André en Anita Duijker nemen fietsenzaak Herman Boersen over Slotfeest basisschool De Duif Vrolijk pleinfeest Springschans Eva Bohada Leon tien maanden te gast bij gezin in Heiloo Twintig jaar hoveniersbedrijf Yvonne Kruize-Box in Bergen Z& zajuyesv c/a/y iAjreA GOED GEZIEN JOHN MOEN Ik wil op reis, want het zomert DRINGEND VERZOEK N.V.v.H. Geslaagden PCC Geslaagd Levensverhalen schrijven Voorlichting over bevallen Schoenmaker van Mannes kampioen van Europa Zomerfeest Overkerck Sponsorloop bij Double Stars Heiloo AV Trias PAGINA 6 UITKIJKPOST - 28 JUNI 1995 (^/aafr -Wvn (Msi (/er //Cara/ Zodra Ypestock is geweest, breekt in mijn hoofd altijd de zomer door. Dan wil ik in de zon gaan zitten, op reis gaan, leuke mensen ontmoe ten en spannende dingen doen. En dus zat ik afgelopen zondag om halfzeven 's ochtends op mijn bal kon met een dik boek en met reis- folders, kookte ik een exotische maaltijd en ging bij vrienden op bezoek. Het was nog net niet span nend - of toch wel: sommige dingen kunnen zelfs niet in deze rubriek geschreven worden. Ik had op en top de zomer in m 'n kop en de wereld kon me gestolen worden. De aanzet voor deze 'ontspannende uitspattingwerd, behalve door het 'after-Ypestock-gevoeV, gegeven door een gebeurtenis vorige week donderdag. Ik had m'n administra tie bijgewerkt en moest bij de bank enkele overschrijvingen in de bus stoppen. Dus stapte ik op de fiets en reed naar winkelhof 't Loo. Het was al wat later op de avond, de schemering deed haar intrede. Ik stond met m'n fiets midden op het plein in wording. Nergens een levende ziel te bekennen, nergens een boom of een struik. Slechts beton, staal en glas. Hoewel de ruimte groots was, slopen de gebou wen op me af. Ik kreeg het benauwd en sloeg op de vlucht. Weg vandaar, heel snel en heel ver. In de hoogste versnelling trapte ik de pedalen rond naar m'n huis en dook direct in bed. Onder de lakens verborgen - het was nog niet zo warm, terwijl ook de kilte van de kort daarvoor opgedane ervaring nog in lijf en leden huisde - maakte ik m'n eerste vakantiereis. In sneltreinvaart naar Dromenland, waar de stilte natuurlijk is, de gebeurtenissen verrassend en vro lijk, de mensen lief en aardig. De volgende ochtend werd ik gebroken wakker, evenals m'n warm water-installatie. Wachten op een monteur en op de klok kijken. Want de tweede vakantiereis diende zich even later aan: naar de Pasar Malam Besar, de grote Indonesische markt in Den Haag. Stoer met de auto en heel Den Haag twee keer gezien - ik had nog voorgesteld om met de trein te gaan - maar uiteindelijk beloond met de sfeervolle drukte, de tropische klan ken en vooral de onbeschrijfelijke geur. Martabak, saté, gado gado, lontong, pisang goreng, spekkoek, cendol: heel veel spekkies voor mijn bekkie. En zoals het bij een reis van mij naar het buitenland betaamd met een nieuw kookboek naar huis. Het hield niet op. Eigenlijk ver heugde ik me al maanden op een reisje naar Frankrijk. Ofwel om vrienden te bezoeken ofwel om fietsvrienden te maken. Het zat er niet in. Het eerste niet omdat de tijd uiteindelijk te kort was, de afstand te ver, de geleende auto te duur, het werk zo druk en de nood kennelijk niet hoog genoeg om de voorgaan de smoesjes naast me neer te leg gen. Het tweede niet omdat de geplande vakantie - vandaag zou ik al zo 'n 600 kilometer op het zadel hebben gezeten - door diverse omstandigheden niet doorging. Het kan verkeren, maar ik moest en zou op reis. Dus maar weer op de fiets en naar Alkmaar. Een onderwijsmarkt voor volwassenen. Onderwijs is toch ook een reis, door de wereld van kennis en begrip, en dus wilde ik rechten gaan studeren en sociale weten schappen. In gedachten zette ik al mr. of drs. voor m'n naam, maar daar moet je mee oppassen, zo is in politiek Den Haag al eens duidelijk geworden. Na de markt toch ook maar naar een reisbureau en naar een minimarktje: de toko waar alles te koop is voor lekker eten en stuk ken goedkoper dan op de Pasar Malam Besar. Stil zitten was er bij nadere beschouwing niet echt bij de afgelo pen dagen. En dus ging ik er bij lig gen. Languit op de bank of in bed en slapen, slapen en nog eens sla pen. Leg dan maar eens aan je fysi otherapeut uit dat de rugklachten van iets anders komen en je zeker meer dan negen behandelingen nodig hebt Dat slapen begon om vier uur 's middags en dan is het de volgende ochtend heel vroeg licht! Het werd een lange hete zondag, waarop de folders geen uitsluitsel brachten. Reizen, tja wie wil dat niet. Ik heb nog even gedacht aan een skiva kantie in Nieuw-Zeeland, een safari in Zuid-Afrika, een culturele zwerf tocht via Swietochlowice door Oost-Europa. Wat denkt een mens soms veel en doet-ie weinig! Het zal wel een paar dagen Gent, Antwerpen of Londen worden. Maar wat zit ik eigenlijk te zeuren! Een weekje terug was ik nog zo tevreden over alles. De feestjes komen en gaan, met de kermis - zondag muziek op straat: een uni cum voor Heiloo! - als eerste stop plaats. En gisteravond zat ik nog tot laat in de avond op een tuinstoel aan het water, de bamboebladeren ritselend naast me en een tafel vol met heerlijkheden. Weliswaar moest ik zelf koken en liet de bediening wat te wensen over, maar het was toch een feestje met bij het weggaan uitzicht op meer. Wat kan het leven toch prettig zijn als de zon schijnt. Herman Boersen en André Duijker voor de fietsenzaak aan de Stationsweg in Heiloo. HEILOO - Na 40 jaar in de fietsen- branche te hebben gewerkt houdt Herman Boersen het voor gezien en heeft de zaak aan het jonge stel Duyker overgedaan. Duyker heeft 19 jaar bij de Hoogovens gewerkt en is z'n leven lang al een 'fietsensleutelaar' geweest. De zaak blijft de naam Boersen dragen. Op 3 juli houden André en Anita open huis en komt u eens kijken wat zo'n fietsenzaak allemaal te bieden heeft en dat is nogal wat. Aan de formule ga ik niets veranderen, ik verkoop stadsfiet- sen, toerfietsen, hybrides, ATB's en kin derfietsen. Wij hebben een samenwer kingsverband met KOPRA en kopen gezamenlijk in', aldus Duyker. Alle onderdelen voor de fiets zijn los verkrijgbaar en er is heel wat op voor raad. Verder vindt u er regenkleding, zoals AGU-pakken en losse jacks. De reparatieafdeling blijft ook hetzelfde met alleen andere gezichten. Schaatsen, verkoop en slijpen, sky- boxen en vuurwerk. U kunt er voor naar Boersen aan de Stationsweg. Kortom alles blijft hetzelfde alleen met een andere eigenaar. De redaktie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende ver zoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redaktie veel tijd Een beeld tijdens het slotfeest van De Duif in 1994. HEILOO - Vrijdag 30 juni is het weer zover: het traditionele slotfeest van c.b.c. De Duif. Dit jaar zullen leerlin gen, ouders en leerkrachten sketches opvoeren, dansen en zingen binnen het thema-kader country western. Dat belooft wat! Als de weergoden mee werken zal één en ander - zoals te doen gebruikelijk - op het schoolplein van de Duif plaatsvinden. Iedereen is die avond van harte welkom! Aanvang: 19.00 uur. De kleuters van De Springschans voor het bord met Sneeuwwitje en de zeven dwergen. HEILOO - De ouderraad van o.b.s. de Springschans kan terugkijken op een heel geslaagd en drukbezocht plein- feest, met leuke spelletjes en kraam pjes, eten en drinken, en waarzegster, een rad van fortuin en prima muziek van de Blommenkinders en een eigen kinderband. Tijdens het feest werd ook de grote sneeuwwitje kleurplaat onthuld, die na de zomer aan de buitenmuur van de locatie in Oost bevestigd wordt. Een groepje ouders heeft maandenlang aan deze kleurplaat gewerkt en het resul taat mag gezien worden. HEILOO - De N.V.v.H. is ook in de zomermaanden actief! Om te beginnen morgen, 29 juni. We bezoeken dan namelijk het Nederlands Parfumflessen museum in Winkel. Voor degenen, die op op de fiets gaan, wordt het een dag tocht. In ons laatste maandbericht staat hoe u met het openbaar vervoer kunt reizen. De rondleiding door eigenares se Carina van Zoonen begint om 14.00 uur, kosten f 5,00 p.p. Heeft u nog vra gen, bel dan telefoon 336861. De zomer is dan eindelijk begonnen. Tijd voor een goe de zonnebril Helemaal vol gens de heersende mode trends zijn de zonnebrillen die qua design afgeleid zijn van de surf en skatesport. Ze zijn wat groter dan we inmiddels ge wend zijn, veelal van kunst stof met metaal en voorzien van donkere, soms zelf blau we of spiegelende glazen. De anatomische vorm omsluit het gezicht. Met dit type zon nebril maak je helemaal de blits op 't strand en 't water. En ze bieden ook nog 100% UV-A en UV-B bescherming. Als je binnenkort op vakantie gaat, vergeet dan niet om je bril hier in Nederland te kopen. Meestal betaal je in toeristencentra veel te veel voor een bril die eigenlijk geen zonnebril mag heten. HEILOO - Voor het mavo-4 examen bij de Heilooër vestiging van het PCC zijn geslaagd: Uit Akersloot: Anne Verpalen, Melanie Woestenburg. Uit Alkmaar: Sander de Zwart. Uit Castricum: Björn Schram. Uit Egmond aan Zee Toine de Rooij. Uit Egmond aan den Hoef: Maarten Bos, Marieke Bras, Inge Dekker, Katja Duinhoven, Piet Hopman, Robin Houtenbos, Brenda van Loenen, Astrid van de Reep, Joris van de Reep, Rick Rotteveel. Uit Egmond Binnen: Linda van Den zen. Uit Heiloo: Ruben Aldewereld, Ivo de Boer, Yvonne de Boer, Evert-Jan Bolten, Martijn Boomsma, Hazel Corstens, Diana Duin, Ellen van Duivenbooden, Lars Hoebe, Peet Hoetjes, Mascha Houtenbos, Kevin IJpelaan, Patrick IJpelaan, Esther Kaandorp, Ramona van Kuilenburg, Bas Kuyper, Björn Mulder, Anna Ouderkerken, Tom Oudshoorn, Marcelle van der Poll, Miriam de Ruijter, Thomas Sengers, Joël Sta, Freek Stamhuis, Paul van 't Veer, Dieuwke van der Veer, Iris Vleeming, Robin Vos, Robert Jan de Waard, Maarten Winnips, Marieke Zandbergen, Hilde Zoeter. Uit Limmen: Fanny Terluin. HEILOO - Dennis Poland is aan de Hogeschool Alkmaar geslaagd voor het examen medische biologie. Aan de Hogeschool Holland in Die- men zijn Kathleen Meijer en Alice Groot uit Limmen afgestudeerd voor het hoger beroepsonderwijs richting verpleegkunde. Els Stet is geslaagd voor het examen micro-biologie aan de Hogeschool Alkmaar. Voor de opleiding tot tennisleraar slaagde Niels Poland aan het CIOS te Heerenveen. Arwen Kleijngeld is aan de Univer siteit van Amsterdam afgestudeerd in de communicatiewetenschappen. Saskia Sengers is aan de Hogeschool Amsterdam afgestudeerd aan de lera renopleiding richting tekenen. Paul Stroomer is gepromoveerd tot doctor in de natuurkunde aan de Technische Universiteit Delft. In zijn proefschrift worden verschillende experimenten beschreven, waardoor veel begrip is verkregen over de turbu lente verbranding van aardgas. Deze kennis kan zowel in industriële toepas singen als bij huishoudelijk gebruik tot zuiniger en schoner aardgasverbran ding leiden. Aan de Katholieke Universiteit Nij megen promoveerde Harold Raat tot doctor in de medische wetenschappen op het proefschrift 'Signal transduction in cell volume regulation'. Sinds 1 maart is hij verbonden aan de afdeling farmacologie van het Carim van de Universiteit Maastricht. HEILOO - Ieder mens schrijft zijn eigen boek. Ervaringen, gebeurtenis sen, gedachten voegen zich hoofdstuk na hoofdstuk toe aan zijn levensver haal. De bladzijden zijn dichtbedrukt en herschrijven zich met de tijd. Maar hoe ga je open als een boek? Hoeveel bladzijden tel je? Ben je een sprookje of meer een studieboek? Zou je je kopen, lenen in de bibliotheek, of alleen stiekum lezen en zachtjes terug zetten in de kast? De cursus levensverhalen schrijven laat zien hoe je dat wat in je levensverhaal geschreven staat kunt gebruiken voor verhalen. Taal is immers een spiegel. De cursus is bedoeld voor iedereen die van taal, vertellen en woorden houdt, maar vooral voor mensen die graag schrijven en het leuk vinden delen van hun levensverhaal te gebruiken voor teksten. De cursus wordt gegeven op twaalf vrij dagmiddagen van 13.30 tot 15.30 uur en start 15 september. De begeleiding is in handen van Margreet, Schouwenaar. Voor informatie en/of opgave kunnen belangstellenden na 19.30 uur bellen met 332418. ALKMAAR - Dinsdag 4 en donderdag 6 juli houdt het verloskundig Samen werkingsverband Noord-Holland Noord een voorlichtingsavond over bevallen. In het Verloskundig Samen werkingsverband zijn alle gynaecolo gen, huisartsen en verloskundigen uit de regio Alkmaar vertegenwoordigd. De bijeenkomsten vinden plaats in het Medisch Centrum Alkmaar, Wilhel- minalaan 12, Alkmaar, van 19.30 tot 21.30 uur. Als u wilt komen, kunt u zich aanmelden bij het Informatiecentrum van het Medisch Centrum Alkmaar, telefoon 072-483500. UITGEEST - De Uitgeester Henk Heine is door de Europese Vereniging van het Schoenmakershandwerd (EVS) uitgeroepen tot Europees kam pioen schoenmaken. Heine, die al eer der kampioenschappen op zijn naam schreef, veroverde zijn titel tijdens een vakwedstrijd in het Duitse Wiesbaden, alwaar hij een veld van meer dan hon derd vakgenoten uit vele Europese lan den kansloos achter zich liet. Henk Heine is in Heiloo actief als schoenma ker voor Mannes aan de Westerweg. Eva Bohada Leon met haar 'Nederlandse moeder' mevrouw Anderson in de tuin aan de Westerweg. HEILOO - Deze week zit het erop voor Eva, tien maanden was ze te gast bij de familie Anderson op de Westerweg, die dit Spaanse meisje onderdak verleende. Dit was in het kader van de American Field Service AFS, een niet commerciële organisatie die jonge mensen van 15 t/m 18 jaar bij gastgezinnen onderbrengt om zo con tacten te krijgen en eikaars culturele achtergronden te leren kennen. Zij leren Nederlandse gewoonten, gebruiken en opvattingen. Zo kwam het dat Eva bij de familie Anderson terecht kwam. 'De eerste dag werden we opgevangen in een kamp op de Veluwe en werd ik de volgende dag opgehaald, door mijn gastheer. Ik schrok me dood, hij was twee meter, ik had nog nooit zo'n grote man gezien. De eerste dagen heb ik me in slaap gehuild, maar na veertien dagen was ik helemaal gewend', vertelt een enthousiaste Eva. Ze had een eigen kamer en dat vond ze heel plezierig, een plekje voor jezelf is heel belangrijk. In deze periode is Eva ook naar school gegaan, naar het PCC. Ook niet eenvoudig, maar gelukkig sprak Eva ook wat Engels en de exacte vakken gingen goed. Het team van hoveniersbedrijf Yvonne Kruize-Box. (Foto Anita Pantus). BERGEN - Gewapend met het diplo ma middelbare tuinbouwschool, erva ring opgedaan tijdens een stage in Engeland en een dosis goede moed begon Yvonne Kruize-Box in april 1975 haar eigen hoveniersbedrijf. In de naam van het bedrijf liet zij duidelijk naar voren komen dat het hier een vrouwelijk hoveniersbedrijf betrof. Hoewel het sjouwen met grond, tegels en bomen vooral gezien wordt als werk voor sterke kerels, bestaat haar bedrijf anno 1995 twintig jaar. Hetgeen gevierd wordt met de feestelijke ope ning van een nieuw atelier. Voor zover bekend is Yvonne Kruize- Box één van de eerste vrouwelijke hoveniers die haar eigen bedrijf startte. Twintig jaar geleden was het beslist niet gemakkelijk om een eigen hoveniers bedrijf te beginnen. Haar eerste opdracht bestond uit het ontwerpen en aanleggen van een particuliere tuin in HEILOO - Zaterdag 17 juni waren er in Overkerck een zomerfeest en rom melmarkt. Hoewel het weer niet echt een zomers tintje had, was de sfeer er niet minder om. Om 13.00 uur stonden de mensen al te trappelen om spullen van de rommelmarkt te kopen. Sommige gingen echt met tassen en dozen vol naar huis. Vooral de bewo ners vonden het echt heel gezellig al die belangstelling in huis. Ook was er sjoelen voor kinderen en volwassenen waar men een prijsje mee kon winnen. De uitslag is als volgt: kin deren: Kristian Borg le en 2e prijs, 3e prijs Barbara Beek; volwassenen: le prijs Francien Schouten, 2e prijs Mw. Driessen, 3e prijs: mw. van Eist. De naam van het poppenechtpaar was Gré en Jaap en is geraden door mevr. Van het Hek. De winnaars hebben allen bericht gehad. Bergen. Yvonne maakte het ontwerp en voor de uitvoering deed ze een beroep op haar echtgenoot. Het werd een geslaagde tuin voor een tevreden klant. Twintig jaar na aanleg wordt deze tuin nog steeds door het bedrijf onder houden. Het ontwerpburo en hoveniersbedrijf zijn al 20 jaar aan de Kerkedijk te Bergen gevestigd. De afgelopen twee jaar is daar hard gewerkt aan een nieu we tuin en een nieuw atelier annex kan toor. Zoals het een goede vakvrouw betaamt ging de aanleg van de nieuwe tuin gelijk op met de bouw van het ate lier. Als ervaren tuin-ontwerpster vond Yvonne het tuinplan van de eigen tuin een lastige opgave. Met hulp van architect, aannemer en andere vrienden en bekenden is een schitterend nieuw atelier gebouwd. De vloer ligt een meter beneden het maai veld, zodat het gebouw als het ware aan de grond ontspringt. Het atelier ken merkt zich door het gebruik van oor spronkelijke materialen zoals natuur steen, hout ën glas. Het dak is een natuurlijk hoogtepunt. Op dit zogehe ten vegetatiedak groeien en bloeien de planten die in de streek thuishoren. Voor Yvonne en Jan is het atelier en de tuin hun ideale werkplek. Ter gelegen heid van het twintigjarig bestaan zijn op zondag.2 juli de tuin en het atelier opengesteld voor bezoekers. Vanaf 10.30 tot 17.30 uur is het terrein op ver toon van een reserveringsbewijs toe gankelijk. Voor deze dag worden in totaal 1.000 kaarten beschikbaar gesteld. Tijdens kantooruren kunnen kaarten gereserveerd worden (02208- 95920). Behalve de vele bloemen en planten wordt een overzicht geboden van de vele tuinplannen die gedurende de afgelopen twintig jaar gemaakt zijn. Die dag staat een heel team deskundi gen klaar om de verschillende facetten van tuinontwerp, aanleg en onderhoud toe te lichten. De dingen die in Holland het eerste opvielen waren de stijle smalle trappen. Ze is er dan ook een aantal keren afge vallen. De winterkostjes, de pannekoe ken en pindakaas smaakten heel erg lekker en op fietsen is Eva ook dol geworden. Ze heeft in de periode dat ze hier in Nederland is een geheel eigen vrien denkring opgebouwd en ze zou best nog een tijdje willen blijven. Positief Mevrouw Anderson kijkt ook heel positief op deze perióde terug. 'Het blijft natuurlijk een gok, het moet wel een beetje klikken, maar dat is met ons erg goed gegaan. Mochten er proble men zijn geweest, dan konden wij altijd de hulp inroepen van AFS. Als het nu helemaal niet was gegaan tussen ons, dan was er naar een ander gezin uitge keken. Wij zijn blij dat we het gedaan hebben. Mijn man zag er in het begin er tegen op, maar het is een kwestie van geven en nemen en nu hebben wij er een dochter bij', aldus mevrouw Anderson. Het verblijf van een buitenlandse stu dent is voor beide partijen een overge- telijke ervaring. Zou u ook een student voor het komende schooljaar in huis willen hebben, neemt u dan eontact op met AFS afdeling Noord Holland, Dorpsstraat 77, 1731 RC in Winkel. Voor de periode van 10 t/m 16 septem ber worden nog gastgezinnen gezocht in de omgeving van Alkmaar, dit in ver band met de taalweek. HEILOO - Zondag 2 juli om 13.00 uur gaan de jeugdleden van Double Stars Heiloo zich inzetten om voor hun ver eniging, maar vooral voor henzelf een werpmachine bij elkaar te lopen. Deze werpmachine, de zogenaamde tossma chine, is zeer geschikt voor jeugdige spelers en speelsters en een welkome aanvulling voor de hulpmiddelen om het honkbal en softbal goed te leren spelen. Óp het veld van Double Stars Heiloo zal een parkoers uitgezet wordenb dat zo vaak als mogelijk is, afgelegd dient te worden. Van tevoren hebben de jeugdleden bij hun familie, vrienden en kennissen al afgesproken wat zij krij gen per keer dat het parkoers wordt afgelegd. Deelnemers zijn de jeugdle den vanaf de peanuts tot en met de junioren. Na afloop is er voor iedere deelnemer een aandenken en uiteraard een ver snapering. Bovendien kan men zich uit leven op een springkussen dat die dag op het veld opgesteld staat. Belangstellenden kunnen tevens kenni smaken met de werking van de honk en softbalwerpmachine die door des kundige leden gedemonstreerd zal worden. Naast dit alles kan men het eerste damesteam vanaf 14.00 uur aan de slag zien in de competitiewedstrijd tegen het Amsterdamse ABC. HEILOO - In Sittard werden het afge lopen weekeinde de Nederlandse atle- tiekkampioenschappen voor junioren A/B gehouden. Er was een kleine dele gatie van Trias present, die met wisse lend succes presteerde. Een fantastische prestatie leverde El len Olbers op de 400 meter voor meis jes B. Na in de series haar persoonlijk record al te hebben aangescherpt tot 59.33 sec., liep ze een prachtige finale die resulteerde in een derde plaats in 58.42 sec. Naast een bronzen medaille leverde dat een Trias-clubrecord op voor de meisjes B en de meisjes A. Marga Margaret kwam tot 13.56 m bij het kogelstoten en eindigde daarmee als vierde. Ze had pech, want ze bleef slechts 4 cm verwijderd van het brons. Bij het discuswerpen werd ze tiende met 31.06 m. Jasper van Baar sprong bij de jongens A 3.40 m. met de polsstok en Taco Hamers miste bij het hoog springen helaas zijn aanvangshoogte. De Nederlandse kampioenschappen voor veteranen werden in Vught geor ganiseerd. Jan Pronk bleek bij de man nen 55+ een verzamelaar van gouden medailles. Hij was de beste bij het kogelstoten (11.04m), het discuswerpen (41.30m) en het kogelslingeren (36.52m). In de klasse 45+ werd Cedo Kovacevic tweede bij het verspringen met 5.50 m. en zesde op de 100 meter in 12.63 sec. Jolande Brasser behaalde in dezelfde categorie bij de vrouwen een zilveren medaille bij het discuswerpen met 34.96m. In de klasse 40+ eindigde Marga Otten als vierde op de 400 meter in 66.57 sec. en in de jongste groep (35+) sprong Marjan Boerema 4.42m ver.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 10