Omwonenden geschrokken van bouwplan De Rimboe Poolse kindervreugde in Heiloo Pianorecital in de Witte Kerk C1000 Voordeelmarkt A.J.V0S J bezorgers Super uitverkoop! X-POSC mm L JU L J Drukkerij uitkijkpost bv diverse restanten }rm en LAGE PRIJZEN FESTIVAL 'Het blijft geen kermis' levert 5.000 gulden op Ponyclub Heiloo e.o. GEES HACHMANG LOODGIETERS Gele honing- of watermeloen per stuk 1.49 Ribkarbonade van 12.98 voor i i90 Jurering Entente Florale 1995 Deze week: alle afgeprijsde artikelen nog eens tientje (s) voordeliger! Gevonden voorwerpen vraagt om in te vallen gedurende de vakantie periode. r- Heiloo Kennemerstraatweg 101 60e JAARGANG NO. 29 119 JULI 1995 J>U j Drukkerij uitkijkpost bv NIEUWSBLAD VOOR HEILOO E M OMSTREKEN sns«n\\\\v: IN WINKELCENTRUM T HOEKSTUK De Rimboe, hier gezien vanaf de flats aan de Ter Coulsterlaanblijft behouden. Het plein van de voormalige Adelbertschool zal gebruikt worden voor woningbouw. HEILOO - Afgelopen dinsdag werd er in het college van burgemeester en wet houders gesproken over het bosje tus sen de Bergeonstraat en de Ter. Coulsterlaan. Dit naar aanleiding van een informatieavond over de plannen met dit stukje Heiloo, waarop vanuit de bevolking geschrokken en negatief werd gereageerd wat betreft het bou wen van woningen op de plek waar nu nog bomen en struiken staan. Op de informatieavond van 5 juli wer den tekeningen gepresenteerd met een aantal mogelijkheden voor het gebied rond de voormalige St. Adelbertus- school. Het gaat hierbij om het plaatsen van een buffer langs de spoorlijn, in de vorm van garage- of caravanboxen en mogelijk één of meerdere (kleine) kan toren. Tevens zullen er koopwoningen geplaatst worden, in het verlengde van de reeds bestaande woningen aan de Bergeonstraat, in dezelfde bouwstijl. Er werd ook gesproken over de mogelijk heid van het bouwen van twee wonin gen in het bosje, bekend als 'De Rim boe'. Bewoners geschokt De bewoners van beide straten zijn hiertegen in opstand gekomen. Op de informatieavond sprak de heer Maar- sen namens de bewoners van de Bergeonstraat: „We zijn werkelijk ge schokt door zo'n idee. Het bos behoort niet tot de inbrei-lokatie, en begrijpe lijk ook: het gaat hier om een oud eikenbos waar tientallen soorten vogels bivakkeren, evenals salamanders, pad den, egels en vleermuizen. Het is een uniek, ongerept stukje natuurgebied in het oude deel van Heiloo, onvervang baar door zijn natuurhistorische waar de. Zoiets mag je niet verloren laten gaan." Wethouder, van onder andere volks huisvesting, mevrouw Wuijster ontkent dat dat zal gebeuren. „Het gaat om een klein stukje van het bos, grenzend aan het fietspad dat er doorheen loopt. Het gedeelte achter Dojo 't Loo zal in de zelfde staat blijven. Er wordt misschien - want niets is nog zeker - een klein gedeelte verkocht als bouwkavel." Mevrouw Wuijster benadrukt dat er veel behoefte is aan woonruimte. De koopwoningen zullen alleen beschik baar zijn voor inwoners van Heiloo, die bovendien een huurwoning achter moeten laten. „We zitten met een wachtlijst van 1700 woningzoekenden. Dat is een ernstige zaak. Het is begrij pelijk dat mensen even schrikken als er in hun buurt gebouwd zal worden. Maar als het woningen oplevert voor mensen die al 5 of 6 jaar wachten, dan moet je de belangen afwegen." Inbrei-locaties Bij de invulling van inbrei-lokaties wordt een aantal uitgangspunten gehanteerd: de oorspronkelijke functie van de bebouwing moet zijn vervallen; het ruime, groene karakter van Heiloo moet worden gehandhaafd; de invulling moet passen in de bestaande omgeving; de invulling moet een bijdrage leveren aan het volkshuisvestingplan en er moet worden gekomen tot een opwaar dering van de omgeving. De heer Maarsen wijst erop dat in geval van bouwen in het bosje, voorbij wordt gegaan aan een aantal punten. „Dat is jammer, want we willen juist in De groep Poolse kinderen en hun begeleidster op het bordes van het gemeentehuis. HEILOO - In de serie Heilooër zomer avondconcerten staat komende vrij dagavond de piano centraal. Voor deze avond is, zoals vorige week al in de Uitkijkpost gemeld, Gerard Boeters uitgenodigd een pianorecital te verzor gen. En daarmee krijgt u niet zomaar de eerste de beste pianist. Gerard Boeters is concertpianist en als zodanig treedt hij regelmatig op. Zo is hij ondermeer binnenkort weer te beluisteren in de kleine zaal van het Concertgebouw te Amsterdam. Een pianist mag nog zo goed zijn, als hij niet de beschikking heeft over een topins- trument doet dat afbreuk aan de muzi kale prestatie. Daarom krijgt hij voor het recital de beschikking over een Bösendorfer-vleugel en daarbij komt dan nog de mooie akoestiek van de Witte Kerk. Gerard Boeters, een virtuoos pianist (kop van een recensie: Boeters boeit met virtuoos en doorleefd spel), heeft gestudeerd aan het Rotterdams Con servatorium en het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam. In 1989 behaalde hij het diploma Uitvoerend Musicus. In het verlengde van de vak opleiding heeft hij aanvullende erva ring opgedaan door actieve deelname aan masterclasses bij diverse beroemde pianisten/pi'anopedagogen. In zijn reci tal zijn werken te beluisteren van Cho pin, Liszt, Moussorgsky (het bekende 'schilderijen van een tentoonstelling') en Anatole Liadov. Niet alleen aan het oor, maar ook aan het oog wordt gedacht. Voor deze avond zal weer een podium worden neergezet. Alle belangrijke gegevens nog even op een rij: het concert vindt plaats op vrijdag 21 uli in de Witte Kerk te Heiloo, aanvang 20.30 uur. Toegangsprijs f. 10,00/f. 7,50. Kaarten Gerard Boeters verzorgt een piano recital in de Witte Kerk. zijn bij de ingang van de kerk verkrijg baar of kunnen tevoren worden gekocht bij WV Heiloo (hoek Sta tionsweg Heerenweg). Ook telefoni sche reservering is mogelijk (334804 of 331721). En met het oog op de weers verwachting: is het buiten tropisch warm, dan is het in de kerk heerlijk koel. HEILOO - Het is vakantietijd. En dus is er werk aan de winkel voor de Stichting Een Hart Voor Polen. Na de nodige voorbereidingen vertrok zater dag 3 juli een bus met begeleiders naar Polen om vanuit de voor Heiloo inmid dels bekende stad Swietochlowice 42 kinderen op te halen. Daarvan verblij ven 22 kinderen in Heiloo en directe omgeving. Na een voorspoedige terugreis, die zo'n 20 uur in beslag nam, arriveerde de bus met kinderen en begeleiders onder klokgelui in onze gemeente. Met witte snoetjes van slaap en spanning werden ze warm onthaald door elf goedwillen de gastouders. De vakantie, waar ze maanden naar hadden uitgekeken, kon beginnen. Naar aanleiding van de ver halen van hun vodrgangers van eerdere jaren, zagen de kinderen uit Swietoch lowice vol verwachting uit naar het mooie Heiloo, waar de lucht zuiver is. Om het de kinderen van 10 tot en met 13 jaar in een vreemd land bij vreemde mensen, die hun taal niet of nauwelijks spreken, niet al te moeilijk te maken, worden ze twee aan twee bij gastgezin nen ondergebracht. Tijdens gezamenlij ke activiteiten, die georganiseerd wor den door de Stichting Een Hart Voor Polen, kunnen de kinderen elkaar ont moeten en hun eerste ervaringen in hun eigen taal uitwisselen. Naar Zandvoort Zoals op vrijdag 7 juli, toen ze op uit nodiging naar een school in Zandvoort zijn gegaan. Die school had hen het afgelopen jaar schoolmeubels ter beschikking gesteld, waardoor deze Poolse kinderen nu ook gemakkelijker onderwijs kunnen genieten. Ook was het groot feest toen zij op een zaterdag een ware kermismiddag beleefden in Slagharen. De kerkdienst in de Moedergodskerk bracht hpn weer dicht bij herkenbare momenten. Pastoor Helsloot, die ondanks zijn bezoek aan Polen het niet verder bracht dan 'dzien dobre', ging voor in de dienst. Samen met Die Schaeckelsinghers, die afgelopen mei ook een bezoek aan Swietochlowice hadden gebracht, en het kinderkoor Wikiko onder leiding van Ruwald Diederich hebben de Poolse kinderen uit volle borst twee Poolse liederen gezongen. De collecte was bestemd voor hun achtergebleven klasgenoten. Met deze gelden zal ook voor hen iets gezelligs georganiseerd worden. Lunch in gemeentehuis Woensdag 12 juli leidde de route via een wandelpuzzeltocht met opdrachten naar het gemeentehuis van Heiloo, waar de kinderen op de stoep een korte rustpauze hielden voor een groepsfoto. Binnen wachtte hen een fleurig versier de lunchtafel. Zij werden in de raads zaal verwelkomd door burgemeester Nico Schoof en de wethouders Juup Wuijster-Schuddeboom en Tom ten Hoope. Na de maaltijd mochten de kinderen als echte raadslieden vragen stellen aan de burgemeester, die bij de eerste vraag al enigszins in verlegenheid werd gebracht: 'Welke onderwerpen zijn bij de laatste raadsvergadering bespro ken?' In goed Duits werd het afvalver- deelsysteem belicht. De Poolse bege leidster gaf een uitgebreide vertaling. Zo ondergingen de kinderen naast hun ontspannen en gezonde vakantie ook nog een leerzame ervaring. Na een hartelijk afscheid liepen de kin deren hun puzzeltocht uit en kwamen terecht bij Bowling Heiloo, waar nog een sportieve strijd geleverd werd: mogelijk een voorbereiding op de sportdag, die nog op de kalender stond. Na een gezamenlijke picknick, een fikse strandwandeling en een nog te organiseren afscheidsmiddag zullen de kinderen zaterdag 22 juli weer vertrek ken naar hun vaderland. Een gezonde, BufTer „Wanneer het plan op zoveel tegen spraak stuit, zullen we door moeten gaan met zoekjn naar een oplossing. Het mag duidelijk zijn dat dit absoluut nog geen definitieve plannen zijn", aldus mevrouw Wuijster. Er zal name lijk pas met het bouwen worden begon nen, wanneer de aldaar aanwezige wis selwoningen voor asielzoekers zijn afgebroken. Dat zal uiterlijk zijn in sep tember 1999. „Het is eventueel mogelijk te beginnen aan de buffer langs het spoor. Dit is natuurlijk ook in het voordeel van de huidige bewoners, die minder geluids overlast zullen hebben. Het is echter de vraag of het zo makkelijk is om het pro ject in twee delen te realiseren. Het zal niet alleen meer gaan kosten, het is ook vervelend voor omwonenden in ver band met het openleggen van de bes trating en dergelijke," aldus de heer Geerlings, directeur van de Sector Grondgebied-. Kostendekkend Wat de financiën betreft wil de gemeente dat het project in ieder geval kostendekkend is. Mevrouw Wuijster: „Wanneer er eventueel winst gemaakt wordt, hoeft er op andere zaken minder bezuinigd te worden." Geerlings benadrukte verder dat er ter dege rekening wordt gehouden met het groen. „En er is absoluut geen reden voor paniek. De bewoners vroegen zekerheid, daarom wordt er al in een vroeg stadium overlegd. Dat is precies wat het is: overleg." Aangepast voorstel De discussie lijkt voorlopig te zijn gesust: in de vergadering van afgelopen dinsdag .van het college van burge meester en wethouders is besloten een aangepast voorstel naar de raadscom missie te sturen. De voorkeur gaat uit naar variant F, maar dan zonder de twee woningen in het Rimboebosje. Hiertoe is besloten nadat werd gecon stateerd dat er niet voldoende draag vlak is voor de twee woningen. „Het voorstel is op veel weerstand gestuit van de bewoners. We vinden het niet nodig om dan toch door te zetten. De gemeente heeft dus geluisterd naar de bewoners," aldus wethouder Wuijster. HEILOO - De opbrengst van het festi val dat 9 juli op de Heerenweg werd gehouden onder de naam Het blijft geen kermis part 2, is hoger dan werd verwacht: f 5000,00. Vorige week was al te lezen dat het een gezellige dag was. De organisatie wil de volgende perso nen en bedrijven bedanken:*%Café De Wit en d'Oud Inn voor de goede samenwerking, Anema voor het podi um, Ypestock, Bakker en Borst bouw bedrijf, de bands en natuurlijk de vrij willigers. Bovendien een woord van dank aan de buurtbewoners, die prettig hebben meegewerkt. Het feit dat het evenement geslaagd is, is een goede voedingsbodem om door te gaan met het organiseren van activi teiten voor De Vijfhoek. Er zijn al nieu we plannen. Zo wordt er een volledig gesponsorde verjaarskalender uitgege ven, met full-color tekeningen gemaakt door de kinderen van De Vijfhoek. De opbrengst van f 12,50 peF«kalender gaat volledig naar De Vijfhoek. In het najaar wordt een bedrijvenzaalvoetbaltoer- nooi gehouden. De opbrengst van Culinair Plaza in Alkmaar is ook voor een groot deel bestemd voor het Orthopedagogisch Dagcentrum. HEILOO - Uitslagen van het Concours Hippique te Schoorl op 16 juli: rijbaan 4: B-dressuur, le Paul van 't Veer met Dante Z met 164 punten. Rijbaan 5: L- dressuur 5e Thelma Stolwijk met Elise met 159 punten; Rijbaan 6: L-dressuur, 5e Melanie de Graaf met Dandy met 167 punten; Rijbaan 7: L-dressuur, 3e Thelma Stolwijk met Elise met 153 punten, 4e Karen Kaptein met Flair met 153 punten; Rijbaan 8: L-dressuur, le Melanie de Graaf met Dandy met 170 punten; 5e Joyce de Haan met Cupido met 162 punten; Rijbaan 12: M2-dressuur; cat. ABC le Tanja Houtenbos met Menephta met 159 punten. ontspannen en leerzamen vakantie zul len zij als positieve herinnering blijven onthouden. Veel zullen zij nog naden ken en met hun ouders, vrienden en klasgenoten napraten over Heiloo en hun gastouders. Steun van velen De Stichting Een Hart Voor Polen kan dit werk alleen maar doen dankzij de goedwillende gastouders en financiële ondersteuning van velen. Vindt u dat de stichting goed werk doet? Steun het dan door een bijdrage te leveren via gironummer 52.12.66 ten namen van de Stichting Een Hart Voor Polen. HEILOO - ZAANDAM STATIONSWEG 61 - HEILOO - TEL 072 330068 Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. 1 kilO mm QA MAKELAARDIJ O.G. Zeeweg 20, 1852 CR Heiloo Tel. 072 331895 Fax: 072 338209 AAN- EN VERKOOP HYPOTHEKEN ASSURANTIËN TAXATIES HEILOO - Op 26 juli komt de interna tionale jury naar Nederland, 's Middags tussen 14.00 en 17.30 uur rijdt de jury de uitgezette route door Heiloo. Deze internationale wedstrijd, georganiseerd door het Produktschap voor Siergewas sen, heeft betrekking op het groenvoor zieningenniveau van het openbaar en particulier groen. Doel van de wedstrijd Entente Florale is het leveren van een bijdrage tot ver betering van de woon-, werk- en leef omgeving. Dit doet de organisatie van Entente Florale door steden, dorpen en particulieren enthousiast te maken voor het hebben van verzorgd open baar groen en mooie particuliere tui nen. De afgelopen weken heeft de afdeling Groen en Landschap van de gemeente hard gewerkt om het groen langs de route zo mooi en verzorgd mogelijk te maken. Uiteraard is het zo dat er het gehele jaar door veel aandacht is voor het 'fijn wonen in het groen'; ook parti culieren doen daar heel hard aan mee. De mensen langs de route hebben alle maal een informatiemap Entente Florale 1995 ontvangen met daarin het kranteartikel uit de Uitkijkpost, een poster, de plattegrond en de routebe schrijving. Na alle voorbereidingen is het nu de beurt aan de internationale jury. Op woensdag 26 juli worden de juryleden om 14.00 uur op het gemeentehuis ont vangen. Van daaruit gaat een kleine bus de route rijden. In het zuid-weslelijk buitengebied Zuiderneg stapt men over van de bus in een slede. Rond 17.00 uur wordt het einde van de route bereikt en in Frederica's Hof besloten met een verfrissing. Op 28 augustus wordt in Tulln, Oosten rijk, bekend gemaakt welke stad of dorp in welk land een prijs heeft gewonnen. BERGEN HEILOO HOORN HEILOO - Bij de politie in Heiloo, Kennemerstraatweg 356, zijn tussen 23 juni en 13 juli de volgende gevonden voorwerpen ingeleverd: diverse sleu tels, fietsdekzadel, goudkleurige arm band met strengeltjes, een paar zwart gelakte kinderschoenen met paarse voering, ten zonnebril in bruine koker, een blauw Umbro-trainingsjack, kin- der-rugbybal, kinderhorloge met rode wijzerplaat met daarop een beertje, dameshorloge, cd Colombo, Vetta-fiets- computer, zwarte bromfietshelm, blauw knuffelbeest (spook), semafoon, ram melaar, Swatch-horloge met lichtge vende wijzers en een leren bandje en een zilveren armband met bedeltjes. KENNEMERSTRAATWEG 63, HEILOO TELEFOON: 072 - 330550 KANTOOR HOU DE ND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 8 OO AG ALKMAAR De Hoefsmid 5 Postbus 68 1850AB Heiloo telefoon 072 (5)330175 telefax 072 (5)335644 i f i i goed overleg met de gemeente tot een gezamenlijk plan komen, waar ieder een mee kan leven. Inbreien is prima, maar dat zal zich moeten beperken tot Dojo 't Loo." Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 330 175 Telefax: 072 335 644 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag 08.30-16.30 uur vrijdag 08.30-15.00 uur. Buiten deze uren is de redactie telefonisch bereikbaar: 072 339 849 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1