Gezamenlijk JOTA-weekend Scouting Limmen en Heiloo Tafeltje Dekje binnenkort beter afgestemd op wensen gebruikers Nu ook Havo en VWO in Heiloo PAGINA 8 UITKIJKPOST - 18 OKTOBER 1995 Hannibal Gisburns Kroonenburs nog twee weken brandweercommandant op Bukbühne 0 0 Kapsels krijgen een geheugen Het gaat 'hartstikke goed' met Excellence Streekradio Bandworkshop in Buk Buk Speelgoedbeurs Merk- en stoplappen in 't Sterkenhuis Gevonden voorwerpen politie Heiloo v K.V.G. St. Monica Engelse brass-band en Uitgeester Harmonie spelen samen in de Lelie Ledenavond Katholiek Vrouwengilde HEILOO - Zaterdag 21 oktober staan de bands Hannibal en Gisburns op de Bukbühne. De entree bedraagt f 10,00 en vanaf 21.00 uur is de zaal geopend. Het Amsterdamse Hannibal mag zich rekenen tot één van de betere Nedérlandse noise bands. Zelf noemt ze haar muziek liever noisecore. Hannibal weet in een opzwepende show het weirde van de noise, zoals die gemaakt wordt door bijvoorbeeld The Jezus Lizard, te koppelen aan de kracht en agressie van Motörhead. Hannibal bracht vorig jaar haar eerste CD uit met de titel 'Uncut Supersnuff Voorprogramma is de Alkmaarse band Gisburns, bij menig bezoeker bekend van het optreden dat ze gaven ter ver vanging van Claw Boys Claw. Gisburns maakt een soort grunge met New-Wave invloeden en heeft met zanger Martijn de Vries de juiste kaart in handen. Het programma van Buk Buk belooft weer veel goeds. Om alvast een tipje van de sluier op te lichten, maken we hierbij een aantal namen bekend. Binnenkort treden in de Buk de vol gende bands op: The Bob Color 11 november, Van Dik Hout 25 november, (onder voorbehoud) Osdorp Posse 2 december. Voor deze concerten wordt voorverkoop gehouden. De voorver koop voor The Bob Color start donder dag 26 oktober in Buk Buk en zaterdag 28 oktober in Centerdisc en Popeye. In Buk Buk worden alleen kaarten ver kocht tijdens openingstijden. De Buk is geopend op donderdag van 20.30 tot 24.00 uur, op vrijdag en zaterdag van 21.00 tot 2.00 uur en op zondag van 15.00 tot 18.00 uur. HEILOO - De trend op dit moment is naar kapsels die soepel, natuurlijk en vrouwelijk zijn. Toch is het voor veel vrouwen niet makkelijk om elke dag een natuurlijk coupe met volume en beweging te creëren. Actieve vrouwen die het haar regelma tig wassen hebben vaak moeite om elke keer weer die perfecte coupe te maken. Zeker ook voor vrouwen met fijn en steil haar is dit telkens weer een uitda ging. Hun droom is een kapsel dat eigenlijk elke dag weer automatisch in model komt zonder daar veel aan te hoeven doen. Een kapsel waar een geheugen in gegrift is. Die droom wordt nu werkelijkheid met een nieuwe servi ce bij de L'Oréal-Kapper: Animatie, de lang houdbare vorm voor acht weken. Animatie geeft beweging en volume, en zorgt dat het kapsel elke dag weer automatisch in model te brengen is. Animatie is een uniek product dat de grote behoefte aan een produkt tussen watergolf en permanent opvult. Animatie is er voor alle vrouwen én mannen met kort of half lang haar. Animatie is afgestemd op verschillende typen haar, natuurlijk of gekleurd haar, droog of gevoelig haar en zeer gevoelig haar. De PH neutrale formule zorgt voor het ultra natuurlijke gevoel en zacht en glanzend haar. Animatie een snelle en comfortabele service bij uw kapper. Slechts enkele Anim ups zijn voldoende om een resultaat te krijgen, dat helemaal in de lijn van de natuurlijk coupe ligt. Het resultaat is geweldig: een coupe vol volume en natuurlijke beweging. Een resultaat dat elke dag weer automatisch te creëren is, acht weken lang! HEILOO - Ze zijn nu ruim een maand in de lucht en ze zijn erg tevreden: de makers van Excellence Streekradio vinden dat het 'hartstikke goed' gaat. „Het is af en toe hard werken. Vorig weekend waren er veel zieken, zodat er veel geregeld moest worden om toch te kunnen uitzenden. Maar het lukt, en dat geeft een goed gevoel," aldus John Geels, één van de disc-jockeys. Hij is vooral trots op de eigen nieuwsg aring. Elk uur wordt er een overzicht gegeven van plaatselijk nieuws, aan de hand van politieberichten, kranten en ingezonden stukjes. De informatie is gericht op inwoners van Heiloo en omgeving. Evenementen in omliggende gemeenten bijvoorbeeld worden ook vermeld, zodat u er tevens uitgaanstips kunt opdoen. De zender is tot nog toe alleen via de kabel te beluisteren. De vergunning voor de bouw van een zendmast wordt niet verleend door de gemeente, zolang de situatie op het perceel waar de mast moet komen te staan niet in overeen komst is met het bestemmingsplan. Zodra dit wel het geval is, zal de ver gunning worden verleend, aldus de heer Fagel van VROM. Excellence Streekradio zal dan ook via de ether te ontvangen zijn. De programma's van Excellence wor den gemaakt door vrijwilligers. De kos ten worden gedragen door sponsors. Waarschijnlijk zal het per 1 januari met de uitvoering van een wetswijziging op dit gebied mogelijk zijn om adverteer ders te werven. HEILOO - Vanaf donderdag 2 novem ber van 20.00 tot 22.00 uur zal er zes avonden lang een bandworkshop gege ven worden in Buk Buk. Deze bandworkshop wordt georgani seerd in samenwerking met het Alkmaars conservatorium en iedereen kan meedoen, ook als je helemaal geen ervaring hebt. We zijn met name op zoek naar een drummer en een basgita- rist(e), maar verder kan iedereen zich aanmelden, ook als je een ander instru ment wilt bespelen. Aan het einde van de workshop zal er een presentatie worden gegeven in Buk Buk. De kos ten zijn f 60,00 per persoon. Voor meer informatie of opgave: tel.: 072-5335242 en vraag naar Frans. HEILOO - Op 31 oktober neemt brandweercommandant J.A.A. Kroo- nenburg na bijna 30 jaar afscheid van het korps van Heiloo. De laatste twintig jaar voerde de heer Kroonenburg het commando over zo'n achttien man schappen en dat heeft hij altijd met heel veel inzet en plezier gedaan. In 1941 werd de vrijwillige brandweer Heiloo opgericht, bestaande uit over wegend middenstanders omdat zij hun zaak wel even in te steek konden laten. In 1966 - vlak na het vijfentwintig jaar bestaan - werd Jaap Kroonenburg benaderd door toenmalig commandant Spaans of hij bij de brandweer wilde komen, samen met ondernemer Jan Groot (Livera). Je werd in die tijd ech ter niet zomaar geaccepteerd bij de brandweer. Er was een proeftijd inge steld van een half jaar om te kijken of je voldeed. Dat deed Jaap blijkbaar: hij mocht blijven. In de loop der jaren heeft hij zich door het volgen van vele cursussen en trainingen opgewerkt tot commandant. In die tijd is er veel gebeurd. Branden uit het verleden Spectaculair was in 1966 de brand van De Oude Herberg. Deze brandde geheel af. Jaap mocht echter alleen aan de zijlijn meewerken omdat hij nog in zijn 'proeftijd' liep. Jaren later brak brand uit in - of liever gezegd op - de villa van Ory. De rieten kap had vlam gevat. Het dak was echter zo goed geï soleerd dat het vuur zich tussen het dak en de de kap een weg naar beneden zocht. Terwijl op de zolderverdieping- nog brandweerlieden bezig waren, had het vuur zich al tot de dakgoot uitge breid. De brandweerlieden zijn toen met vliegende vaart naar beneden gehaald, omdat hun leven gevaar liep. Ook ligt de 'pyromaan van Alkmaar' nog vers in het geheugen van Kroonenburg. In de jaren zeventig bra ken in Alkmaar allerlei branden uit. Uit onderzoek bleek dat deze alleen het werk van een pyromaan konden zijn. De brandweerkorpsen uit de wijde omgeving stonden constant paraat om uit te rukken zodra er een melding bin nenkwam. Dergelijke gebeurtenissen hielden de gemoederen flink bezig en gaven extra spanning binnen de korp sen. Steeds de vraag „Wanneer slaat hij weer toe?" en „Waar zal het deze keer zijn?". De rust keerde weer toen de pyromaan was opgepakt. De aula/kantinebrand bij Willibrord en de Conservenfabriek in Alkmaar gaven ook de nodige commotie. Bij deze laat- Brandweercommandant Jaap Kroonenburg denkt met gemengde gevoe lens aan zijn naderende afscheid. ste brand werd aan alle korpsen uit de omgeving om assistentie gevraagd en was er lange tijd blussen nodig voordat het sein brandmeester gegeven kon worden. Geen persoonlijke ongelukken De heer Kroonenburg is blij dat zich in zijn tijd nooit een persoonlijk ongeval heeft voorgedaan. Het lijkt hem zeer traumatisch wanneer er slachtoffers vallen bij burgers of bij de brandweer. Het gehele korps gaat na een ernstige brand altijd terug naar de kazerne om de brand nog even door te nemen. Het verloop van de werkzaamheden en bij zonderheden van de brand worden dan doorgesproken en men kan de gebeur tenis even van zich 'afpraten'. Dit is nodig om er de volgende keer weer vol ledig tegen aan te kunnen. In geval van ernstige verkeersongeval len wordt de brandweer regelmatig opgeroepen om assistentie te verlenen. Vaak is het nodig één of meer inzitten den uit de auto te moeten zagen of anderszins te bevrijden. Dit neemt uiteraard enige tijd in beslag en in die tijd neemt een van de brandmweer- mensen de taak op zich om het slacht offer zo nodig gerust te stellen. Bij het korps Heiloo zijn drie brandweerlieden die daarvoor een speciale opleiding hebben gehad. Ook houden zij binnen het korps in de gaten of er teamleden zijn die zaken niet goed kunnen ver werken. Zij proberen deze dan samen met die persoon op te lossen of als dat moeizaam gaat, doen zij een beroep op een officiële instantie. De heer Kroonenburg zegt dat het een van de meest essentiële zaken bij een brandweerkorps is om een goede team geest op te bouwen. Hierbij worden ook de partners betrokken. Er wordt weieens gezegd dat de brandweer weg weet met feestjes, maar men vergeet dat tijdens deze feestjes een heel goede relatie opgebouwd wordt tussen de jon gens. Tijdens een brand moeten de jon gens blindelings op elkaar kunnen ver trouwen omdat er situaties kunnen ont staan waarbij men hun levens in eikaars handen legt. Het komt voor dat iemand zich als vrij willig brandweerman meldt bij het korps maar dat later blijkt dat hij - of zij - niet in het team past. Dan is er verder geen samenwerking mogelijk en moet men gaan. Het brandweerkorps rukt gemiddeld zo'n 100 keer per jaar uit. Rekent men de meldingen van Willibrord hierbij, dan is het zo'n 200 keer. Afscheid Al sinds de oprichting wordt er op dins dagavond geoefend. Hiervoor moet bij Jaap Kroonenburg dan ook alles wij ken. Hij wil geen avond missen. Op mijn vraag waarom hij dan toch voortij dig de brandweer verlaat - tenslotte hoeft hij pas over twee jaar officieel weg - legt hij uit dat de brandweer aan de vooravond staat van grote verande ringen. Deze hebben te maken met beleidskwesties op regionaal gebied. Dit zal wederom een taakverzwaring met zich meebrengen waaraan ook meer administratieve taken zijn ver bonden. Die laat hij nu aan een ander over. Jaap Kroonenburg vindt het zo mooi geweest. Hij heeft een prachtige tijd gehad bij de brandweer en heeft het naast zijn gezin en zijn werk altijd als een 'deel van zijn leven' beschouwd. Ook heeft het al zijn vrije tijd in beslag genomen, er bleef geen tijd over voor andere dingen ook al omdat zijn werk als aannemer geen baan is van negen tot vijf. Kroonenburg vertelt enthousiast over wat hij in zijn vrije tijd gaat doen. „Ik ga kolven," zegt hij. „Nee, niet golven in het Gooi, maar kolven in Langedijk". Na mijn verbaasde blik legt hij uit dat kolven een zeer oude Westfriese sport is met een vol rubberen bal die men vooruit moet krijgen door middel van een stok met een voet. De vader van Jaap Kroonenburg beoefende deze sport vroeger al met veel plezier en Jaap heeft er nu al zin in dit te gaan doen. Het afscheid zal plaatshebben op 31 oktober van 19.00 tot 20.00 uur in de raadzaal van de gemeente met het brandweerkorps, B&W, raadsleden en genodigden. Aansluitend is er tijdens een receptie gelegenheid om de heer Kroonenburg de hand te schudden. In de loop van de komende weken zul len nog diverse groeperingen en afde lingen van de brandweer op passende wijze afscheid nemen van hun com mandant. De opvolger van de heer Kroonenburg is de heer Jan Sengers met wie wij binnenkort graag eens ken nismaken. Aan de Kapelweg te Limmen bouwden de jongens van Scouting Limmen een toren van meer dan 30 meter hoog. LIMMEN - Op 20,21 en 22 oktober is er weer JOTA (Jamboree On The Air), Scoutinggroepen over de hele wereld gaan dan door middel van zendappara tuur contact zoeken met elkaar. Scouting Limmen en Scouting Heiloo hebben voor dit weekend een toren gepionierd aan de Kapelweg in Limmen op het veld van de scouting. In deze toren komt een antenne te staan waarmee ze kunnen zenden. Op zaterdagavond is de JOTA-cross. Dit is een wedstrijd waar scoutinggroe pen uit heel Noord-Holland aan mee doen. Er zijn 12 groepen. Zo'n groep zit in een auto en wordt door enveloppen naar posten gebracht. Op zo'n post moeten ze een opdracht uitvoeren, bij voorbeeld zaklopen, kanovaren of een driepoot pionieren. Hiervoor krijg je punten. Het thuiskoppel van de groep moet vragen oplossen, die over de zen der binnenkomen zoals: wat is het volksmuziek instrument van Zuid- Spanje? De groep met de meeste pun ten heeft gewonnen en organiseert het jaar daarop de JOTA-cross. Vorig jaar hadden scouting Limmen en Heiloo gewonnen, dus wordt de cross dit jaar door hen georganiseerd. Op zondag 22 oktober is er Open Dag en kan iedereen een kijkje komen nemen. De Open Dag is van 12.00 tot 14.30 uur bij scouting Limmen aan de Kapelweg 46. HEILOO - Tafeltje Dekje, de warme maaltijdvoorziening die door de Stichting Ouderenwerk Heiloo wordt uitgevoerd, heeft in de loop van haar bestaan een respectabel aantal 'klan ten' van een warme maaltijd voorzien. Gemeten over de afgelopen vier jaar hebben we het dan over circa 23000 maaltijden per jaar. Alleen al hieraan ontleent ze een zekere reputatie. Wat de maaltijden zelf betreft is veel mogelijk. Zo kunt u elke gewenste dieetmaaltijd bestellen. Verder stellen de medewerkers van Tafeltje Dekje zich flexibel op als u bijvoorbeeld onverwacht besluit uw maaltijd af te zeggen. U kunt dat op de dag van bezorging tot 9.30 uur doorgeven. Alles wordt vers bereid in eigen keuken en er ook in de weekenden wordt bezorgd. Toch denken de medewerkers van Tafeltje Dekje dat het nóg beter kan. Hoe uw maaltijd wordt bereid Aanvankelijk werd Tafeltje Dekje via verzorgingshuis De Loet opgezet. Sinds 1991 is ook verzorgingshuis Overkerck hierin gaan deelnemen. De Loet en Overkerck stellen elk wekelijks hun eigen menu samen. Hiervan worden tevens de 'uitreikmaaltijden' samenge steld. Eens in de drie maanden wordt controle uitgevoerd door een onafhan kelijke instantie waarbij gecontroleerd wordt op aanwezigheid van ongewens te bacteriën en op hygiëne en tempera tuur. Het eten wordt op dezelfde wijze ambachtelijk klaargemaakt als in iede re willekeurige huishouding, maar dan in grotere hoeveelheden. Slechts in uit zonderingsgevallen wordt gebruik gemaakt van additieven. De maaltijd wordt elke dag rond etenstijd klaarge maakt waardoor versheid is gegaran deerd. Vlak voor de uitreiking proeft de chef-kok persoonlijk elk gerecht, het zogenaamde vóórproeven. Nadat hij zijn goedkeuring heeft gegeven worden vervolgens alle uitreikmaaltijden van die dag binnen zeven minuten via 'de band' op naam uitgeserveerd en ver pakt in de speciale maaltijdbezorgset. Vrijwilligers staan klaar voor het trans port. Zij overhandigen binnen een half uur de maaltijd persoonlijk aan u. Gaat er wat veranderen? Ja. Als het aan de afnemers ligt wel. Ook de koks draaien er niet omheen: het produkt is in zijn levenscyclus toe aan vernieuwing. Bovendien zijn er kapers op de kust verschenen en ook dat dwingt tot bezinning op de tot nu toe gehanteerde formule. Zo zouden er twee maaltijden per dag kunnen wor den klaargemaakt om gebruikers in de gelegenheid te stellen bijvoorbeeld 's middags of 's avonds te eten. Er moet ook een keuzemenu komen. Verder denken ze aan het uitreiken van diep vriesmaaltijden waarbij een voorgepro grammeerde magnetron meegeleverd wordt. Kortom, wèl vernieuwing, maar niet in het wilde weg. Om nu met de nieuwe plannen goed beslagen ten ijs te komen, wordt door de Stichting Ouderenwerk Heiloo een enquête gehouden. Er worden schrifte lijke èn mondelinge vragen gesteld in de vorm van huisbezoeken. Dit alles met de bedoeling beter in te spelen op nieuwe ontwikkelingen en op de wen sen van de diverse groepen gebruikers. Immers, het gaat niet alléén om oude- LIMMEN - Vrijdag 27 oktober organi seert peuterspeelzaal Klein Duimpje weer haar speelgoedbeurs. Als u speel goed heeft en het is nog functioneel en intact kunt u het bij ons inleveren. U krijgt er een vergoeding voor. Tevens verdient de peuterspeelzaal er iets aan, waarvan wij weer nieuw spelmateriaal kunnen kopen. Ook kunnen er baby-, peuterartikelen en carnavalsartikelen worden ingeleverd. Geen kleding. De speelgoedbeurs wordt gehouden in de Wollewei (bij de peuterschool) op vrij dagavond 27 oktober van 19.30 tot 20.30 uur. Het speelgoed kunt u inleve ren donderdag 26 oktpber van 19.00 tot 21.00 uur en vrijdag 27 oktober van 13.30 tot 15.15 uur. Het afrekenen en ophalen van niet verkocht speelgoed is op vrijdagavond 27 oktober van 21.00 tot 22.00 uur. Het speelgoed dat niet verkocht en niet opgehaald is komt ten goede van de peuterspeelzaal en zal aan een opkoper worden verkocht. BERGEN - Tijdens de Kunsttiendaag- se van 20 tot 29 oktober wordt in het museum 't Sterkenhuis een tentoon stelling gehouden van merk- en stop lappen. An Moonen, oud-conservator van het Arnhems Openlucht museum, houdt op dinsdag 24 en woensdag 25 oktober een lezing om 14.00 uur in de Nieuwe Beuk aan de Dorpsstraat. De tentoonstelling is tot stand gekomen door de inwoners van Bergen en omge ving die hun kostbare lap beschikbaar hebben gesteld. HEILOO - Bij de politie zijn de vol gende gevonden voorwerpen gemeld in de periode van 5 tot en met 12 oktober: diverse sleutels - zilveren medaillon - paarse regenbroek - zomerjack dames lila - kinderjas rood maat 140. HEILOO - De ledenavond van 11 oktober werd verzorgd door het missie- comité Edam-Volendam. De bijeen komst was creatief, amusant en rijk gevuld met prijzen, beschikbaar gesteld door de middenstand van deze plaat sen. Een ontroerende dia-serie besloot de avond. Doel van het comité is geld in te zamelen voor de Volendamse pater Jaap Zwarthoed, die werkt in de slop penwijken van Addis Abeba in Ethiopië. De dames-vrijwilligsters hiel den na afloop een collecte voor dit doel en waren zeer voldaan over de opbrengst ervan. Bezinningsdag 8 november bij de zus ters van de H. Juliana. Spreekster van de dag mevrouw J. ten Berge - de Fraiture neemt ons mee naar het 'Onzichtbaar Katholiek' zijn. Aanvang van de dag: 9.30 uur en de sluiting ongeveer 15.00 uur. De kosten bedra gen f 10,00. Inlichtingen en opgaven tot 30 oktober bij mevrouw B. Bakkum, telefoon 5052955 of mevrouw I. Schrama, telefoon 5331459. ren. Alhoewel Tafeltje Dekje in princi pe is opgezet voor ouderen kunt u, als u niet tot deze categorie behoort maar wegens ziekte of andere omstandighe den tijdelijk of langdurig niet in staat bent een warme maaltijd te bereiden, ook van de regeling gebruik maken. Als u meer wilt weten De medewerkers van Tafeltje Dekje kunnen al uw vragen over de maaltijd voorziening beantwoorden. U kunt hen bereiken bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294 Heiloo, tel. 5331297. Als u zich wilt aanmelden dan kunt u dat doen bij Stichting Ouderen werk Heiloo of het zogenaamde 'Zorgloket'. Het adres is Centrum voor Wijkgerichte Functies, Hoog en Laag 32, Heiloo. U kunt hier van maandag tot en met vrijdag terecht van 9.30 - 11.30 u. U kunt zonder afspraak langs komen. Het zorgloket is telefonisch bereikbaar van maandag tot en met vrijdag van 9.00 -17.00 uur onder num mer 5338704. AKERSLOOT - Op dinsdag 24 okto ber om 20.00 uur zal een uitvoering plaats vinden in het cultureel centrum de Lelie in Akersloot van de Hatfields of Cholchester band. Deze brassband komt uit Cholchester en bestaat uit 29 personen. Het kontakt met de band is tot stand gekomen tijdens een bezoek van het college van B&W Akersloot aan West-Mersea, een gemeente waar toe ook een aantal inwoners van Mest- Mersea speelt in de brassband en de Cholcheslerband maakt een toernee van een week naar Nederland. Daarin zullen zij naast het optreden in Akersloot, ook optreden in Rotterdam en Zwolle. De brassband zal voor de pauze optre den, de harmonie erna. Beide zijn van plan met een gevarieerd programma te komen. Het belooft een mooie avond te worden met een vriendschappelijke ontmoeting tussen deze Engelse en Uitgeester/Akersloter muzikanten. Ieder wordt van harte uitgenodigd de uitvoering te bezoeken. De entree bedraagt f 2,50 inclusief een program ma. Kaartverkoop uitsluitend aan de zaal. LIMMEN - Donderdag 19 oktober zal de tweede ledenavond van dit seizoen worden gehouden van het Katholiek Vrouwengilde, afdeling Limmen. Deze avond zal geheel worden verzorgd door het Eendagsbestuur. Het programma is nog een verrassing, maar de ervaring heeft geleerd dat het Eendagsbestuur borg staat voor een gezellige, meestal creatieve avond. De bijeenkomst vindt plaats in café-bar De Lantaarn en begint om 20.00 uur. HEILOO - Met ingang van het nieuwe schooljaar 1995/1996 beschikt Heiloo voor het eerst over een onderbouw Havo/VWO. De vestiging Heiloo van het PCC (Petrus Canisius College) was al voor zien van een volledige Mavo-opleiding, daarnaast is het nu mogelijk geworden de eerste twee jaren van het VWO en de Havo in Heiloo te volgen. Om dit te kunnen realiseren en omdat de basisvorming is geïntroduceerd, was een verbouwing noodzakelijk. Hiervoor zijn een techniek-, een biolo gie- en een practicumlokaal ingericht. Bij het PCC in Heiloo is men er in geslaagd om van verschillende kleinere lokalen, lichte royale werkruimten te maken met alle nodige voorzieningen. In het scheikundelokaal treft men de leerlingen aan in smetteloze witte jas sen ter bescherming van hun kleding. Elke plaats is voorzien van een wasbak met water en voor direct ingrijpen bij calamiteiten is bij de entree een douche aangebracht. In het practicumlokaal biologie staat voor elke leerling een professionele microscoop, aangesloten op het lichtnet. Bovendien beschikt men bij het PCC ook over een reizend practicum waarbij de vestigingen kun nen beschikken over nog eens 15 extra microscopen en een leerkracht. Alle aanpassingen voldoen aan de eisen van de Arbowet, zoals afzuigers die op diverse plaatsen zijn aangebracht, de aanwezigheid van veiligheidsbrillen voor de leerlingen en de al eerder genoemde douche. Officiële opening Op dinsdag 11 oktober verrichtte mevrouw J. Wuijstér-Schuddeboom de opening. Door het opzij schuiven van een feestelijk gordijn maakte zij de doorgang vrij naar de verbouwde vleu gel. Nadat de gasten werden ontvangen in de aula met koffie en gebak en welkom waren geheten door directeur Th.J.L. Kaandorp sprak de wethouder van onderwijszaken de aanwezigen toe. Zij constateerde vele veranderingen in zowel het basis- als in het voortgezet onderwijs in Heiloo. Door fusies en opheffingen verdwijnen vele vertrouw de namen en komen daar andere namen voor terug. Zij zegt met gemengde gevoelens deze opening te verrichten omdat ook hier sprake is van een afscheid van het oude en verwelko ming van het nieuwe. Het PCC is er in geslaagd om het gebouw van de voor malige John F. Kennedyschool te inte greren in de zelfstandige eenheid van het PCC en heeft zodoende een breed aanbod aan onderwijs gecreëerd. Het is nu mogelijk om de eerste jaren Havo, VWO of de volledige Mavo-opleiding in Heiloo te volgen. Voor veel ouders wordt hiermee de moeilijke beslissing om hun kinderen los te laten in de grote stad Alkmaar nog enkele jaren uitgesteld, aldus mevrouw Wuijster. De heer E.L. Bart sprak als voorzitter van het bestuur van het PCC en toonde zich heel tevreden met de accommoda tie. Deze is berekend op groei van het aantal leerlingen in de komende jaren. De heer Bart is ervan overtuigd dat deze groei er ook daadwerkelijk zal komen. Nu al is het aantal brugklassers verdubbeld van 50 in 1994 tot meer dan 100 nu. Jubileum Th.L J. Kaandorp De heer Th.L.J. Kaandorp werd na afloop van de officiële opening uitge breid in het zonnetje gezet in verband met zijn 25-jarig jubileum. De heer Kaandorp is 25 jaar verbonden aan het PCC, voorheen Sint Jan Mavo, waarvan de laatste twaalf jaar als directeur. Hij ontving veel lovende woorden en attenties. Zijn collega's verrasten hem met een voordracht en tijdens de druk bezochte receptie maakten velen van de gelegenheid gebruik de heer Kaandorp te feliciteren. Wethouder J. Wuijster-Schuddeboom maakt de doorgang vrij naar de nieu we vleugel van de vestiging van PCC Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 10