995. De plannen voor 1996 zijn al in de maak. Nog groter? Waarschijnlijk niet, maar definitieve uitspraken worden niet gedaan. Heiloo moet nog wat geduldig zijn. De Uitkijkpost houdt u vanzelfsprekend op de hoogte. j fT festival '95

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 6