Traditionele serviezen bij Porceleyn Huys Bij Rozing ligt de nadruk op comfort Prachtige tafels bij Van Burgsteden Antiek Bloembinderij Henk Scholten voor subtiele decoraties mAMAI 4 OKTOBER 1995 - OKTOBER WOONMAAND - PAGINA 9 mm® imiiiii OKTOBER WOONMAAND WmWfflr 'r. HEILOO - Mensen zijn in hun keuze van servie zen duidelijk behoudender dan bijvoorbeeld met kleding of interieurdecoratie-artikelen. Er zijn geen opvallende veranderingen dit jaar, in het aanbod van serviezen. De ontwerpen die momen teel erg in trek zijn, zijn vaak al tientallen jaren geleden vormgegeven. Dat geldt bijvoorbeeld voor de populaire Alessi-lijn van Philips. De broodroosters en thermoskannen zijn ontwerpen uit de jaren '60 en '70. De kleuren lijken meer te komen uit de vijftiger jaren: mintgroen en sui- kerspinroze bijvoorbeeld. De roestvrijstalen ontwerpen van Martha Brand komen uit de Bauhausperiode, de jaren '30. De prachtige lijnen worden nu als zeer modern be schouwd: dat geeft wel aan dat een goed ont werp jarenlang actueel blijft. Toch kiezen de meeste mensen voor de meer tra ditionele vormen en kleuren. De decors zijn rustig en alleen op de rand aangebracht. Voor de ondergrond wordt vaak gekozen voor crème- kleuren. De gouden rand is nog steeds veelge vraagd: het enige dat daarin veranderd is de breedte van het randje. Verder zijn bladmotieven en bloemen een beetje fijner geworden. De Watercolour-serie van Wedgwood heeft bijvoor beeld een prachtig verfijnd decor, waarin blauwe en groene marmereffecten met een fraai bloe- montwerp zijn gecombineerd. Ook bij de pannen zijn weinig noviteiten te vin den: de vorm zoals hij nu over het algemeen is, blijkt gewoon de meest praktische te zijn. Aan gezien de pan vooral als een instrument wordt gezien, is er weinig behoefte aan decoratie. Het enige nieuwe is waarschijnlijk een afgietsysteem, waarbij de pan niet op een lastige manier hoeft te worden omgekeerd, met de deksel er half op. De pan wordt dus alleen maar praktischer. HEILOO - Bij meubel- en woninginrichting Ro zing aan de Westerweg is een duidelijke trend waarneembaar richting comfort en warmte. Dit is goed te zien in de mogelijkheden van raamde- coraties. Op vele manieren kan een romantische sfeer worden gecreëerd: door middel van drape rieën, vouwgordijnen,. embrasses en nieuwe op- hangsystemen wordt een raamdecoratie geheel naar smaak gemaakt. Volgens de heer Rozing wordt er steeds meer gekozen voor behaaglijk heid, om een tegenstelling te scheppen met de harde werkelijkheid van overdag. Zelfs bij de vooral praktische jaloeziën komt het decoratieve aspect steeds meer naar voren: de vormen wor den zachter en het aantal kleuren is bijna onbe perkt. Ook hierin zijn de geelachtige en natureltinten ruim aanwezig. Het New Sity-systeem zorgt voor comfort in meubels. De banken en stoelen zijn op maat le verbaar. Zithoogt, zitdiepte en, rugleuning kun nen afgesteld worden op de wensen van de gebruiker. Zowel lange als kleine, brede als smalle mensen en met lange of korte benen: ie dereen zit goed op deze meubels. Partners met een heel verschillende bouw kunnen zo ieder hun eigen prettige zithouding aannemen. Het kastenprogramma van Rozing zorgt voor de perfecte kast in uw huis. Volledig naar wensen qua uiterlijk en functionaliteit worden de kasten aangepast op de situatie in uw huis. Daarbij is keus uit vele kleuren en houtsoorten. Alle syste men zijn goed afgewerkt; het hang- en sluitwerk loopt soepel en geruisloos. De medewerkers van Rozing komen bij u thuis om te overleggen, op te meten en een schets te maken. In de show room kunt u eerst eens een kijkje nemen. HEILOO - In de showroom van Van Burgsteden Antiek, gevestigd aan de Kennemerstraatweg na bij Bowling Heiloo en de HAB Opel-garage, staan de mooiste houten tafels in allerlei model len. Vooral het aanbod van vruchtenhouten meubels is groot: daar is momenteel ook een duidelijk stijgende populariteit in waar te nemen. Kersenhouten tafels en kasten, naast het altijd gewilde grenenhout. Wel grenen dus, bij Van Burgsteden, maar niet in de standaardmodellen. Er zijn vooral aparte kasten te zien, die net even meer aandacht hebben gekregen bij het ontwer pen en afwerken. De vruchtenhouten tafels kunnen op verschillen de manieren gecombineerd worden, zodat de ge wenste uitstraling verkregen kan worden. Stoelen met een klassiek model geven de tafel een sjieke uitstraling, met een ander model wordt het bij voorbeeld sportiever. Ook de bekleding van de stoelen is een belangrijke factor. Deze winter zijn vooral de warme aardekleuren favoriet. De huiselijke sfeer wordt ook gecreëerd door de maat van de tafel. Veel mensen kiezen momen teel voor ruime tafels, zodat met bijvoorbeeld zes of tien mensen gegeten kan worden. Wan neer de tafel door minder personen gebruikt wordt, kan een deel van de tafel dienen als bu reau, of om leuke decoraties op neer te zetten. Zo is er plaats voor een grote bos bloemen, of een stilleven met bijvoorbeeld stoffen en ge kleurd glas of aardewerk. Eind oktober gaat ook de bovenverdieping van het pand open als showroom, waarmee het aan bod van meubilair verdubbeld zal worden. HEILOO - In het prachtige winkeltje van Henk Scholten, nabij het NS-station, is meer te vinden dan alleen bloemen en planten. Er is een scala van bij-artikelen, variërend van potten en vazen tot enkele stoelen en kasten. Veel klanten die weten wat ze willen, weten de in november twin tig jaar bestaande winkel te vinden voor subtiele decoraties. Een bijzondere plant in bijvoorbeeld een Marokkanse of Mexicaanse aardewerk pot kan zeer goed iets toevoegen aan het interieur, ^anneer daar minder ruimte voor is, zoals op een haltafeltje, zijn er kleinere potten in moder ne kleuren. Op het moment is dat, naast oranje, mosterdgeel. Toch blijven bloemen Henk Scholtens speciali teit. Iedere dag gaat hij naar de veiling, zodat aan het begin van de dag de mooiste bloemen' vers aanwezig zijn. Dagelijks is er een aanbod van zo'n 6 a 7 soorten grote rozen in zeer aparte kleuren. Bekende namen zijn bijvoorbeeld de Vi valdi en de Pavarotti. Daarnaast zijn er vele soorten kleine rozen, en bijvoorbeeld distels, bessentakjes en chrysanten. Alle bloemen zijn per takje, dus los verkrijgbaar. U kunt een boe ket geheel naar wens laten samenstellen, maar er zijn ook kant en klare boeketten te koop. Op het moment zijn er onder andere hortensia boeketten met klimop.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 29