4 ■i Woonplaids en nog veel meer bij Beemster Mühren en Bode putten inspiratie uit bestaande woningen Eco-trend ook in bad- en bedtextiel Ontwikkelingen volgen elkaar op bij Radio Bakker ■—4 4 OKTOBER 1995 - OKTOBER WOONMAAND - PAGINA 14 OKTOBER WOONMAAND HEILOO - De klanten van Meubelmakerij Beemster weten het al: in deze winkel op de hoek van de Westerweg en Het Zevenhuizen zijn allerhande kadootjes te koop. Om u een idee te geven zal ik een aantal artikelen noemen, maar ik pretendeer niet een compleet overzicht te ge ven. Dat zou namelijk monnikenwerk zijn - en als u één van de vele vaste klanten bent, weet u wat ik bedoel. Er is werkelijk voor iedereen iets te vinden, vooral in de sfeer van woningdecoratie. Zo zijn er zilveren fotolijstjes, dienbladen, kussens en hoesjes, glaswerk, peper- en zoutstellen en zelfs tinnen kandelaars en olielampen. Nieuw zijn de grote Amerikaanse geweven wollen kleden, die gebruikt worden als 'woonplaid'. Dit houdt in dat het kleed bijvoorbeeld over een bank of stoel gedrapeerd kan worden, op het bed kan dienen als sprei en op de leuning van de bank om bij de hand te houden als lekker warme deken op kou de winteravonden. Op het gebied van serviezen kunt u bij Beemster alles vinden van de blauwe en de groene boeren- bontlijn. In de advertentie ziet u hierover een leuke aanbieding. Ook bij het zoeken naar een kinderkadootje kunt u hier slagen: er zijn beertjes, serviesjes en speelgoedjes van Paddington, Snoopy en Winnie de Poeh. Van Beatrix Potter zijn allerlei artike len aanwezig, die tevens veel door volwassenen worden gespaard. De stijl is zeer bijzonder. Stijl vol zijn ook de kaarten, kalenders en agenda's uit Engeland. Op een boerenblauwe of vanille- kleurige ondergrond staan mooi gedetailleerde, enigszins folkloristische tekeningen. Voor meubel- en parketonderhoud bent u hier ook aan het goede adres: antiekwas, meubellak en middelen voor lederonderhoud zijn volop ver krijgbaar. U begrijpt het al: u kunt het beste zelf eens gaan kijken. HEILOO - ,,Wij vinden het meestal leuker om vanuit een bestaande woning te werken, omdat je gebonden bent aan bestaande situaties dat prikkelt de creativiteit" zegt, architect Henk Mühren. We lopen naar de tekentafel, waar Hans Bode bezig is vijf woonhuizen te tekenen in een Augustijnerkapelletje in Haarlem, een kolfje naar zijn hand, want de buitenkant mag niet worden aangetast. Er wordt dus heel wat af getekend, en alles nog met de hand. Dat geeft toch iets extra's aan zo'n tekening. Zo is er ook net een ontwerp gemaakt voor de verbouwing van een houtenhuis uit 1920. Hoe wel het meestal onmogelijk is de oorspronkelijke materialen te vinden kunnen we hier in hout ver der gaan', vertelt Hans Bode. In andere gevallen wordt oud meestal met modern gecombineerd, wat vaak tot hele originele resultaten leidt. Op de hoek van de Tulpencroftlaan en de Com mandeurslaan, waar vroeger een slagerij was, hebben Mühren en Bode bij de makelaar een plan ingediend toen ze ontdekten dat dit te koop stond. Het gaat hier om twee appartementen. Kopers waren snel gevonden en de aannemer kreeg opdracht te beginnen. Maar het zijn niet alleen woningen waar Mühren en Bode zich mee bezig houden. Ook be drijfspanden worden regelmatig door hen ont worpen. Autoschade van der Steen op het nieuwe industrieterrein is van hun hand en men is nu druk bezig bij Baza zaadhandel. Aan en thousiasme ontbreekt het de heren niet. 'Elke opdracht is weer een uitdaging', is hun devies. HEILOO - Bij Woninginrichting De Groot op de hoek Van de Veldestraat Willibrordusweg is het aanbod in bad- en bedtextiel enorm groot. Nieuw zijn de dekbedhoezen en badlakens van eco-katoen, de minder gebleekte handdoeken en hoeslakens. Het lijkt tegenstrijdig, maar op het moment neemt ook het aanbod van donkere kleuren weer toe: in voorgaande jaren werd gezocht naar een minder-milieubelastend verfproces, en nu dat is gevonden zijn er handdoeken te verkrijgen in de mooiste, diepe kleuren. Veel natuurlijke kleuren, maar ook diepblauw en groen. Deze kleuren vin den we tevens terug bij de dekbedovertrekken. Een ander product waarmee meneer en mevrouw de Groot inspringen op de huidige ontwikkelin gen in de samenleving, zijn de anti-allergische producten. Lakens ,en hoezen zijn gemaakt van een soort geweven doek dat de allergie- veroorzakende huismijt niet doorlaat. Deze la kens worden onder het gewone beddegoed ge bruikt, zodat er niets van te zien is, maar wel degelijk merkbaar voor bijvoorbeeld mensen met CARA. Deze mensen zijn ook gebaat bij een makkelijk te reinigen vloerbedekking. Een goed voorbeeld hiervan is marmoleum. De gladde vloerbedek king is in vele kleuren verkrijgbaar en kan in al lerlei patronen gelegd worden. Het is een natuurzuiver product, het is practisch en hygië nisch, dus ideaal voor moderne gezinnen. HEILOO - De nieuwe ontwikkelingen bij Radio Bakker zijn bijna niet op te noemen. Op het ge bied van witgoed blijven er verbeteringen en ver nieuwingen doorgevoerd worden. In de telecommunicatie neemt het aantal systemen nog steeds toe. In de audio-visuele sector worden niet alleen bestaande systemen verbeterd, maar zijn ook veel nieuwe mogelijkheden gecreëerd. Op het gebied van televisie is een duidelijke toe name te constateren in het aanbod en de afname van breedbeeldtelevisies. Dit is voorakte verkla ren vanuit het feit dat nu al 17 tot 20% van de programma's en reclame uitgezonden wordt in het signaal, geschikt voor breedbeeldapparatuur Bovendien zijn de prijzen van de toestellen aan het dalen: zo is er al een Sony breedbeeld portable-tv verkrijgbaar vanaf f 898,00. Een anderè trend is de mogelijkheid die videore corders en televisietoestellen hebben om zelf het programmapakket op te nemen: u hoeft het toestel niet meer met de hand te programmeren. Ook op andere onderdelen neemt het bedienings gemak toe. Zo is er sinds kort 'follow-tv'. Dit houdt in dat wanneer u een programma op tv ziet, u slechts één toets van de videorecorder hoeft te bedienen om dat programma op te ne men. De video 'bekijkt' zelf welk net u opgeno men wilt hebben. Wanneer de recorder aanstaat, kunt u gewoon naar andere netten kijken. De vi deo moet wel weer zelf uitgezet worden. Dat is niet het geval bij 'show-view': daarbij toetst u een nummer dat in de programmagids staat in, en start en stopt de videorecorder vanzelf met het opnemen van het programma van uw keuze. Een zeer interessante ontwikkeling is die van Dolby Pro-logic, waarbij door middel van een vijftal speakers een bioscoopeffect in uw woon kamer verkregen kan worden. Via de stereo kan bij het beluisteren van een live-cd de illusie wor den gewekt dat u in het stadion of de zaal lijfe lijk aanwezig bent bij het concert. U kunt de andere toehoorders achter en naast u horen jui chen. Dit is ook het geval bij het bekijken van een concert op tv of van video. Prachtig, dit systeem. En u hoeft er niet al uw apparatuur voor te vervangen: in overleg met de medewer kers van Radio Bakker kan gezocht worden naar de beste oplossing voor uw situatie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 34