I I Inschrijving weekmarkt Open dag gemeentewerken luidt zaterdagopenstelling in Dierendag in het gemeentebosje Strategie en kerntakendis cussie: onderzoeksopdrach ten in raadscommissie Voor alle vragen over ouderenzorg PAGINA 4 UITKIJKPOST - 27 SEPTEMBER G G T HEILOO De gemeenteraad van Heiloo is voornemens op 2 oktober a.s. te besluiten tot instelling van een weekmarkt op de woensdag van 10.00 tot 16.00 uur, in het centrum van Heiloo. Vooruitlopend hierop worden gegadigden, woonachtig in Heiloo in de gelegenheid gesteld zich in te schrijven voor de volgende branches: Artikelengroep hoofdgroep food a. groente, fruit en aardappelen 1 b. brood, koek en banket 1 c. vis en visprodukten 1 d. poelierswaren en eieren 1 e. zuivelprodukten 1 f. noten, verduurzaamde zuidvruchten, kruiden en specerijen 1 g. chocolaterie en suiker werken 1 hoofdgroep non-food h. Bloemen, planten, tuin- goed en bollen 1 i. bovenkleding 1 j. huishoudelijke artikelen 1 j. stoffen 1 Max. stand- max. houders kramen Uitgegaan wordt van maximaal 10 standhou ders en maximaal 20 kramen. Sluitingsdatum inschrijving 11 oktober 1995. De aanwijzing van de plaatsen zal middels een loting geschieden. De loting wordt verricht op vrijdag 13 oktober 1995 om 12.00 uur in het gemeentehuis van Heiloo. Bij de inschrijving worden de volgende uit gangspunten gehanteerd: A. de aanvraag dient volledig ingevuld en ondertekend toegezonden te worden aan de gemeente Heiloo, Postbus 1, 1850 AA te Heiloo; B. gelijktijdig met de aanvraag moeten worden ingediend: een bewijs van inschrijving in het handelsregister, een vestigingsvergunning (indien vereist), een registratiekaart en een bewijs van een geldige marktverzekering; C. om voor inschrijving in aanmerking te komen dient men een handelingsbekwaam natuurlijk persoon te zijn, woonachtig in Heiloo, dan wel een bedrijfsleider van een rechtspersoon, afkomstig uit Heiloo, die per soonlijk voldoet aan de bij de toepasselijke vestigingsregeling gestelde eisen ter verkrij ging van een vestigingsvergunning; D. de aanvraag moet worden ingediend m.b.v. het inschrijfformulier van de Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel Tevens bieden wij de mogelijkheid voor 1 standwerkersplaats. Bij de inschrijving voor standwerker moet eveneens worden voldaan aan de in a t/m d genoemde vereisten. Telefonische informatie kan worden verkregen bij mevrouw W.A. T. Grooteman, afdeling Bestuurszaken, tel. 072 -313 226. Langs deze weg hebben wij u al eerder geïn formeerd over de strategie- en kerntakendis cussie die door de gemeente Heiloo gevoerd wordt. In april is het strategie-onderdeel afge sloten met de vaststelling door de gemeente raad van de Strategische Missie Heiloo. Ten behoeve van het kerntaken-onderdeel is een gespreksnotitie opgesteld die behandeld is in de commissie Heroverweging, bestaande uit de zes fractievoorzitters, de burgemeester en de gemeentesecretaris. Dit heeft geresul teerd in de opdracht aan het college om van een 15-tal produkten/ onderwerpen onderzoeksopdrachten te formu leren. Een eerste deel van de onderzoeksopdracht wordt op 3 oktober a.s. aan de commissie Heroverweging voorgelegd. Voor de duidelijk heid, het gaat hier om de vaststelling van de onderzoeksopdrachten. Pas daarna zullen de feitelijke onderzoeken verricht worden. U bent van harte welkom deze commissiever gadering bij te wonen op 3 oktober a.s. om 20.30 uur in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Voor nadere inlichtingen, onder meer over de onderwerpen die onderzocht gaan worden, kunt u contact opnemen met de heer E. Kroon, tel. 072 - 313 242. Hondenwachter is opsporingsambtenaar De hondenwachter van de gemeente Heiloo, de heer J. Rückert, is per 16 juni jl. beëdigd als opsporingsambtenaar in dienst bij de gemeente Heiloo op grond van artikel 6.2 van de Algemene plaatselijke verordening. Dit betekent dat de heer Rückert de mogelijk heid heeft gekregen om procesverbalen te mogen uitschrijven. De heer Rückert heeft opsporingsbevoegdheid gekregen voor de vol gende artikelen van de A.P.V. 1995; - 2.4.17 loslopende honden - 2.4.18 verontreiniging door honden - 4.4.1 verontreiniging van de weg en van terreinen - 4.4.2 verontreiniging bij werkzaamheden op de weg - 4.4.7 verbod doorzoeken van ter inzameling gereed staande afvalstoffen - 4.6.1 bescherming groenvoorziening - 4.7.1 opslag bromfietsen, motorvoertuigen, caravans, afvalstoffen, mest - 5.1.10 aantasting groenvoorziening door voertuigen - 5.5.1 verbod vuur te stoken. De opsporingsbevoegdheid zal slechts gebruikt worden als na constatering en mel ding van de overtreding geen legalisering van het betrokken feit kan plaatsvinden en de ver oorzaker de illegale situatie toch continueert of laat continueren. Voor vragen kunt u contact opnemen met de afdeling Groen en Landschap, te bereiken onder nummer 072- 313 234. Gebruik van ruiterpaden in de Neggen Veel ruiters maken gebruik van het recreatie gebied De Neggen. Het blijkt dat vele ruiters geen gebruik maken van de ruiterpaden maar van de voet- en fietspaden in het recreatiege bied. Steeds vaker komen er klachten binnen van mensen die dit als vervelend ervaren: men verwacht geen paarden en schrikt. Ook ligt de paardenstront waar het niet hoort. Ruiters let op! Maak gebruik van de ruiterpaden. Deze paden zijn speciaal voor jullie aangelegd en een andere recreant is bij een kruising met een rui terpad extra oplettend. Paarden die niet op de ruiterpaden lopen, veroorzaken overlast en zor gen voor een onveilige situatie. Zeker als niet stapvoets wordt gereden. De Neggen is er voor elke recreant. Laat de verschillende gebruikers veilig en plezierig ver toeven. Ter gelegenheid van de open dag op het bedrijventerrein De Oude Werf en Werf Jazz 1995 zaterdag 30 september a.s. stelt de gemeente de gemeentelijke gebouwen aan het Roosendaal 2 open voor bezichtiging. Deze dag is tevens de start van de tweeweke lijkse openstelling van 09.00 tot 12.00 uur van de vestiging aan het Roosendaal voor het brengen van grof vuil en klein gevaarlijk afval (KGA). Op de open dag kunt u van 12.00 tot 16.00 uur, onder het genot van een hapje en een drankje, nader kennis maken met de gemeen telijke activiteiten op het gebied van reiniging en onderhoud van wegen en groen. Er worden demonstraties gehouden met onder andere een veegmachine, maaimachine en een tak- kenversnipperaar. Aansluitend vindt op het bedrijventerrein het jazzfestival plaats. U bent van harte welkom. Het is zover. Voor woensdag 4 oktober a.s. hebben de vrijwilligers van het Beestenboetje, de werkgroep Natuur en Milieu-educatie en de gemeente een leuk programma gemaakt rond om en bij het hertenkamp in het gemeentebos je vanwege de jaarlijkse Dierendag. Het programma biedt van alles wat; veel infor matie en gezelligheid. Hoe moet je omgaan met dieren? Verzorg je de dieren wel goed? Wat is dat eigenlijk voor een dier? ledereen is welkom met of zonder huisdier van 13.00 uur tot 17.00 uur bij het Beestenboetje. Een aantal vrijwilligers van het Beestenboetje, mensen van de werkgroep Natuur en Milieu educatie, verschillende verenigingen, drie die renartsen en een enkel bedrijf zijn aanwezig om het dier eens in de schijnwerpers te zetten. Het programma begint om 13.00 uur en eindigt rond 17.00 uur. Wat is er allemaal te beleven? In ieder geval is het Beestenboetje open en allerlei activiteiten over en met dieren zijn aan wezig: - om 14.00 uur geeft de Kynologenclub Westfriesland een hondenshow. - tussen 15.00 en 17.00 uur verzorgen 3 die renartsen uit Heiloo een huisdierkeuring. Zij bekijken of de meegebrachte dieren er goed verzorgd en gezond uitzien. Is dit zo, dan krijgt men een certificaat. - om 16.30 uur is er de prijsuitreiking van de kleurwedstrijd. Alle groepen 1, 2 en 3 van de basisscholen hebben eerder in de week een kleurplaat gekregen, zodat op dierendag bekend gemaakt kan worden wie de mooiste plaat heeft ingekleurd. Tussendoor is er nog van alles te beleven; er is een informatiestand van de Kynologenclub en een stand van Ranzijn Dier, een volière met duiven en een spinnewiel zodat men kan laten zien hoe van de vacht van een schaap wol gemaakt wordt. Er wordt geschminkt. Men kan leren hoe een koe gemelkt moet worden. Er is een ganzenbordspel met allemaal die- renvragen, iemand die van bijenwas kaarsen maakt en tegen een kleine vergoeding kan zelf een kaars gemaakt worden, een stand van de paddenwerkgroep en de ongediertebestrij- der/hondenwachter is aanwezig. Maar aan iedereen wel de nadrukkelijke vraag: "Let goed op de dieren; de dieren van jezelf, maar ook de dieren van een ander". En laat geen dieren, zoals honden en katten, loslopen. Dit kan de rust van andere dieren verstoren. De activiteiten bij de basisscholen in Ypestein zijn komen te vervallen. Woensdag 4 oktober a.s. is het dierendag bij het hertenkampje in het gemeentebos van 13.00- 17.00 uur. lede reen is welkom. Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.30 -11.30 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.30 -17.00 uur. Telefoon: 338 704. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend dat op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voor nemens om vrijstelling te verlenen zullen te zij ner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Oosterzijweg 39, H. Morsch - vergroten woon huis De Laghe Weijdt 26, F.RN. Mulder - plaatsen dakopbouw Kennemerstraatweg 536, F.H.M. van Burgsteden - inwendig verbouwing en plaat sen brandtrap De Oude Werf 5, F. Klamer - plaatsen bedrijfs ruimte De Oude Werf 7, G.W.W. Bellekom - plaatsen bedrijfsruimte Kennemerstraatweg 648, A.L. Kok - plaatsen garage Werkendelslaan 27, R. Drysdale - plaatsen serre Wielemakersland 1, M. Dicke - vergroten woonhuis Baetenburg 72, R Singer - vergroten woonhuis Heerenweg 2, A.J. Brugman - vergroten woon huis Avondopenstelling gemeentehuis Het gemeentehuis is op 2 oktober 1995 van 18.00 - 20.00 uur geopend voor de inwoners van Heiloo. De volgende afdelingen zijn open voor het publiek: Burgerzaken Sociale Zaken en Huisvesting Bouw- en Woningtoezicht: - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting. Indien u graag met leden van de raad en/of van het college zou willen spreken tijdens de avondopenstelling, wordt u verzocht vooraf gaand aan deze avond contact met hen op te nemen. Collecte Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: Nederlandse Dierenbescherming voor de periode van 1 tot en met 7 oktober a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Vergunningen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen en positief bevonden meldingen verleend: Stationsweg 34, J.R Mulder - plaatsen gara ge/berging Munnickenhof 8, H.W. Kotterman - vergroten woonhuis rpet serre Spoorlaan 5a, O. Glas - vergroten woonhuis Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de num mers 313 217 of 313 216. Burgerzaken Burgerlijke stand Informatie tot en met 21 september 1995 Geboorten Tos D.B., zoon van T.C.J. van Diepen en H.F. Bremmers Britt, dochter van C. Sprenkeling en I.E. Kist Lois K., dochter van M.C.B.M. Klamer en G.A.G.M. Berkhout Elders geboren Sandra, dochter van A.C. van Dam en E.J.C.A. Brouwer Nina, dochter van M.L. Hoetjes en J.J.M. Hoenderdos Jay J., zoon van R.J. den Butter en J.E. Shotter David R., zoon van F.M. Meijer en M.C.M. Koopman Joren P., zoon van PC. Walter en F.E.M.M. Buitenrust Hettema Shona, dochter van H.E. Smit en I.C.D. Bruin Olaf S., zoon van W.H. van der Putten en C.T. Schott Andrew M., zoon van J.C. Leek en C.T. Leek Jesse, zoon van P.F.J. Boerlage en S. Vos Ambra V, dochter van R. Nigita en A.E. Bons Isabel, dochter van P.J.J. Barnhoorn en C.M. Goes Julia, dochter van H.N. Ursem en M.A. Jeijsman Huwelijksaangiften F. de Kort en M.J.F. Botten J.A. de Haas en M.J.E. Hoek A. van den Brom en J. Zijp Huwelijken M.R. Lapère en S.M. Osses Urtubia J.J. Zonneveld en G.J. Post H.J. Heiloo en A.M.C. van Gooi R. Melchers en J.C. van der Sluis C.P Brouwer en G.B.M. Hoekse ma Overleden G. van der Klaauw, e.v. Vermeulen H. Schmitz M. Kierblewski, weduwe van Overmeer R Keuris Elders overleden L. de Hart, e.v. Waal J. Hofstra P. Temming De raad Agenda voor raadsvergadering d.d. 2 oktober 1995 1a. Loting volgorde van stemmen over zaken; b. Inventarisatielijst en volgorde van sprekers over een unaniem positief com missie-advies voorziene akkoordstukken. 2. Eventuele mondelinge mededelingen. 3. Vaststelling beknopt verslag raadsvergade ring d.d. 4 september 1995. 4. Ingekomen stukken. 5. Fusie Gasbedrijf Kop Noord-Holland met vier andere energiebedrijven tot één ener gieconcern in Noord-Holland. 6. Aandelenuitgifte en dividenduitkering Gasbedrijf Kop Noord-Holland. 7. Overdracht bevoegdheden raad aan colle ge in kader van uitvoering Wet herverdeling wegenbeheer. 8. Vaststelling verordeningen in kader van inwerkingtreding Nieuwe algemene bij standswet. 9. Vaststelling marktverordening. Bespreekstukken 10 tot en met 15: 10. Herbezinning woningbouwprogramrna 1995-1999. 12. Herschikking buitensportaccommodaties. 13. Wijziging legestarieven en beg raaf rechten c.a. 1996. 14. Vaststelling klachtenregeling. 15. Begrotingswijzigingen. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 13289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Informatierubriek -G Zorgcoördinator mevr. Nel Terpstra WOflCIl S Z0f£ Op fl33t f

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 4