l a GEMEENTE HEILOO SLUIT 1994 AF MET POSITIEF SALDO UITMARKT HEILOO 1995 OP ZATERDAG 2 SEPTEMBER A.S •1 Verzoek hogere waarde geluidsbelasting Openingstijden 't Beestenboetje Wet geluidhinder Voor alle vragen over ouderenzorg INTEKENBQN GEDENKBCjEJL HE1LQQ UiM Avondopenstelling gemeentehuis Verleende collectevergunning Ingediende bouwaanvragen PAGINA 4 UITKIJKPOST - 30 AUGUSTUS 1995 .sag I HEILOO Rekening in één oogopslag 1994 beschikbaar De rekening in één oogopslag 1994 (RIEO) van de gemeente Heiloo is uitgebracht. De aparte rekening van het gemeentelijk grondbedrijf en de gemeenterekeninghet huishoudboekje van de gemeentezijn op 17 augustus ji. besproken in de raadscommissie voor Bestuurszakendie is belast met het onderzoek van de rekeningen. De accountant heeft de rekeningen ook gecontroleerd. Raadsvergadering Met deze rekeningen legt het college van bur gemeester en wethouders verantwoording af aan de gemeenteraad. De rekeningen worden met de RIEO ter vast stelling aangeboden in de raadsvergadering van 4 september 1995. Deze vergadering is openbaar, ledereen is dus van harte welkom. Na de raadsvergadering moeten de rekenin gen volgens de Gemeentewet, vóór 15 september a.s. worden aangeboden aan de Provincie. Positief saldo Het financiële resultaat van de gemeentereke ning is een voordelig saldo van 52.000,-. Het resultaat/saldo was in de loop van 1994 geraamd op een tekort van rond 165.000,-, maar bij de tusentijdse rapportages was al aangegeven, dat door onder meer het later uit voeren van diverse investeringen, behalve vooi het grondbedrijf, het jaar 1994 hoogstwaar schijnlijk ongeveer met een nulsaldo zou wor den afgesloten. Op de totale rekening van 51.000.000,- is het saldo van rond 52.000,- dus slechts een afwijking van 0,1%. Het saldo wordt gestort in de reserve nader te bepalen bestemmingen en is te beschouwen als een incidentele meevaller. In de RIEO is kort en bondig aangegeven waar interessante verschillen, zowel plus als min, zijn opgetreden. In de onlangs vastgestelde voorjaarsnota en het meerjarenbeieidsplan is met de te ver wachten effecten, die wel structureel doorwer ken in de komende jaren, al rekening gehou den. Grondbedrijf Het grondbedrijf met een aparte begroting en rekening, omdat grondexploitaties buiten het normale huishoudboekje van de gemeenten vallen, heeft een positief saldo van afgerond 1.300.000,-. Dit wordt toegevoegd aan de afzonderlijke reserve van het grondbedrijf. Het saldo is vooral ontstaan door het positief afsluiten van deelplannen in Ypestein. Om eventuele toekomstige tegenvallers op te kunnen vangen, moet er een reserve aanwezig zijn als zogenaamd weerstandsvermogen. In het verleden zijn er ook wel eens deelplannen geweest die met verlies zijn afgesloten. De rente- en economische ontwikkelingen zijn nu eenmaal sterk wisselend en bepalen groten deels de uitkomsten. Door de gemeenteraad is inmiddels wel beslo ten om de reserve van het grondbedrijf niet te laten stijgen boven 2.000.000,-, zodat de komende jaren verwacht mag worden, dat het grondbedrijf bedragen in de gemeentekas (reserve) zal storten. De winst uit het grondbedrijf is dan ook één van de mogelijkheden om een deel van de kortingen op de rijksuitkering uit het gemeen tefonds, zoals die in de komende kerntaken discussie/heroverwegingsoperatie een belang rijke rol spelen, op te kunnen vangen. RIEO De rekeningen, zoals die volgens de voor schriften bestaan uit gedetailleerde verant woording met uitgebreide specificaties en bij lagen, worden de laatste jaren in Heiloo ver taald en samengevoegd in een RIEO. Deze RIEO is een moderne vorm van verslag legging met de bedoeling de rekeningen voor zowel de raadsleden als de bevolking beter leesbaar en toegankelijk te maken, door in hoofdlijnen de belangrijkste zaken aan te geven. Naast financiële cijfers zijn er ken- en presta tiegetallen opgenomen die een relatie leggen tussen het geld en wat er mee wordt gedaan. De RIEO is gratis af te halen bij de balie van het gemeentehuis. De rekeningen van het grondbedrijf en de gemeenterekening 1994 zijn ter inzage gelegd en eventueel in onderdelen verkrijgbaar tegen betaling van de in de legesverordening opge nomen bedragen. Voor informatie kunt u bellen met de heer IV. Knaap, telefoon 072-313 150. Burgemeester en wethouders van de gemeen te Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn een verzoek in te dienen bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland voor de vaststelling van een hogere waarde ingevolge de Wet geluidhinder, in verband met de verbouw van het voormalig postkantoor tot zes appartemen ten op perceel Heerenweg 75. De toegestane geluidbelasting van 50 dB(A) op de uitwendige scheidingsconstructie van de woning zal, vanwege de Heerenweg, met 3 dB(A) worden overschreden. Het ontwerp-verzoek voor de vaststelling van een hogere waarde ligt met de bijbehorende stukken, met ingang van 30 augustus a.s. gedurende twee weken ter inzage op het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, bij de afdeling VROM (kamer 110). Gedurende de termijn van terinzagelegging van dit ontwerp-verzoek kan een ieder ten aan zien hiervan schriftelijke opmerkingen indienen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Tevens wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om op dinsdag 5 september 1995 om 10.00 uur tijdens een openbare zitting in het gemeentehuis opmerkingen te maken ten aan zien van het ontwerp van het verzoek. Het dierenparkje en 't Beestenboetje in het gemeentebos zijn op de volgende dagen en tijden geopend: - iedere woensdag van 13.00 - 16.00 uur - iedere eerste zaterdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 15.00 uur. Burgemeester en wethouders van de gemeen te Heiloo maken bekend, dat zij in opdracht van de Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer een inventarisatie hebben gemaakt van woningen, die op 1 maart 1986 een geluidsbelasting ondervonden van 65 dB(A) en hoger ten gevolge van het wegverkeer en/of het railver keer. Deze woningen komen vóór 2002 in aanmer king voor een rijksbijdrage voor gevelisolatie. De woninglijst ligt vanaf 27 juli 1995 tot en met 7 september 1995 elke werkdag van 08.00 tot 12.30 uur (en van 13.30 tot 17.00 na telefonische afspraak) ter inzage op het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling VROM, kamer 110. Belanghebbenden kunnen gedurende deze periode hun zienswijze over de woninglijst schriftelijk of mondeling naar voren brengen. Schriftelijke reacties dienen te worden gericht aan burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA HEILOO. Voor mondelin ge reacties kunt u telefonisch contact opne men met de heer C. Besseling, tel. 072 -313 224. Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.30 -11.30 uur ma-vrij*. Telefonisch bereikbaar 09.30 -17.00 uur. Telefoon: 338 704. INTEKENING GEDENK BOEK HEILOO! Op 7 november 1995 (Willibrordusdag) vindt de feestelijke aanbieding plaats van het boek Heiloo voor en na Willibrord. Dit boek verschijnt ter gelegenheid van het feit, dat het in 1995 dertien eeuwen geleden is, dat Willibrord in Rome tot bisschop der Friezen werd gewijd. Algemeen wordt aangenomen, dat de missie van Willibrord geleid heeft tot de stichting van de kerk te Heiloo. Heiloo voor en na Willibrord is geschreven voor een brede lezerskring: de inwoners van Heiloo en andere belangstellenden in plaatse lijke geschiedenis. In het boek, waaraan een twintigtal schrijvers heeft meegewerkt, vindt u een scala van onderwerpen over de geschie denis van Heiloo, van de prehistorie tot de tegenwoordige tijd. Naast een leesboek is Heiloo voor en na Willibrord ook een kijkboek. Het is rijk geïllus treerd en bevat veel nog niet eerder gebruikt beeldmateriaal, zoals afbeeldingen van kaar ten, tekeningen en portretten. Kortom, Heiloo voor en na Willibrord is een mooi verzorgd en prettig leesbaar boek, een aanwinst voor iedere Heilooër met interesse voor de historie van zijn of haar woonplaats. Het boek heeft een omvang van ca. 200 pagi na's en is gebonden in een linnen band met stofomslag. Het formaat is 21 x 28 cm staand. De helft van de talrijke illustraties is uitgevoerd in kleur. U kunt zich nu reeds verzekeren van een exemplaar, door gebruik te maken van de mogelijkheid tot intekening. Bij intekening geldt tot 25 september 1995 een speciale prijs van 49,50. De verkoopprijs zal daarna 59,50 bedragen. Als u intekent, wordt uw naam ■desgewenst vermeld in de lijst van intekena ren, die achter in het boek wordt opgenomen. De intekenbonnen kunnen bij de volgende plaatselijke boekhandels worden ingeleverd: - Boekhandel Bruna, Stationsplein 4, tel. 072 - 332 834; - Boekhandel Deutekom, Heerenweg 69, tel. 072 - 331 483; - Boekhandel Bruna/Braam, Winkelhof 't Loo, tel. 072 - 331 004. Haast u zich, want de uitgave is eenmalig en de oplage beperkt! Ondergetekende (Voorletters naam in blokletters) Adres: (in blokletters) Tel maakt graag gebruik van de gelegenheid tot intekening op het gedenkboek Heiloo 1300"Heiloo voor en na Willibrord", en betaalt 49,50 (in plaats van de normale prijs van 59,50) bij het afhalen van het boek. Ondergetekende wenst wel niet met de hierboven ingevulde naam in de lijst van intekenaren te worden opgenomen. i II DatumHandtekening (doorhalen wat niet van toepassing is) Het gemeentehuis is op 4 september 1995 van 18.00 - 20.00 uur geopend voor de inwo ners van Heiloo. De volgende afdelingen zijn open voor het publiek: Burgerzaken Sociale Zaken en Huisvesting Bouw- en Woningtoezicht: - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Indien u graag met leden van de raad en/of van het college zou willen spreken tijdens de avondopenstelling, wordt u verzocht vooraf gaand aan deze avond contact met hen op te nemen. Ter opening van het culturele seizoen in Heiloo wordt zaterdag 2 september a.s. van 10.00 tot 15.00 uur in en rond de bibliotheek Heiloo en winkelcentrum Het Hoekstuk de eerste "Uitmarkt Heiloo" georganiseerd. Deze eerste Uitmarkt Heiloo 1995 zal -hoe kan het ook anders- in het teken staan van "Heiloo 1300". Tijdens de Uitmarkt Heiloo zullen zich meer dan 35 verenigingen presenteren met hun cul turele en educatieve aanbod voor het komend seizoen. De Uitmarkt is er voor iedereen die wil weten wat het culturele leven in Heiloo te bieden heeft of zich wil oriënteren op de mogelijkhe den om binnen Heiloo actief te zijn in de vrije tijd. Op het grasveld voor de bibliotheek staat een podium, waarop een aantal optredens wordt verzorgd. Het programma voor deze optredens is als volgt: 10.00 uur Opening 10.15-10.30 uur Optreden Falkland Toneel 10.45 uur 11.30 uur St. Noordhollands Balletcentrum Heilooër Volksdansgroep Pridini: Open volksdansles 13.30 - 14.00 uur Optreden Stichting Jeugdtheater Heiloo 14.00 - 15.00 uur Concert Fanfare Muziekvereniging "Eensgezindheid" Speciaal voor "de kleintjes" wordt er een kin- derkermis gehouden met onder andere Oud hollandse spelletjes en ponyrijden. Voor wat oudere kinderen leest de kinderboekenschrij ver Hans Plomp voor uit zijn -zich rond Heiloo spelende- boek "Jaya en het orakel". In het winkelcentrum Het Hoekstuk vindt tij dens de markt een tweedehands boekenver koop plaats van zowel afgeschreven biblio theekboeken als van door de Stichting Ouderenwerk Heiloo verzamelde tweede- handsboeken (uw boekenkast opgeruimd, maar waarheen met boeken of platen? Tel.nr. 072 - 331 297). Voor eventuele nadere informatie kunt u con tact opnemen' met de Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo, tel.nr. 072 - 330 670. Collecte Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de hierna ver melde periode: Gezamenlijke Thuisfronten voor de periode van 3 september tot en met 9 september 1995. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voor nemens om vrijstelling te verlenen zullen te zij ner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Termijen 17, K. Verhage.n - plaatsen dakkapel Rector Frederiklaan 9, M.M. Lobeé - vergroten woonhuis Bergeonstraat 9, J. Harmenzon - vernieuwen bijkeuken/berging Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen en positief bevonden mefdingen verleend: Hoogeweg 4, R. Heino - vergroten woonhuis Slimpad 18, Stichting R.K. Schoolbestuur Heiloo plaatsen lokaal bij de St.Radboud-school Kennemerstraatweg 272, Vereniging Natuurmonumenten - plaatsen berging en carport Vredenoord 121, H.H. van Craaikamp-Mulder - vergroten woonhuis Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, tel. 072 - 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de num mers 072 - 313 217 of 313 216. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplan nen voornemens zijn bouwvergunning te ver lenen: Munnickenhof 8 - vergroten woning; Westerweg 21a - bouw woonhuis; Stationsweg 34 - bouw garage. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 31 augustus 1995 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak tel. 072-313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een iede: tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 I 3289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Informatierubriek Zorgcoördinator mevr. Nel Terpstra WOilCil ZOFjJ Op Ü33t Burgerzaken Vergunningen Bouwplannen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 4