mmm ill Oude Stijl Jazzfestival op komst op De Oude Werf Oplevering nieuwbouw 't Loo Muziek op het Stationsplein: 'Het blijft geen kermis!' gees hachmang loodgieters C1000 Voordeelmarkt A.J.V0S feasasasssassssssssassssasBsss Historisch boek Heiloo op komst Uitkijkpost wordt in september uitgebreid met een jeugdredactie Collectie W.H. Hermans in museum 3 stuks 4.00 1 kilo 7.98 Houdt je op de hoogte administratie x-rWxSxWrï 60e JAARGANG NO 27 Redactieacquisitie en De Hoefsmid 5 - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 330 175 Telefax: 072 335 644 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag 08.30-16.30 uur vrijdag. 08.30-15.00 uur. Buiten deze uren is de redactie telefonisch bereikbaar: 072 339 849 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175. j Drukkerij uitkijk post bv Politieberichten Galia Meloenen Rundergehakt IN WINKELCENTRUM T HOEKSTUK De Uithijhpost. Hét Qratis weekblad voor Heiloo en omstrehen. Zwemdiploma's Geslaagd Doe mee aan de jeugdredactie Treintaxi in zomer extra aantrekkelijk RSSS f.^P1FXv.v.v.\v.v.v.\v.v.\v.v.v fa a^P^a aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Op zaterdag 30 september staat het gepland: het eerste Heilooër Jazzfestival oude stijl. Onder de klin kende naam 'Werf Jazz '95' biedt Bedrijventerrein De Oude Werf dit fes tival aan in combinatie met een Open Dag bij de op het bedrijventerrein gevestigde bedrijven. Waarom een Oude Werf Jazzfestival? Iedere zichzelf respecterende gemeen te kent tegenwoordig wel een jazzfesti val. Heiloo had tot op heden nog geen traditie op dit gebied en de onderne mers van Bedrijventerrein De Oude Werf zagen wel wat in het idee om de Open Dag bij de bedrijven te combine ren met een lekker stukje muziek. Op deze wijse zou het nuttige (bedrijfscon- tactdag) met het aangename verenigd kunnen worden. De initiatiefnemers hullen zich voor wat de programmering van het festival betreft nog in nevelen, maar spreken van een zestal oergezellige jazzbands van eigen bodem en vanuit de regio, aangevuld met een looporkestje (streetparade). Het jazzfestival moet klein en intiem zijn, aldus de organisa toren, want grote jazzfestivals zijn er al genoeg! En^ juist dat intieme aspect hoopt" de organisatie naar voren te brengen, want op drie verschillende podia op binnenlokaties bij de bedrij ven zelf worden tussen 16.00 en 20.00 uur jazzoptredens geprogrammeerd. De Open Dag begint overigens al om 12.00 uur 's middags. Bewust is gekozen voor binnenlokaties om eventuele slechte weersomstandig heden volledig uit te sluiten, het is immers eind september. De naam 'Werf Jazz', evenals 'Ypestock' een pakkende naam, ligt voor de hand: de combinatie van Jazz op De Oude Werf en de Open Dag op het bedrijventerrein, waarbij men belangstellenden 'werft' en in de gelegenheid stelt eens een kijkje te nemen bij de meewerkende bedrijven. Kinderactiviteiten Natuurlijk wordt aan aan de kinderen gedacht bij dit evenement. Zo heeft de firma Van der Steen een gedeelte van haar bedrijf aangeboden als speciale lokatie om kinderactiviteiten in te organiseren. Men denkt hierbij aan een springkussen, kindervideo's, spelletjes etc. De ouders kunnen dan met een gerust hart genieten van de muziek, een biertje drinken, smullen van een harinkje of een lekker broodje been ham en ongestoord een kijkje nemen bij wat de bedrijven allemaal te bieden hebben. Kortom, er staat heel wat te gebeuren in de maand september. Voor meer informatie omtrent Werf Jazz '95 en de Open Dag bij Bedrijventerrein De Oude Werf wordt een ieder aangeraden de Uitkijkpost nauwlettend in de gaten te houden. Buro Van der Goes ontwierp mede de bestrating rondom t loo Het blijft geen kermis V een happening voor jong en oud. HEILOO - Op zondag 9 juli, van 13.30 tot 22.00 uur, organiseert de Stichting Vrienden van de Vijfhoek in het kader van 1300 jaar Heiloo een muziekfesti val op het Stationsplein. Het wordt een gezellig evenement met optredens van Kitsch a Go Go, Plat Velours, Poblicity, Jambalaya, Da Vinei Dodo's, Bert van Baar, The Sockets, Rebellion, De Frits Zonder Band, Skyline en Memphis. Folkmuziek, Countrybilly, eigentijdse smartlappen, pop, blues, jazz, rock, maar ook met een marionettenvoor stelling van Bolderik (Lia Rood) voor de kinderen. De reden van dit gratis livefestival is dat Orthopedagogisch Dagcentrum De Vijfhoek hard geld nodig heeft voor het vernieuwen van de gymzaal. Dit dag verblijf in Heiloo is vpor meervoudig complex gehandicapte'kindéren. Er zit ten nu ongeveer 40 kinderen in de leef tijd van 3 tot 16 jaar uit de hele regio Noord-Kennemerland op dit dagver blijf. Iedereen verleent 'pro deo' medewer king, dus opbrengsten uit consumpties kunnen naar het goede doel. Ook de opbrengsten van het culinair plaza sep tember '95 dat georganiseerd wordt door de Junior Kamer Alkmaar zijn voor een groot deel bestemd voor de nieuwe gymzaal voor De Vijfhoek. HEILOO - Op de kruising Zeeweg-De Omloop-Het Malevoort verleende een automobiliste geen voorrang aan een motorfiets met als gevolg dat de be stuurder van de motorfiets licht gewond raakte. Uit een woning aan De Kistemaker werd een groot aantal CD's ontvreemd. Tevens wordt een videocamera vermist. Men kwam binnen door de achterdeur open te breken. Een Volkswagen Golf, kleur zwart, ken teken JL-GN-50 werd op 30 juni tussen 17.00 en 19.00 uur ontvreemd vanaf het parkeerterrein bij het zwembad aan De Omloop. Er werd ingebroken in een woning aan de Kerkelaan. Men kwam binnen door de achterdeur te forceren. Daar de bewoners met vakantie zijn is er nog niet bekend wat er weg is. Omstreeks 03.00 uur werd op 2 juli een automobilist gecontroleerd. Het bleek dat deze alcohol genuttigd had. De uit slag van de ademtest gaf aan dat hij teveel alcohol gedronken had. Deze bestuurder heeft nu de keuze: Of in september 1995 voor de rechter te ver schijnen of binnen zes weken de boete, f 800,-- betalen. Van een auto aan de Vijverlaan werden de ruitenwissers vernield. Op 2 juli ongeveer 18.15 uur kreeg op de kruising van Het Malevoort en Oudburgerlaan een 29-jarige fietser uit Alkmaar een vuistslag in zijn gezicht van een aldaar lopende jongen. Deze Alkmaarder fietste daar met nog twee personen en zij werden ongevraagd voortgeduwd door een drietal jongens. Toen de Alkmaarder vroeg waar dat duwen voor nodig was kreeg hij de klap in zijn gezicht waardoor zijn neusbeen brak. Een zoekaktie naar de dader(s) leverde geen resultaat op. In de afgelopen week werd 11 maal aangifte gedaan van diefstal van een fiets. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. MAKELAARDIJ O.G. Zeeweg 20,1852 CR Heiloo Tel. 072 331895 Fax: 072 338209 AAN- EN VERKOOP HYPOTHEKEN ASSURANTIËN TAXATIES Jos Kraakman van de Neukteugels tijdens de eerste aflevering van Het blijft geen kermisin 1992. Burgemeester Nico Schoof laat zijn stuiversontvangen van de redactiecommissie van het VIillibrord-jubileumboek, zien aan een jeugdige kermisgaste. HEILÖO - Vijftien stuivers fooi voor de burgemeester om kermis te vieren. HEILOO - Eind juni werd het com pleet vernieuwde winkelcentrum 't Loo in het centrum van Heiloo opgeleverd. Dat betekent dat Heiloo vanaf dan beschikt over een winkelcentrum dat qua vormgeving, inrichting en afwer king van hoogstaande kwaliteit is. Architekt is Buro van der Goes uit Hilversum. Van der Goes heeft er sinds 1990 aan gewerkt het sterk gedateerde, bestaande winkelcentrum te koppelen aan haar parkachtige omgeving. De onmiskenbare kwaliteiten van het oude winkelcentrum, met name de inpassing in haar direkte omgeving, werden tijdig door Buro van der Goes herkend en érkend. Zij zijn dan ook behouden gebleven en waar nodig ver sterkt. Eenheid met de dorpskern van Heiloo is één van de hoofddoelstellin gen geweest tijdens het ontwerpproces. Het naar binnen gekeerde oude win kelcentrum met onduidelijke, verscho len entree's sluit nu aan op de dorps kern van Heiloo. Hiertoe zijn de ingan gen deels van plaats veranderd en is er een continuïteit in lichttoetreding bewerkstelligd door middel van door snijdingen in het dakvlak. De openbare buitenruimte wordt meegenomen in het plan en ook de bestrating is volledig ontworpen door de architekt. De reali satie van deze buitenruimte is nog in volle gang en zal medio augustus vol tooid zijn. Naast de restyling is het winkelopper vlak van 't Loo aanzienlijk vergroot. Dit heeft geresulteerd in een toename van het winkelaanbod en uitbreiding van een aantal van de bestaande in het winkelcentrum aanwezige winkels. Winkelcentrum 't Loo bewijst dat sloop niet de enige oplossing is voor de tallo ze verouderde winkelcentra die ons land nog rijk is. Gebruikmakend van een goede visie op de bestaande kwali teit, oog voor de omgeving en een cre atieve geest blijkt het mogelijk zo'n winkelcentrum goed aan te passen aan de huidige eisen, wensen en behoeften die de gebruikers stellen. HEILOO - Zaterdag 1 juli hebben de volgende kinderen, die zwemles heb ben genoten in 't Vennewater, afge zwommen. Voor het A-diploma: Michel Agterberg, Mats de Vries, Riejanneke Niesert, Koen ^Leeuwen, Margot Dicke, Freek de Wijs, Daniël Ibink, Rowan Das, Luuk Zonneveld en Bill Dekker. Voor het B-diploma: Nick en Roy Dorhout, Miquel en Moran Eugster, Ronald Biersteker, Miranda Coebergh, Rianne Plat, Samantha Droog, Ron Stoop, Sander en Arnout Oostrom, Hans Vogelpoel en Michael Nieman. Overlevingsdiploma's: Voor brons: Mark Oudhoff, Jan Paul Niesert, Bart en Marieke Kaandorp en Christian Baks. Voor zilver: Andrea Stoop, Kevin en Ducan Keyzer, Ferry Gijzen, Jacqueline Masteling, Bart Wameling, Arjan Barendse, Wouter v.d. Fluit en Richard Schouten. Voor goud: Mark Min, Jacco, Ingmar en Mascha Koot, Joyce Houtenbos, Maar- tje Balk, Wendy Moerbeek, Sanneke Masteling, Saskia en Suzanne Pranger, Linda Oudhoff, David Ruder, Irene v.d. Fluit, Femke Graatsma en Linde Morsink. HEILOO - Onlangs bleek uit een enquête van het NIPO nog maar eens de populariteit van huis-aan-huisbla- den. Het onderzoeksbureau gaf daarbij aan welke rubrieken het meest geliefd zijn bij de lezers en lezeressen. Het gemeentelijke nieuws - in de Uitkijk post wekelijks op pagina 4 - scoorde een halve pagina verzorgen in de Uitkijkpost. De jonge schrijvers en schrijfsters worden begeleid door Anoukh Stins, die het opstarten van de jeugdredactie bij de Uitkijkpost ge bruikt als afstudeerproject. Daarnaast verleent de redactie natuurlijk haar medewerking en worden diverse voor hoog, maar ietsje minder dan het locale \zieningen getroffen (vervoer, verzeke nieuws. Op een goede derde en vierde plaats kwam de redactionele aandacht voor ouderen en jongeren. Onlangs heeft de redactie van de Uitkijkpost, nog voordat de NIPO-cij- fers ontvangen werden, afspraken gemaakt over extra aandacht in de krant voor juist deze twee doelgroepen. De Stichting Ouderenwerk Heiloo zal na de zomerperiode met grote regel maat meer en gerichte teksten aanleve ren. En in samenspraak met een stu dente van de Hogeschool Amsterdam zijn inmiddels de voorbereidingen van start gegaan voor de installatie van een jeugdredactie voor de Uitkijkpost. Deze jeugdredactie zal vanaf eind sep tember eens per twee weken minimaal ring, werkruimte en materialen) om van het project een succes te maken, dat de komende jaren kan worden voortgezet. Tijdens de zomervakantie wordt een aantal kinderen uitgekozen om de jeugdredactie te bemannen. Het is de bedoeling twee 'teams' van elk acht kinderen samen te stellen in de leef tijdsgroep van 9 tot 12 jaar. Elk team gaat derhalve eens per maand aan de bak: een redactievergadering om de onderwerpen te bespreken, afspraken te maken wie wat doet en natuurlijk of er foto's of tekeningen bij een artikel gemaakt zullen worden. De interviews doen de kinderen zelf, waar nodig gesteund door de redactie. Dit zelfde geldt voor Ijiet schrijven van de artikelen. Vanzelfsprekend nemen de jeugdredactieleden ook een kijkje in de 'keuken' van de Uitkijkpost: de opmaak, de fotografie, het drukken enzovoort. Verhalenwedstrijd In mei jl. hebben alle basisscholen in Heiloo een brief ontvangen over de plannen voor de jeugdredactie. De reacties waren enthousiast en iedere school heeft toegezegd mee te werken aan het project. Die medewerking bestaat uit een toelichting in de klas (groepen 5,6 en 7) en het aanmoedigen van de kinderen om deel te nemen aan een 'verhalenwedstrijd'. Alle kinderen mogen een verhaal schrijven, een teke ning maken of iets dergelijks en deze belanden op de tafel van de redactie. Aan de hand van de inzendingen wor den kinderen geselecteerd voor de redactie. Inmiddels zijn de eerste inzen dingen ontvangen. Kort na de zomervakantie krijgen alle kinderen bericht en wordt een eerste bijeenkomst belegd met de kinderen, die in aanmerking komen voor de jeugdredactie. Dan kunnen de twee teams aan de slag om op woensdag 27 HEILOO - Brigitte Langedijk is aan de Vrije Universiteit in Amsterdam gelaagd voor haar doctoraal Bedrijfs kunde van de financiële sector. Aan dezelfde universiteit is Hester Kaandorp afgestudeerd als arts. Dennis Langedijk is geslaagd voor zijn doctoraal examen Bouwmanagement en Vastgoedbeheer aan de Technische Universiteit te Delft. Aan de HEAO in Alkmaar is John Langedijk geslaagd voor de richting Commerciële Economie. Linda Kaandorp behaalde haar diplo ma verpleegkundige bij de HBO-v opleiding in Alkmaar. HEILOO - In september wordt de redactie van de Uitkijkpost uitgebreid met een jeugdredactie onder leiding van HBO-studente Anoukh Stins. Inmiddels is een schrijfwedstrijd van start gegaan voor alle kinderen uit Heiloo van 8 tot en met 11 jaar. Zij zijn benaderd via de basisscholen in Heiloo. Nu kan het zijn dat er kinderen in deze leeftijdscategorie buiten Heiloo naar school gaan, maar toch belangstelling hebben voor een plaatsje in de jeugdre dactie. Deze kinderen kunnen alsnog meedoen aan de wedstrijd. Het is de bedoeling dat de kinderen een verhaal schrijven, een tekening maken of een interview afnemen over één van de drie volgende onderwerpen: - de komst van een jeugdredactie bij de Uitkijkpost; - het schoolreisje van dit jaar; of - flippo's! De inzendingen wil de redactie van de Uitkijkpost graag zo snel mogelijk in haar bezit krijgen. Inleveren kan op het adres De Hoefsmid 5 te Heiloo (tegen over Karwei). Men kan het ook sturen naar: Jeugdredactie Uitkijkpost, Post bus 68, 1850 AB Heiloo. Inzendingen moeten uiterlijk woensdag 12 juli bin nen zijn. Vermeld op de inzending dui delijk naam, adres, telefoonnummer en leeftijd. Iedereen krijgt aan het eind van de zomervakantie bericht. De heer W.H. Hermans met een deel van zijn collectie huisraad. Vandaag de dag kan je je afvragen wat je met zo'n verhaal moet. Maar in de historie van Heiloo kom je dit gebruik tegen. Het was de abt van het klooster De Blinken (vlakbij Alkmaar, waar de Westerweg over de Martin Luther Kingweg gaat), die aan de burgervader van Heiloo vijftien stuivers fooi gaf bij het jaarlijkse volksfeest. Meer over deze en vele andere gebrui ken en feiten uit de Heilooër geschie denis kan men lezen in de geschiedkun dige uitgave in het kader van 'Heiloo, 13 eeuwen na Willibrord'. De redactie commissie van dit boek is inmiddels ver gevorderd met het samenstellen van de hoofdstukken en het selecteren van de illustraties. Op dinsdag 7 november wordt het boek gepresenteerd. De ver koopprijs zal dan f 59,50 bedragen. Van 10 augustus tot en met 23 septem ber is er echter een voorintekenperio- de. Wie in deze periode inschrijft voor het boek, betaalt tien gulden minder, dus f 49,50 per exemplaar. Voorintekenen kan vanaf donderdag 10 augustus bij Boekhandel Deutekom en de beide Bruna-boekhandels in Heiloo. Woensdag 9 augustus zullen in de Uitkijkpost nadere bijzonderheden geplaatst worden, evenals een speciale intekenbon. september meteen maar van start te gaan met een dubbele aflevering van de jeugdpagina in de Uitkijkpost. Natuurlijk krijgt die pagina een eigen naam, maar daarover zullen de kersver se jeugdige redacteuren en redactrices in september zelf beslissen. Na de zomervakantie zullen wij op dit onder werp terugkomen in de Uitkijkpost, dat staat vast. HEILOO/ALKMAAR - Vanaf zater dag 8 juli is er in het Stedelijk Museum te Alkmaar een bijzondere expositie te zien. Het gaat hier om een deel van de collectie huisraad uit de periode 1200- 1900, verzameld door de heer W.H. Hermans uit Heiloo. De voorwerpen zijn door de heer Hermans geschonken aan het museum, via de Vereniging Oud-Alkmaar. De collectie omvat 158 voorwerpen van keramiek, glas, metaal en hout en 59 vloertegels. Hij is toegevoegd aan de archeologische verzameling van de af deling Monumentenzorg en Archeo logie van de Dienst Stadsontwikkeling en Beheer. Een derde deel van de verzameling bestaat uit kannen van Duits steen goed. Zij werden per boot via Dordrecht geïmporteerd en vervolgens door marskramers verkocht. Deze kan nen worden samen met ander vroeg huisraad gedurende de zomermaanden tentoongesteld. Ze worden getoond in de zaal waar drie schilderijen hangen, die eveneens in verband kunnen wor den gebracht met de handelsgeschiede nis. De heer Hermans, die eerder dit jaar overleed, bouwde zijn bijzondere col lectie op tussen 1945 en 1960. Hij kocht de voorwerpen op het Amsterdamse Waterlooplein, bij antiquairs, bij uitdra gerijen in Keulen, enzovoort. In die tijd kende geen mens enige waarde toe aan de voorwerpen. Hermans verzamelde puur uit liefheb berij. Hij had bijvoorbeeld belangstel ling voor de schilderskunst van» de Vlaamse Primitieven; op hun schilderij en werd veelvuldig aardewerk afge beeld. Van het een kwam het ander. Het ging hem daarbij louter om gebruiksvoorwerpen van de gewone mensen. Sier- of kunstvoorwerpen omvat de collectie nauwelijks. Door middel van boeken - waarvan een deel ook naar het museum is gegaan - en ook schilderijen vond de datering plaats. Wie het tentoongestelde deel van de Hermans-collectie wil zien kan van 8 juli tot en met 10 september terecht in het Stedelijk Museum Alkmaar, Doelenstraat 5. De openingstijden zijn op dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en in het weekend van 13.00 tot 17.00 uur. Het museum is op maandag gesloten. KINNEM TELEFOON: 072 - 330550 KANTOORHOUDEND: KEN NEMER STRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 800 AG ALKMAAR HEILOO - Goed nieuws voor wië een dagje uit gaat met de trein. In juli en augustus is het voor mensen die met z'n tweeën op pad gaan aantrekkelijk om eens een treintaxi-rit te proberen. Twee personen betalen samen f 9,= vanaf of naar het station.Het speciale actie-bil jet is alleen te koop aan het NS-loket. De Treintaxi staat klaar op 82 NS-sta- tions. Treintaxi maakt het bezoeken van een museum, attractiepark of familie in een andere plaats makkelijker. En iedereen die na een dagje uit per trein in Heiloo aankomt, kan zich goedkoop en comfortabel naar huis laten bren gen. De Treintaxi komt in de plaatsen Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Heiloo. De Treintaxi kan reizigers ook ophalen en naar het station brengen. Wie in dit geval gebruik wil maken van de actie, moet van tevoren een actie-biljet heb ben gekocht. De Treintaxi werkt anders dan een ge wone taxi. Er is sprake van een beperk te wacht- en omrijtijd omdat de trein taxi wordt gedeeld met andere passa giers. De treintaxi rijdt van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Een rit naar het station moet minimaal een half uur voordat men wil worden opgehaald, aangevraagd worden bij de treintaxi centrale. Het telefoonnummer van de treintaxi-centrale in Heiloo is: 072- 334800. Normaal kost een treintaxi-bil jet f 6,00 per persoon. Het is te koop bij het NS-loket, de conducteur en in veel gevallen bij de treintaxi-chauffeur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1