Gemeente Heiloo werkt aan veiligheidsbeleid Schoolpleinen 's nachts verboden gebied OPRUIMING /Mascotte /Mode Halve Marathon Dooi maakt einde aan ijspret Broeder Wiro gaat stug door Heiloo 2000 wenst u 'n voorspoedig 1996! Wij staan nog altijd voor u klaar. t JU Vos Makelaardij Stationsweg krijgt nieuw gezicht OP RUI MING mmmmwfff Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 08.30-16.30 uur vrijdag Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 533 01 75. 10 JANUARI 1996 j ItL^JDrukkerij uitkijkpost bv KIIFIIWSBLAD voor heiloo e n omstreken 61e JAARGANG NO 021 Handtekeningenactie in bibliotheek Toerclub Le Champion 50% korting restanten dames-winterkollektie Stationsweg 85 - Heiloo Winkelcentrum Geesterduin 54 - Castricum £)ikke Jlltf- ^rieodjes Raadhuisweg 9 Heiloo Zondag 14 januari a.s. 12.00 uur Start; Egmond aan Zee VAN DER BORDEN TE KOOP FORD SIERRA AZUUR 1.6 onderhoud door dealer, i.z.g.st., bouwjr. '91 PRIJS 14.900,- tel. 072 - 5334390 Commissie bezwaarschriften CEES H ACH MAN G LOODGIETERS De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redaetionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot fuii-rolor brochures. Vraag offerte! .v.v. HEILOO - Vooruitlopend op een nieuw integraal veiligheidsbeleid dat in de loop van dit jaar wordt ontwikkeld is besloten de schoolpleinen van De Zuidwester en de Willibrordschool tus sen zeven uur 's avonds en zeven uur 's ochtends tot verboden gebied te ver klaren. „Dit houdt overigens niet in dat men zich niet meer op deze pleinen mag bevinden. Wanneer iemand daar op een zomeravond met zijn kind wil voetballen, is dat geen probleem. Het gaat er om dat er bij overlast opgetre den kan worden," verduidelijkt burge meester Nico Schoof. Omwonenden en de leiding van beide scholen hébben enige tijd geleden bij de gemeente aan gedrongen op maatregelen tegen over last veroorzakende jongeren. Scholieren verzamelen zich op deze pleinen en maken daarbij herrie, bren gen regelmatig vernielingen aan en stellen zich agressief op tegen mensen die hen op hun gedrag aanspreken. Een andere maatregel is het verbod op het nuttigen van alcoholhoudende dranken. Dat geldt voor ajle schoolter reinen in Heiloo en de openbare ruim tes in en rond de winkelcentra. Sociale controle Veel overlast is terug te voeren op het ontbreken van sociale controle. Om dit te verbeteren zullen onder andere bepaalde bosschages worden gerooid of teruggesnoeid, waardoor de omwo nenden beter zicht hebben op de plei nen. Ook het plaatsen van lantaarnpa len moet hieraan bijdragen. Om het crossen met brommers tegen te gaan zullen op diverse plaatsen zogenaamde schaarhekjes geplaatst worden. Een andere bijdrage aan verbetering is de prioriteit die dit probleem krijgt bij de stadswachten. Door regelmatige sur veillances moet het samenscholen min der aantrekkelijk worden gemaakt. Daarbij zullen de stadswachten vooral proberen met de jongeren te praten. Indien dit niet naar wens verloopt, kan de politie worden ingeschakeld. Bij overtredingen wordt proces verbaal opgemaakt en kunnen boetes worden opgelegd. Wanneer een persoon voor het eerst in overtreding is zal de hulp HEILOO - Vernieuwing van riolering heeft als nadeel dat de werkzaamheden met veel ongemak voor verkeer en omwonenden gepaard gaan, maar heeft daarnaast het voordeel dat het wegdek moet worden vernieuwd en dat daar mee veranderingen of vernieuwingen van het tracee en/of gebruik van bes tratingsmateriaal mogelijk wordt. Dat geldt zeker ook voor de Stationsweg, een belangrijke 'oost-west' verbinding binnen het Heilooër stratenpatroon. En daarom - zeker niet altijd tot genoe gen van de aanwonenden - een drukke weg. Die drukte is moeilijk te verplaatsen. Nu de tijdelijke bestrating - noodzake- HEILOO - De heer W. van Gendt heeft in de Openbare Bibliotheek een hand tekeningenactie georganiseerd tegen de plannen van de gemeente om te bezuinigen op de subsidie voor de bibli otheek, waardoor de contributie voor de leden verhoogd moet worden. Het lidmaatschapsgeld zou in vier jaar tijd met meer dan vijftig procent omhoog moeten gaan om de vermindering van de gemeentesubsidie met f 85.000,00 te compenseren. De handtekeningenactie loopt al vanaf 2 januari. Tot eii met dinsdag 23 januari kunnen bibliotheekbezoekers nog hun handtekening zetten als zij het niet eens zijn met deze verhoging. De verza melde handtekeningen zullen worden aangeboden aan het gemeentebestuur van Heiloo. HEILOO - In het programma voor 1996 van Toerclub Le Champion zijn weer tal van recreatieve en prestatiege richte evenementen opgenomen. Fietstochtjes van dertig kilometer op de dinsdagavond, massale loopevene menten als de Dam tot Damloop, de Nike Halve Marathon van Egmond en bijzondere fietstochten in verre landen maken deel uit van het veelomvattende programma. Deelname aan deze toch ten staat open voor zowel leden als niet-leden. Belangstellenden kunnen het jaarprogramma opvragen via tele foonnummer 072-5338136. aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Het afgesloten schoolplein van de RK-basisschool Willibrord. van het Halt-buro ingeroepen worden. Het verbod op het nuttigen van alco holhoudende dranken past in het -alco- holmatigende beleid dat al jaren door de gemeente wordt gevoerd. Op scho len en sportclubs wordt voorlichting gegeven in samenwerking met de Brij derstichting uit Alkmaar. „In dit verband is een matiging van alcoholge bruik van belang, aangezien het nutti gen van alcohol vaak drempelverla gend werkt. Vernieling en intimidatie komen dan eerder voor," aldus Wilma Grooteman, gemeenteambtenaar van bestuurszaken. Contact met jongeren Burgemeester Schoof benadrukt als verantwoordelijke voor openbare orde en veiligheid dat het hier vooral gaat om het voorkomen van problemen. „De veiligheid van de burger staat voorop. Daarbij terliezen we echter het belang van de jongeren niet uit het oog. Ook zij moeten zich goed voelen in Heiloo." Erkend wordt dat jongeren bepaalde samenscholingsplaatsen nodig hebben. „We proberen deze plaatsen echter daar te situeren waar zo min mogelijk overlast kan bestaan." Wilma Grooteman: „Er zal dit jaar lijk na het aanbrengen van een nieuw rioleringsstelsel - moet worden vervan gen, wil het college van B en W deze gelegenheid echter aangrijpen voor een vrij rigoureuze herinrichting van de Stationsweg. Met het nu ter uitvoering aangeboden plan hoopt het college dat de bestaande problemen op de kruising Heerenweg/Stationsweg zullen ver dwijnen. In het plan is duidelijkreke ning gehouden met de wensen van aan wonenden. Dat betekent onder meer dat de rijweg visueel zal worden ver smald door deze uit te voeren in gele baksteen en aan beide zijden van de rij weg een fietsstrook van rode baksteen aan te brengen. De parkeerhavens blij ven overigens intact. Een belangrijke verandering is ook de komst van een mini-rotonde met 'vrij- liggende fietspaden' op het kruispunt met de Heerenweg. Voorts zal bij het kruispunt met de Breedelaan de weg een lichte verhoging (aanloop circa vijf meter) krijgen. Vanuit de Breedelaan is de helling wat duidelijker door de aan loop te beperken tot ongeveer twee meter. HEILOO - „Eigenlijk hoop ik dat het nog een paar dagen goed blijft dooien;' vertelt de heer Mecrtens, voorzitter van de ijsbaan in het Heilooër bos. „Wanneer het dan weer gaat vriezen, hebben we weer prachtig ijs." Tevreden vertelt hij over de laatste week van vorig jaar en de eerste dagen van dit jaar. Vele mensen vonden de weg naar de gezellige kantine met de grote ijs baan - maar liefst 3,5 hectare - ernaast. Dagelijks zo'n 70, 80 mensen, vertelt Meertens. „Dat zouden er veel meer zijn wanneer het minder hard gevroren zou hebben. Nu gaan veel mensen tochten rijden in de polders en de kinderen schaatsen op vijvers in de buurt." Toch zijn veel moe ders geruster wanneer hun kinderen op de ijsbaan vertoeven. „Het is natuurlijk veiliger: je rijdt hier niet in een wak of over dun ijs. Bovendien'wordt er toe zicht gehouden vanuit de kantine." De tieners vermaken zich er prima op een zelf gerealiseerde kleine ijshockey- baan. Niet alleen de jaarkaarthouders kunnen er terecht: na een week ijs wor den er ook dagkaarten verkocht. Het onderhouden van de baan en het beheren van de kantine brengt flink wat werk met zich mee. Dat laatste wordt gedaan door de familie Dannenburg. Dagelijks is er van alles verkrijgbaar. „Maar het lastige is dat s avonds alles ingepakt moet worden. De goederen gaan allemaal mee naar huis, zodat er geen risico is bij een eventuele inbraak. Er is hier dus niets te halen," aldus Meertens. In 1901 werd de Vereniging Ijsbaan Heiloo opgericht. In die tijd werd er geschaatst op de vijver van landgoed Nijenburg. De baan aan de Zanderslootweg bestaat al 71 jaar en ligt op een terrein van de Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten. Normaal gesproken is dat een redelijk vochtig stuk land. Dit jaar echter, na een droge zomer en najaar, moest er in plaats van vijf dagen maar liefst veer tien dagen gepompt worden voor er BERGEN HEILOO HOORN onderzocht worden wat de wensen van jongeren zijn. Zo zal worden bekeken op welke wijze Buk Buk en Tendenz een rol kunnen spelen. Bekend is dat bepaalde groepen jongeren niet vaak bij deze jeugdcentra komen. Een onderzoek zal moeten uitwijzen wat de redenen daarvan zijn." In het overleg dat de komende maan den over de herziening van het jonge renbeleid gevoerd zal worden door onder andere gemeente, politie en schoolleidingen zal ook contact met jongeren niet ontbreken. Vanuit de gemeente wordt daarbij verwacht snel resultaten te kunnen boeken. Verder zal de opstelmogelijkheid bij het kruispunt met de Kennemerstraat enigzins worden aangepast. Suggesties van aanwonenden om de voorsorteer- vakken te laten vervallen heeft het col lege niet overgenomen. Dit zou de doorstroming teveel verstoren. Ten behoeve van de werkzaamheden zal een viertal kastanjebomen moet worden verplant. Tevens zullen twee bomen worden gekapt, maar deze zul len elders in het plan worden gecom penseerd. De start van de herinrichting zal direct na de winter plaatsvinden. Maandag 8 januari zal de raad over voornoemd voorstel beslissen. Zie ook het verslag over de raadsvergadering. MAKELAARDIJ VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 (5)330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: 072 (5)111141, Kennemerstraatweg 33 Wegens aankoop huis HEILOO - Zoals al eerder in de Uitkijkpost gemeld, zal in Heiloo een commissie bezwaarschriften worden ingesteld. In de raadsvergadering van afgelopen maandag zijn drie externe leden en twee leden uit de raad als lid van de commissie bezwaarschriften benoemd. Voorzitter wordt de heer J. Pool. De overige externe leden zijn de heer F.R. van Lang en mevrouw mr. A.M. de Vegt-Ortelee. Als plaatsver vangend lid is aangewezen mevrouw mr. V.P. Schulze. De commissie wordt verder aangevuld met de raadsleden de heer mr. J.G. Daas en mevrouw Schoutsen-Bolten. Als plaatsvervan gers voor de raadsleden zijn mevrouw J.M. Gahn-Vogel en de heer mr. ir. H. van Halem benoemd. Tijdens de nieuwjaarsreceptie in zorgcentrum De Loet traden de voorzit ters mevrouw Meertens van De Loet en de heer Morshuis van zorgcen trum Overkerck op als Thomasvaer en Pieterneleen aloude creatie van de dichter Brederode. In dichtvorm deden zij het oudejaar herleven en spraken de hoop uit dat het nieuwe jaar het oude zal doen verbleken. De tekst voor deze 'samenspraeck' was geschreven door directeur P. van Baardie na de fusie tussen de twee zorgcentra algemeen directeur zal worden. De IJsbaan Heiloo, waar zaterdag avond voor het laatst geschaatst werd. De jeugd kon zich er in de kerstvakantie prima vermaken. genoeg water bleef staan voor de ijs baan. Nu is het een kwestie van afwachten wanneer het weer gaat vriezen. Zodra dat gebeurt, moet er veel werkt verricht worden. Meertens hoopt dan ook dat er mensen zijn die zich willen inzetten voor de ijsbaan. „Denk bijvoorbeeld aan mensen die in de bouw werken: die hebben tijdens vorst geen werk. Dan is het prachtig om hier mee te helpen. Mensen beleven hier werkelijk ijspret," constateert hij tevreden. Wanneer u geïnteresseerd bent in dit vrijwilligers werk, kunt u contact opnemen met K. Meertens, tel. 072-5116377. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. HEILOO - Afgelopen zaterdag vierde broeder Wiro te midden van familie, vrienden en kennissen zijn vijfenzeven tigste verjaardag. Zondag werd hij in een plechtige eucharistieviering geëerd voor het feit dat hij 25 jaar actief is voor het rectoraat en bedevaartsoord Onze Lieve Vrouw ter Nood. Voor broeder Wiro is al die belangstel ling niet nodig. „Ik ben God heel dank baar dat ik dit nog steeds mag doen. En ik ben van plan het nog heel lang vol te houden. Als ik mijn werk niet meer kan doen, dan hoeft het voor mij niet meer." Hilversummer van geboorte, deed broeder Wiro in 1945 zijn intrede in de congregatie Onze Lieve Vrouw van Lourdes in Dongen. „Ik heb er nooit spijt van gehad. Als jongen voelde ik het echt als een roeping, een verlangen. God roept je om in zijn dienst te leven en daar geef je gehoor aan. Ik heb me altijd thuis gevoeld in deze congrega tie." Broeder Wiro spreekt van een psy chologische congregatie: „Bij ons stem men gevoel en verstand overeen. We hebben allémaal onze verschillen, maar in de grond zijn we één." Na zijn professie kwam hij in 1948 naar Willibrord. Daar volgde hij de oplei ding tot verpleegkundige en haalde zijn diploma. Jaren lang werkt hij als verp leger in verschillende paviljoens. En nu woont hij nog als enige broeder in het hoofdgebouw. Opgewekt en positief Broeder Wiro's dagen zijn gevuld met het werk voor het rectoraat. Daarnaast bezoekt hij al zevenentwintig jaar lang twee keer in de week de gevangenis. „Dat zijn altijd zinvolle gesprekken. De mannen die daar zitten maken zich vaak zorgen over de toekomst. Maar ik kom alleen op hun verzoek, ik wil me niet opdringen." Broeder Wiro houdt wel van deze bezoeken. Hij is geïnte resseerd in het gedrag van mensen en heeft bij het psychiatrisch centrum veel ervaring opgedaan in de omgang met mensen die op de een of andere manier uit de maatschappelijke boot vallen. Ook bezoekt hij verschillende woon wagenkampen in de omgeving. Zijn komst daar wordt door de bewoners doorgaans zeer op prijs gesteld. „Kijk, mijn grondhouding is respect. Ik respecteer de mensen, ik ben er niet om hen te verbeteren." Broeder Wiro, altijd opgewekt en posi tief, houdt - zoals hij zelt zegt - wel van maar om daar nu over te gaan zitten een beetje pit. „Ik wil geen ouwe zeur zeuren. Ik leef bij de dag, ik denk niet worden, zo iemand die maar klaagt verder dan morgen. Wat dat betreft ben over zijn pijntjes en kwaaltjes.- We ik net een televisietoestel: wat geweest lopen allemaal wel eens een deuk op, is, is geweest." De jubilerende én jarige broeder Wiro in zijn kamer in Psychiatrisch Centrum Willibrord.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1