Vakantieperiode moeilijke tijd voor middenstand Sperciebonen Kipfilet SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 J^LqJU j) Drukkerij uitkijk post bv Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5 - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 330 175 Telefax: 072 335 644 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag 08.30-16.30 uur vrijdag 08.30-15.00 uur. Buiten deze uren is de redactie telefonisch bereikbaar: 072 339 849 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175. I'X-XvXv 60e JAARGANG NO. 30 126 JUL11995 M I E HEILOO - De middenstanders hebben het niet makkelijk, deze maanden. In vrijwel alle branches is 's zomers een terugval te bespeuren. Het wegtrekken van vaste klanten wordt soms meer, soms minder opgevangen door de komst van toeristen. Het bestedingspa troon van toeristen is vaak anders dan dat van de vaste klanten. Het is wissel valliger en heeft veel met het weer te maken. Diverse winkeliers vertellen dat het bij warm weer stil is in de winkel. „De mensen gaan dan naar het strand en halen 's ochtends even snel boodschap pen, of na een uur of vijf. De rest van de dag is het erg rustig," vertellen veel detaillisten. Vooral in levensmiddelen zaken is dat het geval, bij de bakker, groenteman en slager. Campinggasten In het Hoekstuk komen veel mensen van de campings, melden de winkeliers aldaar. „En die kopen vooral gemakke lijke produkten. Panklare gerechten, zoals bami en nasi. In het weekend ver koop je weer meer barbecue-vlees," zegt Jos Jongbloed. Ook bij Freek Baanders komen de campinggasten voor kant en klare produkten. Baanders: „Rauwkost en gesneden groenten zijn natuurlijk makkelijk. Verder zijn de zomervruchten erg in trek. Maar dat begint al aan het begin van de zomer, wanneer de vaste klan ten nog thuis zijn." Bij bakker Borst worden veel aardbei enschelpen verkocht in deze periode. „Mensen nemen makkelijker wat lek kers bij de koffie. Ook wat brood betreft worden er meer luxe broodjes verkocht, harde bolletjes en stokbrood enzo. Nee, we verkopen geen belegde broodjes. Daar is weinig vraag naar, je hebt hier niet zoveel passanten". Borst vertelt dat het in het filiaal in Het Hoekstuk lekker blijft lopen, maar dat het in de andere filialen stiller is dan normaal: „Dat heeft vooral 'te maken met de opengebroken wegen voor de deur, in de Stationsweg en de Schuine Hondsboschelaan. Dat is vrijwel klaar, dus dan zal het wel weer aantrekken. En de Leonidas-bonbons blijven goed verkopen, ondanks het warme weer." Bakker Borst is tevreden, maar de andere winkeliers zien toch een lichte terugval vergeleken met vorig jaar. Bij Slijterij Mallevoort bijvoorbeeld wordt de wegtrek van vaste klanten niet gecompenseerd door de komst van toe risten. „Volgens mij zijn er de laatste jaren vooral minder-koopkrachtige toeristen, zoals Polen en Oostduitsers. Die kijken wel, maar hebben weinig te besteden," aldus de eigenaar. Plantjes en pailletjes Ook bij Lenny, de bloemiste en Marijke van de handwerkspeciaalzaak is het rustig. „De vaste bewoners van de cam ping, mensen uit Amsterdam en Zaandam, lopen wel vaak even binnen. Ze kopen een klein plantje voor in de caravan of op de buitentafel. Bij mij is het meestal weer wat drukker als men sen terugkomen van vakantie. Dan worden er 'Welkom thuis'-plantjes gegeven. En natuurlijk moeten er wei eens planten vervangen worden, die gedurende de vakantie te nat of te droog hebben gestaan," vertelt Lenny. Marijke: „Bij mij komen mensen voor dat ze op vakantie gaan bijvoorbeeld een borduurwerkje kopen voor de kin deren, om ze onderweg zoet te houden. En mensen kopen nu makkelijk even een hemdje of een t-shirt. Als het regent komen ze om pailletjes en piep schuimbeesten, om wat te knutselen." De heer Van Holland van de Etos heeft meer aan warm weer. „Ik verkoop nu uiteraard veel zonnebrand- en strand- artikelen. Maar ook shampoo's en dou- chepröducten gaan hard. Wat ik minder verkoop? Vitamine-preparaten en decoratieve cosmetica, oogschaduw enzo. Alleen de goedkopere nagellak ken gaan nog wel, die gebruiken men sen voor hun teennagels." Geen zin In andere zaken is het vaak de hele dag rustig bij hoge temperaturen. „Mensen 500 gram IN WINKELCENTRUM 'T HOEKSTUK Laatste nieuws de hoogste korting! Bij hoge temperaturen is het overdag rustig in winkelhof 't Loo. Maar 's ochtends vroeg en in de namiddag is het toch wel bedrijvig. Ajax in Heiloo HEILOO - Op zaterdag 5 augustus zal, evenals vorig jaar het geval was, een selectieteam van van lands- en Europees kampioen Ajax Heiloo aan doen tijdens de oefencampagne voor het nieuwe sei zoen. Gastvereniging is opnieuw De Foresters. De wedstrijd wordt gespeeld op De Egelshoek en begint om 14.30 uur. De toegang voor het publiek is net als vorig jaar gratis. Wel worden rond het veld loten aan de man en vrouw gebracht. Met deze loten maakt men kans op een leuke prijs. Volgende week woensdag kunt u in de Uitkijkpost meer lezen over dit vooral ook voor de Heilooër amateurvoetbal lers bijzondere oefenduel, bijvoorbeeld met welke spelers De Foresters de Amsterdammers weerstand zal bieden. Wellicht ook - maar dat hangt van het trainerscorps in de hoofdstad af - enke le namen van de spelers die met de Ajax-bus naar Heiloo reizen. Maar nu alvast een voorberichtje, zodat iedereen deze middag kan reserveren. Zoals het nu gaat lijkt het begin van een traditie zich aan te dienen. Staat de tweede zondag in juni heel Heiloo op z'n kop tijdens Ypestock, zo wordt de eerste zaterdag van augustus wellicht 'Ajax-dag' in Heiloo. Avondgebed Bosnië HEILOO - Op inititiatief van de pasto res van de RK-parochie, de Gereformeerde Kerk en de Hervormdé Gemeente zal er vanavond, woensdag 26 juli, een avondgebed gehouden wor den in verband met de situatie in Bosnië. Plaats van samenkomst is de Witte Kerk in Heiloo en de aanvangs tijd is 19.30 uur. Een ieder is welkom bij dit avondgebed. De heer Van Holland van Etos in Het Hoekstuk, hier tijdens een prijsuit reiking eerder dit jaar, verkoopt momenteel veel zonnebrand artikelen. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. AAN- EN VERKOOP HYPOTHEKEN ASSURANTIËN TAXATIES MAKELAARDIJ O.G. Zeeweg 20, 1852 CR Heiloo Tel. 072 331895 Fax: 072 338209 Erkend schilder - Wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! a BERGEN HEILOO HOORN Nv.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1