Jeugdredactie Uitkijkpost geïnstalleerd Van der Steen Autoschade bv ontvangt ANWB-certifïcaat Eindfase bereikt bij herschikking van buitensportaccommodaties in Heiion De nieuwe parkeerregels Open Dag Volksuniversiteit Werkt voor gratis parkeren O j HEILOO PAGINA 10 UITKIJKPOST - 30 AUGUSTUS 1995 winkelhof 't Loo Blauwe zone. Hier mag geparkeerd worden in de vakken met parkeerschijf. Plein en stoepen. Hier mag met de auto alleen stapvoets gereden worden. Begin en einde parkeerzone. Straten en wegen. Parkeerroute. Vrijdag 1 september is het dan zover. Winkelhof 't Loo wordt op die dag officieel heropend door de burgemeester van Heiloo, dhr. Schoof en door de voorzitter van de Belangenvereniging Winkelhof 't Loo, dhr. Zonneveld. Tijdens deze gebeurtenis wordt onder andere een zogenaamd samenwerkingsconvenant ondertekend door beide sprekers. Hierin staan afspraken tussen de gemeente en de belangen vereniging, om onder andere het parkeerbeleid tot een succes te maken. Het succes van kortparkeren bepaalt of in de toekomst 'betaald parkeren' kan worden voorkomen. De heer Rienk van der Meer, medewerker van de gemeente (telefoon 072- 313208), is verantwoor delijk voor dit parkeer- project. Met vragen, wensen, voor stellen, klachten, ideeën, noem maar op, kunt u bij hem terecht. 1. Bij Winkelhof 't Loo en Stationscentrum Heiloo zijn blauwe zones. 2. In deze blauwe zones mogen auto's alleen in de vakken geparkeerd staan. 3. De maximale parkeertijd in deze blauwe zones is 2 uur per auto, met inachtneming van de regels gesteld in het Regelement verkeersregels en verkeerstekens. 4. Om hierop controle mogelijk te maken is het verplicht om de begintijd aan te geven op een parkeerschijf en deze achter de voorruit van de auto aan te brengen. 5. De parkeerschijf dient duidelijk van buitenaf zichtbaar en leesbaar te zijn vanaf het dashboard aan bestuurderszijde. 6. De kortparkeerregels zijn van toepassing op maandag t/m zaterdag 8.00-18.00 uur en vrijdag tot 21.00 uur. 7. De Stadswachten Heiloo controleren op overtredingen en zijn verantwoordelijk voor het handhaven van deze parkeerregels. 8. Daartoe zullen zij overtreders aanspreken en eventueel waarschuwingen uitdeleh. Geconstateerde overtredingen worden geregistreerd bij de politie. 9. De Stadswachten kunnen, indien zij dat nodig achten, de politie inschakelen voor parkeerbekeuringen. De zestien leden van de jeugdredactie met coördinator Anoukh Stins bij één van de persen van Drukkerij Uitkijkpost. HEILOO - Afgelopen zaterdag was het een drukte van belang bij Drukkerij Uitkijkpost aan de Hoefsmid op bedrij venterrein De Oude Werf. Zestien jon gens en meisjes, leerlingen van de ver schillende basisscholen in Heiloo, meld den zich veelal in het gezelschap van hun ouders bij het bedrijf Zij waren door de redactie van de Uitkijkpost en de coördinatrice van de jeugdredactie (Anoukh Stins) geselecteerd voor deel name aan de jeugdredactie. Behalve de nodige informatie over het 'werken bij de krant' kregen zij natuurlijk ook een rondleiding door het fonkelnieuwe gebouw van Drukkerij Uitkijkpost. In de maanden mei en juni van dit jaar werden de voorbereidingen voor de installatie van een jeugdredactie bij de Uitkijkpost getroffen. Via de scholen werden de kinderen van zeg maar de groepen vijf, zes en zeven uitgenodigd om mee te doen aan een 'schrijfwed strijd' met verschillende thema's als onderwerp. Vele tientallen reacties wer den ontvangen en in juli selecteerden Anoukh Stins en redacteur Jaap-Wim van der Horst er zestien uit. Alle deel nemers ontvingen bericht en de groep van zestien tevens een uitnodiging. Vanaf woensdag 6 september zullen zij op jacht gaan naar nieuws, dat zij zelf en dus ook hun leeftijdgenoten interessant vinden. In twee groepen van acht ver zorgen zij elke twee weken een halve pagina of meer in de Uitkijkpost. Hun bijdragen kunnen bestaan uit artikelen, foto's en illustraties, maar daarover valt nu nog niets met zekerheid te zeggen. HEILOO - Binnenkort zal de herschik king buitensportaccommodaties wor den afgerond. Na jaren van onderhan delen heeft het College van Burgemeester en Wethouders de aan de bij de herschikking betrokken vereni gingen te verstrekken vergoedingen vastgesteld. Op 12 en 13 september zul len de raadscommissies Welzijnszaken Burgerij en Grondgebiedzaken zich over het eindvoorstel van het College van Burgemeester en Wethouders uit spreken waarna de gemeenteraad op 2 oktober zal worden gevraagd het totaal krediet van bijna f 3.00.000,00 beschik baar te stellen. De gemeenteraad had voor deze her schikking de volgende uitgangspunten vastgesteld: capaciteit en behoefte aan buitensportaccommodaties op elkaar afstemmen; streven van verlaging van de exploitatielasten van de bestaande buitensportaccommodaties door her schikking middels afslanking van drie naar twee buitensportaccommodaties: verantwoorde spreiding van de buiten- Immers, hoewel er een flink team van volwassenen is, dat de aankomende journalisten begeleidt, bepalen de kin deren zelf over welke onderwerpen geschreven zal worden en hoe dat in de krant komt. Op woensdag 27 september kan iedereen de eerste resultaten zien. Dan staat de eerste jeugdpagina in de Uitkijkpost. En ze doen niet kinderach tig: het wordt meteen een dubbele afle vering, waaraan alle zestien jonge schrijvers en schrijfsters hun bijdrage kunnen leveren. Wanneer er jongeren (basisschool) zijn, die een leuke tip hebben voor de jeugd redactie of een vraag over iets in Heiloo waarover ze wel eens wat meer willen weten, dan kunnen ze die insturen naar: Jeugdredactie Uitkijkpost, De Hoef smid 5, (Postbus 68,1850 AB) Heiloo. Redactrice Suzanne Buis (links) geeft uitleg aan de journalisten in spe over haar werk bij de Uitkijkpost. Geïnteresseerd luisteren de jeugdredacteuren tijdens de rondleiding door de drukkerij met uitleg door Jaap-Wim van der Horst. sportaccommodaties over de gemeente. Aangezien er sprake was van overcapa citeit zijn vanaf 1991 al zeven velden buiten gebruik gesteld. Het betrof twee velden van HSV (langs het Maalwater), de velden van de oude honk- en soft- balvereniging Foresters en drie velden van de hockeyvereniging De Terriërs langs de Vennewatersweg. De Egelshoek De gemeenteraad heeft middels de op 3 december 1992 vastgestelde structuur visie het sportcomplex De Egelshoek als woningbouwlocatie aangewezen. Overigens werd vanaf 1986 al gespro ken over opheffing van sportcomplex De Egelshoek waardoor voor de voet balvereniging Foresters, handbalvereni ging Foresters en toen ook nog de honk- en softbalvereniging Foresters andere huisvesting gezocht moest wor den. Mede hierom is in 1989 de honk en softbalvereniging Foresters een fusie aangegaan met BSC Heiloo. Sinds 1990 speelt de fusievereniging Double Stars op de oude BSC Heiloo-velden op sportcomplex Het Vennewater. Ook voor de voetbal- en handbalafde ling van Foresters is op dit sportcom plex, als gevolg van het buiten gebruik stellen van drie hockeyvelden en de aanwezigheid van twee nauwelijks gebruikte voetbalvelden (de oude HBV-velden), ruimte gevonden. Vanaf het seizoen 1997/1998 zal de Sportvereniging Foresters haar thuisha ven hebben op het sportcomplex Het Vennewater. Dit sportcomplex zal een aantal veranderingen ondergaan. Voor Foresters wordt een nieuwe ingang vanaf de Vennewatersweg gemaakt. Direct bij deze ingang worden het handbalveld en het nieuwe hoofdveld voor de voetbaltak gesitueerd. Parkeerterrein Het meest westelijk gelegen hockeyveld wordt trainingsveld voor Foresters en op de plaats van het oude gravelveld, gelegen nabij de ingang van het com plex Koningsveld aan de Vennewatersweg, zal een hockeyveld worden aangelegd. De oude HBV-vel den, gelegen tussen het oude parkeer terrein en het fietscrossterrein, worden aangemerkt als bijvelden voor Foresters. Langs de Vennewatersweg zal een groot parkeerterrein worden aan gelegd. Vanaf dit parkeerterrein zal niet alleen voor Foresters maar ook voor Terriërs en Double Stars een ingang worden gemaakt. De gemeente gaat ervan uit dat met name voor bezoekers vanuit zuidelijke en westelijke richting en vanuit Ypestein deze nieuwe ontsluiting vanaf de Vennewatersweg in een behoefte zal voorzien en bovendien vermindert daarmee de druk op het bestaande par keerterrein langs Het Zevenhuizen. Krediet Het grootste gedeelte van het beschik baar te stellen krediet is bedoeld voor de S.V. Foresters dat op het nieuwe Maarten van der Steen (links) neemt in aanwezigheid van het personeel het certificaat in ontvangst uit handen van een vertegenwoordiger van de ANWB. HEILOO - Op 1 augustus ontving Maarten van der Steen, samen met broer Joop eigenaar van het autoscha de-bedrijf, het ANWB-certificaat uit handen van de heer P. Molenaar, de uit Egmond afkomstige chef-keurmeester ANWB afdeling Kop Noord-Holland. Daarmee is Van der Steen Autoschade bv het zevenentwintigste bedrijf in Nederland met deze erkenning. Er hoefde niet veel veranderd te wor den in het bedrijf aan De Oude Werf. De ANWB stelt hoge eisen voordat het een bedrijf erkend, maar het bedrijf beschikte daarvoor al over de nieuwste apparatuur. Zo is er bijvoorbeeld Audatex, waarbij een computerschou wing van de schade aan een auto een gedetaillerd rapport en een precieze prijsopgave mogelijk maakt. De richt- bank kan met behulp van een laser meetsysteem een auto tot op de milli meter nauwkeurig richten. Een infra rood vierwiel-uitlijnapparaat zorgt voor de juiste balans. Ook de werkomgeving en een aantal andere punten werden in orde bevon den en de ANWB-erkenning werd toe gezegd. Dat houdt onder meer in dat de ANWB de kwaliteit van het bedrijf prima vindt. Verder kunnen klanten van Van der Steen Autoschade bv in geval van twijfel over de kwaliteit van gele verd werk een gratis schadeherstelkeu- ring laten uitvoeren bij één van de ANWB-Technocentra. ALKMAAR - De jaarlijkse Open Dag van de Volksuniversiteit Alkmaar en Omstreken zal worden gehouden op zaterdag 2 september van 10.00 tot 16.00 uur in het gebouw van de Openbare Scholen Gemeenschap Willem Blaeu, Robonsbosweg 11, Alkmaar. Docenten en medewerkers van de Volksuniversiteit zullen daar aanwezig zijn om nadere informatie te geven over het brede en aantrekkelijke cursus- en lezingenaanbod voor het sei zoen 1995/1996. complex langs De Vennewatersweg zelf voor de opstallen als kleedkamers, kan tine, tribune en kassahokje zal zorgen. Als vergoeding hiervoor zal de S.V. Foresters f 1.500.000,00 ontvangen. Voor de aanpassing van het sportcom plex en aanleg van het parkeerterrein heeft de gemeente een bedrag van f 1.100.000,00 geraamd. Deze werk zaamheden zullen deels in eigen beheer worden uitgevoerd en deels worden uit besteed. Middels goede omheining en brede groensingels zullen de complexen voor de Terriërs en Foresters ook visu eel worden gescheiden. De honk- en softbalvereniging Double Stars Heiloo, waarin de honk- en soft balvereniging Foresters samen met BSC Heiloo is opgegaan, ontvangt als tegen waarde voor twee nieuw te bouwen kleedkamers een bedrag van f 150.400,00. Als betrokkene bij de tota le herschikking is aan de hockeyvereni ging Terriërs een subsidie van f 100.000,00 in het vooruitzicht gesteld. Genoemde verenigingen zijn inmiddels over dit eindvoorstel van het College van Burgemeester en Wethouders geïn formeerd. Om de nieuwe velden en opstallen vanaf het seizoen 1997/1998 te kunnen gebruiken zullen de werkzaam heden in 1996 worden uitgevoerd. Metamorfose ver gevorderd Na de metamorfose van het winkelcentrum zelf, wordt er ook al een tijdje aan het gebied rondom 't Loo gewerkt. Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan de openbare ruimte die direct aan het winkelhof grenst. met een ander vervoermiddel dan de auto naar het winkelhof te gaan. Dit kan bijvoorbeeld door goede fietsvoorzieningen te treffen en een breng en haalservice in het leven te roepen. Eén en ander is vastgelegd in het samenwerkings convenant. Na de opening van 't Loo zullen nog een aantal afrondende werkzaamheden worden uitgevoerd, zoals het terugplaatsen van een aantal beelden en bomen. Tevens worden er maatregelen genomen om per 1 september het kortparkeren in te voeren. Het samenwerkingsconvenant Om het parkeren in goede banen te leiden hebben de gemeente Heiloo en de Belangenvereniging Winkelhof 't Loo afgesproken dat ze actief zullen samenwerken. Zo is overeengekomen dat medewer kers van de gemeente en winkel personeel hun auto voortaan zullen parkeren op één van de langparkeerterreinen aan de Vinkenbaan of bij De Loet. Eén van de doelstellingen is om bezoekers te stimuleren Reacties tot nu toe Uit de vele reacties op en rond het plein bij 't Loo is gebleken dat inwoners van Heiloo over het algemeen enthousiast zijn over de vernieuwing en. Een groot deel van de ruimte die voorheen door het autoverkeer werd ingenomen is teruggegeven aan de verblijver: mensen die een wandelingetje maken, mensen die gezellig willen kletsen op het plein en aan de winkelbezoekers. Eveneens is men ten aanzien van het parkeren positief. Algemeen wordt ingezien dat het parkeren geregeld moet worden om de schaarse ruimte zo efficiënt mogelijk te gebruiken en dat nu reeds moef worden begonnen met maatregelen die problemen in de toekomst kunnen voorkomen. Ook door uw medewerking hopen we het kortparkeren tot een succes te maken. Onder de noemer Parkeerservice Heiloo wil de gemeente Heiloo initiatieven bevorderen die wandelaars, fietsers en automobilisten van dienst zijn bij hun bezoek aan voorzieningen. Willibrordusweg Heerenweg Raadhuisplein Kennemerstraatweg Opening winkelhof 't Loo!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 10