n i lJ Gevarieerde presentatie Buk Buk De nieuwe parkeerregels UITKIJKPOST - 13 SEPTEMBER 1995 Sinds de intreding van de kortparkeerzone per 1 september is er veel ver-anderd voor wat betreft het parkeren rondom het gemeentehuis en 't Loo. Om er voor te zorgen dat een ieder op de hoogte is van de nieuwe parkeerregels en zich aan deze regels houdt, zijn de parkeerregels een aantal maal gepubliceerd in de Uitkijkpost. Ook zijn er informatiefolders uitgedeeld rondom Winkelhof 't Loo. De Stadswacht kan parkeerders instrueren en zal gaan zorgen voor de handhaving van het kortparkeren. De heer Füenk van der Meer, medewerker van de gemeente (telefoon 072- 313208), is verantwoor delijk voor dit parkeer- project. Met vragen, wensen, voor stellen, klachten, ideeën, noem maar op, kunt u bij hem terecht. 1. Bij Winkelhof 't Loo en Stationscentrum Heiloo zijn blauwe zones. 2. In deze blauwe zones mogen auto's alleen in de vakken geparkeerd staan. 3. Dp maximale parkeertijd in deze blauwe zones is 2 uur per auto, met inachtneming van de regels gesteld in het Regelement verkeersregels en verkeerstekens. 4. Om hierop controle mogelijk te maken is het verplicht om de begintijd aan te geven op een parkeerschijf en deze achter de voorruit van de auto aan te brengen. 5. De parkeerschijf dient duidelijk van buitenaf zichtbaar en leesbaar te zijn vanaf het dashboard aan bestuurderszijde. 6. De kortparkeerregels zijn van toepassing op maandag t/m zaterdag 8.00-18.00 uur en vrijdag tot 21.00 uur. 7. De Stadswachten Heiloo controleren op overtredingen en zijn verantwoordelijk voor het handhaven van deze parkeerregels. 8. Daartoe zullen zij overtreders aanspreken en eventueel waarschuwingen uitdelen. Geconstateerde overtredingen worden geregistreerd bij de politie. 9. De Stadswachten kunnen, indien zij dat nodig achten, de politie inschakelen voor parkeerbekeuringen. Stadswachten in actie rondom 't Loo Ondanks dat iedere automobilist wordt geachtde parkeerregels te kennen zullen er altijd bestuurders zijn die hun auto, moed willig of onbewust, niet juist parkeren. |n deze publikatie staan nogmaals de regels. De stadswachten, die inmiddels in functie zijn, kunnen u ook helpen. Als u fout par keert krijgt u een herinnering en een folder met de regels onder de ruitewisser. Boetes kunnen worden uitgedeeld. Auto's die va ker fout geparkeerd staan kunnen opge spoord worden. En er kan harder worden opgetreden tegen mensen die ten onrechte op een invalidenparkeerplaats staan en tegen diegenen die herhaaldelijk de regels aan hun laars lappen. Handcomputer om hardnekkige foutparkeerders te achterhalen Met behulp van handcom puters kunnen de kente kens van foutparkeer ders worden gecontro leerd en geregis treerd. Auto's die va ker fout staan gepar keerd kunnen hierdoor worden opgespoord. Zo kan worden opgetreden tegen hard nekkige foutparkeerders. Via de handcomputer kan eveneens wor den bekeken of medewerkers van de ge meente of Winkelhof 't Loo in de omliggende woonbuurten staan geparkeerd. In dat geval zullen we hen medewerking vragen om de omliggende buurten te ontzien door hun auto te parkeren op de parkeerterreinen bij de Vinkenbaan en De Loet. We hopen dat op deze wijze het kort- parkeerbeleid niet alleen voor de bezoekers van het gemeentehuis of Winkelhof 't Loo aantrekkelijk wordt, maar ook voor de omwonenden. Evaluatie kortparkeerbeleid Het kortparkeren is net gestart en verloopt dan ook nog niet vlekkeloos. Daarom worden alle knelpunten op een rijtje gezet om zonodig, en in dien mogelijk, tussentijds bij te sturen. Overeen jaar wordt be keken of het parkeer beleid de beoogde doelstelling heeft be haald en wat kan wor den verbeterd. HEILOO winkelhof tLoo Werkt voor gratis parkeren Onder de noemer Parkeerservice Heiloo wil de gemeente Heiloo initiatieven bevorderen die wandelaars, fietsers en automobilisten van dienst zijn bij hun bezoek aan voorzieningen. Blauwe zone. Hier mag geparkeerd worden in de vakken met parkeerschijf. Plein en stoepen. Hier mag met de auto alleen stapvoets gereden worden. Begin en einde parkeerzone. j j Straten en wegen. Parkeerroute. Fietsdiefstal? Dat Holistische benadering pikken we niet langer! van ziekte en gezondheid Postzegelvereniging Heiloo Prijswinnaars Albert Heijn kleurwedstrijd Informatieavond Nivon-cursussen Buk Buk-programma Maij-Weggen in Heiloo Info-middag bij de NVVH Operettekoor zoekt zangers Mis voor Nieuw Leven Tuinkeuringen PAGINA 10 Handhaving van de kort-parkeerregels w imororousweq De Beun Raadhuisplein Heerenweg Kennemerstraatweg REGIO - Onlangs is een brochure ver schenen van de Stichting Art met tips om fietsdiefstal te voorkomen. De Stichting Art is een samenwerkingsver band van ANWB, RAI-vereniging en de verzekeraars. De consument wordt aangeraden om alleen fietssloten met het ART-keur- merk te gebruiken. Dit kwaliteitsmerk wordt afgegeven door de Stichting Art nadat de sloten zijn getest door het onafhankelijke keuringsinstituut TNO. In Nederland hebben ruim 50 sloten het ART-keurmerk weten te verwer ven. Uit onderzoek is gebleken dat veel fietsdieven moeite hebben met een ringslot voorzien van het ART-keur merk. Zeker in de grote steden is naast een ringslot het gebruik van een beu gel- of kettingslot noodzakelijk. Dergelijke extra sloten zijn echter alleen effectief als ze goed gebruikt worden. De brochure vertelt er meer over. Mocht de fiets ondanks alle voorzorgen toch gestolen worden, dan blijkt dat gegraveerde fietsen aanzienlijk vaker worden teruggevonden. De fietsvak- man kan de fiets eenvoudig voorzien van postcode en huisnummer. In Nederland worden jaarlijks zo'n 900.000 fietsen gestolen. Uit recent onderzoek in opdracht van het Minis terie van Justitie en een aantal belan genorganisaties blijkt echter dat het gebruik van goede fietssloten een dui delijke preventieve werking heeft. De brochure 'Fietsdiefstal? Dat pikken we niet langer!' is gratis verkrijgbaar bij ruim 3000 fietsvakhandelaren in Nederland. HEILOO - De Postzegelvereniging Heiloo houdt haar eerstvolgende alge mene ledenvergadering op woensdag 20 september om 20.00 uur in het Open Huis. Alle leden en belangstellenden zijn van harte welkom. Na afloop van de vergadering wordt voor de aanwezi ge leden de jaarlijkse grote verloting gehouden met tal van prijzen. Voor nieuwe bewoners van Heiloo en naaste omstreken is het van belang om te weten dat de Postzegelvereniging Heiloo gedurende de wintermaanden actief is met eigen rondzendverkeer en enkele koop- en ruilavonden in het Open Huis. Het lidmaatschap kost f 10,00 per jaar. De inschrijvingskosten bedragen f 1,00. Alle leden kunnen aan het rondzend verkeer deelnemen. Boekjes voor het rondzendverkeer kunnen bij de secre taris, de heer R. A. de Wijs, De Laghe Weijdt 56, ingeleverd worden. Postzegels verzamelen als hobby is een leuke bezigheid en verschaft uren ple zier. Nieuwe leden zijn van harte wel kom en kunnen zich aanmelden bij de secretaris, telefoon 332985, die tevens alle inlichtingen kan verschaffen. HEILOO - Meestal worden we ziek omdat we binnen in onszelf niet in har monie zijn. De ziekte die we krijgen is het gevolg van onze levensstijl. Wanneer we onze levensstijl veranderen en ons gaan afstemmen op onze ware natuur, dan komt het genezingsproces op gang. Door middel van diverse activiteiten zullen we tot inzicht in ziekteprocessen komen en ervaren hoe we het gene zingsproces op gang kunnen brengen. Op dinsdag 19 september starten er nieuwe 10-lessen cursussen in Heiloo. Voor inlichtingen en opgave kun je bel len met Henk Lambeck, tel. 072-330523. HEILOO - Vorige week woensdag vond bij Albert Heijn Heiloo de prijsuitrei king plaats van de Knabbel en Babbelkleurwedstrijd. Terwijl alle prijs winnaars van hun glas limonade en negerzoen zaten te genieten vertelde de heer Kool dat er nimmer zoveel kleur platen bij Albert Heijn 't Loo werden ingeleverd. Iedereen heeft de afgelopen maanden de maar liefst 500 kleurplaten kunnen bewonderen achter de kassa's. Na deze woorden reikte mevrouw Koppenol de prijzen uit aan de win naars, en dat waren: Leeftijd 1 t/m 5 jaar: le prijs Stephanie Slootman uit Heiloo, 2e prijs Iskander Hout uit Egmond-Binnen en 3e prijs Fabian Kiddies uit Alkmaar. Leeftijd 6 t/m 8 jaar: le prijs Melanie Stuifbergen uit Heiloo, 2e prijs Sharon Sandig uit Oudkarspel en 3e prijs Lianne Kaptein uit Heiloo. Leeftijd 9 t/m \2 jaar: le prijs Leontine Warmer uit Heiloo, 2e prijs Petra Metz uit Heiloo en 3e prijs Nico Peet uit Heiloo. HEILOO - Bij de meeste van de cur sussen die het Nivon-Heiloo dit winter seizoen organiseert kunnen nog enkele deelnemers worden geplaatst. Voor degenen die geen gelegenheid hadden zich hiervoor eerder, bijvoorbeeld tij dens de Uitmarkt, op te geven, is er op donderdag 14 september een informa tieavond in het Open Huis. Daar kan men zich alsnog aanmelden en tevens alle gewenste nadere inlich tingen krijgen, zowel over de creativi- teitscursussen als over het Nivon en het winterprogramma van de afdeling in het algemeen. Er worden voorts enkele demonstraties gegeven. Voor cursussen die reeds zijn volgeboekt, is plaatsing op een reservelijst mogelijk. Plaats: Open Huis, van 20.00 tot 21.00 uur Ook kan men zich voor informatiè wenden tot de volgende contactadres sen: Reina Mulder, Het Veld 12, tel. 333127, of Lineke Muller, Poortweijdt 4 \e\ ^34576 Herman Jager opende muzikaal de seizoenpresentatie bij Buk Buk. HEILOO - Een geduldige bezoeker kwam zeker aan z'n trekken tijdens de seizoenpresentatie afgelopen zaterdag bij jongerencentrum Buk Buk. In een gemoedelijke sfeer traden artiesten op uit verschillende disciplines en kon men kennis nemen van de programme ring van de Buk en het aanbod qua workshops en cursussen. Daarbij had den de vrijwilligers gezorgd voor een gezellige entourage, zodat je je in de grote zaal van het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg met een beetje fantasie in een grand café waande. De avond werd geopend door singer- songwriter Herman Jager, die zijn eigen liedjes in het café ten gehore bracht. Populair bij een paar vaste fans, die de teksten probleemloos meezongen, zorgde Herman voor een goede start. Daarna gingen de deuren van de zaal open en zorgde Vitalis voor het meest imponerende optreden van de avond. Een mengelmoes van Zappa, Cocker en Cohen, compleet met de lucht van sigaren en een glas schraal bier, gaven drie bandleden een voorproefje van het concert dat aanstaande zaterdag plaats vindt. Het cabaretduo Valk Koch had het hierna moeilijk om de aandacht te krij gen en vast te houden. Het geroeze moes in de zaal werkte als stoorzender. Dat zal vrijdag anders zijn, wanneer Buk Buk als theater de deuren opent met ondermeer dit Alkmaarse tweetal in het spotlicht. Na middernacht was het Buk-café de plaats van handeling. Eerst voor de formatie Move Gaga (voorheen Kitsch a Gogo) met eigen tijdse funk-rap en vervolgens Club- scene, de naam voor de dance-avonden bij Buk Buk. De organisatie is uiterst tevreden over de eerste aflevering van de seizoenpre sentatie. Natuurlijk was er volop ruimte voor meer bezoekers, maar de belang stellenden vormden een gemêleerd gezelschap: van de jongste medewer kers en nieuwe bezoekers tot raadsle den en verstokte Buk-gangers. De reac ties waren positief. Het oroeramma was dan ook een correcte vooruitblik op wat Buk Buk de komende maanden, naast de grote namen uit de Neder landse popmuziek, te bieden heeft. HEILOO - Vrijdag 15 september zijn de gebroeders Valk Koch en de Comedy Explosian aan bod in jonge rencentrum Buk Buk. De entree voor deze avond bedraagt f 10,00/CJP f 9,00. Het café is geopend vanaf 19.45 uur. De aanvang is om 20.30 uur. Pure kolder, doldwaze grappenmakerij en het non-engagement als verkoopar gument sieren het tweede programma van Valk Koch. De Buskenblazer. Uit dit programma hebben ze een selectie van 45 minuten gemaakt, die ze in de Buk Buk zullen laten zien. Een van de sterke punten van deze twee jonge Alkmaarse cabaretiers is hun prachtige samenzang. Vervolgens is er de Comedy Explosian. Deze stand up comedians vertegen woordigen de laatste theater-rage uit Amerika. De reacties van het publiek vormen een verbale uitdaging voor de comedians. Hun programma ligt dus nooit helemaal vast. Garant voor een uniek theaterspektakel aankomende vrijdag! Vitalis Voor de stille muziekliefhebbers heeft Buk Buk zaterdag 16 september Vitalis in het programma staan. De aanvang is 21.00 uur. De entree slechts f 5,00. Vitalis was ooit de schuilnaam voor de beroemde Italiaanse zanger Carlo Balzani. Vitalis is nu de naam van een zeskoppig gezelschap uit Hoorn met in de gelederen Jos Leo. Deze geeft naar eigen zeggen 'met zijn veredelde klaag zang uiting aan de tragiek van het leven'. Geen muziek om vrolijk van te worden dus. Wel muziek om stil van te genieten én bij weg te dromen. Vitalis is een band die maling heeft aan de conventies van de popmuziek en net zo makkeliik iaren '30 filmmuziek als HEILOO - De CDA-afdeling Heiloo organiseert regelmatig avonden over actuele politieke thema's. Deze avon den zijn bedoeld voor een ieder die politiek geïnteresseerd is. Zo zal don derdag 14 september mevrouw J.R.H. Maij-Weggen, voormalig minister en momenteel delegatieleider van het CDA in het Europees parlement, een lezing houden met als onderwerpen: 'De toekomst van de Christen Demo cratie in Europa en de gevolgen van de verdergaande Europese eenwording voor de regionale en lokale bestuursor ganen'. Daarnaast is er ruimschoots gelegen heid om met mevrouw Maij-Weggen in discussie te gaan over andere actuele politieke onderwerpen. De avond wordt gehouden in de aula van de RCC aan De Dors en begint om 19.45 uur. Voor nadere informatie kunt u bellen met Mare Verberne (336164). rock en chansons in haar composities verwerkt. Dat deze composities iets bij zonders zijn werd bewezen door het feit dat platenmaatschappij BMG, die per toeval een demo in handen kreeg, een budget beschikbaar stelde en nog dit jaar een cd van Vitalis uit gaat bren gen. Wees er bij aankomende zaterdag! Bulderbunker Buk Buk Na een zomer lang rust zijn je trom melvliezen weer toe aan een portie beukende death-metal van de gemeen ste soort. Vandaar dat op zondag 17 september om 15.00 uur het tot Bulderbunker omgebouwde Bukcafé haar deuren weer opengooit voor een drietal kwalitatief goede metalbands. De toegang is f 5,00. We beginnen dicht bij huis met de Alkmaar-Heiloo connection van Noc turnal Silence. Nog geen driekwart jaar na oprichting heeft dit vijftal, met in de gelederen ex-Goat drummer Maarten Winnips, al een behoorlijke reputatie opgebouwd. Grunter Robbert zal, inmiddels klassiek geworden, nummers als 'Dark Clouds Above The Path To The Gates' en 'My Friends Satan And God' weer met oerkracht de zaal in slingeren, daarbij geassisteerd door het 'trio gitaar' van Gerben, Niels en Doris. Dan is het de beurt aan het gezelschap Pentacle uit Bladel om de aanwezigen te trakteren op vroege jaren tachtig 'Ancient' metal in de stijl van Celtic Frost, Venom en Hellhamer. Pentacle bracht onlangs bij Midian Creation een vinyl single uit met de titel 'Exalted Journey' welke zich mocht verheugen in goede kritieken van de metalbladen. Aardschok noemde 'Exalted Journey' een verplichte aanschaf. Als laatste speelt het Bodengravense Eternal Solstice, dat onlangs het werkje 'The Wish Is The Father To The Thought' liet verschijnen. Een cd vol met hondsbrutale en beukende death- metal met verwijzingen naar Master, Massacre en Immolation. Metalman Wim Baelus noemde 'The Wish Is The Father To The Thought' een 'schitte rend vervolg op eerder behaalde glo rie'. HEILOO - Ook het verenigingsjaar van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen is weer begonnen. Maandagmiddag 4 september vond de start plaats, traditioneel met een Insfuif, waarbij bestuur $n clubleidsters aan kraampjes uitleg gaven over de vele cursussen en workshops die dit jaar op het programma staan. Het is weer een evenwichtige mix van creatie ve en culturele bezigheden. Ook dit jaar was de cursus Museumbezoek - met Ln totaal 52 deelneemsters - het eerste volgeboekt. Presidente Carry Betzema heette ie dereen hartelijk welkom en introdu ceerde als spreekster oud-presidente en erelid Coks Sikkel. Zij vertelde over de kinderopvang in Heiloo, en dat in het kader van het thema 'Van Wereldwijd tot Lokaal Emancipatie beleid'. Mevrouw Stikkel, als geen ander bekend in de lokale politiek, ver telde in vogelvlucht iets over de moei zame voortgang van de emancipatie in het algemeen en buitenschoolse opvang van kinderen tot 12 jaar in het bijzonder. Na de lezing en een high-tea deed Jantien Bouma verslag van de werk groep die zich heeft beziggehouden met het screenen van een aantal damesbladen op directe en vooral indi recte reclame. Deze screentest is door alle afdelingen gedaan als onderdeel van het jaarthema van de NVVH: 'koopgedrag'. De uitkomst: veel, zoniet teveel koopprikkels. HEILOO - De Heilooër Operette Vereniging heeft inmiddels een begin gemaakt met de repetities van The Mikado. Deze operette van het duo Gilbert Sullivan zal in De Beun te Heiloo viermaal en in De Nieuwe Slof te Beverwijk eenmaal worden opge voerd. Er zijn nog enkele plaatsjes vrij in het koor voor tenoren, bassen, baritons en sopranen. Er wordt wekelijks gerepe teerd in het Open Huis te Heiloo op donderdag van 20.00 tot ongeveer 22.30 uur. Bent u geïnteresseerd en niet ouder dan vijftig jaar, kom dan eens vrijblijvend kennismaken of bel met Frits Hogerheyde (334275). HEILOO - Dit jaar bestaat oratorium vereniging Nieuw Léven uit Heiloo vijftig jaar. Op zaterdag 16 september zal ter gelegenheid hiervan in de Moeder Godskerk aan de Holleweg een mis uit dankbaarheid worden opgedragen. Bij deze feestelijke gele genheid zal het koor zich doen horen in de Mis in F van J. Haydn. Het koor wordt professioneel bijgestaan door Suzanne Miro (sopraan), Karin Joosen (mezzo-sopraan) en Ton Schoen (orgel). De muzikale leiding is in han den van Marcel Joosen. Een ieder is welkom deze mis, die om 19.00 uur beeint. bii te wonen. HEILOO - Met aanvankelijk een koud voorjaar en een lange zomer met heel veel zon en weinig regen waren het moeilijke tijden voor het groen. In een heel koude, regenachtige week in april gingen twaalf vrijwilligers met een assistent op stap om voor de vaste tuinkeuringscommissie van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde (Groei en Bloei) de naar hun mening mooiste tuinen uit te zoe ken. Ieder wijst tien tuinen aan, die in april, een keer midden in het jaar en een keer aan het einde van het seizoen gekeurd worden. Dat laatste viel dit jaar niet mee, want de droogte had de tuinen niet veel goed gedaan. Er moest dus een beetje door de problemen 'heengekeken' worden en wat dan opvalt is met hoeveel inzet er dikwijls wordt gewerkt. Je zult bij voorbeeld maar geplaagd worden door oprukkend Zevenblad, dat je bijna kunt horen groeien... Even de ogen gesloten voor de plaag en je ziet een tuin waarin met liefde hard wordt gewerkt. Dat is één van de criteria aan de hand waarvan wordt getoetst. Echte doorzetters: practisch ieder jaar staat bedoelde tuin op de voorkeurslijst van iedere leken-keurder en ieder jaar wordt weer met nieuwe moed gestre den. Daarom was het ook voor de keu ringscommissie een vreugde, dat bij de totale puntentelling bleek dat deze tuin voor een prijs in aanmerking kwam. Enige uitleg is in een zomer als deze noodzakelijk, want u zult zich afvragen waarom bepaalde tuinen in de prijzen zijn gevallen. Het gaat erom het hele jaar door een mooie tuin te hebben. Bij de nazomerkeuring was er bij sommige tuinen geen bloei meer, maar wel een gote variatie aan planten; in het voor jaar en de voorzomer waren deze tui nen dusdanige juwelen, dat de mindere waardering in de nazomer voor de totaalscore niet veel kwaad meer kan doefi. De prijswinnende tuinen liggen voor en naast de volgende adressen: Categorie zeer klein: 1. Heerenweg 167; tweede en derde prijs niet toegekend. Categorie Klein: 1. Westerweg 337; 2. Kennemerstraatweg 452; 3. Zandstuk 136. Categorie Groot: 1. Haesackerlaan 33; 2. Heerenweg 172; 3. Oosterzijweg 39; eervolle vermeldingen: Wilgenlaan 15; Baetenburg 183. Categorie Middelgroot: 1. De Blomhof 4; 2. Bestevaerslaan 16; 3. De Spanring 26; eervolle vermeldingen: Bayershoffweg 64; Swanendael 1. Categorie zeer groot: 1. Kennemerstraatweg 31; 2. Blinkenlaan 31; de derde prijs werd niet toegekend. De kampioen van dit jaar, werkend in een zeer grote tuin, namelijk aan de Kennemerstraatweg 31, is geworden de familie J.C.M. Brink. Wilt u ook eens in aanmerking komen om tien tuinen in een tuin uit te zoeken of u wilt er meer over weten, kunt u contact opnemen met mevrouw Kempers, tel. 072-337747 of de heer Boersen. tel. 02205-2483.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 10