,sjm Andere adressen Wegwijs in vitaminen en mineralen Van Kempen 25 jaar directeur Rabobank PAGINA 14 UITKIJKPOST - 30 AUGUSTUS 1995 Falkland op Uitmarkt Mensendieck-conditie- training en cursus gezond afvallen Neva Ensemble uit Rusland bij psychiatrisch centrum m **-+• Geslaagden middenstandsdiploma Oppositie schaaknieuws Campagne Zeiss bij John Moen Kunstcursussen Uitbreiding bij Taleninstituut de Wester Een Europeaan spreekt Frans Peuterspeelzaal Het Ballonnetje Geslaagd Taalcursussen voor bedrijven Tintoretto De Falklandse Batavieren: klaar voor de Uitmarkt in Heiloo. HEILOO - Er is hard gewerkt in het naaiatelier van Falkland Toneel om alle benodigde kleding klaar te krijgen voor de Uitmarkt van zaterdag. Falkland zal om 10.15 uur de Batavieren-scene spe len uit het nieuwe kinderstuk 'Wakker worden Winnie', dat dit najaar op de planken gebracht gaat worden. HEILOO - Maandag 4 september start de conditietraining volgens de Mensendieck-methode met het seizoen 1995/96. Doelstelling van de Mensen dieck-methode is het fit worden en blij ven op een verantwoorde manier. Deze vorm van lichaamsbeweging is voor iedereen, jong en oud en met name voor mensen waarvoor de reguliere vorm van conditietraining te belastend is voor bijvoorbeeld de rug, schouders, nek en knieën. De training bestaat uit oefeningen die bewust worden uitgevoerd en tevens als doel hebben het aanleren van een goed houdings- en bewegingspatroon met daarbij de juiste ademhaling. Tegelijker tijd wordt er aan verbetering van de algehele spierconditie gewerkt, zonder dat daarbij het lichaam te zwaar belast wordt. De trainingen worden gegeven door een oefentherapeut Mensendieck. De locatie is het Open Huis in 't Loo in Heiloo op maandag- en donderdagoch tend van 9.00 uur tot 10.00 uur en woensdagavond van 20.00 tot 21.00 uur en van 21.00 tot 22.00 uur. Op donder dagavond is er een training in sporthal De Meent in Alkmaar. Voor meer infor matie: praktijk voor Oefentherapie Mensendieck, Heiloo, tel. 338114. Gezond afvallen en bewegen De Mensendieck oefentherapeuten en de diëtisten van Heiloo slaan de handen ineen en gaan samen een cursus geven. Een cursus voor iedereen die op een leuke en verantwoorde manier wil afvallen en een goed gewicht wil hou den. Een uur conditietraining, zoals boven staand, wordt gecombineerd met een uur begeleiding in het gezond vermage ren. Meer beweging en anders eten zijn beide nodig voor succesvol afslanken. De voedingsbegeleiding bestaat uit informatie over anders eten en gaat in op de vele aspecten, die rond voeding en vermagering spelen. Voor het afval len kun je kiezen uit diverse methodes. Je leert omgaan met moeilijke situaties, zoals bijvoorbeeld inkopen doen. Daarnaast krijg je informatie over onder andere vetten, obstipatie, calcium en botten. De cursus start in september in het Open Huis in 't Loo op dinsdagavond van 19.30 tot 21.30 uur en woensdag ochtend van 9.00 tot 11.00 uur. De kos ten bedragen f 16,00 per keer. Dit komt voor de periode van september tot en met december neer op f 260,00. Voor inlichtingen en aanmeldingen kunt u terecht bij diëtist R. Penders, tel. 336673. HEILOO - Na het grote succes van vorig jaar, komt het Neva Ensemble uit St.-Petersburg weer terug naar de Kapel van Willibrord, op vrijdag 8 sep tember, aanvang 20.00 uur. De drie mannen en drie vrouwen zullen weer talloze Russische melodieën ten geho re brengen in de prachtige akoestiek van de Kapel. Net als vorig jaar is het programma in tweeën gedeeld. Vóór de pauze zijn het de liturgische en na de pauze de meer folkloristische Russische liederen. Voor het grootste gedeelte zal het program ma uit nieuwe stukken bestaan en de uitvoering zal zeker van hetzelfde hoge niveau zijn als het vorige jaar. Speciaal voor dit concert hebben we voor u, maar ook voor de zangers, een verrassing in petto. Het ensemble zal namelijk afgewisseld worden met een Russisch duo. Op orgel en viool zullen zij onder andere werken spelen van Haydn, Beethoven en Bach. De violist van dit duo is zeker geen onbekende in onze regio: Sergei Fedosjeenko! Hij geniet niet alleen als violist maar ook als vioolbouwer grote bekendheid. Hij zal ook tijdens het concert op een door hem zelf gebouwde viool spelen. De entree van het concert is gratis en voor alle belangstellenden toegankelijk. Aan het einde van het concert kunt u een vrijwillige bijdrage voor het NEVA- ensemble in een collectebus deponeren. Ook zijn er cd's en cassettebandjes met opnames te koop. Tijdens de pauze kun nen de bezoekers gebruik maken van het restaurant in het ontmoetingscen trum, voor een kopje ^koffie of iets onrlprc V rx HEILOO - Dc Middenstandsavondschool uit Heiloo heeft de lijst met geslaagden weer bin nen. Het resultaat is ook dit jaar weer uitstekend. De geslaagden zijn: S. Verpalen uit Akersloot, F. Leendertse en H. Smit uit Castricum, S. Dam uit Egmond-Binnen, M. Heddes en E. Hopman uit Egmond aan Zee, G. Bruin, T. v. Diepen, A. Duijkcr, M. Heijne, B. Sauer, J. Schouten, P. Tesselaar, K. Timmer en J. de Wildt de Vries uit Heiloo, M. Meijer, T. Peeters en W. de Ruijter-Huijsmans uit Limmen, G. Limmen uit Heemskerk, F. Nijssen uit Uitgeest. Deze cursisten zijn voor beide avonden geslaagd en bezit ten dus nu het middenstandsdiploma. De volgende cursisten hebben het afge lopen jaar één avond gevolgd en zijn daarvoor geslaagd: S. Houtenbos, J. Swaag-Baart en J. Zonneveld uit Egmond-Binnen, C. Kabel-Beentjes, C. Liefting-Udo, P. Berk-Buis, M.v. Vemde en L. Wolven uit Heiloo. J. v.d. Kooij en J. Metzelaar-Hageman uit Limmen. Deze cursisten gaan het komend sei zoen de tweede avond volgen en doen daar volgend jaar examen in. De opleiding voor het middenstandsdi ploma gaat enigszins veranderen. Het gaat nu heten: Algemene Ondernemers Vaardigheden (AOV). Deze opleiding duurt slechts 1 jaar en maar 1 avond per week. Met dit diploma kan men een eigen bedrijf/winkel beginnen. De Middenstandsavondschool Heiloo houdt op maandag 28 en donderdag 31 augustus informatie-/inschrijvingsavon- den, in het PCC (de vroegere St. Jan Mavo), De Dors 2 in Heiloo. Men kan daar tussen 19.00 en 20.00 uur persoon lijk informatie krijgen over de nieuwe opleiding. Bent u geïnteresseerd en wilt u meer weten, bel dan 072-332768 of 02513-14756. HEILOO - Op dinsdag 5 september gaan de schakers van Oppositie er weer tegenaan. Het belooft een zeer span- Directeur Van Kempen jubileert bij de Rabobank Heiloo. Hein de Kort ontwierp deze poster voor de campagne van Zeiss. HEILOO - Goed zien op school én in het verkeer van groot belang voor jon geren. In de periode augustus/septem ber gaat de Nederlandse jeugd weer naar school, veelal op de fiets of brom fiets. Met name de automobilist wordt in die periode door Veilig Verkeer Nederland op allerlei manieren geat tendeerd op deze groep verkeersdeel nemers. Carl Zeiss (leverancier van optische produkten) richt zich samen met opti ciens tegelijkertijd op de jongeren zelf, om hen te wijzen op het belang van optimaal zien. Op een geheel eigentijd se wijze laat Zeiss zien, dat een goede bril of contactlenzen zeker geen over bodige luxe is. Door middel van posters en advertenties - geïllustreerd door de bekende striptekenaar Hein de Kort - wordt intensief actie gevoerd. Enerzijds in samenwerking met een groot aantal opticiens en contactlensspecialisten, anderzijds door middel van een poster mailing aan de middelbare scholen. Zeiss vertrouwt erop hiermee een bij drage te leveren aan de kwaliteit van het zien bij de jeugd waardoor deze groep veiliger deelneemt aan het ver keer. U kunt voor Zeiss produkten terecht bij opticien John .Moen in Winkelhof 't Loo. nend jaar te worden. Na het vertrek van gewoon door! clubkampioen Ronald Groot naar een andere vereniging is de strijd volledig open. Alle spelers in de top tien van de A-poule zijn zeer aan elkaar gewaagd en het valt dan ook niet te voorspellen wie er in mei '96 met de eer zal gaan strijken. Door de nieuwe competitie- opzet, waarbij pas de tweede helft van het seizoen de belangrijke punten wor den uitgedeeld, spelen ook de vijf die in januari gaan promoveren, volop mee voor het kampioenschap! Oppositie heeft plannen gemaakt om eeii nog sterkere vereniging te worden; er staan trainingen en lessen op het pro gramma, dit om de extern spelende teams weer naar hogere divisies te lei den! Zoals gebruikelijk wordt er op de eerste avond weer een gezellige variant op het schaakspel georganiseerd waarbij een ieder er weer een beetje in kan komen. Denkt u 'Ik heb eigenlijk altijd al eens regelmatig en serieus een partijtje wil len schaken' schroom dan niet en bel onze secretaris voor informatie of kom op dinsdag 5 september naar het Open Huis boven Winkelhof 't Loo om de sfeer te proeven. Voor informatie: C. van Etten, telefoon 333543. HEILOO - Donderdag wordt het met een receptie gevierd: het 25-jarig jubi leum van de heer RA.M. van Kempen als algemeen directeur bij de Rabobank Heiloo-Limmen. Hij is er zelf beschei den over: „Ik vind het leuk hoor, dat het wordt gevierd. Maar het moet er niet op lijken dat dit een afscheid is. Ik ga ïn zijn stijlvolle kantoor vertelt hij over zijn loopbaan bij de bank. Vanaf 1965 werkte hij in Haarlem in de vervan- gingsdienst, tot hij in 1970 directeur kon worden van de Coöperatieve Boeren leenbank aan de Westerweg in Heiloo. Daar heeft Van Kempen vier jaar boven de bank gewoond. In 1975 kwam het, alleen in Heiloo, tot een fusie van de Raiffeisenbank met de Boerenleen bank, waaruit de Rabobank ontstond. Van Kempen vormde met de heer Stasse de directie, tot deze in 1988 met pensioen ging. Van Kempen was toen alleen directeur, tot in 1983 na een tweede fusie, ditmaal van Rabobank Heiloo en Rabobank Limmen. Nu vormt hij met de heer Admiraal het bestuur van de drie kantoren: twee in Heiloo en één in Limmen. Het is tijdens het gesprek goed te mer ken dat Van Kempen veel aandacht heeft voor de contacten tussen mensen. Hij vertelt dat hij het belangrijk vindt dat er in een bestuur op goede voet met elkaar gewerkt wordt. „En ik vind het van groot belang dat de mensen die hier werken het naar de zin hebben. Het is de eerste doelstelling dat de leden en relaties van de bank goed bediend wor den. De zestig mensen in de drie kanto ren houden dit voor ogen en zijn goed gemotiveerd. En ik besef dat de directie nergens is, zonder goed personeel." Vrije tijd Voortkomend uit zijn functie bij de bank, wordt Van Kempen vaak gevraagd voor bestuursfuncties bij ver enigingen. Zo is hij een paar jaar bestuurslid geweest van de Scouting, acht jaar penningmeester en bestuurslid van de muziekschool en sinds zeven jaar in diezelfde hoedanigheid bij het Rode Kruis. Verder is hij voorzitter van de Vereniging Directeuren van Rabobanken, regio Alkmaar. En in de tijd die dan nog overblijft, gaat Van Kempen graag op reis met zijn vrouw, die in het onderwijs werkt. Ze trekken er met de caravan op uit in Europa, maar nemen ook af en toe het vliegtuig om naar verdere bestemmin gen af te reizen. Daarbij gaat het hem vooral om de totaal andere, zoals hijzelf zegt 'completere', natuur. Ze zijn net een paar weken terug van een drie weekse reis door Australië. Op het moment van het gesprek weet Van Kempen nog niet dat er een recep tie komt. „Normaal ben ik altijd betrok ken bij het organiseren van feestjes," vertelt hij. „Nu ben ik er helemaal bui tengelaten. Maar ik vang weieens wat op in de gang, en ik denk toch dat er iets op stapel staat..." Hij lacht: „Ik hoop dat het niet te gek wordt, maar ik vind het ook wel leuk hoor!" HEILOO - Ondersteund door de Openbare Bibliotheek Heiloo organi seert de Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onderwijs sinds enige jaren cursussen kunstgeschiedenis. De cursussen zijn een groot succes. Op 27 september start het nieuwe seizoen. Het cursusprogramma in Heiloo bestaat uit een Overzichtscursus Kunstgeschie denis, Hoogtepunten uit de Kunstgeschiedenis, Van Breitner Tot Marte Röling, en Symboliek in de Kunst II. Naast deze cursussen kunnen belangstellenden zich ook apart inschrijven voor excursies naar Maastricht en Luik. Op veler verzoek organiseert de Vrije Academie ook een aantal kunstreizen. De kunstgeschiedenis mag zich nog steeds verheugen in een sterk groeiende belangstelling. Het publiek wil meer weten over de achtergronden van de kunstgeschiedenis en niet alleen maar vrijblijvend kijken naar kunst. Men wil leren waarom een bepaald kunstwerk er nu juist zo uit ziet en wat de beweeg redenen van de kunstenaar zijn geweest. De Vrije Academie is een stichting zon der winstoogmerk en biedt het in kunst geïnteresseerde publiek de kans om op een toegankelijke en plezierige manier kennis te maken met de geschiedenis van de kunst. De cursussen hebben geen elitair karakter en voor deelname zijn geen diploma's vereist. Het is de opzet om kwalitatief degelijke en wetenschappelijke verantwoorde cur sussen te geven, die evenwel toch voor iedereen toegankelijk en begrijpelijk zijn. De cursussen starten vanaf 27 septem ber in het Open Huis te Heiloo. Inschrijven dient te geschieden via het aanmeldingsformulier in het program maboekje. De inschrijvingen worden behandeld op volgorde van binnen komst. Het gratis programmaboekje met het volledige cursus- en excursie aanbod is af te halen bij de Openbare Bibliotheek of aan te vragen bij de Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onderwijs, telefoon: 020-6655950. HEILOO - Iedereen weet hoe belang rijk vitaminen en mineralen zijn voor de gezondheid. In Nederland wordt dan ook in toenemende mate gebruik gemaakt van voedingssupplementen. Onderzoek heeft aangetoond dat meer dan 70% van alle Nederlandse huisge zinnen wel eens een voedingssupple ment gebruikt. Voedingssupplementen omvatten vitaminen, mineralen en krui den. Slechts een evenwichtig voedingspa troon kan voor een groot deel in de behoefte van essentiële voedingsstoffen als vitaminen en mineralen voorzien. Echter, wij leven vaak onregelmatig en nemen weinig tijd voor een rustig maal. Eenzijdig en ook industrieel bereide voeding nemen een steeds grotere plaats in ons voedselpakket in. Bovendien zorgen de verontreinigde lucht en onze gehaaste samenleving voor een snellere verstoring van ons afweermechanisme, waardoor we meer vitaminen en mineralen nodig hebben. Meteen vanaf de introductie van voe dingssupplementen bij de Hema -dat was in september 1994 met 61 vitami nen, mineralen en kruidenpreparaten- zijn er tal van vragen ontstaan van con sumenten die er meer over willen weten. Dat is de reden waarom Hema het boekje 'Gids voor vitaminen en mineralen' heeft laten ontwikkelen, dat vanaf 6 september in alle Hema's te koop is. Het is een prettig en leesbaar boekje geworden over de werking van voedingssupplementen, de benodigde hoeveelheden, mogelijke tekorten, tabellen en doseringen. ALKMAAR - Taleninstituut De Wester heeft goed nieuws. Het instituut heeft er voor komend jaar een flinke ruimte bij gekregen. Dat betekent meer parallel- groepen, een nog gevarieerder cursus aanbod en genoeg ruimte voor privéles- sen, nu ook in de avonduren. De biblio- theek/audiotheek/videotheek en de administratie passen nu in het gebouw zelf en worden in de komende maanden overgebracht. Doordat de nieuw verworven ruiipte vrijwel identiek is aan de reeds bestaan de, behoudt het instituut zijn unieke sfeer. De leskamers zijn een prettige entourage waar de kleine groepen zich niet verloren voelen en elke cursist tot zijn recht komt, welke cursus hij of zij ook doet: Frans, Engels, Duits, Spaans, Italiaans, Portugees, en Nederlands voor anderstaligen. Er zijn zes verschillende instapniveaus, van beginners tot zeer gevorderden. Er zijn cursussen in de avond en overdag. Tijdens het Open Huis kan iedere geïn teresseerde komen kennismaken met het instituut, de docenten en de lesme thoden. Heeft u twijfels of een bepaalde cursus geschikt voor u is: kom praten met de docent en laat u adviseren. Het Open Huis wordt gehouden op zater dag 2 september van 13.Q0 -16.00 uur en op woensdag en donderdag 6 en 7 sep tember van 19.00-21.00 uur in het cur suscentrum aan het Ruusbroechof 37 in Alkmaar, telefoon 072-5405543. HEILOO/ALKMAAR - In Europa spreken maar liefst 62 miljoen mensen Frans als moedertaal. U ontmoet hen voornamelijk in Frankrijk, België, Zwitserland en Luxemburg. Bovendien is in het contact met de Balkan het Frans van vitaal belang. Aan het op peil houden en het opfrissen van eerder verworven kennis van de Franse taal, maar zéker ook aan het aanleren van de eerste beginselen ervan, draagt de Alliance Francaise Alkmaar in onze regio een belangrijk steentje bij. Het cursuscentrum, dat in Alkmaar en in Heiloo aktief is, biedt een uitgebreid scala aan taalcursussen, waarin elke geïnteresseerde iets naar zijn gading zal vinden. Extra interessant is, dat de Alliance Francaise veel tijd, geld en energie steekt in het culturele programma: Frans leren beperkt zich hier niet tot de taal alléén. Het programma van evene menten mag indrukwekkend en qua niveau zowel als presentatievorm beslist gevarieerd genoemd worden. Als u vindt dat uw inspanningen om Frans te leren recht hebben op bekwa me en inspirerende leiding, zult u bij de Alliance Francaise Alkmaar aan het goede adres zijn. Elders in dit blad treft u een advertentie van de Alliance Francaise Alkmaar aan, waarin u nade re informatie vindt. HEILOO - Begin januari 1996 gaan de deuren open van de particuliere peuter speelzaal Het Ballonnetje aan de Werkendelslaan. Het initiatief gaat uit van Uschi Koster en Silke Lange, die al druk bezig zijn met de organisatie en inrichting van Het Ballonnetje. Kinderen van tweeënhalf tot vier jaar kunnen binnenkort in Het Ballonnetje terecht voor een leuke en gezellige speelochtend. Het wordt heel knus. De groep bestaat uit ongeveer twaalf kin deren, dus een vrij kleine groep. Het voordeel hiervan is dat je méér met de kinderen kunt doen en méér aandacht aan elk kind kunt besteden. Geïnteresseerde ouders kunnen voor meer informatie contact opnemen met Uschi Koster, telefoon 332616. Het is ook mogelijk telefonisch een afspraak te maken voor een gesprek met de leid sters. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. HEILOO - Aan de Universiteit van Amsterdam is Rick de Waard op 22 augustus afgestudeerd voor het docto raal examen medische biologie. ALKMAAR - De Kamer van Koophandel start eind september weer met de cursussen Commercieel Engels, Frans, Duits en Spaans. Deze cursussen zijn helemaal gericht op het praktische gebruik van de vreemde taal in het zakelijk verkeer. Het handelsverkeer wordt nog steeds internationaler. Steeds meer bedrijven richten zich op export/import. Dat maakt scholing op het gebied van talen kennis des te meer noodzakelijk. Op school verworven kennis is niet vol doende. De praktijk wijst dat uit. Voor succesvol zakendoen over de grens is het eerste vereiste dat de communicatie goed verloopt, zowel mondeling als schriftelijk. Daarom organiseert de Alkmaarse Kamer van Koophandel, zoals meer Kamers in Nederland, com mercieel gerichte cursussen Engels, Frans, Duits en Spaans. In de cursussen worden die vaardigheden aangeleerd die in een contact met een buitenland se handelspartner van belang zijn. Er wordt vanzelfsprekend aandacht besteed aan de spreek- en schrijfvaar digheid, maar ook aan de handelstermi nologie en de sociaal-economische ach tergronden van het taalgebied. Alle cursussen bestaan uit 30 wekelijk se lesavonden van twee uur en worden gegeven in Alkmaar. Zij leiden op voor internationaal erkende certificaten van buitenlandse Kamers van Koophandel. Voor informatie en aanmelding kan men contact opnemen met de Kamer van Kooohandel. telefoon 072-195700. Gemeente Heiloo Afdeling sociale zaken. Spreekuren: iedere werkdag van 8.30- 12.00 uur, tel. 313131. Maatschappelijk werk: maandag t/m donderdag 8.30-12.00 uur, tel. 313184. Indicatiecommissie Heiloo Aanvragen voor huisvesting in een ver zorgingshuis, zorgwoning, alarmering en warme maaltijden dienen te worden gericht aan de Indicatiecommissie Heiloo, p/a afdeling Sociale Zaken, Raadhuisplein 1, Heiloo, t.a.v. A.Th. Dëlleman (tel. 072-313184). Spreekuur: maandag t/m donderdag 8.30-12.00 uur. Voorzieningen Gehandicapten Voor vragen over rolstoelen, wonin gaanpassingen en vervoer- voorzieningen in het kader van WVG: afdeling Sociale Zaken, D. Bruijn, tel. 313188. PLANpraktijk Consument en Huishouding Hulp bij vragen en/of problemen op financieel gebied; budgetvoorlichting en schuldhulpverlening. Spreekuur vol gens afspraak op het adres: afdeling Sociale Zaken, Raadhuisplein 1, Heiloo. Telefoon: 313198. Regionale Thuiszorg Gezinsverzorging, praktische thuishulp, dagverzorging en intensieve thuiszorg: Nassaulaan 30, 1815 GL Alkmaar, tel. 072-127066. Telefonisch spreekuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.30 uur. Alarmnummer: 072-619818. Centrum voor Wijkgerichte Functies in de Schalm Voor informatie, advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55- plussers. Hoog en Laag 32; openingstij den: maandag tot en met vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur. Telefonisch bereik baar van 9.00 tot 17.00 uur, tel. 338704. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening (R.I.M.A.) Heiloo: Slimpad 16, tel. 330984. Spreekuren maandag, woensdag en vrij dag van 9.00 tot 10.00 uur. Limmen: Middenweg 26a, tel. 02205- 1250. Spreekuur donderdag, 14.00 tot 15.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belangeloos de helpende hand wil bieden. Inlichtingen: ma., wo. en vr. tel. 334383; di. en do. tel. 332156. Bellen tussen 8.30- 9.30 uur. Bij geen gehoor: tel. 330455. Ziekenfonds/Univé Voor vragen of advies: kantoor aan de R. van der Weijdestraat 1, Alkmaar, tel. 072-277277. Patiënten Belangenbureau Spreekuren: dinsdag 9.30-11.30 uur en donderdag 13.30-15.00 uur, tel. 072- 114147. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens dag en nacht bereikbaar: tel. 072- 613614. Vragen over AIDS? Bel gratis de AIDS Infolijn: 06 - 0222220 op werkdagen van 14.00 - 22.00 uur. Hiv-geïnfecteerden en betrokkenen bellen de Hiv-Pluslijn: 020 - 6850055. Unie van Vrijwilligers Heiloo De UW helpt waar nodig is: vriend schappelijk contact, luisterlezen, socië teit, bingo, thee schenken, ziekenhuis begeleiding, watergymnastiek, huiska merproject en dagverzorging. Helpt u de UW helpen. Bel voor informatie: mw. W.P. Klamer, tel. 02205-4112. Kantooradres: Stationsweg 92C, 1852 LN Heiloo. Rode Kruis Heiloo Rode Kruis-gebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 333399. Secretariaat: ir. J.H. Brinkhorst, Maas Geesteranusweg 20, 1851 BP Heiloó, tel. 332545. Welfare: mevr. S. Louweret-Huizenga, Goodeslaan 24, 1852 ET Heiloo, tel. 334467. Speel-o-theek regio Heiloo: Slimpad 16c, Heiloo, tel. 333399. Openingstijden: donderdag 15.00-17.00 uur, zaterdag 10.00-12.00 uur. Telefooncirkels: mw. J.C. Gankema, Boswinde 3, 1852 XE Heiloo, tel. 330161. Vakantiewerk: mw. A.G. Vonk-van Steenis, De Laghe Weijdt 62, 1851 SM Heiloo, tel. 332620. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het wel zijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of verpleeg huis. Sekr.: RUnxputteweg 20, Heiloo, tel. 02205-1922. Rolstoelbus Heiloo Inlichtingen en afspraken: tel. 333695. De Rolstoelbus is dagelijks beschik baar. Vluchtelingenwerk Heiloo Contactadres: dhr. A. Haanstra, afdeling Sociale Zaken, gemeente Heiloo. Bank: Amrobank, rek.nr. 45.38.84.164 (giro van de «bank: 2162), t.n.v. Vluchtelingenwerk Heiloo. Senioren Info Centrum Westerweg 284, 1852 AS Heiloo, tel. 331297. Op werkdagen van 9.00-12.00 uur. Inlichtingen: mw. I. Tamis. Informatie over voorzieningen en mogelijkheden voor senioren. Stichting Ouderenwerk Heiloo Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 331297. Activiteiten overdag: sport, creatief, talen, educatief. Ontwikkeling en ondersteuning. Dienstverlening: Graag Gedaan, coör dinator J. Bruijn, tel. 333921, b.g.g. C. van Ginkel, tel. 334133; Vrijwilligers Vervoer, tel. 331390;Tafeltje Dekje, aan vragen tel. 313183. Alg. Ned. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsacti viteiten en culturele bijeenkomsten voor 50+ in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: secretariaat J. de Boer, Westerweg 46, 1851 AC Heiloo, tel. 121058. Kath. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsacti viteiten, educatieve en culturele bijeen komsten in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: B. Oud (voorz.), Torenlaan 31, 1851 TA Heiloo, tel. 332105, of mw. A. Schaap-Kamper (secretariaat), De Driestal 40,1852 RC Heiloo, tel. 331134. Alg. Ned. Invalldenbond Bond van gehandicapten en arbeidson geschikten. Secr.: Asterstraat 13, 1815 XP Alkmaar. Contactpersoon De Egmonden: P. Kool, tel. 02206-4866. Contactpersoon Heiloo/Limmen: A. de Haas, tel. 332328. WAO-AAW Groep Heiloo e.o. Activiteiten in 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. Tevens spreekuur na tel. afspraak: mw. Braids, tel. 331840. FNV Info-team Heiloo-Limmen Spoed-informatie: tel. 02205-1608 of 02206-5397. Bouw- en Houtbond FNV Heiloo Spreekuur iedere maandag van 19.00 tot 20.00 uur óp het adres Holleweg 92 te Heiloo Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 338536. Spreekuur: elke eerste dinsdag van de maand van 19.00-20.00 uur (met uitzon dering van de maanden juli en augus tus). Technische dienst: tel. 330430. Bereikbaar op werkdagen van 9.00- 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo, tel. 330670. Openingstijden: Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag HEILOO - Op donderdag 7 september gaat de jubilerende Heilooër schilder vereniging Tintoretto weer van start in haar atelier De Hofdijk, Mariënstein 178. De kunstschilder en artistieke lei der Cees Broersen beschouwt dan het vakantiewerk van leden. De avond begint om 19.30 uur. Nieuwe leden kun nen kennismaken met de artistieke begeleiders en tevens de nodige infor matie bekomen voor hun instructie. Als jubileumpakket heeft Tintoretto naast de wekelijkse verenigingsavon den de volgende en alleen voor leden toegankelijke instructies: Maandag aquarel (masterclass) start 9 oktober van 9.30-12.00 uur. Maandag olieverf (masterclass) start 2 oktober van 9.30-12.00 uur. Maandag basistech nieken (beginners en gevorderd, start 11 september van 19.30-22.00 uur. Maandag basistechnieken (beginners en gevorderd, start 18 september van 19.30-22.00 uur. Dinsdag olieverf (masterclass), start 12 september van 9.30-12.00 uur. Dinsdag aquarel (masterclass), start 19 septem ber van 9.30-12.00 uur. Dinsdag basis technieken (beginners en gevorderd.), start 12 september van 19.30-22.00 uur. Dinsdag olieverf (beginners en gevor derd.), start 19 september van 19.30- 22.00 uur. Woensdag: etsen en houtsnede (begin ners en gevorderd.) start 20 september van 9.00-12.00 uur. Alle instructies bestaan uit 15 bijeen komsten om de 14 dagen. Hier betekent Masterclass: zwaardere en ingewikkel dere opdrachten en technieken, dus voor .verder-gevorderden. Donderdag avond verenigingsavond iedere week vrij werken, van september t/m juni van 19.30-22.00 uur. Stillevens waarbij elke maand een verse bloemenruiker. Naar behoefte staat een stilleven 2 a 3 weken. Iedere week portretmodel en de derde donderdag in de maand naaktmodel. Naast deze aktiviteiten organiseren wij ook nog een hele reeks schilderevene menten op binnen- en buitenlokatie. Al deze zaken zijn verzameld in een jaar agenda welke voor u beschikbaar is bij het begin van het schilderseizoen. Wilt u kennismaken met Tintoretto of moge lijk lid worden voor het komende sei zoen neem dan contact op met secreta ris Adriaan Zoon, telefoon 331191, 10.00-12.00 14.00-20.30 14.00-16.00 10.00-12.00 14.00-20.30 10.00-12.00 14.00-20.30 10.00-12.30 Uitleenpost De Loet, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geo pend op dinsdag en vrijdag van 9.30- 11.30 uur. Uitleenpost Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 9.30- 11.30 uur. VVV Heiloo Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, Postbus 5,1850 AA Heiloo. Hoofdinformatrice: mevr. A. de Moor, Nijverheids- weg 11, Heiloo, tel. 072-333719. Peuterspeelzalen in Heiloo Opgave-formulieren en informatie boekjes zijn verkrijgbaar bij de peuter speelzalen: Brammetje en Olleke, Mariënstein 179, De Teddybeer, Slimpad 16b en Pippeloentje, De Hucht 2a. Verdere inlichtingen bij het inschrij vingssecretariaat: Lida de Vries- Wagenaar, telefonisch bereikbaar uitl- suitend op dinsdag en donderdag tussen 9.00 tot 10.00 uur via tel. 072 333673. St. Peuterspeelzaal in Plan Oost Peuterspeelzaal Pino, in de Benedictusschool, Hasebroekweg 21. Opvang van peuters in 2 groepen: maandag- en donderdagochtend dins dag- en vrijdagochtend. Voor nadere informatie: mw. M. Konijn-Oudhuis, tel. 072-400186. Oppasdienst Tarieven: 3,00 per uur; na 24.00 uur 4,00. Contactadres (uitsluitend telefo nisch tussen 12.30 en 13.30 uur): 072- 331253 (niet op dinsdag); b.g.g. mw. Plat, tel. 072-34Ö475. Kinderdagverblijf Heiloo Voor hele en halve dagopvang, naschoolse opvang en gastouderop- vang. Inlichtingen: tel. 072-338950. Opvoedtelefoon Telefonisch spreekuur voor ouders van kinderen tot 18 jaar. Bereikbaar op maandag en donderdag van 10.00-12.00 uur: 072-270330. Adviesbureau NCPN Adviezen op sociaal en maatschappelijk gebied; p/a De Kandelaar 31,1852 KG Heiloo. tel. 072-334588; spreekuur na telefonische afspraak. Stichting Whiplash Patiënten Contactpersoon Noord-Holland: mw. A.M. Heijstra-Valkering, Breedelaan 69,1851 MB Heiloo, tel. 072-332344. Vrijwilligers Vacaturebank Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 331297. Spreekuur elke eerste vrijdag van de maand en volgens afspraak (ev. ook 's avonds), tel. 337410, L. van der Poll.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 14