Ontwerp bestemmingsplan "Centrumgebied 't Loo" Strategie-en kerntakendiscussie Vooraankondiging informatie? avond beheer Oosterbos Informatie-avond Bergeonstraat I Heiloo, fijn wonet m het groen Ingediende bouwaanvragen Verleende sloopvergunningen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen J^NTf I HEILOO PAGINA 4 UITKIJKPOST - 28 JUNI 1995 Burgemeester en wethouders van Heiloo maken ingevolge het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en arti kel 3:12 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat vanaf 22 juni 1995 gedurende vier i weken voor een ieder ter visie ligt het ontwerp- bestemmingsplan "Centrumgebied 't Loo" op de afdeling VROM tussen 8.00 en 12.30 uur of anders na een telefonische afspraak. In dit ontwerp-bestemmingsplan, globaal gele gen rondom winkelcentrum Heiloo tussen Van Aostastraat, Willibrordusweg, Kerkelaan en Kennemerstraatweg, wordt rekening gehouden met een versterking van het bestaande winkel gebied door uitbreiding van winkelcentrum 't Loo, een uitbreiding van centrumfuncties in de directe omgeving daarvan in combinatie met herinrichting van het winkelgebied teneinde de ruimtelijke en functionele samenhang te ver groten. De belangrijkste wijzigingen ten opzichte van het voor-ontwerp zijn: 1. Het gebied begrensd door respectievelijk de Kerkelaan/Kennemer-straatweg Raadhuisweg-noord parkeerplaats 't Loo achterzijde Beun Willibrordusweg is bij het bestemmingsplangebied getrokken. Dit is gebeurd omdat dit gebied binnen de directe invloedssfeer ligt van winkelcentrum 't Loo. Door deze aanpassing is het mogelijk geworden om de veelal verkeerstechnische gevolgen in kaart te brengen en waar nood zakelijk aanpassingen uit te voeren. 2. De uitbreidingsmogelijkheden van "De Beun" zijn aangepast. In het vooront werp waren de afmetingen van het bouw vlak niet in overeenstemming met de afspra ken met omwonenden zoals deze in het ver leden zijn gemaakt. Gedurende de ter visie ligging kan een ieder schriftelijk zijn/haar zienswijze kenbaar maken c.q. naar voren brengen aan de gemeenteraad van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De openbare vergadering van de commissie Heroverweging zal op 4 juli a.s. om 20.00 uur plaatsvinden in de raadzaal, oude ingang Raadhuisweg. De commissie bestaat uit de zes fractievoorzitters, de burgemeester en de gemeentesecretaris. Deze vergadering is bedoeld als eerste aanzet om met elkaar over dit onderwerp in het open baar te discussiëren. In een latere fase, voor jaar 1996, zullen in hoorzittingen ook belang hebbenden aktief mee kunnen praten. Momenteel voert de gemeente Heiloo een strategie- en kerntakendiscussie. Het strategie onderdeel is inmiddels afgesloten met de Strategische missie Heiloo. Op basis van deze strategische missie wordt het tweede onderdeel, het kerntakenonder- zoek, gevoerd. Gekeken wordt welke taken door de gemeente dienen te worden uitge voerd. Ten behoeve hiervan hebben alle fracties bij elk van de 140 produkten uit de produktenbe- groting aangegeven welke heroverwegingsmo gelijkheden zij per produkt mogelijk c.q. wen selijk achten. Totaal zijn zeven heroverwe gingsrichtingen onderscheiden. Voorbeelden zijn het beëindigen, het uitvoeren door samen werking of uitbesteding, het verhogen van de inkomsten, maar ook het handhaven van de uitvoering of zelfs intensivering ervan. Op basis van de aangegeven suggesties van de fracties is een totaal overzicht opgesteld met alle heroverwegingsmogelijkheden per produkt van de zes fracties. Dit overzicht heeft gediend als basis voor het projectteam Strategie- en kerntakenonderzoek om te komen met een gespreksnotitie voor de commissie Heroverweging. In de notitie zijn op basis van de voorzetten van de fracties globale ombuigingsvoorstellen gedaan voor een bedrag van ruim 2 miljoen gulden in een perio de tussen nu en het jaar 2000. Het gaat hier om een eerste voorzet van de projectgroep. Burgemeester en wethouders moeten daarover nog hun standpunt bepalen. Ook moet nog overleg met de betrokken instellingen en inspraak plaatsvinden. Een pro- cedurevoorstel daarover is ook door de pro jectgroep opgesteld. Op dit moment is de Commissie Heroverweging aan zet. In het voorjaar van 1996 komen er hoorzittingen ingevolge de Inspraakverordening. Burgerzaken Burgerlijke stand Informatie tot en met 20 juni 1995 Geboorten Julia M.D., dochter van Th J. Groot en J.B.M. Oud Aviva D.J., dochter van J.M. Bing en M.A.S. Voorberg Tijmen, zoon van J. de Vries en B.M. Houtzager Mark R, zoon van R. Wagter en B.J. Havik Dorien F.A., dochter van R.J. Zonneveld en E.C.E. Niesten Luuk J.H., zoon van H.A. Zoon en A.S.M. de Backker Elders geboren Emmely, dochter van M.R Schouten en R.M. Smit Claire S., dochter van M.E. Amson en Y.S. Roos Martijn R., zoon van R.A.J. Beun en M.A.M. Liefhebber Anna M.M., dochter van N.A. Kloots en I.A. Levering Elisabeth A., dochter van M.L. Daane en G.J.R. Pluim Bas, zoon van T. Tunderman en N. Faas Samira, dochter van B. Jahiri en D. Jahiri Max J.F., zoon van H.J.W. Ruigewaard en L.J.H.M. Klaase Huwelijksaangiften R.B.N. Bakker en K.E.A. van Leeuwen A. Sprenkeling en YS.M. Comajta R. de Jong en RC. Hackkmann N.S.C. van der Gragt en A.A.R. Duif R Posthuma en I.J. Smieszek Huwelijken J.M. Dumont en C.M. Zonneveld R. Erfmann en C.A. Keesman J.G. Biesheuvel en A.C. Allewijn R.J.C. van der Zwet en M.C.M.J. Kramer J.H. Rahder en M.Y. van der Sluis M.J.S. Kok en J.E.M. Nanne C.A.R Zoon en A.M.A. Schoorl C.T. Sijpheer en S. Ingenbleek W.J.G.C. Visser en A.B. Genl R.G.N. Turk en G.J. Kramer Overleden C.A. Bruin, w.v. Bekker J. Bloemheuvel, e.v. Keilman J. Schouten Elders overleden T» Warbout, w.v. Van Haasteren H.RS. Kupens en J. Roos Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwetdat de hieronder vermelde bouw aanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd wor den gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventu ele bezwaren in te dienen. Boswinde 58, K. Schaafsma - plaatsen dakka pel Oudburgerlaan 65, R.A. Minis - vergroten woonhuis Goodeslaan 49, F.J. Veenman - plaatsen dak kapel Heerenweg 97, A.C.G. Warmenhoven - vergro ten woonhuis De Krommert 39, H.J. Bolten - vergroten woon huis Zeeweg, Ponyclub Heiloo e.o. - herbouw opslagloods/kantine Goodeslaan 59, C.N.M. Molenaar - plaatsen dakkapel. Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopver gunning verleend: naast Oosterzijweg 54, Gemeentebestuur van Heiloo - slopen garage. Deze sloopvergunning met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inza ge bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen en positief bevonden meldingen verleend: Uijterwaardt 1, M.K. Koopmans - plaatsen dak- opbouw Laan Eindeloos 41, L.A.J. Nieuwland - plaatsen tuinhuisje Mariënstein 163, M. Julian - vergroten woon huis Boekelermeerweg 7, Th. Schouten - aanbou wen landbouwschuur Vredenoord 122, J.J. Prins - vergroten woon huis Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangofn, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216. O HEILOO Op 5 juli a.s. is er een informatie-avond over het beheer van het Oosterbos. Deze bijeen komst is om 20.00 uur in de Ypsalon, De Hucht 4. Deze avond zijn de gemeente en het Noordhollands Landschap aanwezig. Het Oosterbos is bijna gereed, alleen de brug gen moeten nog geplaatst worden. Zodoende is het tijd om de toekomstige beheerder, het Noordhollands Landschap, aan de inwoners van Heiloo voor te stellen en uitleg te laten geven wat hun doelstellingen zijn en hoe zij het beheer van het Oosterbos zien. In nauw overleg tussen het Noordhollands Landschap en de gemeente is er een beheerplan opge steld voor het Oosterbos, die de drager is en wordt voor het beheer. Heeft u interesse om te weten hoe het Oosterbos beheerd gaat worden, dan bent u van harte welkom op 5 juli a.s. Deze avond wordt begeleid door de heer J.C. Geerlings, directeur sector Grondgebied. Voor directe vragen kunt u terecht bij de afde ling Groen en Landschap, te bereiken onder nummer 313 234. Op dit moment zijn er enkele schetsen beschikbaar over de mogelijke toekomstige invulling van de lokatie Bergeonstraat. Op de informatie-avond op 5 juli a.s. worden de omwonenden en andere belangstellenden uit genodigd om 19.30 uur in de raadzaal om hierover te worden geïnformeerd. Aan de Bergeonstraat zijn in 1995 twee wissel woningen gebouwd, die tot 30 september 1999 dienst zullen doen voor de opvang van asielzoekers. De bewoners van de Bergeonstraat hebben er in de voorbereidings fase van deze woningen bij het gemeentebe stuur op aangedrongen een samenhangend plan voor het voormalige schoolterrein te reali seren en daarbij te letten op de uitgangspun ten van de gemeentelijke nota inzake herbe stemmingen. Het college van burgemeester en wethouders heeft zich voorgenomen in een vroeg stadium de invulling van deze locatie te bestuderen en uit te werken. In samenhang met de plannen van de gebrui kers van het voormalige schoolgebouw (o.a. de sportvereniging DOJO 't LOO) is een schetsplan opgesteld. De inhoudelijke behandeling van het onder- werp zal worden geagendeerd voor de verga dering van de commissie Grondgebiedzaken van 16 of 17 augustus a.s. De omwonenden worden nu uitgenodigd voor een informatie avond op 5 juli, om 19.30 uur in de raadszaal. De informatie wordt verstrekt aan de hand van een tweetal tekeningen. De ene -op kleine schaal- toont een zestal basisalternatieven van mogelijke invullingen van het terrein. Deze zijn onderzocht op hun geluidsgevoeligheid (spoorweg en wegver keer) en financiële haalbaarheid. De andere tekening geeft op grotere schaal de uitwerking weer van de voorkeursvariant. Hierin worden zes woningen (twee-onder-één- kap) gebouwd, waarvan vier aan de Bergeonstraat. Bovendien worden langs het spoor ter afscherming van lawaai een rij gara ge- of caravanboxen en een klein kantoor- Ibedrijfspand geprojecteerd. Voorgesteld wordt een dubbel woonhuis in het bos aan de Ter Coulsterlaan te realiseren zo, dat de verbinding tussen de groenstrook langs de spoorlijn en het gemeentebos niet wordt verbroken. In deze verbinding wordt een bos pad aangelegd om de wandelmogelijkheden in Heiloo te vergroten. G De raad AGENDA VOOR RAADSVERGADERING D.D. 3 JULI 1995 1a. Loting volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatie lijst en volgorde van sprekers over van een unaniem positief commissie-advies voorziene akkoord-stukken 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Vaststelling beknopt verslag raads vergadering d.d. 8 en 12 juni 1995 4. Ingekomen stukken 5. Goedkeuring jaarrekening 1993-1994 en vaststelling definitieve subsidie Stichting Volksmuziekschool voor cursusjaar 1993-1994 6. Goedkeuring begroting 1995-1996 en verhoging lesgelden Stichting Volksmuziekschool voor cursusjaar 1995-1996 7. Instemming met meerjarenbeleidsplan 1996-1999 Politie Noord-Holland-Noord en Politie Noord-Holland-Noord, District Noord-Kennemerland-Oost 8. Vaststelling personeelsbeleidsplan 9. Verkoop perceel grond aan de heer A.L. Kok, Kennemerstraatweg 648 10. Verkoop van perceel grond langs Kanaalweg aan PTT Telecom 11Vaststelling kavelprijzen van derde uitwerkingsplan bestemmingsplan Zuid-Oost II (Ypestein V) 12. Beschikbaarstelling krediet voor groot onderhoud aan het oude gedeelte van het gemeentehuis 13. Beschikbaarstelling krediet voor inventarisatie ten behoeve van planmdtig onderhoud van diverse gebouwen 14. Beschikbaarstelling krediet voor het uitvoeren van een onderzoek naar de omvang en inhoud van problemen met de grondwaterbeheersing 15. Instemming met meerjarenperspectief 1995-1998 van Samenwerkingsverband Noord-Kennemerland (SNK) als uitgangs punt voor het te voeren beleid 16. Motie inzake herverdeling gemeentefonds 17. Bespreking rechten en tarieven in 1996 (wordt nagezonden) 18. Begrotingswijzigingen Commissie Extra Commissie Grondgebiedzaken Op maandag 3 juli 1995 om 19.30 uur vindt er in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg, een extra vergadering plaats van de Commissie Grondgebiedzaken. Op de agendastaat het volgende: - Bouw appartementen Golden Tulip Hotel Heiloo. De vergadering duurt tot 20.00 uur. Aansluitend is er in de raadzaal de raadsver gadering. Avondopenstelling gemeentehuis Het gemeentehuis is op 3 juli 1995 van 18.00 - 20.00 uur geopend voor de inwoners van Heiloo. De volgende afdelingen zijn open vóór het publiek: Burgerzaken Sociale Zaken en Huisvesting Bouw- en Woningtoezicht: - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Indien u graag met leden van de raad en/of van het college zou willen spreken tijdens de avondopenstelling, wordt u verzocht vooraf gaand aan deze avond contact met hen op te nemen. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 13289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Informatierubriek WÊËÈËk

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 4