H o lJ Vrijwilligers en verzekering BOSCH Herman Brood speelt in Buk Buk De nieuwe parkeerregels Werkt voor gratis parkeren PAGINA 14 UITKIJKPOST - 27 SEPTEMBER 1995 1. Bij Winkelhof 't Loo en Stationscentrum Heiloo zijn blauwe zones. 2. In deze blauwe zones mogen auto's alleen in de vakken geparkeerd staan. 3. De maximale parkeertijd in deze blauwe zones is 2 uur per auto, met inachtneming van de regels gesteld in het Regelement verkeersregels en verkeerstekens. 4. Om hierop controle mogelijk te maken is het verplicht om de begintijd aan te geven op een parkeerschijf en deze achter de voorruit van de auto aan te brengen. 5. De parkeerschijf dient duidelijk van buitenaf zichtbaar en leesbaar te zijn vanaf het dashboard aan bestuurderszijde. 6. De kortparkeerregels zijn van toepassing op maandag t/m zaterdag 8,00-18.00 uur en vrijdag tot 21.00 uur. 7. De Stadswachten Heiloo controleren op overtredingen en zijn verantwoordelijk voor het handhaven van deze parkeerregels. 8. Daartoe zullen zij overtreders.aanspreken 'en eventueel waarschuwingen uitdelen. Geconstateerde overtredingen worden geregistreerd bij de politie. 9. De Stadswachten kunnen, indien zij dat nodig achten, de politie inschakelen voor parkeerbekeuringen. Nu de blauwe parkeerzone sinds een aantal weken een feit is en de werkzaamheden rondom 't Loo bijna zijn afgerond lijkt de rust enigszins te zijn teruggekeerd. De grote parkeerdruk op de parkeerterreinen binnen de zone heeft plaats gemaakt voor een situatie waarbij iedere bezoeker de auto fatsoenlijk kwijt kan. De meeste mensen hebben inmiddels een parkeerschijf kunnen bemachtigen en zijn op de hoogte van de spelregels. In dit stukje over het parkeren wordt ingegaan op de belangrijkste vragen van bezoekers en omwonenden van 't Loo. Stapvoets op het plein Bij de gemeente worden vele vragen gesteld over wat nu precies de bedoeling is van het plein. Mag autoverkeer nu wel of niet op het plein? Door de werkzaamheden aan de Raadhuisweg en een stukje Heerenweg is het plein nu nog gesloten voor gemotori seerd verkeer. Wel wordt het plein zo nu en dan gebruikt door mensen die moeten laden en lossen. Het plein wordt waarschijnlijk medio oktober opengesteld. Dan mag het gemotoriseerd verkeer gebruik maken van het plein, zij het dat men alleen stapvoets moet rijden. Op het plein mag overigens niet worden geparkeerd. schijf dient duidelijk zichtbaar in uw auto worden gelegd, bij voorkeur op het dash board aan de bestuurderszijde. Parkeer- schijven zijn verkrijgbaar bij de receptie op het gemeentehuis. Tijd van aankomst op parkeerschijf aangeven Het is iedereen nog niet hele maal duidelijk hoe een par keerschijf moet worden gehanteerd. Zo is het van belang om de tijd van aankomst aan te geven op de schijf, en niet de tijd waarop u de parkeerplaats op z'n laatst moet ver laten. Deze parkeer- Langparkeerders hebben eigen parkeerterrein Om ervoor te zorgen dat de parkeer problemen niet naar de omliggende woon buurten worden verschoven, is het par keerterrein aan de Vinkenbaan aangewezen als langparkeerterrein. Hier hoeft u dus geen parkeerschijf te gebruiken. Hoewel veel langparkeerders bereid zijn hier te par keren blijken toch te veel mensen nog hun auto in de omliggende woonstraten te par keren. Dit leidt tot veel ergernis bij om wonenden die hun eigen auto nergens meer kwijt kunnen of tc,ervicG erger nog, hun eigen erf niet meer kunnen ver laten. U wordt dan ook verzocht uw auto op het parkeerterrein aan de Vinkenbaan te par keren. Zo helpt u mee aan het succes van het parkeerbeleid. Onder de noemer Parkeerservice Heiloo wil de gemeente Heiloo initiatieven bevorderen die wandelaars, fietsers en automobilisten van dienst zijn bij hun bezoek aan voorzieningen. De heer Rienk van der Meer, medewerker van de gemeente (telefoon 072- 313208), is verantwoor delijk voor dit parkeer- project. Met vragen, wensen, voor stellen, klachtenideeën, noem maar op, kunt u bij hem terecht. HEILOO winkelhof t Loo Blauwe zone. Hier mag geparkeerd worden in de vakken met parkeerschijf. Plein en stoepen. Hier mag met de auto alleen stapvoets gereden worden. Begin en einde parkeerzone. Straterr en wegen. Parkeerroute. Info-uur D66 Heerenweg 234A 1851 KZ Heiloo Telefoon 072-335285 S== ASSURANTIËN Telefax 072-339172 Voor een goed en eerlijk advies voor al uw verzekeringen, hypotheken, sparen en pensioenen. Iedere donderdag - adviesavond van 19.00 tot 21.00 uur. Discussie-avond uver kinderopvang Koffieconcert Caecilia Bond van Plattelandsvrouwen PARKEERBELEID LIJKT SUCCESVOL Heerenweg Raadhuisplein Kennemerstraatweg Verzekeren en vrijwilligerswerk: een zaak om serieus te nemen. HEILOO - Een groot aantal Neder landers houdt zich in zijn of haar vrije tijd bezig met een vorm van onbetaald werk: vrijwillgerswerk. De één staat 's morgens op een druk kruispunt om schoolkinderen veilig de straat over te helpen, de volgende begeleidt een groep jonge voetballers en weer een ander bestiert een amateurtheaterge- zelschap. Enkele miljoenen Nederlan ders houden zich regelmatig bezig met een vorm van onbetaald werk bij maat schappelijke organisaties, in de sport of in de cultuur. Een vrijwilliger kan tij dens zijn of haar onbetaalde werk zaamheden ook schade lijden of schade toebrengen aan anderen. Voor wie zijn dan de financiële consequenties? Aansprakelijkheid In de eerste plaats schade aan derden: schade aan een ander die is ontstaan door een fout of een ongelukje. Als degene die de schade heeft veroorzaakt daarvoor ook aansprakelijk is, kan een beroep gedaan worden de aansprake lijkheidsverzekering. Of iemand aan sprakelijk is wordt bepaald door de wet en door rechtspraak. Met welke verze keringen heeft u dan te maken? Met de Aansprakelijkheidsverzekering voor Particulieren AVPÏ of de Aansorake- lijkheidsverzekering voor Bedrijven (AVB). De meeste Nederlanders hebben wel een AVP (vroeger werd dit ook wel een 'Wappertje' genoemd). Deze verzeke ring biedt dekking voor de verzekerde als particulier. Dat betekent dat schade die ontstaat bij het uitoefenen van een bedrijf of een beroep niet is gedekt. Schade die is ontstaan tijdens het uitoe fenen van vrijwilligerswerk is wel gedekt, tenzij: er sprake is van betaalde handenarbeid (iemand schildert in zijn vrije tijd het clubgebouw en krijgt daar voor behalve de materiaalkosten ook een afgesproken vergoeding). Er is ook geen dekking op de AVP als het vrijwil ligerswerk verband houdt met het bedrijf of beroep dat iemand uitoefent (een gymnastiekleraar verzorgt in zijn vrije tijd de training van een turngroep je). In dit geval doet het er niet toe of er sprake is van betaling of niet. Een vrijwilliger heeft dus geen onbe perkte dekking door de AVP. ALs de AVP, bijvoorbeeld op grond van de hiervoor genoemde uitsluitingen geen dekking biedt, kan hij soms een beroep doen op de Aansprakelijkheidsverze kering die de organisatie zelf kan heb ben: de Aansprakelijkheidsverzekering voor Bedriiven. Hoewel een vrijwilli gersorganisatie geen bedrijf is, is het wel deze verzekering die dekking biedt als de organisatie en de bestuursleden, een betaalde medewerker of een vrij willige medewerker aansprakelijk is voor schade aan derden. In de polis wordt dan opgenomen dat vrijwillige medewerkers ook als verzekerden wor den beschouwd. Maar, zoals hiervoor bij de beschrijving van de AVP als aan gegeven, er kan pas een beroep op de AVB worden gedaan als de AVP niet geldt. In verzekeringsjargon heet dit een 'subsidiaire dekking'. Overigens gelden de AVP en de AVB niet als er sprake is van schade door een motor voertuig. Dan geldt de (verplichte) WA-verzekering voor motorvoertui gen. Ongevallen Ook tijdens het doen van vrijwilligers werk kan iemand een ongeval overko men. De geneeskundige kosten die met dat ongeval samenhangen zijn gedekt op de ziektekostenverzekering. Maar als er door invaliditeit of overlijden extra kosten ontstaan, bijvoorbeeld tij delijke gezinsverzorging, aanpassing van een huis e.d., dan moet daarvoor geld beschikbaar zijn. Een ongevallen verzekering biedt dan uitkomst. Veel Nederlanders hebben een dergelijke verzekering, soms persoonlijk, vaak via de werkgever. Ook de vrijwilligersorga nisatie kan voor zijn (vrijwillige) mede werkers een collectieve ongevallenver zekering afsluiten. Bezittingen Een vrijwilligersorganisatie beschikt vaak over een ruimte voor de activitei ten. De eigenaar heeft meestal voor het pand zelf een opstalverzekering afge sloten. Soms is slechts een beperkte dekking mogelijk, bijvoorbeeld als een pand een groot brandrisico loopt, of op een afgelegen plaats staat. Dit geldt ook voor de verzekering van de inven taris. Bewaking en preventie zijn mid- HEILOO - De D66-gemeenteraads- fractie in Heiloo houdt maandelijks een Info-uur voor de inwoners, verenigin gen e.d. Tijdens dit info-uur kunt u uw mening kwijt over zaken, die u aan spreken en/of vragen stellen over het gemeentelijk beleid en het D66-stand- punt inzake diverse onderwerpen. Het eerstvolgend info-uur is op dón- derdag 28 september 1995 in het gemeentehuis. Aanvang 19.30 uur. Iedereen is van harte welkom! Schroom niet en laat uw mening eens horen of stel uw vragen! Aansluitend op dit info-uur vergadert de D-66 (steun) fractie over de onder werpen, die in de gemeenteraadsverga dering van 2 oktober aan de orde komen. Ook deze D66-vergadering is openbaar en voor D66 is het vanzelf sprekend dat ook de aanwezigen, die geen lid van D66 zijn, hun mening mogen geven over de te behandelen onderwerpen. Wilt u meer informatie over D66? Bel: 334695 (afd. secretariaat) of 335443 (fractiesecretariaat). delen om het pand en de inventaris te beschermen en ervoor te zorgen dat een ruimere dekking mogelijk is. Voor schade aan of vermissing van per soonlijke eigendommen van yrijwilli- gers die zij in hun werk voor de organi satie gebruiken, kan de organisatie zich niet verzekeren. Dit wordt gerekend tot het normale particuliere risico van de vrijwilliger. Als de vrijwilliger zelf over een uitgebreide inboedelverzeke ring beschikt, bestaat er wel een be perkte dekking. Meer informatie over 'Vrijwilligers en verzekerden' kunt u vrijblijvend bij Bosch Assurantiën aan de Heerenweg 234a te Heiloo (tel. 072 5 335285). RECHTSBIJSTAND PENSIOENEN Lid V.A.K. Herman Brood and his Wild Romance (foto Alex de Groot). HEILOO - Zaterdag 30 september is het weer zover. Herman Brood His Wild Romance speelt de Buk plat vanaf 21.00 uur in de grote zaal. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar bij Centerdisc (Heiloo), PopEye (Alkmaar) en natuurlijk Buk Buk voor f 15,00. Herman Brood draait al heel wat jaar tjes mee in de vaderlandse popscene en is in al die tijd een vast gegeven geweest in de Buk-programmering. Brood is niet alleen muzikant in hart en nieren, maar ook dichter en kunste naar. Een multidisciplinaire artiest dus. Bij de opening van de nieuwbouw van Buk Buk was het Brood die de heren en damestoiletten d.m.v. een expliciete decoratie van elkaar onderscheidde. De muziek van Herman Brood His Wild Romance behoeft geen nadere toelichting. Het is bekend dat de Wild Romance staat voor een portie niet te versmaden Rock Roll. HEILOO - De Federatieve Vrouwen raad Heiloo organiseert op dinsdag 3 oktober, aanvang 20.00 uur in de Gereformeerde Kerk aan de Noorder geeststraat, een discussie-avond over kinderopvang, naschoolse opvang en de kwaliteit en de kwantiteit van de kinderopvang. Tevens zal gediscus sieerd worden over het wel of niet via het bedrijfsleven beschikbaar hebben van kindplaatsen bij het kinderdagver blijf. In een open discussie met de gemeente en het bestuur van de Stichting Kinderopvang is het de bedoeling om met'elkaar van gedachten te wisselen over de toekomst van de kinderopvang en de na-schoolse opvang in Heiloo. Deze discussie-bijeenkomst zal worden geleid door mevr. Pronk, directeur van de Stichting Kinderopvang Baarn. Zij zal eerst een inleiding geven over de kinderopvang en na-schoolse opvang in Baarn. Baarn staat centraal voor vele gemeenten waar het gaat om organisa tie van kinderopvang en na-schoolse opvang. Vervolgens zal mevrouw Bor dewij k, hoofdleidster van het Kinder dagverblijf in Heiloo een uitleg geven over het functioneren van het kinder dagverblijf in Heiloo. Na de pauze zal naast wethouder Bos van Welzijn, mevrouw Popken, maat schappelijk werkster bij Stichting Psy- chiastrisch Centrum Willibrord, en een bestuurslid van de Stichting Kinder dagverblijf Heiloo met de zaal discus siëren over de kinderopvang in Heiloo in de komende jaren. Wethouder Bos heeft naast emancipatiezaken ook het kinderdagverblijf in zijn portefeuille. Mevrouw Popken zal het psychiatrisch centrum in Heiloo vertegenwoordigen die een aantal bedrijfsplaatsen voor haar personeel bij het kinderdagver blijf heeft. Tijdens de viering van Internationale Vrouwendag op 8 maart 1995, waarbij het thema 'Vrouwenemancipatie van Heiloo tot Bejing' was, is afgesproken dat de Federatieve Vrouwenraad een paar speerpunten uit het emanciaptie- beleid van Heiloo in thema-bijeenköm- sten zou bespreken. Onder andere kwam op 8 maart het probleem van de kinderopvang in Heiloo aan de orde. Reden voor de Federatieve Vrouwen raad om deze discussie-avond te orga niseren. De uitkomst van deze discus sie-bijeenkomst zal aan de gemeente worden aangeboden. Veel jonge vrouwen die willen blijven werken, lopen op tegen het probleem van het tekort aan kinderopvang. Daarnaast zal ook de invoering van de nieuwe Algemene Bijstandswet per 1 januari 1996 (met daarin de verplich ting voor vrouwen in de bijstand om te HEILOO - Op zondag 1 oktober geeft het Heilooëer Harmonie-Orkest Caeci lia in de grote zaal van het Open Huis (boven het Winkelhof 't Loo) een Koffieconcert. De aanvang is om 11.30 uur en de toegang is gratis. Het Jeugdorkest zal het concert ope nen met enkele muziekstukken waarop men de laatste maand driftig heeft gerepeteerd. Het fundament voor hun nummers hebben zij gelegd tijdens een muziekweekend in Wijk aan Zee op 2 en 3 september. De afgelopen maand hebben zij de puntjes op de i gezet o.l.v. dirigent Wim Klaver, die het resultaat graag aan de Heilooër bevolking wil laten horen. Het A-orkest heeft voor dit concert 7 muziekstukken onder handen geno men. Dirigent Henk van Veldhuizen heeft gekozen voor gevarieerde en prettig in het gehoor liggende muziek. Van Giacomo Rossini tot Willy Faust, en van Jan de Haan tot arrangementen van Johan de Meij en Frank Bernaerts. Wie kent er niet de bekende melodieën uit de James Bond-films en uit Vagelis 1492? Kortom, genoeg redenen om zondagmorgen naar het Open Huis te komen. HEILOO - Dinsdag 19 september hield de heer Dr. J. A. Pannekeet voor de Plattelandsvrouwen een lezing over: „De Westfries en zijn taal". Naast de diverse aspecten van West-Friesland en het karakter van de Westfries, ging het vooral om wat de Westfries doet met taal. Hoe hij omgaat met grammatica. De zangerigheid van de taal is onmis kenbaar. En-vanzelf-typisch Westfriese woorden als miers, seis enz. De voor dracht werd afgewisseld met voorbeel den, opgedaan tijdens het jarenlang omgaan met Westfriezen. Ofschoon de heer Pannekeet bekende zijn voor dracht een 'teugenopzienderswerk' te vinden, omdat velen hem waarschijnlijk niet voor het eerst zullen horen, heb ben de aanwezigen geboeid geluisterd en genoten van de humoristische bespreking van 'de Westfries en zijn taal'. solliciteren als hun kind 5 jaar is) een zware wissel gaan trekken op het aantal kindplaatsen in Heiloo. Maar ook de na-schoplse opvang voor oudere kinde ren zal in de toekomst zeker noodzake lijk gaan worden. Tevens is uit gesprek ken met vrouwen duidelijk geworden dat ook vaak een beroep moet worden gedaan op oma's en opa's om de opvang te regelen. Deze avond is bedoeld voor iedereen die op welke wijze dan ook te maken heeft met kinderopvang en na-schoolse opvang. Niet alleen ouders van kinde ren, maar ook oma's en opa's, ouder verenigingen, mede-zeggenschapsra den zijn van harte welkom bij deze open discussie-avond.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 14