Slagerij Kramer Voor verkopers en kopers Weekreklame 10.00 1.75 2.50 8.95 2.96 7.50 Voor uw advertentie op maat Nieuws voor jong en oud Akersloot in woord en beeld Lekker lui lieraei Voor uw advertentie op maat PAGINA 12 UITKIJKPOST -21 JUNI 1995 Springschans sluit jaar met feest af Onderwijsmarkt AFS zoekt gastgezinnen Honderdduizend bezoekers De Hoep Het Ballonnetje Opbrengst Rode Kruis Collecte Muzikaal weekend in het verschiet AV Trias T.V. Limmen Open dag nieuwbouw medisch centrum Workshop en cursus Volendams Opera Koor De Loocatie wordt een Het dubbele beeld van 2 KIPPEN voor SLAVINKEN 4 HALEN 3 BETALEN SUMMERTIME'S Heerlijk gevuld filetlapje met champignons en paprika 100 gram 1.60 VOOR OP DE BOTERHAM GEBRADEN KIPGEHAKT MET PAPRIKA 100 gram ROSBIEF 100 gram WOENSDAG GEHAKTDAG 1 kilo gratis kruiden DONDERDAG BIEFSTUKDAG 100 gram VRIJDAG EN ZATERDAG KU LO YUK kipvlees met ku lo yuk saus 500 gram Westerweg 160 - Heiloo - Telefoon 330991 De UithijHpost. Hét gratis meehblad voor Heiloo en omstrehen. De UithijHpost. Hét gratis meehblad voor Heiloo en omstrehen. De UithijHpost. Hét gratis meehblad voor Heiloo en omstrehen. dansexpressie Egmond-Binnen heeft inloop-atelier Inschrijving Solexrace Oldtimershow Kinderdagverblijf zoekt locatie komt naar Limmen Geslaagd Zomerexpositie De Kapberg en De Slotkapel Fietsvierdaagse Kunt u alles eten? Unieke expositie in hotel Zuiderduin gezellig restaurant Patiëntenverenigingen Cursusseizoen 1995-1996 Stichting Ouderenwerk Heiloo Lamoraal van Egmont Geslaagd De UithijHpost. Hét gratis meehblad voor Heiloo en omstrehen. Meervogels Handbal De UithijHpost. Hét gratis meehblad voor Heiloo en omstrehen. HEILOO - Op vrijdag 23 juni is het feest bij De Springschans. De school sluit dan het schooljaar af met een feestdag voor de kinderen. Hoogtepunten vormen een gezellig ter ras en een Rad van Avontuur op het plein van lokatie oost. Vanaf vier uur is iedereen welkom op het schoolplein aan de Sluysweydt, dat omgetoverd is tot een groot terras: daar zijn lekkere drankjes te drinken en hapjes te eten. Maar er zijn ook spelletjes en demon straties van onder meer handvaardig heid, waar de gasten uiteraard zelf aan kunnen meedoen. Spannend wordt het met het Rad van Avontuur, waarvoor fantastische prij zen beschikbaar zijn gesteld: van schaatsen tot boottochten, van cham pagne tot zelfs een vliegreis. Redenen genoeg om vrijdagmiddag naar de Sluysweydt te komen. ALKMAAR - Op zaterdag 24 juni organiseert de Onderwijswinkel te Alkmaar een onderwijsmarkt voor vol wassenen in Cultureel Centrum de Vest aan het Canadaplein in Alkmaar. Bij die gelegenheid presenteert de Onderwijswinkel de nieuwe uitgave van de studiegids Van ABC tot Drs., een gids voor Volwassenenonderwijs in Alkmaar en de regio. Iedereen, die meer wil weten is van harte welkom van 10.00 tot 15.00 uur. Meer dan'twin- tig instellingen uit Alkmaar en omge ving hebben een stand ingericht waar ze informatie geven over hun cursussen en opleidingen. HEERHUGOWAARD - De afdeling Noord-Holland van AFS Interkulturele Programma's organiseert donderdag 22 juni in Heerhugowaard een voorlich tingsavond over: 'Haal de wereld in huis...word gastgezin'. AFS is een ver eniging zonder winstoogmerk en zon der politieke of religieuze achtergrond, die zich bezighoudt met het organise ren van internationale uitwisselings programma's teneinde beter begrip tot stand te brengen tussen mensen van verschillende kuituren. AFS organiseert al bijna 50 jaar uitwis selingsprogramma's en is de oudste internationale jongerenuitwisselingsor- ganisatie met vestigingen in 58 landen. AFS Nederland ontvangt elk jaar 150 studenten uit meer dan 25 landen, komend uit alle windstreken, waaron der de Verenigde Staten, Canada, Australië, Spanje, Noorwegen, Thailand, Indonesië, Mexico en Zuid- Afrika. De buitenlandse jongeren wonen in gastgezinnen en gaan van eind augus tus tot begin juli naar een Nederlandse school. Voor zowel de studenten als de gastgezinnen betekent dit een unieke onvergetelijke ervaring. Dit jaar ont vangt AFS Noord-Holland 15 jongeren, waarvoor nog gastgezinnen worden gezocht. Ook worden gezinnen in de omgeving Alkmaar gezocht voor de 'Taalweek' (periode van 10 september t/m 16 september) a.s. wanneer de internationale AFS-studenten voor de 'Taalweek' naar het Alkwaard College in Alkmaar komen om de basisbeginse len vand e Nederlandse taal machtig te worden. AFS geeft gastgezinnen een gedegen voorbereiding op de periode met een gastzoon of -dochter uit het buitenland. AFS probeert voor elk gastgezin de meest geschikte huisgenoot te vinden. Zowel het gastgezin als de buitenland se zoon of dochter krijgen gedurende het hele jaar begeleiding. Tijdens de geheel vrijblijvende voorlichtingsavond verschaft AFS informatie over de orga nisatie, voorbereiding, deelnemende landen en onkosten. Bovendien vertel len (ex)deelneihers over hun ervarin gen. Vanzelfsprekend zijn alle geïnte resseerde gezinsleden van harte wel kom. De toegang is gratis. De voorlichtingsavond wordt gehou den in het: Han Fortman College, Bevelandseweg 1 te Heerhugowaard. Donderdag 22 juni a.s. aanvang 20.00 uur. De voorlichting duurt tot ca. 21.30 uur. Voor meer informatie kunt u bel len naar: Annette Kager, tel. 02244- 2022 ('s avonds) ol AFS Nederland, (tel. 020 6269481 (overdag). BAKKUM - Het centrum! van de NV PWN, opende op 21 oktober 1994 zijn poorten, en mag zich sindsdien verheu gen in een zeer grote belangstelling. De honderdduizendste bezoeker werd, vol gens de prognoses, veel later in het jaar verwacht. De bezoekersstroom heeft die verwachting evenwel achterhaald. De combinatie van een aantrekkelijke gebouw, een boeiende tentoonstelling en uitvoerig informatiemateriaal heeft daar in belangrijke mate aan bijgedra gen. De bijgestelde bezoekersprognose gaat nu uit van omstreeks 140.000 bezoekers in dit jaar. Uit de stroom van aanmeldingen van scholen uit de regio is er inmiddels één uitgekozen, waarbinnen zich de hon derdduizendste bezoeker bevindt. De klas zal op donderdagmiddag door de directie worden ontvangen met een feestelijke programma. Een passend geschenk, dat aansluit op het natuur- en milieu-onderwijs in de school, zal bij die gelegenheid door het PWN worden aangeboden. Uiteraard ontvangen alle klasgenoten ook een persoonlijke attentie. HEILOO - Binnenkort opent als parti culier initiatief peuterspeelzaal Het Ballonnetje zijn deuren in Heiloo. Het ligt in de bedoeling om begin januari 1996 te starten. De openingsdagen zul len zijn maandag, dinsdag, donderdag Nen vrijdag van 9.00 - 12.00 uur. Peuters van 2 tot 4 kunnen hier terecht voor een leuke en gezellige speelochtend. Initiatiefnemers zijn Uschi Koster en Silke Lang. Tot de opening zijn beiden druk bezig met de voorbereidingen en inrichting van de speelzaal aan de Werkendelslaan 114. Er wordt ijverig geknutseld, geschilderd en genaaid. Gebruikt speelgoed is van harte wel kom en vindt een nieuwe bestemming in Het Ballonnnetje. Ook zijn wij op zoek'naar houten kinderstoeltjes. Voor informatie en aanmelding kunnen ouders terecht bij: Uschi Koster, Termijen 44, 1852 TC Heiloo, tel.: 072 332616 of Silke Lange, Werkendelslaan 114,1851 VE Heiloo, tel. 072 337525. LIMMEN - De in Limmen gehouden collecte ten bate van het Rode Kruis bracht dit jaar f 3891,40 op. Ten opzich te van het vorig jaar was dit een stijging met ongeveer f200,00. Het bestuur van de afdeling Limmen dankte de gevers recht hartelijk voor hun bijdragen. Een extra woord van dank en waardering gaat naar de collectanten, die hun vrije tijd gaven voor het werk van het Rode Kruis. LIMMEN - Het weekend van 24 en 25 juni wordt er door de harmonie Excelsior uit Limmen een aantal eve nementen georganiseerd. Op zaterdag 24 juni wordt door de harmonie Excelsior een buiten-concert verzorgd op de keizerskroon. Dit concert was al aangekondigd voor zaterdag 17 juni, maar kon toen vanwege de weersge steldheid geen doorgang vinden. Het concert maakt deel uit van de dona teursconcerten die de muziekvereni ging Excelsior ieder jaar in een andere wijk in het dorp verzorgd. De aanvang van het concert op zaterdag 24 juni is 17.00 uur. Als voorloper voor de muziekvereni ging hebben wij onze eigen professio nele muziekopleiding. De leerlingen van onze opleiding staan ook te trappe len om hun muzikale prestaties aan iedereen te laten horen. Daarom is er op zondag 25 juni in het verenigingsge bouw aan de Schoolweg een voorspeel middag van de leerlingen gepland. Ouders, familie of vrienden van onze leerlingen, maar uiteraard ook alle andere belangstellenden zijn op zon dagmiddag 25 juni van harte .welkom op deze voorspeelmiddag van onze leerlingen. Aanvang 13.30, uur. Uiteraard kunt u op deze middag ook informatie inwinnen over de muzie kopleiding zoals die bij ons wordt ver zorgd en eventueel kennis maken met de docenten. HEILOO - Het afgelopen weekeinde werden op verschillende plaatsen de districtskampioenschappen atletiek gehouden. In Amsterdam kwamen de junioren B in actie en Ellen Olbers leverde daar een uitstekende prestatie. De Trias atlete won de 200 meter in 25.4 sec. wat naast het kampioenschap ook een nieuw clubrecord betekende. Marga Margaret werd derde bij het kogelstoten met 12.62 m en behaalde bij het discuswerpen een zesde plaats met 31.68 m. De junioren A kwamen in Heerhugo waard in het strijdperk. Taco Hamers won de titel bij het hoogspringen met 1.85m en Jasper van Baar was de beste bij het polsstokhoogspringen met 3.40m. Beide resultaten werden nega tief beïnvloed door de weersomstan digheden. Michiel Singer bereikte twee keer net niet het erepodium. Zowel bij het verspringen (5.95m) als bij het speerwerpen (44.58m) eindigde hij als vierde. Komende vrijdagavond organiseert Trias wedstrijden voor senioren en junioren op de kunststofbaan aan het Maalwater. De aanvang is om 19.00 uur en de toegang is gratis. LIMMEN - Het herenteam van t.v. Limmen moest in de eerste ronde van het Nederlands Kampioenschap aan treden tegen de kampioen van het dis trict Leiden, en wel t.v. Rijnkanter uit Rijnsburg. Omdat men van deze tegen stander niets wist ging men gewoon van eigen kracht uit. Eerste heer Paul Klaver zette Limmen al snel op een 1-0 voorsprong. Tegenstander Martin van Leeuwen ondervond de stijgende vorm van Paul (6-1, 6-4). Frits Zandbergen had veel moeite in zijn partij tegen Hans de Graaf. Mede door een vervelende arm- blessure won Frits ternauwernood zijn wedstrijd (3-6, 6-3, 7-5) Als derde heer ging Perry Meijer de baan op. Tegen Jan de Moos had hij alleen in de twee de set problemen (6-1, 7-6). Sander Valkering haalde voor Limmen het bevrijdende punt binnen. Tegenstander Jan van Delft werd met 6-3, 6-0 van de baan geveegd. De dubbels werden daardoor slecht alleen belangrijk voor de statistieken. Gelegenheidskoppel Hans Kramer en Perry Meijer wonnen met 6-4, 6-3 en Paul Klaver en Sander Valkering maak ten het feest helemaal compleet (6-4,7- 6). Zodoende boekte Limmen een, voor hun, totaal onverwachte 6-0 over winning'. Aanstaande zaterdag moet het heren team voor de kwartfinales spelen tegen GSTC uit Groningen. Wilt u de jongens daar aanmoedigen kan dat, want er wordt een bus gehuurd voor spelers en supporters. Reserveringen of inlichtin gen, bel 3965. ALKMAAR - Op 24 juni organiseert het Medisch Centrum Alkmaar een open dag. Belangstellenden kunnen die dag van 14.00 tot 17.00 uur de nieuw bouw van het ziekenhuis bezichtigen. Diverse poliklinieken, een verpleegaf- deling, de centrale keuken, technische ruimten, het personeelsrestaurant ope nen hun deuren. In het nieuwe audito rium geeft het MCA-cabaret een voor stelling en is de diapresentatie van de nieuwbouw te zien. Behalve de polikli nieken e.d. is het patiënteninformatie centrum geopend en vindt u vlakbij de hoofdingang een informatiemarkt waar een twaalftal verenigingen vertegen woordigd zijn. Om de nieuwbouw te bekijken is een route uitgezet. Deze begint bij de hoofdingang aan de Wilhelminalaan 12. Van de beganegrond in de oudbouw gaat de rondleiding per trap/lift naar de tweede verdieping. Vandaar daalt men via de trap en eventueel de liften af naar de eerste verdieping en de bega negrond in de nieuwbouw. Vervolgens gaat u van de kelder naar de tent buiten waar u een kopje koffie of thee kunt nuttigen. U kunt gratis parkeren bij het AZ-sportpark. Omdat iedereen de gelegenheid moet krijgen om met de rondleiding 'rustig' mee te kunnen lopen, is er de mogelijkheid voor kin deropgang. De kinderen kunnen daar onder begeleiding aan een leuk pro gramma meedoen. ALKMAAR - Dansexpressie is een kennismaking met je eigen bewegings mogelijkheden, waarbij je nieuwe manieren ontdekt om je eigen dans vorm te geven. Je leert te experimente ren en te improviseren vanuit verschil lende invalshoeken. We laten ons mee slepen door muziek en de sferen die kaarten op kunnen roepen; we drukken de indruk die we hebben van persona ges en dieren af in beweging in de ruim te; en we laten ons geluid en onze emo ties als inspiratiebron voor onze dans werken. Door te doen zoeken we naar de dyna miek en de stilte van de bewegingen en wordt door eenvoudige oefeningen je uitdrukkingsvaardigheid groter gemaakt. Je danst alleen, samen, of in een groep waarbij gewerkt wordt aan timing, overzicht en alertheid, om zo als paar of als groep in te spelen op elkaar. Tijdens en door het dansen gaat het erom vertrouwen te krijgen in jezelf als danser, dat je een dansend mens wordt in harmonie met jezelf en je partner. De workshop-ééndaagse is op vrijdag 23 juni van 10.00-22.00 uur. De cursus start op donderdagavond 7 september van 19.00-20.00 uur. Plaats: Verdoes- straat 2a te Alkmaar. Informatie en opgave: Gré Braaksma, tel. 072 124014. EGMOND - Aan de Adelbertusweg 9 in Egmond-Bjnnen is sinds januari het inloop-atelier 't Stekkie gevestigd. Aaltje van Wieringen schildert en tekent daar in verschillende technie ken, soms figuratief, maar ook wel abs tract, waaraan het figuratieve ten grondslag ligt. Om het driedimensiona le te ervaren werkt ze in klei haar figu ratieve onderwerpen uit, waarvan de weerslag terug is te vinden in tekenin gen of schilderijen. Veel inspiratie vindt ze in het werken met kinderen en volwassenen. In het atelier worden kindercursussen gege ven waar met groot enthousiasme wordt geschilderd en getekend. De vol wassenen die de vrijdagmiddagcursus volgen, waar de nadruk vooral ligt bij de eigen interpretatie van de cursist, zijn verrast over hun eigen kunnen. Bent u geïnformeerd in schilderijen, wilt u een cursus meemaken, of uw kind, loop dan gerust 't Stekkie binnen. AKERSLOOT - Vanaf heden kan men zich inschrijven voor de bekende Akerslootse Solexrace welke op zater dag 1 juli zal worden gehouden. Dit jaar wordt het officiële Europese kam pioenschap verreden. De race in Akersloot is op Joure na het grootste racespektakel van Nederland. Vorig jaar met ruim tachtig deelnemers, de verwachtingen zijn dit jaar zo'n hon derd rijders aan de start te mogen begroeten. De Solexrace in Akersloot wordt voor de zesde keer georganiseerd door Stichting Akersloot Promotie in samenwerking met de Akerslootse Solexclub 't Rolletje. Tevens zal er die avond een Oldtimershow worden gehouden en een demonstratie van ori ginele American Stockcars. De Sotexen starten in vier klassen, A-B-C en Super A specials. Indeling zal plaats vinden nadat alle solexen over de rollenbank zijn geweest, welke beschikbaar wordt gesteld door politie Zaanstreek. Deelnamekosten bedragen f 10,00 per persoon en opgave en inlichtingen na 19.00 uur bij Sjaak Kerssens, tel.(02513 10788) AKERSLOOT - Zaterdag 1 juli orga niseert Stichting Akersloot Promotie een Oldtimershow op het Wilhelmina- plein in Akersloot. Een jaarlijksterug- kerend evenement dat dit jaar voor de vijfde keer wordt gehouden waar enor me publieke belangstelling voor bestaat. Niet alleen oude auto's zijn er te bewonderen die avond, naast deze oldtimershow staat de bekende Akerslootse Solexrace en een demon stratie van American Stockcars op het programma. De oldtimershow zal zijn van 18.00 t/m 21.00 uur. Gevraagd worden auto's met een bouwjaar van voor 1970. Uiteraard ontvangen alle deelnemers een passen de vergoeding. Begonnen wordt met een rondrit door Akersloot, waarna de oldtimers ten show worden gesteld op het plein, om vervolgens onder grote belangstelling een rondrit over het par cours te maken. Inlichtingen en opgave bij Henk Levering, telefoon 02513- 12866. Opgave is mogelijk tot 25 juni. LIMMEfj - In mei vorig jaar heeft de K.O.V.L. een behoefte-onderzoek gedaan t.a.v. de kinderopvang in Limmen. Een van de opvallende uit komsten van het onderzoek was de vraag naar kinderdagverblijfplaatsen. Reden genoeg voor het stichtingsbe stuur om een ondernemingsplan voor een kinderdagverblijf in Limmen op te stellen. Het plan is klaar, de kosten zijn bere kend, maar een locatie ontbreekt. Zo'n lokatie moet aan allerlei wettelijke nor men voldoen en mag niet zomaar in een bollenschuur of brandweerkazerne gehuisvest worden. De gemeente denkt ijverig mee, maar tot nog toe is er geen geschikte plaats gevonden. We zijn niet op zoek naar een barak of een school lokaal, maar meer iets wat meer op een normale woning lijkt, of waar we iets dergelijks van kunnen maken. Ook een stuk land met genoeg ruimte voor ca. 80 m2 bebouwing en het dubbelen aan speelruimte zou uitstekend geschikt zijn voor een tijdelijke behuizing van het kinderdagverblijf. Als u tios of reacties heeft schrijf dan naar de Stichting Kinderopvang Limmen, p/a Westerweg 5 1906 EC Limmen, of bel 02205 3220. LIMMEN - Op 26 januari 1996 zal in het kader van het 30-jarig jubileum van de carnavalsvereniging d'Uylenspieg- hels een optreden worden verzorgd door het Volendams operakoor. Compleet met blazers ensemble en solisten. De carnavalsvereniging is heel blij met de toezegging van het kerkbe stuur van de Corneliuskerk, dat dit unieke concert in de kerk mag worden gehouden. Hoe de kaartverkoop zal worden gehouden, leest u in de Uitkijkpost, maar de carnavalsvereniging heeft op voorhand haar vaste adverteerders van hun clubblad de Uylenbabbel, uitgeno digd om tegen betaling van het ludieke bedrag van f 111,11 2 VIP-kaarten te kopen, voor de beste plaatsen in de kerk, omdat deze mensen de vereniging al jaren steunen met hun advertentie. Daarna komen alle donateurs van de vereniging, die vorig seizoen lid waren aan de beurt. De zaterdag 27 januari 1996 hebben wij nog een Volendamse groep kunnen vastleggen, namelijk de topband Canyon. Dit is alvast een voorproefje voor een daverend jubileumjaar van uw caranavalsvereniging d'Uylenspieg- hels. HEILOO - Onze oud-plaatsgenote Astrid Greijer is vandaag, woensdag 21 juni, aan de Vrije Universiteit te Amsterdam afgestudeerd in de mole- culaire-cellulaire biologie. EGMOND - De Stichting Gebruik Slotkapel en Galerie De Kapberg orga niseren deze zomer gezamenlijk een tentoonstelling met een overzicht van recent werk van de Egmondse kunste naar Andrez (1933). Al van kinds af aan tekenend en schilderend, vonden zijn eerste exposities plaats in het begin van de jaren '70. Sindsdien is zijn werk vele malen te zien geweest, zowel in groeps- als solo-exposities. Andrez' voorliefde voor het buiten werken blijkt uit de vele landschappen en ook de stadsge zichten, die te zien zullen zijn. Altijd treffen we in die werken mensen aan of in ieder geval menselijke activiteiten. Daarnaast maakt hij -meestal in opdracht- vele portretten. Uit dit werk zal een keuze worden gemaakt van recente olieverven en tekeningen. Deze unieke expositie met werken van een markant Ëgmonder zal op zondag 2 juli om 15.00 uur in De Slotkapel, Slotweg 19 te Egmond aan den Hoef van zaterdag 1 juli t/m zondag 30 juli, van woensdag t/m zondag van 13.30- 17.00 uur. SCHOORL - Op dinsdag 27 juni start voor de 9e maal in successie de Noordhollandse fietsdagvierdaagse in Schoorl. De organisatie van deze fiets vierdaagse is in handen van Le Champion. Ook dit jaar is de start van uit het Restaurant De Viersprong in het hart van Schoorl. Inschrijven is mogelijk tussen 8.00 en 12.00 uur. We hopen veel enthousiaste fietsers te mogen begroeten in het hart van Schoorl. De afstanden per dag zijn naar keuze 40, 60 of 100 km. Het startgeld bedraagt f 20,00 (inclusief herinnering). Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij: G. van Tuyl, Kapellaan 21, Heiloo, tel. 02205- 1990. HEILOO - Lia niet. Zij is één van de mensen die nooit gewoon kan eten. Geen ontbijt, geen appel, geen broodje, niks. Zij is totaal afhankelijk van voe ding via een infuus. Zonder deze kunst matige voeding kan ze niet leven. Vroeger lag ze hiervoor in het zieken huis. Dankzij veel wetenschappelijk onderzoek en een nieuwe uitvinding kan ze nu haar infuusvoeding in een speciale tas met zich mee dragen. Na jaren tobben woont Lia weer gewoon thuis en kan ze eindelijk naar buiten. De Nederlandse Lever Darm Stichting (NLDS) helpt mensen zoals Lia en de 2 miljoen andere Nederlanders met een maag-, darm- of leverziekte. Tussen 25 juni en 1 juli gaan daarom meer dan 15.000 vrijwilligers op pad voor de nationale collecte. Met de opbrengst betaalt de NLDS nieuw onderzoek naar de oorzaak van die ziekten en de mogelijke behandeling. Verder geeft de NLDS steun aan patiëntenorganisa ties) en geeft ze voorlichting aan ieder een die meer wil weten over maag-, darm- en leverproblemen. De NLDS heeft ook uw steun nodig. Met uw bij drage op giro 2737 of uw gift aan één van de collectanten, helpt u mensen die nooit gewoon kunnen eten. EGMOND - Op zondag 25 juni vindt er een grote tentoonstelling plaats over de historie van Egmond in Hotel Zuiderduin te Egmond aan Zee. De organisator van deze eenmalige exposi tie is Jan Lute. Op niet mincler dan 10 uitstaltafels vindt u een beknopt over zicht van het reilen en zeilen van de graven en gravinnen van Egmond. Indrukwekkend is de galerij van de gra ven van Egmond, die in al hun pracht en praal worden getoond op levensgro te doeken. Verder kunt u diverse historische pen ningen en munten bewonderen. Uiteraard mag bij zo'n verzameling een complete stamboom niet ontbreken. Het meest in het oog springende ele ment is echter een prachtige maquette van het voormalige kasteel in Egmond aan den Hoef. Of u nu geïnteresseerd bent in geschiedenis of niet, deze expo sitie mag u eigenlijk niet missen. De Zuiderduinzaal van het hotel (Zeeweg 52) is geopend van 9.00 tot 18.00 uur. De toegang is gratis. HEILOO - Begin juli openen Ingrid Kaatee en Hans Kok een restaurant in de winkelhof 't Loo 20, dat de toepas selijke naam de Loocatie krijgt. Wij maakten vast een praatje met ze. De kok'is natuurlijk heel belangrijk in een restaurant. Hans Kok doet zijn naam dan ook alle eer aan. Ondanks zijn nog jonge leeftijd kan hij al bogen op een rijke ervaring. Hij was chefkok bij Ferries Keuken, werkte twee jaar bij Neeltje Pater in Broek in Waterland en was twee en een halfjaar chef de partie in het Amstel Hotel. Zijn vrouw Ingrid heeft haar sporen in de horeca ook al lang verdiend. En nu dan een eigen res taurant. 'We hebben een Franse keuken met een Zuid Europees tintje', aldus Ingrid. Hans Kok maakt namelijk van zijn schotels iets heel moois, van een gerecht met verse zalm maakt hij een waar kunststukje. Zelf zegt hij ervan: 'Ik maak herkenbare dingen kreatief klaar'. Alles is vers of wordt zelf gemaakt, fonds, mooie sauzen e.d. Alle desserts worden tot en met het ijs zelf gemaakt. Dit houdt dus in dat veel gerechten met de seizoenen meegaan'. Er is een uitgebreide wijnkaart met diverse wijnen, zoals Spaanse, Italiaanse en uiteraard Franse wijnen. De Loöcatie zal zes avonden per week open zijn en is op maandag gesloten. Om 12.00 uur gaat het open voor de lunch en van 17.30-22.00 uur is de keu ken open voor het diner. De prijzen zijn heel redelijk, voor f 39,50 heeft u al een driegangen dagmenu. Voorgerechten zijn er vanaf f 7,50 en de hoofdschotel is er vanaf f 29,50. Wij informeren u nog nader als Locatie opengaat. HEILOO - Iedere patiënt beleeft zijn ziekte op zijn eigen manier: hij of zij moet er zelf dagelijks mee om zien te gaan. Familie, buren en vrienden kun nen vol begrip meeleven maar ondanks al hun goede bedoelingen voelen zij niet wat de patient voelt en daarover wil hij nu juist zo graag praten. Een patiëntenvereniging kan dan uitkomst bieden. In zo'n vereniging kunnen patiënten met dezelfde ziekte met elkaar in contact komen om ervaringen uit te wisselen en vrijuit met elkaar te praten over hun ziekte. Ook blijkt dat een patiënt zelf niet altijd goed op de hoogte is van het mogelijke verloop van zijn ziektebeeld, de problemen die zich daarbij kunnen voordoen en de wijze waarop deze moeten worden aangepakt. Daarom is een goede voorlichting van groot belang. Dit geldt des te meer voor hen die dagelijks of regelmatig met de patiënt omgaan. Ook zij zijn gebaat bij een goede voorlichting waardoor wederzijdse onnodige irritaties kunnen worden voorkomen. Nederland kent veel patiënten-belan genverenigingen. Met name die vereni gingen die een relatie hebben met ouderdomsziekten en een afdeling in onze regio hebben zijn voor ouderen van belang. Zo is, om enkele voorbeel den te noemen, de regio-afdeling van de Diabetes Vereniging Nederland te bereiken op telefoonnummer 33 38 28 en de regioafdeling van de Invaliden- bond op telefoonnummer 12 58 52. Al deze informatie is overzichtelijk gerangschikt in de Gele Gids 'Patiënten Organisaties' van het Senioren Info Centrum, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, telefoon 33 12 97, Een telefoon tje en u krijgt de gids gratis thuisge stuurd. HEILOO - Ook voor het komend win terseizoen staan voor de 55+ers weer veel aktiviteiten op het programma. Als voorschot op een volledig programma overzicht medio augustus volgen hier alvast een aantal cursussen of sportbe- oefeningen. U kunt de komende weken alvast uw belangstelling voor een of meerdere aktiviteiten bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo (072-331297) kenbaar maken. Trimmen in het Heilooër Bos op woensdagmiddag tussen 14.00 en 15.00 uur o.l.v. Mw. E. de Wit - kosten f 67,50 per seizoen. Sportinstuif in de sporthal 't Venne- water op donderdagmiddag tussen 14.00 en 15.30 uur o.l.v. Mevr. J. Boerhave - kosten f 6,00 per keer of f 140,00 per seizoen. Jazz dance in 'Dojo 't Loo op donder dagmiddag van 13.30 tot 14.30 uur o.l.v. Carla Bakker - kosten f 125,00 per sei zoen. Acrylschilderen in het Trefpunt op donderdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur - docente Rina Snel - kosten f 150,00 per seizoen. - voor het modelschilderen worden mannen of vrouwen gevraagd, die bereid zijn als -gekleed-model te willen voorzitten. Tekenen en schilderen in het Trefpunt op dinsdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur - docent Rafael Nigitta. (slechts enkele plaatsen vrij). Poppen maken in het eigen atelier van de docente Roos Musch op vrijdagoch tend van 9.30 tot 12.00 uur - kosten f 120,00. T'ai Chi in het Open Huis elke maan dagochtend van 8.30 tot 9.30 uur en van 9.45 tot 10.45 uur - docent Aad Klinkenberg - (Bij voldoende belang stelling wordt er weer een beginners cursus opgestart van 10.45 tot 11.45 uur). Grafologie in het Open Huis op don derdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur - docent dhr. P. Kloos - kosten f 75,00 voor 15 lessen. Wenskaarten maken, een nieuwe cur sus in het Trefpunt op woensdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur - docente Sandra Schouten - kosten f 75,00 exclu sief materiaalkosten voor 10 lessen met 5 verschillende technieken. Astrologie beginnerscursus in het Open Huis op woensdagmorgen van 9.45 tot 11.45 uur - docent dhr. P. Kloos - kosten f 75,00 voor 15 lessen. EGMOND - De Stichting Standbeeld Lamoraal (i.o.) in Egmond aan den Hoef presenteert vrijdag 23 juni in het Belgische Zottegem en zaterdag 24 juni in Egmond de publikatie 'het dubbele beeld van Lamoraal van Egmont'. Het boekwerkje wordt zaterdagavond tij dens het 'Familie Egmond'-weekeinde in hotel Zuiderduin in Egmond aan Zee overhandigd aan burgemeester E. Brommet. Het dramatische einde van de in 1568 op last van Alva onthoofde graaf is overbekend. De levensloop van Lamoraal is veel minder bekend. Dat was reden voor de stichting een mini- biografie over de graaf samen te stel len. De titel van het boek verwijst naar de positie van Lamoraal van Egmond aan de vooravond van de tachtigjarige oorlog: hij wilde trouw blijven aan de Spaanse koning en toch de opstande lingen steunen. De titel verwijst even eens naar de standbeelden in het Belgische Zottegem. Daar bevinden zich behalve een kasteel van de graaf twee circa Jwee meter hoge, identieke standbeelden van Lamoraal. De stichting beijvert zich voor de oprichting van een standbeeld van graaf Lamoraal in de plaats van diens voormalige stamslot, Egmond aan den Hoef. Van het slot resteren alleen in de jaren dertig van deze eeuw opgemetsel de fundamenten. De bijbehorende Slotkapel verkeert dankzij de inzet van een legertje vrijwilligers nog in goede staat. De stichting was van plan in Egmond een kopie van één van de Belgische beelden te realiseren. Uit België kwa men vervolgens geluiden, dat het wel licht mogelijk is een van de Zottegemse beelden naar Egmond te verplaatsen. De besluitvorming daaromtrent is nog niet afgerond. De stichting gaat intus sen door met haar werk. Voor de inzameling van de benodigde gelden denkt de stichting aan verschil lende acties, fondswerving en spon soring. Indien niet voldoende geld bin nengehaald zou worden, is het niet de bedoeling het hele plan af te blazen. Er kan dan gestreefd worden naar een navenant kleiner exemplaar van het beeld, eventueel op een hogere sokkel. Dat perspectief verhoogt de aantrekke lijkheid van de acties voor het project. De opbrengst van het rijk geïllustreer de boek 'Het dubbele beeld van Lamoraal van Egmont' komt de acties van de stichting ten goede. Het is voor f 20,00 per exemplaar (exclusief ver zendkosten) verkrijgbaar bij Gert en Hilde Belleman, Slotweg 16, 1934 CN, Egmond aan den Hoef, telefoon 02206- 4692. CASTRICUM - Aan de VBO- Groenschool Noord-Kennemerland te Castricum hebben de volgende leerlin gen hun diploma behaald: Uit Limmen - Nandie Beentjes, Monique Beentjes, Marloes Damhuis, Monique Hoogland, Jill Koot, Jacob Schoen, Marlies Winder, Monique de Witte. Uit Akersloot: Dick Krom. Uit Heiloo: Patrick Duijnmaijer, Remke Oudhoff, Linda Pools. Uit Egmond aan Zee: Bonnie BoutellierLaura Krab, Franka Woltering. Uit Egmond-Binnen: Michiel Klous, Tiya Schoehuis en Marieke Zuurbier. AKERSLOOT - Een kampioenschap in de eerste klas veldhandbal, promotie naar de eeste divisie zaalhandbal en als het lukt kan het Nederlands Kam pioenschap op de erelijst van het damesteam van Meervogels bijgeschre ven worden. De strijd om het kam pioenschap is zondag 25 juni in Breezand. De eerste wedstrijd is om 11.00 uur, het toernooi is om 16.00 uur afgelopen, waarna de prijsuitreiking volgt. Er gaat een supportersbus die om 10.00 uur vanaf het handbalcomplex ver trekt. De kosten zijn f 15,00 p.p.; u kunt zich opgeven bij Lida Oud, tel. 11640. Tien jaar geleden bij het 25-jarig bestaan, werden de damesjunioren Nederlands kampioen. Een grote sup- portersschare zal de dames nu komen aanmoedigen. En bij het behalen van dit kampioenschap zal er natuurlijk groot feest zijn in Akersloot.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 12