4 HOUTENBOS BLOEMENSHOP lïM POTCHRYSANTEN 4,95 4 Diverse kleuren zowel voor binnen of buiten op=op 4 OKTOBER 1995 - OKTOBER WOONMAAND - PAGINA 17 Orginele en prachtige artikelen voor ieder huis! Grote variatie in vorm, kleur en materiaal. Kijk rustig rond en bepaal uw keuze. Tevens groot aanbod van vaste planten voor binnen en buiten en natuurlijk elke dag vers aangevoerde snijbloemen en boeketten voor iedere gelegenheid. 9« Heerenweg 246-250 1851 KZ Heiloo Tel. 072 331828 SENIOREN kunnen plezieriger wonen door de waarde van hun woning beter te benutten. Sinds de tweede wereldoorlog is het particuliere woningbezit explosief gestegen. Dit heeft tot gevolg dat ook nu steeds meer senioren een eigen woning bezitten. De praktijk laat zien dat het voor deze senioren soms moeilijk is de lasten van deze woning te dragen. Met name wanneer men alleen moet rondkomen van een AOW-uit- kering of een AOW met een kleine aanvullende pensioenuitkering. Want hoewel de hypotheek veelal volledig is afgelost, nemen de kosten van onderhoud l/an de woning toe. Zeker wanneer de bewoners door hun leeftijd dit niet meer zelf kun- en en beroep moeten doen op vakmensen. Toch is het voor deze senioren zelf, maar ook voor de samenleving in totaal, het beste wanneer zij, zolang hun gezondheid dat toelaat, blijven wonen in hun eigen woning. De oplossing voor dit probleem is eigenlijk heel simpel. De senioren hebben immers en vermogen in de vorm van hun woning. Het probeem is alleen dat zij niet aan dit ermogen kunnen komen. Dit kan wel wanneer zij een aflossingsvrije hypotheek sluiten. Stel dat een echtpaar op hun woning een hypotheek neemt van 150.000,-. Dit bedrag storten zij vervolgens bij een verzekeraar die hen hiervoor zo lang zij leven jaarlijks een lijfrente uitkeert. Afhankelijk van de leeftijd waarop het echtpaar dit doet en de rentestand kan een echt paar van 65 jaar toch snel rekenen op een jaarlijkse lijfrente van circa 12.000,-. Dit extra inkomen kan dan worden aangewend voor het noodzakelijke onderhoud en repa- ties. r iscaal is dit ook aantrekkelijk omdat over de jaarlijkse ontvangen lijfrenten as belasting behoeft te worden betaald indien de totaal tot dan toe ont- angen lijfrente de koopsom (in dit geval 150.000,-) overtreft. In ons voorbeeld doet zich dit dus pas voor na 12,5 jaar. Bij deze constructie wordt bij het overlijden van de beide partners het huis verkocht door de erfgenamen waarna van uit de opbrengst de hypotheek wordt afge lost. voorlichting-raadgeving-bemiddeling L E C Kennemerstraatweg 91,1851 BB Heiloo Tel. 072 5339933 Fax 072 5339934 voorlichting-raadgeving-bemiddeling Selectief nieuws is een publikatie van de samenwerkende select raadgevers Wilt u meer weten over deze bijzondere hypo theekconstructie, die vooral voor ouderen inte ressant is, dan kunt u dit aangeven op het reac- Reactieformulier OKTOBER WOONMAAND r raadgevers hypotheken raadgevers in pensioenen Kennemerstraatweg 91 1851 BB Heiloo JA, ik wil meer weten, over de hypotheken die speciaal voor Senioren zijn ontwikkeld. JA, wij hebben nu reeds een hypotheek. Wij stellen het op prijs wanneer u voor ons wilt uitrekenen of wij wellicht geld besparen door onze oude hypotheek om te zetten in de nieuwe hypotheekvorm Naam Adres Postcode Tel. .Woonplaats: .Geb. datum. Gelieve het reactieformulier terugsturen aan: Hypotheek Select Pensioen Select Postbus 254 1850 AG Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 37