Organisatie enthousiast over eerste Uitmarkt Stichting Kinderspeelzalen viert het 25-jarig bestaan r Start vernieuwde Middenstandsopleiding Portrettekenen bij Inzet A en kinderen Demonstratie tegen Franse kernproeven Erik Baart exposeert in de Hema Schitterend besluit zomeravondconcerten Lange Rond adviseert vervroegde najaarsschouw Oogstbrood: aparte vorm Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Hondsbosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Ophalen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptij den: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Pakketten voor Polen Donderdag 14 september kunt u tussen 13.00 en 20.00 uur pakketten inleveren voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Inleveren bij fam. Velthuis, Zeeweg 17, tel. 072-331802. Daar krijgt u ook informatie over verpakken, het gewicht en de kosten. Bij inleveren van een pakket is men verplicht een legiti matiebewijs te tonen. Stichting Doorstroom Stichting Doorstroom verkoopt tweede hands spullen voor een waterproject in Uganda. Als u nog spullen heeft voor de verkoop kunt u contact opnemen met Wil Broersen, 02513-12778 of Ben Schagen, 02513-14957. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Denise Janssen (333094) of Jan Moolhuijsen (334925). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te- herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inleveradres: Wereldwinkel, Stationsweg 105 te Heiloo, maandag 13.30-17.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30-17.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Centrum Willibrord aan de Kennemerstraatweg 464 is iedere eerste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00-16.00 uur. De toegang is gratis. Openbare Bibliotheek Heiloo Maandag 11 september: instructiebij eenkomst van 13.30 tot 15.30 uur. Programma: rondleiding, catalogusuit leg en gelegenheid tot het stellen van vragen. De gehele maand september is er een expositie genaamd 'China; Wereldvrouwenconferentie' over het land China en over de positie van de vrouw in de hele wereld. Bibliotheek Akersloot Tot en met eind september is er in de hal van de bibliotheek een expositie van aquarellen van Tineke Kramer- Pijnappel uit Limmen.Te bezichtigen tij dens openingstijden. Boekverkoop Het Trefpunt In het seizoen 1995/1996 zal iedere laat ste zaterdag van de maand verkoop plaatsvinden in Het Trefpunt. Er is ook een permanente boekverkoop in Het Trefpunt, Westerweg 294, tijdens kan tooruren. Als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u bellen: tel. 331297. Poppentheater Dibbes Poppenvoorstellingen op 16 en 20 sep tember, aanvang 14.30 uur. Jeugdfilm op 23 september, aanvang 19.00 uur. Wilhelminaplein 3, Akersloot. Inlichtingen en/of reserveringen: 02513- 13447. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 10 september is in het Stedelijk Museum, Doelenstraat 5 te Alkmaar, de expositie 'Wie verre reizen doet...' te zien met werk van schilders uit de Bergense School en hun tijdgenoten; openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur. Galerie Amber Tot en met 17 september is er bij Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 te Limmen een expositie met werk van Jan Buys (handgevormde vazen) en Irene Maas (kleuretsen) te zien tijdens de openings uren op donderdag tot en met zaterdag van 14.00-17.00 uur. Expositie in Merlet In restaurant-hotel Merlet, Duinweg 15 te Schoorl is tot en met 25 september een expositie te zien met aquarellen van Jacqueline Vermey. Tennisvereniging Heiloo Van 26 augustus tot en met 10 septem ber vinden op het sportpark aan De Dors de jaarlijkse clubkampioenschap pen plaats. Zondag 8 oktober: racketdag van 10.30 - 15.30 uur. TC Hogedijk Vrijdag: racketavond, aanvang 19.00 uur Evangelische Kringgemeente Zondag om 20.00 uur in het Dorpshuis, Meidoornlaan 10 te Oudorp: lezing/dis- cussieavond 'Ik weet het toch zeker?', o.l.v. Henk Reitsema. De lezing en kof fie zijn gratis. Informatie: Peter Hays, 072-331780. Nederlandse Genealogische Vereniging Maandag 18 september een lezing door G. Harmoen over het onderwerp 'verbo den huwelijken'. Aanvang 19.30 uur in de zaal aan de Hoornse Vaart. Inlichtingen bij J. van Charldorp, 072- 330843 of A.J.C. Boogaarts, 072-126840. Interkerkelijke Vereniging Maandag is er voor alleengaanden vanaf 25 jaar een heerlijk warm en koud buffet in restaurant De Kennemer Prins. Na het buffet wordt de speelfilm First Stone vertoond. Kosten incl. drankje en des sert: f 25,00. Aanvang 19.30 uur. Informatie en opgave: Jos, 072-337282 of Hans, 072-313902. Combattimento Consort Amsterdam Het derde Internationaal Bachfestival wordt zaterdag afgesloten met een con cert in Alkmaar door Combattimento Consort Amsterdam. Met werken van o.a. Biber, Van Wassenaar, Vivaldi en Hellendaal. Plaats: Kapelkerk aan de Laat, aanvang 20.15 uur. Kaarten ver krijgbaar aan de kerk of reserveren op tel. 072-119255. Toegangsprijzen: f 25,00; met CJP/Pas 65+f20,00. HEILOO - Zowel deelnemers, organi satie als publiek toonden zich erg enthousiast over de eerste Uitmarkt Heiloo. Al bij de opening om tien uur waren er zaterdag tientallen mensen aanwezig. Gedurende de gehele dag was er een grote groep geïnteresseerden, wandelend van podium naar podium en langs de kraampjes. Zo'n veertig stands gaven een goed beeld van wat er allemaal te doen is op cultureel en educatief gebied in Heiloo. De theaterverenigingen lieten een voor proefje zien van de stukken die dit sei zoen gespeeld zullen worden. Volksdansgroep Pridini gaf een 'open bare les', waar veel kinderen en volwas senen met plezier aan meededen. Het was ook mogelijk een lesje te volgen bij de Afrikaanse Percussiegroep op het schoolplein, maar dat leek menigeen te moeilijk; een mooi compliment voor de spelers van deze prachtige instrumen ten! Niet alleen de kinderen vonden het leuk op de Middeleeuwse kermis: ook enkele raadsleden maakten van de gelegenheid gebruik om een ritje te maken op een pony. Dat geeft wel aan hoe gezellig en ongedwongen de sfeer was op deze dag. Dit werd versterkt door de optredens van allerlei muziekgroepen, verspreid over diverse podia. Mevrouw Timmer, directeur van de bibliotheek en mede-organisator, vertelt dat alles erg goed gelopen is tijdens deze eerste Uitmarkt. „Wat het succes betreft is er zeker reden voor herhaling. Toch kost zoiets veel geld en tijd, dus of het meteen volgend jaar weer zal plaatsvin den is nog niet zeker. Eerst zullen we deze dag gaan evalueren. Maar zoals gezegd, het was erg gezellig en daarom HEILOO - De Middenstandsavond school Heiloo gaat starten met de nieu we middenstandsopleiding (AOV). Deze opleiding duurt een jaar, en maar een avond per week. Moest een aan staande ondernemer vroeger meedere jaren studeren voor hij een winkel/bedrijf kon beginnen, nu kan hij in een jaar het AOV-diploma behalen. Met dat diploma kan hij nu wel een win kel/bedrijf beginnen. De opleiding AOV bereidt de aanko mende ondernemer optimaal en modern voor op zijn toekomstige taken. Het AOV-diploma is dan ook een must voor iedereen die succes wil hebben in de wereld van ondernemend Nederland. Iedereen, ongeacht leeftijd of vooroplei ding kan aan deze cursus deelnemen. Specifieke voorkennis is niet nodig. Een groot voordeel van deze nieuwe cursus is dat de ciirsist in januari al exa men doet voor twee lesblokken. In juni wordt examen gedaan voor de lesblok ken drie en vier. Geslaagd voor alle vier de lesblokken betekent het AOV-diplo ma op zak. De Middenstandsavondschool Heiloo is al meer dan 30 jaar aktief met de mid denstandsopleiding. Ze gaat nu starten met het cursusjaar '95-'96. De mogelijk heid bestaat nog om in te schrijven. Bent u geïnteresseerd en wilt u meer informa tie, bel dan 072-332768 of 02513-14756. HEILOO - Tijdens de feestweek van winkelcentrum 't Loo kunt u zich op zaterdag 9 september bij Inzet Lijstenmakers laten portretteren. De kunstenaars Marianne Eugster- Boonstra uit Heiloo^ en Ineke Ligtermoet uit Bergen zitten voor u klaar om u en uw kinderen te portrette ren. Er wordt met houtskool en aquarel gewerkt. Voor wie interesse heeft om zich op zo'n originele wijze te laten vast leggen is het raadzaam om bijtijds te komen, want wie het eerst komt, het eerst maalt! Al vanaf f 25,00 kunt u uw portret laten tekenen. Inzet Lijstenmakers, Raadhuisweg 10 (tegenover de Witte Kerk), telefoon 072 336433. Openingstijden: maandag 13.00-18.00 uur, dinsdag t/m donderdag 9.00-18.00 uur, vrijdag 9.00-21.00 uur en zaterdag 9.00-17.00 uur. Veel 'snuffelaars' tijdens de tweedehands boekenmarkt in Het Hoekstuk. ail. Leidsters Guda Schaap en Mies Heijink met de allereerste groep kinde ren van Stichting Kinderspeelzalen op het Foresters-terrein. HEILOO - Op 9 september 1995 viert de Stichting Kinderspeelzalen Heiloo haar vijfentwintigste veijaardag. Voor de peuters worden er in de week van 11 september allerlei feestelijke activitei ten georganiseerd. De geschiedenis van de peuterspeelza len in Heiloo kenmerkt zich door een enorme groei van het aantal groepen, en een flink aantal verhuizingen. De aller eerste groep werd ondergebracht in de kantine van voetbalvereniging De Foresters, de leidster van het eerste uur waren Guda Schaap en Mies Heijink (zie foto). De belangstelling groeide en in oktober 1972 kon er een tweede groep gestart worden. De peuters speel den in het toenmalig Open Huis in de oude Nicolaas Beetsschool. Deze groep verhuisde in september 1973 naar de kleuterschool aan de Kerkelaan. De peuterspeelzaal van de Foresters- kantine verhuisde in 1976 naar de kleu terschool aan 't Veld, waar later de muziekschool ?ou worden gebouwd. In deze ruimte kan nog een groep peuters terecht. Het werd tijd om de groepen namen te geven: Brammetje en Olleke aan 't Veld, en De Teddybeer aan de Kerkelaan. Het oude scholencomplex aan de Pastoor van Muyenweg wordt in mei 1979 het onderkomen voor Brammetje en Olleke. Na een periode van stilstand, groeien de wachtlijsten eind jaren '80 weer en kunnen er bij deze lokatie binnen twee jaar nog twee groepen gestart worden. In april 1990 zetten bestuur en leidsters zich in voor de verhuizing van De Teddybeer naar het Slimpad, gevolgd door de verhuizing van Brammetje en Olleke naar de oude kleuterklassen van de Hofdijkschool in Mariënstein Tijdens de Uitmarkt kon bij allerlei kraampjes informatie worden verkre genzoals hier van de Volksuniversiteit Alkmaar. zeker de moeite waard om over herha ling na te denken." Mevrouw Timmer maakte ook meteen van de gelegenheid gebruik om de vrijwilligers te bedanken, die er mede voor hebben gezorgd dat de m dag zo prettig is verlopen. PerSpGCtlGl VÖOP OUUGfS HEILOO - Pubers: ze worden zo anders. Kinderen op de basisschool: hebben ze problemen? Kleuters: ze kun nen al zoveel, maar zijn soms zo bang. Peuters: de wereld ontdekken en toch grenzen stellen. De komende maanden organiseert de Pedagogische praktijk Perspectief in Heiloo vier avonden voor ouders en verzorgers van kinderen van verschillende leeftijden. De orthopedagoog mevrouw drs. Atie Visser vertelt op die avonden het een en ander over het gedrag van kinderen en de problemen die dat kan geven voor ouders en verzorgers. Vaak levert dat genoeg vragen en gespreksstof op om tot een uitwisseling te komen over de aanpak van bepaalde problemen. De avonden worden georganiseerd in het Open Huis in Winkelhof 't Loo, tel kens op woensdag van 20.00 tot 21.45 uur. Op 27 september over pubers, op 15 november over basisschoolkinderen, op 17 januari over kleuters en op 13 maart over peuters. Alle leeftijden komen aan bod, dus elke ouder of verzorger kan een keus maken. Wilt u meer informatie -over deze avonden dan kunt u bellen naar de Pedagogische praktijk Perspectief: 072-336926. I Gemeente Heiloo Afdeling sociale zaken. Spreekuren: iedere werkdag van 8.30- 12.00 uur, tel. 313131. Maatschappelijk werk: maandag t/m donderdag 8.30-12.00 uur, tel. 313184. Indicatiecommissie Heiloo Aanvragen voor huisvesting in een ver zorgingshuis, zorgwoning, alarmering en warme maaltijden dienen te worden gericht aan de Indicatiecommissie Heiloo, p/a afdeling Sociale Zaken, Raadhuisplein 1, Heiloo, t.a.v. A.Th. Delleman (tel. 072-313184). Spreekuur: maandag t/m donderdag 8.30-12.00 uur. Voorzieningen Gehandicapten Voor vragen over rolstoelen, wonin gaanpassingen en vervoer- voorzieningen in het kader van WVG: afdeling Sociale Zaken, D. Bruijn, tel. 313188. PLANpraktijk Consument en Huishouding Hulp bij vragen en/of problemen op financieel gebied; budgetvoorlichting en schuldhulpverlening. Spreekuur volgens afspraak op het adres: afdeling Sociale Zaken, Raadhuisplein 1, Heiloo. Telefoon: 313198. Regionale Thuiszorg Gezinsverzorging, praktische thuishulp, dagverzorging en intensieve thuiszorg: Nassaulaan 30, 1815 GL Alkmaar, tel. 072-127066. Telefonisch spreekuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.30 uur. Alarmnummer: 072-619818. HEILOO - Naast de 400.000 handteke- ningen die Nederlanders hebben gezet Meer dan 1200 Franse wetenschappers hebben Chirac in een petitie opgeroe pen geen kernproeven te nemen in de Stille Zuidzee. Ook duizend weten schappers uit andere landen waaronder 72 uit Nederland ondertekenden de als protest tegen de Franse kernproeven drie Franse „atuurkun- op Moruroa zijn er nog diverse andere oproeP vormen van protest tegen de misdadige opstelling van de regering Chirac. Zo zal er op zaterdag 30 september een grote manifestatie plaatsvinden op de Dam in Amsterdam, aanvang 13.00 uur. Daar de Franse regering zeker vóór 30 september haar fatale plan ten uitvoer zal brengen, is er een noodplan opgezet. Dit houdt in dat wanneer het NOS-jour- naal 's avonds om 22.00 uur bericht dat er een kernproef is gehouden, er de vol gende avond om 19.00 uur demonstra ties zullen plaatsvinden voor het Franse consulaat, Vijzelgracht 2 te Amsterdam en de Franse Ambassade, Smidsplein 1 te Den Haag. digen is opgesteld. Volgens hen zijn de te houden kernproeven absoluut zeker bedoeld om nieuwe kernwapens te tes ten. Kernproeven zijn levensgevaarlijk voor mens, milieu en alle dierlijk leven, ver groten het oorlogsgevaar en zijn zonde van het geld. Verzet u tegen deze nieuwe stap in de wapenwedloop en vergroting van de kans op een kernoorlog. Organisatie: Stop Atoomproeven Moruroa. Informatie: 030- 544276. Gironr. 1612196 t.n.v. A. Prinsen, Den Haag o.v.v. 'Moruroa'. Informatie voor deze regio: Willem Gomes, 072-334588. In 1992 is de vraag naar een peuter speelzaal in de nieuwe wijk Ypestein zo gegroeid dat in het scholencomplex annex wijkgebouw ook ruimte wordt gemaakt voor een peuterspeelzaal, Pippeloentje. In de 25 jaar van haar bestaan is de Stichting Kinderspeelzalen uitgegroeid tot een flinke organisatie die wekelijks ongeveer 200 peuters ontvangt. Dankzij de inzet van de leidsters, vele vrijwilligers en alle bestuursleden, kan in de komende week het 25-jarig bestaan van de Stichting Kinderspeelzalen Heiloo gevierd worden. HEILOO - Na exposities in Galerie 'De Kapberg' in Egmond aan de Hoef en te Zottegem (België) sluit Erik Baart 1995 af met een expositie in de lunchroom van de Hema in Winkelhof 't Loo te Heiloo. Als lid van het Egmondse genootschap Hallem, dat zijn inspiratie vooral in de gelijknamige gemeente vindt, exposeert Baart een aantal dorps gezichten en portretten uitgevoerd in acryl op paneel. Hij is een autodidact die op geheel eigen wijze zijn onderwerpen neerzet met wat betreft kleurgebruik en knipoog naar de Bergense school. Opdeling van zijn compositie in sterke lijnen en vlakken zorgt voor rust en stil te in zijn werk als reactie op jachtige aktualiteit. Later dit jaar zullen ook de overige leden van Hallem en expositie verzor gen in de Hema. HEILOO - Wie denkt dat gitaar en fluit tezamen onvoldoende is om het luiste rend publiek te kunnen boeien heeft het mis. Aan de enigszins teleurstellende opkomst bij dit laatste zomeravondcon cert zou je kunnen afleiden dat een aan tal concertbezoekers dit inderdaad heb ben gedacht. Of is de opening van het hernieuwde winkelcentrum 't Loo een grote concurrent geweest? Voor de echte concert-liefhebber haast niet mogelijk. In ieder geval hebben Martin Meyer (gitaar) en Johanna Hoekman (fluit) bewezen dat de combinatie gitaar en fluit tot een boeiende avond kan leiden. Dat is allereerst te danken aan het ver zorgde samenspel. Het duo is goed op elkaar ingespeeld. En individueel beheersen de musici hun instrumenten uitstekend. Ook de keuze van het programma heeft bijgedragen tot het slagen van deze avond. Ditmaal geen transcripties van Bach en Haendel. Wel onder andere zeer welluidende muziek van Mauro Giuliani. En verder muziek van Ravi Shankar, waarin Indiase en westerse muziek bij elkaar worden gebracht. Ook een moderner werk van Toru Takemitsu (voor altfluit en gitaar) stond op het programma. Boeiend en speels gebracht. Het "slotwoord" was voor Astor Piazzolla. Van deze componist werd zijn "Histoire du Tango" gespeeld. In vier delen wordt door Piazolla de ont wikkeling van de Tango,weergegeven. Ook hierbij lieten de musici horen uit het goede muzikale hout te zijn gesne den. Perfect musiceren maakte dit werk tot een interessant geheel. Een klate rend applaus was de beloning voor deze schitterende muzikale avond. En als dank voor de langdurige en staande ovatie beloonde Martin Meyer en Johanna Hoekmen het publiek op een toegift. Jammer als u dit concert gemist heeft, maar - tip voor de organisatoren - misschien komen deze musici nog wei eens concerteren in de Witte Kerk. Voor de zomeravondconcerten zult u weer moeten wachten op de volgende zomer. Toch hoeft u zich in die tussentijd niet (muzikaal) te vervelen, want ook in het het winterseizoen staan diverse concer ten op het programma. Wij zullen u daar tiidig over informeren. HEILOO - Waterschap Het Lange Rond doet een beroep op land- en huis eigenaren (met landerijen of een erf aan een sloot) om het onderhoudswerk aan sloten al nu aan te pakken, om na de afgelopen droge zomer een goede waterafvoer tijdens te verwachten grote neerslaghoeveelheden te garanderen. Vooral duikers, stuwen en houten peil- scheidingen willen bij plotselinge hevige buien verstopt raken door drijfvuil of losgespoelde plantenresten. Het water schap vraagt daarom vooral aandacht te besteden aan deze kunstmatige 'flessen halzen' in de poldersloten. Bijkomende voordelen voor de betrok kenen zijn, dat zij bij gemechaniseerd slootonderhoud hun werktuigen later niet in drassige landerijen hoeven in te zetten en dat zij ruimschoots voor de officiële najaarsschouw in begin oktober al goeddeels klaar zullen zijn met het verplichte slootonderhoud. Het Lange Rond is zelf al enige weken in de weer om de uitbundige planten groei uit de grote sloten, het hoofdwa tersysteem, te verwijderen. Dit gebeurt met name in die polders met een krappe waterinfrastructuur. Aanvankelijk zijn deze preventieve maatregelen genomen om de polders tijdens de extreem lange droogteperiode van voldoende en vers water te voorzien. Maar wat goed is voor het aanvoeren van water is bij onvoorziene regenval ook goed om het water -in omgekeerde richting- weer af te voeren. Het Lange Rond wil de grillige ontwik kelingen van de natuur niet afwachten en probeert met deze vervroegde schoonmaakmaatregelen eventuele overvloedige regen het hoofd te bieden. Omdat het waterschap zich concen treert op het hoofdwatersysteem, vraagt het de medewerking van alle - zoge naamde - aangelanden, om vroeger dan anders en eerder dan verplicht te begin nen aan hun onderhoud van de meestal kleinere sloten. Bij een vervroegde schoonmaak van de sloten is extra aan dacht voor vissen en andere waterdieren noodzakelijk. Bijvoorbeeld door eerst de ene en later de andere kant van de doot te «ohonen HEILOO - In de drie winkels van brood- en banketbakkerij Piet Borst worden allerlei soortón brood verkocht. Eén van die soorten is het vrij onbeken de oogstbrood, een brood met een inte ressante achtergrond. Oogstbrood is een 400 gram licht tar webrood. Het brood is opvallend door de aparte vorm: een grote bol met een kleiner bolletje erop. Er kunnen ver schillende dekoraties worden gebruikt op oogstbrood, bijvoorbeeld rogge bloem, sesamzaad, maanzaad, zoals geplette tarwe of rogge, enzovoort. Door gebruik van een speciale meelme- lange heeft het brood een specifieke smaak en is het lekker mals. Bovendien blijft het extra lang vers. Geschiedenis In vele landen wordt jaarlijks een oogst feest gevierd, als dank voor de goede oogst. Het oogstbrood hoort van ouds her bij het oogstfeest: het werd gebak ken van meel van de nieuwe oogst. Bij het oogstfeest horen vele tradities. Vroeger werd met man en macht gewerkt om het graan van het land te halen. Volgens aloude traditie moest ieder, die aan het oogsten had deelgeno men, voor een feestmaaltijd worden uit genodigd bij de boer. Alle vaste en tijde lijk in dienst genomen arbeiders moes ten te eten worden gevraagd. Geen enkel op zijn eer gesteld boerenecht paar bezat de moed van de oude gewoonte af te wijken. Hoe zuinig de 'bazinne' anders ook was, bij het oogst- maal drong ze er voortdurend bij de arbeiders op aan om toe te tasten. Toen de combines en andere moderne landbouwmachines nog niet in gebruik waren werd de oogst op een geheel andere wijze binnengehaald. De maai ers maaiden met hun zichten (een korte zeis) het koren, terwijl de bindsters de halmen tot schoven samenbonden. Deze schoven bleven enige tijd op de akkers staan te drogen. Vervolgens werd het graan naar de boerderij gebracht. Van de laatste schoven maakte men koren poppen die op de velden bleven staan. Een houten haan met oogstkransen sier de de laatste wagen. Bij de boerderij werd de haan tegen de achtergevel bevestigd en brak de tijd van feestvieren aan. In andere landen waren er weer andere tradities. In Polen bijvoorbeeld werd de haan op het hoofd van een jong meisje geplaatst, dat gekroond was met een strokrans. Begeleid door muzikanten trok men door het dorp, daarna kon het feest beginnen. In Frankrijk noemde men de laatste korenschoof bruid. Men kleedde haar ook aan als bruid. Vorm Waarom het Oogstbrood deze speciale vorm heeft gekregen is niet exact bekend. Je zou het kunnen zien als moe der en kind. De vorm lijkt op een brood uit een houtoven, waarin een ronde bol op een stenen vloer werd gebakken. Het Oogstbrood werd vaak versierd met blauwe lintjes of korenaren. In vroegere tijden werden ook kruisjes in het brood gezet, die diende als bescherming tegen heksen en zou er voor zorgen, dat het brood niet slecht werd. Centrum voor Wijkgerichte Functies in de Schalm Voor informatie, advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55- plussers. Hoog en Laag 32; openingstij den: maandag tot en met vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur. Telefonisch bereik baar van 9.00 tot 17.00 uur, tel. 338704. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening (R.I.M.A.) Heiloo: Slimpad 16, tel. 330984. Spreekuren maandag, woensdag en vrij dag van 9.00 tot 10.00 uur. Limmen: Middenweg 26a, tel. 02205- 1250. Spreekuur donderdag, 14.00 tot 15.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belangeloos de helpende hand wil bieden. Inlichtingen: ma., wo. en vr. tel. 334383; di. en do. tel. 332156. Bellen tussen 8.30- 9.30 uur. Bij geen gehoor: tel. 330455. Ziekenfonds/U ni vé Voor vragen of advies: kantoor aan de R. van der Weijdestraat 1, Alkmaar, tel. 072-277277. Patiënten Belangenbureau Spreekuren: dinsdag 9.30-11.30 uur en donderdag 13.30-15.00 uur, tel. 072- 114147. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens dag en nacht bereikbaar: tel. 072-613614. Vragen over AIDS? Bel gratis de AIDS Infolijn: 06 - 0222220 op werkdagen van 14.00 - 22.00 uur. Hiv-geïnfecteerden en betrokkenen bel len de Hiv-Pluslijn: 020 - 6850055. Unie van Vrijwilligers Heiloo De UW helpt waar nodig is: vriend schappelijk contact, luisterlezen, socië teit, bingo, thee schenken, ziekenhuis begeleiding, watergymnastiek, huiska merproject en dagverzorging. Helpt u de UW helpen. Bel voor informatie: mw. W.P. Klamer, tel. 02205-4112. Kantooradres: Stationsweg 92C, 1852 LN Heiloo. Rode Kruis Heiloo Rode Kruis-gebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 333399. Secretariaat: ir. J.H. Brinkhorst, Maas Geesteranusweg 20,1851 BP Heiloo, tel. 332545. Welfare: mevr. S. Louweret-Huizenga, Goodeslaan 24, 1852 ET Heiloo, tel. 334467. Speel-o-theek regio Heiloo: Slimpad 16c, Heiloo, tel. 333399. Openingstijden: donderdag 15.00-17.00 uur, zaterdag 10.00-12.00 uur. Telefooncirkels: mw. J.C. Gankema, Boswinde 3, 1852 XE Heiloo, tel. 330161. Vakantiewerk: mw. A.G. Vonk-van Steenis, De Laghe Weiidt 62, 1851 SM Heiloo, tel. 332620. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het wel zijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of verpleeg huis. Sekr.: Runxputteweg 20, Heiloo, tel. 02205-1922. Rolstoelbus Heiloo Inlichtingen en afspraken: tel. 333695. De Rolstoelbus is dagelijks beschikbaar. Vluchtelingenwerk Heiloo Contactadres: dhr. A. Haanstra, afdeling Sociale Zaken, gemeente Heiloo. Bank: Amrobank, rek.nr. 45.38.84.164 (giro van de bank: 2162), t.n.v. Vluchtelingenwerk Heiloo. Senioren Info Centrum Westerweg 284, 1852 AS Heiloo, tel. 331297. Op werkdagen van 9.00-12.00 uur. Inlichtingen: mw. I. Tamis. v Informatie over voorzieningen en moaE»1iilrhpHen voor senioren. Stichting Ouderenwerk Heiloo Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 331297. Activiteiten overdag: sport, creatief, talen, educatief. Ontwikkeling en ondersteuning. Dienstverlening: Graag Gedaan, coördi nator J. Bruijn, tel. 333921, b.g.g. C. van Ginkel, tel. 334133; Vrijwilligers Vervoer, tel. 331390; Tafeltje Dekje, aan vragen tel. 313183. Alg. Ned. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsacti viteiten en culturele bijeenkomsten voor 50+ in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: secretariaat J. de Boer, Westerweg 46, 1851 AC Heiloo, tel. 121058. Kath. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsacti viteiten, educatieve en culturele bijeen komsten in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: B. Oud (voorz.), Torenlaan 31, 1851 TA Heiloo, tel. 332105, of mw. A. Schaap-Kamper (secretariaat), De Driestal 40, 1852 RC Heiloo, tel. 331134. Alg. Ned. Invalidenbond Bond van gehandicapten en arbeidson geschikten. Secr.: Asterstraat 13, 1815 XP Alkmaar. Contactpersoon De Egmonden: P. Kool, tel. 02206-4866. Contactpersoon Heiloo/Limmen: A. de Haas, tel. 332328. WAO-AAW Groep Heiloo e.o. Activiteiten in 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. Tevens spreekuur na tel. afspraak: mw. Braids, tel. 331840. FNV Info-team Heiloo-Limmen Spoed-informatie: tel. 02205-1608 of 02206-5397. Bouw- en Houtbond FNV Heiloo Spreekuur iedere maandag van 19.00 tot 20.00 uur op het adres Hollewég 92 te Heiloo Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 338536. Spreekuur: elke eerste dinsdag van de maand van 19.00-20.00 uur (met uitzon dering van de maanden juli en augus tus). Technische dienst: tel. 330430. Bereikbaar op werkdagen van 9.00- 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo, tel. 330670. Openingstijden: Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 10.00-12.00 14.00-20.30 14.00-16.00 10.00-12.00 14.00-20.30 10.00-12.00 14.00-20.30 10.00-12.30 Uitleenpost De Loet, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geo pend op dinsdag en vrijdag van 9.30- 11.30 uur. Uitleenpost Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 9.30- 11.30 uur. VW Heiloo Vereniging voor Vreemdelingeitverkeer, Postbus 5,1850 AA Heiloo. Hoofdinformatrice: mevr. A. de Moor, Nijverheids- weg 11, Heiloo, tel. 072-333719. Peuterspeelzalen in Heiloo Opgave-formulieren en informatie boekjes zijn verkrijgbaar bij de peuter speelzalen: Brammetje en Olleke, Mariënstein 179, De Teddybeer, Slimpad 16b en Pippeloentje, De Hucht 2a. Verdere inlichtingen bij het inschrij vingssecretariaat: Lida de Vries- Wagenaar, telefonisch bereikbaar uitl- suitend op dinsdag en donderdag tussen 9.00 tot 10.00 uur via tel. 072 333673. St. Peuterspeelzaal in Plan Oost Peuterspeelzaal Pino, in de Benedictusschool, Hasebroekwég 21. Opvang van peuters in 2 groepen: maan dag- en donderdagochtend dinsdag- en vrijdagochtend. Voor nadere informatie: mw. M. Konijn-Oudhuis, tel. 072-400186. Oppasdienst Tarieven: 3,00 per uur; na 24.00 uur 4,00. Contactadres (uitsluitend telefo nisch tussen 12.30 en 13.30 uur): 072- 331253 (niet op dinsdag); b.g.g. mw. Plat, tel. 072-340475. Kinderdagverblijf Heiloo Voor hele en halve dagopvang, naschoolse opvang en gastouderopvang. Inlichtingen: tel. 072-338950. Opvoedtelefoon Telefonisch spreekuur voor ouders van kinderen tot 18 jaar. Bereikbaar op maandag en donderdag van 10.00-12.00 uur: 072-270330. Adviesbureau NCPN Adviezen op sociaal en maatschappelijk gebied; p/a De Kandelaar 31,1852 KG Heiloo, tel. 072-334588; spreekuur na telefonische afspraak. Stichting Whiplash Patiënten Contactpersoon Noord-Holland: mw. A.M. Heijstra-Valkering, Breedelaan 69, 1851 MB Heiloo, tel. 072-332344. Vrijwilligers Vacaturebank Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 331297. Spreekuur elke eerste vrijdag van de maand en volgens afspraak (ev. ook 's avonds), tel. 337410, L. van der Poll.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 10