Waterspektakel in de Hoef Expositie in het Gemaal 1879 Programma osu Gevarieerde expositie bij Amber Rob Karst eerste in Citroën AX Cup Voor de 25e keer de jaarlijkse grote romnielmarkt in Egmond Binnen op zaterdag 17 juni 1995 Egmond op z'n kop Avondvierdaagse Sjoeg organiseert voor de vijfde maal Slotpop en waterspektakel in Egmond a/d Hoef Omscholen, een vak apart Beschilderde eieren en aquarellen in Gemaal 1879 te Akersloot Speciale dienst in Egmond De 21 km van Bergen Muziekfestival Uitgeest Riolering De Woude opgeleverd Raboboardingtoernooi Stichting 'Doorstroom' Keramische beelden, paddestoel-schalen en etsen van waterland bij Galarie Amber in Limmen DRINGEND VERZOEK Lokalen Pax Christi en HSV LIMMEN nieuws Dusselhoek op huisvestingslij st Stuurgroep Vredeburg presenteert plannen Koop/Home Meervogels is rond met trainers voor volgend seizoen. Belangstelling reünie Corneliusschool overweldigend De Limmer Joffers PAGINA 8 UITKIJKPOST - 14 JUNI 1995 EGMOND - De muziekvereniging 'Eensgezindheid' organiseert op zater dag 17 juni a.s., voor de 25e achtereen volgende keer, haar jaarlijkse grote rommelmarkt. Deze markt vindt plaats op het Kerkplein in Egmond Binnen, waar de muzikale marktkooplui zo'n, 2500 m2 met spullen zullen uitstallen. En vrijwel alles van deze spullen is te koop. Er is een groot aanbod' en een grote verscheidenheid aan koopwaar, dat vaak voor leuke prijzen het markt terrein afgaat. Het is vrijwel ondoenlijk om op te sommen wat er zo al is: kle ding, speelgoed, schoeisel, radio- en t.v. apparatuur, elektrisch huishoudelijk apparatuur, boeken, groot en klein meubilair, ijzerwaren, kleding, gereed schappen, antieke spullen en curiosa, glas- en aardewerk, potten en pannen, sanitair, lampen, etc. etc. Er is echt van alles te koop op deze grote rommel markt en de ware liefhebber zou zich zelf tekort doen wanneer er niet een kijkje wordt genomen in Egmond Binnen op zaterdag 17 juni a.s. Om 10 uur die ochtend zullen een aan tal geselecteerde goederen worden geveild: goederen die geschonken zijn en waarbij de hoogste bieder zich eige naar mag noemen. Uiteraard zijn er ook attracties welke tot vermaak van de marktbezoeker zullen dienen. Een prikbord met mooie prijzen, het beken de rad van avontuur, het touwtje trek ken, de grabbelton, en het altijd prijs rad voor de kleintjes zijn dit jaar even eens van de partij. De inwendige mens behoeft op deze markt ook niet zonder te zitten. Diverse snacks en een speciaal team van pannekoekbaksters zal er voor zor gen dat er de gehele dag verse panne koeken gereed liggen voor consumptie. Er is een terrastent van waaruit de hele markt valt te overzien. Op deze tent is de bar gesitueerd, zodat onder het genot van een kop koffie of een andere verfrissing niets van het spektakel gemist behoeft te worden. De markt begint om 9.00 uur. Eenieder is van harte welkom. De baten van deze markt zijn voor de muziekvereniging 'Eensgezindheid' uit Egmond Binnen, welke vereniging de opbrengst hoopt aan te wenden om de leerlingen-oplei ding voor een deel te kunnen bekosti gen, maar ook om nieuwe uniformen en/of instrumenten aan te kunnen schaffen. Deze rommelmarkt is daarom voor 'Eensgezindheid' een broodnodi ge bron van inkomsten. EGMOND - De komende zömer wordt voor de 21ste keer het evenement 'Egmond op z'n kop' te Egmond- Binnen gehouden en wel op 11 12 13 augustus aanstaande. Ook dit jaar staan er weer vele activiteiten op het programma. Traditiegetrouw staat de eerste dag van het evenement in het teken van een groots opgezette 'markt'. Het unieke van deze 'markt'. Het unie ke van deze 'markt' is dat er spullen door de plaatselijke ondernemers wor den aangeboden welke fonkelnieuw zijn maar er zullen eveneens weer kra men te vinden zijn met vele spullen welke men her en der in huis tegen komt. Door het aanbod van zowel nieu we als oude verkoopwaar is de naam van de 'markt' veranderd in 'grijze markt'. De markt is voor de twaalfde keer in het jaarlijkse evenement opgenomen. Iedereen die iets te verkopen heeft kan zich opgeven als kraamhouder. Bijna alles kan worden verkocht op deze markt. Kraamhouders die etenswaar willen verkopen worden i.v.m. de spon sors van het evenement zeer beperkt toegelaten. Ook verenigingen of orga nisaties kunnen een kraam huren om hun activiteiten kenbaar te maken aan het vele publiek. Wilt u een kraam reserveren wacht dan niet te lang maar bel zo spoedig mogelijk met de markt meester Leo Apeldoorn, telefoon 02206 7497, b.g.g. 02206 3120. EGMOND A/D HOEF - In de week van 19 t/m 23 juni wordt de jaarlijksé avondvierdaagse gehouden. Een viertal parkoersen voeren de wandelaars door de mooie omgeving van de Egmonden. Voor de maandag en woensdagavond wordt hetzelfde parkoers uitgezet. In verband met de uitreiking van de medailles heeft de organisatie het liefst dat iedereen voor zover mogelijk de vrijdagavond loopt. De afstanden zijn 5 of 10 km. Kinderen t/m 8 jaar kunnen onder begeleiding meewandelen. Vanaf dorpshuis Hanswijk kan dagelijks gestart worden tussen 18.30 uur en 19.15 uur. Deelnemers kunnen zich t/m 18 juni voor f 6,00 inschrijven bijj Ria Noteboom Pr. Marijkeln. 2, tel. Ö2206- 2387 of Tilly Peetoom, Pr. Irenelaan 47, telefoon 02206-4151. Hel startgeld vanaf 19 juni bedraagt f 7,50. In het start- en fipishlokaal en langs de route zijn medewerkers van EHBO en Rode Kruis aanwezig voor het verlenen van hulp. De algehele leiding van deze 15e avondvierdaagse is in handen van Stichting Jeugdbelangen Egmond a/d Hoef. *?-}>»»; "ym,; De formatie 20 Brothers treedt op tijdens Slotpop. EGMOND - Als het op zaterdag 24 juni droog blijft verandert het slotpark in Egmond a/d Hoef in een festivalter- rein. Voor het 5e jaar organiseert Sajoeg (samenwerkende jongeren organisaties Egmond. Jóeb, de Wal en Jeugdbelan gen) een festival voor jongeren en ouderen. Rondom en in de vijver vindt de waterzeskamp plaats voor de jeugd van 10-16 jaar. Deze beginnen om 12 uur en zijn om 16.00 uur afgelopen, waarna het pop spektakel losbarst, met ook dit jaar weer een schitterend programma met verschillende soorten muziek. Blues-rock-zelfs Afrikaans, maar ook funk-stijlen zullen er te horen zijn. De eerste band, die de spits af mag bijten zijn de Da Vinei Dodo's, gevolgd door BERGEN - VHS Bergen organiseert voor de vijfde keer de omscholing milieu/arbo. Het resultaat mag er zijn: van de 222 cursisten, die de afgelopen vijfjaar met de opleiding begonnen, vielen er slechts 17 af, de meesten in het voortra ject. 172 van hen hebben nu werk; dit is 77.5% van de starters en zelfs 84% van de geslaagden. Dit percentage is bijzon der hoog, temeer omdat veel van de cursisten behoren tot de groep 'moei lijk bemiddelbaar', zoals langdurig wer kelozen en gedeeltelijk arbeidsonge schikten. Het begon in 1990 op VHS Bergen. Daar ging toen de eerste funktiegerich- te omscholing tot milieu-inspecteur van start, later heeft VHS Bergen samen werking gezocht met 3 collegainstellin gen, verspreid over het land. De kracht van de opleiding zit in de bij zondere aanpak en werkwijze: koppe ling van theorie en praktijk, het leven en leren in een groep, intensieve indivi duele begeleiding, zelfanalyse, training in sociale vaardigheden en uiteraard de vakinhoudelijke kant verzorgd door een keurkorps van docenten op het ter rein van milieu die lol hebben in het werken met mensen die opnieuw zoe ken naar een (arbeids)perspectief in hun leven. Het belang van de opleiding voor de cursisten mag duidelijk zijn. Ze zijn blij met de nieuwe kans op werk. En de meesten hebben een prettiger leven gekregen. De opleiding is opnieuw aangepast om de kansen op werk optimaal te houden. De opleiding geeft nu voor het eerst de mogelijkheid naast milieu-inspecteur de richting milieu/arbo-adviseur te kie zen. In september '95 wordt er gestart. Voor geïnteresseerden is er voorlichtingsbij eenkomst. Deze wordt gehouden op 16 juni 1995 om 14.30 uur, lokatie De Zandhoeve, Duinweg 5 te Bergen. Telefonische aanmelding is gewenst (02208 - 94541). Rob Karst uit Akersloot werd eerste na een spannende race. MONNICKENDAM - Afgelopen weekend werden op het circuit van Zandvoort de traditionele Pinkster races gehouden. Het weer lokte ruim 8.000 toeschouwers naar Zandvoort en die mensen zagen in een spannende wedstrijd Rob Karst als eerste over de finish-lijn gaan in de Pepsi Citroën AX cup. De Akersloter doet daarmee ook goede zaken voor het algemeen klasse ment. Bijna een halve seconde was Karst sneller dan zijn rivaal Van der Sloot en hij stond dan ook riant op pole-position - goed voor een punt in het algemeen klassement. De race op Pinkstermaandag ging van start zoals er getraind was, Rob Karst op kop, gevolgd door Sandra van der Sloot, Bert Bongers en Marcel Alderden. De vier koplopers hadden allen een goede start. Rob Karst kon de eerste aanval van Sandra van der Sloot in de 15e ronde nog afslaan, maar een latere poging van Sandra in de 17e lukte wel. Karst verklaarde later geen risico's te willen nemen, een slimme zet. Een gevecht kost tijd en zou Sandra van der Sloot in de kaart kunnen spelen. Berekenend wachtte Rob Karst zijn kans af en sloeg - kil en meedogenloos - in de iaatste ronde toe. Hij verraste Van der Sloot met een uit rem-aktie op dezelfde manier, zoals zij dat succesvol bij Rob had geprobeerd. Wederom had Karst weer de kop-positie te pakken en die zou hij niet meer afstaan, ondanks verwoede pogingen van Sandra van der Sloot. Na afloop verklaarde Karst - die juichend over de finish ging - dat de spannende race vpor hem beslist geen eitje was geweest. Uncle Harry's Punch, Sweet Long Lizzard en CC.Rider. Dan komt er een Afrikaans intermezzo met Jambee-spelers die op het veld gaan spelen, zodat er op het podium die op het veld gaan spelen, zodat er op het podium het een en ander klaar gezet kan worden voor de Twenty Brothers, die de rij mogen sluiten. In september '93 schrijft de groep zich in voor de grote Prijs van Nederland. Twenty Brothers maakt een mix van op Amerikaans leest geschoeide funk, rap en met subtiele Oosterse en Afrikaanse invloeden, door de band gevat als 'Heavy Freestyle Funk'. De rond zan ger/componist en tekstschrijver René Lenting geformeerde zesmansformatie heeft een eigen muziekstijl en presenta tie. Toch hoor je ook invloeden van de Red Hot Chili Peppers, Felakuti en Public Enemy met een snufje Zappa. Kortom een waardige afsluiting van weer een dagje Slotpop, dat wederom gratis en voor niets is!!! Tot ziens op Slotpop. AKERSLOOT - Van 17 juni tot en met 23 juli a.s. exposeren Ria Boerrigter- Jagerman en Anneke HÜnneman-v.d. Brugge in het Gemaal 1879 aan de Fielkerweg te Akersloot. 15 jaar gele den volgden Ria en Anneke een cursus eieren beschilderen bij Centrum De Kuil in Uitgeest. Wat aanvankelijk begon als decoratie voor de paastafel, groeide in de loop der jaren uit tot een hobby die het hele jaar beoefend wordt. De beschilderde eieren, hebben niet direct meer met het Paasfeest te maken, maar zijn te beschouwen als miniatuurschilderkunst, waarbij de vorm van het ei in belangrijke mate meespreekt. Sinds 1984 stellen Anneke en Ria hun eieren tentoon op twee intérnatioalë eierbeurzen in Duitsland. Voor de onderwerpen van hun aquarellen blij ven ze dicht bij huis: landschappen en stillevens. Voor de stillevens worden vaak onderwerpen gebruikt waaraan zij een bijzondere herinnering hebben. De expositie is geopend, op zaterdag van 13.ÜÜ tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Expositie van beschilderde eieren en aquarellen in Het Gemaal in Akersloot. EGMOND - Zondag 18 juni a.s. orga niseert de Evangelische gemeente te Egmond weer een speciale dienst in het Dorpshuis, Hanswijk 1 te Egmond aan den Hoef. Er wordt muzikale medewer king verleend door een Gospelformatie en na afloop is er een heerlijk hapje en drankje! Voorganger is de heer B. E. Zweverink te Petten. De aanvang is 19.00 uur. Voor meer informatie kunt u bellen naar nr. (02206)6890. BERGEN - Op zaterdag 17 juni a.s. wordt voor de 16e keer de '21 km van Bergen' gehouden. Vóór de halve marathon om 19.00 uur van start gaat, hebben de jongens en meisjes hun 5 km (start om 17.30 uur) en de joggers hun 10 k (start om 17.45 uur) al voltooid. De organisatie heeft ook dit jaar weer een sterk internationaal deelnemers veld kunnen vastleggen. Uit Ethiopië komt Aiduna Aitnafa, die de marathon van Eindhoven in 1994 won met een tijd van 2.11.37 uur. Om geen roofbouw op zijn lichaam te plegen, loopt dit natuurtalent niet veel wedstrijden in Europa. Daarnaast komt Jean-Pierre Paumen uit België weer, 4-voudig win naar van onze halve marathon. Ook zijn wij in onderhandeling met enkele andere buitenlandse lopers. Of het par- coursrecord bij de heren, sinds 1993 op naam van bert van Vlaanderen (1.03.49 uur) zal worden gebroken, wachten wij af. Er worden onderhandelingen gevoerd om Carla Beurskens naar Bergen te laten komen. De Limburgse behoort sinds 1981 tot de absolute top van Ne derland. De Stichting de 21 km van Bergen en 'The Centurions of the Netherlands (een vriendengroep die geld bijeen loopt voor goede doelen) gaan teza men geld bijeenbrengen voor de Wittenburg te Bergen, een woonvoor ziening voor verstandelijk/lichamelijke gehandicapte mensen. Voor 'The Centurions' komen aan de start van de halve marathon, o.a. Gerrie en Greet Knetemann, Ruud Ter Weijden, Tom Hofman, Dr. Tom Voute, alsmede onze plaatsgenoten Maarten Sikking en Hans Fruithof. De Prinsen van Oranje Willem Alexander en Maurits hebben met 'The Centurions' de marathon in New York gelopen. Prins Maurits loopt tevens regelmatig in Nederland mee in halve marathons. Informatie bij: Cees de Boer, telefoon 02208-98435, Jaap Bouwen, telefoon 02269-2016. Het 2e Mega Muziekfestival 1995 ten bate van Amnesty International! UITGEEST - Amnesty International spant zièh ruim 30 jaar in voor de nale ving van de mensenrechten, zoals vrij heid van meningsuiting, vrijheid van godsdienst en eerlijke procesvoering. Verder verzet Amnesty zich tegen ver dwijningen, martelingen en de dood straf. Amnesty is in haar acties politiek strikt neutraal. Door haar consequente opstelling heeft Amnesty Internatio naal veel krediet en gezag opgebouwd bij regeringen en organisaties als de Verenigde Naties. Amnestieden voeren soms jarenlange ^cties voor politieke en gewetensgevangenen. Veelal met succes. Verder doet Amnesty Interna tional onderzoek naar mensenrechten kwesties. Regelmatig verschijnen rap porten die politici met de neus op de feiten drukken. Dit werk van Amnesty International kost geld. Vandaar dit festival dat door de afdeling Uitgeest en Castricum in nauwe samenwerking met de horeca van Uitgeest en de N.H. Kerk wordt georganiseerd. Het mega-muziekfestival: ruim 300 musici van klassiek tot hard-rock. Het festival was twee jaar geleden een groot succes met liefst 200 live-optredens op 10 podia. Dit jaar wordt belangeloos medewerking gegeven door meer dan 300 musici uit diverse provincies. 35 Verschillende bands en solo-artiesten verdeeld over 11 podia op loopafstand. Klassiek, jazz, koorzang, blaaskapelmu- ziek, pop, blues, rock of folk-muziek, het is allemaal weer aanwezig op dit groots opgezette muziekfestival dat zijn gelijke in Nederland niet kent. Vele sterren stralen...voor tien gulden! Kaarten a f 10,00 zijn vanaf heden te verkrijgen bij boekhandel Schuyt te Uitgeest. Snackbar Het Trefpunt en het Luifeltje te Uitgeest. Snackbar Snek- stek te Akersloot. Drankenhandel Vreeburg en cafe De Blaauwe Hoek te Uitgeest. En de overige deelnemende bar/dancings. Op zondag 18 juni zijn de kaarten vanaf 13.00 uur te koop bij de NH Gerefor meerde kerk op het plein voor het gemeentehuis en bij cafe de Blaauwe Hoek. Kinderen tot 12 jaar onder begeleiding zijn gratis. Het is nooit eerder voorgekomen dat zoveel musici op één dag belangeloos hun steentje bijdragen op deze gedenk waardige zondag 18 juni 1995. Laat Uitgeest vol stromen met muzieklief hebbers waarbij de gedachte op een lijn staat met Amnesty-International. De organisatie die helaas bitter nodig is in een groot deel van onze wereld. Maandag Delicabesse 9.00 OSU continu 12.00 AKKU Kort 18.30 Broodje met 19.00 Let the good times roll 20.00 Subbacultcha 21.00 Nachtprogramma 22.00 Dinsdag Welcome to my world 9.00 Voor ouderen door ouderen 10.00 Welcome to my world 11.00 OSU continu 12.00 Platencollage 18.30 Gemeentevoorlichting Akersloot 19.00 Platencollage 19.30 OSU-bliem 20.00 OSU-jazz 21.00 Nachtprogramma 22.00 Woensdag Delicabesse 9.00 Broodje met 12.00 OSU continu 13.00 Gemeentevoorlichting Limmen 18.30 Holland Omstreken 19.00 Wegwijzer 20.00 Met Tien tot 10 21.00 Nachtprogramma 22.00 Donderdag Wegwijzer 9.00 OSU continu 10.00 Trammelant ledikant 18.30 AKKU aktualiteiten 19.00 Muziekboetiek 20.00 Dick's Nonstop 21.00 Nachtprogramma 22.00 Vrijdag Delicabesse 9.00 OSU continu 12.00 Luisteren en wegwezen 18.00 Hitstory 19.00 De Nootzaak 20.00 Til' midnight 22.00 Nachtprogramma 24.00 Zaterdag OSU continu 9.00 Thee-huis 14.00 Interlokaal 16.00 Return to NashviMe 17.00 Flash-back 18.00 OSU Top 25 19.00 Pop-store 21.00 Danceline 22.00 Nachtprogramma 23.00 Zondag Trammelant ledikant 9.00 Wie wat waar op zondag 9.30 Ziezozondag 11 -00 Holland en omstreken 14.00 OSU sportief 15.00 Zendtijd voor de kerken 18.00 Luisterrijk 20.00 Pop around the clock 22.00 Nachtprogramma 24.00 De OSU is op de kabel te beluisteren op 88.9 FM en in de ether op 106.7 FM. AKERSLOOT - Sinds deze maand beschikt het eiland De Woude over een rioleringssysteem. De gemeente Aker sloot investeerde ruim 8 ton voor de aansluiting van 50 woonhuizen, een druk bezocht restaurant/horecabedrijf en 40 caravans. Het lucht-persriool is aangelegd door aannemingsmaatschap pij Groot De Woude B.V. Van het recre atieschap Alkmaardermeer werd een bijdrage ontvangen van f 75.000,00 voor de aansluiting van de Woudhaven, een 's zomers druk bezochten passan tenhaven. Tegelijkertijd werd door Multikabel gezorgd voor aansluiting op de'televisiekabel. Riolering van De Woude is mogelijk geworden door aansluiting op een door Uitwaterende Sluizen enkele jaren geleden aangelegde persleiding. Tijdens een bijeenkomst met de bevol king noemde burgemeester de meer waarde voor de water- en daarmee op termijn de baggerkwaliteit. Een reduc tie met 250 eenheden vuiluitworp is voor een gevoelig gebied als De Woude een aanzienlijke reductie. Dekking van de kosten vindt plaats middels verho ging van het rioolrecht op basis van het door de raad vastgestelde Gemeen telijk Rioleringsplan. AKERSLOOT - Terwijl de organisato ren van het toernooi tevergeefs wach ten op beter weer wordt het program ma van de 28 teams die deelnemen aan dit toernooi afgewerkt en komt er enig beeld wie de finalisten kunnen worden a.s. zondag 18 juni. In de damespoule heeft 't Pontje na drie wedstrijden nog geen verlies gele den, de voornaamste belager met 5 punten uit 3 wedstrijden zijn De Bloopers. A.s. Woensdag spelen zij om de leiding in de damespoule. Bij de heren nietrecreanten (welke een dubbele kompetitie spelen) is ARTI CHIC/EBA ongetwijfeld de sterkste. Bij de recreanten is in Poule 1 Falies Jan met 4 punten uit 2 wedstrijden dui delijk de sterkste. In poule 2 gaan Pontje veteranen goed met 2 gespeeld 3 punten, 't Voorom gaat uitstekend in poule 3,3 gespeeld 6 punten. In poule 4 zijn FC Bale en autoschade Krom de koplopers beide hebben zijn 5 punten uit 3 wedstrijden. Salon Mieke kan het FC Bale nog moeilijk maken. Autoschade Krom heeft de handen vol aan Riako 2. A.s. zondag zijn de finales die beginnen om 13.00 uur. De laatste finale is om 15.40 uur dan spelen de niet recreanten om de eerste en tweede plaats. AKERSLOOT - Stichting 'Door- stroom' verkoopt *2e hands spullen voor een waterprojekt in Uganda, Koningsweg 36 te Alkersloot. Elke le en 3e zaterdag van de maand van 9.30 tot 15.00 uur. Heeft u nog spullen beschikbaar? Dan kunt u kontakt opnemen met; Wil Broersen telefoon 02513 - 12778 of Ben Schagen telefoon 02513 - 14957. LIMMEN - Van 8 juni t/m 8 juli 1995 is bij Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 in Limmen een gevarieerde, aan trekkelijke expositie te zien met werk van de volgende kunstenaars: Jitse Sikkema legt in zijn keramisch werk de ene keer de nadruk op figura tieve verbeelding, dan weer op een non-figuratieve, maar steeds heeft elk beeld een gevoeligheid die maakt dat het meer is dan je ziet. Marij Janssen wil klei vormen en span ning geven, hardheid en kracht, maar tegelijkertijd de zachtheid van het materiaal laten zien. Frans Room maakte de laatste jaren etsen over het Guisveld (een verwaar loosde polder in de Zaanstreek), over de Zaan en het landschap van Catalonië. Daarnaast maakte hij een paar series zeefdrukken over de monu mentale panden en dorpskernen in de Zaanstreek die op het punt staan te verdwijnen. Galerie Amber is geopend op donder dag t/m zaterdag van 14-17 uur en na afspraak (tel. 02205-1491). De galerie is vanuit de richting Uitgeest/Castricum en Heiloo/Alkmaar als volgt te berei ken: de Rijksweg volgen tot het rich tingbord Centrum, deze straat (Enterij) geheel uitrijden, aan het eind rechtsaf slaan, 100 meter verder ligt aan de lin kerkant op nummer 18 Galerie Amber., De redaktie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende ver zoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redaktie veel tijd Eén van de beelden Sikkema. van Jitse LIMMEN - Op het verzoek van wet houder C. Rood om extra lokalen van de basisscholen Pax Christi en de Dusselhoek die in eerste instantie was afgewezen, heeft na uitleg van de urgentie hiervan toch tot resultaat gehad dat deze lokalen op de huisves- tingslijst van het ministerie van onder wijs komen te staan. Wanneer men hiervoor de financien krijgt is volgens Rood nog niet bekend. LIMMEN - Om Vredeburg als sociaal cultureel centrum te behouden heeft de Stuurgroep zijn plannen bekend ge maakt. Dit zal ten koste van de Wollewei gaan daar dit een besparing van f 57000 tot f 70.000 zal opleveren. De gemeente wil Vredeburg voor het symbolische bedrag van f 1,00 aan de Stichting overdoen. Men wil proberen dat er geen overdrachtsbelasting betaald hoeft te worden. De Stichting denkt drie en een halve ton nodig te hebben om Vredeburg te verbouwen, als de Stichting de exploitatie eventueel zou stoppen dan wil de gemeente in staat'gesteld worden Vredeburg voor dat zelfde bedrag terug te kopen. Men wil de benedenverdieping hele maal verbouwen zodat deze geschikt is voor de SWOL. Boven hoopt men de vereniging e.d. die nu afgehaakt heb ben weer terug te krijgen. Het geld vöor dit alles hoopt men van het bedrijfsleven te krijgen in ruil daarvoor kan men dan recepties e.d. in Vredeburg geven. Men denkt aan een kleine horecafunk- tie, deze zal worden uitbesteed aan een Limmer ondernemer. Voor groot onderhoud denkt de gemeente nog 1 1/2 ton nodig te hebben, maar dat kan uit opbrengst van de verkoop van de grond van de Wollewei komen. Resten nog twee dingen, wat gebeurt er met het bollenmuseum en wat met de peu terspeelzaal? Voor het eerste hoopt men een oplossing in de buurt van de Hortus Bulborum te vinden er is een samenwerkingsverband met Oud Limmen. De oplossing voor de Peuterspeelzaal ligt wat ingewikkelder. Men kan in de Corneliusschool een paar lokalen in gebruik nemen. Of een stuk van de Wollewei, of nieuwbouw. Een en ander is natuurlijk afhankelijk van het prijskaartje dat er aanhangt. De plannen van het CDA dat als er geen voorstellen m.b.t. Vredeburg ter tafel zouden komen men in contact zou moeten treden met Brefema b.v., over renovatie van het Partycentrum St. Maarten, komen hiermee te vervallen. Op donderdag 15 juni is er een gecom bineerde commissievergadering over de plannen met Vredeburg. AKERSLOOT - Voor'dames 1 die hun entree in de eerste divisie maken blijft Arie Verduin de trainer die met de dames zich zal inzetten in de bovenste helft van de zaalcompetitie te eindigen. Arie Verduin zal ook de juniorenselek- tie onder zijn hoede nemen. Voor de herenselektie is de Amsterdammer Teunisse aangetrokken. Teunisse is een ervaren trainer met veel liefde voor de handbalsport, en die met het jonge herenteam resultaten kan boeken. Meervogels prijst zich gelukkig dat de drie cursisten, Sander v.d. Vlugt, Jacco Kerssens en TTieo Krom allen geslaagd zijn voor jeugdtrainer. Deze drie zullen de jeugdtrainingen gaan verzorgen. Deze trainingen beginnen na de zomer vakantie. Meervogels handbal gaat volgend jaar met 18 teams de kompetitie in en hoopt dit aantal teams uit te breiden. Hiervoor zoekt zij vooral jeugdleden zowel jongens als meisjes. Vanaf 6 jaar kan men voor twee maanden lid wor den en meetrainen en spelen waarna er beslist kan worden of men lid wordt. Meer inlichtingen bij: Annemiek Beentjes, telefoon 11858, of Trudy Hylkema, telefoon 14736. LIMMEN - Zondag 18 juni wordt er weer gevist om de ALL-Round-trofee. Het gaat er hier om, met de diverse wit- vistechnieken een zo goed mogelijk klassement te vissen. In een serie van 10 wedstrijden tellen de beste 5 mee voor de rangschikking. Dus ook voor de nieuwkomers is er nog kans om hoog te eindigen. De vijfde wedstrijd zal worden gevist in de Delft te Assendelft of in Knollendammer Vaart. Door de matige vangsten dus niet in het Maalwater. We verzamelen om half 7 bij garage Schilder te Limmen, alwaar het water bekend wordt gemaakt. Inschrijfgeld bedraagt 5 gulden en na afloop is ér een verloting en prijsuitrei king in eetcafe de Uitkomst. Vooraf inschrijven is niet nodig. LIMMEN - De reünie van de Corneliusschool nadert met rasse schreden. Zaterdag 17 juni zal tussen 19.30 en 23.30 uur het afscheid van de Corneliusschool met een groot feest worden opgeluisterd. De animo bij oud-leerlingen is overweldigend. Het organiserende comité werd de afgelo pen weken overstelpt door aanmeldin gen. Vanuit Zweden liet de geëmigreer de Cor Mooij weten voor dit festijn over te komen. Tevens liet iemand zijn bruiloft verplaatsen om het samenzijn met zijn oud-klasgenoten maar niet mis te lopen. Ook bij het onderwijzend per soneel is belangstelling. Zo zal onder andere juffrouw Verver, zij is inmiddels de zeventig gepasseerd, in ieder geval even langs komen. Mocht u zich nog niet hebben inge schreven en denkt u toch een binding te hebben met de Corneliusschool stellen wij uw aanwezigheid natuurlijk op prijs. Dat geldt zeker ook voor de mensen die op de 'oude' Corneliusschool heb ben gezeten. Voor de goede orde: deze school was tot aan de jaren vijftig gehuisvest boven de Mariaschool. Mensen die door omstandigheden nog niet schriftelijk op de hoogte zijn gesteld zijn natuurlijk ook van harte welkom. Zij kunnen tegen contante betaling (f 25,00 voor volwassenen en f 10,00 voor de jeugd tot en met 16 jaar) op de avond van de reünie een toe gangskaartje bemachtigen. Nog makke lijker is het als u de bijdrage overmaakt naar het speciaal voor deze reünie geo pende bankrekeningnummer. Dit num mer is 32 70 43 601 van de Rabobank Heiloo-Limmen, onder vermelding van 'Reünie Corneliusschool' en de naam van de reünist. Voor verdere vragen kunt u zich wenden tot W. Koot (02205- 2400) of H. Brandsma (02205-2052). HEEMSKERK - Twee jaar geleden besloten vijf kunstenaressen uit Limmen samen te gaan exposeren onder de naam De Limmer Joffers. Bij hun vierde tentoonstelling, ditmaal in het hotel van kasteel Marquette laten zij, naast veel bloemenschilderijen, ook werk zien dat is geïnspireerd door muziek en daqs. Greetje Roelofszen maakt grote, kleur rijke schilderijen. Haar gevoelsleven is haar inspjratiebron: emoties, sferen en stemmingen. In 1992 deed zij, op uitno diging van de Culturele Raad Noord- Holland, mee aan het project Noord- Holland in proza, poëzie en prenten. Nella van Os studeerde bij de Noorderkunstkring en bij beeldhouwer Karei Gomes. Naast schilderijen met bloemstukken, maakt zij ook aquarel len en bronzen beelden. Ellen van der Dussen maakt in kera miek droomfiguren en fantasievoor stellingen. Naast klei en speksteen, werkt zij nu ook in hardere steensoor ten. Zij krijgt steeds meer de neiging tot abstraheren. Heieen van de Lem laat zich inspireren door bloemen in en om het huis en door het landschap in Frankrijk. Kleur en gevoel staan in haar werk voorop. Jeannette Coppens tracht bij het schil derijen van mensen iets van hun inner lijk te tonen. Een gebaar, een blik...In de opwaaiende rok probeert zij de vaart van de dans te vangen. Geopend: iedere dag van 10.00-22.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 8