Dutch Swing College met Big Band in Moeder Gods Kerk Jan Rood: 'Het is mensonwaardig wat daar gebeurt' Vos Makelaardij tel. 072 331895 I Nieuw telefoonnummer 072 5353500 127 127 072-5 Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 330 175 Telefax: 072 335 644 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag 08.30-16.30 uur vrijdag 08.30-15.00 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175. 4 OKTOBER 1995 W Ly\D VOO LOO O AAST JU j It, Drukkerij uitkijk post bv JAARGANG Nijenburgh-wandeltocht succesvol verlopen Serie winterconcerten in Witte Kerk Gezondheidscentrum in gebruik genomen Rabobank SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Ans Moolhuysen neemt afscheid van De Duif Vrouwelijke brandweer lieden gezocht Handtekeningen voor autovrij-plein ;ees hachmang loodgieters Vogelvereniging Kleurenpracht .'.V. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Uniek voor Heiloo: de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht zal voor het eerst samen met de wereld beroemde Dutch Swing College Band een daverende jazzavond verzorgen. Alleen de Moeder Godskerk is groot genoeg en van akoestisch uitstekende kwaliteit om de 'big band' van de lucht macht en Dutch Swing te herbergen en de garantie te geven voor een even grandioze als geslaagde muziekavond. Meer dan zestig topmuzikanten gaan er op dinsdagavond 7 november dan ook lekker tegen aan, te beginnen met een op Amerikaanse leest geschoeide entree-parade. Het zal een onvergete lijke avond worden, een muzikale gala avond waarvan de netto-opbrengst ge heel ten goede zal komen aan de afde ling verloskunde van een ziekenhuis in onze Poolse zusterstad Swietochlowice. Bob Kaper, leider van de Dutch Swing College Band (DSCB) en één van Nederlands beste klarinettisten, kijkt tijdens de repetities door al verlangend uit naar dit bijzondere concert. „We bestaan dit jaar vijftig jaar en hebben al heel wat prachtige concerten achter de rug. Eén daarvan was samen met de Marinierskapel in Amsterdam. Dat was ook op de televisie te zien en meteen een enorm succes. Normaal gesproken spelen we niet vaak samen met zulke 'big bands', maar dit is ons uitstekend bevallen. Hetzelfde gevoel heb ik nu ook ten opzichte van de luchtmachtka pel. Het is een absolute klasseband. Alle leden hebben niet alleen conser vatorium gehad, maar spelen gewoon ook erg goed. We gaan in ons program ma dan ook via een magistrale Miller- sound naar Count Basiestijl en alles wat daar tussenin ligt. Je kunt je voor stellen wat een enorm geluid er straks tijdens het concert geproduceerd zal gaan worden." Bob Kaper en zijn swingende College band maken dit jubileumjaar hectische tijden mee. Voorstellingen in Duitsland, Zwitserland en op eigen bodem wisse len zich .insneltreinvaart al. Öp de avond van het optreden in Heiloo moet eerst nog de Peter Schiiperoort Award in ontvangst genomen worden, in een uitverkocht Hattem. Na Heiloo volgen voor de DSCB Joure en Scheveningen, om vervolgens opnieuw over de grens te trekken. Met Strike of the Bands, St. Louis Blues, Squeeze me, High Society, Sensation Rag en Gershwins' Sonny is De Dutch Swing Collegehandhier tijdens een concert met de Royal Airforce Central Band, zal op 7 november te horen en zien zijn in de Moeder Gods Kerk. zal er een aantal topnummers zijn waai de echte jazz-liefhebbers de vingers bij af zullen likken. Samen met de leider van de Luchtmachtkapel, Jos Pommer, is er al driftig gewerkt aan het welsla gen van de bijzondere avond in Heiloo, die traditioneel op initiatief van de Rotary Club Heiloo wordt georgani- seërd. Pommer heeft zijn sporen in de wereld van de beroepsmusici al dik ver diend. Pommer studeerde af aan het Utrechtse Conservatorium en is uiter mate kundig op het gebied van dirige ren, componeren en arrangeren. Hij heeft les gehad van Rogier van Otterloo jr. en sinds 1994 dirigeert hij de grote luchtmachtkapel. „Echt een kanjer," zegt Bob Kaper, „want tijdens het schrijven van diverse exclusieve muziekstukken en het repeteren door, liet hij me dingen zien die van hoog niveau waren. Daarom nogmaals: ons gezamenlijke jazzconcert wordt 'top of the bill'!" Dat laatste hoopt de Rotary Club Heiloo hartstochtelijk, want in Polen zal de netto-opbrengst van dit concert heel goed gebruikt kunnen worden. Het ziekenhuis in Swietochlowice ont breekt het zo'n beetje aan alles en geld is er praktisch niet voorhanden. Voor de plaatsgenoten diet het wellicht nog niet weten: Swietochlowice is een stad met rond de 60.000 inwoners. Tussen Heiloo en deze sterk vervuilde kolen- stad in Polen bestaat sinds 1991 een uit wisseling op cultureel en maatschappe lijk gebied. Er zijn daardoor al vele vriendschappen ontstaan die tot veler lei acties hebben geleid. Acties voor zaken die wij hier gewoon vinden, maar waar daar geen geld voor is. Voor die zaken wil de Rotary Club Heiloo zich middels dit gala-jazzconcert inzetten. Kaarten voor deze unieke jazzavond op dinsdag 7 november kunnen tegen de prijs van 25,00 Verkregen worden op de volgende adressen: Drogisterij Jcf Letschert, Boekhandel Bruna aan het Stationsplein en verder in 't Loo bij Bruna Winkelhof, Krom Stomerij in Bergen, Ypma bv Piano/Vleugels te Alkmaar, alsmede telefonisch bij Cees Bakker, tel. 072-5333667. Aanvang con cert in de Moeder Gods Kerk, Holleweg te Heiloo, om 20.00 uur. HEILOO - De opbrengst van het bene fietconcert, georganiseerd door Rotary Club Heiloo, is bestemd voor de afde ling verloskunde in één van de stadszie kenhuizen van Swietochlowice, de Poolse zusterstad van Heiloo. Jan Rood, directeur zorgverlening van Verpleeghuis De Hout en bestuurslid van de Stichting Stedenband, verant woordelijk voor het onderdeel gezond heids- en ouderenzorg, vertelt over zijn bezoek aan de ziekenhuizen. Hij reisde in mei naar Swietochlowice om te kijken hoe het gaat in het zorg- huis dat de Stichting Stedenband daar een jaar geleden mede heeft kunnen verwezenlijken. Een leegstaand hotel is omgevormd tot het eerste zorghuis voor bejaarden en gehandicapten in deze stad met 60.000 inwoners. Dat is nu een jaar geleden geopend. De Polen zorgen zelf voor de instandhouding en dat gaat erg goed. „Het is de trots van de stad," vertelt Rood. Schrijnende toestanden In dieN week bezocht hij met Pastor Helsloot, lid van de Rotary, twee zie kenhuizen in de stad. Rood: „Het was vreselijk. Op de afdeling verloskunde liggen niet alleen vrouwen die moeten bevallen, maar ook die onderzocht moeten worden, uit moeten rusten vóór de bevalling, en moeten herstellen van een miskraam. Op de verloskamer staan zes bedden, met een klein gor dijntje ertussen. Voor ons is dat ongelo felijk. Zij reageerden verbaasd: „Erg? Welnee, het is zo toch gezellig!" Dan besef je weer goed hoe verschillend de normen zijn in Polen en hier." Ook de geriatrische afdeling werd bezocht. „Daar zou ik nog om kunnen huilen," zegt Jan Rood. „De bejaarden liggen in oude bedden, met kapotte lakens. Op de grond liggen overal catheters, omdat er geen incontinentie- materiaal is. De mensen die onrustig zijn en misschien uit bed kunnen val len, worden in Nederland beschermd door rekken aan de zijkant van het bed. Die zijn er niet in dat ziekenhuis, en daarom krijgen deze patiënten zware medicatie toegediend. Het is menson waardig, in onze ogen onmogelijk." Eenmaal terug in Nederland werd door de Rotary besloten de opbrengst van het jaarlijkse benefietconcert aan dit doel te schenken. Met dit geld zal gewerkt worden aan de omgeving waar de mensen in liggen. Er wordt appara tuur van aangeschaft, het liefst in Polen zelf zodat ook wordt meegeholpen aan de economie. Verder zal er deskundig heidsbevordering van betaald worden, op het gebied van verpleging, organisa tie en zeker ook de medische zorg. Indien mogelijk worden er stages gere- HEILOO - In het komend wintersei zoen organiseert de commissie kerk- concerten van de Hervormde Gemeen te een viertal concerten in de Witte Kerk. Deze concerten hebben een afwisselend karakter en zijn van een hoog muzikaal niveau. Op vrijdag 27 oktober speelt het Edinburgh Quartet uit Schotland met medewerking van Peter Onnes, althobo. Aanvang 20.15 uur. De overige drie concerten vinden plaats in de maanden december, febru ari en maart. Losse kaarten zijn ver krijgbaar voor f 12,00 (f 10,00 voor 65+, CJP en kinderen tot en met 12 jaar). Een abonnement voor deze serie van vier concerten a f 37,50 is te bestellen door overmaking van dit bedrag op Postbanknummer 44 42 913 ten name van Commissie Kerkconcerten Heiloo. Tel. 072-5331721 of 072-5331536. HEILOO - Op maandag 2 oktober hebben zowel huisarts Poelakker als apotheek Ypestein hun intrek geno men in het gezondheidscentrum Ype stein. Zij nemen slechts een gedeelte van de totale oppervlakte in beslag. Binnenkort zullen ook een fysiothera peut, een tandarts en de GGD met een steunpunt jeugdgezondheidszorg het centrum komen versterken. Apotheker de heer Pham, verwacht heel veel van het centrum en onder vindt nu al veel positieve reacties op zijn vestiging. Volgende maand zal hij zelf de bovenverdieping van het cen trum gaan bewonen en kan hij zijn ser viceverlening uitbreiden met een 24- uur service en openstelling op zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Gedurende de maand oktober krijgt de klant 10% korting op alle zelfzorgmid delen. Door plaatsing van een nieuwe telefooncentrale zijn onze kantoren per 7 oktober a.s. voorzien van een geheel nieuw centraal telefoonnummer: VanaT deze datum kunt u onze kantoren: Kennemerstraatweg 143 te Heiloo Westerweg 244 te Heiloo Kerkweg 2 te Limmen uitsluitend via dit telefoonnummer bereiken. Heiloo-Limmen Erkend schilder - Wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Jan Rood, bestuurslid van de Stichting Stedenband, is diep onder de indruk geraakt van de omstandigheden in de ziekenhuizen in Swietochlowice. geld, zodat de Poolse verplegers en art sen kunnen zien hoe hier gewerkt wordt. Daarbij waakt Stichting Steden band ervoor dat hen niet de hier gel dende normen en waarden worden opgedrongen, maar dat er gepraat wordt, met respect voor eikaars situ atie. Controle op de besteding De stadsziekenhuizen in Polen krijgen een - ontoereikend - budget vanuit Warschau. Het is alleen mogelijk een ziekenhuis financieel te helpen, wan neer daar een fonds voor is opgericht. In Swietochlowice is dat gedaan door de arts Stefan Balaga. Vanuit de Stichting Stedenband wordt er toezicht gehouden op de besteding van het gedoneerde geld: door de Polen wordt verantwoording afgelegd en tij dens uitwisselingen wordt er gecontro leerd. De contacten zijn vertrouwelijk en góed, zodat deze samenwerking prima verloopt. In april zal er een bezoek zijn aan de ziekenhuizen, om te zien wat er met de opbrengst van het benefietconcert gedaan is. HEILOO - De Nijenburgh-wandel tocht, welke door de Plaatselijke Wandelcommissie in het kader van de herdenking 'Heiloo 1300 jaar na Willi- brord' het afgelopen weekend werd ge organiseerd, is een groot succes gewor den. Ondanks de wisselende weersom standigheden kwamen er zaterdag al 302 wandelaars naar Heiloo en op zon dag konden er nog eens 366 deelne mers geregistreerd worden; een totaal dus van 668 personen! Een door de Plaatselijke Wandelcom- missie gemaakte folder met daarin de aankondiging van deze Nijenburgh- wandeltocht en tevens eem voorwoord van de burgemeester van Heiloo, de heer Schoof, heeft er zeker toe bijge dragen dat er zeer veel wandelaars uit onze eigen provincie naar Heiloo zijn gekomen. Maar ook een groot aantal mensen uit allerlei andere delen van ons land hebben de weg naar Heiloo weten te vinden. Er mocht zelfs een bus met wandelaars uit Bergen op Zoom begroet worden. Vele complimenten mocht de organisa tie in ontvangst nemen over het uitge zette parcours. De verschillende routes liepen onder andere door het landgoed Nijenburgh ('De Katteberg') en langs de Willibrordusput in het centrum van Heiloo. De langere afstanden liepen over de Vennewatersweg naar Eg mond-Binnen om vervolgens door de duinen naar Egmond aan Zee te gaan. Via de restanten van het 'Slot op den Hoef' in Egmond aan den Hoef kwa men de deelnemers daarna weer terug in Heiloo. In het start- en finishgebouw, de St. Radboudschool, is door vele medewer kers bergen werk verzet om het de wandelaars zo goed mogelijk naar de zin te maken. Ook het 'natje en droog je' was daar uitstekend verzorgd. Dat bleek wel uit de vele positieve reacties van de deelnemers. De Plaatselijke Wandelcommissie kan met zeer veel voldoening terugkijken op deze wandeltocht en heeft, mede door dit succes, nu al besloten ook het volgend jaar de Nijenburghtocht weer op de wandelkalender te zetten. „Ik wil particulieren, bedrijven en instellingen oproepen vooral financiële steun te geven. Het gaat niet om een eenmalig project: het is een meerjaren plan. Hulp blijft dus nodig," aldus Jan Rood. Donaties kunnen worden overgemaakt op banknummer 12.05.09.075 van Rabobank Heiloo, of girorekening 35.46.21, beide ten name van 'Zorg huis', onder vermelding van 'ziekenhui zen'. Voor alle zorgaanvragen en informatie over zorg kunt u vanaf 10 oktober dit éne nummer bellen. Dag en nacht, zeven dagen in de week! REGIONALE THUISZORG ALKMAAR Ans Moolhuysen nam vorige week afscheid van de kinderen van basis school De Duif. HEILOO - Vrijdag 29 september nam Ans Moolhuysen op passende wijze afscheid van c.b.s. D$ Duif. Na 21 jaar aan het protestants-christelijk onder wijs in Heiloo verbonden te zijn geweest, maakt zij - op eigen initiatief - plaats vrij voor een jongere generatie leerkrachten, 's Ochtends trakteerde zij alle leerlingen tot hun grote genoegen op een voorstelling van goochelaar Jaconi uit Alkmaar, 's Middags bood de school Ans en haar familie een afscheidsreceptie aan. Namens het bestuur van de Vereniging Christelijk Nationaal Onderwijs Heiloo memo reerde secretaris Rob Heinsbroek wat zij in al die jaren voor de school in Heiloo heeft betekend. MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED HEILOO - Bij het brandweercorps van Heiloo zijn momenteel vier vacatures. Doel van het corps is zoveel mogelijk vrouwen aan te nemen op die plaatsen. Momenteel beschikt het corps over één brandweervrouw, Martje de Boer. Ze roept vrouwen op te solliciteren. Als sinds enkele jaren probeert het corps van Heiloo vrouwelijke uitbrei ding te krijgen. Het corps zoekt vrou wen tot 35 jaar met een gezond ver stand, een goede conditie en teamgeest, die wonen en werken in Heiloo èn die de uitdaging aandurven. Tot nu toe beschikt het corps over één brandweer vrouw. Veel moeite heeft ze niet gehad om onderdeel te worden van de groep, ze was al snel een volwaardig lid van de 'brandweervereniging'. Martje: 'Bij de brandweer horen is net zoiets als horen bij elke andere vereniging. Het saam horigheidsgevoel is hier heel sterk. Iedereen staat voor elkaar klaar. Dat is niet alleen zo voor de brandweerlieden zelf, ook echtgenoten en kinderen wor den erbij betrokken'. Het brandweercorps is een hecht team. Het is een samenspel van mensen, men kent eikaars kwaliteiten. Martje: 'elkaar zo goed kennen geeft een gevoel van veiligheid. Het werk is niet altijd ongevaarlijk, maar je staat er als team. Ik heb altijd sterk het gevoel dat er op me gelet en gepast wordt'. Bent u geïnteresseerd, dan kunt u con tact opnemen met de brandweer van Heiloo, door langs te komen bij de kazerne aan de Heerenweg 28 of door 's middags te bellen, telefoon 072 5313431. HEILOO - Het nieuwe plein voor win kelcentrum 't Loo moet autovrij. Althans dat vinden vele Heilooënaren. Zes mensen hebben in tien uur tijd 1225 handtekeningen verzameld, die deze wens moeten onderstrepen. Voor de aanvang van de gemeenteraad van maandag werden deze handtekeningen door mevrouw E. Bakker aan burge meester Schoof overhandigd. Voor mevrouw Bakker was de aanlei ding voor deze actie dat het nieuwe plein met z'n bankjes uitnodigt tot gezellig rondwandelen. Volgens haar was de teneur van het publiek nave nant, zo van: ontzettend gezellig. Veel mensen dachten dat het plein zou blij ven zoals het nu is (dus autovrij). Dit plein is het sociaal culturele hart, de brink of het centrale plein, aldus mevrouw Bakker. Het heeft iets'ver- bindends'. Burgemeester Schoof nam de handte keningen in ontvangst, maar liet zich niet verleiden tot een reactie. Wel deel de hij mede dat de brief, die mevrouw Bakker over dit onderwerp had gestuurd, op de raadsagenda (ingeko men stukken) stond genoteerd. Een poging later op de avond van de WD om deze brief meteen af te handelen - we hebben immers al een beslissing genomen en dat betekent niet autovrij - kreeg alleen de steun van Heiloo 2000. Dat was net te weinig om de brief in behandeling te doen nemen. Dat gebeurt nu de volgende raadsvergade ring. De overige fracties willen de brief graag in commissieverband bespreken. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. HEILOO - Maandag 9 oktober om 20.00 uur houdt vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo haar contact avond in het clubgebouw van de post duivenvereniging naar sporthal 't Vennewater te Heiloo. Bondskeurmeester R Vierhuis uit Harderwijk is uitgenodigd een diale zing te komen houden over kanaries. Leden en belangstellenden zijn wel kom. De toegang is gratis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1