IN GESPREK MET LEO VAN ROZENDAAL SCHOENEN B.V. IN GESPREK MET KUNST IN 'T LOO UITKIJKPOST - 2 AUGUSTUS 1995 PAGINA 10 Voor deze rubriek sprak ik vorige week met de heer John Moen, Oogmerk opticien en eigenaar van een zaak in Winkelhof 't Loo en in Winkelcentrum Geesterduin Castricum. De heer Moen vertelt met veel enthousiasme over zijn vak en de wijze waarop volgens hem het beroep van opticien dient te wor den uitgeoefend. Dit houdt onder meer in dat een opticien nooit is "afgestudeerd". Door het volgen van vele trainingen seminars en cursussen blijft hij op de hoogte van de nieuwste ontwikkelingen in het bijzonder op het gebied van contactlenzen. Op 3 augustus a s. reist de heer Moen naar Orlando in Amerika waar'hij een wereldwijd congres over contactlenzen bij zal wonen. Voor dit specialistisch onderdeel van zijn vak gaat niets hem te ver. Hij neemt alle tijd die nodig is om perfect passende lenzen te maken. Contactlenzen zijn tenslotte een kwestie van "maatwerk". De klant stelt alle vertrouwen in hem - de specialist - en dóór zijn jarenlange ervaring en studie, wordt men niet teleurgesteld. Het is ook van groot belang dat de mensen met problemen - hoe klein ook - terugkomen, net zo lang tot het goed is. Een andere interesse van de heer Moen is sport en dan met name op het gebied van sport vision. Hierbij begeleidt hij sportclubs op visueel gebied en meet hij het reactievermogen van topsporters en aankomend sporttalent door de oog-hand en oog- voetcoördinatie te testen. Het is inmiddels al weer ruim acht jaar geleden dat de broers Flip en Fred Jorritsma hun herenmodezaak Oscar Mode zijn gestart in Winkelhof 't Loo. Vijf jaar later kwam daar een tweede filiaal in Winkelcentrum Geesterduin bij. Zij beschouwen het filiaal in 't Loo als de grootste omdat Winkelhof 't Loo als geen ander winkelcentrum een belangrijke regiofunctie heeft. Samen met de overige herenmodezaken in 't Loo bestrijken zij praktisch de gehele markt. Geen echte concurrentie - wel aanvullend. Klanten van Oscar Mode vinden hier mannenmode en in het bijzonder een grote collectie bete re vrije tijdsmode met merken als Love en Club de France. Je kan gerust wel zeggen dat Leo van Rozendaal midden tussen de schoenen is geboren en getogen. Hij stamt als het ware uit een echt schoenverkopers geslacht. Het begon al vele jaren geleden met zijn grootva der die klompen verkocht in Noord Brabant. Een van de dertien nakomelingen zocht zijn geluk in de randstad en startte een klompen annex schoenenzaak in Diemen. Dit was de vader van Leo. Op zijn beurt nam Leo deze zaak, gelegen in een mooie winkelstraat, over. Toen in Diemen een gloednieuw winkelcen trum werd gebouwd en Van Rozendaal daar niet mocht beginnen, kwam de klad in die mooie winkelstraat en ook in zijn zaak en werd het tijd voor een geheel nieuwe start. In Heiloo werd ook een winkelcentrum gebouwd en er was geen enkele belemmering om daar te beginnen. Inmiddels draait Leo van Rozendaal Schoenen B.V. dus al weer zo'n achttien jaar in 't Loo. Geruime tijd voor de renovatie van 't Loo van start ging, vond Leo dat de tijd rijp was voor een verbouwing van zijn zaak. Hij oogstte veel succes met zijn pui die in het nu gerenoveer de 't Loo perfect past. De inrichting heeft hij met het gebruik van grenen meubelen een huiselijk aanzien gegeven en zoals hij zelf schertsend maar met gepaste trots zegt: "De mooiste schoenenzaak van West Europa e.o." Zijn collectie is internationaal en georiënteerd op alle grote modecentra van de wereld. Dit is het beleid van zijn inkooporganisatie en hij is hier zeer gelukkig mee. Zelf "struint" hij alle internationale beurzen af om zo te komen tot een mooie collectie. Hierbij merkt hij op dat de pasvorm van een schoen een heel belang rijk aandachtspunt is. Soms is het nodig om uiterlijk mooie schoenen te laten staan die qua pasvorm niet goed genoeg zijn. Hij wil niet graag voor schoolmeester spelen maar zegt heel stellig dat het belangrijk is om van jongsaf aan goede schoenen te kopen. Hij laat mij een gedichtje lezen waarvan de laatste twee regels een mooie afsluiting vor men van dit stukje: 'Twee voeten om stevig op te^ staan op de aarde. Ze worden te weinig geschat op hun waarde.' Het feit dat John Moen een Oogmerk opticien is ën Register Optometrist, heeft voor de klant meerdere voordelen. Zij krijgen bij aankoop van een bril of lenzen een pasje uitgereikt waarmee zij bij calami teiten bij elke Oogmerk opticien kosteloos terecht kunnen. De collectie van John Moen bestaat uit merken als Esprit, John Lennon (exclusief voor de wijde omge ving) Joop, Gaultier, Yohju Yamamoto en de zonne brillen van Ray Ban (autorised dealer), Serengeti en binnenkort zelfs Lunetta Bada. Een van zijn medewerkers vertelde dat de heer Moen onlangs het predikaat Register optometrist toegewezen heeft gekregen. Dit is het hoogst haal bare op het vakgebied van opticien, in het bijzonder wat betreft de contactlenzen. De heer Moen zelf doet hier bescheiden over. Voor hem is belangrijk dat de klant gemakkelijk binnen komt stappen, hij een goede service èn een goede nazorg kan leveren. Zijn winkels zijn onlangs geheel gemoderniseerd in een gezellige sfeer, praktisch en gericht op het hel pen van mensen. De klant krijgt de gelegenheid rustig eerst zelf te kijken wanneer zij dit willen, anders zijn de assis tentes uiteraard bereid hen terzijde te staan. De heer Moen benadert de klant op zijn eigen wijze. Hij is geboren in de hoofdstad en beschikt over een gezellige dosis Amsterdamse humor. Hij kan het zo nu en dan niet laten de klanten hierop de trakteren en hij hoopt van harte dat zij dit ook als zodanig opvatten Kunstenaar Willem Hopman uit Alkmaar is al geruime tijd bezig met het kunstwerk dat hij vervaardigd voor Winkelhof 't Loo. Dit kunstwerk krijgt straks een plaatsje op het plein voor de Hema, bij de roltrap. Op de foto is slechts een deel te zien. De rest moet uiteraard een verrassing blijven tot de onthulling op 1 september a.s. Met de onthulling van het kunstwerk van Willem Hopman is de officiële opening van Winkelhof 't Loo een feit. Dit zal plaatsheb ben op vrijdag 1 september rond de klok van 11.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 10