Open dag bij bedrijven De Oude Werf PULLOVER 119.95 C1000 Voordeelmarkt Piet Veen stopt... er niet mee! 3B& Anoukh Stins erg enthousiast over jeugdredactie Uitkijkpost 1.99 ■RE* Columns 'Ze zeggen dat ik gek ben...' van Jaap-Wim van der Horst gebundeld cZe zeggen dat ik gek ben... IN 6 AKTUELE MODEKLEUREN 27 SEPTEMBER HgSS&fósp NIEUWSBLAD VOOR HEILOO E N OMSTREKEN J) 1(L^JDrukkerij uitkijkpost bv 60e JAARGANG NO. 39 Expositie Janny Brouwer Mr,v .Vf, ''V VAN DER BORDEN Handtekeningen voor 't Looplein Gemeente ontvangt nieuwe inwoners Stationsweg 85 - 1851 LJ Heiloo 072-335465 Bloemkool per stuk Varkens fricandeau kilo 1^.9^ 8.98 tel. 072331895 ;ees hachmang loodgieters DRINGEND VERZOEK Redactie, acquisitie en administratie'. De Hoefsmid 5 - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 330 175 Telefax: 072 335 644 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag 08.30-16.30 uur vrijdag 08.30-15.00 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175. v-v. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Aanstaande zaterdag, 30 september, zetten ruim 20 onderne mers op bedrijventerrein De Oude Werf in Heiloo hun deuren open voor relaties belangstellenden. Tussen 12.00 en 16.00 uur is een ieder welkom om eens een kijkje te nemen wat 'bedrijvig Heiloo' op De Oude Werf onderneemt. Niet alle bedrijven nemen overigens deel. Op de hartpagina's van de Uitkijkpost treft u een kader aan met daarin foto's van alle participerende ondernemers, hun adressen en eventu ele specifieke Open Dag-activiteiten. Een plattegrond van het bedrijventer rein is elders in deze Uitkijkpost afge drukt, samen met de affiche voor Werf Jazz, het bescheiden, maar kwalitatief uitstekende jazzfestival dat de Oude Werf-ondernemers aan het Heilooër publiek aanbieden. Meer nieuws over dit festival leest u ook op de hartpagi- na's van deze krant. Vele activiteiten De deelnemende bedrijven doen er alles aan om de bezoekers te tonen met HEILOO - In de wacht- en spreekka mer van de kliniek voor kleine huisdie ren aan de Commandeurslaan 1 te Heiloo zijn vanaf heden tot half decem ber een aantal aquarellen van Janny Brouwer tentoongesteld. Van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 19.30 uur en op zaterdag van 10.30 tot 13.00 uur kunnen belangstellenden een kijkje nemen. Janny Brouwer is in 1992 begonnen met aquarellessen. In de jaren daarna heeft zij via de schildersvereniging Terpen Tijn in IJmuiden kennisge maakt met andere technieken, zoals olieverf, houtskool en etsen. Het vloei ende, speelse en levendige van aquarel len bleef haar het meeste aanspreken. welke specialiteiten zij zich bezighou den. Zo is in het ene pand een multi- media-presentatie te zien, kan bij een ander de autoruit gegraveerd worden, is er een speciaal boekwerkje te koop en is bij weer een ander een demon stratie van het produktieproces. Ook worden er folders en andere zaken uitgedeeld, zoals ballonnen voor de kinderen. Deze laatsten komen overi gens prima aan hun trekken. Bij Frans Veldt is een speciale jeugdruimte met vele activiteiten ingericht. Zaterdag 30 september gebeurt er teveel om hier even op te noemen. Meer informatie elders in deze krant. Natuurlijk is het het beste om gewoon even een kijkje te gaan nemen. Tussen 12.00 en 16.00 uur bent u van harte wel kom bij de deelnemende bedrijven. Werf Jazz '95 Daarna kunt u tussen 16.00 en 20.00 uur op een drietal locaties terecht voor swingende jazzoptredens door geren- .ommeerde orkesten uit de wijde omtrek. Een sfeervolle aangelegen heid. zeker nu het door de invoering van de wintertijd wat vroeger donker is. Daar alle optredens overdekt (in de bedrijven) plaatsvinden, is slecht weer geen reden om thuis te blijven. De organisatoren hebben gezorgd voor een royale catering, waarbij Dranken handel Schoorl, vishandel Schong, Korver Intertrade, Wijninkoperij Haack Helder en Brasserie Wild schut hun beste beentje voorzetten voor de verzorging van de inwendige mens. De bediening aan de bar wordt verzorgd door vrijwilligers van Stich ting Festival Heiloo (Ypestock). Zoals het er nu naar uit ziet, zijn het de bezoekers die bepalen of we er in Heiloo een traditie bij hebben. De ondernemers van Bedrijventerrein De Oude Werf hebben inmiddels hun best gedaan een gezellige dag voor u te organiseren. Gaat u gerust een kijkje nemen, een hapje eten, een slokje drin ken en van de muziek genieten tijdens de Open Dag annex Werf Jazz '95 op zaterdag aanstaande. De plattegrond bij de entree van bedrijventerrein De Oude Werf. De bezoe kers aan de Open Dag en Werf Jazz ontvangen een 'gebukt exemplaar Anoukh Stins, omringd door enkele leden van de jeugdredactie. HEILOO - Anoukh Stins, 24 jaar en inwoonster van Heiloo, heeft de leiding over de nieuwe jeugdredactie van de Uitkijkpost. Ze coördineert het project en begeleidt de kinderen bij het beden ken van onderwerpen en interview-vra gen, het maken van afspraken en het uitwerken van artikelen. Dat gaat erg goed, vertelt ze: „Het werkt prima in zo'n team met kinderen. Ze hebben leuke ideeën en zijn erg spontaan in hun werkwijze. De sfeer is prima." Anoukh maakte op haar twaalfde jaar kennis met' cultureel ontwikkelings werk, toen ze actief werd in het vrijwil ligerswerk. Na de huishoudschool ging ze naar het MBO Agogisch Werk. Dat was een driejarige opleiding, vooral gericht op uitvoerend werk. Anoukh wilde liever organiseren en besloot ver der te gaan aan de HBO van de Hogeschool van Amsterdam, waar ze de richting cultureel-maatschappelijke vorming (voorheen Sociale Academie) ging doen. In het tweede jaar van deze opleiding liep ze stage in jongerencentrum Buk Buk in Heiloo, waar ze zich bezighield met het opzetten en coördineren van een theaterwerkgroep. Een workshop werd opgezet en met deze groep maak te ze een voorstelling, die zij regisseer de. In het derde jaar liep ze stage bij het buurtcentrum Transvaal in Amsterdam Zuid-Oost. Daar kwamen kinderen van 4 tot 10 jaar na schooltijd om mee te doen aan activiteiten. Anoukh had toen vooral de zeven- tot tienjarigen onder haar hoede. Haar werk bestond uit het opzetten van activiteiten en het bege leiden van vrijwilligers en eerste- en tweedejaars stagelopers. Verder was er veel overleg met andere organisaties, waarbij Anoukh hielp meedenken over andere mogelijkheden van opvang voor de kinderen in deze wijk. Afstudeerproject Nu zit Anoukh in het laatste jaar van de opleiding. Aan deze school is het moge lijk om op een alternatieve manier af te studeren, door in plaats van het schrij ven van een scriptie bijvoorbeeld een boek te schrijven of een spel te maken. Het opzetten van een project behoorde ook tot de mogelijkheden en in overleg met redacteur Jaap-Wim van der Horst van de Uitkijkpost ontstond het idee van een jeugdredactie. Dit sprak Anoukh meteen erg aan, om na haar ervaringen in het welzijnswerk, eens in het bedrijfsleven te werken. Haar coördinerende talenten komen in dit project erg goed naar voren. Naar eigen zeggen verloopt het onverwacht vloeiend. „Het gaat gestructureerder dan in het welzijnswerk, omdat je nu eenmaal werkt met deadlines. Er kunnen daar om makkelijker afspraken gemaakt worden en het werk is ook eerder af. Bovendien speelt het budget nu een andere, minder grote rol, wat bij gesub sidieerde projecten altijd zeer beperkt is," vertelt Anoukh. „Het is prachtig om HEILOO - Tijdens de open dag van een aantal bedrijven op De Oude Werf in Heiloo op zaterdag 30 september zal bij Drukkerij Uitkijkpost bv een bun del met 31 columns van Jaap-Wim van der Horst verkrijgbaar zijn. Deze bun del werd samengesteld ter gelegenheid van het open huis, dat het bedrijf - één van de jongste Werf-bewoners - die dag voor lezers, lezeressen en andere rela ties van hët weekblad Uitkijkpost houdt. De pocket (132 pag.) is verkrijg baar voor f 5,00, een speciale Werf Jazz- prijs. Vanaf 12.00 uur tot even na 20.00 uur kan men voor het boekje, het open huis (tot 16.00 uur) en de jazz (van 16.00 tot 20.00 uur) terecht in het bedrijf aan De Hoefsmid 5. Al zo'n anderhalf jaar publiceert Jaap- Wim van der Horst bijna wekelijks op pagina 6 van de Uitkijkpost zijn column 'Ze zeggen dat ik gek ben...'. Daarin staan de locale gebeurtenissen centraal. Ook is er regelmatig aandacht voor gebeurtenissen wat verder van huis, door de schrijver beleefd tijdens reizen of aan hem onthuld door niets vermoe dende verhalenvertellers. Sport, feest, muziek, eten en reizen komen zeer regelmatig aan bod. Het ontbreekt daarbij niet aan dubbele bodems en knipogen naar de politiek en het Heilooër ambtelijk apparaat. Tenslotte hebben de 'verzinsels' hier en daar een wat serieuze, mischien zelfs huis-, tuin en keukenfilosofische inslag. Binnenkort zal er een einde komen aan de reeks publicaties. Vanaf 1 oktober a.s. is Jaap-Wim van der Horst niet lan ger actief als redacteur van de Uitkijkpost. Begin '96 zal hij voor lan gere tijd naar het buitenland vertrek ken om, zoals hij het zelf zegt, 'de ver- MAKEtAAROU - VERZEKERINGEN - HYPOTHEKEN Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 (5)330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: 072 (5)111141, Kennemerstraatweg 33 halen die hij verzonnen heeft in het echt te beleven'. Tot en met december blijft hij op verzoek van de redactie en nadrukkelijk ook op eigen verzoek zijn wekelijkse bespiegeling schrijven. Volgende week zal de redactie van de Uitkijkpost u voorstellen aan de opvolgster van Jaap-Wim van der Horst. De uitgave van de pocket, natuurlijk met als titel 'Ze zeggen dat ik gek ben...', is voor de scheidende redacteur een pracht cadeau. De gekozen columns stonden voor negentig procent eerder in de Uitkijkpost, maar zijn wel waar nodig aangepast aan de actuali teit. Vier columns werden niet geplaatst: ze vormden een buffer voor stille tijden, maar die bleven uit. Ter verduidelijking is achterin het boekje een verklarende woordenlijst opgeno men om de Heilooër begrippen en eigennamen ook voor niet- Heilooënaars toegankelijk te maken. De oplage is beperkt. Na zaterdag 30 september wordt bekeken of, waar en voor welke prijs de overgebleven exemplaren verkocht zullen worden. te zien hoezeer de kinderen betrokken zijn bij het project en hoeveel onder werpen ze zelf weten te bedenken. Ik ben ook zeer benieuwd hoe de volgen de afleveringen eruit zullen komen te zien!" De eerste editie van de jeugdpagina in de Uitkijkpost vindt u elders in de krant van deze week. De naam is door de kinderen zelf bedacht. De Uitkijkpost: vanaf deze week letterlijk een krant voor jong en oud. HEILOO - Deze week staan de initia tiefnemers van de handtekeningenactie voor het autovrij maken van het plein bij de winkelhof 't Loo nog eenmaal met hunlijsten bij de ingangen van 't Loo. Op vrijdag van 19.30 tot 20.30 uur en op zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur kunt u het verzoek hiertoe aan de gemeenteraad tekenen. De 'handteke ningenjagers' staan bij alle drie de entrees van de winkelhof. Het is de bedoeling dat de lijsten, met naar ver wachting meer dan duizend handteke ningen, begin volgende week worden aangeboden aan burgemeester Schoot voorzitter van de gemeenteraad. HEILOO - In twee groepen van 50 per sonen werden de nieuwe inwoners van Heiloo zaterdagochtend ontvangen door burgemeester en wethouders. De burgemeester sprak een hartelijk wel komstwoord uit en wethouders Wuij- ster-Schuddeboom, Bos en Ten Hoope vertelden over zaken uit hun porte feuilles. Zo sprak mevrouw Wuijster onder andere over het ouderenwerk en de huidige en komende ontwikkelingen in de woningbouw. Ze vertelde over de inbreilocaties, zoals op de Pastoor van Muyenweg, en de veranderingen rond Egelshoek, waar in 1997/98 gebouwd zal worden. Het bebouwen van de loca tie Vennewatersweg staat pas ruim na 2000 op het programma. De heer Ten Hoope was verheugd over de aanwezigheid van jeugdige toehoor ders (twee meisjes van een jaar of zes), 'met het oog op de toekomstige opvol ging van de gemeenteraad'. Wethouder Ten Hoope heeft duidelijk een vooruit ziende blik. Hij sprak over de mogelijke ontwikke lingen omtrent de busverbinding naar Egmond aan Zee, lijn 166 van de NZH. De kans bestaat dat deze buslijn een servicelijn wordt. De route zal dan wor den veranderd: de bus gaat niet langer naar Egmond, maar zal na een rit door Ypestein terugrijden naar Alkmaar. Over deze plannen is nog niet veel zekerheid. De ontwikkelingen zult u kunnen volgen in de gemeenterubriek in de Uitkijkpost. Wethouder Bos sprak over de nieuwe algemene bijstandswet, het minima beleid, het vluchtelingen- en asielzoe kersbeleid en de Wet Voorzieningen Gehandicapten. Bij dat laatste bena drukte hij dat deze wet ook geldt voor ouderen, met of zonder handicap. Verder sprak hij over het culturele leven in Heiloo. Gemeentesecretaris Mencke vertelde over de procedures op het gemeente huis, de vergaderingen en de openstel- IN WINKELCENTRUM 'T HOEKSTUK ling. Overigens is het gemeentehuis iedere eerste maandag van de maand ook open van 18.00 tot 20.00 uur, voor afgaand aan de raadsvergadering. Dit en meer is te lezen in de gemeentegids, die de nieuwe bewoners aan het eind van de bijeenkomst uitgereikt kregen, met een informatiemap. Van de mogelijkheid vragen te stellen aan de wethouders en rond te kijken in de gangen van het gemeentehuis werd veel gebruik gemaakt. Zodoende maakten de nieuwe Heilooërs meteen A»r»leg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. kennis met teken- en schildervereni ging Tintoretto, waarvan de leden gezorgd hadden voor een prachtige tentoonstelling. De redaktie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende ver zoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redaktie veel tijd HEILOO - Hij is de 65 jaar gepasseerd en dus is het de hoogste tijd om het werken aan de jongere garde over te laten. Dat geldt voor velen, maar niet voor reclame-ontwerper Piet Veen uit Heiloo. Al een halve eeuw .doet hij zijn werk met plezier en dat wil hij nog een tijdje volhouden. „Ik ben één van de weinigen die het geluk had van zijn hobby ook z'n werk te kunnen maken", zegt Piet in zijn werkruimte in het pand aan De Hoefsmid 3 op bedrijventerrein De Oude Werf. Toch komt er wel een verandering. Met ingang van 1 oktober a.s. worden de activiteiten van Studio Piet Veen gecombineerd met enkele activiteiten van STI Engineering. Onder één dak werken beide bedrijven al vele jaren. Nu dus ook een bundeling van de werk zaamheden, met name op het gebied van technische presentaties. Onder de naam STI Studio Veen treedt het nieu we bedrijf naar buiten met een nog gro ter dienstenpakket. In elkaar gegroeid „De contacten met Johan Steenhoek van STI bestaan al zo'n 13, 14 jaar", vertelt Piet Veen. „We hebben nog lan ger terug bij Buk Buk wel eens samen geëxposeerd. Daarna ontmoette ik hem weer toen hij 'buurman' werd bij mijn studio aan de Breedelaan. Samen een telefoon, samen koffie en dus ook elkaar zo nu en dan helpen. Een deel van de activiteiten is als het ware in elkaar gegroeid. STI was actief met onder andere technische presentaties, ik deed daar dan een deel van de vorm geving voor". STI Studio Veen BV zal zich zaterdag 30 september presenteren tijdens Werf Jazz '95. Vanaf 12.00 uur is iedere belangstellende welkom om middels een interactieve presentatie kennis te maken met de activiteiten. Daartoe behoren het verzorgen van adverten tiecampagnes, een nieuwe huisstijl, ver pakkingen of brochures. Maar ook het maken van technische illustraties, het schrijven van gebruikershandleidingen en het maken van CDi- en CD ROM- presentaties van produkten behoren tot de mogelijkheden. Op de achtergrond Bij dit alles speelt Piet Veen vanaf 1 oktober een rol 'op de achtergrond'. Hij blijft meewerken en adviseren en is dus regelmatig in het bedrijf aanwezig. Bijvoorbeeld ook om te schilderen, wat meer tijd te besteden aan het 'vrije werk', zoals hij het noemt. Lino's en gouaches hebben daarbij al tientallen jaren zijn voorkeur. Onder deze werkstukken zal Piet Veen ook zijn naam vermelden; iets wat hij bij het beroepsmatige ontwerp- en tekenwerk nooit heeft gedaan: „Ik zit er voor de klant en wil voor hem het werk zo goed mogelijk doen. Mijn naam is dan niet zo belangrijk". Het stapje terug komt voor Piet Veen na precies vijftig jaar reclamewerk. Hij begon op 1 oktober 1945 bij een klein bureau in Zaandam. Met het diploma van de Ambachtschool op zak sollici teerde hij en werd direct aangenomen. „Vlak na het einde van de oorlog heb ik examen gedaan. Het timmeren inte resseerde me niet zo. Toen de school in 1944 wegens beschietingen gesloten werd, hebben we hele dagen getekend. Dat vond ik prachtig", herinnert Piet Veen zich. Het tekenen werd z'n beroep. Meer dan dertig jaar werkte hij diverse bureaus in Amsterdam. Op 1 oktober 1979 begon hij voor zichzelf: Studio Piet Veen in Heiloo. Hij had behoorlij ke klandizie, de laatste jaren zelfs zoveel, dat de mogelijkheid kwam voor zoon Kees Veen om in het bedrijfje van zijn vader mee te werken. In het nieu we bedrijf zijn Kees Veen, Jack Smit en Jeroen Brinkhuis de mensen, waarmee de klanten te maken hebben. Piet Veen adviseert waar nodig, want van echt stoppen is natuurlijk geen sprake. „De overgang naar het nieuwe bedrijf is wel belangrijk, maar voor mij toch meer een formaliteit. Ik krijg wat meer vrijheid. Maar ik ken mezelf goed genoeg om te weten dat ik het niet echt rustiger aan zal doen. M'n hobby is m'n beroep, m'n beroep is m'n hobby"; zegt Piet Veen. Daarnaast houdt hij z'n band met de sociaal-culturele activiteiten in Heiloo, zoals de organisatie van het literair jazzcafé. In het verleden was hij bij veel meer evenementen betrokken, zoals het royale openingsprogramma van theater De Beun. Ook stond hij aan de wieg van de Filmliga en startte hij indertijd de actie voor de restauratie van de Witte Kerk. Piet Veen, op vele fronten een 'druk mannetje'. Per 1 oktober stopt hij er absoluut niet mee! Piet Veen doet het wat rustiger aan: een wijntje in de zonmaar wel op het 'terras' van STI Studio Veen, waar hij nog frequent zal vertoeven.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1