EERSTE OPLEVERING VAN 'T LOO DOOR DE AANNEMER. BESTRATING ROND 'T LOO IN GESPREK MET HEILOO UIT DE STEIGERS UITKIJKPOST - 21 JUNI 1995 PAGINA 10 Vorige week woensdag heeft de opleve ring plaatsgevonden van Winkelhof 't Loo door de aannemer aan de eigena resse de Dela. Dat het Winkelhof 't Loo meer dan mooi is geworden, daar zal niemand over twisten. De gemeente heeft hier op ingespeeld met een prachtig bestra tingsplan rondom 't Loo. Het heeft voor de bezoekers nogal wat voeten in de aarde om 't Loo te berei ken op het moment. De Heerenweg ziet er uit als de Sahara en behoudens wat planken hier en daar, is het ploeteren om naar de overkant te komen. Ook dit is gelukkig van tijdelijke aard en verschijnt er straks iets moois. "Oplevering" betekent volgens Van Dale overdracht van het voltooide werk. Omdat we hier toch meer over wilden weten, spraken wij de heer Langer eis aan, coördinator van de Dela. De heer Langereis legt uit dat men vroeger sprak van eerste en tweede oplevering. De tussenliggende periode werd dan gebruikt om eventuele man kementen of hiaten op te lossen en aan te vullen. Tegenwoordig spreekt men alleen van "oplevering". Hierna volgt een onder houdsperiode van drie a vier maanden die tevens geldt als garantieperiode. Wat men in die tijd tegenkomt aan fouten en/of gebreken, wordt door de aannemer gerepareerd. Voor onze rubriek maakten wij een afspraak met de heer J. van Schagen van Joseph van Schagen De heer Van Schagen vertelt dat zijn ouders in 1928 in Hoogmade (gem. Woubrugge) een manu facturenzaak begonnen. In 1957 verhuisde de familie naar Heiloo aan de Kennemerstraatweg, en achttien jaar geleden ruilde men die stek voor het toen nieuw gebouwde Winkelhof 't Loo. In de afgelopen 40 jaar is de zaak uitgegroeid van een manufacturenwinkel tot de bloeiende confectie zaak zoals deze nu is. Binnenkort gaat men de bestrating aanpakken voor de Hema tot aan de ingang van Het Open Huis. Bij de fa. Deutekom is inmiddels een drempel in de weg aangelegd en vanaf dat punt wordt de Heerenweg geïntegreerd in een pleinvormig geheel. Dit verbindt de winkels van de Raadhuisstraat /Heerenweg met die van 't Loo. Het wegdek van de Heerenweg wordt uitgevoerd in Grafiador, een hard materiaal, dat zich onderscheidt van de overige bestrating. Hierdoor blijft een visueel verschil tussen "weg" en voet gangersgedeelte Tijdens de renovatie heeft men de zaak niet echt verbouwd. Het geheel is in de loop van de acht tien jaar verschillende malen aangepast en men kon nu volstaan met nieuwe voor- en achterpui en en een nieuwe kleur voor het gehele interieur. Op advies van Interieurbedrijf Silhouet is geko zen voor brique en terra cotta-achtige kleuren welke vakkundig werden aangebracht door schil dersbedrijf Schong uit Limmen. De heer Van Schagen deelde ons mede dat men in september wat veranderingen aan wil brengen in de zaak. Hierover wil hij nu echter nog niets kwijt. Uiteraard valt er voor de aannemer wel wat "op te lossen" na de schouwing van woensdag jl. Verwacht wordt dat eind van deze maand alles gereed is en de aannemer zijn gereedschap kan inpakken. Over ongeveer zes weken wordt dit deel ingevuld met "wegmeubilair", Hieronder verstaat men fietsenrekken, vuilnisbak ken e.d. De oplevering heeft ruim op tijd plaats gevonden. De aannemer had hier een planning voor gemaakt en zoals gebruikelijk werden hier een fiks aan tal "onwerkbare dagen" in verwerkt. Dit zijn bijvoorbeeld dagen waarop het extreem regent, een vorstperiode, etc. Deze dagen heeft de aannemer niet eens nodig gehad, iets wat men wel uniek kan noemen. De weersomstan digheden zijn meer dan eens "extreem" geweest, zeker wat regen aangaat. Een compliment naar de aannemer en zijn werknemers is dan ook wel op zijn plaats. Er moest heel wat geïmprovi seerd worden om het zo vlot te laten verlopen, en dat hebben ze met veel succes gedaan. Dat Van Schagen op het gebied van mode in Heiloo een begrip is, kon de heer Van Schagen niet anders dan beamen. Hij zegt zelf dat de oor zaak hiervan te zoeken is in het feit dat hij zelf een "eigenwijs" persoon is wanneer het op mode aankomt. Hij houdt zich vast aan zijn eigen wijze van inkoop en bezoekt hiervoor alle gerenom meerde inkooppresentaties. Anderen stappen wat al te gemakkelijk naar het confectiecentrum, vindt hij. Dit is niet de "stijl" van de heer Van Schagen. In september 1995 heeft hij de gehele collectie van zomer 1996 al weer ingekocht. Die veranderingen in de mode maakt dat hij er zoveel plezier in heeft en houdt. En waarom hij het nog jaren wil blijven doen. Ook aan deze pagina kunt u zien dat de verbouwingswerkzaamheden aan 't Loo zo langzamerhand aan een eind komen. In de tekening zijn de hijskra nen verdwenen, de steigers worden afgebroken en zoetjesaan verschijnt een gerenoveerd Winkjelhof 't Loo. Twee succesvolle generaties Van Schagen in Heiloo inmiddels. De heer Van Schagen hoopt dat er een derde generatie komt die de zaak straks voortzet.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 10