EmbhESS! Beurs voor korte trips, sneeuw- en strandvakanties WINTERVAKANTIE steeds populairder 1 VERRE BESTEMMINGEN ZIJN GOEDKOOP Ontdek de sneeuw bij TOERKOOP Reisburo Zonvaart 55+ PLUSSER VOELT ZICH NIET OUD Wegens vakantie direct gebruiken TOERKOOP I Reisburo Zonvaart 4!» Wintervakantie '95 x PAGINA 11 UITKIJKPOST - 13 SEPTEMBER 1995 Informatie inwinnen over een vakantie in de winter maanden, of het nu gaat om een korte trip een sneeu- wvakantie of een strandvakantie, kan tijdens de beurs Wintervakantie '95, die van' donderdag 14 tot en met zondag 17 september in de Jaarbeurs in Utrecht wordt gehouden. Wintervakantie werd verle den jaar voor de eerste keer georganiseerd en sloeg meteen aan bij de bezoekers die erg enthousiast waren over de opzet. FRANKRIJK ZWITSERLAND Reizen is relatief goedkoop. Vergelijk de prijzen van vroeger en nu maar eens. Zoek op zolder naar een oude krant, een dagblad uit de tweede helft van de jaren dertig, en blader wat in de advertenties. Eerst eentje van de Hema. Het vroegertje, bestaande uit koffie of thee, belegd broodje, halve houtsnip en een gekookt ei, kost een kwartje. De koffietafel kannetje koffie, croquet, 3 luxe broodjes, krentenbroodje, schaaltje met diverse soorten vlees, schaaltje boter, beschuit met kaas, petit four 50 cent. En van half zes tot acht uur is het Hema-diner (met 2 hoofds chotels), bestaande uit groente-, vermicelli-, tomaten of kippesoep, visschotel of gebraden gevogelte, vlees, groente en verse of gebakken aardappelen, pudding, fruit of ijs voor de somma van één gulden te koop. Hema lunchroom eenheidsprijzen, vermeldt de advertentie trots. Wat zou je nu kwijt zijn voor zo'n vier-gangen-diner? Gauw een gulden ol dertig. 14 15 16 17 Winkelhof 't Loo 19 Heiloo - telefoon 072 (5)332114 Kennemerstraatweg 143, Westerweg 244, tel. 072335344 Kerkweg 2, tel. 02205 2044 De nieuwe reisprogramma's vol winterzon en de Leukste Vakantie Krant liggen voor u klaar! Loop eens binnen bij de Rabobank, zij adviseren en informeren u graag over de uitgebreide mogelijkheden en het boeken van een zonnige winter. f^shobdflk Reizen -ui»J8 Dat er een groeiende toename is van het aantal vakanties in de winter- maanden blijkt ook uit recente cijfers van het NIPO. Het gaat niet alleen om sneeu- wvakanties, maar ook om tussendoortjes in Nederland of bijvoor- beeld in Europese ste den. Ook strandvakanties in zonnige oorden winnen aan populariteit in de grauwe wintermaanden. Als 'tussentijdse' vakantiebeurs voorziet Wintervakantie onmis kenbaar in de behoefte van de consument om zich te oriënte ren op het brede aanbod. Onderzoek onder bezoekers van de eerste Wintervakantie toont aan dat 82% twêe of meerdere keren op vakantie gaat. Op Wintervakantie speelt de reis branche in op deze 'vaker op vakantie' trend. Op Wintervakantie '95 presente ren touroperators, reisagenten, landenverkeers-bureaus, VVV's, vervoersmaatschappijen, hotels en verhuurders van bungalows en chalets het enorm brede aan bod: van groeps- en individuele hotelrondreizen door Ecuador/Galapagos, Venezuela, Brazilië, Suriname en India/Nepal tot een betaalbare skivakantie in het Zwitserse Graubünden, of van een golfva- kantie in Tunesië tot een tussen doortje naar Londen of Parijs. De mogelijkheden voor de hedendaagse toerist zijn bijna onbeperkt: de berggebieden van Tsjechië en Slowakije, over winteren in Portugal, culturele rondreizen door Europa, vlieg reizen naar Florida, Brazilië en Mexico, Kerst en Nieuwjaarsva kanties met eigen auto, een achtdaagse rondreis door Gam bia, skiën in het Parassos- gebergte vlakbij Athene, zeilen en skiën in één vakantie, hotel arrangementen in Nederland, een culinaire rondreis door Ier land, nieuwe zonbestemmingen op Cyprus, nieuwe bestemmin gen in Frankrijk zoals Flaine, Mégève, Aime 2000 en Auris- en-Oisans. Op Wintervakantie '95 is niet alleen informatie te krijgen over bestemmingen ook de nieuwste collecties sport en vrije-tijdskle- ding worden gepresenteerd tij dens doorlopende modeshows, er is een groot wintersport paviljoen met noviteiten, demonstraties en wedstrijden, en er zijn optredens en gezellige terrassen in wintervakantiesfeer. Wintervakantie "95 wordt gehouden in De Prins van Oranjehal, de nieu wste en modernste hal van de Jaar beurs. De beurs wordt in sectoren ingedeeld. Wintervakantie "95 is iedere dag open v\ N Een bezoek aan de Wintervakantie is ook al een beetje sfeer proeven. van 10.00 uur tot 18.00 uur. Op vrij- populariteit van de Franse dag 15 september is er een avondope- wintersportbestemmingen heeft mng tot 22.00 uur. er toe geleid, dat de reisorga nisaties voor de komende winter hun aanbod hebben uitgebreid/ Zowel in aantal als diversiteit van de stations. Met name zijn meer kleine en authentieke ski- dorpjes in de programma's opgenomen. De Nederlandse wintersporters geven een duidelijke voorkeur aan het appartement, waarin 72 procent van de vakantiegangers een onderdak vindt. Er is een toenemende vraag naar grotere De toegangsprijs bedraagt fl. 12,50 per persoon. 60+ en kinderen van 4 tot 11 jaar fl. 10,--. Voor de kinderen is kinderopvang aanwezig. Voor Wintervakantie '95 is Rail Idee, korting op treinreis en toegang, van kracht. De afgelopen winter boekten de Nederlandse touroperators 42 procent meer wintersport-gasten voor de Franse Alpen dan het seizoen '93/94. De stijgende appartementen en chalets. Populair bij de Nederlanders zijn de maanden januari (de Kerstvakantie) erpmaart. Frank rijk doet er alles aan om skiën in de andere weken te stimule ren door zeer gunstige prijzen voor deze weken aan te bieden. Het wintersporttoerisme telt in Zwitserland steeds meer mee.* Een aantal jaren geleden was de verhouding nog: 65 procent- zomergasten en 35 procent wintergasten. Nu is de verhou ding zomer.winter al 57:43. De wintersport is dan ook steeds meer een stabiele factor, die de concurrentie van de winterzon- landen goed aankan. De wintersport vakantiegangers worden nog eens gewezen op de natuurwaarden van hun vakantiegebied met de folder 'Sei fair zur Natur'. Hierin staan gedragsregels voor ^kiers, snowboarders en wandelaars aangegeven. Bepaalde wildge- bieden zijn verboden terrein voor de wintertoeristen en die staan op de pistekaarten aange geven. Het zijn veelal de rustge bieden voor dieren en de kwets bare plantengebieden. Er wordt spaarzaam gebruik gemaakt van sneeuwinstallaties, terwijl het heliskiën nauwelijks gepromoot wordt. Zwitserland voert ook een i terughoudend beleid ten aanzien van nieuwe installaties. In prin cipe worden geen nieuwe ontsl uitingen toegestaan en is alleen vergunning te verkrijgen voor het" maken van verbindingen. Dergelijke plannen moeten onderworpen worden aan een test voor milieu-verdraagzaam heid. 55+ Reizen mikt met zijn over winteringsprogramma's in Portugal, Spanje en Malta op de actievere 55-plusser. Een groeimarkt in vergrijzend Nederland. Maar de meeste 55-plussers voelen zich niet oud. Ze willen wat doen. Van daar dat 55+ Reizen extra reisleiders inzet. Die organiseren niet alleen avondjes, maar wandelen over dag met lief- hebbers het achter land in. "Sinaasappelwandelin gen, om eens wat te noemen", zegt O. Schaap van 55+ Reizen. "Dan wandel je met de groep naar een boer en gaat in de boomgaard met z'n allen sinaas appels plukken." Andere activiteiten zijn fietstochten, safariwandelingen, folklore- avonden, bingo, Portugese les, puzzeltochten en uitstapjes. Met een speciale kortingpas kunnen souveniertjes worden gekocht. Ja, de begeleiding zorgt goed voor al die Nederlanders die weken tot maanden 'overwinte ren' in landen rond de Middel landse Zee. Er zijn teken- schil- derreizen, alleengaandenreizen en bridgereizen. En 's avonds zitten hele groepen Nederlanders dankzij de schotelantenne naar het journaal op RTL te kijken. Een sociale functie hebben de reisleiders tijdens die lange winterverblijven van Nederlan ders onder de zon, zo vindt Schaap. Ze regelen dat de appartementen aan de zuidzijde liggen en op zee uitkijken, liefst op loopafstand van voorzienin gen als winkels en restaurants en in niet al te heuvelachtig gebied. Er zijn ook 55-plussers die met de reisorganisatie naar verre bestemmingen gaan. Sri Lanka en Indonesië bijvoorbeeld, maar ook Israël is een succesbestem ming. dus niet in de plaats van, het is een extra vakantie." Nou vel les Frontières komt vanwege de verwachte groei met een belangrijke uitbreiding van de brochure '30 tropische eilanden'. Nu de advertentie op de andere zijde van de pagina: winterzon- reizen. Een vijftiendaagse vlieg reis naar Torremolinos, inclusief appartement vanaf 330 gulden; een vijftiendaagse vliegreis naar Mallorca, inclusief volpension, vanaf 375 gulden. Daarvoor betaal je nu meer, maar niet dertig keer zoveel. Want dan zou een tweewekelijks verblijf in een Spaans appartement bijna tiend uizend gulden kosten. Het bewijst dat reizen relatief goedkoop is geworden. Vandaar dat Nederlanders het in toene mende aantallen verderop zoe ken. Niet alleen 's zomers, maar ook 's winters, als het in Europa koud is, maar aan gene zijde van de aardbol zomer. Verre bestemmingen zijn in. Touroperators die deelnemen aan Wintervakantie '95 in de Jaarbeurs in Utrecht, bevestigen zonder uitzondering dat er nog steeds flinke groei zit in verre reizen, zowel in zomer als winter. De lagere vliegtarieven spelen de belangrijkste rol, maar ook de devaluatie van munteen heden in andere landen en de lage dollarkoers hebben een positieve invloed. "Zeker verwachten wij weer een toenemende vraag", zegt mev rouw M. Bruning van NBBS Reizen uit Leiden. "De nieuwe brochures komen pas in augustus op de markt, dus cij fers zijn ér nu nog niet voorhan den, maar de voortekenen zijn goed." Opvallend is volgens haar dat de wintervakantie naar de zon niet ten koste gaat van de wintersportvakantie. "Want daar zit ook nog groei in. Het komt In Sri Lanka wordt een auto- rondreis met strandvakantie aangeboden, op de Malediven 'een archipel van 2000 koraalei landjes' een cruise langs de exotische Seychellen en in de Caribbean naar Antigua met •zijn witte zandstrandjes en St. Lucia, eiland van contrasten. "De winter is nu eenmaal de beste tijd voor die bestemmin gen", zegt Barbara Jans van Nou vel les Frontières. "De groei zal zeker doorzetten. Combi natieréi zen zijn in: op één trip verschillende eilanden aan doen." Een touroperator met zeventien jaar ervaring in het aanbieden van verre reizen is Special Trat- fic in Amsterdam, die program ma's baseert op de zogenaamde 'bouwstenen' formule. De cliënt kan naast de aangeboden rond reis in verre landen als China, Zuid-Afrika, Zimbabwe, Brazi lië en Suriname een eigen reis samenstellen. De bouwstenen bestaan uit stedenarrange- menten, losse hotels, autocam- perhuur, gedeeltes van rond reizen en legio aansluitarrange- menten. "Een rondreis haal je niet zom aar uit elkaar, maar een deel ervan wel", zegt H. Jansen van Special Traffic. "Dat kan je weer aan iets anders koppelen. Verre reizen zijn volgens hem de laatste zeven, acht jaar een groeimarkt. Amerika is verre bestemming nummer één, maar daarna komen al snel landen als de Caribbean, Thailand. Sri Lanka en Indonesië. Zeventig procent van de toeris ten die bij Special Traffic boe ken willen een andere reis dan de reisprogramma's bieden. Het bewijst hoezeer de reiziger een individualist is geworden. Daai zijn onze bouwstenen voor. Ze willen ook nog even naar Hawaï, of een rondreis afsluiten Verre bestemmingen zijn tn en zeker in de winter is het fijn om in de zon te zitten. met een strandvakantie. Het is niet de meest eenvoudige manier van touroperating. Wij hebben een staf van mensen die ervaring hebben opgedaan. Maar op de reisbureaus hebben ze er nog wel eens moeite mee. Dan hebben ze advies nodig en bellen ze onze reserveringsstaf." 1 donderdag vrijdag zaterdag zondag september I september september september Bij inlevering van deze reductiebon aan de Jaarbeurskassa betaalt u F 10* i.p.v. F 12,50 per persoon. Geldig voor maximaal 2 personen. Deze reductie geldt niet in combinatie met andere kortingsregelingen. T SCR Koning Winter heeft vele gezichten. De fraaie pistes en loipen van gastvrij Oostenrijk. De uitdaging van de Zwitserse Alpen of het avontuur van Italië. De sneeuwverrassingen van Frankrijk of het avontuur van de 'toppen der wereld'. Ontdek die winter-verrassing samen met het Toerkoop Reisburo. Het reisburo waar u ook alle zekerheid van de wereld vindt. Een zonnige winter tegemoet

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 11