Huwelijk versterkt de stedenband Bezoek aan Syrië en Jordanië vanuit de luie stoel in Heiloo Feest bij de peuterspeelzalen Mies Heijink neemt afscheid Evenementenagenda Z& zeguyeris c/at PAGINA 6 UITKIJKPOST - 20 SEPTEMBER 1995 Donder en bliksem Jazz in in de Slotkapel Demonstratie Decofïn-schilderen Speelgoed gevraagd voor Het Ballonnetje Geslaagd Novib kalender 1996 Top Music Festival nu met Greetje Kauffeld c/aa/.) -cUA/h van (/er A/ars/ Als de buren thuis waren geweest, hadden ze het me vast en zeker niet in dank afgenomen. Afgelopen zaterdag namelijk wilde ik zelf absoluut geen last van de buren hebben en zette het volume van mijn stereo op een onaanvaardbaar niveau. Het deed zelfs een beetje pijn aan mijn oren. Het was een uur of acht, hetzelfde tijdstip waar op het, naar ik vernam, nogal begon te spoken boven en in Heiloo. jk had slechts m 'n oren open, merkte niets van de bliksem en de donder kwam niet boven de bassen van de muziek uit. Een beetje jammer vind ik het wel, want ik hou van onweer. Het is zo'n ongrijpbaar natuurverschijn sel, gevoelsmatig het tegenoverge stelde van de volle maan bij heldere hemel. Onweer zet je met beide benen op de grond, het brengt rust en lucht op; en tegelijkertijd ben ik net als een kind toch wel een heel klein beetje bang'. Maar waarom ik vooral de pest in heb, is omdat ik nu niet kan mee doen aan des sterke verhalen over inslagen van ongekende kracht in ons mooie dorp. Hoe groen, flink en sterk een boom ook is, tegen de bliksem is hij zeker niet opgewas sen, ook niet in Heiloo. Later op de avond zouden tientallen Fijn wonen in het groen'-reuzen zonder pardon tot brandhout zijn verpul verd. Het was er slechts één, maar geef de fantast een glas en hij zet de goden persoonlijk tegen elkaar op zodat hun vuistslagen als donder en bliksem de aarde teisteren. Het verhaal over het opgetilde dak las ik later in de krant. Het is vreemd - bovenal vervelend, wel licht rampzalig voor de bewoners - maar bij zo'n verslag is het alsof ik de beelden van een film in slow motion voorbij zie gaan. In de kroeg krijgt de gebeurtenis het niveau van een slecht getekende strip, met veel gebaren en onterecht leedvermaak. Terug naar mijn eigen kabaal. Ik lag gestrekt op de aanbeden bank naar mijn eigen goden te luisteren en merkte niets van de hels trillende vloer. Als ik het al merkte, dan had ik de muziek de schuld gegeven. Maar de stoere mannen en vrou wen vertelden me dat de donder de ruiten in hun sponningen deed rin kelen, de murén deed schudden als in een wilde rock roll-dans. De aardbevingen, die in het recente verleden in onze regio geregistreerd werden, hadden lang niet zoveel kracht, zo werd verteld. Het is allemaal aan mij voorbij gegaan. Pas toen de cd-speler het genoeg vond en de stilte terug bracht in m'n huis, hoorde ik vaag wat geruis buiten. Ik opende m'n ogen en ontwaarde in de lichtstra len van een straatlantaarn de gestaag neervallende regenslierten. Natuurlijk was ik het daar niet mee eens, want ik wilde nog op stap die avond. Het werd een avond om niet zo snel te vergeten. Op voorhand zo duf als een konijn begon ik m'n zwerftocht door Heiloo. Al ver zoend met het idee, dat recent insloeg als - voor de verandering - een bom, fietste ik naar het NS-sta- tion om inkopen te doen bij Wizzle. Het stond me bij dat dit een kleine gaanderij van winkeltjes was, een mini-Loo op het perron. Allereerst een geldautomaat, dan een loketje voor koffie en een broodje - aan eten was ik die avond nog niet toe gekomen -, vervolgens een automa tiek met sigaretten en tenslotte een bloemenkraam om zomaar iemand te verrassen. Ik reed halverwege het perron toen ik werd overvallen door kilte, kaalheid en volop ver baasde gezichten van treinreizigers. Ik had weer eens last van het feit dat plannen in mijn hoofd als don der en bliksem en dus veel sneller uitgevoerd worden dan in de reali teit. Plan-plandacht ik toepasse lijk: het Indonesische woord voor rustig aan'. Drie dagen later ver nam ik uit de krant dat de gemeen te Heiloo en de NS nog volop in onderhandeling zijn of de vestiging van Wizzle er al dan niet komt. IJ gelooft niet ik deze column voor de publicatie van het bericht heb geschreven, maar toch is het zo. Binnenkort ga ik voor een tijdje weg uit Heiloo. Ik heb al bedacht dat ik vlak voor vertrek een lijst samenstel met daarop alle plannen, die nog op uitvoering wachten, zoals de realisering van Wizzle. Ook zal ik foto's maken van alle knappe koppen die zich op deze plannenmakerij storten. Over een paar jaar herhaal ik deze actie en ik ben benieuwd hoe de stand van zaken dan is. Zoek de verschillen: wat ligt onderin de la en wie is spoorloos verdwenen? Maar goed, mijn zaterdagavond eindigde na de nodige omwegen gewoon thuis. Door het ojitbreken van de broodjestent op het NS-per- ron barstte ik van de honger en moest zelf nog iets bereiden. Een overvolle koelkast stond wegens een afgelast maal tot mijn beschik king. De volgende ochtend vernam ik dat mijn keuze wat eenzijdig was geweest: ik stonk uren in de wind naar knoflook. Zo erg dat de frisse geur van het boeket bloemen, dat me werd geschonken, er nog geen fractie van kon wegnemen. Maar ik was enorm blij met de bloemen, die me niet verwacht, als een bliksemschicht gegeven werden. Het plotselinge bezoek voorkwam dat ik als een etmaal eerder de bank zou kiezen voor de besteding van de rest van de dag. Maar na de bliksem moest er een rollende don der volgen en het werd een doenig dagje. Handen uit de mouwen en met beide benen op de grond. Per saldo herbergen de plannen van de gemeente dok een soort onweer. De rapporten zijn de vuist slagen van de kibbelende goden, die verheven in de raadszaal (op de eerste etage van het gemeentehuis) de strijd om hun gelijk leveren. Maar tijdens dat politieke nood weer komt de kalmte niet, het gaat nooit eens lekker regenen, waarna de lucht weer opklaart. Het is als een zwoele, benauwde zomer avond. Alles plakt en kleeft en je voelt je te ellendig om je ertegen te verzetten. Het zijn momenten zon der kop en staart, zonder donder en bliksem. Neem nu eens de internationale Groenprijs voor Heiloo. Je zou denken dat er, nu deze voor een jaar in de wacht is gesleept, een toe ristisch offensief van jewelste komt om de hele wereld naar Heiloo te halen. Maar née, de ontvangen pla quette krijgt een plaatsje tussen het glas, beton en steen bij winkelhof 't Loo en dat is het. Het kunstwerk in 't Loo zelf snap ik ook al niet: Heiloo gesymboliseerd via een bomencirkel, heeft dat iets met magie te maken? Als dat zo is, dan hoop ik dat het gemeentebestuur er iets van meekrijgt. Kom op, gemeente! Speel eens voor donder en bliksem. Bouw de span ning op, maar laat daarna ook het dorp op z'n grondvesten trillen en spoel het schoon voor een volgende activiteit. Dat is klare taal, daarmee zorg je voor stoere verhalen in de kroegen en op al die Heilooër plei nen. Dan leven de plannen in het dorp en voelen de mensen zich betrokken. Nu is dat niet zo. Men zet de stereo wat harder en heeft nergens erg in. Kan je het ze kwa lijk nemen? HEILOO - „Fantastisch was het, heel gezellig, we hebben genoten!" vertelt Peter Posthuma. Hij heeft het over de vrijdag, dat hij in het huwelijk trad met zijn Poolse vriendin Izabela Smieszek. Ook Izabela heeft glimlichtjes in haar opvallend mooie ogen. In zorgvuldig geformuleerd Nederlands vertelt ze dat er 150 mensen waren en zelfs het vol tallige Heilooër Harmonie-orkest Cae- cilia. Izabela speelt dwarsfluit bij deze vereniging; Peter speelt trompet en is bestuurslid. Caecilia zorgde die vrijdagavond voor een mooie serenade, voor de feestzaal van recreatiepark Keuning aan de Slootenslaan. 's Middags was de plech tigheid geweest in de raadzaal te Heiloo. Op 9 september vond dc kerke lijke inzegening plaats in Swictoch- lowice, de zusterstad van Heiloo. Daarbij waren onder andere burge meester Schoof en wethouder Ten Hoope aanwezig. De ontmoeting Peter en Izabela kennen elkaar nu bijna drie jaar. In 1992 zagen ze elkaar voor het eerst, toen het orkest van Izabela's vader optrad in de Buk Buk, waar ook Caecilia speelde. De jongens van Caecilia zagen dc mooie meisjes van het Poolse orkest, maar er werden weinig woorden gewisseld. In septem ber van dat jaar vertrok de Heiloose vereniging naar Swietochlowiche voor een optreden. Peter zag Izabela daar opnieuw: 'dat mooie meisje', zoals hij haar in gedachten noemde. Eindelijk kwamen ze in contact, maar nog steeds verliep de communicatie moeizaam. In dc maanden daarna schreef Peter een kaart en een brief in het Pools en met Kerst ging hij weer naar haar toe. Tijdens een diner tekenden ze twintig servetten vol om elkaar zoveel moge lijk te kunnen vertellen. De verloving In 1993 kwam Izabela voor-twee maan den naar Nederland. Ze maakten ook een reis door Frankrijk en Zwitserland, waar ze nu nog vaak aan terugdenken. In september bracht Peter haar weer naar huis: het afscheid was moeilijk. Ze probeerden elkaar zo vaak mogelijk te zien door eens per maand af te spreken in Berlijn. In oktober vroeg Peter Izabela ten huwelijk; met kerst herhaalde hij dat verzoek bij haar vader. Die stemde toe en vanaf die dag waren ze verloofd. Izabela studeerde aan de universiteit voor muziekpedagogiek en had nog één jaar te gaan. Ze besloot dat vanuit Nederland te doen, en ging eens per maand terug naar Polen. Nu is ze afge studeerd en gaat ze privé-pianolessen geven. Ze is hard bezig de Nederlandse taal te leren om dan op scholen te gaan lesgeven. Peter is technisch adviseur van compressoren. EGMOND - Op zondag 1 oktober treedt op in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef The Stable Roof Jazzband. The Stable Roof Jazzband ontstond in 1980 toen enkele ervaren jazzmusici uit Noord-Holland besloten een Engelse Tradband te gaan vormen. Na 15 jaar en enkele uitwisselingen in de bezetting (de laatste in 1991) behoort de band nu tot de top van de vaderlandse oude-stijl-orkesten. De band beschikt over een zeer orginineel repertoire, dat is gebaseerd op de origi nele New Orleans-stijl, waarmee op veel festivals in binnen- en buitenland succes geoogst werd. De Stable Roof Jazzband bracht inmiddels meerdere cd's uit, die zeer lovend beoordeeld werden in toonaangevende jazzbladen. Trompettist en arrangeur Ruud Peer- HEILOO - Zaterdag is er weer een demonstratie bij schrijfwarenspeciaal- zaak de Schrijverij, in het Stationscen trum. Dit keer zal er gedemonstreerd worden wat men met Decofin kan doen. Decofin is een matte acrylverf van Talens, waarmee op allerlei onder gronden geschilderd kan worden, bij voorbeeld op papier, karton, hout, steen en textiel. Er zijn meer dan vijftig kleuren verkrijgbaar. Tijdens de demonstratie, van 11.00 tot 16.00 uur, kunt u zien welke resultaten verkregen kunnen worden op textiel: er zullen onder andere t-shirts beschil derd worden. U kunt dan meteen zelf aan de slag, want bij deze winkel aan de Heerenweg is de verf vollop in voor raad. HEILOO - Zoals iedereen wellicht al gelezen of gehoord heeft, gaan in janu ari de deuren open van peuterspeelzaal Het Ballonnetje. De leidsters Silke en Uschi zijn nu nog druk bezig om speel goed bij elkaar te krijgen, dus als er nog iemand speelgoed overheeft, horen zij dit graag. Om het voor de kinderen zo gezellig mogelijk te maken, wordt er van alles georganiseerd: verkleedpartij tjes en poppenkast als er een kindje jarig is, knutselen met dingen uit de na tuur en werkstukjes maken voor de feestdagen. Ouders die hun kind willen opgeven voor Het Ballonnetje en mensen die speelgoed willen geven of informatie willen krijgen, kunnen bellen met 072- 332616 of 072-337525. Het Pools/Nederlandse bruidspaar Izabela Smieszek en Peter Posthuma. Eerst zijn ze in Heiloo getrouwd en enkele weken later in Swietochlowice, Izabela's geboortestad. Het trouwen Het bleek nog erg ingewikkeld te zijn om te trouwen. Ze hebben uren moe ten praten, bij het Ministerie van Buitenlandse Zaken in Warschau, de Vreemdelingenpolitie in Alkmaar en bij andere instanties. Papieren moesten heen en weer gebracht worden, formu lieren ingevuld. En toen dat allemaal gedaan was, bleken een aantal docu menten te zijn verlopen en moesten ze weer opnieuw beginnen. Nu is alles geregeld en is het huwelijk gesloten. Na al deze gebeurtenissen zijn ze aan vakantie toe: hun huwelijksreis bren gen ze door op Kreta. Izabela en Peter zijn op zoek naar andere woonruimte, maar willen beslist in Heiloo blijven wonen. Izabela: „Ik heb hier natuurlijk niet mijn familie en mijn vrienden, maar ik ken in Heiloo wel al veel mensen via Caecilia en de stedenband. Daarom ben ik niet alleen, als ik bijvoorbeeld boodschappen doe in het dorp. En het is hier gewoon erg mooi!" HEILOO - Zo'n kopje boven een arti kel klinkt natuurlijk een beetje vreemd. Toch is het de bedoeling dat u vanuit uw stoel in ontmoetingscentrum 't Kruispunt- (hoek Frederica's Hof/Maas Geesteranusweg te Heiloo) een inte ressant bezoek kunt brengen aan Syrië en Jordanië. Landen, die bij de situatie in het Midden-Oosten nogal in de belangstelling staan. Vanuit de oude geschiedenis zijn deze landen al bekend. Het zijn landen met een zeer oude cultuur, gelukkig ook een schat aan cultuur. De Heilooër filmer Nico Mantel is er geweest en heeft veel van al dat moois voor ons op de band vast gelegd. Zo kunt u óp grootbeeld-video ondermeer genieten van een bezoek aan Damascus, van een kasteel uit de tijd van de kruisvaarders (het 'Crack des Chevaliers') en van Amman, de schoonste stad van het Midden-Oosten met een historie die teruggaat tot 3500 jaar voor Christus. U gaat ook mee naar de Mount Nebo, de plek waar Mozes uitkeek over het beloofde land Kanaan, alsmede naar Palmyra, Alleppo en Petra. En maak kennis met de gastvrije bevolking. U bent er wel kom. U bent ook welkom op vrijdag 29 sep tember in 't Kruispunt om van al dat schoons te genieten. De entree bedraagt slechts f 7,50 (65+ f 5,00) en daarvoor krijgt u nog een kopje koffie of thee gratis. De aanvangstijd is 20.00 uur. Nico Mantel, gewapend met video camera, in mei tijdens zijn verblijf in Petra, Jordanië. HEILOO - Vanwege het 25-jarig bestaan van Stichting Kinderspeelzalen werd vorige week feestgevierd door begeleiders, kinderen en ouders. Woensdag begon dat bij Pippeloentje, donderdag en vrijdag was het ook bij Olleke, Brammetje en Teddybeer een gezellige boel. Iedere groep kinderen vierde één keer feest. Dat gebeurde op verschillende manieren: bij Brammetje, Olleke en Pipeloentje werd een echt verjaarsfeest gevierd ter ere van het beertje waar de school naar vernoemd is. Bij Teddybeer stonden deze dagen in hei teken van kinderliedjes. Aan iedere tafel was een liedje verbonden eri kon den de kinderen in groepjes van zes een activiteit doen die met het liedje te maken had. Na een half uurtje zingen en spelen werd er van tafel gewisseld. Op alle locaties werden ook de ouders en opa's en oma's bij het feest betrok ken: om elf uur werden ze getrakteerd op cake of taart. De feestvreugde werd nog verhoogd door de medewerking van de heer Groot, eigenaar van de Grosmarkt, die dagelijks berenkoekjes, krentebollen en drinken kwam bren gen. Mies Heijink, hier temidden van 'haar' peuters, neemt binnenkort afscheid na bijna 25 jaar als leidster te hebben gewerkt. De peuters zijn geconcentreerd aan het kleuren, of bekijken alvast wat ze straks mogen gaan doen: echt feest bij bij de Teddybeer. HEILOO - Op donderdag 28 septem ber viert peuterleidster Mies Heijink haar zestigste verjaardag en neemt afscheid van haar werk voor de peuter speelzalen. Mies werkt sinds 1 augustus 1974 voor de Stichting Kinderspeelza len Heiloo. Door de jaren heen heeft zij op veel verschillende lokaties gewerkt, vaak samen met haar collega Guda Schaap. Samen hebben zij deskundig en gemotiveerd meegewerkt aan het ont staan en de uitbreiding van de peuter speelzalen in Heiloo. Mies haar laatste werkdag als peuter leidster voor de Stichting Kinderspeel zalen Heiloo zal feestelijk verlopen. Voor alle peuters en oud-peuters van Mies, en natuurlijk ook voor hun ouders en andere belangstellenden bestaat er de mogelijkheid om juf Mies te feliciteren. Op donderdag 28 septem ber tussen 8.45 en 9.30 uur zijn allen die juf Mies een warm hart toedragen - groot en klein - welkom en worden ont vangen met de koffie/limonade en een traktatie bij peuterspeelzaal Olleke, Mariënstein 179. deman was in 1971 betrokken bij de oprichting van de Freetime Old Dixie Jazzband en had vele jaren zijn eigen Stevedor Jazzband. Trombonist Hans Herwarth was lange tijd leider van de Midgetown Jazzband en was daarna verbonden aan de Powerhouse Six. Clarinettist Hans Hooijmans speelde negen jaar in de New Orleans Syn- copaters. Bassist Ben Wever is een echte multi-instrumentalist, omdat hij ook sousafoon, viool en trompet beheerst. Bandleider Jan de Jong vin den we op banjo en gitaar. Hij kwam via klassieke muziek en bigbands in de dixieland terecht. Drummer Cees Heegstra zat op 12-jarige leeftijd al op de bühne met zijn eigen bluesband. Aanvang: 15.00 uur. Entree: f 10,00 inclusief koffie met koek in de pauze. Reservering via de volgende telefoon nummers: 02206-2033,2387 en 5973. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goederen kunnen worden afgege ven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Hondsbosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Ophalen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptijden: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Stichting Doorstroom Stichting Doorstroom verkoopt twee dehands spullen voor een waterproject in Uganda. De volgende verkoop is op 16 september. Als u nog spullen heeft voor de verkoop kunt u contact opne men met Wil Broersen, 02513-12778 of Ben Schagen, 02513-14957. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty Internatio nal afdeling Heiloo brieven samenge steld, die overgeschreven en verzonden kunnen worden voor (politieke) gevan genen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Denise Janssen (333094) of Jan Moolhuijsen (334925). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlever- adres: Wereldwinkel, Stationsweg 105 te Heiloo, maandag 13.30^17.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30- 17.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Centrum Willibrord aan de Kenne- merstraatweg 464 is iedere eerste zater dag van de maand geopend tussen 14.00-16.00 uur. De toegang is gratis. Openbare Bibliotheek Heiloo Tot 2 oktober is er een expositie genaamd 'China; Wereldvrouwencon ferentie' over het land China en over de positie van de vrouw in de hele wereld. In de jeugdafdeling: 'Gods diensten van de wereld' en tot 29 sep tember in de kleuterafdeling: '...en ze leefden nog lang en gelukkig'. In De Loet: tentoonstelling over 'muziek'; in Overkerck over 'Sail'. Bibliotheek Akersloot Tot en met eind september is er in de hal van de bibliotheek een expositie van aquarellen van Tineke Kramer- Pijnappel uit Limmen. Te bezichtigen tijdens openingstijden. Boekverkoop Het Trefpunt In het seizoen 1995/1996 zal iedere laat ste zaterdag van de maand verkoop plaatsvinden in Het Trefpunt. Er is ook een permanente boekverkoop in Het Trefpunt, Westerweg 294, tijdens kan tooruren. Als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u bellen: tel. 331297. Expositie in Merlet In restaurant-hotel Merlet, Duinweg 15 te Schoorl is tot en met 25 september een expositie te zien met aquarellen van Jacqueline Vermey. Galerie Dijk 1 Tot en met 22 oktober is in Galerie Dijk 1 in Alkmaar werk te zien van Anneke Klein Kranenbarg (objecten) en Marja Vleugel (etsen en litho's). Openingstijden: donderdag t/m zater dag van 12-.00 tot 17.00 uur, zondags van 14.00 tot 17.00 uur. Bezoek op afspraak is mogelijk: 072-124022. Tennisvereniging Heiloo Zondag 8 oktober: racketdag van 10.30 - 15.30 uur. TC Hogedijk Zondag 24 september is de laatste rack etochtend. De vereniging rekent op een grote opkomst. De aanvang is om 10.00 uur en er zal tot 13.00 uur gespeeld worden. Nederlandse Vereniging voor Weer- en Sterrenkunde Zaterdag 30 september: feestelijke bij eenkomst vanwege jubileumviering. Met sprekers en een tentoonstelling. Voor alle (oud-) leden en belangstel lenden. Plaats: Stichting Alg. Chr. Verzorgingshuis De Dillenburg, Dillen burgstraat 1/hoek Willem de Zwijger laan, Alkmaar. Zaal open 12.15 uur, einde: 17.30 uur. Toegang is gratis. HEILOO - Aan de werktuigbouwkun dige faculteit van de Universiteit Twente is op 14 september 1995 afge studeerd Thomas P. van Houten uit Heiloo, oud-leerling van de J.P. Hasebroekschool en het Murmellius- gymnasium. De jonge werktuigbouw kundig ingenieur is gespecialiseerd in de wetenschap der tribologie. Zij afstu deeropdracht luidt: nummerieke mo dellering leeskop van de harde schijf. Fancy Fair Toonkunstkoor Alkmaar organiseert op zaterdag 23 september een Fancy Fair in het Odeongebouw, Jan Steenstraat 1 (Hoefplan) te Alkmaar. Tussen 11.00 en 16.00 uur zijn er vele activiteiten, zolas een rommelmarkt, veiling en oud-Hollandse spelletjes. Opbrengst komt ten goede aan de ver eniging. De Bakkerij Vrijdag 22 september: optreden van de band More Unfriendly People in My Backyard, een driekoppige formatie. Hun geluid is rauw, experimenteel en heeft iets te melden. Vereniging Nederland-Noorwegen Vrijdag 22 september: een klankdiase rie over Zuid-Noorwegen. Fascinerende beelden van gletchers, fjorden, stroomversnellingen en water vallen. Het geheel is voorzien van het nodige commentaar en wordt omlijst door muziek. REGIO - Een kalender van mensen, vóór mensen. Dat willen wij u bieden met de Novib kalender 1996. Hi> opent met het portret van een verwachtings volle jonge vrouw uit Senegal die haar levensvervulling heeft gevonden in het onderwijzen van nog jeugdiger landge noten. En dé jaargang besluit met het portret van Vera Ilvera uit Siberië, in wier bedachtzame blik de wijsheid van een heel lang leven ligt opgeslagen. Tussen die beide portretten voert de kalender u - onder meer - mee naar een ondernemend jochie in de olijven win kel van zijn vader in Marokko, en naar een in zichzelf gekeerd meisje met haar hond op de hoogvlakte van Peru. Van oudsher zijn de voorkanten van de kalender voorbehouden aan mensen uit de Derde Wereld. In de jaargang 1996 zijn ook de achterkanten voor hen gereserveerd. Daar komen mensen aan het woord die hun oorspronkelijke vaderland hebben ingeruild voor Nederland. Met de herinneringen aan hun geboorteland in het achterhoofd vertellen zij over hun - soms tragische, soms hilarische - ervaringen in ons land. Met de kalender vragen wij aandacht voor andere mensen in andere omstan digheden, maar met dezelfde gemoeds doeningen als wij. BERGEN - Het programma van Top Music Festival, één van de hoogtepun ten tijdens de Kunsttiendaagse Bergen, is enigszins gewijzigd. Door ziekte heeft Pim Jacobs al zijn optredens dit jaar af moeten zeggen. Het trio Greetje Kauffeld neemt deze plaats in. Behalve Pim Jacobs, de ambassadeur van de Nederlandse Jazz, heeft ook zijn vrouw Rita Reijs laten weten dat zij niet aanwezig kan zijn tijdens het Top Music Festival dat op 25 oktober plaats heeft. De organisatoren van de Kunsttiendaagse Bergen willen het Top Music Festival toch laten plaatsvinden. Het Top Music Festival wordt ingevuld door drie Nederlandse topformaties. In plaats van het trio Pim Jacobs en Rita Reys treedt nu op het trio Greetje Kauffeld. Zij zal deze avond ook als gastvrouw optreden. Haar kwaliteiten als jazz-zangeres zijn al vele jaren bekend. Als gasten treden op, samen met Greetje Kauffeld, violist Armando en Frits Landesbergen, Europa's beste vibrafonist en winnaar van diverse internationale prijzen. Ook is het Koninklijk Zigeunerorkest van Tata Mirando, de meest vooraan staande tzigane-muzikanten uit Nederland met hun gastviolist Arman do te beluisteren. Voorts treden de New Orleans Syncopaters op. De New Orleans Syncopaters zijn al veertig jaar lang een legende. Hun dixielandmuziek zal bij velen nostalgische gevoelens oproepen. Het Top Music Festival heeft plaats op 25 oktober om 20.15 uur in de Petrus en Paulus Kerk in Bergen. Kaarten zijn nog verkrijgbaar bij de WV's in Ber gen en kosten f 45,00 per stuk. Bedrijven kunnen seriekaarten reser veren bij Mariëlle de Graaf, VVV Bergen, telefonisch bereikbaar via 02208-13100 (vanaf 10 oktober: 072- 5813100).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 6