Luchtpost Heiloo geeft bijdrage aan McDonaldshuis Kerstconcert in Lutherse Kerk Drukkerij uitkijkpost bv Als u zo langzamerhand ongevoelig wordt voor al het geweld, dan moet u hem toch eens vertellen hoe u dat doet. One More Voice bestaat vijf jaar AMNESTY WAAKT OOK VOOR PAGINA 16 UITKIJKPOST - 13 DECEMBER 1995 Hoe vaak worden er in uw bedrijf documenten v erroehïg vul d igd? Hoe veel kopieën worden er voor uw vereniging gemaakt? En hoeveel tijd en moeite kost dit? Het is voor u gunstiger uw ko- pieërwerk over te laten aan een specialist op dat gebied. Boven dien kunt u daardoor de kosten van uw kopieerwerk makkelijk in de hand houden. Bij Drukkerij Uitkijkpost BV be schikken wij niet alleen over een moderne Kodak Ektaprint co- pier, maar ook werken wij met aantrekkelijke, vaste prijzen. (Afhankelijk van de oplage). Bovendien geven wij u razend snelle service als het om ko pieerwerk gaat (losse vellen, boekjes, bloks, enz.). Ook bij grotere oplagen kunnen wij in principe binnen een dag de kopieën aan u leveren. Maar onze service houdt niet op bij het kopieeren. Van te voren adviseren wij u graag over de vormgeving en maken desge wenst de modellen 'kopieer- klaar'. Op het gebied van de af werking zijn de mogelijkheden talrijk: verzamelen, vouwen, hechten, ringbanden, omslagen, enzovoort. Informeert u èens vrijblijvend over de mogelijkheden op het ge bied van kopieëren van docu menten bij Drukkerij Uitkijkpost BV te Heiloo. Belt u gerust voor meer informatie over mogelijk heden en tarieven of voor het ma ken van een afspraak. Aantallen 1 - 9 0,20 10 - 59 0,18 60 - 99 0,15 100 - 249 0,12 250 - 499 0,11 500 - 749 0,10 750 - 999 0,09 1000 - 1999 0,08 2000 en meer 0,07 De Hoefsmid 5 Postbus 68 1850 AB Heiloo telefoon 072 (5)330175 telefax 072 (5)335644 Word lid. Stuur deze bon in een envelop (postzegel hoeft niet, mag wel) naar: Amnesty International, Antwoordnummer 10840, 1000 RA AMSTERDAM/ Of bel 020 - 626 44 36 (overdag). J De bijdrage is 52,50 per jaar. Ben je jonger dan 19, dan betaal je 17,50. Ik word nü lid. Voorl:Naam: 77 Straat: Postc./plaats: Geboortedatum:m/v HH00124 Stichting Sarana steunt bevolking Sri Lanka Vlinderstand blijft onvoorspelbaar Muzikaal Kerstmis met Caecilia Damesbridgeclub Sans Atout kopieerwerk Prijs A4 (80 grams) 1-zijdig Voor gekleurd papier en voor een kwaliteit zwaarder dan 80 grs gelden afwijkende prijzen. Bovengenoemde prijzen zijn exclusief 17V2% BTW. HEILOO - De Stichting Sarana, voort gekomen uit een initiatief van ouders van adoptiekinderen uit Sri Lanka, is sinds de oprichting in 1989 uitgegroeid tot een door de Landelijke Vereniging van Wereldwinkels erkende kleine importeur en leverancier van haar 375 winkels. De stichting wordt voor een groot deel bestuurd vanuit Heiloo. Directeur Tinie de Wildt is tijdens een reis naar Sri Lanka gevraagd mee te werken aan een project dat volledige dagopvang gaat bieden aan kinderen van 3 tot 5 jaar. De moeders van deze' kinderen proberen hun gezin in leven te houden door wat landbouw en klein schalige visserij. Naast maaltijdvers trekking zal voorbereidend (Monte- ssori) onderwijs worden gegeven, zodat de kinderen qua gezondheid en scho ling gereed zijn voor de lagere school. Na schooltijd wordt het gebouw gebruikt voor andere doeleinden, zoals maaltijcjverstrekking en cursussen. Stichting Sarana heeft de grond voor dit project aangekocht voor een bedrag van f 6000,00. Tevens is de stichting 'Sarana-Sri Lanka' in het leven geroe pen. Zodra deze stichting gelegaliseerd is, kan verder worden gewerkt. Deze wettelijke erkenning is verplicht, om te voorkomen dat buitenlandse gelden bij terroristische organisaties terecht kun nen komen. De stichting in Sri Lanka gaat halfjaar lijks een officieel verslag uitbrengen over de stand van zaken. Tussentijds is er regelmatig contact via telefoon en fax. De Stichting Sarana zal jaarlijks de rapportage doorsluizen naar de ambte naren van gemeente Heiloo. Persoonlijke contacten zijn gepland voor januari en juli 1996, wanneer respectievelijk voorzitter Michiel Hosman en Tinie de Wildt naar Sri Lanka reizen. Sarana heeft al diverse projecten in Sri Lanka gefinancieerd, voornamelijk met de winst die gemaakt wordt op uit Sri Lanka geïmporteerde goederen ten behoeve van de wereldwinkels. De stichting is met een stand vertegen woordigd op beurzen en werkt verder op afspraak vanuit showroom en maga zijn in Heiloo, aan de Korte Kapellaan 10. De bestuursleden van Sarana hebben de wens om in de toekomst activiteiten niet te beperken tot Sri Lanka, maar ook andere landen erbij te betrekken. In verband met uitbreiding van werk zaamheden heeft Sarana zich aange meld bij de Vrijwilligers Vacaturebank Heiloo. HEILOO - Heiloo heeft geen postdui venvereniging meer. De in 1935 opge richte vereniging werd in de ledenver gadering van oktober 1995 opgeheven. De.postduivensport is een interessante hobby die door ruim 20 mensen in ons dorp wordt beoefend. In vroegere jaren was de hobby erg populair, in 1935 werd de vereniging Luchtpost Heiloo opgericht. Uit deze vereniging ontston den in latere jaren weer de verenigin gen in Limmen en Egmond. Na vele omzwervingen werd in 1980 het door de leden gebouwde clublo kaal, achter sporthal Het Vennewater, door burgemeester Glijnis geopend. Met name vanaf die tijd vonden er in de duivensport in hoog tempo veel ver anderingen plaats. De vervoersmoge lijkheden verbeterden, de uitslagen werden door computers berekend, maar ook de kwaliteit van de postduif veranderde spectaculair. Duurde een vlucht vanaf Chateauroux voorheen enkele dagen, tegenwoordig vliegen de duiven met snelheden van rondom de 70 tot 100 km per uur naar huis. De postduivenhouders zijn in de loop der jaren meer duiven gaan houden en zijn daarmee ook aan meer vluchten gaan deelnemen. De kosten van de hobby (lidmaatschap, vervoer-, reken en voederkosten) zijn in de loop der jaren toegenomen. Het bouwen van een postduivenhok in een nieuwbouw wijk stuit nogal eens (ten onrechte) op bezwaren. Een aanwas van nieuwe leden blijft al enkele jaren achterwege. De leden van Luchtpost besloten hun vereniging op te heffen en zich aan te sluiten bij de Alkmaarse Zaterdags Vliegers. Het clublokaal is nu het bezit geworden van de vogelvereniging Kleurenpracht. Tijdens de afscheidsfeestavond be noemde de leden het oudste lid van de vereniging de heer Henk Houtenbosch tot efelid, hij kreeg daarvoor een gou den speld. De heer Houtenbósch heeft in de loop der jaren zich voor de ver eniging zeer verdienstelijk gemaakt. Het jubileum werd gevierd door het houden van vluchten met jonge Belgische duiven. In het voorjaar '95 werden op de duivenmarkt te Lier voor elk lid twee duiven gekocht. Met deze duiven werd een competitie gevlogen. Het gehele vliegseizoen betaalden de leden een bedrag voor het Familiehuis van het MCA Alkmaar. De inleg werd door de vereniging verdubbeld en daardoor kon f 1.300,00 worden ingeza meld. Tegenover de inleggelden stelden vele sponsors prachtige prijzen beschikbaar die de liefhebbers elke vlucht konden winnen. Geen feestelijke receptie maar bij opheffing een gift voor het familiehuis. Toen mevrouw Blekemolen, de manager van het huis, de gift in ont vangst nam, was ze zeer verrast een bij drage van een duivensportvereniging te ontvangen. De duivensport schenkt overigens per jaar vele duizenden gul dens aan goede doelen. Heiloo kan wel zonder een postduivenvereniging, maar een dorp kan niet zonder duiven. De berichten en uitslagen over prestaties van Heilooër duiven zult u in deze krant niet meer vinden, boven het dorp zullen de duiven wel bliiven vliegen. Het voltallige koor One More Voice. HEILOO - Op 22 oktober bestond het gospelkoor One More Voice vijfjaar. In 1990 nam een aantal enthousiaste men sen het initiatief tot oprichting van een interkerkelijk koor. De eerste koorre petitie werd bezocht door 22 mensen. Inmiddels is de bezetting van het koor uitgebreid tot 30 leden in de leeftijd van 18 tot 59 jaar. Onder deskundige leiding van zangpe dagoge en dirigente Margot Endel repeteren we wekelijks. Het repertoire bestaat uit Engelse en Nederlands talige liederen die ongeveer 10 keer per jaar in kerkdiensten ten gehore worden gebracht. Naast het zingen vinden de leden het contact met elkaar erg belangrijk. Op dit moment wordt er gerepeteerd voor het kerstfeest. Op zondag 17 december om 19.00 uur verleent het koor medewerking aan de kerstsamen- zang in de Witte Kerk. Ook het kinder koor en de cantorij van de Witte Kerk zullen aan deze samenzang meewer ken. Verder zingen ze in de kerstnacht dienst op 24 december om 22.00 uur in de Witte kerk. Een ieder is welkom bij deze uitvoeringen. Als u belangstelling hebt om mee te zingen in One More Voice bent u altijd welkom op de repetitieavond, elke maandag van 19.45 tot 21.15 uur in 't Kruispunt aan de Maas Geesteranus- weg. Voor meer informatie kunt u bel len met mevr. F. Brouwer-de Koning, tel. 072-55336163. HEILOO - Sinds 1990 wordt in Nederland het dagvlinder-monitoring- project gehouden. Hiermee beoogt de Vlinderstichting een landelijk beeld te krijgen van de nog aanwezige dagvlin ders. De gegevens worden ook gebruikt om te zorgen voor maatregelen, die voorkomen dat zelfs de meer gewone soorten dagvlinders verdwijnen of zelfs uitsterven. Ook in de gemeente Heiloo, in de Noorderneg, worden in de zomer maanden de voorkomende vlinders geregistreerd. Tot 1990 werd in de Noorderneg kort en bondig gemaaid. Een normale gang van zaken, zoals dat overal elders werd ■gedaan. Sinds die tijd is er echter het een en ander veranderd door de aan dacht die men wist te vestigen op de achteruitgang in de natuur. Naast natuurorganisaties had ook de gemeen te Heiloo belangstelling voor een meer natuurlijk groenbeheer, waarna beslo ten werd een nieuw, gefaseerd maaibe- leid voor het buitengebied te introdu ceren. Het maaibeheer is van het grootste belang voor het voorkomen van vlin ders. Meer dan tweemaal maaien per jaar betekent doorgaans dat er in het betreffende gebied nagenoeg geen vlin ders voorkomen. Daarnaast zijn onder meer de aanwezigheid van een afwisse lende vegetatie en het voorkomen van volop bloeiende planten doorslagge vend. In overleg tussen de Vlinder stichting en de gemeente Heiloo wordt jaarlijks bepaald welke stukken van de Noorderneg in juni (eerste maaifase) of in september (tweede maaifase) wor den gemaaid. In het buitengebied komen vele soor ten dieren voor. Een gefaseerd maaibe heer is niet alleen van belang voor vlin ders, maar komt ook ten goede aan de overige insecten, amfibieën, kleine zoogdieren en vogels. De tellingen uit 1995 laten zien dat het maaibeheer een positief effect heeft op de vlinderstand in de Noorderneg. Zo'n twintig soorten zijn waargenomen, waarbij het toene mende aantal Zwartsprietdikkopjes, die tot 1992 niet voorkwam, als meest opvallend genoemd kan worden. Maar ondanks de stijgende lijn blijft het voorkomen van vlinders onvoor spelbaar, aldus Els Swart van de Vlinderstichting. De invloed van het weer, de waterstand en andere factoren zorgen elk jaar voor een gewijzigd beeld. De Noorderneg valt ook in 1996 weer onder het monitoringproject; over de uitkomst van de tellingen kan nau welijks vooruitgelopen worden. HEILOO - De afgelopen weken heb ben de leerlingen van Harmonie-orkest Caecilia enthousiast gerepeteerd voor een aantal concerten die zij rond de kerstdagen geven. Op dinsdag 12 december hebben zij al een concert gegeven voor de bewoners van Over- kerck. Het eerstvolgende concert zul len zij geven voor de bewoners van De Stolp aan de Pastoor van Muijenweg. Op tweede kerstdag is iedereen wel kom op een sfeervol kerstconcert dat het leerlingenorkest zal geven om 13.00 uur in de kapel van psychiatrisch cen trum Willibrord. Naast kerstliederen zullen zij een bloemlezing uit hun repertoire ten gehore brengen. Als laatste vestigen wij er de aandacht op, dat op 9 januari een open repetitie zal worden gehouden. Iedereen die eens in een harmonie-orkest wil mee spelen - ook volwassenen - zijn op deze avond welkom in het Bruno-gebouw. Wanneer u nog geen instrument bespeelt, zijn de leden van het orkest natuurlijk bereid te vertellen over het orkest, de muziek en de instrumenten die zij bespelen. Voor meer informatie Nederlandse Hartstichting, Postbus 300, 2501 CH Den Haag. HEILOO - uitslagen woensdag 6 december: A-lijn: 1 dms Hommes - v.d. Linden 59.17, 2 dms Slob - Schaffer 56.67. B-lijn: 1 dms Groen - Boots 64.58, 2 dms Weehuizen - v.d. Vlies 59.33. C-lijn: 1 dms Komen - Bakker 68.23,2 dms Polans - Lus 60.42. D-lijn 1 dms Kemper - Vecht 59.38,2 dm Krul - dhr Fagel 58.33. E-lijn: 1 dms Harreveld - V Vegten 65.97,2 dms Otte - Belleman 56.94, dms Visser - Koster 56.94. Het Wildemans Ensemble verzorgt een concert. ALKMAAR - Op zondag 17 december zal het Wildemans Ensemble in de Lutherse Kerk aan de Oudegracht in Alkmaar een kerstconcert geven. Het concert begint om 14.30 uur. De toe gang is vrij. Na afloop zal een 'open- schaalcollecte' worden gehouden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het onderhoud van het kerkge bouw. Het programma omvat kerstmu- ziek uit renaissance en vroege barok. In bijna alle composities zijn manuscrip ten en oude drukken uitgangspunten bij het instuderen geweest. Het Wildemans Ensemble is opgericht in 1995 en ontleent zijn naam aan het Wildemans Hofje aan de Oudegracht in Alkmaar: vanuit het historische pand dat grenst aan dit hofje zijn de oude- muziekactiviteiten van dit gezelschap begonnen. Het telt voor dit kerstcon cert acht musici, waaronder twee zan gers, mezzo-sopraan en tenor, en instru mentalisten op traverso, vedel, barokvi- ool, renaissance-trombone, viola da gamba, luit en orgel.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 16