OPEN MONUMENTENDAG 1995 INTEKENING GEDENKBOEK HEILOO! <c- I HEILOO GOEDKEURINGSBESLUIT GEDEPUTEERDE STATEN VOOR TWEEDE AGRARI SCHE BEDRIJFSWONING Bekendmaking Bouwplan voormalige postkantoor Heerenweg GEMEENTE HEILOO STOPT INZAMELING PLAS TIC FLESSEN/FLACONS Voorbereidingsbesluit perceel Heerenweg 73 INTEKENBON GEDENKBOEK HEILOO 1300 Ontwerp-Besluit Wet milieubeheer. Grondgebiedzaken Grondgebiedzaken Welzijnszaken en Burgerij Bestuurszaken Ingediende bouwaanvragen Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 313289 Open van 8.00 tot 12.30 uur UITKIJKPOST - 6 SEPTEMBER 1995 Op zaterdag 9 september 1995 wordt in Nederland de Open Monumentendag gehou den. Op deze dag zullen er in de Regio Midden-Kennemerland vele monumenten hun poorten openen. Overal waar op die dag 'de vlag met de sleutel' wappert is iedereen van harte welkom. Een informatielroute-boekje, dat door samen werking van de plaatselijke comités van Akersloot, Castricum, Egmond, Heemskerk, Heiloo, Limmen en Uitgeest tot stand is geko men, zal een welkome hulp zijn in de keuze van de monumenten die bezocht kunnen wor den. Deze boekjes zijn gratis te verkrijgen bij het gemeentehuis, bibliotheek en de openge stelde monumenten. Tijdens de Open Monumentendag in de gemeente Heiloo zijn de volgende monumen ten voor het publiek toegankelijk tussen 10.00 en 17.00 uur: - Rectoraat en bedevaartplaats Onze Lieve Vrouw Ter Nood aan de Kapellaan; - Psychiatrisch Centrum St. Willibrordus aan de Kennemerstraatweg 464; - De twee hekpijlers van het hekwerk van het Landgoed Ter Coulster aan de Kennemerstraatweg 432; - Antiekwinkel "De Hutkoffer" aan de Heerenweg 21; - "De Witte Kerk" aan de Heerenweg 32/34; - De oudheidkamer van de vereniging Oud- Heiloo aan de Nic. Beetsweg 94; - "De Wipwatermolen" aan het Maalwater. "De Witte Kerk" zal tussen 12.30 uur en 14.00 uur niet toegankelijk zijn. In verband met de Open Monumentendag 1995 organiseert het regionaal comité Open Monumentendag een fotowedstrijd. Het thema van deze fotowedstrijd zal zijn "mens en monu ment". Wij vragen u tijdens de open monumen tendag op zaterdag 9 september 1995 -aan de hand van het zojuist genoemde thema- één of meer van de in het boekje genoemde monu menten te fotograferen. Aan deze wedstrijd zal, naast een derde prijs een tweede prijs van 100,-- in boeken bon nen, een eerste prijs van 250,- in waarde bonnen worden toegekend. De prijsuitreiking vindt plaats op 17 oktober 1995 om 20.00 uur in "Slot Assumburg" te Heemskerk. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland maken bekend, dat zij bij besluit van 15 augus tus 1995, nr. 95-712001, goedkeuring hebben verleend aan het besluit d.d. 6 juni 1995 van burgemeester en wethouders van Heiloo, tot vaststelling van de wijziging van het bestem mingsplan "Buitengebied" (wijziging ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening houdende een splitsing/vergroting van het agrarische bebouwingsvlak Kennemerstraatweg 421 ten behoeve van de bouw van een tweede agrarische bedrijfswo ning). Tegen het besluit van Gedeputeerde Staten kunnen belanghebbenden met ingang van 7 september 1995** gedurende zes weken beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA, 's-Gravenhage. Dit besluit treedt in werking daags na afloop van de zojuist vermelde beroepstermijn. Echter, binnen deze beroepstermijn kan tevens een verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak worden ingediend, in welk geval het besluit niet in werking treedt voordat op dat verzoek is beslist. Op donderdag 7 september wordt de Raadhuisweg-Noord (gedeelte Brandweerkazerne/ABN-AMRO) afgesloten voor motorvoertuigen. De reden hiervoor is, dat tijdens de jaarmarkt dit gedeelte voor de brandweer bereikbaar moet blijven. Inlichtingen bij de heer Van der Meer, tel. 072-313 208. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet, vergunning te ver lenen aan de Woningstichting Heiloo voor het veranderen van het voormalig postkantoor op het perceel Heerenweg 73 in zes appartemen ten met bedrijfsruimte. Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 7 sep tember 1995 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vergunning te verle nen, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemees ter en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo De container bij Winkelhof 't Loo voor plastic flessen en flacons zal met ingang van 7 sep tember 1995 worden verwijderd. Vanaf die datum wordt u verzocht uw plastic flessen en flacons weer als restafval in de grijze rolemmer te doen. De inzameling is in 1992 in samenwerking met een aantal bedrijven als proefproject gestart om te proberen van oude plastic flessen/fla cons weer nieuwe te maken. Het doel was hoogwaardig hergebruik. De kosten van de proef kwamen voor rekening van het bedrijfsle ven. De opbrengst en kwaliteit van het ingeza meld plastic was ruim voldoende. Ook herver werking bleek daardoor technisch geen pro bleem. Echter, de prijs van een op deze manier vervaardigde plastic fles of flacon bleek door verschillende oorzaken 100% duurder dan een fles of flacon van nieuw materiaal. Omdat er op korte termijn geen verbetering in deze situatie werd verwacht, heeft het bedrijfs leven aan het einde van de proef zijn mede werking stopgezet. De gemeente Heiloo kon het plastic daardoor alleen nog kwijt als grondstof voor kunststof paaltjes, planken en banken. Het eindresultaat was dus laagwaardig hergebruik. De kosten van inzameling en afvoer van de 8.000 kg. plastic per jaar bleven echter met 7.200,- erg hoog. Verbranding in een vuilverbrandings installatie zou 1.720,- kosten. In de nieuwe Huisvuilcentrale (HVC) is het mogelijk met het afval als brandstof electriciteit op te wekken. De verbrandingsgassen worden door de installatie zo optimaal mogelijk gerei nigd, waardoor schade aan het milieu mini maal is. Het plastic van de flessen en flacons is -als aardolieprodukt- goed brandbaar. De HVC is onlangs in gebruik genomen. Door de plastic flessen en flacons voortaan in de grijze rolemmer te doen wordt er toch nog iets goeds mee gedaan. De kosten evenwel dalen aanmerkelijk. De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat burgemeester en wethouders hebben besloten te verklaren, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het perceel Heerenweg 73. Het besluit ligt met de daarbij behorende teke ning voor een ieder ter inzage in het gemeen tehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). Het besluit zal in werking treden op donderdag 7 septem ber 1995. Ondergetekende (Voorletters naam in blokletters) Adres: (in blokletters) Tel. maakt graag gebruik van de gelegenheid tot intekening op het gedenkboek Heiloo 1300, "Heiloo voor en na Willibrord", en betaalt 49,50 (in plaats van de normale prijs van 59,50) bij het afhalen van het boek. Ondergetekende wenst wel niet met de hierboven ingevulde naam in de lijst van intekenaren te worden opgenomen. DatumHandtekening (doorhalen wat niet van toepassing is) Op 7 november 1995 (Willibrordusdag) vindt de feestelijke aanbieding plaats van het boek Heiloo voor en na Willibrord. Dit boek verschijnt ter gelegenheid van het feit, dat het in 1995 dertien eeuwen geleden is, dat Willibrord in Rome tot bisschop der Friezen werd gewijd. Algemeen wordt aangenomen, dat de missie van Willibrord geleid heeft tot de stichting van de kerk te Heiloo. Heiloo voor en na Willibrord is geschreven voor een brede lezerskring: de inwoners van Heiloo en andere belangstellenden in plaatse lijke geschiedenis. In het boek, waaraan een twintigtal schrijvers heeft meegewerkt, vindt u een scala van onderwerpen over de geschie denis van Heiloo, van de prehistorie tot de tegenwoordige tijd. Naast een leesboek is Heiloo voor en na Willibrord ook een kijkboek. Het is rijk geïllus treerd en bevat veel nog niet eerder gebruikt beeldmateriaal, zoals afbeeldingen van kaar ten, tekeningen en portretten. Kortom, Heiloo voor en na Willibrord is een mooi verzorgd en prettig leesbaar boek, een aanwinst voor iedere Heilooër met interesse voor de historie van zijn cf haar woonplaats. Het boek heeft een omvang van ca. 200 pagi na's en is gebonden in een linnen band met stofomslag. Het formaat is 21 x 28 cm staand. De helft van de talrijke illustraties is uitgevoerd in kleur. U kunt zich nu reeds verzekeren van een exemplaar, door gebruik te maken van de mogelijkheid tot intekening. Bij intekening geldt tot 25 september 1995 een speciale prijs van 49,50. De verkoopprijs zal daarna 59,50 bedragen. Als u intekent, wordt uw naam desgewenst vermeld in de lijst van intekena ren, die achter in het boek wordt opgenomen. De intekenbonnen kunnen bij de volgende Plaatselijke boekhandels worden ingeleverd: - Boekhandel Bruna, Stationsplein 4, tel. 072 - 332 834; - Boekhandel Deutekom, Heerenweg 69, tel. 072 - 331 483; - Boekhandel Bruna/Braam, Win kei hof 't Loo,- tel. 072 - 331 004. Haast u zich, want de uitgave is eenmalig en de oplage beperkt! Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn op de hieronder vermelde aanvragen om een vergun ning ingevolge artikel 8.1 van de Wet milieube heer (W.m.) positief te beschikken, onder oplegging van een aantal voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu; Tech ma B.V., Nijverheidsweg 2 C, 1851 NW HEILOO, voor het oprichten en in werking hebben van een bedrijf voor metaalbewer king, draai- en freeswerk, klein constructie werk en licht laswerk, op het perceel Nijverheidsweg 2C, 1851 NW te HEILOO Leegwater Foodservice, Kanaalweg 6, 1851 LP HEILOO, voor het in werking hebben van een bedrijf voor distributie van verswa ren, gelegen op het perceel Kanaalweg 6, 1851 LP te HEILOO De aanvragen, ontwerp-besluiten en andere op de zaak betrekking hebbende stukken liggen in het gemeentehuis van Heiloo, afdeling Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM), kamer 110 afdeling Milieu, ter inzage en wel van donderdag 7 september 1995 tot en met donderdag 5 oktober 1995, iedere werkdag van 08.00 tot 12.30 uur, alsme de op het Politiebureau, Kennemerstraatweg 356, alhier, op de vrijdagavonden van vrijdag 8 september 1995 tot en met vrijdag 29 septem ber 1995 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM (afde ling Milieu) kosteloos een mondelinge toelich ting op de stukken worden verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kost prijs worden verkregen. Na 5 oktober 1995 kunnen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep tegen het besluit kan worden ingesteld, worden inge zien na afspraak met de afdeling VROM/Milieu). Ingevolge artikel 3.24, eerste lid van de Algemene wet bestuursrecht kunnen binnen 4 weken na dagtekening van deze kennisgeving tegen het ontwerp van het besluit schriftelijke bedenkingen worden ingebracht bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Heiloo. Degene die schriftelijke bedenkingen inbrengt kan gelijktijdig in de brief verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch/schriftelijk wordt verzocht kan gedurende de terinzagelegging een openbare zitting tot gedachtenwisseling worden gehouden. Tijdens deze zitting kunnen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Men kan dan over de aanvraag en het ontwerp van het besluit van gedachten wisselen met het bevoegd gezag, eventueel de aanvrager en de overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig schriftelijk of mondeling bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit kunnen later beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond, dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. Heiloo, 6 september 1995 Commissie De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Grondgebiedzaken (verkeer, milieu en reiniging, onderhoud en beheer openbare ruimte, monumentenbeleid) vindt plaats op donderdag 14 september 1995 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Overdracht bevoegdheden raad aan colle ge in het kader van uitvoering Wet Herverdeling Wegenbeheer - Discussiestuk sluipverkeer - Herinrichting van Het Bleekveld - Evaluatie Verkeerscommissie Commissie De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Grondgebied-zaken (ruimtelijke ordening, volkshuisvesting, grondbedrijf) vindt plaats op woensdag 13 september 1995 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Herbezinning woningbouwprogramma 1995-1999 - Prijsvraagprogramma Egelshoek - Herschikking buitensportaccommodaties - Stand van zaken Raadhuisweg-Zuid Commissie De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 12 september 1995 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Vaststelling verordeningen in het kader van de inwerkingtreding Nieuwe Algemene Bijstandswet - Herschikking buitensportaccommodaties - Brief van de heer J.A. Menckhorst met ver zoek een uitspraak te doen omtrent besluit vorming college inzake de bouw van een tweede tennishal in Heiloo - Brief Regionale belangenorganisaties voor mensen met een handicap en voor oude ren met betrekking tot keuze regionaal ver voersysteem WVG Commissie De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Bestuurszaken vindt plaats op maandag 18 september 1995 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. ATTENTIE: de vergaderdatum is gewijzigd van 11 september in 18 september! Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Klachtenregeling - Werkwijze bij algemene beschouwingen - Vaststelling marktverordening - Aandelenuitgifte en dividenduitkering Gasbedrijf Kop N-H - Fusie energiebedrijven - Jaarrekening SNK - Gemeentelijk referendum Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waar na de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Groot Barlaken 40, E. Kolkman - vergroten bij keuken Handelsweg 17, J.C.M. Manshanden - ver bouw en uitbreiding bedrijfsruimte Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 4