jcsQ DE ONDERMODE VAN LIVERA Organisatie Ypestock heeft pogramma voor 1996 rond m m Van 34,95 Nu 29,95 Van 21,95 Nu 16,95 VanU89,95 NU949',95 Van 39,95 Nu 29,95 Van 26,95 Nu 19,95 Alkmaar: Laat 172 Heemskerk: Kerkweg 27 Heiloo: Winkelhof 't Loo Associatie Uitvaartverzorging Alkmaar en Omstreken GOLDEN TULIP HEILOO Luxe body's in 5 modellen en X*«nu GROTE COLLECTIE OCCASION FIETSEN -*• o.a tour-, sport-, race- en kinderfietsen vanaf 125 Mooie elastische kanten BH in B-C-cup. In wit, bruin, rood of groen. Bijpassende slip in S-M-L. Elastische kanten BH in oud rose en wit. B-C-cup. Bijpassende slip. BOSMAN TWEEWIELERS Leuk elastisch rib-setje in 4 kleuren. Nu 14,95 Kennemerstraatweg 425 - 1851 PD HEILOO Kinderpostzegelaktie PAGINA 10 UITKIJKPOST - 18 OKTOBER 1995 Prijswinnaars 'Schat de schade' Overkrocht 20 - 1815 KX Alkmaar Telefoon 072 - 154544 DAG EN NACHT bereikbaar WEEKMENU 32,50 per persoon WESTERWEG 295 - HEILOO TELEFOON 072 5331241 GAZELLE Rowwen Hèze zal als één van Nederlands beste bands het Ypestockfestival op z'n kop zetten. 'hoge noorden'. Daarnaast waren de zeer gecharmeerd van hun slaapplaats technici en roadiers van de band toen voor één nacht: een verbouwde tou- Tentje vol tijdens Ypestock '95. HEILOO - De verkoop in november en december 1995 van de kinderpostze gels en kaarten, welke gehouden zou worden in het V.V.V. kantoor, kan helaas door omstandigheden niet plaatsvinden. ringcar naast de festivaltent. De moge lijkheid om opnieuw naar Heiloo te komen werd met beide handen aange grepen. Een al gepland concert op 9 juni 1996 - in notabene het thuisland Limburg - werd verschoven. Aan enthousiasme ontbrak het ook al niet bij Van Dik Hout. Het afgelopen jaar de opener op het hoofdpodium en zo onder de indruk van Ypestock dat men toen al aangaf terug te willen komen. Dat gebeurt dus dit jaar, wan neer Van Dik Hout als vijfde band op het (enkele podium) zal staan. Met nieuw studiowerk op komst in het voorjaar hebben de festivalorganisato ren hoge verwachtingen. Datzelfde zou gezegd kunnen worden over The Pilgrims, de zesde act, vlak voor Rowwen Hèze. Met de krachtige vocalen van Reniet Vrieze en een stevi ge portie rock kan het publiek in de tent -net zo groot als in 1995- zich meer dan uitleven. En wellicht is dat op 9 juni 1996 dan al de zesde keer. Want bij De Raggende Manne op de tweede plek in de line-up, na een funky locale of regio nale band als festivalstarter, is het moeilijk stil blijven staan. Deze the atrale en zeer originele band gaat nog steeds als een orkaan door het club- en zalencircuit. Een spetterende explosie van opgekropte energie, die zelfs het nodige cd-succes heeft gebracht. Roots-rock Voor het relatief jonge The Prodical Sous is de doorbraak met studiowerk momenteel actueel. De cd 'The eye of a stranger' verkoopt goed en mocht al rekenen op een positieve recensie in het toonaangevende muziekblad Oor. Marcel Keet: „Voor mij is The Prodical Sous de meest vernieuwende band van Ypestock '96." In de vakpers heet de muziek 'tegen de country aanliggende rootsrock op Engelse leest geschoeid'. Weinig Engels vindt men terug bij Louisiana Radio. Met cajun en Tex-mex in de koffer gaat de luisteraar op bezoek in het zuiden van de Verenigde Staten en in Mexico. Louisiana Radio geldt als piorïier van deze muzieksoort in Nederland en heeft ook buiten de landsgrenzen al menig succes beleefd. „Het hoort bij de sfeer van het festi val," aldus Keet. „We willen het publiek van begin tot eind (14.00 tot 23.00 uur, red.) verschillende muziek stijlen bieden. Natuurlijk werken we naar een hoogtepunt toe met Rowwen Hèze als uitsmijter. Maar alle zeven bands zullen ook hun eigen publiek trekken." Terreinacts De Ypestock-bestuurders (behalve Marcel Keet ook Hans Cupido, Ed van IJzendoorn en Jaap-Wim van der Horst) willen naast het brede muzikale aanbod ook veel aandacht schenken aan terreinacts. Inmiddels zijn contac ten gelegd in de kringen van theater, straatmuziek en cabaret. 'Multi-cultu- reel' heet het, maar eenvoudig gezegd wil de Ypestock-organiste letterlijk en figuurlijk van alle markten thuis zijn. Op dit moment wordt gedacht aan een vijftal acts, die zwerven tussen het publiek, maar wel nadrukkelijk aanwe zig zijn. Daarnaast worden de (mid- dag)activiteiten voor de jeugd uitge breid en de markt vergroot. Momenteel wordt er veel tijd en ener gie gestoken in het optimaliseren van de planning en de uitvoering. Zo wil men de tent een dag eerder opzetten en zal men zich met balen stro en rijplaten wapenen tegen het hemelwater. Alles is erop gericht het de bezoekers nog meer naar de zin te maken. Daarbij wordt natuurlijk overlegd met betrokken instanties als de gemeente Heiloo, het Noordhollands Landschap en met de politie en brandweer van Heiloo. De evaluatie van de '95-editie van Ypestock met hen verliep in een posi tieve sfeer. Stichting Festival Heiloo zoekt nieuwe medewerkers voor voorkomende werkzaamheden bij Ypestock. Zes weken van te voren Voor de meesten zal het Ypestock Popfestival '96 pas zo'n zes weken van te voren tot leven komen. Dan is de eerst grote medewerkersbijeenkomst en worden de meeste taken verdeeld. Na het enorme succes van 1995 in de Stichting Festival Heiloo overigens op zoek naar nieuwe medewerkers op allerlei fronten. Belangstellenden kun nen zich schriftelijk aanmelden bij het bestuur, per adres Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo. De vaste medewerkers en relaties zul len binnenkort bericht ontvangen, evenals de sponsors, die Ypestock mede mogelijk maken. „Ypestock groeit volgend jaar in de breedte. Na de piek met De Dijk in '95 lijkt ons dit de beste manier om een groot, maar leuk feest in Heiloo voort te zetten. We hopen wel op - voor de verandering - minder of geen regen. Dat is nog altijd de grootste tijdvreter, geldverspiller en dus tegenstander van Ypestock," besluit Marcel Keet. HEILOO - Het bestuur van de Stichting Festival Heiloo heeft het pro gramma voor het Ypestock Popfestival '96 dat gehouden wordt op zondag 9 juni van dat jaar rond. Na het enorme succes van 1995, wadrbij de hoofdrol was weggelegd voor de formatie De Dijk, had het vierkoppige bestuur op vallend weinig moeite om een selectie te maken uit de bands die Nederland rijk is. De grote publiekstrekkers van 1996 worden zonder twijfel Rowwen Hèze en Van Dik Hout. Daarnaast zijn geboekt The Prodical Sous en The Pilgrims. Met De Raggende Manne en Louisiana Radio worden deze week de besprekingen afgerond. Voorzitter Marcel Keet heeft tal van redenen waarom de programmering voor 1996 zo vlot voor elkaar is. „Allereerst zijn we afgegaan op de resultaten van de enquête ouder onze medewerkers. Rowwen Hèze stak er met kop en schouders bovenuit en Van Dik Hout voerde het peloton achter volgers aan De Raggende Manne en The Pilgrims zaten stevig in de midden groep," aldus Keet. Voor bands van dit kaliber bleek het ook noodzakelijk om nu reeds te boeken, zo verzekerde hij de redactie van de Uitkijkpost. huis uit Egmond Binnen, Marleen Jonker uit Limmen, P. Kroon uit Heiloo, N. Postma Heiloo en A. Bontje uit Heiloo. De prijswinnaars hebben inmiddels bericht. De schade aan de Opel Corsa bedroeg f 6943,95. De heer of mevrouw Bontje benaderde met f 6950,00 dit bedrag het meest en hij of £ij mag een radio/cd speler in ontvangst nemen. HEILOO - De prijsvraag 'Schat de schade' van Van der Steen Autoschade, gehouden tijdens de open bedrijvendag op zaterdag 30 september heeft de vol gende winnaars opgeleverd: Diana Winder uit Limmen, mevrouw Oort- Mooi Voordelig Verbouwde touringcar Rowwen Hèze was in 1993 al te gast bij Ypestock. De band herinnert zich nog goed het eerste grote succes in het

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 12