Speciale koopavond in 't Loo Statige adelaar van Russische kunstenaar bij Golden Tulip intech IjeoV jryp tvfttr mi ttW- Slotconcert zomeravondserie wmmmmm 7n Wil tAM&i»; JOHN MOEN Echtpaar Borst 60 jaar getrouwd ioo,- LOODGIETER- C.V. WERKEN PAGINA 12 UITKIJKPOST - 30 AUGUSTUS 1995 Kunstwerk in 't Loo aangeboden door de ING bank HEILOO - Op vrijdag 1 september zal door de onthulling van een plastiek in Winkelhof 't Loo, de heropening een feit zijn. Het kunstwerk, ontworpen en uitgevoerd door de Alkmaarse kunste naar Willem Hopman, wordt geplaatst op het plein binnen 't Loo bij de Hema. De heer Hopman heeft zich laten inspi reren door de naam Heiloo en 't Loo. Heiloo betekent heilig loo; een heilige open plek in het bos. Het plastiek geeft een prachtig gestileerde bomenpartij weer, gegroepeerd in een halve cirkel, uitgevoerd in koperplaat met een fos- forbronzen verhardingslaag. Het kunstwerk wordt ter gelegenheid van de (her)opening aangeboden door ING Bank Heiloo aan de ondernemers van 't Loo die het op hun beurt symbo lisch aan de inwoners van Heiloo over dragen. Heiloo gastheer bij inter nationaal congres HEILOO - Van 3 tot 7 september vindt in Den Haag het 32ste IULA (International Union of Local Authorities) Wereldcongres plaats. Vanuit de gehele wereld zullen gemeen tebestuurders en 'ambtenaren (naar ver wachting 1500 deelnemers) elkaar tref fen en congresseren over het thema internationale samenwerking. Het is voor het eerst dat dit congres in ons land plaats vindt. De organisatie is in handen van de gemeente Den Haag samen met de Vereniging Nederlandse Gemeenten. Op woensdag 6 september worden er voor de congresgangers 'studytours' gehouden. De gemeente Heiloo ver zorgt in het kader van het congres ook een studytour en wel over het thema "Ontwikkelingen in de ouderenzorg in Heiloo en de Poolse zusterstad Swietochlowice, waarmee de gemeente Heiloo een stedenband heeft". De bij drage uit Polen zal worden verzorgd door bestuurders en deskundigen uit Swietochlowice. Aan 20 congresgangers uit alle delen van de wereld /al, tesamen met vertegenwoordigers van plaatselij ke en regionale instellingen die werk zaam zijn ten behoeve van de ouderen zorg, een gevarieerd programma wor den voorgelegd. Na het welkomstwoord van burgemees ter N.P.M. Schoof zullen diverse spre kers vanuit hun eigen professie een inleiding verzorgen. De sprekers zijn: mevrouw K. Rawska, burgemeester van Swietochlowice, mevrouw J. Wuijster Schuddeboom, wethouder ouderenbe leid, de heer J. Rood, directeur ver pleeghuis De Hout te Alkmaar, mevrouw H. Kromer, directeur Centrum voor Sociale Hulp Swietochlowice. Na deze inleidingen zullen de deelne mers een bezoek brengen aan de ver schillende vormen van ouderenvoorzie ningen in onze gemeente. Centraal daarin staat verzorgingshuis Overkerck waar naast het verzorgingshuis zelf een bezoek zal worden gebracht aan het project Dagverzorging, een Koppelwoning en het Coördinatiepunt voor Ouderenzorg. Het middagpro gramma heeft op verzoek van de orga nisatie een 'toeristisch tintje'. In samen werking met onze buurgemeente Schermer zullen de congresdeelnemers in de gelegenheid worden gesteld om de molens bij Schermerhorn te bezoeken en zal men een rondrit door de polder maken. HEILOO - Op dinsdag 5 september, midden in de feestelijke openingsweek, organiseert winkelhof 't Loo een spe ciale koopavond voor genodigden. In navolging van één van Nederlands grootste warenhuizen, waar zo'n koop avond al enkele jaren wordt gehouden, nodigen de ondernemers van 't Loo de senioren en de wat minder mobiele inwoners van Heiloo uit om in alle rust het nieuwe winkelcentrum te komen bekijken. Vrijwilligers van Stichting De Zonnebloem en UW hebben zich bereid verklaard op deze avond assis- De onthulling van de adelaar bij Golden Tulip Heiloo. HEILOO - Woensdag 23 augustus vond de onthulling plaats van een werk van de Russische kunstenaar Alexander Taratinov, op het parkeerterrein van hotel Golden Tulip aan de Kennemerstraatweg. Taratinov heeft in Rusland zijn strepen reeds verdiend. Onder grote belangstelling van onder andere de councellor van de Russische ambassade, Vladimir Naidënov, verte genwoordigers van de Pravda, Russische en Nederlandse kunstenaars en vrienden van de maker, werd een Alexander Taratynov en zijn echt genote Karajewa Loedmilla toosten na de onthulling van het kunst werk. 1 E ETAGE tot FRANSE conversatielessen bij Jenny Cornelissen, over dag en 's avonds, in groepjes of privé, beg., -halfgev., -gev. Heiloo tel. 072-336878 072 332263. 072 - 338266 f500,- BELONING voor de tip die leidt tot de aankoop van een woonhuis in Heiloo. Tel. 072-404922. KINDERPARTY Bowleneten 11.00 p.p. ma. t/m zat. JJowLing rféeiloo tentie te verlenen aan ieder die daar behoefte aan heeft. Er wordt u een kopje koffie aangeboden en u kunt lui steren naar de muziek van het Heilooer Salonorkest. Wilt u aan de uitnodiging gehoor geven, maar u kunt onmogelijk op eigen gele genheid naar 't Loo toekomen, dan kunt u zich in verbinding stellen met de vrijwilligersorganisatie van één van de verzorgingshuizen of met de heer H. Greve van Albert Heijn Heiloo, tele foon 072-335540 (tussen 10.00 en 12.00 uur). enorme sculptuur onthuld: een in brons gegoten adelaar met uitgespreide vleu gels (spanwijdte ruim 4 meter), met in zijn klauwen een met bladgoud beklede zon. Voor de onthulling vertelde Peter van Veen, eigenaar van dit Golden Tulip hotel, het achterliggende verhaal: de adelaar komt uit een Russisch sprookje over de berg Ararat. De bewoners van deze berg zagen op een dag hoe het plotseling donker werd: de zon was ver dwenen. De grootste en sterkste vogel, de adelaar, werd erop uit gestuurd om haar terug te halen. Na drie dagen heen en drie dagen terugvliegen, verscheen de adelaar met de zon in zijn poten. Toen de eerste stralen de aarde bereik ten, kwamen er goudën bloemen uit de grond. Dit sluit dus prachtig aan bij de naam van het hotel (Golden Tulip bete kent Gouden Tulp). Voor de kunstenaar staat het beeld voor de begrippen vrij-» heid, bescherming, licht en leven. Alexander Taratinov is een ambachts man: hij heeft het beeld gemaakt en zelf gegoten in zijn atelier in Moskou. Het beeld ademt Russische staatskunst uit, het is heroïsch op de sokkel van zo'n negen meter hoog. De sokkel en de bal zijn in Nederland gemaakt; het beeld is met een truck en met behulp van een kraan vanuit Moskou overgebracht naar Heiloo. Wegens afwezigheid van burgemeester Schoof, verrichtte Taratinov de onthul ling zelf De 39-jarige kunstenaar leek een beetje verlegen onder het applaus en de aandacht. Samen met zijn vrouw Karajewa Loedmilla, ook een bekend kunstenaar, nam hij de complimenten in ontvangst. JOHN MOEN, goed gezien! Vakantie door en voor ouderen HEILOO- Zaterdag 12 augustus ver trok wederom een touringcar uitgaande van de Stichting vakantie door en voor ouderen naar Frankrijk. Dit was onze laatste van de drie georganiseerde rei zen van dit seizoen. Om 18.30 uur reden we in de Elzas het met bloemen over goten plaatsje Oberhaslach binnen. Overal hingen bloeiende geraniums aan de gevels, maar ook de bloembakken op straat gaven onze standplaats Oberhaslach een feestelijk aanzien. Zondagmorgen waren we vrij en 's mid dags vertrokken we naar Kinzheim. Daar vond bij een oude ruïne in de ber gen een roofvogelshow plaats. Hierna bezochten we het middeleeuwse stadje Obernai. Maandag hadden we een dag tocht door de Vogezen. Dinsdagmiddag brachten we een bezoek aan de stad Straatsburg. Woensdag hadden we weer een dagtocht. We reden langs klei ne wijndorpjes dwars door de mooie wijntuinen die de Elzas rijk is. Natuurlijk bezochten we het prachtige middeleeuwse stadje Riquwihr. Donderdagmiddag werd kasteel Koningsbourg bezocht. Dit kasteel is op een hoogte van ruim 700 meter gebouwd. Onze groep werd door een studente op voortreffelijk wijze rondge leid. Vrijdagmorgen vertrokken we weer richting Nederland. Omstreeks 19.15 uur reden we Heiloo binnen. Alle deelnemers kunnen terugzien op een fijne vakantie. Tenslotte een woord van dank aan de heren R Leering en Joop Hooyberg voor hun bijdragen: P. Leering voor zijn stuurmansschap en Joop Hooyberg als prima reisleider. Koninklijke onderschei ding voor H.A. Leffring HEILOO - Op vrijdag 25 augustus om 16.00 uur heeft de heer Hein Ate Leffring uit handen van de loco-burgemeester van de gemeente Heiloo mevrouw J. Wuijster-Schuddeboom de koninklijke onderscheiding van Ridder in de Orde van Oranje Nassau ontvangen. Na een gedegen opleiding op onder wijsgebied (onderwijzers- en hoofdakte kweekschool, aktes pedagogiek MO-A en MO-B, kandidaats- en doctoraalexa men opvoedkunde met bijvakken alge mene psychologie en jeugdsociologie) is de heer Leffring zijn loopbaan begon nen in 1957 als onderwijzer te Rotterdam. In 1960 werd hij hoofdon derwijzer. Hierna werd Leffring leraar opvoed kunde aan de Rijks Pedagogische Academie te Utrecht. Deze functie heeft hij beëindigd in april 1977. In deze functie vervulde Leffring naast de lestaak ook de begeleiding van het praktijkwerk. Daarna is Leffring belast met de gedeeltelijke waarneming van het adjunct-directeurschap van de RPA. Sinds 1 mei 1977 is hij directeur van de Stichting Centrum Onderwijs Begeleidings Dienst Zaanstreek. Deze functie wordt door Leffring dit jaar, na een loopbaan van veertig jaar, neerge legd. Naast deze functie heeft Leffring een aantal bestuursfuncties vervuld. Ook op het maatschappelijk vlak is hij actief. Enkele functies die op dit vlak door hem vervuld zijn: lid van het sec- tiebestuur onderwijsverzorging ABOP, lid bestuur van de technische commissie van tennisvereniging Het Vennewater, secretaris van het directeurenberaad van de samenwerkende onderwijsbege leidingsdiensten van Noord-Holland. Ook leidt hij de werkgroep Directeuren Educatief Samenwerkingsverband Amsterdam/Noord-Holland, een samenwerkingsverband tussen universi teiten, hogescholen en onderwijsbege leidingsdiensten. Géén verandering rooster katholieke basisscholen HEILOO - De Stichting R.K. Onderwijs Heiloo heeft, naar aanlei ding van de door de gemeente Heiloo ingestelde vrije vrijdagmiddag voor het openbaar basisonderwijs, overleg gevoerd met de directies van de katho lieke basisscholen. In dit maandelijkse overleg hebben de directeuren van de Willibrord-, St. Radboud-, Benedictus- en Paulusschool aangegeven geen enke le onderwijskundige, organisatorische of wettelijke reden te zien om deze vrije vrijdagmiddag ook in het katholiek basisonderwijs in te voeren. De evenwichtige verdeling van de uren over de dagen van de week vinden zij zeer belangrijk. Bovendien wordt door deze maatregel de ochtend voor de jongste leerlingen wel erg lang. Verder hebben de ouders kenbaar gemaakt dat zij, mede op grond van toegenomen werkzaamheden buitenshuis, het erg op prijs zouden stellen als het vrijdagmid- dagrooster gehandhaafd blijft. De directeuren betreuren het, dat door deze eenzijdige maatregel, de in goed overleg tussen ouders van openbaar en bijzonder onderwijs georganiseerde klaar-over diensten nu niet meer voort gezet kunnen worden daar er sprake is van verschillende begin- en eindtijden. Het bestuur heeft het voorstel van de directeuren overgenomen en besloten de lestijden voor het schooljaar 1995- 1996 hetzelfde te houden als in het afge lopen schooljaar. Geschilderde gedichten bij Inzet HEILOO - Bij Galerie-lijstenmakerij Inzet wordt vanaf 25 augustus werk ten toongesteld van de Aalsmeerse kunste naar Paulien van Roon. Zij begon haar loopbaan in het basisonderwijs. Sinds enige tijd is zij er in geslaagd haar aan vankelijke hobby, gedichten schrijven, een professionelere basis te geven. Na een aantal publikaties in literaire tijdschriften zoals 'Meer' werden er twee dichtbundels uitgegeven. Inmid dels heeft de dichter een vast rubriek in het gezondheidstijdschrift 'Santé'. Na contacten en exposities met andere kunstenaars besloot Paulien haar eigen schilderijen te exposeren. Haar werk bestaat veelal uit abstracte uitingen van emoties en gevoelens, die in haar gedichten terug te lezen zijn. Als kun stenaar werkt Paulien merendeels in opdracht. Naar aanleiding van gesprek ken en kleurproeven wordt een werk vervaardigd. Inzet biedt met haar steeds wisselende exposities een gevarieerd aanbod, dat het interessant maakt oni een kijkje te komen nemen. Naast het werk van Paulien van Roon is er ook werk te bezichtigen van Maarten Vos en Tine Poelsma uit Heiloo. U kunt de expositie gratis bezichtigen bij Inzet Lijstenmakers, Raadhuis weg 10 Heiloo, (tegenover de Witte Kerk), telefoon 072 339433. Openingstijden: maandag 13.00-18.00 uur, dinsdag t/m donderdag 9.00-18.00 uur, vrijdag 9.00- 21.00 uur en zaterdag 9.00-17.00 uur. Johanna Hoekman en Martin Meyer verzorgen het laatste zomeravond concert in de Witte Kerk. HEILOO - Aanstaande vrijdag wordt in de Witte Kerk van Heiloo het laatste concert in de serie zomeravondconcer ten gehouden. De serie 1995 mocht zich in een goede belangstelling verheugen. Ongetwijfeld zal dat ook zo zijn bij het laatste concert, dat verzorgd zal worden door Johanna Hoekman (fluit) en Martin Meyer (gitaar). Johanna Hoekman is afgestudeerd aan het Twents conservatorium, heeft onder meer het diploma 'uitvoerend musicus' en heeft daarna nog diverse meester- cursussen gevolgd. Martin Meyer stu deerde gitaar aan het Utrechts Conservatorium en heeft eveneens het diploma 'uitvoerend musicus' en diver se meestercursussen gevolgd. In 1987 behaalde hij de finale in het Concorso di musica da camera te Finale Ligure (Italië). Sinds 1994 vormen Johanna Hoekman en Martin Meyer een duo met een uit gebreid en gevarieerd repertoire. Op het concert in de Witte Kerk zullen zij werken uitvoeren van Joaquin Rodrigo, Mhuro Giuliani, Ravi Shankar, Toru Takemitsu en Astor Piazzolla. In het repertoire nemen originele komposities een belangrijke plaats in. Van Piazzolla wordt vrijdag 'Histoire du Tango' gespeeld. De komponist schreef dit werk in een bezetting voor fluit en gitaar omdat ook de allereerste tango rond 1900 in Buenos Aires in de kombi- natie fluit en gitaar zou hebben geklon ken. In dit buitengewoon aansprekende werk schetst de komponist in vier delen de ontwikkeling van de tango, vanaf zijn ontstaan rond 1900 tot heden. Behalve originele werken worden ook transscripties gespeeld, zoals het 'L'aube enchantée' van Ravi Shankar. In dit werk, oorspronkelijk geschreven voor fluit en harp, tracht de komponist tot een synthese te komen van traditio neel Indiase muziek (de raga 'Todi' vormt het uitgangsmateriaal) en Westerse muziek. Al met al een byzon- der programma dat het beluisteren meer dan waard is.' Het concert in de Witte kerk begint zoals gebruikelijk om 20.30 uur. Kaarten a f. 10.-/7.50 zijn verkrijgbaar aan de kerk, maar ook in voorverkoop verkrijgbaar bij de VW Heiloo (hoek Heerenweg/Stationsweg). Ook kunnen kaarten telefonisch worden gereser veerd: tel. 334804 of 331721. p 1111 SI Het echtpaar Borst vierde hun zestigjarig huwelijksfeest. HEILOO - Cor en Jans Borst hebben genoten afgelopen zondag, toen hun 60- jarig huwelijk werd gevierd met familie en vrienden, 's Ochtends was er een speciale dienst in de kerk, met zang van het kerkkoor. Na de dienst was er in De Gastronome in Limmen koffie met gebak en later een warme lucnh voor het gevierde bruidspaar, hun kinderen, kleinkinde ren en aanhang. „Bij elkaar zo'n 70 mensen," vertelfrCor Borst. „En tijdens de receptie 's middags ongeveer 120." Het kerkkoor kwam hen toen nogmaals toezingen, wat ze beiden erg konden waarderen. Borst is zelf ere-lid van het koor. Het echtpaar woont nu sinds begin maart in een zorgwoning van De Schalm (bij Overkerck). Ze zijn zelf standig, doen samen de boodschappen. „En moeder kookt elke dag voor ons beiden," vertelt de heer Borst. Als het weer het toelaat (niet te heet, niet teveel wind) zitten ze lekker bui ten. Vanaf het balkon genieten ze van het uitzicht. Ze misten de tuin wel, toen ze net verhuist waren van De Kloosterhof naar Hoog en Laag, maar het werd toch al moeilijk om die te onderhouden. Nu gaat meneer nog af en toe biljarten bij 't Trefpunt; mevrouw heeft jarenlang geholpen bij 't Trefpunt, maar dat gaat helaas niet meer. Nu handwerkt zij graag. Op de tafel ligt een grote stapel felicita- tiekaarten, die nog steeds groeiende is. Het feest werd dinsdag, op de trouwdag, nog eens dunnetjes overgedaan met de kinderen. Expositie over China en vrouwenrechten HEILOO - In de Openbare Bibliotheek is naar aanleiding van de vierde Wereldvrouwenconferentie van de Verenigde Naties in Peking een exposi tie ingericht met als onderwerp 'China; wereldvrouwenconferentie'. De biblio theek zal met boeken- en ander materi aal een beeld geven van China. Dit materiaal zal ook te leen zijn. Een belangrijk deel van de tentoonstel ling heeft als thema de positie van vrou wen in de hele wereld. Amnesty International is aanwezig met panelen, waarop foto's en artikelen te zien zijn waarin centraal staat: vrouwenrechten zijn mensenrechten. Eén van de uitspra ken: 'Wat vrouwen vandaag de dag in alle delen van de wereld verbindt, is hun kwetsbaarheid voor schending van hun fundamentele mensenrechten en hun strijd voor bescherming van deze rech ten.' Er zijn ook petities aanwezig. De tentoonstelling duurt de hele maand september. Jan van der Borden 40 jaar beëdigd makelaar ALKMAAR - Voor Makelaar Jan van der Borden was het vrijdag 25 augustus precies 40 jaar geleden dat hij werd beë digd als makelaar. In dit voorjaar deed hij de zaak 'Van der Borden Makelaardij' over aan zijn zoon Pieter van der Borden. Deze verandering en het aankomende jubileum waren toen reden voor een groot feest. Meer dan 1200 gasten bezochten de receptie. Jan van der Borden is na de directiewis seling binnen het bedrijf actief betrok ken gebleven. Van der Borden senior is nog dagelijks te vinden in het kantoor aan de Kennemerstraatweg in Alkmaar. Op dit moment is hij samen met zoon Pieter druk bezig met de uitbreiding van het bedrijf! Binnenkort worden Van der Borden Makelaardij en Van der Borden Assurantiën van elkaar gescheiden. Het Makelaarsbedrijf zal nog bekend maken in welk pand Van der Borden Assurantiën wordt ondergebracht. Multikabel breidt pro grammapakket uit met 7 nieuwe zenders ALKMAAR - Vanaf 1 september voegt Multikabel zeven nieuwe zenders toe aan het programmapakket. Dit zijn de Nederlandse commerciële zenders Veronica, SBS 6, The Music Factory, Euro 7, TV 10 Gold en de nachtzender Chinese News Entertainment (CNE). Bovendien zal Country Music Television gedurende vier maanden via het nieuwe proefkanaal worden uitge zonden. Alle abonnees ontvangen van Multikabel rond 29 augustus een uitge breide informatiebrief en een nieuw frequentiekaartje. Met dit kaartje kun nen de abonnees de televisie tijdig instellen. Ook op radiogebied is iets veranderd. Multikabel heeft een kwaliteitsverbete ring doorgevoerd waardoor diverse zenders vanaf september in stereo wor den uitgezonden. Zo is Radio 5 nu in verbeterde stereokwaliteit te beluiste ren. Opvallende nieuwkomer op het kabinet is Chinese New Entertainment. Deze zender is op verzoek van de Chinese gemeenschap in de kop van Noord- Holland aan het kabelaanbod toege voegd. Omdat deze zender alleen 's nachts uitzendt, van 01.00 tot 05.00 uur, wordt de zender doorgegeven op het kanaal van BRT2. Mocht BRT2 tot na 01.00 uur uitzenden, dan wordt deze zender niet afgebroken. Pas na de laat ste uitzending van BRT2 wordt overge schakeld op CNE. Ook nieuw is het proefkanaal. Multikabel heeft hiertoe besloten, omdat zij regelmatig verzoeken van programma-aanbieders en abonnees krijgt om bepaalde zenders aan het aan bod toe te voegen. Op het proefkanaal kunnen diverse nieuwe aanbieders hun programma gedurende enkele maan den tonen. Mutikabel peilt vervolgens onder haar abonnees of het programma populair is. Is dit het geval, dan kan overwogen worden de zender perma nent aan het aanbod toe te voegen. Country Music Television is de eerste proefzender. Dit 24-uurs kanaal richt zich op countrymuziek en country-rock. Veel abonnees hebben verzocht om doorgifte van deze zender. Voorlopig blijft deze zender tot 1 januari 1996 op het proefkanaal. De programmering van de vijf Nederlandse zenders is als volgt. Veronica: voor het jongere publiek, de reeds bekende programma's, films, series, sport; TV 10 Gold: bekende series uit het verleden zoals Partridge Family en Hillstreet Blues; The Music Factory: muziekkanaal 24 uur per dag; SBS 6: veel Nederlandse produkties, informatie, sport en provinciaal en regionaal nieuws; Euro 7: dagtelevisie met als thema's gezondheid, natuur milieu, vrije tijd educatie en mens en maatschappij. Deze zender wordt op het kanaal van The Discovery Channel uitgezonden. MoGoJoKo HEILOO - Bijgekomen van het dave rend jubileumseizoen '94-'95, dat afge sloten werd met een fantastisch week end op het Geestmerambacht, gaan wij vrijdag 1 september vol enthousiasme beginnen aan ons 21-ste seizoen. Onder bezielende leiding van onze dirigente, instrumentaal bijgestaan door het combo, repeteren wij elke vrijdagavond var. 20.00 tot 22.00 uur in de kerk aan de Flolleweg 111 voor onze maandelijkse vieringen. Om de kelen soepel te houden, smeren wij die na elke repetitie in de kelder van de kerk. Daar is tot 23.30 uur de bar geopend. Onze eerste viering zal zijn op 14 oktober. Ben jij 15 jaar of ouder en voel jij er wat voor om met ons al die sterren daadwerkelijk van de hemel te zingen, dan ben je van harte welkom vanaf vrijdag 1 september. 100 GEBRUIKTE FIETSEN VANAF BATAVUS - RALEIGH - RIH - POINTER MARTIEN H0EBE FIETSEN STATIONSWEG 2 HEILOO 072 335596 25 .IAAR KWALITEIT EN SERVICE dakwerk, zinkwerk, gas, water, sanitair, complete badkamers, c.v. installaties aanleg, onderhoud, service OOGMERK OPTICIEN ■;7;:

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 12