Informatierubriek GEMEENTELIJKE KLACHTENREGELING Zomerspelen in teken van 1300 jaar Heiloo Schoonmaakbedrijf Beja ontvangt internationaal erkend certificaat Nieuwe bouwplannen Burgerlijke stand Informatie t/m 13 juli 1995 Z& ze^e/v c/a/s (fyyeA bests. GOED GEZIEN IOHN MOEN 19 JULI 1995 UITKIJKPOST PAGINA 4 ^Te Op 14 augustus a.s. zal een ontwerp voor een klachtenregeling in de commissie voor Bestuurszaken worden besproken en daarna ter vaststelling aan de gemeenteraad worden voorgelegd. De bedoeling van de regeling is om de bur gers de mogelijkheid te bieden om zonder ingewikkelde procedures hun klachten bij de gemeente in te dienen. Daarvoor komt één centraal meldpunt bij de gemeente waar men alle klachten kwijt kan. Van eenvoudige klachten over lantaarnpalen die niet branden tot klachten over onheuse behandeling door ambtenaren of gemeentebe stuurders. Klachten worden op hoog niveau binnen de gemeente onderzocht. Eenvoudige klachten worden door de hoofden van de betreffende afdelingen onderzocht en afgedaan. Klachten over gedragingen van ambtenaren worden door de betreffende sectordirecteur onderzocht, klachten over een sectordirecteur door de gemeentesecretaris, klachten over de gemeentesecretaris of een wethouder door de burgemeester en klachten over de burgemees ter door de loco-burgemeester. Klachten worden op korte termijn afgedaan en de klager wordt zo snel mogelijk over de afdoening geïnformeerd. Eenvoudige direct te verhelpen klachten zullen binnen één week worden afgedaan. De zwaar dere klachten zoals klachten over onheuse behandeling zullen wat meer onderzoek ver gen. Ook in die gevallen wordt echter een korte termijn gehanteerd. Binnen 4 weken na ontvangst van de klacht moet hierover rapport worden uitgebracht en binnen 6 weken moet het gemeentebestuur daarop hebben beslist. De voorgestelde klachtenregeling geeft de burger dus de mogelijkheid om op een goede manier zijn klacht kwijt te kunnen en behan deld te krijgen. Aan de andere kant geeft deze regeling de gemeente de mogelijkheid tot herstel van de relatie met de burger indien de klacht terecht blijkt. Het systematisch verzamelen en registreren van klachten kan de gemeente bovendien een beter inzicht geven in de behoeften van de burgers en eventuele tekortkomingen in de eigen organisatie. Verbetering van de relatie met de burgers en verbetering van de dienstverlening staan bij de klachtenregeling voorop! In het geval dat .de klager na behandeling van zijn klacht nog niet tevreden zou zijn met de handelwijze van de gemeente wordt in de regeling de mogelijkheid van beroep op de Nationale Ombudsman geboden. Over de uit voering en de kosten van deze beroepsmoge lijkheid wordt momenteel nog onderhandeld met het ministerie van Binnenlandse Zaken. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplan nen voornemens zijn bouwvergunning te verle nen: Slim pad 18 - bouw lokaal bij de St. Radboudschool; Vrede noord 150 - vergroten woning. De ontwerp-be^luiten liggen met de bouwplan nen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 20 juli 1995 gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefo nische'afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te ver lenen schriftelijk bedenkingen naar voren bren gen bij het college van burgemeester en wet houders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgerzaken Geboorten Ruben B., zoon van J.B.M. Bugter en E.C.M. Popma Benjamin, zoon van L. Eugster en A.C.T.L. Kranenburg Roy, zoon van C.A. Kraakman en M.C.A. Kwant Elders geboren Loni, dochter van F.J.W. Schouten en A.T. Stad Lisanne, dochter van R. Smit en C.J.R Consten Jonathan, zoon van E. Tzaraf en S.S. Meijer Rodin, zoon van E. Tzaraf en S.S. Meijer Sten, zoon van M. Korver en M.T. Kessel Nick C.N., zoon van E.W.A. van Schooten en RA.AP. Wessel Sietse, zoon van R.J.M. Geelink en A.E. Driebergen Anne, dochter van J.J. Zonneveld en G.J. Post Lorenzo J., zoon van J.A. van de Poll en Y.C.M. Ursem Emma, dochter van M. Verheij en M.T. van de Weijer Dylan, zoon van J.M. Dumont en C.M. Zonneveld Lian C., dochter van J. Molenaar en T.E.M. Sombroek Inge M., dochter van J. Molenaar en T.E.M. Sombroek Rozelotte M., dochter van W.T. Fiévez en M.RH. Schouwenaar Huwelijksaangiften M. Snieder en H.M. Burger J.F. Stoop en M. Hagens W.J. Vader en S. van Vloten M.T. Lapère en S.M. Osses Urtubia Huwelijken R.G.N. Turk en G.J. Kramer A.C.T. Oostrom en Y.H.M. Tesselaar J.RC. Ligthart en A.A.S. Hoetjes S.A. Timmerma en E.M. Gorter A. Sprenkeling en Y.S.M. Comajta R.J. Tromp en K. Stuifbergen Overleden J.J.M. Verstappen C.G. Kunst, e.v. Stam J. Hopman N.M.W. Lambert, e.v. de Boer G.L. van Dijk Elders overleden P. Dekker R Strijker, w.v. Fischer M.A. Bouman, w.v. Vreeker G.A. Groot H.M.N. Roodhart C. Admiraal A. Lust Televisie (de deur) uit! Ingezonden Ringsteken in het Nigo Bakker Koninklijke onderscheiding voor mevrouw Van Paassen H.S.V. Tennistoernooi HEILOO (/oor c/aa/) -Wi/tt oost (/er cf(ors/ Al vele jaren roep ik met enige regelmaat dat ik stop met televisie kijken wanneer mijn toestel het op een dag zal hegeven. Niet zozeer omdat ik me erger aan de kwaliteit en het inhoudelijk niveau van het grootste deel van de programma's. Ik begrijp maar al te goed dat het onmogelijk is dag-in dag-uit pro gramma 's te maken, die in ieder geval mijn persoontje tevreden stel len. En stel dat dat wel zou lukken, dan gaat iedere dag hetzelfde toch vervelen en verveling is het begin van ergernis; van ergernis komt ruzie en wie weet wat voor ernstig conflict. Nee, ik stoor me wat de televisie betreft vooral aan mezelf. Als ik 's ochtends wakker word en de woon kamer binnenstap, heb ik voordat ik het goed en wel in de gaten heb, de afstandsbediening al in m'n hand. Een knop is ingedrukt en daar komt één van die vele verve lende striphelden in beeld. Ik vraag me af of kinderen de veertiende herhaling van de avonturen van Alfred Jodokus Kwak echt nog wel leuk vinden. Of ik staar naar het journaal omdat ik meen dat ik op de hoogte moet zijn van het laatste nieuws dan wel het weerbericht. (s Middags bij thuiskomst is het al niet veel beter. Ik zap van het ene naar het andere station en consta teer net zoveel herhalingen dan wel waardeloze talkshows uit binnen- of buitenland. Maar in plaats dat ik het toestel nu uitschakel, blijf ik op de knopjes drukken en kijk telkens een paar minuten met de hoop dat het op een zéker moment beter zal worden. IJdele hoop, u hoeft me niets te vertellen en ik u niet, maar ik ben er al snel een half uur mee bezigDan val ik in slaap op de bank, heb bij het ontwaken geen zin meer om een fatsoenlijke maal tijd te bereiden. Het apparaat schet tert nog steeds met beeld en geluid de kamer in en van ellende herhaal ik het spel van 's ochtends en 's middags. Kortom, ik heb de pest aan de tele visie èn aan de bediener van de knopjes. En die laatste ben ik zelf. Nu wil het toeval, dat afgelopen weekend mijn vertrouwde, trouwe grijze kastje besloot zichzelf op te heffen: Zijn eerste leven was gedaan en hij wist zeker dat-ie bij een a-techneut als ik zeker geen 'tweede ronde' zou genieten. Het gebeurde midden in een film, dus ik heb nog een aantal reanimatiepo gingen ondernomen (aanzetten, schelden, op de kast slaan, stekker uit het stopcontact, vijf minuten wachten en dan van voren af aan), maar de geest was uit de glasbuis gevlogen. Zondagmiddag stond het apparaat op het balkon, zondag avond bij een kennis, die wellicht gouden vingertjes heeft en hem opnieuw tot leven kan wekken. Op gepaste wijze heb ik afscheid genomen: drie tellen nadenken en vervolgens de gehele woonkamer opnieuw ingericht. Want zo gewoon is het bezit van een televisietoestel, dat de meeste woonkamers in ons land (en daarbuiten) zo zijn inge richt, dat men optimaal van het buisgenot kan genieten. Verdwijnt het apparaat dan is er een lege plek, een gapend gat, een ongekende ruimte. Bij mij in huis was het niet anders. De bank, het licht, de tafel: alles had met dat grijze kastje te maken. Liever optimaal zicht op het scherm dan goed licht om een boek te lezen. Liever languit op de bank kunnen liggen staren naar de bewegende beelden dan een goede opstelling, die rekening houdt met de spieren van nek en rug. Wat is het kaal hier', reageerden kennissen die toevallig langskwa men. En:Meteen maar een com plete verbouwing?' Ja dus. Want ik hou wel van rigoreuze veranderin gen. Als je iets doet, moet je het goed doen. Anders kan je het beter laten. Ik sleepte met kasten en plan- tebakken, zette de rekjes met cd's eindelijk eens naast de cd-speler. Trap op, trap afging ik met spullen die op dit moment dan wel minder dan wel meer van belang zijn voor de invulling van de tijd die ik in huis spendeer. En natuurlijk begon ik direct mijn tijd beter te besteden. Afgelopen zaterdag voelde ik me een buiten lander onder de buitenlanders, die de Amsterdamse binnenstad bevolkten. Een beetje Corneille in het Stedelijk Museum, een beetje Dali in de Beurs van Berlage en een heleboel boeken bij De Slegte. In mijn enthousiasme wilde ik sta pels leeswerk meenemen, maar ja, ik was met de trein en het weer leende zich niet echt voor zwaar transport'. Bovendien had ik nog een ander plannetje. Als het bezoek aan de hoofdstad hevig, maar kort zou zijn, wilde ik wel doorreizen naar Gent voor de jaarlijkse feesten, zoals vorige week op deze plaats al aangegeven. Het kwam er niet van. Eigen schuld, diet die van Amsterdam of wie of wat dan ook. Het scheelde heel wat boeken in de kast, die het gapende gat van de televisie-in-ruste nu mag vullen. Nog eens naar Amsterdam toe dan maar. Of het volgend weekend in één keer door naar Gent natuurlijk. Met mijn nieuwe boeken en een cd van Youp van 't Hek (nieuwe woor den leren:zweefteefof 'stookolie eiland') kwam ik de zaterdagavond en de zondag wel door. Maandag las ik het laatste boek uit de voor raad. Dinsdag wordt het lastiger: regenachtig weergeen boeken en een bergetappe in de Tour de France. Het is nu nog ochtend, dus ik ben optimistisch. Maar een voor gevoel knaagt ergens diep in mij verborgen: waaraan zal ik als ex- beeldbuisjunk in spe nu eens ver slaafd raken...? Evenals vorig jaar is er ook in 1995 weer een poppenvoorstelling tijdens de zomervakantieactiviteiten. HEILOO - Ook dit jaar worden er weer Zomerspelen gëhouden. Iedere zomervakantie zorgt een team van vrij willigers voor tal van activiteiten voor de jeugd van Heiloo en omstreken. Van 24 juli tot en met 11 augustus staat het festival in het teken van 1300 jaar na Willibrord. Natuurlijk zijn er spelletjes- en sportda gen, net als vorige jaren. De organisatie waarschuwt de kinderen nu al dat het soms niet gemakkelijk zal zijn: zo moe ten er tijdens het fitspektakel bijvoor beeld zeephellingen worden overwon nen. Op de spelletjesdag leren de kin deren nieuwe spelletjes, uit de tijd van Willibrord. De speurtocht die voor vorig jaar gepland was, wordt dit jaar gehouden; nu maar hopen dat het mooier weer zal zijn. Er zijn ook een aantal aktiviteiten bin nen gepland, zodat die in ieder geval door kunnen gaan: er zullen een schil derdag en een creatieve dag zijn in de Hobbyfarm en er komt een poppen theater in het Brunogebouw. Op de laatste dag kunnen de kinderen mee doen aan een echt ridder- en jonkvrou wen theaterstuk. Er zullen kostuums gemaakt worden, en er worden dansjes en liedjes ingestudeerd. Voor ouders en belangstellenden wordt het stuk vrijdag 11 augustus om 18.00 uur opgevoerd in het Bruriogebouw. Er kan nog ingeschreven worden tot en met 21 juli, dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur, op de afdeling Sociale Zaken in het gemeentehuis. Vrijwilligers kunnen zich daar ook opgeven. Ben Baltus ontvangt onder toeziend oog van echtgenote Marian het certificaat uit handen van burgemeester Schoof. HEILOO - Donderdag 13 juli reikte burgemeester N.P.M. Schoof tijdens een feestelijke bijeenkomst een certifi- Heiloo steeds minder groen HEILOO - Heeft u het al gelezen, van de 'herinrichting Bergeonstraat'? De gemeente is van zins op het terrein van de voormalige St. Adelbertusschool vier woningen en parkeergarages te bouwen. Tot dusverre niets aan de hand, zo lijkt het. Maar en passant staan ook twee woningen gepland in de restanten van het eens zo trotse bosje, 'De Rimboe'. En een wandelpad door het groen, waarmee „de wandelmoge lijkheden in Heiloo worden vergroot". Wat weten politici de lelijke dingen toch altijd mooi te verpakken! Wat feitelijk gebeurt met De Rimboe is dat groen wordt opgeofferd voor de behoefte een leuk stukje bouwgrond voor een stevige prijs te verkopen. Hiermee volgt Heiloo de trend die onder andere in Heerhugowaard. Alkmaar en 1 immen wordt gevolgd. Ook daar verdwijnen kleine en grotere o groenelementen als sneeuw voor de StatiOIlSCentrum zon, om projectontwikkelaars en kapi- c„n.,mL.ir taalkrachtige forensen de ruimte te HEILOO - Op zondag 3 september geven. Om lekker aan ze te verdienen! organiseren enkele liefhebbers ïnmid- "av\ Hit alles ziin dels voor de vierde keer in successie ringsteken in het gezellige Stationscen De grote verliezers van dit alles zijn natuur en leefbaarheid. De twee woningen in De Rimboe mogen niet doorgaan! Als zij er wel komen, zal weldra ook het gemeente bosje voor luxueuze woningbouw 'in beeld komen', zoals dat in ambtelijk jargon zo mooi heet. En afgezien daar van betekenen de woningen wéér min der lijsters, roodborstjes, heggemussen, zwartkopjes, vlinders, padden, kikkers, enzovoort... Naschrift redactie: Zoals elders in de Uitkijkpost gelezen kan worden is het plan voor de beide woningen in De Rimboe van de baan. trum van Heiloo. Er wordt een groot aantal deelnemers verwacht met Oudhollandse rijtuigen en concourswa gens; daarvoor natuurlijk de mooiste paarden en pony's uit de omgeving. Ook wordt er gereden met het losse paard. Dit onderdeel heet 'onder de man'. Deze discipline vereist een grote kunde van de ruiter of de amazone. De deelnemers 'onder de man' bijten de spits af om 13.00 uur. Voor informatie en/of opgave voor deelname kunt u terecht bij: R Veldt (tel. 336229), G. Pranger (tel. 338233), J. Bolten (tel. 332035) of J. Sprenkeling (tel. 335952). HEILOO - Mevrouw A.P. van Paassen uit Heiloo heeft zaterdag 22 juli de Eremedaille in Zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, ontvangen uit handen van Loco-burgemeester G.L. van Woerden van Naaldwijk. Mevrouw van Paassen is geboren te Hof van Delft (thans Delft) en woont tegenwoordig in het Julianaklooster in Heiloo. In het klooster draagt zij de naam Zuster Theodora. Toen zij dertien jaar oud was is mevrouw Paassen gaan dienen in een gezin; dit heeft ze vijl jaar gedaan. Op haar achttiende wilde zij intreden in een klooster om zich in dienst te stellen van de gemeenschap. Zij werkte veel in grote gezinnen, waar zij, naast verzorging van moeder en kind, ook de rest van het huishouden deed. Dit werk heeft zij twintig jaar prof deo gedaan in Den Haag, Haarlem, Amsterdam en "Eindhoven. Mevrouw Paassen ging hierna een opleiding volgen tot verpleegkundige. Na afronding van de opleiding was zij dertien jaar lang wijkverpleegkundige in Werfershoof. Ze gaf naast dit werk ook cursussen aan moeders, hielp op het kleuter- en consultatiebureau en ze verzorgde bejaarden. In haar schaarse vrije tijd ging zij rijden met hulpbehoe vende ouderen. Verder werkte ze voor het Rode Kruis en heeft zij vele jaren meegevaren op het schip Henri Dunant om gehandicapten te verzorgen tijdens hun vakantie. Na jaren van hard werken, keerde zij op de leeftijd van 64 jaar terug naar het klooster om daar te gaan werken in de kloosterwasserij. Mevrouw van Paassen is nu zestig jaar in het klooster. Voor al deze maatschappelijke activiteiten ont ving mevrouw van Paassen de onder scheiding. HEILOO - Onder zonnige qmstandig- heden is het afgelopen weekend het H.S.V. tennistoernooi afgesloten. Het toernooi was bijzonder sfeervol en heeft vele sportieve hoogtepunten gekend. Om te beginnen een schitterende B- finale tussen Ron Verschoor/Rob Hak en Peter Bruin/Klaas Jan van Leeuwen. Uiteindelijk slaagde het koppel Ron Verschoor/Rob Hak er toch in om de overwinning in de wacht te slepen. Daarmee prolongeerden zij voor de derde maal in successie hun titel, het geen een bijzonder sterke prestatie is. Op donderdagavond hebben Esmier Hoogendoorn en Heieen van den Berg, beiden Al-speelsters en behorend tot de top 10 van Nederland, een zeer geslaagde tennisdemonstratie ver zorgd. Ook op alle overige niveaus heb ben de tennisliefhebbers kunnen genie ten van zeer interessante partijen. Overige uitslagen: Dames dubbel C 1. Carla de Goede/Ina van Duuren, 2. Cora Hoogland/Joke de Korte; Ge mengd dubbel C: 1. Ella de Waard/Dick Velzeboer, 2. Mariëlle Oude Essink NIJhuis/René Borst; Herendubbel C: 1. Robin Houtenbos/Dave Holman, 2. Siebren Hornstra/Gerald Ibink; Damesdubbel Dl:l. Margriet Heddes /Sjoeke Hopman, 2. Trudy Pos/Conny Garnier; Gemengd dubbel DL1. Carin Hoytink/Henk Hoytink, 2. Dichhorn /Tempelmans Plat (voornamen niet bekend); Herendubbel Dl 1. Henk van Rijnsoever/Henk Hoytink, 2. Harold Taylor/Brian Taylor; Heren dubbel Dl 35+; 1. Gerard Lindeman /Henk Liefting, 2. Richard Meyer/Henk van der Linde; Gemengd dubbel Dl 35+, 1. Ria Koot/Rob Koot, 2. Elise Imharly /Niek Hoetjes; Damesdubbel D2: 1. Carla Duyvesteyn/Ans Wittebrood, 2. Annelis Andriessen /Suzanne Wild schut; Gemengd dubbel D2: 1. Carla Duyvesteyn/Ton Duyvesteyn, 2. Paulien Samson/Frank Klaver; Herendubbel D2, 1. Siem Klaver/Peter van Baaren2. Cees Sinnige/Jan Ooms. Persoonlijk heb ik sporten met een correctiebril op altijd als onhandig en lastig be schouwd. En trouwens ook als gevaarlijk. Maar-ja, velen van ons moesten wel, anders zagen ze geen konden een bepaalde sport gewoon niet goed uitoefe nen. Je moet toch niet den ken aan een Regilio Tuur met bril, of iemand met -6 zonder bril! Sinds de uitvin ding van zachte contactlen zen, nu bijna vijfentwintig jaar geleden, heb ik steeds meer mensen kunnen over tuigen van het draagcomfort en veiligheidsaspect van con tactlenzen. Ik zal u er eens een paar noemen: ze beslaan niet, ze vallen niet van je neus, je hebt geen zweterig gevoel, er kan geen glas ver splinteren als je partner met tennis recht op je afslaat. En dan praat ik nog niet eens over het voordeel van con- tactlezen als oplossing voor hoge sterktes en dus vaak onvermijdelijk dikke brille- glazen. Contactlenzen zijn dus perfect om mee te zeilen, zwemmen, surfen, tennissen, fietsen en noem maar op. Maak eens kennis met de wereld die contactlenzen heet. Uw ogen zullen versteld staan! caat uit aan Ben en Marian Baltus, eigenaars van BEJA bv schoonmakers. Het ging om het bekende KIWA NEN -EN - ISO 9002 certificaat. De heer Schoof prees het bedrijf: „Het is een kroon op uw werk en dat van uw werknemers. Dit certificaat zal bijdra gen tot de mogelijkheid om zich te onderscheiden in deze branche." Bij de overhandiging lachte Ben Baltus: „Hier hebben we dan zo hard voor moeten werken!" „En dat zullen we blijven doen!" vulde zijn vrouw Marian meteen aan. Deze uitreiking is een nieuwe mijlpaal in de geschiedenis van het bedrijf. Vorig jaar verhuisde BEJA vanwege de ont wikkeling van het bedrijf vanuit het centrum van Heiloo naar het industrie terrein. BEJA bv schoonmakers werd in 1972 opgericht en groeide van een eenmans-glazenwasserij uit tot een full- service schoonmaakbedrijf met meer dan vijftig goed gemotiveerde mede werkers anno 1995. Door deze flinke groei ontstond de behoefte aan een gestructureerd kwali teitssysteem voor de controle op de dienstverlening en om de kwaliteit van het werk te bevorderen. Met dit certifi caat is bevestigd dat BEJA bv schoon makers voldoet aan de hoge internatio nale ISO-normen. Alle werkkasten op locatie zijn voor zien van een werkprogramma en een logboek, dat door de opdrachtgever ingekeken kan worden. „Er zijn ook roosters waarop afgelezen kan worden welke materialen op welke dagen gecontroleerd moeten worden. De voormensen houden dit goed in de gaten,"aldus Marcel Leijen, een mede werker van het bedrijf. Marian Baltus vertelt: „BEJA is de laatste jaren niet alleen meer plaatse lijk actief: ook regionaal zijn we veel aan het werk. Dat vereist een goede planning, om zo efficiënt mogelijk bezig te zijn. Ook dat telt mee in de beoordeling." Het bedrijf gebruikt de modernste apparatuur en volgt de technologische ontwikkelingen op de voet. BEJA bv schoonmakers is actief in kantoren, bouwketen, scholen, winkelcentra en sportcomplexen. Ook verzorgt BEJA computerreiniging en stelt bijvoor beeld huismeesters, koffiedames en bouwopruimers ter beschikking. Medewerkers geslaagd De feestvreugde werd nog verhoogd door de mededeling dat drie medewer kers geslaagd zijn voor het diploma Vakgeschoold schoonmaker/ster. De geslaagden zijn Hilda Yucedag, Ingrid Bont en Marcel Leijen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 4