iZZ-l 00 plaatste Ranzijn en hun dieren IDaan cicut: de %iit4#Ktjtentje&! Heb jij nog nieuwtjes? 3D Colofo le jaargang nummer 1 Dé jeugdrubriek van de Uitkijkpost, elke twee weken in deze krant 27 september '95 "W 7* gag» i m Vlak voor de zomervakantie schreven we in de krant dat er een jeugdpagina zou komen in de Uitkijkpost. Er was een wed strijd en veel kinderen uit de groepen 5, 6 en 7 van de basisscholen in Heiloo deden mee. Samen met de coördinator Anoukh Stins heb ik alle ingezonden verhalen gelezen. We hebben 15 verhalen uitgekozen en de schrijvers en schrijfsters uitgenodigd mee te doen aan de jeugdredactie. Dat was even schrikken voor al die volwas senen bij de Uitkijkpost! Op maandagmid dag en woensdagmiddag komen de kinde ren van de jeugdredactie naar het bedrijf om te vergaderen en te schrijven. Het was een drukte van jewelste en reuze gezellig. Op deze pagina kun je lezen wat dé jeugd redactie te weten is gekomen over de kin derboekenweek en over dierendag. En dat is heel wat. Ik zou zeggen: lees het alle maal op je gemak enne... zeg dat je ouders, broertjes of zusjes het ook moeten lezen. Ze kunnen er nog wat van leren! Ik wens de journalisten van de jeugdredac tie heel veel succes en plezier en ben benieuwd waarover ze over twee weken zullen schrijven! Jaap-Wim van der Horst, hoofdredacteur. Natuurlijk kunnen wij van de jeugdre dactie een heleboel dingen verzinnen om over te schrijven. Maar wij weten ook niet alles. Of er een leuke uitvoering is op school. Of een spannende sport wedstrijd. Misschien heb jij wel de leuk ste hobby van de hele wereld. Of de aar digste oma en opa van Heiloo. Ook willen we iedere keer een agenda maken. Daarin komen allemaal leuke activiteiten voor kinderen te staan. Heb jij een tip voor de agenda? Weet jij een leuk onderwerp? Schrijf dan even een briefje naar ons. Dan kunnen we misschien langskomen voor een inter view of een verslag. Ons adres is: De Uitsmijtertjes Postbus 68 1850 AB Heiloo r was eens een aap die heette Bas. Hij was eenzaam en had geen familie. Hij had ook geen huis! Hij was al 7 maanden naar een huis op zoek. Op een dag kwam hij een bordje tegen met erop: HET DORPJE KWIENY. Aan de achterkant van het bordje stond: STAD 5,0 km. - Wat zou ik nemen, zei Bas. Hij dacht even na en zei ik neem de stad! Vijf minuten later kwam Bas aan bij een heel groot huis. Bas was heel erg bang. Wie zou er in dit huis wonen? Bas liep een rondje om het huis. Achter het huis lag een hele grote hooiberg. Bas gaf een heel klein gilletje. De deur ging langzaam open. Een klein handje kwam om de hoek steken. Bas deed een stap naar achteren. Er stak een heel klein hoofdje om de hoek van de deur. Bas had verwacht dat er een reus in woonde want het was zo een groot huis. Een voor een verschenen er hoofdjes om de hoek van de deur. Een paar seconden later zag Bas wel elf hoofdjes om de hoek van de deur steken. Je zag dat de hoofdjes heel nieuwsgierig waren! Nu liep Bas weer een paar stappen naar voren. Twee seconden later stonden er al iets van negentig kabou tertjes op het pad. - Hallo! riep Bas. - HALLO!!! hoorde Bas negentig kaboutertjes roepen. - Met hoeveel wonen jullie in dit huis? riep Bas. Wij vonden het leuk om naar een aantal speelgoedwinkels te gaan. Wij zijn naar Bart Smit gegaan, daar hebben wij Sandra, de Vreugd geïnterviewd. Zij gaf antwoord op de volgende vragen. Verkoopt u meer knuffeldieren rond dieren dag? - Wij verkopen iets meer dieren rond die rendag. Welke knuffeldieren verkoopt u het meest rond dierendag? - Honden, poezen en een paar konijnen. Gebeurt er iets met de prijs van knuffeldie ren rond dierendag? - Ja, soms worden ze iets goedkoper. Heeft u zelf huisdieren? - Ja, twee heilige Bimanen, dat zijn katten. Wat zijn de namen van uw katten? - Pino en Boyi. Wat is uw lievelingsdier? - Mijn lievelingsdier is een kat. Eet u vlees op dierendag? - Ja, ik eet vlees óp dierendag. Dit was het interview met Sandra de Vreugd van Bart Smit. Ook zijn wij bij Zeeman geweest en daar interviewde we Marleen van Krieken. Aan haar stelden we ook een aantal vragen. Verkoopt u meer knuffels rond dierendag? - Ik heb nog nooit met dierendag in de winkel gestaan, maar ik denk het wel. Welke knuffels verkoopt u het meest rond dierendag? - Beren en poezen. Heeft u zelf huisdieren? - Ja, een kanarie. Wat is de naam van uw kanarie? - De naam .van mijn kanarie is Tweety. Eet u vlees op dierendag? - Ja, meestal eet ik vlees op dierendag. Heeft u een lievelingsknuffel - Ja, een hondeknuffel. Nu komt het laatste interview met Elly Veldt van De Gelaarsde Kat in het sta tionscentrum. k- - Nee, maar wel een goed idee voor dit jaar, misschien doen we dat. Heeft u een huisdier? - Ja, een vogel Hoe heet uw vogel? - Witje, omdat hij zo wit is. Eet u vlees op dierendag? - Ja, ik eet vlees op dierendag. Verkoopt u meer knuffels rond dierendag? Nee, wij verkopen niet meer knuffels rond dierendag. Maakt u extra reclame rond dierendag voor knuffeldieren? Zodit waren dan de interviews over knuf feldieren en dierendag. mm Alain en Jouke yw a m wm - Wij wonen hier met honderdtwintig perso nen in huis! Wil je even rond kijken? vroe gen de kaboutertjes. - Ja! dat lijkt me leuk, zei Bas. Hij rende naar binnen en keek zijn ogen uit. Het huis was net een hotel! Er stonden meer dan zestig tafels. Op elke tafel ston den twee potjes zout en twee potjes suiker. - Neem plaats aan één van de tafels, riepen de kaboutertjes. - Nee, ik ga maar weer eens op stap! zei Bas. - Oké! Goede reis, riepen de kaboutertjes. Bas liep weg en begon opeens heel hard te lachen. Wat een groot huis! Ik zou het niet leuk vinden om met honderdtwintig man in een huis te wonen. Ik denk dat ik in de stad wel een huis zal vinden. Maar hoe kom ik dan aan dat geld? Misschien kan ik wel werk vinden! Bas begon te rennen. Waarvoor ren ik eigenlijk? Het was toch nog vijf kilometer? Dus Bas begon weer te lopen. Twee uur later merkte Bas dat hij wel honger had. Hoe kom ik nou aan eten? Nou, laat ik maar niet aan eten denken. Bas liep weer door. Nog geen drie seconden later hoorde Bas heel hard gebrom. Wat zou dat zijn vroeg Bas zich af. Even later hoorde Bas rare geluiden achter zich. Bas keek om, en maakte een sprong richting de berm. Wat zou dat nou zijn? vroeg Bas zich af. O ja! een vrachtauto! Opeens kreeg Bas een idee. Als ik achter op die vrachtauto spring dan kom ik snel genoeg bij de stad! Dus dat deed Bas. Even later kwam de vrachtauto aan in de stad. Zal ik er nou afspringen of nog even wach ten? zei Bas. Bas wachtte nog even af. Vijf minuten later sprong Bas van de vrachtau to af. De vrachtauto stond voor een heel groot gebouw. Bas dacht: misschien kan ik hier wel werk vinden! Eerst keek Bas door alle ramen of hij iemand zag. Toen Bas bij het eerste raam was zag hij wel iets van tien apen. Bas had verwacht dat er in de stad mensen werk ten. Bas tikte snel op het raam. Alle apen keken op. Eén aap wees naar de deur. O! ik weet het al! Hij bedoelt natuurlijk dat ik naar binnen moet gaan! Bas liep naar binnen. - Hallo, zei een aap van achter een bureau. - Hallo! zei Bas. Kan ik hier werk krijgen? - Ja natuurlijk! Begin maar met werken. - Wa... Wa... Wat moet ik doen? zei Bas. - Je moet een vrachtauto besturen! - Dat kan ik niet! zei Bas. - Nou dan leren we je het! - Oké! zei Bas. De twee apen liepen naar een best kleine vrachtwagen. - Stap maar in, zei de aap van het vracht- wagenbedrijf. De twee apen zaten in de vrachtauto en meteen kreeg Bas de sleutel. - Wilt u eerst zeggen hoe de vrachtauto werkt? zei Bas. - Ja hoor! zei de aap. Een half uurtje later was alles uitgelegd. - Zo! begin maar zei de aap. Bas begon te rijden. - Je kan het al goed, zei de aap tegen Bas. Probeer nou eens om te keren! zei de aap. Bas probeerde om te keren maar het lukte niet. - Moet ik het overnemen? vroeg de aap aan Bas. - Ja doe maar, zei Bas. Later kwamen de twee apen aan bij het bedrijf. - Ik moet je ontslaan, zei de aap van het bedrijf, want je kan niet keren! Huilend liep Bas weg en zei: nu moet ik maar gaan overnachten in een vuilniszak. De volgende ochtend stond Bas op en keek meteen zijn ogen uit. Hij stond in een heel mooi huis en naast Bas stond een heel mooi meisje. - Hallo, zei Bas. - Hallo, zei het meisje. - Wil je hier wonen? vroeg ze. - Ja! zei Bas En ze leefden nog lang en gelukkig. Johan. De winkel Tuin Dier van Ranzijn ligt aan de Stationsweg in Heiloo. Ranzijn werkt al 20 jaar met dieren. Op gewone werkdagen komen er zo'n 200 mensen dingen voor hun dieren kopen of ze kopen een huisdier. Dieren die niet ver kocht worden, worden dan soms overge nomen door een andere winkel of een fok kerij. De mevrouw in de winkel met wie wij gesproken hebben, Marleen Bakkum, heeft zelf ook huisdieren. Namelijk een cavia, een chinchilla en nog een stel leuke vis sen. Er werken bij Ranzijn zeven mensen, die je kunnen helpen als je iets nodig hebt. Rond dierendag wordt er meer verkocht dan normaal, want mensen willen dan iets leuks kopen voor hun dieren. Sebastiaan en Wim. 'De Uitsmijtertjes' is de jeugdrubriek van huis- aan-huisblad Uitkijkpost en verschijnt eens in de twee weken in dit blad. Coördinatie: Anoukh Stins. Fotografie/vormgeving: Drukkerij Uitkijkpost bv. Eindverantwoording: redactie Uitkijkpost. De coördinator is bereikbaar op woens dag tussen 13.00 en 16.00 uur en op donderdag tussen 9.00 en 12.00 uur. Het correspondentie-adres is: De Uitsmijtertjes p/a Drukkerij Uitkijkpost bv De Hoefsmid 5 (Postbus 68, 1850 AB) Heiloo Telefoon: 072 5330175 Telefax: 072 5335644 M Knuffels met dierendag I- •4^. mm. v Sv.':-vs Sra* 'V .- V - - V --1? - - Aapje Bas in de grote stad

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 16