KLEUREN-TV DEFECT? Jubileumwedstrijden Limmer IJsclub Restauratie Flaes-orgel voltooid 0251-320106 ÖITEID UITKIJKPOST - 3 JANUARI 1996 PAGINA 11 to*td 't Jlwun&i jbie De kopij dient (bij voorkeur) op maandag vóór 16.30 uur te worden ingeleverd op de volgende adressen: Limmen: N. Admiraal, Bloemenhof 5 Akersloot: N. Tiebie, Verdistraat 15 Heiloo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 Dorpshart de Burgerij Castricum winnaar Louis Koekens toernooi Kiai Politiebericht Hl?enda Akersloot Nu ook op zaterdag geopend van ii.oo tot 17.00 uur. MN DEN mmiAARD Uitvaartverzorging l/o Groot Jeugdvisclub Limmen SV De Vrijheid Nieuwjaarsconcert Harmonie Drumband Excelsior Co Bakker winnaar van de Uitkomst-allround trofee HSV Limmen eert kampioen Conquista nieuws Koffie-ochtend KVG-Limmen Stadhuis op stelten Burgerlijke stand WIJ KOMEN DIREKT towi tlmmeüjbie Inleveren kopij voor: LIMMEN - Het parochiehuis, dat onder de hoede van de Stichting Dorpshart Limmen een grote renovatie ondergaat, is omgedoopt in 'Dorpshart de Burgerij'. Tijdens het nieuwjaarsbal werd, vlak voor het optreden van Corry Konings, de nieuwe naam bekend gemaakt. Deze werd gekozen uit vijfen twintig inzendingen. Voorzitter Otto Bruschke van Stichting Dorpshart Limmen: „De naam is bedacht door de familie A. Kroon, die wij hiervoor met een cadeaubon beloond hebben, en is gebaseerd op het feit dat het parochiehuis gekocht is door burgers, verbouwd wordt door burgers en bestemd is voor burgers." Het parochiehuis heeft een nieuwe naam gekregen op verzoek van het kerkbestuur, omdat het gebouw inmid dels niets meer met de kerk te maken heeft. Bruschke ziet het nieuwe jaar met opti misme tegemoet. „Er hebben zich weer nieuwe vrijwilligers aangemeld om te komen helpen verbouwen, de barome ter van de obligatie-actie staat inmid dels op f 62.000,00 en vlak voor de Kerst kregen we nog eens f 30.000,00 subsidie van het Juliana Welzijn Fonds." 'Dorpshart de Burgerij' sluit na de car- naval de deuren voor de tweede fase van de renovatie. De verwachting is dat in juni de verbouwing voltooid is. AKERSLOOT - Het team van Castricum, dat bestond uit C. Liefting, G. Zomer, T. Groot en W. Rumphorst, heeft de eerste editie van het Louis Roekens driebandentoernooi op over tuigende wijze op zijn naam gebracht. Met nog één wedstrijdavond voor de boeg hadden zij reeds een voorsprong van vier punten opgebouwd op de teams van Uitgeest en Heiloo. Op de slotavond lieten zij er geen enkele onduidelijkheid over bestaan wie dit jaar het meeste recht op de wisseltrofee had. De voorsprong op hun naaste concur renten werd alleen maar groter en zo eindigde het team van Castricum met 42 punten op de eerste plaats, gevolgd door Heiloo met 36 punten. Uitgeest eindigde op een keurige derde plaats, gevolgd door het team van Akersloot dat met 28 punten op de vierde plaats eindigde. Laatste werd het team van Limmen met 20 punten. Individueel was A. Berkhout uit Uitgeest de beste speler, met op de tweede plaats G. Zomer en op de derde plaats W. Rumphorst, beiden uit Castricum. Een zeer hoog toernooigemiddelde werd behaald: tien spelers met een moyenne van ruim boven 0.50. Al met al een zeer geslaagd toernooi wat zijn vervolg zal krijgen in 1996 met de tweede editie van dit Louis Roekens toernooi in bil jartcentrum Akersloot. „SS- -v*. c muiim.ii i il i iwniinMiiiiïiuirtimiiim» Het gerestaureerde Flaes-orgel in volle glorie. LIMMEN - Op 22 december vond er een verkeersongeval plaats op de Schoolweg. Een 22-jarige bestuurster van een personenauto uit De Goorn nam de bocht van de Zuidkerkenlaan niet op de juiste wijze. Na een slip raak te de auto aan de voorzijde behoorlijk beschadigd. Bij controle bleek de vrouw teveel alcohol te hebben gedronken. Zij kreeg een rijverbod opgelegd en er werd proces verbaal gemaakt. Openingstijden bureau Limmen: maan dagmorgen van 09.00 tot 12.00 uur en donderdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Buiten deze uren kunt u het beste even een afspraak maken tel. nr. 072- 5337676 of tijdens kantooruren 072- 5053086. Voor het aanmelden van gevonden en/of verloren voorwerpen kunt u ook bij de receptie van het gemeentehuis terecht, zo ook voor het opgeven van gevonden en/of vermiste fietsen. Stichting Doorstroom Stichting Doorstroom, Koningsweg 36 in Akersloot verkoopt iedere eerste en derde zaterdag van de maand tweede hands spullen voor een waterproject in Uganda. Als u iets heeft voor de ver koop kunt u contact opnemen met Wil Broersen, 0251-312778 of Ben Schagen, 0251-314957. Jeugdfilmhuis Dibbes Zaterdag 6 januari om 14.30 uur: De eiber (vanaf 6 jaar). Entree f 6,00. Inlichtingen/reserveringen: 0251- 313447. LIMMEN - Op 16 december vond in de Nederlands Hervormde Kerk in Limmen de officiële overdracht plaats van het gerestaureerde Flaes-orgel, dat in 1876 gebouwd werd door de Amsterdamse orgelbouwer Pieter Flaes. De heer J. Steketee, directeur van Flentrop Orgelbouw, overhandigde twee sleutels aan Henk Segerius, presi dent-kerkvoogd van de Hervormde Gemeente. Met deze sleutels konden de vaste organisten W. Boerstoel, J. Glaubitz en W. Heidoorn de orgelkast en de motor weer in gebruik nemen. De restauratie van het nog in zijn oorspronkelijke staat verkerende orgel, dat in 1877 in gebruik werd genomen, is uitgevoerd door de Zaanse orgelbouwer Flentrop en begeleid door de Alkmaarse orga nist dr. Hans van Nieuwkoop. Deze laatste gaf tijdens de overdracht een demonstratie van de 'geheimen' van het orgel en een kort concert. Geschiedenis Pieter Flaes was een produktieve orgel bouwer in de tweede helft van de negentiende eeuw. Hij voorzag menige dorpskerk van een orgel, bedoeld voor dé begeleiding van de gemeentezang. Zijn orgels hadden alle een zelfde klan kopbouw: een hoofdklavier met krach tige begeleidingsregisters en een nevenklavier met zachte geluiden. Na 1950 werden de Flaes-orgels nogal eens gemoderniseerd en aangepast aan eigentijdse klankidealen. De Bourdon 16', een register dat de orgelklank gedragen maakt, werd vaak verwijderd omdat men deze te zwaar vond. Het Flaes-orgel in Limmen ontkwam (door geldgebrek!) aan deze vernieuwings drang. Toen de restauratie in november vol tooid was, werd het orgel door restau rateur Flentrop officieel overgedragen aan de orgelcommissie van de Hervormde Kerk, een instantie die waakt over de kwaliteit van de restau ratie. Deze commissie noemde het uniek dat een betrekkelijk kleine gemeente als Limmen een dergelijk orgel in zijn originele staat wist te behouden. Stuk voor stuk In de werkplaats van Flentrop in Zaandam werden de 660 orgelpijpen stuk voor stuk schoongemaakt en her steld (door lekkages kregen de pijpen te weinig lucht) en kreeg het binnen werk een grote opknapbeurt. In Limmen namen deskundige restaura teurs het uitwendige van het orgel zorg vuldig onder handen. Het houtwerk werd gerepareerd en geschilderd en de met bladgoud afgewerkte delen wer den hersteld. De bedoeling is dat na het jaar 2000 het orgel nog met een vrij pedaal wordt uitgerust, waarvoor nu al het voorbereidende werk is gedaan, zodat er met begeleiding gespeeld kan worden. Maar dat is nog toekomstmu ziek. De totale kosten van de renovatie bedragen ruim f 300.000,00. De Rijksdienst voor de Monumentenzorg heeft een subsidie van f 120.000,00 toe gezegd. Middels de actie 'Adopteer een orgelpijp' hebben de stichting 'Vrienden van het Flaes-orgel Limmen', particulieren, bedrijven en instellingen inmiddels bijna twee ton bij elkaar gebracht. In ruil voor hun bij drage ontvangen zij een certificaat, waarop vermeld staat welke orgelpijp zij geadopteerd hebben. Zij zullen als tegenprestatie jaarlijks uitgenodigd worden voor een concert. Als moderne drukkerij zijn wij ook klantvriendelijk ten aanzien van de openingstijden. Nieuwenhuijsenstraat 27 Limmen (bij stoplichten afslaan in westelijke richting) Tel. (072) 50515 58 I ALLE (DIGITALE) DRUKTECHNIEKEN «DESKTOP PUBLISHING (O.T.P.) ELECTRONIC PREPRESS (E:P.I LITHOGRAFIE BINDERIJ I DRUKKERIJ v/h begrafenisonderneming Hoogeboom Stetlaantje 1 -1906 AN Limmen Tel. 072 5053009 - mob. tel. 06 52606453 LIMMEN - Zondag 7 januari wordt er weer de jaarlijkse klaverjasdrive voor de jeugdvisclub Samen Beet gehouden. Tevens is er gelegenheid om uw kun sten te tonen bij het vlotbruggen of een gokje te wagen in de verloting. De drive wordt gehouden in Café De Lantaarn, Dusseldorperweg 56 te Limmen. Men kan zich inschrijven vanaf 13.30; we beginnen om 14.00 uur. Het vlotbrug gen zal rond 18.30 uur afgelopen zijn. LIMMEN - Uitslag van de wedstrijd van woensdag 27 december. E-klasse: 1. Kees Hoijboer, 100 punten; A-klasse: 1. Jeroen Drenth, 99 punten, 2. Peter van Duivenvoord, 97 punten, 3. Jolanda Hageman, 96 punten; B-klasse: 1. Cor Onderwater, 95 punten, 2. Bart Sassen, 93 punten; C-klasse: 1. Ronald Hageman, 94 punten, 2. Erik Weijers, 92 punten, 3. Freek Bakker, 87 punten; D- klasse: 1. Marco Elhart, 95 punten, 2. John Kaandorp, 93 punten, 3. Frans Rienks, 88 punten. LIMMEN - Het Nieuwjaarsconcert van Harmonie en Drumband Excelsior Limmen zal voor een deel in het teken staan van het Albert Heyn Limmen - Night of the Proms-concert van 14 oktober jl. Zonder iets af te doen aan dit jubileumconcert, wil het bestuur speciaal de echte liefhebbers van de Harmonie en Drumband uitnodigen voor het nieuwjaarsconcert, omdat de fijne nuances van de werken van het Proms-concert in een andere omgeving eh met minder geluidsexplosies beter tot hun recht zullen komen. Hoewel zonder band en koren, zal een belangrijk deel van het concert toch kunnen worden uitgevoerd. Een en ander zal worden afgewisseld met een optreden van de drumband. U zult onder meer kunnen luisteren naar: 'Also sprach Zaratustra' van Richard Strauss, 'One moment in time' van Hammond Bettis, 'Conquest of Paradise' van Vangelis, 'Music' van John Miles, 'La Gazza Ladra' van Rossini, de 'Sabeldans' van Khatcha- turian, 'Second Waltz' van Shostako vich, 'The Final Countdown' van Jack Tempest en nog enkele andere werken. Het concert zal worden gehouden op zaterdag 6 januari in Dansschool Two Step aan de Rijksweg in Limmen. De zaal gaat open om 19.30 uur en het con cert vangt aan om 20.00 uur. De entree is gratis. Na afloop van het concert heeft u ruimschoots de gelegenheid tot het maken van een dansje en het nutti gen van een drankje. LIMMEN - De allround Witvis-compe- titie 1995 van eetcafé De Uitkomst en HSV Limmen is gewonnen door Co Bakker. Hij wist de maximale score van 5 (vak-)overwinningen, 5 wedstrijdpun- ten, te behalen. Jim Jak werd tweede met 6 punten terwijl Peter van der Heijdt met 8 punt&n derde werd. In totaal visten 22 'deelnemers een of meerdere malen mëé. Elf vissers plaat sten zich voor dq eindrangschikking. Totaal werd er in 10 wedstrijden 285 kilo vis gevangen, gemiddeld deden er 10 vissers mee. Het hoogste, vangstge wicht werd behaald door Nico Schouws die 23,3 kilo vis ving in het Noordhollands Kanaal. De zwaarste vis werd gevangen door Jan Walta, een snoekbaars van 84 cm lang en 5,2 kilo. De uitslagenlijst van de beste zes ziet er als volgt uit. 1. Co Bakker 5 pnt, 28,3 kilo; 2. Jim Jak 6 pnt, 18,7 kilo; 3. Peter v.d. Heijdt 8 pnt, 27,7 kilo 4. Jan Walta 10 pnt, 14,6 kilo 5. Rob Jak 11 pnt, 17,5 kilo 6. Dick Pekel 11 pnt,-17,3 kilo. Na 2 jaar is duidelijk dat deze competi tie in een behoefte voorziet, en de deel nemers bedanken Herman Lute van eetcafé De Uitkomst en zijn wedstrijd team voor dit initiatief. De organisatie hoopt voor volgend jaar op nog meer deelname en noe meer vis LIMMEN - Vrijdag 22 december had de visclub Limmen haar jaarlijkse prijs uitreiking. Voor elke deelnemer in de witvis- en baarscompetitie, zowel de A- als de B-poule, is er prijs, en voor de top 3 een trofee. De competitie wordt gevist over 5 wedstrijden, waarbij de beste 3 tellen. In alle jaren van onze club zijn er nog nooit zoveel hoge uit slagen geweest als dit jaar. Liefst 3 win naars tekenden de hoogst moeilijke score aan. De A-groep witvis mocht dit jaar voor het eerst ook met werphengels worden gevist, en het kampioenschap werd dan ook bereikt met een matchhengel. Winnaar werd P. van der Heijdt met 149 pnt, tweede werd R. Jak met 147 en derde C. Bakker met 146 pnt. De B- poule was ook gewijzigd van opzet. Hier werd met de vaste hengel op aan tal gevist. Hoewel de vangsten gemid deld wat tegenvielen, kwam er wel een terechte winnaar naar voren. C. Dekker won met 150 pnt, voor L. Mors met 148 en J. Leurs met 144. Vanwege de diversiteit aan methodes vindt geen promotie/degradatie plaats, maar kan een ieder kiezen in welke poule hij volgend jaar vist. Dit geldt niet voor de baarscompetitie. In de A- groep werd ook hier de maximale score gehaald, ditmaal door R. Jak, die daar mee kampioen werd (150). Tweede werd G. Tuijn met 146 pnt, terwijl de vorig jaar gepromoveerde J. Beers van uit het midden van het water de derde plaats bemachtigde. Hij scoorde 144 pnt. De kampioen van vorig jaar en de nummer 3, P. v.d. Heijdt en J. Jak, degra deren. Zij maken plaats voor de eerste drie van de B-poule. L. Mors werd win naar met wederom 150 pnt. B. Zonneveld jr. werd tweede met 145 1/2 pnt. voor de heren Bakkum en Tuijn met 142 pnt. Voor de kampioenen was er uiteraard een wisselbeker. Omdat in de Baarscompetitie een nieuwe beker nodig was, is deze door café De Lantaarn geschonken. LIMMEN - De laatste vrije dagen voordat jullie maandag weer naar school moeten. Mocht je je al vervelen, dan heeft Conquista voor komende zaterdag de volgende activiteiten, 's Ochtends gaan we met de kinderen van de basisschool beschuit versieren. Dit keer niet met jam of aardbeien, maar voornamelijk met snoep. Dus als je komt, zeg dan maar tegen je ouders dat je tussen de middag niet meer hoeft te eten, want dat heb je al bij Conquista gedaan. We beginnen om 10.30 uur en stoppen om ongeveer 12.30 uur in De Wollewei. 's Avonds is er voor de tieners een echte onvervalste House Party. Vanaf 19.00 uur ontploffen de boxen van Conquista door de allerlaatste house- cd's. Ook is de jeugd van groep 7 en 8 uitgenodigd om het zweet op hun rug te dansen. Dus op naar Conquista in de Valkeyhal aan de linkerkant van de kartbaan. LIMMEN - De KVG-afdeling Limmen heeft 13 december een koffie-ochtend gehouden, waarbij Marie Louise van Wijk boeiend gesproken heeft over de VN-Wereldvrouwenconferentie 1995. De eerste vrouwenconferentie werd in Mexico gehoduen in 1975. Tijdens deze conferenties wordt bekeken hoe geno men maatregelen uitpakken voor vrou wen en meisjes en hoe gelijke kansen en zelfbeschikkingsrecht verkregen kunnen worden. Mevrouw van Wijk was als afgevaardig de van het KVG naar de zogenaamde schaduwconferentie gezonden. Deze vrouwen komen niet namens een rege ring, maar namens een vrouwenorgani satie. LIMMEN - Toneelvereniging De Limmer Plankeniers is met de laatste repetities bezig voor het dolkomische toneelstuk 'Stadhuis op stelten', dat zaterdag 13 en vrijdag 19 januari in Dorpshart de Burgerij (het voorrpalig parochiehuis) opgevoerd wordt. Het stuk gaat over een dame die het meer dan zat is dat haar aanvraag maar steeds wordt afgedaan met de bekende ambtelijke dooddoeners 'Uw aanvraag is in behandeling', 'Wij doen ons uiter ste best' en 'U hoort zo spoedig moge lijk van ons'. Om de urgentie van haar aanvraag kracht bij te zetten en tevens ter plaatse te kunnen constateren wat er dan wel aan haar aanvraag wordt gedaan, trekt ze met bed en al op de secretarie van het gemeentehuis in. Haar aanwezigheid brengt de nodige beroering teweeg onder de oudere vrij gezellen tussen de ambtenaren. Komische toestanden zijn het gevolg. De beide uitvoeringen beginnen om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Mary Winder, Hoge weg 15, telefoon 072-5052726. Omdat er dit keer geen speciale middag is voor 55 plussers, is de entree voor hen f 7,50. LIMMEN - Geboren: Sharine Anna Catharina, dochter van Rudolf J. Tambach en Margaretha G.M. Castricum; Job, zoon van Rudie Haanappel en Ingrid M.J. Kraakman; Leen Volkert, zoon van Fredericus J.A. Koopmans en Anna E. Kooijman; Theodorus Maria, zoon van Theodorus J. de Winter en Catharina Brouwer; Niels Cornelis, zoon van Alewijn Ott en Saskia W.C. Praat; Shivanne, dochter van Pieter A. Idema en Angelique Koster; Jelmer Hendricus, zoon van Richardus E. M. Tuijn en Johanna M. de Boer. Heeft uw kleurentelevisie 't be geven en komt er binnenkort iets leuks op TV? Bij ons kan uw televisie voor 10 uur 's ochtends gehaald worden. De gemiddel de reparatieduur is binnen 2 dagen. Wij zorgen voor een leentelevisie. U krijgt bo vendien 3 maanden garan tie op die reparatie. Vol gens de Uneto-voor- waarden, dus absoluut l^/l betrouwbaar. Beatrixlaan 21 1911 HP Uitgeest Telefoon: 0251-320106 Afgelopen zaterdag werd er op het natuurijs in de Limmer Polder volop geschaatst door jong en oud. De fak keltocht droeg bij aan een vrolijke wintersfeer. En wie moegeschaatst was, kon zich warmen bij de koek en zopie tent. De feestvreugde was extra groot vanwege het jubileum dat de Limmer IJsclub de dag ervoor vierde in Two Step. Tijdens deze feestelijkheden werd het eerste exemplaar van het jubileumboek 'Een eeuw ijs en sneeuwuit gereikt. 's Avonds was er voor de leden in de dansschool een gezellige feestavond georganiseerd. LIMMEN - Onder prachtige omstan digheden organiseerde de Limmer IJsclub op zaterdag 23 december haar jubileumwedstrijden op De Meent in Alkmaar. Allereerst werden sprintwed strijden gehouden, waarvan de uitsla gen waren: Meisjes 6-8 jaar: 1 Jolinda Lute, 2 Hester Zomerdijk, 3 Lotte Revers. Meisjes 9-10 jaar: 1 Anne Bruin, 2 Lotte Katee, 3 Marga Admiraal. Jongens 6-8 jaar: 1 Rick Hollenberg, 2 Bart Smit, 3 Ronald v/d Reep. Jongens 9-10 jaar: 1 Arnoud Koot, 2 Martijn Punt, 3 Gé Smit. Minimarathon 6-8 jaar: 1 Rick Hollenberg, 2 Ronald v/d Reep, 3 Bart Smit. Minimarathon 9-10 jaar: 1 Lindsy Dekker, 2 Arnoud Koot, 3 Anne Bruin. Meisjes 11-12 jaar: 1 Inge Katee, 2/3 Nathalie Hollenberg, Hilde Zomerdijk. Meisjes c: 1 Annemieke Nanne, 2 Ilona van Vlimmeren, 3 Jolanda Kat Jongens 11-12 jaar: 1 Bram Bruschke, 2 Guido Kaandorp, 3 Thijs Punt. Jongens c: 1 Robin Koot, 2 Sander Mors, 3 Hans Andeweg. Minimarathon 11-12 jaar: 1 Bram Bruschke, 2 Inge Katee, 3 Guido Kaandorp. Minimarathon c: 1 Sander Mors, 2 Robin Koot, 3 Paul v/d Reep. Senioren dames: 1 Kathalijne Oudhoff, 2/3 Lisette Kanssen, Jessica Zomerdijk. Senioren heren: 1 Kees Verburg 2/3 Jurriaan Oudhoff, Erik Zomerdijk. Bij de zeer geanimeerde ploegachter volgingswedstrijden ging de overwin ning naar het vijftal Marieke Bruschke, Bram de Waard, Pieter Bosman, Cor Tervoort en Richard Bloedjes. Zij had- prijsuitreiking van de pakketten spek den ruim vijf seconden voorsprong op en bonen aangevuld met worsten vond de ploeg met Ans Koot, Toon Lute, Jos direct na afloop van de. wedstrijden Revers, Hans Kaandorp, Frank Rijs. De plaats in het restaurant van De Meent. Rein Koelemeij, tweede van links, hielp mee de fakkels uit te reiken

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 11