Open Dag en veel muziek tijdens Werf Jazz '95 iets is een lust voor het oog C1000 Voordeelmarkt 6.98 Iris Fernée: 'Ik wil graag dat mensen vanuit hun gevoel werken' L Ci:h|ov Ijsberg sla 0.99 wsm magere Varkenslappen Bij de tijd bijdehand Instituut De Wester Vos MaKELAARDII tel. 072 331895 Gezellig dineren in Het Hoekstuk rUW PERSOONLIJKE^ TAALSTUDIE Redactie, acquisitie en administratie De Hoefsmid 5 - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 330 175 Telefax: 072 335 644 Openingstijden kantoor maandag t/m donderdag 08.30-16.30 uur vrijdag 08.30-15.00 uur. J>U Drukkerij uitkijkpost bv Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175. JAARGANG 13 SEPTEMBER 1995 Stationsweg 85 - 1851 LJ Heiloo 072-335465 BASIC DUTCH in 4 months - small groups TALEN-INSTITUUT DE WESTER - 072 5 40 55 43 krop kilo van 11.48 voor IN WINKELCENTRUM T HOEKSTUK van Mieren Daar De Uithijhpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken. Seizoen gestart bij Noordhollands Balletcentrum Tinteretto in gemeentehuis CEES HACHMANG LOODGIETERS RIJKSWEG 127, LIMMEN, TELEFOON 02205-1602 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mnvprijzen «SÈ-SSS verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Swingend, stijlvol en vooral érg gezellig: dat zijn de verwachtingen over het eerste Heilooër Oude Stijl Jazzfestival op zaterdag 30 september tussen 16.00 en circa 20.00 uur. Dit fes tival, met de klinkende naam Werf Jazz '95, vindt plaats op het aan de wijk Ypestein grenzende Industrieterrein De Oude Werf. Het is tevens - vanaf 12.00 uur - Open Dag bij een groot aan tal op dit terrein gevestigde bedrijven. Ieder zichzelf respecterende gemeente kent tegenwoordig wel een jazzfestival. Heiloo heeft tot op heden geen traditie op dit gebied. De ondernemers van De Oude Werf zagen wel iets in het idee om een Open Dag bij de bedrijven te combineren met lekkere muziek. Op deze manier zou het nuttige met het aangename verenigd kunnen worden. Jazz-liefhebbers Dat er in Heiloo veel liefhebbers zijn van Oude Stijl Jazzmuziek blijkt onder meer uit de succesvolle literaire jazz- café's in het Open Huis, de immer uit verkochte Dutch Swing Collegeband- concerten in de Moeder Godskerk en het publiek trekkende 'Jazz van vier tot zes' op zondagmiddagen in de Ypsalon in Ypestein. De initiatiefnemers (Hans Cupido en Janine van der Seijs) zien dit jazzfesti val als logisch vervolg hierop, maar benadrukken het intieme karakter van dit festival. 'Grote festivals zijn er al genoeg', zijn zij van mening.Toch wordt er een groot aantal bands verwacht, op drie podia op binnenlocaties bij de bedrijven. Programma Het programma ziet er als volgt uit: Podium A bij Drukkerij Uitkijkpost: 16.00 - 17.45 uur: Het Eastside Combo, o.l.v. Jan van Weelden met evergreens en easy listening jazz. 18.00 - 20.00 uur: Henk Pepping met zijn Trio: boogie, blues in rock 'n roll. Podium B bij Erkamp Project Service BV: 16.15 - 18.00 uur: Stable Roof Jazz Band, een Oude Stijl Jazzorkest van het betere soort, nationaal en internatio naal bekend. 18.15 - 20.00 uur: Alkmaarse Big Band o.l.v. Jeroen Drenth, graag geziene gast op alle festivals in de regio, brengt swingende bigband-muziek. Podium C bij Van der Steen Autoscha- debedrijf: 16.30 - 18.15 uur: Binne Jazz Band, swingende jazz, dixie, blues en Zuidamerikaanse muziek, gebracht door vif heren en een zangeres. 18.30 - 20.15 uur: One Evening Jazz Band, een klassiek jazzorkest uit de Zaanstreek, zeven man sterk. Vanaf 14.30 uur brengt Looporkest The Cabbageville Jazzband het publiek dat de Open Dag bezoekt vast een beetje in de stemming met een 'streetparade' over De Oude Werf. Zoals uit de programmering blijkt, is er altijd ergens muziek en zijn de bands zodanig gekozen dat er een gevarieerd aanbod aan jazzstijlen is ontstaan, waarvan zowel jong als oud kan genie ten! Kinderactiviteiten Natuurlijk is er door de organisatie ook aan de kinderen gedacht. In en om het pand van Stucadoorsbedrijf Frans Veldt worden de kinderen op aangename wijze beziggehouden door bijvoorbeeld goochelaar Flip Hallema, die om 15.30 zal optreden. Verder zal er een spring kussen zijn, worden er kindervideo's gedraaid en kunnen ze tekenen en kleuren. Uiteraard is er voor alle kin deren wat lekkers en kunnen ze met een gerust hart aan de vrijwillige bege leiders worden overgelaten. The Stable Roof Jazzband staat voor kwaliteit op 30 september. Heiloo 1300 jaar-wijn In het kader van Heiloo 1300 jaar na Willibrord zal op drie locaties de spe ciale Heiloo 1300 jaar-wijn worden geschonken door prominente Hei- looërs als wethouder Wuijster-Schud- deboom, mevrouw Sikkel-Sigling, me vrouw Gwen Bos en de heren Dick Groot, Ger Helder, Gerard Haack en Hans Greve. De wijn wordt verkocht vanaf houten wijnvaten die ter beschik king worden gesteld door Jan Belle- kom. Uiteraard is er niet alleen wijn: bij alle drie de jazzpodia staan enthousiaste medewerkers achter de tap om het publiek te voorzien van bier of fris. Vanaf 12.00 uur, wanneer de bedrijven hun deuren openen voor het publiek, is Brasserie Wildschut aanwezig met een kraam in de buurt van het podium bij Drukkerij Uitkijkpost. Er zullen heer lijkheden als broodjes beenham en piz- zapunten worden geserveerd. Verder zal er tijdens het festival een haringkar staan. Er staat het publiek dus niets in de weg om het jazzfestival van het begin tot het einde mee te maken. Voor meer informatie omtrent Werf Jazz '95 en de Open Dag bij bedrijven terrein De Oude Werf is het raadzaam de Uitkijkpost nauwlettend in de gaten te houden. De woensdag voor het festi val zal een dubbele pagina in dit blad alle informatie over deelnemende bands en bedrijven leveren, zodat iedereen op zaterdag 30 september ten volle zal kunnen genieten tijdens de Open Dag en Werf Jazz '95! \n Henk Pepping, één van de muzikale toppers tijdens Werf jazz '95 HEILOO - Op 4 september is het sei zoen van 'lekker op muziek gezond blij ven' bij het Noordhollands Balletcen trum weer geopend. Een programma barstensvol nieuwe mogelijkheden voor beginners en gevorderden. Vanaf vier jaar kunnen kinderen al beginnen in de speelse kleuterballetles sen. Spelenderwijs leren ze balletbe grippen en verbeteren vanzelf lichaam en houding. In vier proeflessen voor tien gulden proeven ze het vrolijke sfeertje en worden vanzelf enthousiast. Vanaf zes jaar zijn er klassieke ballet lessen, die een prachtige basis leggen voor later. Vanaf acht jaar kan het swin gen beginnen in de juniordance-klas- sen. Voor alle anderen is er een breed pro gramma van mogelijkheden. Meer dance in Jazzdance, een fantastische conditie in Trimdance en Steps en een beter figuur in Callanetics. Je hoeft niet te wachten, want er is altijd wel een groep waar je prima bij aansluit. Ook voor 50-plussers. Voor hen start een compleet nieuwe Keep-fit-plus groep. Het Balletcentrum heeft voor deze groepen plaatsgenote Stephanie van Raay aangetrokken. Stephanie is volledig gediplomeerd en werkt ook als personal trainer. De lessen voor deze groepen worden in de middag gegeven. Verder bereiden alle dansgroepen zich nu al voor op een voorstelling in De Vest in maart 1996. Er zijn heel span nende plannen en het wordt zoals gewoonlijk weer een spektakel. Bewegen is hardstikke gezond en op muziek is het ook nog heerlijk ontspan nend. Wacht dus met alnger en geef je nu op. Voor informatie over alle lessen en de bijbehorende lestijden van het Noordhollands Balletcentrum kunt u bellen met Yvonne van Zoelen, tel. 02208-18462 (coördinatie). HEILOO - Van 14 september tot 28 oktober is het mogelijk tijdens kan tooruren de expositie van schilderver eniging Tinteretto in het gemeentehuis te bezichtigen. Er zullen schilderijen en foto's zijn, met als onderwerpen de Entente Florale, de schilderdag in het Heilooër bos van begin juli en de ste denband met Swietochlowice, tijdeiis de uitwisseling eind april, toen de schil ders en fotografen in Polen verbleven. De opening van de expositie geschiedt op 14 september om 16.00 uur door wethouder Roelof Bos. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door het echtpaar Marijke en Henk van Veldhuyzen. De toegang is gratis. KLEINE GROEP - GEEN SPREEKANGST MEER FRANS SPAANS ENGELS ITALIAANS DUITS PORTUGEES NEDERLANDS voor anderstaligen FIRST CERTIFICATE of the University of Cambridge Openstelling voor informatie en inschrijving: - a.s. do. 14.00 - 17.00. uur en 19.00' - 21.30 uur - a.s. za. 10.00 - 13.00 uur - a.s. ma.-14.00 -17.00 uur Info dagelijks 072-5.40.55.43 Talen Bedrijtscursussen r Alkmaar Ruusbroechof 37 bij rotonde Kooimeer Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Vlees van de barbecue hoorde bij de feestavond in winkelcentrum Het Hoekstuk. HEILOO - De óndernemers van win kelcentrum Het Hoekstuk hadden zin in een feestje, en afgelopen zaterdag kreeg het idee gestalte. Het personeel en de werkgevers schoven aan lange tafels voor een uitgebreide, goedver zorgde barbecue. Dankzij de feestmu ziek van The Sockets ontstond er een gezellige sfeer. Nadat het eten wat gezakt was, kon er lekker gedansd wor den op het pleintje in het winkelcen trum, dat voor de gèlegenheid vrolijk versierd was. KENNEME'RSTRAATWEG 63, HEILOO TELEFOON: 072 - 330S50 KANTOORHOUDEND: KEN N EMER STRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 8OO AG ALKMAAR HEILOO - Iris Fernée, een jonge, aar dige vrouw uit Heiloo, knikt ernstig als ze dat zegt. „Als ze vanuit hun gevoel werken, durven ze veel meer, dan zijn ze vrijer. En wat ze maken, wordt daar door mooier." Iris heeft het over de cursisten, die les sen bij haar volgen. Twee avonden per week geeft ze een groep volwassenen les in boetseren, beeldhouwen en wer ken met bijvoorbeeld gips en beton. De kinderen die ze twee keer per week les geeft, leren schilderen met verf, maar ook met gips, lijm, zand, bladeren en waar ze maar zin in hebben. „Kinderen zijn vaak minder geremd dan volwassenen. Wat dat betreft is het makkelijker om ze vanuit hun gevoel te laten werken. Maar ook bij volwasse nen lukt het wel. Als ik bijvoorbeeld een opdracht geef met als titel 'De kus' of 'De schreeuw', zijn mensen niet zozeer bezig met het maken van iets dat precies klopt, maar meer met het uitdrukken van een bepaalde sfeer of stemming," vertelt ze. Madonna-gezicht Niet stilzitten Na een aantal jaren tuinbouwschool en modevakschool, kwam Iris terecht op de lerarenopleiding van de Hogeschool Holland in Diemen. Daar studeerde ze af in tekenen, handvaardigheid en kunstgeschiedenis. Vervolgens gaf ze vier jaar les op een middelbare school, maar die werd opgeheven en het bleek moeilijk te zijn om nieuw werk te vin den. Twee jaar geleden trouwde de 27-jarige Iris met Fred, waarna ze dochter Merel kregen. Ondanks de drukke taak van het verzorgen van een klein kind, 'wilde ze-niet stilzitten', zoals Iris het zelf zegt. En dus startte ze vorig jaar met het geven van cursussen. Op dit moment heeft ze het te druk om zelf veel kunstwerken te maken. „Het schilderen komt er niet erg van, momenteel. Als ik er tijd voor heb, ben ik bezig met het ontwerpen en maken van kamerschermen voor het centrum voor geestelijk gehandicapten Reigersdael in Heerhugowaard. Dat is hartstikke leuk, en ook prettig voor de bewoners. De inrichting wordt wat min der saai en kaal. Verder ben ik nog wel veel bezig met beeldhouwen. Daartoe word je gestimuleerd tijdens de lessen. Je ziet mensen iets maken en dan krijg je er zelf ook zin in." Bij de eerste les van de donderdag- avondgroep keken de cursisten ver baasd toen ze de opdracht hoorden: boetseer een Madonna-gezicht. Toch bleek het erg mee te vallen. In een half uur heb je geen tijd om een perfect por tret te maken, maar de uitdrukking kon wel worden weergegeven, door bijvoor beeld de houding van het hoofd. Na afloop van de les werden eikaars beelden bekeken en besproken. „Daarbij probeer ik ook een beetje kunstgeschiedenis te geven. Geen echte lessen dus, maar meer wat kleine din gen, die te maken hebben met de opdracht. Dat gaat heel terloops, terwijl de cursisten aan het werk zijn, of ach teraf." Tapijten Gordijnen Karpetten Deze manier van lesgeven blijkt erg aan te slaan, want binnen een paar weken waren zowel deze cursussen als die in januari starten, volgeboekt. Ook de cursussen voor kinderen voorzien in(. een béhoefte. Als er nog meer aanmel dingen komen, komt er een groep bij, op woensdagmiddag. Iedere week gebruikt Iris een ander thema; deze week is dat 'dieren'. De kinderen mogen zelf weten wat ze met dat idee doen. „Het is allemaal heel ongedwongen: ze komen een kwartier tje eerder, gaan een kwartiertje later weg. En ze kunnen troep maken wat ze willen, want aan het eind van het uur ruimen we alles samen op." Iris Fernée, geconcentreerd aan het werk met klei.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1