GESLAAGD! Uitslag stoep-tekenwedstrijd 2 WEKEN LANG GRATIS CONTACTLENZEN JOHN MOEN Tabakszaak Rob en Marian van Tilburg bestaat 12 1/2 jaar Veilig onderweg met de caravan Ze/ zeyjuyese Zat Z c/eA óeee. ASSURANTIËN Gefeliciteerd. Eindelijk vrij. Geen school meer. Op stap met je vrienden. Eindeloos surfen. Zwemmen in het allerblauwste water. Kamperen op 't strand. Terrasje. Disco tot 5 uur 's nachts. Contactlenzen zijn juist dan ideaal. Daarom nu bij John Moen voor alle geslaagden: KOM MAAR EENS EVEN PROBEREN! Je weet niet wat je ziet! Winkelhof 't Loo 49 Heiloo Geesterduin 37 Castricum 072 - 332595 02518 - 56695 Elke maand frisse en schone contactlenzen Zwemvierdaagse Het Baafje Tendenz nieuws Ingezonden Bedrijven viswedstrijd Enquête heroverweging Timmerdorp '95 Vrijwilligers gezocht DRINGEND VERZOEK Voor een goed en eerlijk advies voor al uw verzekeringen, hypotheken, sparen en pensioenen. Iedere donderdag - adviesavond van 19.00 tot 21.00 uur. Excursie Rekerhout HSV tennis Minister van het Góede Doel PAGINA 6 UITKIJKPOST-21 JUNI 1995 (Deze actie loopt van 13 t/m 30 juni.) j zO HEILOO - Mede dankzij moderne produktieteehnieken is het voor dra gers van zachte contactlenzen betaal baar geworden om over te stappen op zogenaamde maandlenzen. Dit zijn len zen die speciaal zijn ontwikkeld om elke maand te worden vervangen. Het belangrijkste voordeel hiervan is dat de contactlensdrager altijd kan genieten van het prettige draagcomfort van fris se, nieuwe lenzen. Bovendien blijft de gezichtsscherpte optimaal, aangezien de lenzen slechts één maand worden gedragen en dus niet de tijd krijgen om verontreinigd te raken. Maandlenzen zijn dus ook in medisch opzicht beter voor de ogen. En ze zijn zo comfortabel (Bausch Lomb maandlenzen bestaan voor 66% uit water) dat de drager ze zelfs 'n nachtje kan inhouden. Daarnaast is er nog 't voordeel dat de consument altijd reser- velenzen in voorraad heeft, aangezien de maandlenzen verkocht worden in doosjes van 6 stuks. Dus voor een half 'jaar. Gezien al deze voordelen adviseren steeds meer contactlensspecialisten hun klanten om over te stappen op zo'n maandsysteem. En er is nu een extra goede reden om dat te doen. Bausch Lomb, één van 's werelds grootste fabrikanten van contactlenzen, heeft in samenwerking met contactlensspecia listen een heel aantrekkelijke zomerak- tie in petto: Wie nu met Bausch Lomb maandlenzen begint, krijgt een echte Ray-Ban cadeau. De contactlensspecialist bepaalt uiter aard of dit type maandlenzen voor de klant geschikt zijn. Voor dit unieke aan bod en de aktievoorwaarden kunt u terecht bij: John Moen in de winkelhof 't Loo. HEILOO - Ook dit jaar doet zwembad Het Baafje in Heiloo mee aan de jaar lijkse zwemvierdaagse. Maandag 19 juni was de eerste dag, vrijdag 23 juni is de laatste dag dat de deelnemers hun dagelijkse afstand kunnen zwemmen. De totaal te zwemmen afstand bedraagt 1.000 (4 x 250 meter, speciaal bedoeld voor de jeugd tot en met 11 jaar) of 2.000 meter (500 meter per keer). Aan deze zwemvierdaagse wordt in Het Baafje dit jaar voor de 21e keer meegedaan. Net als andere jaren duurt de vierdaagse ook dit jaar 5 dagen; hierdoor kan men één dag 'verzuimen'. Tijdens de zwemvierdaagse staat op woensdag 21 juni de hele dag een groot springkussen naast het ondiepe bassin. Op donderdag is er tussen 16.00 en 19.00 uur een vlooienmarkt voor kinde ren. Vanaf 15.30 uur kunnen de spulle tjes worden klaar gelegd in afwachting van de kopers. Tijdens de laatste dag van de zwemvierdaagse, vrijdag 23 juni komt er om 17.30 uur weer een goo chelaar. Net als vorig jaar bestaat weer de mogelijkheid om als zogenaamde spon sorzwemmer mee te doen. De opbrengst van dit sponsorzwemmen voor een bepaald bedrag door ouders, familie, kennissen of buren voor iedere meter die er wordt afgelegd. HEILOÖ - Het einde van dit seizoen is in zicht. Vrijdag 23 juni maken we er een leuke laatste avond van met een special dance party: Tendenz wordt weer fantastisch aangekleed en ook weer eens met een te gek special effect. Tijd: 20.00-23.30 uur. Entree: f 1,00. Vrijdag 23 juni en zondag en 25 juni zijn de laatste middagen dat je naar Tendenz kan gaan. Tijd 14.30-17.00 uur. De medewerk(st)ers nemen ook alle maal een tijdje vakantie. Verder wordt de vakantie gebruikt voor wat opknap- werkzaamheden in Tendenz. Zondag 25 juni wordt de jaarlijkse vis wedstrijd gehouden. Voor alle zeker heid: verzamelen om 7.00 uur parkeer terrein 't Baafje, om 7.30 uur uitreiking visplaatsen, 8.00 uur begin en om 11.00 uur einde viswedstrijd. Daarna met z'n allen naar de sporthal, tevens een grote verloting wordt gehouden. Opgeven voor deze wedstrijd had al moeten gebeuren, maar aangezien er maar weinig animo blijkt te zijn voor dit visfestijn, mag dit jaar nog inge schreven worden tot en met donder dag. Gezien de geringe belangstelling, is het de vraag of volgend jaar dit gebeuren nog plaats vindt! En dit na 25 jaar? Hondenbelasting HEILOO - U heeft allemaal de aanslag hondenbelasting 1995 wel binnen, maar u heeft het ook kunnen lezen in de uit kijkpost van 7 juni. Ook dit jaar is de hondenbelasting weer fors omhoog gegaan van f 94,00 naar f 111,00. Schone winst want de gemeente hoeft hier niets voor te doen: geen ruiterpa den, sorry, ik bedoel hondenpaden en geen parkeerplaatsen. Oké, er zijn emmers geplaatst en grote ontsierende borden bij de parken, die overbodig zijn. We hebben allemaal kunnen lezen wat we wel en niet mogen bij de hond. Ik begin te denken dat de hond uit Heiloo moet verdwijnen, de gemeente doet tenminste zijn uiterste best. Er loopt zelfs iemand om ons te controle ren of we ons wel aan de regels houden. Maar als ik dan zo om me heen kijk, vraag ik me af waarom de hondenbezit ter zo aan banden wordt gelegd en bij voorbeeld de automobilist geen kwaad kan doen. Een parkeerverbod in een straat stelt niets voor, men zet zijn auto er gewoon neer, erger nog de beplan ting is stuk gereden. Als ik mijn hond uitlaat en het regent moet ik door de bagger, of mijn hond, want de berm is stuk gereden omdat daar regelmatig een bestelbusje gepar keerd staat. Ik kan u de plaatsen aan wijzen waar de auto schade aan gebracht heeft, maar er is geen politie of gemeente die daar iets aan doet. Laten we dit probleem gezamenlijk aanpakken, stop met betalen van de Hondenbelasting tot de gemeente dit naar een redelijk bedrag heeft terug gebracht, ongeveer f 50,00 is hoog genoeg. Nogmaals het is voor de gemeente schone winst want ze hoeven er niets voor te doen. En een eerlijk beleid voeren. W.R. Domper HEILOO - Enige weken geleden stond in de Uitkijkpost een enquêteformulier betreffende de heroverweging van gemeentelijke taken. Gezien het aantal reacties en zelfs nog nagekomen reac ties is het voor Heiloo 2000 nu eerst mogelijk u een inzicht te geven be treffende de uitkomsten. Voorlichting ziet men toch duidelijk als een taak van de gemeente, welke even als openbare orde en milieutoezicht met resp. 80, 100 en 70 procent voor hoog scoren. Tegengaan van honden- overlast scoorde met 62 redelijk hoog; minimabeleid 51,4 voor en 27 geen mening. Gehandicaptenbeleid 64,8 voor, maar kinderopvang slechts 13,5 voor en 29,7 geen mening. Volwasseneneducatie 10,8 voor, 32,3 geen mening; monumen tenzorg 43,3 voor en 37,8 geen mening. Voor de grotere instellingen kwamen de volgende percentages uit de bus: Open Huis 27 voor, 37,8 geen mening;Theater De Beun 32,4 voor, 21,6 geen mening; Zwembad Het Baafje 45,9 voor; Sporthal Het Vcnnewater 29,7 voor. De openbare bibliotheek scoort met 70,3 voor hoog, terwijl ook nog 16,2 geen mening heeft. De muziekschool komt met 35,1 voor en 32,4 geen mening matig naar voren, terwijl natuurparken en groenvoorzieningen in de wijken met respectievelijk 75 en 87 voor weer vrij hoog scoren. Het jeugd- en jongerenwerk haalt 48,6 voor en 19 geen mening; training vrijwilligers 27 voor, 38 geen mening; amateuristische kunstbeoefe ning scoort verreweg het laagst met maar 2,7 voor; sociaal-cultureel werk 30 voor, 48,6 geen mening; sport en recreatie 46 voor. De aftakking van de A9 haalt 48,6 voor en 43 tegen; sociale woningbouw 51,4 voor; meer recreatiegebieden 56,7 voor; vrije sectorwoningen 43,2 voor en samenwerking gemeenten 62,2 voor. De enquête-uitslag is naar leeftijd en sexe van de inzenders als volgt onder te verdelen: 13,5 20 tot 35 jaar, 45,9 35 tot 55 jaar, 18,9 55 jaar en ouder en 21,7 geen leeftijdsopgave. De for mulieren werden voor 32,5 door vrouwen en voor 45,9 door mannen ingevuld, terwijl dit gegeven bij 21,6 niet bekend is. Deze uitkomsten zijn in de onlangs gehouden jaarvergadering van Heiloo 2000 uitvoerig besproken en zullen in de fractie op de juiste waarde worden behandeld. Wilt u met ons over het bovenstaande discussiëren, komt u dan op woensdag 28 juni tussen 19.30 en 21.00 uur naar het gemeentehuis (kamer wethouder Tom ten Hoope). Op 4 juli zal er een eerstvolgende offi ciële vergadering zijn over de kernta ken van de gemeente. Voor die tijd wil Heiloo 2000 graag uw mening weten. Meldt u zich voor 28 juni s.v.p. aan bij fractievoorzitter J. Daas (336597) of bij Heiloo 2000-voorzitter R Rusch (332866). De tabakszaak van de familie Van Tilburg, al 12 1/2 jaar een begrip in het Stationscentrum. HEILÖO - Twaalf en een halfjaar gele den was de tabakszaak van Rob en Marian van Tilburg het kleinste winkel tje in het stationscentrum. Nu is de win kel niet alleen veel groter geworden, het is een speciaalzaak. Roken zal altijd gedaan worden, bij de ouderen is het wel minder geworden, maar de jeugd rookt veel. En dan is er nog de groep van sigarenrokers, de genieters, die een dure sigaar op waar de weten te schatten. De pijproker is weer een andere categorie, een mooie pijp draagt bij aan het imago van iemand. Van Tilburg heeft een heel mooi assortiment van pijpen en dan de pijptabak, die zo lekker ruikt! Aanstekers zijn van die hebbedingen; naast dat ze het goed moeten doen, zijn het soms kleine sieraadjes. Maar een tabakszaak heeft tegenwoordig meer; een ruim assortiment wenskaarten, o.a. de mooie kaarten van Bluebell Wood. Dropjes, toto en krasloten, kranten, strippenkaart en niet te vergeten de staatsloten. 'Ik heb het nog best naar mijn zin in mijn winkel', zegt Marian van Tilburg. HEILOO - Zomertijd is caravantijd. Hoog tijd dus om met de voorbereidin gen van uw caravanvakantie te begin nen. Als u1 op tijd begint met het voor bereiden van de reis, gaat u immers veel (uit)geruster op vakantie. In dit artikel leest u waar u aan moet denken. Niet alleen vóór, maar ook tijdens en na de vakantie. Voor u op pad gaat is het belangrijk om auto én caravan grondig na te (laten) kijken, dat kan veel narigheid bespa ren. Breng daarom de auto tijdig naar de garage voor een (extra) beurt en laat de caravan nakijken door een gespecia liseerd bedrijf. U kunt ook zelf al de nodige controles uitvoeren. Begin dan bij de banden; controleer ze op droog tescheurtjes rond de velg, want in de lange periode van stilstand in de stal ling kan het rubber verdrogen. Vervang de banden als dat het geval is. Kijk ook HEILOO - Deze zomer wordt in Heiloo voor de 19e keer het Timmerdorp georganiseerd. Timmerdorp '95 wordt gehouden van dinsdag 15 t/m vrijag 18 augustus. De kaartverkoop vindt plaats op zaterdag 24 juni van 10.00 tot 12.00 uur in de Hobby-Farm. De Hobby-Farm zit in de Hofdijk, Mariënstein 178. U kunt beter niet met de auto komen want er is wei nig parkeergelegenheid. De kaarten kosten f 10,00 per stuk. Vanwege de grote toeloop worden er maximaal 4 kaarten per persoon verkocht en op is op. Timmerdorp is bedoeld voor kinde ren van 6 t/m 12 jaar. ALKMAAR - De Stichting Vrouwen Tegen Seksueel Geweld (V.T.S.G.) is een in 1983 opgerichte vrijwilligersor ganisatie, die zich ten doel stelt vrou wen die op wat voor een manier dan ook met sexueel misbruik/geweld te maken hebben (gehad) te helpen. V.T.S.G. biedt hulp d.m.v. een telefo nisch spreekuur, waar men drie dagde len per week terecht kan voor een gesprek of informatie. Daarnaast geven wij de vrouwen individuele gesprekken en is de mogelijkheid deel te nemen aan praatgroepen. Deze hebben het karakter van een (begeleide) zelfhulp groep, ^waarbij herkenning en erken ning het hoofddoel zijn. Wij zoeken vrijwillige medewerksters voor het begeleiden van de praatgroe pen of voor het voeren van individuele hulpverleningsgesprekken. Wij vragen van deze vrouwen dat zij affiniteit heb ben met de doelgroep, bekend zijn met het begeleiden van vrouwen en/of groepen of een relevante opleiding gevolgd hebben. Wij bieden ondersteu nende begeleiding d.m.v. trainings avonden, een collegiale- sfeer, en een boeiende en zinvolle werkplek. Daarnaast zijn wij op zoek naar vrou wen die zich willen inzetten voor admi nistratie, beleid, publiciteit en de tele foondienst. Heeft u belangstelling of wilt u meer weten neem dan even con tact met ons op. Wij zijn maandag- en donderdagochtend van 9.30 tot 12.00 uur en dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur te bereiken op telefoonnum mer 072-621986. Ons adres is Wielingenweg 235 te Alkmaar. meteen de spanning en profiel na en laat de wielen van zowel auto als cara van uitbalanceren. Ook is het raadzaam om het remsys- teem, de schokbrekers, de wielophan ging en het chassis te (laten) controle ren. Vergeet de gasslangen en de elek trische installatie 'niet. Gasslangen drogen na een paar jaar uit en gaan lek ken. Bestrijk ze met wat zeepsop: waar het borrelt, zit een lek. Als u bij het controleren van de verlichting een defect van een lamp aan één zijde tegenkomt, kunt u het beste ook direct dezelfde lamp aan de andere kant ver vangen. Zorg er tot slot voor dat u een goede brandblusser in de caravan hebt. De redaktie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende ver zoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redaktie veel tijd Verdeel bij het inpakken van de cara van de bagage zo, dat de kogeldruk niet te hoog is. Anders kan de caravan gaan 'zweven' tijdens het rijden. En als de druk te laag is, kan de caravan weer gaan 'slingeren'. Eventüeel kunt u den ken aan een stabilisator of een zoge naamde slingerbedwinger. De beste plaats voor bagage is zo laag mogelijk bij de vloer, en boven de as. Diefstalpreventie Laat de caravan niet te lang voor de deur staan, want dit geeft de dief meer tijd om zijn slag te slaan. U kunt het een dief knap lastig maken. Met een koppe- lingsslot en/of een wielklem wordt het al heel moeilijk om de caravan weg te rijden. Meen wel een VIP/TNO goed gekeurd slot of wielklem. Als extra beveiliging kunt u de caravan met de auto ook nog eens 'klem' parkeren. Verzekeringsmaatschappijen eisen vaak dat bepaalde preventiemaatrege len worden genomen. Laat u hierover goed informeren. Tegen inbraak in de caravan kunt u - helaas- weinig doen. De deuren en ramen zijn niet stevig genoeg om ze van goede, extra sloten te voorzien. Wel kunt u ervoor zorgen dat de buit klein is, door de caravan pas vlak voor ver trek in te laden en niet een dag van tevoren. Een volgeplakte caravan is wel erg aantrekkelijk voor een dief. Laat ook nooit kostbaarheden of waardepa pieren in de caravan liggen. Rijden Alles klaar voor vertrek? Rijden maar! Let op: rijden met een caravan vergt een rustige rijstijl. Houd op de snelweg, maar ook op de route du soleil, 80 kilo meter per uur aan. De remweg van een combinatie is langer en u moet, zeker heuvel op, eerder terugschakelen. Rijd ook rustig heuvel af, want een caravan duwt de auto als het ware naar bene den. Goed zicht is ook belangrijk. De caravan blokkeert het zicht in de bin nenspiegel van de auto en ook vaak in de buitenspiegels. Gebruik daarom speciale zijspiegels waarmee u het zicht naar achteren verbetert. Houd vlak voor vertrek* maar ook onderweg de weerberichten in de gaten. Ga bij storm (waarschuwingen) niet rijden. Stel het vertrek liever even uit en als u al onder weg bent, zoek dan een veilige parkeer plaats op. Wacht tot de ergste storm voorbij is. Caravanverzekering Als u óp de Groene kaart van uw auto verzekering de letters 'AF'staan, biedt de WA-verzekering van de auto'ook dekking voor schade aan derden die door de caravan is ontstaan. Deze ver zekering biedt alleen dekking zolang de caravan achter de auto hangt. Losgekoppeld geldt de aansprakelijk heidsverzekering voor particulieren (avp). Deze verzekeringen dekken uit sluitend schade aan derden. Voor scha de aan de caravan zelf kunt u een spe ciale caravanverzekering afsluiten. Meer informatie bij Bosch Assurantiën, Heerenweg 234A te Heiloo (tel. 335285). Z RECHTSBIJSTAND PENSIOENEN Heerenweg 234A 1851 KZ Heiloo Telefoon 072-335285 Telefax 072-339172 Lid V.A.K. De beste stoeptekenaars met wethouder Juup Wuijster in het restaurant van Jos Veldt. HEILOO - Toen de eerste paal gesla gen werd aan de Pastoor van Muijenweg werd dit voorafgegaan door een stoeptekenwedstrijd. Het aantal deelnemers was boven verwachting hoog, er werd naar hartelust getekend. Velen hadden als onderwerp (natuur lijk) het thema huis gekozen. Vorige week maakte wethouder J. Wuijster in het restaurant van Jos Veldt de prijswinnaars bekend: Emiel Schut 4 jaar, Barbara Boeters 5 jaar, Floor •Tettero 8 jaar, Sannie de Haas 8 jaar, Natasja Dekker 9 jaar, Minoeska de Jong 10 jaar. Bij de ballonnenwedstrijd kwam de ballon van Inge Laurent het verst, deze werd in Slootdorp gevon den. HEILOO - De NCVB Heiloo organi seert op dinsdag 27 juni een excurise per fiets naar de Rekerhout in Alkmaar. De start vindt plaats om 8.15 uur voor de Gereformeerde Kerk te Heiloo. De in de Rekerhout geeft de heer Ten Hoonte tijdens een wandeling tekst en uitleg over o.a. de kruidentuin. Wie mee wil, kan zich opgeven bij mevrouw T. Langeveld (tel. 072 330343) of mevrouw A. Stenneberg (tel. 072 339092). HEILOO - Voor het eerst in het bestaan van tennisvereniging HSV is het eerste team van de dameskring- competitie gepromoveerd naar de eer ste klasse. Een gedenkwaardige presta tie, verricht door de speelsters Nel, Alie, Monique, Han, Karin en Maureen. auto's, over kranten en inlegkruis- jes. Helemaal aan het eind werd het me duidelijk: een deel van de infor matie zou doorgegeven worden aan de opdrachtgevers van de enquete. Ik keek eens naar dat lijstje van beroemde bedrijven en had er direct de pest in: nota bene mijn eigen bank was een van de opdrachtgevers. Ben je van goede wil, werk je een keer mee aan een onderzoek, dan zit je maanden lang met geadresseerd drukwerk waar je niets van weten wil en waar geen sticker tegen helpt. Als je een briefje schrijft, dan gebeurt het niet, las ik: Gelooft u het? Ik niet meer. Nog steeds ont vang ik van allerlei instanties, bij voorkeur met een liefdadig karak ter, te regelmatig post. Altijd met een acceptgirokaart erbij. Of je weer iets wilt betalen voor water putten in India, een bromfiets in Kenia, een ouderenproject in Brazilië enzovoort. Ik wil het allemaal wel hoor, ik ben niet te beroerd om m'n centen in een collectebus te stoppen. Maar al die post, al dat gerinkel bij de voor deur, de met loten leurende welwil lende jeugd of andere vrijwilligers: daar word ik helemaal niet goed van. Als we het dan toch over kerntaken van de overheid hebben, laten we van het inzamelen van fondsen een kerntaak maken. De centrale over heid heeft ook geregeld dat een bepaald (volgens mij te laag) per centage van de rijksbegroting bestemd is voor ontwikkelingssa menwerking. Laat men het Ministerie van Goede Doelen oprichten. Daar gaat een half of een heel procent van de centen van het rijk naar toe en die worden dan keurig verdeeld. Geen energieverspilling of teleur stellingen meer, geen zinloos papierverbruik, minder rugklachten bij de postbodes enzovoort. Al die besparingen leveren bij elkaar genoeg op om de kosten van het ministerie te betalen, inclusief mijn salaris. Want als bedenker word ik natuurlijk Minister van het Goede Doel, een eigentijdse mengelmoes van de Sintên Maarten en Nicolaas. En dan trek ik over de wereld en strooi met geld. Jk word op handen gedragen en met veel vertoon ont haald. Nee, beste lezer, zo werkt het natuurlijk niet. Al teveel mensen zijn royaal ter meerdere glorie van zichzelf Staatsleiders, sporthelden, vernieuwers: ze zijn allemaal op één ding uit. Ze willen meer, meer, meer. Ik heb genoeg, meer dan genoeg. Ik ben zelfs tevreden met wat ik heb. Het is rustig in het dorp en ik schrijf mijn stukjes voor de krant. Nu en dan draag ik m'n paarse tovermuts - een soort 'Kroon' met kwastjes - en help een ander. 'Als ik kon toveren...' zong Herman van Veen. Iedereen kan toveren, zeg ik, zolang je je ogen en oren maar open houdt en niet te beroerd bent om de\helpende hand te bieden. Dat is één van mijn kerntaken, maar naar zoiets wordt in geen enkele enquete gevraagd. Het is weer rustig in het dorp. De massale instroom van festivalgan gers is al bijna vergeten. De exa menkandidaten hebben vorige week woensdag gehoord of ze al dan niet zijn geslaagd. De meeste verenigingen hebben hun spulletjes ingepakt om te 'overzomeren Drukkerij Uitkijkpost bv heeft op De Oude Werf de officiële opening van het nieuwe pand beleefd. En over anderhalve week is het pas kermis in Heiloo. Ik zit nu al twee dagen achter m'n burootje en geniet van de rust en de stilte. Eigenlijk is er ook niets om over te schrijven. Ja, misschien de resulta ten van de 'enquete' van Heiloo 2000 over de kerntaken van de gemeente. Ik moet zeggen dat ik er zelf niet aan heb meegedaan. Dan zou zeker de amateuristische kunst beoefening toch wel iets hoger heb ben gescoord dan de nog geen drie procent van de inzenders, die zich positief uitlieten. Het ging niet om een inhoudelijke beoordeling, ik weet het, maar om de rol van de gemeentelijke overheid. We leven in een vrij land en dus mogen de kun sten, als een prachtige vorm van meningsuiting, zichzelf bedruipen. Waren de vragen anders gesteld, dan zou het resultaat wel eens totaal verschillend geweest kunnen zijn. Bijvoorbeeld het openbaar groen. Vraag 1: Wilt u fijn wonen in het groen? Antwoord 1: Ja zeker. Vraag 2: Wilt u meehelpen Heiloo fijn groen te houden? Antwoord 2: Ja, hoor eens, daar betaal ik toch belasting voor! Vraag 3: Moeten de belastingen omhoog? Antwoord 3: Ben je besodemieterd! Ik betaal al meer dan genoeg! Laat ze die mensen met een uitkering maar eens beter controleren. Vraag 4: Mag iedereen fijn wonen in het groen? Antwoord 4: Heiloo is groot genoeg. Alles is mogelijk en je kunt de ant woorden net zo gebruiken als je zelf wilt. Dat vind ik altijd het gevaar van enquetes. Laatst nog ontving ik een uitgebrei de vragenlijst thuis van het een of andere bureau. Nieuwsgierig als ik ben, las ik de hele handel door. Vragen over wasmiddelen en ffaaf) -AZt/a oa/i Zer Ztor&t

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 6