Akersloot De Egmonden Geslaagde eetmiddag Uylenspieghels Wandgleninliil oonWandelenii HeilooWandslen PAGINA 18 UITKIJKPOST - 13 DECEMBER 1995 rnmai Inleveren kopij voor: <ïoW 't Jlinmeb jbie De kopij dient (bij voorkeur) op maandag vóór 16,30 uur te worden ingeleverd op de volgende adressen: Urn men; N. Admiraal, Bloemenhof 6 Akersloot: NL Tiebie, Verdistraat 15 Hoefsmid 5 Volleybal in Limmen Raadsvergadering Ingezonden Silhouet exposeert in de bibliotheek Handbal Meervogels Louis Roekens driebanden toernooi Politieberichten VY Limmen zoekt jeugdleden Conquista Nieuws Kerst zonder kalkoen Politieberichten IJspret op Het Achtkant Scouting verkoopt kaarsen Schaakvereniging Vredeburg Limmer IJsclub Op weg naar Kerstmis Kerstmarkt in Egmond-Binnen Kerstconcert Eensgezindheid Raadsvergadering Carol service door jongenskoor in Slotkapel Programma Radio 80 Lees liet elhe meeli in de Ultldilipgst. Hét gfatis uieelililail voot Heiloo en omstreken. Poolse Nachtegalen Cursus voor ouders van adoptiekinderen mi ti 6»y "-wi- tlmmbjtie LIMMEN - De beide leiders in poule A, de Admiraal en de Bultiny's, hadden de punten in hun eerste treffen moeten delen; nu moest blijken wie de sterkste was. Ook in deze wedstrijd waren zij aanvankelijk aan elkaar gewaagd. Tot het moment waarop één van de spelers van de Admiraal het veld met een bles sure moest verlaten. Het team was even van slag en voor de organisatie weer op orde was, hadden de Bultiny's de buit binnen (11-15,6-15). De Admiraal herstelde zich in de twee de wedstrijd uitstekend en Kerkweg werd het slachtoffer (15-0, 15-3). Door een verschuiving in het programma, kwamen deze avond de Bultiny's en Kerkweg tweemaal tegen elkaar in het veld. Dat weerhield de Bultiny's er niet van om, geconcentreerd en met tech nisch verzorgd spel, Kerkweg nog vas ter op de laatste plaats in poule A te zetten (1-15, 6-15 en 15-4, 15-7). De Bultiny's hebben de leiding nu stevig in handen met 9 punten en een saldo 78. Donderdag de wedstrijden in poule B, onder andere de strijd tussen de leiders in de poule, Zomerschoon en Schoolweg. Aanvang 19.30 uur in sport centrum De Enterij. LIMMEN - Donderdag 21 december is er weer een openbare bijeenkomst van de gemeenteraad van Limmen in de raadszaal van het gemeentehuis aan de Zonnedauw. De vergadering begint om 20.00 uur en wie daarvoor belangstel ling heeft, kan het politieke overleg vanaf de publieke tribune volgen. Op de agenda staan zo'n twintig zaken. Daaronder de beleidsnota voor bud getfinanciering, een wijzigingsvoorstel inzake het minimabeleid, de aanschaf van een manschappen-materiaalwagen voor de vrijwillige brandweer en het beschikbaar stellen van een krediet voor de uitbreiding annex nieuwbouw van de scholen Pax Christi en de Sint Maarten. De volledige agenda, inclusief de bijbehorende stukken, kunnen wor den ingezien in het gemeentehuis tij dens de kantooruren. Stichting Dorpshart Limmer Gemeenschap? Wat is hét verschil tussen de Stichting Dorpshart en de Limmer Gemeen schap? De Stichting Dorpshart bestaat uit een groep enthousiaste mensen, die vechten voor het behoud van het Parochiehuis. Dat denkt u. De Limmer Gemeenschap is een dorpspartij, die opkomt voor de (locale) belangen van de inwoners van Limmen. Dat dacht u. De dagelijkse praktijk is iets anders. De Stichting Dorpshart is bezig met de verbouw van het oude Parochiehuis om er in de toekomst allerlei festiviteiten in te houden. Om een deel hiervan te kunnen financieren geeft de stichting obligaties uit. Men zoekt ook sponsors. Daarnaast zijn er veel vrijwilligers en bedrijven bereid gevonden om koste loos of tegen kostprijs aan de verbou wing mee te werken. Ik vraag me af wat de fiscus hiervan denkt. Ten aanzien van de bestaande horeca bedrijven in Limmen zou ik zeggen; pure concurrentievervalsing. Een stich ting heeft namelijk geen winstoogmerk, oftewel mag geen winst maken. Maar alle evenementen, die de stichting in het Parochiehuis wil houden, zoals ker mis, bruiloften en carnaval, zullen ongetwijfeld winst opleveren en dit zal ten koste gaan van de bestaande hore ca. Dit allemaal, zo blijkt uit hun opstel ling en instemming aangaande de ont wikkelingen, tot grote vreugde van de Limmer Gemeenschap. De Limmer Gemeenschap ondersteunt van harte het plan om de 250.000 gul den, (nieuwbouw)subsidie voor Con- quista afkomstig van de gemeente Limmen, alsmede de 100.000 gulden, die Conquista via de loterij en schen kingen door de inwoners van Limmen bijeengebracht heeft, te steken in een gebouw van particulieren (lees; Stich ting Dorpshart Limmen). Conquista mag dan na de verbouw de bovenver dieping van het Parochiehuis huren van de Stichting Dorpshart. En dat terwijl Conquista deze verbouwing nota bene zelf heeft betaald. Ook is er nog het plan van de Limmer Gemeenschap om de grond onder het Parochiehuis door de gemeente te laten kopen. Limmen is kennelijk een rijke gemeente! Conquista is in mijn ogen het kind van de rekening, want zij wor den gedwongen de activiteiten te gaan houden in het Parochiehuis. Naar mijn mening had er met de bestaande mid delen en de hulp van dezelfde vrijwilli gers van het Parochiehuis met gemak een nieuw gebouw kunnen komen op de hoek van de Kapelweg en de Visweg. De bedoeling van de Limmer Gemeenschap is duidelijk: Conquista moet weg en op deze locatie kan men nu vrijstaande huizen gaan bouwen voor niet-Limmers. Samengevat komt het er volgens mij op neer dat er een groep particulieren, vermomd als de Stichting Dorpshart Limmen, en nog de Limmer Gemeenschap, vermomd als een groep particulieren, gezamenlijk tot doel heb ben om de bestaande horeca in Limmen de nek om te draaien en zich zelf op den duur te verrijken. In dat opzicht is er dus helemaal geen verschil tussen de Stichting Dorpshart en de Limmer Gemeenschap. En als het op termijn financieel toch fout zou gaan, dan kan de Limmer Gemeenschap altijd nog de onroerend-zaakbelasting verhogen. E J. Kaandorp, Limmen Zo'n 400 inwoners van Limmen waren van de partij tijdens het eetfestijn van de Uylenspieghels. LIMMEN - Afgelopen zondag hield de carnavalsvereniging De Uylenspieghels haar inmiddels traditionele eetmiddag. Ongeveer 350 mensen hadden zich opgegeven voor de boerenkool met worst en met de mensen die nog bin nenkwamen op goed geluk konden er zo'n 400 magen gevuld worden met de Hollandse kost. Niet alleen het eten was heel geslaagd, ook de muzikale entourage er om heen met Duo Dick Huijs was grandioos. Prins Tyl VIII en zijn Raad van Elf en Gevolg kunnen terug zien op een groot feest voor jong en oud, groot en klein. Natuurlijk wer den Gerrit Hartog, Ed Baltus en Klaas Meegdes als bereiders van het eten niet vergeten. Op deze middag werden ook de prijs winnaars bekend gemaakt van de fles- senaktie. In totaal was er bijna f 3600,00 opgehaald en hier zaten Nathalie Groot en mevrouw A. Levering-de Winter het dichtste bij. Nathalie kreeg een schitterende videofilm en mevrouw Levering kreeg twee VIP-kaarten voor het concert van het Volendams Operakoor op 26 januari. Overigens waren Prins Tyl VIII en zijn gevolg 's morgens op bezoek in bejaar denhuis De Cameren. Vanwege het 30- jarig bestaan van de Uylenspieghels was er door Bakker Bakker een grote taart vervaardigd en dat lieten de bewoners van de Cameren zich goed smaken bij de koffie. Ook het optreden van het kinderkoor onder leiding van Peter Rijs werd zeer gewaardeerd. AKERSLOOT - Naaldkunstgroep Silhouet exposeert in de bibliotheek in de maand december. Silhouet bestaat ongeveer 20 jaar en 9 vrouwen uit Akersloot zijn hierin bezig. Goudborduren is een speciale tech niek, waarbij het gouddraad wordt vastgezet op de stof, dus niet door de stof heengetrokken. In het verleden werd dit vooral gebruikt in kerkelijke gewaden en in kleding voor wereldlijke hoogwaardigheidsbekleders. Het wordt tegenwoordig weinig meer toegepast. Silhouet heeft deze bijzondere tech niek op een eigentijdse manier ver taald. In de vitrine seizoenkransen van Evelyn Law, in de maand december gericht op de kerst, en in januari ande re seizoenkransen. Zij maakt al gerui me tijd kransen van natuurlijk materi aal. Alles wat enigszins te drogen is wordt erin verwerkt. Dus niet de gebruikelijke blaadjes en bloemetjes. Zij zoekt altijd naar ongewoon materi aal. Dit geeft vaak een verrassend effect. Elke krans is uniek, een zelfde wordt nooit gemaakt. De openingsuren van de bibliotheek zijn op maandag: 14.00 - 17.30 en 19.00 - 20.30 uur, woensdag: 10.00 - 12.00 en 14.00 - 17.30 uur, vrijdag: 14.00 - 17.30 en 19.00 - 20.30 uur. AKERSLOOT - Hoewel de dames- ploeg van Zwaluwen slechts vier pun ten in de competitie heeft verzameld heeft Meervogels niet de fout gemaakt deze tegenstander te onderschatten. De succesvolle coach/trainer Dolf de Beurs zag het gehele team zich aan de opdrachten houden en ook iedereen kon scoren. De verdediging van Meervogels is momenteel ijzersterk en moeilijk te passeren, ook voor de vele routeniers van Zwaluwen. Ruststand 6- 10. Na rust veranderde Zwaluwen van taktiek. In de aanval twee cirkelspelers en verdedigend werd op Wendy Zandbergen mandekking toegepast. Daar had de routenier geen moeite mee. Deze taktische veranderingen weerhielden Meervogels er niet van de doelrijpe kansen te benutten en met een 12-19 overwinning stijgt Meer vogels boven de middenmoot uit. Vanaf het beginsignaal gaven de heren van Vido te kennen dat zij de agressie niet schuwden. Vooral de tweedelijn- schutters van Vido kregen veel vrijheid, de schutters van Meervogels daarente gen werden bij balbezit onmiddellijk aangegrepen en vooral Jacco Kerssens kwam niet tot scoren. Peter Schagen lukte het wel, en er werd een accepta bele ruststand bereikt, 11-8. Na rust werd er teveel balverlies geleden, stond ook de uitstekende Vidokeeper op de juiste plaats en kwam Meervogels niet tot scoren. Wel werd er door Vido te agressief verdedigd hetgeen één van de Vidospelers een rode kaart kostte. Meervogels had zijn dag niet, verloor terecht en blijft in de middenmoot han gen. Eindstand 20-14. AKERSLOOT - Het team van Castricum heeft afgelopen zondag een voorsprong genomen van vier punten op hun naaste belagers Uitgeest en Heiloo. Limmen, dat na twee avonden zeer verrassend de tweede plaats in beslag had genomen, had een zeer slechte avond. Slechts winst voor P. Weijers, de overige partijen gingen voor Limmen helaas verloren. Grote winnaar deze avond was uiteraard Heiloo met maar liefst zeven winstpar tijen. Het team van Castricum moest deze avond onverwacht drie verliespartijen incasseren. Gerard Zomer, hun eerste man, verloor verrassend van T. Boerhof sr. van Heiloo en ook W. Rumphorst en T. Groot verloren beiden een partij. Op de slotavond woensdag 20 december is nog van alles mogelijk. Uiteraard zijn Castricum, Uitgeest en Heiloo de grote favorieten, maar Limmen en vooral Akersloot zullen er alles aan doen om van de laatste plaats te komen. De aan vang van de finale-avond is om 19.00 uur in biljartcentrum Akersloot. AKERSLOOT - Bij een supermarkt aan de Raadhuisweg werd een winkel dievegge aangehouden. Zij had ge tracht een pak koffie ter waarde van f 3,59 weg te nemen. Proces verbaal werd opgemaakt. Een toegangsdeur van een geldauto maat aan de Martin Luther Kingstraat werd vernield. Daarna werd de ruimte waarin de geldautomaat staat besmeurd. De politie van Noord-Holland Noord heeft een nieuw regionaal servicenum mer: 072-5122222. Dit nummer dient u te gebruiken wanneer de komst van de politie gewenst is, maar er geen sprake is van een levensbedreigende situatie. Is dat wel het geval, gebruik dan het landelijke alarmnummer: 06-11. LIMMEN - Voetbalvereniging Limmen maakt goede tijden door. Het eerste en tweede staan bovenaan en ook de jeugdteams presteren naar behoren. Toch zijn in de laatstgenoemde catego rie wat problemen ontstaan. Zowel bij de A-, B- als C-junioren zijn net niet voldoende spelers om de teams te com pleteren. VV Limmen is derhalve op zoek naar een aantal nieuwe jeugdle den voor de A-junioren (16 t/m 18 jaar), B-junioren (14 t/m 16 jaar) of C- junioren (12 t/m 14 jaar). Voor opgave of voor nadere informatie kunt U zich wenden tot P. Nijman, De Wieken 55 in Limmen (tel. 072-5052176). LIMMEN - Op zaterdagochtend is er vanaf 10.30 uur een activiteit voor de kinderen van de basisschool. Alle spul len zijn aanwezig voor het maken van een leuk kerststukje. Natuurlijk mag je ook een bakje of andere spullen mee nemen. De kerststukjes worden ge maakt in De Wolïewei. 's Avonds gaan de tieners gokken in Conquista. Natuurlijk niet met echt geld, maar het gaat wel om het winnen. Roulette, black jack, dobbelen, alles is er. Snap je de spelregels niet helemaal, kom dan toch langs: ze worden je ter plekke uitgelegd. Vanaf 19.00 uur ben je welkom in de zaal van De Valkeyhal. REGIO - Kerst is een echt eetfeest geworden. Veel mensen die eigenlijk willen lijnen verzuchten al van te voren: 'Straks met de feestdagen zal het wel weer vreselijk zijn!' Het wordt een heilig-moeten: met kerst moeten we veel en luxe eten en drinken. Minder of anders eten is ongezellig. Moeten wij nu met kerst met z'n allen aan de kalkoen, of kun je ook kerst anders beleven? Veel mensen kiezen door het jaar heen voor minder vlees. Daarvoor zijn allerlei redenen te geven. Dat betekent niet dat vlees eten slecht is, maar overdaad schaadt. Met kerst een stuk kalkoen of een malse biefstuk kan voor u een prima basis van het feestmenu zijn. Maar wilt u eens iets anders en wilt u daarvoor praktL sche ideeën en lekkere recepten? Kom dan eens langs bij Gezondheidswijzer Alkmaar hl, de J^al van Regionale Thuiszorg, Gasthuisstraat 2 te Alkmaar. Daar hebben de diëtisten van Regionalë Thuiszorg voor u wat ideeën en recepten verzameld, die u zo mee kunt nemen. LIMMEN - Op de Dusseldorperweg en op de Hogeweg werd op 5 december een snelheidscontrole gehouden. Op beide wegen geldt een maximumsnel heid van 50 kilometer per uur. Op de Hogeweg werd 1 overtreding geconsta teerd. De bestuurder reed daar 65 kilo meter. Op 5 december omstreeks 20.00 uur werd een overval gepleegd op een tankstation aan de Rijksweg. De over valler duwde na het bestellen van een pakje sigaretten de werkneemster weg waarna hij een greep in de kassa deed. Hij zag kans het tankstation lopend te verlaten. Het onderzoek is gaande. Op 6 december vond een aanrijding plaats op de Rijksweg. Een bestuurder van een personenauto verloor de macht over het stuur en reed tegen een verkeerszuil aan. Op 10 december werd een verkeerszuil nabij de Zuidkerkelaan aangereden. Een bestuurder van een personenauto had niet in de gaten dat de weg daar ter plaatse een bocht maakt. Hij trachtte nog te remmen maar door de weerom standigheden gleed hij weg en botste tegen de verkeerszuil aan. In de afgelopen week werden de vol gende voorwerpen als gevonden bij de politie aangemeld: wieldop, sleutelbos met 6 sleutels waaronder een Toyota- sleutel. Openingstijden bureau Limmen maandagmorgen van 09.00 tot 12.00 uur en donderdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Buiten deze uren kunt U het beste even een afspraak maken, tele foonnummer 072-5337676 of tijdens kantooruren 072-5053086. Voor het aanmelden van gevonden en/of verloren voorwerpen kunt u ook bij de receptie van het gemeente huis terecht, zo ook voor het opgeven van gevonden en/of vermiste fietsen. LIMMEN - Afgelopen vrijdag hebben een aantal vrijwilligers het speelveld op Het Achtkant onder water gezet. Na een nachtje flinke vorst was het water goed bevroren en kon men, uitgerust met schaatsen en sleeën, lekker genie ten van de winterpret. Het ijs bleef uit stekend en 's .avonds werd heLmet fees-? telijke verlichting nog sfeervoller. Na een lange dag werd het ijs opnieuw geprepareerd en kon op zondag weder om gebruik gemaakt worden van de tij delijke ijsbaan. Het was een lust voor het oog om te zien hoe jong en oud dankzij het initiatief van een aantal vrijwilligers veel plezier beleefde. LIMMEN - In 1996 wordt er feest gevierd bij Scouting Limmen. De ver eniging bestaat dan vijftig jaar. Ter gelegenheid hiervan zal er een groot kamp georganiseerd worden voor alle leden. Om hiervoor aan de nodige financiën te komen, wordt er deze en volgende week een kaarsenverkoopac- tie gehouden. De kabouters, welpen, gidsen, verkenners, rowans en/of sher pa's komen bij u aan de deur met het verzoek een kerstkaars van de Scouting aan te schaffen. Bij aankoop snijdt het mes aan twee kanten: de koper een lichtpuntje in huis en de Scouting een (financieel) lichtpuntje voor het jubi leumkamp. LIMMEN - Vrijdag 8 december speel de Vredeburg ronde 12 van de interne competitie. In de A-groep werden wegens de vele verhinderingen slechts 8 partijen gespeeld. E. Stolp won van P. v.d. Heijdt en klom mede door verlies van J. Zentveld tegen M. Weigraven naar de tweede plaats achter koploper J. Admiraal. Komende vrijdag speelt het eerste achttal van Vredeburg tegen ZSC/Saende. Het is een belangrijke wedstrijd, omdat de vorige twee bonds wedstrijden zijn verloren. In de B-groep verstevigde C. Out haar koppositie via winst op K. Kramer. W. Koenekoop lijkt uit vorm en verloor verrassend van L. Winder. In de C- groep verloor maarten Kos verrassend tegen Jantien Kaandorp. Tjeerd Blom lette goed op tegen Willemijn Koot en won na een felle strijd met wisselende kansen. De uitslagen: A-groep: J. Zentveld - M.Welgraven 0-1, E.Stolp - P. v.d. Heijdt 1-0, G.Hes - R.v.d.Storm sr remi se. G. Hafkamp - T. Al 1-0, J. Limmen - D. Schut remise, J. Tebbens - M. Sturk remise, K. Aafjes - N. Admiraal 1-0, H. Levering - H. Brak 0-1. B-groep: C.Out - K.Kramer 1-0, L. Winder - W. Koenkoop 1-0, B.Kos - J.Kramer 0-1, E.Kramer - N. Glas 1-0, W. Kaandorp -P.Mooij 0-1, W. Könst - C. Pepping 0-1. y «i C-groep: Jantien Kaandorp - Maarten Kos 1-0, Jeroen Duin - Jan Valkering 1- 0, Niels Admiraal - Mark Beentjes 0-1, Liselotte Admiraal - Ian Mooij 1-0, Willemijn Koot - Tjeerd Blom 0-1, Robert Termes - Jeroen Kaandorp 1-0, Hilde Zomerdijk - Karin Kos 1-0, Wiedeke Meijer - Alex Zwart 1-0. LIMMEN - Zaterdag 9 december, nog nooit zo vroeg, kon de Limmer IJsclub de wedstrijden om de Arie Krom- bokaal organiseren. Tot nu toe stond het record op 14 december: in 1968 won Ton Groot deze wedstrijd die sinds 1959 wordt georganiseerd zodra het Overdie 'houdt'. Om twee uur werd het startschot gelost voor de dames en junioren, die resp. vijf en twee ronden over het prima berijd bare Overdie dienden af te leggen. Onder prachtig winterweer, geen wind en een winters zonnetje, zette Jeroen Lute al spoedig iedereen op afstand. Alleen Sander Mors kon nog enige tijd het spoor enigszins volgen. In dezie volgorde zouden ze ook finishen, waar na Bram Bruschke als derde binnen kwam. De dames moesten nog drie ronden langer, Kathalijne Oudhoff bewees dat ze ook op natuurijs goed weg kan komen. Met bijna een halve ronde voorsprong pakte ze zeer gemakkelijk de overwinning. Om de volgende drie plaatsen werd gedurende de wedstrijd steeds stuivertje gewisseld, zodat de wedstrijd op de laatste honderd meter beslist moest worden. De langste adem had Lisette Kanssen, gevolgd door de jeugdige Liesbeth Thijsse en Jeanet Hoogland. Hierna gingen ruim 35 senioren en veteranen van start onder het oog van onder andere de eerste winnaar van de Arie Krom-bokaal: Jan van Wonderen (1959). Al spoedig scheidde zich een groep van vijftien rijders van de rest af. Aan de kop werd regelmatig gewisseld en probeerde regelmatig een van de rij ders aan de groep te ontsnappen. Na één ronde was er een premiesprint, die door Willem Blakbom werd gewonnen. Hierna zagen we steeds andere rijders als eerste de finish passeren: Jan Veld, Ronald Mossinkhof, Jeroen Lute, Frank Rijsen ook Piet Bloedjes liet zien dat hij het nog niet verleerd is. Naarmate de wedstrijd vorderde bleek wel dat de strijd uiteindelijk zou gaan tussen Willem Blakborn en Dick de Haan (die de ronde de laatste drie keren won). Willem bleek uiteindelijk in de eindsprint net iets meer te hebbeji en veroverde voor dit seizoen-de Arie Krom-bokaal. De volgende aankomen den waren Dick de Haan en Frapk Rijs. Hierna vonden korte-baanwedstrijden plaats over 160 mtr. De uitslagen hier van waren: junioren: 1 Sander Mors; 2 Bram Bruschke, dames; 1 Lisette Kanssen, senioren; 1 Jeroen Lutje; 2 Peter van Stalen; 3/4 Tim Reüzenaar en Dick de Haan. EGMOND - Op zondag 17 december is er een advents-kerstsamenkomst in de Oudkatholieke Kerk te Egmond aan Zee, met als thema 'Op weg naar Kerstmis'. De aanvang is om 19.30 uur. Deze traditionele zangdienst zal wor den ondersteund door drie Egmondse koren en het kleine orkest van muziek vereniging Lamoraal van Egmont. Het programma omvat samenzang, koor werken en sfeervolle muziekstukken. De afgelopen jaren was de opkomst groot. Het comité en de leden van de koren en het orkest hopen dat er weer heel veel mensen aanwezig zullen zijn in de sfeervolle St. Agnes Kerk aan de Voorstraat te Egmond aan Zee. De kerk is om 19.00 uur open.Toegang gra tis. Egmond - Op 17 november heeft de commissaris van de koningin aan Egmond-Binnen het predikaat 'Een kern met pit' toegekend, vanwege de inzet van de bevolking en alle onderne mers bij de realisatie van de muziek tent. Als nuchtere Egmondbinner, ondernemer en sponsor van de muziek tent mag u daar best trots op zijn. De stichting comité Muziektent organi seert op zaterdag 16 december van 11.00 tot 18.00 uur een kerstmarkt op het Kerkplein. We hebben ons verzekerd van de medewerking van de gezamenlijke horeca en middenstand. De horeca zorgt dat een verwarmde grote tent gebouwd wordt op het Kerkplein. Zij zorgen tevens voor het eten en drinken, sanitaire voorzieningen, geluidsinstal latie en de invulling van een gezellig terras. In de tent presenteren de onder nemers uit Egmond een grote variatie aan produkten. De invulling gebeurt verder door middel van sfeervolle muziek door de koren Crescendo, Exspecto, Hosanna en de muziekver eniging Eengezindheid. Tevens zal de prijsuitreiking plaatsvinden van de kerstverloting waarvan de baten ten goede komen aan het organiseren van evenementen op het Kerkplein. EGMOND - Op zondag 17 december organiseert de Egmondse muziekver eniging Eensgezindheid onder leiding van Karei Bruin een kerstconcert in samenwerking met het gemengd koor Crescendo, dat gedirigeerd wordt door Dennis van der Heijden. Het concert wordt gegeven in de kloosterkerk van de Adelbertabdij aan de Vennewaters- weg te Egmond-Binnen. Het concert begint om 14.30 uur, de kerk is vanaf 14.00 uur open en de toegang is gratis. Het concertprogramma omvat, naast solo-optredens van het koor en het orkest, ook een zevental samenzanglie- deren uit het kerstrepertoire. In onge veer vijf kwartier kunnen de bezoekers luisteren naar sfeermuziek, die gebrui kelijk is voor deze tijd van het jaar. Op het programma staan werken van bekende componisten. De orgelbege leiding wordt verzorgd door J.H. Ploeg. EGMOND - Op maandag 18 december komen de fracties van de Egmondse gemeenteraad bijeen voor hun maan delijkse vergadering. Deze openbare bijeenkomst wordt gehouden in het gemeentehuis aan de Zwartendijk 1 te Egmond aan Zee. Op de agenda staan onder meer de vaststelling van een par- keerverordening, de intrekking van het; besluit voor de bouw van een tennishal in Egmond-Binnen en een krediet voor milieumaatregelen bij de buitendienst Ruimte en Groen. Wie de volledige agenda wil inzien en de bijbèhorende stukken wil lezen kan daarvoor tijdens kantooruren terecht bij de gemeentelij ke voorlichter. EGMOND - Het Zaans Jongenskoor zal op zondag 17 december om 20.00 uur een traditionele carolservice ver zorgen in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef. Het is de eerste maal dat het jongenskoor bij wijze van kerstconcert deze typische Engelse viering voor de advent in Egmond zal uitvoeren. De jongens zingen carols uit bekende engelse kerstbundels en nieuwe koorsettingen. De carolservice dateert uit de jaren '50 toen het beroemde Kings College Choir in Oxford de traditie begon. In deze carolservice wisselen korte lezin gen, gedichten en bekende en nieuwe kerstliederen elkaar snel af. Het lezin gen worden gesproken door leden van het koor, bestuur en de kerk in een oplopende hiërarchie. De dienst begint met 'Onze in Royal Davids City' waar van het eerste couplet solo wordt gezongen door een van de jongste jon gens. Het zingen wordt afgewisseld door kerstmuziek gespeeld door een klein koperensemble bestaande uit getalen teerde leerlingen van muziekschool Waterland onder leiding van Willem Korporaal. Het koor bestaat uit 50 leden afkomstig uit de hele regio, waar onder een aantal uit Bergen. Het staat onder leiding van Jan Maarten Koeman, de orgelbegeleiding is door Harry Hoogenberg. Na afloop is er gratis Glühwein voor de bezoekers van het concert. De toe gangsprijs is f 12,50 (kinderen f 7,50). Reservering: 072-5062033, 5062387 of 5065973. Maandag Lokaal totaal 00.00 Ochtend in Egmond 06.00 Hits aan de lopende band 09.00 Tussen de middag 12.00 Kroniek der muziek 14.00 Willens en wetens 16.00 Avondprogramma 18.00 Het hol van de leeuw 22.00 Dinsdag Lokaal totaal 00.00 Ochtend in Egmond 06.00 Hits aan de lopende band 09.00 Tussen de middag 12.00 Kroniek der muziek 14.00 Willens en wetens 16.00 Horoscopen 18.00 Baksteen 20.00 De rechtop in je bed show 22.00 Woensdag Lokaal totaal 00.00 Ochtend in Egmond 06.00 Hits aan de lopende band 09.00 Tussen de middag 12.00 Kroniek der muziek 14.00 Willens en wetens 16.00 Avondprogramma 18.00 Radio 80 dierenbrigade 20.00 Easy listening 22.00 Donderdag Lokaal totaal 00.00 Ochtend in Egmond 06.00 Hits aan de lopende band 09.00 Tussen de middag 12.00 Kroniek der muziek 14.00 Willens en wetens 16.00 Avondprogramma 18.00 Halte 107 20.00 Classics 22.00 Vrijdag Lokaal totaal 00.00 Ochtend in Egmond 06.00 Hits aan de lopende band 09.00 Tussen de middag 12.00 Kroniek der muziek 14.00 Willens en wetens 16.00 Interactief 18.00 Het Duinrijk 20.00 Easy listening 22.00 Zaterdag Lokaal totaal 00.00 Rob in de morgen 07.00 Muziekmijn 08.00 De geeuw van de meeuw 10.00 Dubbel D 12.00 In de middag 14.00 Lukraak 16.00 Weekje 80 18.00 De juiste toon 20.00 Easy listening 22.00 Zondag Lokaal totaal 00.00 Ronde van Egmond 10.00 Muziekmuseum 12.00 Zondagsport 80 14.00 Happy Hour 17.00 P.S. 18.00 De echo van het weekend 20.00 Nighttime 22.00 Radio 80 is in de ether te ontvangen op 107 FM en op de Egmondse kabel op 96.5 FM in stereo. CASTRICUM - Wat niemand, na het verrassende kerstconcert van vorig jaar, voor mogelijk had gehouden, is toch gelukt: wederom zijn de gebroe ders Kooyman uit Castricum erin geslaagd het wereldberoemde jongens koor De Poolse Nachtegalen uit Poznan te contracteren voor een con cert in de Pancratiuskerk te Castricum op woensdag 20 december. Het belooft een uitermate boeiend en misschien zelfs spectaculair concert te worden, want het koor zal dit keer naast een aantal traditionele Kerstliederen ook het mooiste uit wereldberoemde opera-koren ten gehore brengen. ALKMAAR - In februari willen RIAGG Noord-Kennemerland en RIAGG West-Friesland gezamenlijk een oudercursus starten voor ouders van adoptie-kinderen. In de cursus worden enkele vaardigheden aangebo den, die je een handvat geven om met voorkomende opvoedingsperikelen goed om te gaan. Allerlei onderwerpen komen aan de orde in de cursus: niet alleen wordt er over het hechtingsproces en ontwikke ling van adoptiekinderen gesproken, ook kunnen ouders zelf onderwerpen naar voren brengen, die besproken kunnen worden in de groep. De opvoe ding van adoptie-kinderen is net even anders. Er komen af en toe specifieke problemen bij kijken. Dan kan het best plezierig zijn om eens met andere ouders van gedachten te wisselen over de opvoeding van je adoptie-kind. De adoptie-cursus zal gegeven worden in het gebouw van de RIAGG West- Friesland in Hoorn op dinsdagavond van 19.30 - 21.30. De eerste cursusbij eenkomst is gepland voor 6 februari. Opgave voor deelname aan de adoptie oudercursus of aanvraag informatiefol der: RIAGG Noord-Kennemerland, Oude Hoeverweg 10, 1816 BT Alkmaar, telefoon: 072-5270333

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 18