NOG TWEE WEKEN! Planontwikkeling Egelshoek I I Heiloo, fijn wonen in het groen Parkeren rondom het gemeentehuis en Winkelhof 't Loo Vooraankondiging open stelling afvalbrengplaats Gemeente Heiloo gestopt met inzameling van plastic flessen/flacons Aanvraagformulieren Inlichtingen Voor alle vragen over ouderenzorg PAGINA 4 UITKIJKPOST - 13 SEPTEMBER 1995 G T G HEILOO INTEKENING GEDENKBOEK HEILOO! Op 7 november 1995 (Willibrordusdag) vindt de feestelijke aanbieding plaats van het boek Heiloo voor en na Willibrord. Dit boek verschijnt ter gelegenheid van het feit dat het in 1995 dertien eeuwen geleden is, dat Willibrord in Rome tot bisschop der Friezen werd gewijd. Algemeen wordt aangenomen, dat de missie van Willibrord geleid heeft tot de stichting van de kerk te Heiloo. Heiloo voor en na Willibrord is geschreven voor een brede lezerskring. Naast een leesboek is Heiloo voor en na Willibrord ook een kijkboek. Het is rijk geïllus treerd en bevat veel nog niet eerder gebruikt beeldmateriaal, zoals afbeeldingen van kaar ten, tekeningen en portretten, het heeft een omvang van ca. 200 pagina's en is gebonden in een linnen band met stofomslag. Het for maat is 21 x 28 cm staand. De helft van de tal rijke illustraties is uitgevoerd'in kleur. U kunt zich nu reeds verzekeren van een exemplaar, door gebruik te maken van de mogelijkheid tot intekening. Bij intekening geldt tot 25 september 1995 een speciale prijs van 49,50. De verkoopprijs zal daarna 59,50 bedragen. Als u intekent, wordt uw naam desgewenst vermeld in de lijst van intekena ren, die achter in het boek wordt opgenomen. De intekenbonnen kunnen bij de volgende plaatselijke boekhandels worden ingeleverd: - Boekhandel Bruna, Stationsplein 4, tel. 072 - 332 834; - Boekhandel Deutekom, Heerenweg 69, tel. 072 - 331 483; - Boekhandel Bruna/Braam, Winkelhof 't Loo, tel. 072 - 331 004. Haast u zich, want de uitgave is eenmalig en de oplage beperkt! In de structuurvisie van de gemeente Heiloo is de Egelshoek aangewezen als woningbouwlo- katie. De woningbouw richt zich daarbij op de inwoners van Heiloo. Binnenkort wordt een aanvang gemaakt met de planvorming. De planvorming begint met het vaststellen van een prijsvraagprogramma. Hiertoe nodigt de gemeente drie ontwikkelaars uit om een stede- bouwkundige visie op het gebied te geven. De gemeente stelt hiervoor de randvoorwaarden vast in een prijsvraagprogramma. In het prijsvraag program ma is onder andere opgenomen hoeveel woningen er gebouwd kunnen worden, in welke prijsklasse. Ook de hoofdverkeersontsluiting en de globale struc tuur van de wijk komen aan bod. Dit prijsvraag programma wordt vanavond, 13 september, aan de orde gesteld in de vergadering van de commissie grondgebied. De vergadering wordt gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis van Heiloo en begint om 20.00 uur. Belangstellenden zijn welkom. Na het vaststellen van het prijsvraagprogram ma wordt het programma door de drie geno digden ontwikkelaars uitgewerkt in een stede bouwkundig plan. Een externe jury beoordeelt de plannen en brengt advies uit aan burge meester en wethouders. De gemeenteraad maakt de uiteindelijke keuze van het winnende plan. Naar verwachting zal dit niet voor januari 1996 plaatsvinden. Nadere informatie hierover verschijnt te zijner tijd in de Uitkijkpost. Het college van burgemeester en wethouders is voornemens een parkeerzone in te stellen in het gebied rondom het gemeentehuis en 't Loo. Bij de parkeerzone gelden de volgende regels: - binnen de zone mag uitsluitend geparkeerd worden in de aangegeven parkeervakken; deze zijn aangegeven met een blauwe lijn langs de parkeen/akken of aan het begin van de parkeerterreinen; - binnen de zone mag maximaal twee uren geparkeerd worden; dit dient te worden aan geduid door middel van het aangeven op een parkeerschijf van de tijd van aankomst; tussentijdse verandering van de tijd op de parkeerschijf is strafbaar; - de kortparkeerregels zijn van toepassing op maandag tot en met zaterdag van 08.00 tot 18.00 uur, op vrijdag tot 21.00 uur; - houders van een parkeerontheffing mogen voor onbeperkte duur binnen de zone parke ren. Hiermee komen de eerder genomen besluiten betreffende de kortparkeerzones op het Raadhuisplein en op het parkeerterrein aan de Willibrordusweg te vervallen. Tevens is de gemeente voornemens vier parkeerplaatsen te bestemmen als invalidenparkeerplaats, name lijk de eerste twee parkeerplaatsen op het par keerterrein aan de Willibrordusweg ter hoogte van de ingang van Winkelhof 't Loo en twee plaatsen direct bij de noordelijke ingang van het Winkelhof. De bestaande invalidenparkeer plaats op het parkeerterrein ten noorden van de Winkelhof komt te ven/allen. Tenslotte is de gemeente voornemens de voor rangssituatie bij de volgende T-kruisingen te veranderen: - kruising Heerenweg/Van der Veldenstraat: de route Heerenweg (zuidelijke tak)/Van der Veldenstraat wordt voorrangsroute; - kruising Van der Veldenstraat Willibrordus weg: de route Van der Veldenstraat (oostelij ke tak) Willibrordusweg wordt voorrangs route. Voor inlichtingen kunt u terecht bij dhr. R. van der Meer, telefoon: 313 208. Reacties kunt u tot 11 oktober a.s. richten aan het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, postbus 1, 1850 AA Heiloo. CG| HEILOO Heiloo, fijn wonen in het groen. Op 30 september a.s. wordt u de mogelijkheid geboden om tussen 09.00 en 16.00 uur afval te brengen naar de gemeentewerkplaats aan J-let Rosendaal. leder soort afval, behalve bouw- en sloopafval, kan dan worden aangeboden. Vanaf 30 september a.s. kan één keer per twee weken van bovenstaande mogelijkheid gebruik worden gemaakt tussen 09.00 en 12.00 uur. Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer W. Voskuyl, tel. 072 - 336 880. De container bij Winkelhof 't Loo voor plastic flessen en flacons is op 7 september 1995 ver wijderd. U wordt verzocht uw plastic flessen en flacons voortaan als restafval in de grijze rolemmer te doen. De inzameling, welke als proef was gestart om van oude plastic flessen/flacons weer nieuwe te maken, is te duur gebleken. Het plastic werd de laatste jaren gebruikt voor het vervaar digen van o.a. kunststof paaltjes. De kosten van de inzameling en afvoer, van de 8000 kilo plastic per jaar, waren echter met 7.200,- erg hoog. Door verbranding in de nieuwe vuil verbrandingsinstallatie wordt er nu elektriciteit mee opgewekt, terwijl de verbrandingsgassen zo optimaal mogelijk worden gereinigd. De kosten zijn nu slechts 1.720,-. INTEKENBQN, QEDENKMÜEK 1300 Ondergetekende (Voorletters naam in blokletters) Adres: (in blokletters) Tel. maakt graag gebruik van de gelegenheid tot intekening op het gedenkboek Heiloo 1300, "Heiloo voor en na Willibrord", en betaalt f 49,50 (in plaats van de normale prijs van 59,50) bij het afhalen van het boek. Ondergetekende wenst wel niet met de hierboven ingevulde naam in de lijst van intekenaren te worden opgenomen. DatumHandtekening (doorhalen wat niet van toepassing is) GEMEENTELIJKE STUDIETOELAGE (Volksmuziekschool Heiloo) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat vanaf heden gelegenheid bestaat een aanvraag in te dienen om voor het schooljaar 1995-1996 in aanmerking te komen voor een: GEMEENTELIJKE STUDIETOELAGE VOOR HET VOLGEN VAN EEN STUDIE AAN DE VOLKSMUZIEKSCHOOL Wie kunnen een aanvraag indienen? a. Ten behoeve van een minderjarige moet de aanvraag worden ingediend door de ouders, voogden of verzorgers. b. Meerderjarigen (leeftijd 18 jaar en ouder) moeten zelf een aanvraag indienen. Voorwaarden om voor een toelage in aan merking te komen: 1. Aanvrager moet wettelijk woonachtig zijn in Heiloo. 2. Aanvrager moet niet in staat zijn om zonder toekenning van een toelage de studie aan de muziekschool te bekostigen of te doen bekostigen. 3. De aanvraag moet uiterlijk 15 oktober 1995 worden ingediend. Elke aanvraag die niet voldoet aan de hierbo ven vermelde voorwaarden wordt afgewezen. In principe wordt GEEN gemeentelijke studie toelage verleend als: 1. Aanvrager reeds in totaal 6 jaren een toela ge voor een studie aan de muziekschool van de gemeente heeft ontvangen. 2. Het belastbaar gezinsinkomen van aanvra ger meer bedraagt dan 37.500,- Onder belastbaar inkomen wordt voor de toe passing van deze regeling verstaan het inko men zoals dit geldt voor de Rijksstudiefinancieringsregeling 18+. Inkomensnormen. Voor het toekennen van een studietoelage wor den de hierna genoemde inkomensnormen aangehouden: Belastbaar gezinsinkomen f0,~ 23.000,00 26.000,00 f 28.750,00 f 31.750,00 f 34.500,00 f 23.000,- f 26.000,- f 28.750,- f 31.750,- f 34.500,- f 37.500,- Gezinssamenstelling 0 kinderen alleenstaanden 30% 20 10% Gezin met 1-2 kinderen 50% 40% 30% 20% 10% Gezin met 3 en meer kinderen 60% 50% 40% 30% 20% 10% Boven f 37.500,- geen toelage. De hoogte van de toelage wordt uitgedrukt in procenten, berekend uitsluitend over het lesgeld. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen en positief bevonden meldingen verleend: Ronde Laan 17, M.S.M. Klamer - plaatsen garage. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de num mers 313 217 of 313 216. Aanvraagformulieren zijn gratis verkrijgbaar bij de afdeling Welzijnszaken ter gemeentesecre tarie en de bij de administratie van de Volksmuziekschool. Inlichtingen omtrent de toepassing van de regeling zijn verkrijgbaar bij de heer J. Beelen, afdeling Welzijnszaken, telefoon 072 - 313 1 75. Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.30 -11.30 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.30 -17.00 uur. Telefoon: 338 704. Zorgcoördinator mevr. Nel Terpstra WODCO ZOfjJ Op MSSt Collecte Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de hierna ver melde periode: Nederlandse Organisatie voor de kankerbe strijding voor de periode van 10 tot en met 16 september. Prinses Beatrix fonds voor de periode van 17 tot en met 23 september. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergunning te verlenen aan D.H. Veltman-Engel te Heiloo voor de bouw van een atelier/praktijkruimte op het perceel Westerweg 182. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 14 september 1995 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecre tarie, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verle nen schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemees ter en wethouders v$n Heiloo, Postbus 1 1850 AA Heiloo. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voor nemens om vrijstelling te verlenen zullen te zij ner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Kennemerstraatweg 425, A.PL. van Veen - plaatsen kunstwerk Westerweg 131, J.L. Piekeboer - vergroten woonhuis Kennemerstraatweg 291, M.P Adrichem - ver groten garage/berging De Hoefsmid 31, Bouwbedrijf de Haan - plaat sen bedrijfshal en kantoor Burgerlijke stand Informatie tot en met 7 september 1995 Elders geboren Catharina R.M., dochter van A.J.J. van Rooijen en C.B.M. Werdmuller Anne S., dochter van J. Singeling en A. van Marle Steven M., zoon van F.A. Legdeur en M.C. Calf Jesse S., zoon van H. Boonstra en PM. van der Es Huwelijksaangiften M.P Warmenhoven en N.D. Zoon J. Zwart en J.G.M. Leferink Huwelijken M.C. van Eek en W. Albrink M.J.W. Poelman en E.C.C. van der Muil P Posthuma en I.J. Smieszek Overleden J. Sctiwarzer F.G. van der Lee C.M. Vinke, e.v. Hoekman Elders overleden H.M. Huizing H.G.O. Weber G x- HEILOO Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 313289 Open van 8.00 tot 12.30 uur i Informatierubriek Burgerzaken

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 4