m Live optreden Meidenkoor Blomming CHARMfa, émnumute, Gered Gereedschap rondt weer project af Foresters - IJmond 73 Maarten van Roozendaal en Kim Soepnel in Buk Buk Geen vrijstelling voor Wizzl Politie laat zich niet inpakken i FX JU ferenipnpnie uwsVsFGitiginff snieuwsVersni De Uitkijkpost tijdens de kerst. Bü MacTank stopt u een TIJGER in de tank! de goedkoopste Vos Ma'kelaardiï Merkbenzine..? dag-en-nacht pomp van Noord Holland staat in Akersloot...! 20.40 uur: Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5 - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 08.30-16.30 uur vrijdag 08.30-15.00 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 533 01 75. I 13 DECEMBER 1995 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OMSTREKEN j Drukkerij uitkijk post bv 60e JAARGANG NO. 50l Vrijdag 15 december a.s. Hoofdprijs voor Melanie Stuifbergen Bekerwedstrijd Foresters Wenskaarten Kinderpostzegels te koop in bibliotheek Kerstsamenzang in de Witte Kerk CEES HACHMANG LOODGIETERS SGHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Rond de kerstdagen zal de Uitkijkpost in de week voorafgaande aan de kerst normaal verschijnen op woensdag 20 december. Uw advertentie-opgave ontvangen wij bij voorkeur vrijdag 15 december, doch uiterlijk maandag 18 december voor 16.30 uur. In verband met de komende feestdagen willen wij op 20 december een uitgebreid nummer van de Uitkijkpost uitgeven met veel extra redactionele bijdragen en de kerst- en nieuwjaarswensen. Op woensdag 27 december zal de Uitkijkpost niet verschijnen. Het eerstvolgende nummer verschijnt op woensdag 3 januari 1996. Lederwaron Bijouterieën Winkeihof 1 too 51 Tel 072 5337275 Dames-Heren- en Kinderbeenmode Winkelhof 't Loo 68 Tel 072 5340285 Modestoffen, Fournituren Handwerken Winkelhort Loo 59 Tel 072 5330199 Herinrichting Stationsweg gaat van start 't Vennewater, zaalvoetbal IVN-Excursie Heilooërbos .V.V.V.V.V. v.vXvX--- i Ml Ml I i De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm»prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraaq offerte' zonder vrijstelling van het college van burgemeester en wethouders. Dit ligt anders met de zogenaamde niet-reizi- gersgebonden artikelen (dranken, zui- velprodukten, kruidenierswaren, vi deo's, huishoudelijke artikelen, levens middelen en dergelijke) en diensten (stomerij, fotoservice, schoenreparatie- service). Deze kunnen, op grond van de genoemde bestemming, niet zonder meer worden verkocht. In het kader van het Wizzl-project hebben de NS voor deze artikelen vrijstelling ge vraagd. Het college heeft aangegeven dat de NS met de verkoop van uitsluitend rei zigersgebonden artikelen voldoende armslag hebben voor het experiment met de Wizzl-winkel. Mede gezien het feit dat de commissie Grondgebiedza ken een aantal malen heeft geadviseerd geen vrijstelling te verlenen voor de Wizzl, is het college tot de slotsom gekomen de gevraagde tijdelijke vrij stelling af te wijzen. 'Dat Koortreedt aanstaande zondag voor het eerst voor het voetlicht. HEILOO - Melanie Stuifbergen (7 jaar) uit Heiloo heeft de hoofdprijs gewonnen van een landelijke kleur- wedstrijd, uitgeschreven door verzeke ringsmaatschappij Noord-Braband. Van de 253 tekeningen werd die van haar als mooiste uitgekozen; als belo ning ontving zij een Nintendo Colou red Gameboy. HEILOO - Donderdag 14 december om 19.30 uur vindt in Sporthal Het Vennewater in Heiloo de bekerwed strijd plaats tussen de dames van Foresters en Meervogels uit Akersloot. Foresters, die de afdelingsbeker heeft gewonnen, mag nu meedoen aan de landelijke bekercompetitie. In deze bekercompetitie hebben zij inmiddels de vierde ronde bereikt. Donderdag 14 december staan ze dus voor de zware klus tegen Meervogels. Meervogels speelt eerste divisie en Foresters eerste klasse afdeling. De toegangsprijs voor deze wedstrijd is f 2,50. HEILOO - Zondag 17 december is het eindelijk zover. Het allereerste openba re optreden van de meiden van 'dat Koor'. Vanaf 15.15 uur bent u van harte welkom om mee te lasteren en mee te zingen. Het optreden vindt plaats bij Ares de Wit en de toegang is natuurlijk gratis. Bijna een jaar geleden begon een groepje vriendinnen op een verjaardag HEILOO - De jaarlijkse verkoop van wenskaarten van de organisatie Kinderpostzegels vindt dit jaar niet in het postkantoor plaats, maar in de Openbare Bibliotheek Heiloo. Tot en met 23 december kunt u tijdens de ope ningstijden van de bibliotheek uw keuze maken uit het gevarieerde aan bod kerst- en nieuwjaarskaarten. voor de gezelligheid gewoon lekker te zingen. Eerst wat onwennig, maar al snel uit volle borst: zingen, zingen, zin gen! Sindsdien wordt er iedere maan dag met veel plezier geoefend. Bij spe ciale gebeurtenissen wordt er ook opgetreden maar tot nu toe altijd in besloten kring. De stap om het publiek op te zoeken is niet ingegeven door de wens om op welke manier dan ook door te breken. Nee, als je zondag komt luisteren dan weet je wel beter. Plezier hebben en plezier geven, dat is het hoofddoel van 'dat Koor'. Deze keer is er begeleiding op key board door Gert-Jan Dekker. Bekende nummers uit de afgelopen dertig jaar vormen de hoofdmoot van het reper toire. Meestampers en uitschieters van verschillende soorten helden en anti helden passeren de revue. Zondag zal het erg gezellig worden aan de Heerenweg. De meiden zijn er klaar voor en zetten zeker hun beste beentje voor. 'Dat Koor' gaat het helemaal maken en u bent van harte welkom. HEILOO - De herinrichting van de Stationsweg zal zoals het er nu uitziet januari/februari van start gaan. Het gaat om het gedeelte van de Sta-tions- weg tussen de Kennemerstraatweg en de Heerenweg/Zeeweg. Onder de her inrichting valt ook de aanleg van de rotonde op het kruispunt Stationsweg /Heerenweg/Zeeweg. Het herinrich tingsplan wordt op 14 december behan deld in Commissie Grondgebiedzaken. Vervolgens wordt het behandeld in de gemeenteraad. De voorbereidingswerkzaamheden zijn wat vertraagd, onder andere omdat de meerderheid van de bewoners een voor de gemeente onverwachte keuze deed. Zij kozen voor een rijweg bestaande uit straatklinkers en fietsstroken op de rij baan. Het was daarvoor noodzakelijk dat advies werd ingewonnen bij de ver- keerscommissie. Tevens werd de me ning van de commissie Grondgebied zaken gepeild. Het college van burge meester en wethouders heeft inmiddels besloten het voorkeursmodel van de bewoners gedetailleerd uit te werken. De tekeningen die gemaakt zijn hangen ter inzage op de eerste verdieping van het gemeentehuis tijdens openingstij den. HEILOO - Op zondag 17 december vindt er om 19.00 uur een kerstsamen zang plaats in de sfeervol verlichte kerk. Drie koren zullen hun medewer king verlenen: de cantorij van de Witte Kerk en het kinderkoor, beide onder leiding van Gerard Leegwater, en het koor One More Voice onder leiding van Margot Endel. Na afloop wordt er warme chocolademelk geschonken. De toegang is gratis. Een ieder is van harte uitgenodigd om te komen luisteren, maar vooral ook om mee te zingen. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holieweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. Erkend schilder - Wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte HEILOO - Het college van burgemees ter en wethouders van Heiloo heeft in haar vergadering van 5 december besloten geen tijdelijke vrijstelling te verlenen aan de NS voor het in werking hebben van een Wizzl-winkel op basis van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Van oudsher is het mogelijk op stations kranten, tijdschriften, versnaperingen, broodjes, rookwaar, bloemen en derge lijke te verkopen: artikelen die een rei ziger in zijn hoedanigheid van reiziger kan meenemen en die verenigbaar worden geacht met de geldende bestemming. Bij de besluitvorming heeft het feit meegewogen dat in alle redelijkheid niet kan worden volgehou den dat de bestemming 'spoorwegdoel einden' iedere vorm van detailhandel verbiedt. Een groot gedeelte van het assortiment kan dus verkocht worden op grond van de geldende bestemming en daarmee Maarten van Roozendaal en Kim Soepnel zorgen vrijdag in de Buk Buk voor een broeierige sfeer. HEILOO - Vrijdag 15 december is het weer tijd voor theater in de Buk. Deze keer met Maarten van Roozendaal. Maarten van Roozendaal heeft het afgelopen seizoen met zijn blues-door- weekte poëzie menig theater omgeto verd in een donkere bruine kroeg. Hij wordt begeleid door de contrabassiste Kim Soepnel. Maartens rauwe stem en zijn prachtige liederen mogen tot het ochtendgloren voortduren. De voor stelling duurt overigens 90 minuten. Dus voor iedereen die van theater en blues houdt, wordt dit weer een avond je genieten. De zaal gaat open om 19.45 uur, en de entree is f 15,00 en voor CJP houders f 12,50. Altar en Consolidation Zaterdagavond 16 december is voor alle deathmetalfans een goede avond om in de Buk te zijn. Twee bands zullen het podium betreden: Altar en Con solidation. Altar bewees met haar cd 'Youth Against Christ' tot één van de hardste bands van Nederland te behoren. Smerige black metal in combinatie met death en grind vormt de basis van de Altarsound, die zich daarnaast nog laat kenmerken door een ongelovelijke strakheid. In de teksten is het hel en verdoemenis wat de klok slaat. Voorprogramma is het Zaandamse Consolation. Consolation is al jaren één van de Neerlands betere metal- acts. Ook Consolation laat een mix horen van grind en death metal en bezit in de figuur van Toep Duijn één van de betere pannenmeppers in het genre. Een avond die dus niet gemist mag worden. De aanvang is om 21.00 uur en de entree is f 7,50. HEILOO - De Stichting Gered Gereedschap afdeling Heiloo is deze weken bezig met het afronden van het tweede project van 1995. Het gereed schap dat sinds de zomermaanden is hersteld, wordt eind december ver scheept naar Uganda. Daar wordt het gebruikt voor het project Teaching Association go down workshops', dat onder andere als doel heeft trainingen te organiseren en werk te scheppen en te zoeken voor jongeren die - om finan ciële redenen - gpen studie kunnen vol gen. De jeugd wordt aangemoedigd om in plaats van werkzoekers werkmakers te worden. Met de opbrengsten van het werk dat de leerlingen doen worden nieuwe activiteiten bekostigd. De organisatie tracht tevens de wel vaart in de regio te verbeteren. Onder andere zullen er een maalderij, pluim veehouderij en een veehouderij gestart worden. De jongeren kunnen dan gro tendeels in het eigen onderhoud voor zien. Bovendien hebben ook andere mensen kans op werk. Het gereedschap dat nodig is om dit project goed te laten verlopen, wordt niet in Uganda zelf gemaakt. Alles moet worden geïmporteerd, hetgeen zeer veel geld kost. Het gereedschap dat door de stichting wordt toegezon den, blijft eigendom van de organisatie in Uganda. Meerdere vakmensen hou den het in goede staat; wanneer het materiaal van Engelse of Nederlandse makelij is, kunnen ze eventuele repara ties zelf uitvoeren. Naast het onderwijs voor het timmer mansvak krijgen de cursisten les in taal en rekenen, zodat ze zelfstandige beroepsbeoefenaars kunnen worden. Voor deze vakken beschikt de organi satie over een klein leslokaal. De werkgroep Heiloo van Stichting Gered Gereedschap heeft voor het afronden van dit project kosten moeten maken. Enkele soorten gereedschap waren niet in voldoende mate ingele verd en daarnaast moest er materiaal worden aangeschaft en gebruikt om het oude gereedschap op te knappen. De transportkosten voor de zending zullen rond de f 1500,00 liggen. Een donatie wordt daarom zeer op prijs gesteld (33.64.35.967 bij de Rabobank Heiloo, giro van de bank: 26.99.78). Nieuw project De werkgroep houdt niet van stilzitten: enkele vrijwilligers ronden het project voor Uganda af, terwiijl anderen al bezig zijn met het opknappen van 'nieuw' oud -gereedschap. De informa tiestand in doe-het-zelf-centrum Karwei in Heiloo heeft veel belangstel ling van het winkelende publiek. De bevolking van Heiloo heeft met het oude gereedschap de weg gevonden naar het centrum op De Oude Werf: enkele kisten vol zijn al ingeleverd. Inleveren bij Karwei is overigens nog mogelijk tot eind december. In Mali wordt op de technische school Massigui gewerkt met materiaal dat is opgeknapt en geleverd door Gered Gereedschap. aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Het politiebureau als door Christo ingepakt tijdens de actie van de politie in Heiloo. HEILOO - Een ieder die afgelopen dinsdag het politiebureau aan de Kennemerstraatweg passeerde heeft het opgemerkt: ook de afdeling Heiloo neemt deel aan de landelijke acties van de politie-ambtenaren tegen het Ministerie van Binnenlandse Zaken. Het gehele bureau werd ingepakt in lakens. Na enkele weken inzamelen, konden maandag 250 lakens om het gebouw gedrapeerd worden. Tijdens het schrijven van dit artikel (dinsdag middag) is nog niet bekend of het bureau nog enkele dagen in de lakens gehuld zal blijven. Waarschijnlijk zal de 'verpakking' er vanavond afgehaald worden, in verband met te verwachten windstoten. De politiemensen van Heiloo willen met deze actie hun ongenoegen uiten. „We zijn gewoon verschrikkelijk boos," vertelt woordvoerder Harmen Coe- hoorn. „'We kunnen wel inpakken' wordt er geroepen, maar wij willen niet lijdzaam toezien. Er wordt ons f 250,00 tot f 450,00 netto per maand afgeno men, afhankelijk van de rang." In 1988 is dit bedrag toegezegd door de Commissie Alberda. Omdat het wette lijk niet mogelijk was dit bedrag aan het loon toe te voegen, werd besloten een andere constructie toe te passen. Als een zogenaamde vaste toeslag werd dit bedrag maandelijks bij het loon opgeteld. Het Ministerie van Minister Dijkstal is echter van mening dat deze toeslag kan worden ingetrok ken in het kader van bezuinigingen. Loze kreet van Dijkstal ^Donderdag is er opnieuw overleg tus sen de bonden en het Ministerie. Wamfeer daar geen goede resultaten uitkomen, gaan de acties gewoon door," meldt Coehoorn. Dat er geko zen is voor een publieksvriendelijke actie, betekent niet dat het publiek geen last zal krijgen van de staking. Aangezien de ambtenaren contact met het publiek heel belangrijk vinden, is echter nog geen start gemaakt met het opwerpen van blokkades. „Daar gaan wel steeds meer stemmen voor op," zegt Harmen Coehoorn. „Het is niet de bedoeling dat er lacherig wordt gedaan over deze actie. De collega's zijn wer kelijk erg boos. De stakingsbereidheid is dan ook groot. Daarbij speelt mee dat veel politiemensen al lange tijd ontevreden waren, na meerdere reor ganisaties die spanningen teweeg heb ben gebracht. De loyaliteit is opge bruikt." „Veel collega's vinden ook dat de bur ger voor de gek wordt gehouden. Er wordt gezegd dat er meer 'blauw' op straat komt, maar wat gebeurt er? Niets, In plaats van 10.000 menseri extra, zijn er 2.000 extra, waarvan het grootste deel nog in opleiding is. Het is een loze kreet van Dijkstal. Door de bezuinigingen zijn de aanrij tijden alleen maar langer geworden, wat inhoudt dat we er langer over doen om op de plaats van een misdrijf of ongeval te komen. Het is de grootst mogelijke belazering van de burger," aldus Coehoorn namens zijn collega's van de regio Noord-Holland-Noord. „Gezien zijn gedrag mag Dijkstal wat ons betreft opstappen. Dromen mag, maar niet in de politiek." HEILOO - Wie in dit Willibrordusjaar, nog niet over de Willibrordusweg in het Heilooërbos gelopen heeft, of de Preekstoel bezichtigd heeft, kan dat deze maand nog goed maken. Zondag 17 december is namelijk de laatste JVN-excursie dit jaar en de kans is groot dat u daarbij loopt over grond, waar ooit Willibrord liep. Het bos is in wintertooi, maar ook dan interessant en al heeft u niet veel belangstelling voor overwinterende roodborstjes of verschrompelende pad destoelen, het bos blijft voor iedereen aantrekkelijk. Gestart wordt om 11.00 uur bij de Katteberg aan de Kennemer straatweg. Deze keer is de rondleiding nog gratis, volgend jaar zal een (vrijwil lige) bijdrage van f 2,50 gevraagd wor den. Voor inlichtingen kunt u bellen: 072-5337736.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1