Loopfestijn geslaagd slot feestweek Póppen- en berenbeurs in motel Heropeningsfeest winkelhof 't Loo afgerond Z& z&gyefts ctafy (A CjfeAy Blijde boodschap DRINGEND VERZOEK Politieberichten Bridgeclub Sant Atout Heiloo in nationale top bloemschikken Meer omzet en bezoekers voor Culinair Plaza Klaverjasclub EHK (foor (^aa/) -Wisrt (ran c/er ffiorsf Het was zondagochtend en in m'n hoofd maakten de zonden ruzie als irritante vroege vogeltjes na een avond stappen. Veel te vroeg was ik klaarwakker om pijnstillers te gaan slikken en ik wist toen al dat de dag verloren was. Ergens las ik, in Asbestemmingvan A.F.Th, van der Heijden, dat verveling niet ver velend is als je er maar volledig aan toegeeft. Daar voelde ik wel wat voor, het is wel een oprechte gedachte. Ik moest denken aan een kennis, die ik eens ontmoette in een donke re concertzaal. Z'e was op zoek naar iemand, die - niet lachen - nog geen vijf meter bij haar vandaan stond. Ja sorry, ik heb m'n lenzen niet in', gaf ze als uitleg. Slechtziend, maar het niet verber gen: dan kan je toch alles zien door de ogen en woorden van anderen. Dat is heerlijke eerlijkheid. Ik wilde voor m'n verveling uitkomen, maar de afwas, de dorstige planten, een waslijn vol schone kleren en een groentebak vol verse waar ver stoorden het ultieme, verveelde zon dagochtendfeestje. Nu had ik eigenlijk mijn buik let terlijk vol van de feestjes. In een dag of tien ben ik zes keer uit eten geweest, had ik twee keer zelf gas ten voor het avondmaal en werd het, al dan niet in combinatie, zeven avonden onverantwoord laat. En dat terwijl ik van plan was die Tien Mijl van Heiloo eindelijk ook eens af te leggen! Het mocht niet zo zijn. Ik stond erbij en keek ernaar, samen met vele anderen: petje-af Heiloo, het was zowaar gezellig op het Loo(p)plein (de beste naam vol gens een meesjokkende volksverte genwoordiger, die ik later ontmoet te). De opkomst was een tegenval ler voor m'n belastingplannen, zoals eerder voorgesteld. Maar geloof me, ik hou jullie scherp in de gaten bij de komende festiviteiten in ons dorp. Terug naar de zondag. Na het bak ken van een hartige taart en het verzinnen en bereiden van een enorme stamppot - alles wat er voor handen was in een grote pan - had ik dus echt niets meer te doen. Beter: ik had geen zin meer om ook maar één enkele spier te laten bewegen. Ik werd moe van het lig gen niksen en nam tenslotte een boek ter hand. De in twee pockets gevatte uitgave in kwestie ligt al een leven lang op lezing door mij te wachten. Ik weet niet of ik ooit het einde zal halen. Iedere keer begin ik bij het begin en heb in no-time moeite de con centratie vast te houden. Dat kan gebeuren, zult u zeggen, maar met het volgens velen beste boek voor de zondag mag het eigenlijk niet. Na de Bergredeen hetÓnze Vader' haakte ik, ongelovige, voor de zoveelste keer af. Geïnspireerd door de hardlopers op zaterdag besloot ik m'n heil te zoeken bij een sportieve religie: beetje rennen door het dorp. Maanden niet gedaan, dus de hoog ste tijd. Ik trok de heilige gewaden aan, stapte naar buiten en... ja hoor: het begon te regenen. Als het eerder door mij gelezen boek op waarheid berust, dan werd me dit via het hemelwater wel duidelijk gemaakt. Maar ik moest de hiervoor al genoemde zonden afspoelen, dus ik draaide me niet om naar de zekere droogte van m'n huis. Het lot tar ten? Door de knieën gaan? Ach, alleen een voorgenomen plan uit voeren, daar hou ik het op. Als het me uitkomt, wil ik wel consequent zijn, is m'n bui anders, dan kan ik voor mezelf en anderen (on)aardig wisselvallig zijn. Al rennend dacht ik dat ik dood ging, maar ik kwam doorweekt èn levend thuis. Op weg naar de Tien Mijl-run en de race over één Heilooër Mijl door leerlingen van de basisscho len werd ik getrakteerd op een fraai tafereeltje. Twee meisjes lieten hun konijn, compleet met halsband, riem en strik, uit op een grasveldje. Vit wandelen met hond, kat of voor mijn part de dwerggeit op het Engelse gazon van de buren, dat heb ik al eens gezien. Maar deze vorm van dierenliefde was nieuw en bood mij perspectief. De combinatie van gebeurtenissen en gedachten ontgaat u volkomen? Ik zal het uitleggen. Eén: geef aan de verveling toe en je verveelt je niet, noch is het bezwaarlijk. Twee: accepteer je zonden en je bent geen zondaar. Drie: een huisdier is met een dagelijkse wandeling tevreden. Vier: ik heb geen huisdier, maar soms wel kwetterende vogels in m'n hoofd. Vijf: ik trakteer die vogels op wat frisse lucht en laat ze vliegen. Zes: probleem opgelost. Het is natuurlijk allemaal onzin, onlogisch en niet waar wat ik schrijf. Maar iedereen heeft wel eens verschrikkelijk géén zin in wat dan ook. Ga dan gerust rennen, een huisdier uitlaten (ik ken iemand, die met haar schildpadden praat) of de evangeliën lezen. Doe in ieder geval iets. Lezen vind ik het meest probate middel. Nu de avonden eerder vallenmerk ik het effect van de verbanning van de televisie uit mijn huis. Af kick-verschijnselen als veel buiten de deur eten en blij ven 'plakken' zijn alarmerend. Om een andere reden zijn honderden kilo's boek momenteel 'uit logeren'. Zonder boeken kan ik niet en dus nam ik als in een hotelkamer de blijde boodschap ter hand, die alsof het voorzienigheid betreft nog niet door mij het huis is uitgezet. Een boek is een boek en lezen nooit een zonde. Als ik weer eens zo'n bui heb, probeer ik opnieuw een evan gelie. Desnoods lees ik de woorden met m'n sportkleren aan: misschien snap ik dan de boodschap wel. En zo niet word ik in ieder geval van het lezen zelf al blij. HEILOO - Aanvankelijk zag het er naar uit dat de vijfde editie van de Tien Mijl van Heiloo onder barre weersom standigheden gelopen zou moeten wor den. Regen en wind speelden de orga nisatoren behoorlijk parten tijdens de voorbereidingen. Maar uiteindelijk ble ken de weergoden toch in een beter humeur dan verwacht: het was zater dagmiddag in hoofdzaak droog en nu en dan zelfs zonnig op het traject van de loop met begin- en eindpunt op het plein bij de winkelhof 't Loo. De start van de scholierenloop over een afstand van één Heilooër Mijl (ongeveer 1,400 meter) was precies om vier uur. Meer dan 150 leerlingen van de basisscholen drongen massaal voor waarts. Dat bleef niet zonder gevolgen: struikel- en valpartijen a) enkele tien tallen meters na de start. Ouders snel den naderbij en hielpen de jeugdige lopers weer op de been. Aangemoedigd door familie en anderen legde de jeugd van Heiloo de mijl razendsnel af. De winnaar net binnen de vier minuten, de laatsten in het dubbele hiervan. Het applaus van de toeschouwers was er niet minder om. Binnen vier minuten finishte de win naar van de race over de Heilooër Mijl. Ron van Diepen, winnaar van de Tien Mijl van Heiloo '95. HEILOO - Op zondag 17 september wordt weer een poppen- en berenbeurs gehouden in het Golden Tulip Heiloo, aan de Kennemerstraatweg 425. Er zal een grote verscheidenheid aan poppen te bewonderen zijn, zoals: replica's van' antieke poppen, tricot-, harem-, karak- Eén van de vele poppen, te zien tij dens de poppen- en berenbeurs. ter- en künstlèrpoppen, bos- en fanta siefiguren en nog veel meer. Ook voor de beren is een grote plek ingeruimd. Zo zal bijvoorbeeld het kleinste beertje, slechts enkele centime ters groot, gemaakt door Monique Kooman, te zien z^jn op deze beurs. Alles wat nodig is om een pop of beer te maken en aan te kleden, is verkrijg baar: klei, poppenkoppen en -lijven, pruikjes, schoentjes, oude, antieke en nieuwe lapjes stof, berenpakketten, patronen, kortom teveel om op te noemen. Er zullen tevens poppenmeu- beltjes en -kleding te koop zijn. Verder worden er demonstraties gegeven en men kan gratis een pop of beer laten taxeren De beurs is van 10.30 uur tot 17.00 uur geopend. De entreeprijzen zijn f 5,00; f 4,00 voor 65+; kinderen tot 12 jaar mogen gratis naar binnen. De redaktie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende ver zoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redaktie veel tijd Koplopers Om half vijf ging de wedstrijdloop over tien Engelse mijlen van start, terwijl daarnaast een trimloop over drie mij len gehouden werd. Al na de eerste ronde kende de wedstrijdloop twee koplopers: Ron van Diepen en Freddy Nijstadt, die tenslotte als eerste en tweede eindigden in fraaie tijden. Zij hadden een gat geslagen naar het pelo ton. Kok van der Hulst deed nog een poging hieruit te ontsnappen, maar hem werd de derde plaats afgenomen door een taktisch sterk lopende Niek Doorn. In tegenstelling tot de vele deelnemers bij de heren, viel de inschrijving bij de dames wat tegen. Een veel voorko mend fenomeen, wat de sportieve strijd niet ten goede komt. De verschillen waren aanmerkelijk met als bijzonder heid dat de eerste vier dames bij de veteranen allen sneller liepen dan de senioren-winnares Gerda Smit. Vele prijzen Door ondersteuning van de winkeliers van winkelhof 't Loo en van de Kennemerstraatweg, alsmede enkele andere bedrijven, konden er vele prij zen worden uitgereikt. Dit gold voor de wedstrijdloop en voor de loterij bij zowel de scholieren- als de trimloop. De prijzentafel was zo rijk gevuld, dat de helft van de deelnemers met een prijs naar huis gingen. Niet alleen over deze prijzen toonden de deelnemers zich tevreden. Ook het parcours was aanleiding voor lofuitin gen. De lopers waren unaniem van mening dat het een snel en afwisselend parcours was. De windgevoeligheid viel enorm mee. Eén en ander blijkt uit de eindtijden. Het parcours werd bewaakt door zo'n veertig vrijwilligers, die af en toe veel energie nodig hadden om die enkele ontevreden automobilist te kalmeren. Overigens hadden de autobestuurders op de Kennemerstraatweg, waar door de werkzaamheden aldaar soms kleine files ontstaan, een pracht kans om het deelnemersveld voorbij te zien komen. Volgend jaar weer Ook de winkeliers spraken zich bijzon der positief uit over deze vijfde editie van de Tien Mijl van Heiloo. Direct heeft men de organiserende atletiek vereniging Trias uit Heiloo gevraagd om dit evenement in 1996 te prolonge ren. Trias heeft te kennén gegeven hier naar wel oren te hebben, vooral ook omdat men kan rekenen op de steun van zoveel vrijwilligers en onderne- Gedrang tijdens de start van de Tien Mijl-loop op het plein bij winkelhof 't Loo. mers, zonder wie een dergelijk evene ment niet mogelijk is. „Alle thuisblij vers kunnen vanaf heden in training," aldus Jan Adrichcm van Trias. Ook hoopt Trias op nog meer vrijwilligers voor de voorbereiding op en de bege leiding tijdens de loop. De uitslagen Tien Engelse Mijlen van Heiloo (16.090 meter), 9 september 1995. Heren senioren: 1. Ron van Diepen 51.56; 2. Freddy Nijstadt 52.42; 3. Niek Doorn 53.16; Kok van der Hulst 53.41; 5. Rcne Godlieb 54.20. Dames senioren: 1Gerda Smit 77.28; 2. Sjanettc Gazzah 84.36; 3. Lonneke Timmerman 84.56; 4. Jenny Kooij 88.05; 5. Aya Wolters 88.08. Heren veteranen 40+: 1. Henk van Velsen 54.40; 2. Jan Velzeboer 58.04; 3. Kees Brasser 58.26; 4. Jan Stoof 59.52; 5. Johan de Jong 62.36. Dames veteranen 35+: 1. Tiny de Haan 72.15; 2. Marjan Zwaan 72.46; 3. Elly Groen 75.54; 4. Anneke Looyenstein 77.44; 5. Lia Stam 79.25. Heren veteranen 50+: 1. Niek Tromp 63.09; 2. Alex van Heusden 66.02; 3. Robert Wijker 68.08; 4. Willem Broers 69.58; 5. Cor Stam 71.27. Bij de start van de Heilooér Mijl loop was er een valpartij, maar alle betrokkenen liepen de race uit. Zaterdagavond was het personeel van de winkels in 't Loo te gast in hun eigen noj voor g j HEILOO - De afgelopen week heeft winkelhof 't Loo geheel in het teken gestaan van de heropening. Er was elke dag wel iets te beleven en vooral op muzikaal gebied kende het programma veel variatie. Vele Heilooër muziekge- HEILOO •- Op de rotonde op de Vennewatersweg trapte een 40-jarige automobiliste per ongeluk op het gas pedaal in plaats van op de rem. Hierdoor reed zij tegen een voor haar stilstaande personenauto op. Er was alleen materiële schade. Op de Kennemerstraatweg werd een snorfiets met hoge snelheid gesignal eerd. De snorfiets werd voor een tech nisch onderzoek uit het verkeer geno men. De snorfiets bleek een te hoog vermogen te hebben. De eigenaar kreeg een proces-verbaal. Op een voetgangersoversteekplaats op de Heerenweg werd een fietster door een bromfietser aangereden. Er was alleen lichte schade. Op de kruising Kennemerstraatweg- Van Aostastraat werd een motorrijder door een personenauto aangereden. De automobiliste gaf geen voorrang. Zowel de motor als de personenauto raakten door de aanrijding licht be schadigd. IA een bedrijfspand op De Wagemaker werd ingebroken. Via het openbreken van een bovenlicht werd toegang tot het pand verschaft. Diverse vernielin gen werden in het pand aangericht. Uit een geldkistje werd een geldbedrag weggenomen. Ook werd in een bedrijfspand aan De Oude Werf ingebroken. Hier werd via een ingeslagen raam toegang tot het pand verschaft. Het kantoorgedeelte werd doorzocht. Voor zover nu bekend wordt er niets vermist. Op 7 september werd op de Kennemer straatweg een personenauto aangere den. De bestuurder van deze personen auto had zijn auto op de Kennemer straatweg geparkeerd. Bij het wegrij den zag de bestuurder een rode perso nenauto naderen en bleef stilstaan. Hij werd echter aangereden door deze rode personenauto. Deze rode perso nenauto reed door na»de aanrijding. HEILOO - Uitslagen maandag 11 sep tember: A-lijn: 1. De Lange-Lunsink 64,6% 2. Fam. Diepen 60,8 B-lijn: 1 Bennink-Roozen 62,1% 2. Kuiper-Mw. Bakker 61,7% C-lijn: 1. Ds. Schouten- Zomerdijk 60% 2. Mw. Cornelissen- Bakker 59,2% D-lijn: 1. Lute-Russen 62,9% 2. Fam. Krieger 59,2% E-lijn: 1. Ds. Bolweg-v. Steeg 60,4% 2. Tensen- v.d. Linden 59,6% F-lijn: 1. Fam. v. Dijk 65,1% 2. Ds. de Jager-Harreveld 58,9%. Op het parkeerterrein van het Raad huisplein werd een blauwe Skoda aan gereden. De veroorzaker is daarna weggereden. Dit gebeurde op 8 sep tember. Eventuele getuigen worden verzocht contact op te nemen met de politie: tel. 337676. In een kantoorpand op het Stations plein werd ingebroken. Via een open gebroken dakkapelraam werd toegang tot het pand verschaft. Uit verschillen de kamers werden geldbedragen ont vreemd. Bij een winkel in 't Loo werd een 15- jarige winkeldief aangehouden. Hij had getracht oorbellen en een ketting ter waarde van ruim dertig gulden te ont vreemden. Op de Kennemerstraatweg werd de bestuurder van een bromfiets staande gehouden. Hij reed met zeer hoge snel heid over de weg. Aan de bromfiets wordt een technisch onderzoek ver richt. Gevonden voorwerpen Bij de politie in Heiloo ^ijn tussen 1 en 7 september de volgende gevonden voorwerpen ingeleverd: een blauwe rechterhandschoen, een gele parkiet, een gouden speld, een leesbril met goudkleurig montuur, een autoradio cassetterecorder en diverse sleutels. HEILOO - Acht dames van de K.M.T.P. afdeling Heiloo gingen afgelopen vrij dag naar het Nederlands Kampioen schap Bloemschikken voor amateurs (NKB) in de bloemenveiling van Aalsmeer. De werkstukken werden in het weekend tentoongesteld samen met de praalwagens van het bloemencorso. Willy Tames doet al vele jaren op uitno diging van de organisatie mee in de ere klasse. Ook nu bewees zij met haar bloemstuk rond het thema 'beweging' dat ze tot de beste amateurs van ons land gerekend mag worden. Annie Vos en Hennie Scholten deden op uitnodi ging mee in de A-select klasse. Zij maak ten ieder binnen het thema 'spannen en klemmen' een 'spannend' stuk. In de A-klasse werd de opdracht 'back to the sixties' heel goed uitgewerkt door Gré Henselmans, zij kreeg een compli ment van de jury voor haar bloemkeuze, met haar collage van grammofoonplaat jes scoorde ze hoge punten. Marijke Bruin moest net terug van vakantie plot seling invallen. Haar mand met bloe men, een copie van de beroemde foto van John Lennon en Yoko Onno in het Hilton hotelbed, oogstte welverdiende waardering ondanks de minimale voor bereidingstijd. Marga Plat maakte een zonnige rock and roll schikking met ondeugende benen in een petticoat van gaas. In de B-klasse moest een duo schikking gemaakt worden. Sonja de Jong werkt subtiel met rozen en hortensia op een groen plateau in niveaus. Trudy Jansen koos als ondergrond een karrewiel met daarop in twee mandjes een fraaie schikking met bloemen in warme oranje tinten. In de ere- en A-klasse werd door iedereen een cadeauschikking gemaakt, en ook hierin lieten de bloemschiksters uit Heiloo zien dat ze de beschikbaar gestelde materialen heel smaakvol kun nen verwerken. De punten die behaald werden waren welverdiend. De KMTP Afdeling Heiloo is er trots op dat zij met een zeer enthousiaste delega tie kan deelnemen aan de Nationale Kampioenschappen. In oktober starten weer cursussen. Het aspect 'gezellig bezig met bloemen' staat centraal. Wilt u inlichtingen over de cursussen, bel 333530 (Heieen Groot). De medewerksters van Annet Haar Zaak m/v hadden vrijdagochtend hun handen vol aan het creëren van suikerspinnen en vetkuiven. zeischappen gaven acte de presènee en zorgden voor een feestelijke sfeer. Dinsdagavond hebben vele genodigden van de gelegenheid gebruik gemaakt een bezoek te brengen aan de winkel hof en in alle rust een kijkje genomen in de winkels. Op de pleinen konden zij even gaan zitten en werd hen een kopje koffie en een gebakje aangeboden. De ondernemers van winkelhof 't Loo wer den bij de organisatie ter zijde gestaan door vele vrijwilligers van De Zonne bloem en de Unie van Vrijwilligers. Het optreden door het Heilooër Salonor kest viel zeer in de smaak. Uit de reacties kan worden opgemaakt dat een dergelijke speciale koopavond voor herhaling vatbaar is. De opmer kingen hadden dan ook uitsluitend een positief karakter. Een inwoner, van Heiloo met de respectabele leeftijd van 91 jaar was al vijftien jaar niet in de winkelhof geweest. Het deed hem en vele anderen een groot plezier dat zij op deze wijze in de gelegenheid werden gesteld om in alle rust het vernieuwde Loo in ogenschouw te kunnen nemen. Na afloop werden de bewoners van de verschillende zorgcentra door de spe ciale rolstoeltouringcar of busje weer naar huis gebracht. Suikerspinnen en vetkuiven Vrijdagmorgen vroeg startte Annette Dekker van"Annet Haar Zaak m/v met het kappen van suikerspinnen en vet kuiven. Zij deed dit op een speciaal daarvoor aangebracht podium ten overstaan van veel publiek. Maar liefst vijftig medewerkers van diverse win kels in 't Loo hadden te kennen gege ven wel voor één dag een kapsel te wil len in de stijl van de vijftiger jaren, 's Morgens hadden zij zich al gehuld in kleding uit die tijd en het kapsel maak te het beeld compleet. De bezoekers reageerden verrast op dit ongewone verschijnsel. Voor de mees ten louter nostalgie, voor de jongeren kwam de film 'Grease' tot leven. Ook de oude Cadillacs, de Harley Davidson, de rock roll-muziek en de dansgroep mochten zich verheugen in de belang stelling van het publiek. Personeelsfeest Zaterdag stond in het teken van de sport en het grote personeelsfeest. De ondernemers van winkelhof 't Loo heb ben gemeend hun medewerkers eens heerlijk te verwennen na zo een drukke feestweek. Zij werden 's avonds ver wacht in hun eigen winkelcentrum dat voor de gelegenheid was omgetoverd in een echt partycentrum.'Op de ver schillende pleinen was voor entertain ment gezorgd met voor elk wat wils en ook tussen "het publiek traden diverse artiesten op. Ook aan de inwendige mens was ruim schoots gedacht en de hapjes en drank jes werden door 'de-baas' zelf aangebo den en ingeschonken. Meer dan vijf honderd feestgangers bevolkten tot in de late uurtjes 't Loo. Een unieke gebeurtenis. ALKMAAR - Het vierde Alkmaar Culinair Plaza (ACP) heeft meer bezoekers getrokken dan in voorgaan de jaren. Volgens schattingen passeer den ruim 40.000 mensen de kassa van dit eet- en drinkfestijn op het Waag- plein in Alkmaar. Ook was de omzet veel hoger dan vorig jaar. Dat had alles te maken met het goede weer van voor al de zaterdag en zondag. Het ACP '95 heeft tenminste 80.000 gulden opgebracht. Dit bedrag kan nog hoger uitvallen, omdat nog niet alle inkomsten zijn geteld. Deze opbrengst is bestemd voor Therapeutisch Dag centrum De Vijfhoek in Heiloo. De organisatie hoopt in de loop van vol gende week de definitieve opbrengst bekend te kunnen maken. Wederom een succes Voor de organisa tie, Junior Kamer Alkmaar, die dit jaar dieper in de buidel moest tasten als gevolg van de stijgende kosten van het evenement. Er is dit jaar meer geïnves- HEILOO - op 18 september is er weer de maandelijkse open drive van klaver jasclub E.H.K. Deze wordt gehouden in het Open Huis. Iedereen is van harte welkom, zowel koppels als éénlingen. Op de overige maandagen is er de wekelijkse clubavond. Nieuwe leden zijn van harte welkom. teerd in de uitstraling van het ACP. Bovendien zijn enkele taken door de organisatie uitbesteed, zoals de nacht bewaking en de opbouw van het ten tendorp. Sponsors en deelnemers lopen nog steeds warm voor hét culinaire feest van Alkmaar. Alle deelnemers hebben in principe hun medewerking voor het komende (lustrumjaar) weer toege zegd. Daarnaast hebben drie nieuwe deelnemers zich bij de organisatie gemeld voor het ACP in '96. Dat bete kent een behoorlijke groei, waardoor het evenement op een nog hoger niveau kan komen te staan. Een oude Harley Davidson en glanzende Cadillacs (op het plein buiten) gaven extra kleur en sfeer tijdens de 'Rock Roll'-dag in 't Loo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 6