I I Concept-Kerntakennota in commissie Heroverweging. Voor alle vragen over ouderenzorg Bekendmaking vaststelling Verordening Marktgelden 1995. Een beroep doen op het Juliana Welzijn Fonds. Tarieven leges en begraafrechten 1996. Werkgroep Natuur- en Milieu-Educatie. Nieuwjaarsreceptie PAGINA 4 UITKIJKPOST - 13 DECEMBER 1995 G HEILOO Op 18 december praten de fractievoorzitters in de commissie Heroverweging over de con cept-Kerntakennota. De nota geeft aan hoe de korting van het Rijk van aanvankelijk f 2,6 mil joen en nu nog f 2,1 miljoen kan worden opgevangen. Via gefaseerde maatregelen wordt dit bedrag in vier jaar bereikt. De maatregelen zijn gebaseerd op de Strategische Missie Heiloo, die in april door de raad is vastgesteld. Daarnaast is gekeken naar specifieke suggesties die de fracties eerder hebben gedaan. Uiteindelijk zijn vier mogelijk heden nagegaan: a. beperking van gemeentelijke subsidies voor voorzieningen met soms hogere bijdra gen van gebruikers; b. efficiency-maatregelen in de gemeentelijke organisatie; c. verhoging inkomsten uit belastingen; d. inzetten van reserves. Met dit pakket aan maatregelen is een bespa ring mogelijk van f 2,3 miljoen. Groen licht voor overleg en inspraak In de openbare vergadering van 18 december (aanvang 20.00 uur) vragen burgemeester en wethouders instemming van de commissie voor het starten van overleg en inspraak. Daarbij gaat het om een eerste politieke ver kenning. Een definitief inhoudelijk oordeel wordt gevraagd na de overleg- en inspraakpro cedure. Die procedure begint op 27 december en eindigt op 27 januari. In de Uitkijkpost van 20 december a.s. zal uitgebreid op de voor stellen uit de concept-Kerntakennota worden ingegaan. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot mw. T. Berkhout, tel. 072 - 531 32 89 of mr. F.G. Mencke tel. 072 - 531 31 05 Burgemeester en wethouders maken ingevol ge het bepaalde in artikel 139 van de Gemeentewet bekend, dat bij raadsbesluit van 2 oktober 1995 de Verordening marktgelden 1995 is vastgesteld. De verordening regelt de heffing en invordering van marktgelden. De verordening treedt in werking op de eerste dag na die van de bekendmaking te weten 14 december 1995. De Verordening marktgelden 1995 ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Bestuurszaken, kamer 126. Een ieder kan op verzoek, tegen betaling van de daarvoor ver schuldigde leges, afschriften van de vorenge noemd# verordening verkrijgen. Het Juliana Welzijn Fonds geeft jaarlijks ruim 20 miljoen gulden financiële steun op het gebied van maatschappelijk welzijn. Dat bete kent dat alle organisaties die werken op het gebied van 'hulp en zorg' en 'sociaal-cultureel werk' een bijdrage kunnen aanvragen. Voorbeelden van 'hulp en zorg' zijn: - Algemeen maatschappelijk werk - Vrijwillige hulpdiensten - Jeugd- en ouderenzorg - Maatschappelijk advies- en informatiewerk - Zelfhulpgroepen - Begeleid wonen - Opvanghuizen - Dak- en thuislozenzorg - Verslavingszorg Voorbeelden op sociaal-cultureel terrein zijn: - Buurthuizen - Jongerencentra - Sociëteiten van en voor ouderen - Dorpshuizen, buurt- en wijkcentra - Projecten vanivoor minderheden - Vormings- en educatiewerk - Projecten van/voor uitkeringsgerechtigden - Buurtbeheerprojecten - Organisaties van/voor vrouwen Veel organisaties in Heiloo zouden dus in aan merking kunnen komen voor een financiële bij drage van het Juliana Welzijn Fonds. Op het gemeentehuis ligt een folder klaar Waarin alle voorwaarden zijn opgenomen. Voor meer infor matie kunt u bellen met de afdeling Welzijn, tel. (072) 531 31 63. Vergunningen Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen verleend: De Driestal 2, Gemeentebestuur van Heiloo, slopen gymnastieklokaal Deze sloopvergunningen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inza ge bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, van maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 531 32 17 of 531 32 16). Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat de provincie Noord-Holland en de Minister van Binnenlandse Zaken de wij zigingen van de Legesverordening en de Verordening begraafrechten voor 1996 hebben goedgekeurd. De nieuwe tarieven gaan in per 1 januari 1996. De goedgekeurde verordeningen liggen ter inzage op de afdeling Financiën. Daar kunt u meer informatie krijgen over de nieuwe tarie ven en verordeningen. De afdeling Financiën is op werkdagen geopend tussen 8.00 en 12.30 uur. Telefonische inlichtingen kunt u krij gen op 531 31 22 of 531 31 53. Minder afval. MINDER AFVAL HEB JE ZELF IN DE HAND Jaarlijks gooien we 100 miljoen batterijen weg. Genoeg zink voor 85 kilometer dakgoot Thuis chemisch afval voorkomen Dit teken staat op produkten die later niet zomaar bij het huisvuil kunnen. Zo is het her kennen van huishoudelijk chemisch afval een stuk makkelijker geworden. Maar beter nog dan het apart houden van huishoudelijk che misch afval is het voorkomen ervan. En dat is minder moeilijk dan het op het eerste gezicht lijkt. Neem nou batterijen. In veel gevallen is het beter (en goedkoper) om apparaten op het elektriciteitsnet aan te sluiten. Als dat niet kan, is er nog de oplaadbare batterij. Die gaat 500 tot 1000 keer mee. Dat betekent een bespa ring van ettelijke honderden wegwerpbatterij- en. Een tweede voorbeeld: verf. Een flink deel van de verf die we kopen wordt niet echt gebruikt. Zonde van het geld en van de restjes die over blijven. Misschien kunt u iemand anders daar een plezier mee doen. Het beste is natuurlijk om niet meer te kopen dan u daadwerkelijk nodig heeft. Andere voorbeelden zijn: onkruidverdelgings- middelen zijn niet nodig als u wiedt. Insekticide kan achterwege blijven als u hor ren plaatst tegen vliegen en muggen. Fietsolie kan worden vervangen door plantaardige olie. Wie erop let vindt nog veel meer dat de berg huishoudelijk chemisch afval kan verkleinen. In de boekhandel zijn praktische gidsen te koop waar het allemaal in staat. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling VROM, tel. (072) 531 32 03. De Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie heeft haar najaarsactiviteiten 1995 bijna afgerond. De eerste activiteit "Gemeentereiniging" was op vrijdag 1 september 1995 georganiseerd. De leerlingen kregen in de gemeentelijke werkplaats aan het Rosendaal 2 een fantasti sche uitleg van de medewerkers van de gemeentelijke reiniging over het volgende: - Wat doet de Gemeentereiniging? - Wat is normaal huishoudelijk afval? - Hoe werkt de gescheiden inzameling? - Wat is GFT-afval? - Hoe worden de rolemmers opgehaald? - Wat gebeurt er verder mee? enz. Na afloop toonden de leerlingen zich zeer enthousiast over deze activiteit. Dierendag in het gemeentebosje In het gemeentebosje hebben de vrijwilligers van het Beestenboetje, verschillende vereni gingen c.q. bedrijven, dierenartsen, medewer kers van de afdeling Groen en Landschap en leden van de Werkgroep Natuur- en Milieu educatie een leuk programma gemaakt rond om en bij het hertenkamp vanwege de jaarlijk se Dierendag op woensdag 4 oktober 1995. Het programma duurde van 13.00 tot 17.00 uur en bestond uit de volgende onderdelen - Hondenshow van de Kynologenclub Westfriesland; - Huisdierkeuring door drie dierenartsen uit Heiloo (kinderen mochten hun eigen huis dier meenemen); - Prijsuitreiking van de kleurwedstrijd (de groepen 1,2 en 3 van de basis- scholen hadden eerder een kleurplaat gekregen om in te kleuren); - Stand van Ranzijn Dier; - Stand van Paddenwerkgroep; - Ongediertebestrijder/hondenwachter; - Volière met duiven; - Spinnewiel (waar komt wol vandaan en hoe moet je spinnen?); - Kunstkoe (waar komt melk vandaan en hoe moet je melken?); - Kinderen werden geschminkt als kat, hond enz.; - Ganzenbordspel met vragen over dieren; - Kaarsenmaker (van bijenwas); - Touw maker (springtouw). Het dier stond dus op allerlei manieren in het middelpunt. Door de inzet van iedereen is de Dierendag prima verlopen. Voor het schooljaar 1995/1996 stonden en staan weer een hoop activiteiten op het pro gramma. Deze zijn: Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen en positief bevonden meldingen verleend: Geestakker 3, R Meijers - vergroten woonhuis Nijverheidsweg 29, R Sijs - vergroten bedrijfs gebouw Arklaan 6, RE.H. de Vries - vergroten woon huis en verhogen berging De Omloop 24, Camping Heiloo - vernieu wen/verhogen opslagruimte/berging Maas Geesteranusweg 9, M. Winder - vergro ten woonhuis Hoefcamplaan 6, G. Zwart - plaatsen dakop- bouw Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de num mers 531 32 17 of 531 32 16. In het najaar 1995 - Knuffelhoek 't Beestenboetje in het gemeen tebosje - LespakketKabouterpad rond school (vra gen en opdrachten) - Herfstwandeling in het bos - Bezoekerscentrum De Hoep te Castricum (educatiecentrum) - Gemeentereiniging (gemeentelijke werk plaats) - Stichting Damland te Bergen (vogelopvang centrum en educeet) - Kaasboerderij Fransman te Bergen De laatste activiteit voor 1995 "Knuffelhoek 't Beestenboetje" wordt op woensdag 20 december 1995 georganiseerd. Ook voor vol gend voorjaar staat er weer heel wat op het programma. In het voorjaar 1996 - N.V. Huisvuilcentrale N-H (voorheen oude Vuilverbrandingsinstallatie) - Campina Melkunie - Knuffelhoek 't Beestenboetje in het gemeen tebosje - Lentewandeling in het bos - Plantenkassen Psychiatrisch Centrum Willibrord - Dierenarts/Kinderboerderij Psychiatrisch Centrum Willibrord - Parnassia te Bergen bezoekers- en natuur studiecentrum) - LesprojectAfval Scheiden (leskist en lesma teriaal) Alle 10 de basisscholen in Heiloo hebben zich voor het schooljaar 1995/1996 weer voor deel name opgegeven. Dit betekent dat bij boven genoemde activiteiten in totaal 1899 leerlingen actief mee zullen doen. Bij de meeste activiteiten hoort lesmateriaal, zodat de leerkrachten het onderwerp vooraf in de klas kunnen bespreken en de leerlingen goed voorbereid naar de activiteit gaan. De Werkgroep is al weer bezig met het pro gramma voor het nieuwe schooljaar 1996/1997. Gesproken wordt over het invoeren van "Thema-jaren" óf het handhaven van het programma van het afgelopen jaar. Kortom: de Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie is in Heiloo actief bezig. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voor nemens om vrijstelling te verlenen zullen te zij ner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Boekenstein 102, J.M. Ruiter - vernieuwen dakkapel Laan van Frans 18, A.A.L. Gallis - vergroten woonhuis De Kuilenaar 19, J.H. Willems - vergroten woonhuis nabij Handelsweg 8, Min. van Binnenlandse Zaken - plaatsen sirene t.b.v. waarschuwing burgers Kennemerstraatweg 415, Gebr. van Dam - plaatsen loods Groot Barlaken 24, N. Bakker - vergroten woonhuis (verhogen kap) Heerenweg 151, R.J. Zonneveld - vergroten winkel Kanaalweg 80, A. Vader - vergroten woonhuis De Driestal 21, J. Kaandorp - plaatsen dakka pel Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.30 -11.30 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.30 -17.00 uur. gjg Telefoon: 5 338 704. L,,; i De gemeentelijke nieuwjaarsreceptie zal plaatsvinden op 2 januari 1996 in het Open Huis. U bent van harte welkom tussen 19.30 en 21.00 uur voor een hapje en een drankje met het college van burgemeester en wethou ders. Besluit Wet Milieubeheer. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voorschriften t.a.v. de vaste motafzuiging en de motopslagruimte hebben toegevoegd aan de reeds op 8 sep tember 1995 van kracht zijnde vergunning van: A.F. Hink, Westerweg 90, 1852 AK HEILOO, Timmermanswerkplaats op het perceel Westerweg 90,1852 AK te HEILOO Het besluit en de daarop betrekking hebben de stukken liggen in het gemeentehuis van Heiloo, afdeling VROM, kamer 110 afdeling Milieu, ter inzage en wel van donderdag 14 december 1995 tot en met donderdag 11 januari 1996 iedere werkdag van 08.00 tot 12.30 uur alsmede op het Politiebureau, Kennemerstraatweg 356, alhier, op de vrijdag avonden van vrijdag 15 december 1995 tot en met vrijdag 5 januari 1996 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM (afde ling Milieu) kosteloos een toelichting op de stukken worden verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kostprijs worden ver kregen. Het besluit is ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerp-besluit niet gewijzigd. Beroepstermijn: De beroepstermijn bedraagt zes weken en vangt aan na datum van deze kennisgeving (van 14 december 1995 t/m 25 januari 1996). Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA DEN HAAG. Tegen een besluit staat, volgens art 20.10 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepster mijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voorziening en het instellen van beroep zijn kosten verbon den. Natuurlijk persoon 200,-- verzoek voorlopige voorziening 200,-- instellen beroep Rechtspersoon 400,-- verzoek voorlopige voorziening 400,-- instellen beroep Belangstellenden kunnen een folder inzake "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" kosteloos afhalen bij het gemeentehuis. Wet Milieubeheer. Burgemeester en wethouders van de gemeen te Heiloo maken bekend dat zij de volgende meldingen ingevolge artikel 8.40 Wet Milieubeheer (algemene regels voor niet-ver- gunningplichtige inrichtingen) hebben ontvan gen: Besluit opslag vuurwerk: -Sporthuis Johan Jansen, Kennemerstraatweg 113, 1851 BL HEILOO. ontvangstdatum 7 december 1995 Besluit akkerbouwbedriiven C.J. van Diepen, Hoogeweg 40 A 1851 PJ HEILOO. ontvangstdatum 6 december 1995 Raadhuisplein I Postbus I I850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Informatierubriek Zorgcoördinator mevr. Nel Terpstra WOllCIl ZöfJ Op M33t

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 4