Directeur Steenhuis van Overkerck zoekt nieuwe uitdaging in Yaassen Raad houdt het redelijk kort Vishandel Schong halve eeuw in Heiloo Marlies Helder in De Beun PAGINA 6 UITKIJKPOST - 10 JANUARI 1996 Nieuw magazijn Regionale Thuiszorg Op zoek naar de ieeskampioen Speeltoestellen keren terug Nieuwjaarsreceptie Rode Kruis Seniorenhuisvesting Ingezonden Lezing Arbor Vitae HEILOO - Na op de kop af zeven jaar in Heiloo gewerkt te hebben stapt directeur G. Steenhuis van zorgcen trum Overkerck op. Hij vertrekt naar Vaassen, waar hij per 1 februari direc teur wordt van een groot zorgcentrum. De redactie van de Uitkijkpost vroeg hem naar de reden van zijn vertrek. „Die is eigenlijk heel simpel. Ik zoek uitdaging, wil mijn carrière voortzetten en vind het nu tijd voor iets groters. In Vaassen ben ik aangesteld als algemeen directeur van een nog te bouwen woon/zorgcentrum met alle voorzienin gen op het gebied van de ouderenzorg. In totaal gaat het om ongeveer twee honderd ouderen." „Ik heb hier een fantastische tijd gehad. In Heiloo is er een breed maat schappelijk draagvlak voor nieuwe vor men van seniorenzorg. Een modern zorgaanbod, op maat. Heiloo kan inmiddels buigen op een stuk expertise. Op provinciaal niveau wordt Heiloo geregeld als voorbeeld genomen." Dit, laatste zeker ook dankzij de inzet en de ideeën van directeur Steenhuis. „Ouderen moeten zo lang mogelijk zelfstandig blijven wonen. Het is van belang om actief te blijven." Deze woorden sprak Steenhuis bij zijn aan treden zeven jaar geleden. „En ik zeg ze nog steeds. Wie actief blijft, voor zich zelf zorgt, behoudt zijn gevoel van eigenwaarde. Wie niet meer mee doet, raakt in een isolement. Dat veroor zaakt vaak lichamelijke klachten, die op hun beurt sociale gevolgen kunnen hebben." Moderne manager Als Steenhuis over zijn vak praat, is er een moderne manager aan het woord. „De bewoner van nu is mondiger. Hij weet goed de weg. Maar hij is ook indi- vidualistischer. Je ziet bijvoorbeeld dat de contacten met de medebewoners heel anders/ij n dan vroeger, veel los ser." De scheidende directeur praat met veel respect over 'de ouderen'. „Die mensen hebben zo verschrikkelijk veel meege maakt. Wat is er niet allemaal veran derd, de afgelopen pakweg tachtig jaar. Ze zijn gepokt en gemazeld door de maatschappij en door vreugde en ver driet in hun persoonlijk leven. En dan zouden wij weten wat goed voor hen is? Integendeel. Zij bepalen wat goed voor hen is en wij zorgen ervoor dat we die diensten kunnen bieden. Kortom, zorg op maat, niets meer, maar ook niets minder." Toen Steenhuis zeven jaar geleden naar Heiloo kwam, was hij 35 jaar. „Dat riep flink wat weerstand op bij de bewoners. Ik heb de eerste tijd bewust veel con tact gezocht met de bewoners om te laten zien dat ook een jonge directeur zich goed kan inleven. En dat is ook het leukste van dit werk. Luisteren naar wat ouderen te vertellen hebben, een graantje meepikken van hun levenser varing." u v De scheidende directeur G. Steenhuis. Voor directeur Steenhuis komt niet direct een opvolger. Na de voorgeno men fusie tussen de zorgcentra Overkerck en De Loet, die op 1 januari 1997 een feit moet zijn, wordt directeur P. van Baar van De Loet algemeen directeur van de beide verzorgingshui zen. Een nog aan te trekken externe adviseur, die ook het fusietraject zal begeleiden, zal samen met directeur Van Baar en de diensthoofden verzor ging/verpleging de taken van Steenhuis overnemen. „Fusie zeggen is één, fusie doen is twee, zeg ik altijd. Er is heel wat voor nodig om tot één werkorganisatie te komen. De continuïteit van de zorg staat voorop. Maar de bewoners zullen van de fusie weinig merken. Natuurlijk is er altijd wat weerstand, het gaat toch om veranderingen waar je niet om vraagt. Afscheid nemen van het oude is altijd moeilijk." Werken aari carrière Zelf vindt Steenhuis het moeilijk om afscheid te nemen. Al heeft hij heel wat omzwervingen door Nederland gemaakt, toch neemt de periode in Overkerck een speciale plaats in. „Ik ben begonnen in het ziekenhuis, heb een opleiding voor verpleegkundige gevolgd. Daarna ben ik de kant van de psychiatrie opgegaan, de gerontologie en psycho-geriatrie. De volgende stap was een lerarenopleiding." Steenhuis heeft altijd bewust aan zijn loopbaan gewerkt. „Ik doe het stap voor stap. Na de lerarenopleiding heb ik voor management gekozen. Ik werd adjunct directeur van een justitieel kinderte huis in Huizen. Voordat ik naar Heiloo kwam, was ik hoofd van de verpleegop leiding bij een instelling in Amsterdam." Hij stapt nu over naar een grotere instelling. „Ik vind het een uitdaging om een organisatie ergens naar toe te leiden. Maar ik ben ervan overtuigd dat je dat met veel geduld moet doen. Mensen hebben tijd nodig om te veran deren, organisaties hebben tijd nodig. Je moet niet te snel willen, maar wel vooruit durven kijken." Op de vraag of Steenhuis nog verder dan Vaassen kijkt, antwoordt hij niet. Maar dat het niet zijn eindpunt is, dat staat vtast. LANGEDIJK - Op zaterdag 13 januari van 11.00 tot 15.00 uur houdt het Centraal Magazijn van Regionale Thuiszorg Open Huis. U kunt het nieu we gebouw bezoeken en met eigen ogen zien hoeveel artikelen geleend, gehuurd en gekocht kunnen worden als hulpmiddel of verpleegartikel. Magazijnmedewerkers geven uitleg over het gebruik van de artikelen en bij vertrek ontvangt u een leuke attentie. Vroeger had elke gemeente zijn eigen kruisvereniging en zijn eigen maga- zijn(tje). Een paar keer per week was het mogelijk om hulpmiddelen en ver- pleegartikelen op te halen als je lid was van de kruisvereniging. Later fuseer den die plaatselijke kruisverenigingen tot een grote Stichting Interkruis Kennemerland. De plaatselijke maga zijnen bleven bestaan omdat de service aan de leden zo dicht mogelijk bij huis diende te blijven. Toch was ook dat niet klantvriendelijk omdat deze magazij nen maar beperkte openingstijden had den. In plaats van al die plaatselijke maga zijnen kwam er vorig jaar één groot magazijn aan de Laanenderweg te Alkmaar, met als grote verbetering dat de artikelen worden bezorgd en weer opgehaald, voor leden zelfs gratis! Een enorme stap vooruit in klantvriende lijkheid. De vestiging aan de Laanenderweg was tijdelijk en nu is er dus een gloednieuw onderkomen voor het Centraal Magazijn aan de Bijlestaai 7 te Broek op Langedijk op het industrieterrein Zuiderdel. Twee eigen vrachtauto's en eigen chauffeurs brengen dagelijks arti kelen thuis en halen ze na een tele foontje ook weer op. Ook nu voor leden gratis en voor niet-leden f 40,00 bezorgkosten (brengen en halen). Gebruikelijk is het om de bezorging binnen 24 uur te doen, maar bij haast kan ook dezelfde dag nog worden bezorgd. HEILOO - Deze maand gaat in Libris- boekhandel Deutekom een kinderboe kenproject, van start: het Libris-lees- feest. In en rond de boekhandel wor den verschillende activiteiten georgani seerd. Er verschijnt een speciale krant met boekentips, wetenswaardigheden, verhalen en gedichten van kinderen. De bedoeling is dat kinderen door dit leesfeest in de boeken duiken en zo in de ban van het lezen raken. In deze speciale krant staat ook een grote puzzel waarmee prachtige prijzen te winnen zijn. Er worden makkelijke en moeilijke vragen gesteld over 26 kinderboeken, die tussen 15 januari en 17 februari in de boekhandel staan uit gestald. Voor elke provincie is er een hoofdprijs beschikbaar, een boeken pakket van f 250,00. Daarnaast krijgen de driehonderd inzenders met de mees te goede antwoorden het speciale 'lees- tientje'. HEILOO - Naar aanleiding van een ingezonden brief in de Uitkijkpost van vorige week, bereikte de redactie een reactie van de gemeente. De briefschrijver (RJ. Tames) verbaas- 'de zich erover dat de speeltoestellen in de vroege motgen verwijderd werden, terwijl in een eerder overleg met de gemeente juist gevraagd was het bewuste pleintje te ontzien. Op dit schrijven heeft de gemeente, bij monde van de heer Geerlings, verbaasd gere ageerd. Tijdens de rechtszitting, waar de voor genomen sloop van het gymnastieklo kaal behandeld werd, constateerde de rechter dat de speeltoestellen in de sloopvergunning niet werden genoemd. De gemeente betoogde daarop dat vóór de sloop de speeltoestellen in vei ligheid gebracht moesten worden, het geen, aldus de gemeente, door nijvere plantsoenarbeiders was gedaan. Na de sloop keren de toestellen terug naar De Driestal, zo belooft de gemeente. In overleg met de omwonenden zal de exacte plek bepaald worden. HEILOO - Voor alle leden, donateurs, deelnemers en vrijwilligers van de Rode Kruis-afdeling Heiloo is er vrij dag 12 januari een nieuwjaarsreceptie van 16.00 tot 17.30 uur in het Rode Kruisgebouw aan het Slimpad 16c in Heiloo. Tijdens deze bijeenkomst zui len de vrijwilligers van de activiteiten welfare en de telefooncirkels in het zonnetje worden gezet. Zij proberen mensen die behoefte heb ben aan sociaal contact samen te bren gen en een gevoel van veiligheid te geven, waardoor ze langer in hun eigen woonomgeving kunnen blijven wonen. Het Rode Kruis heeft in Heiloo ook de speel-o-theek, die speelgoed uitleent aan kinderen met een handicap. Achterliggende gedachte daarbij is dat spelen goed is voor de lichamelijke en geestelijke ontwikkeling. Wie inlichtin gen wil of zich als vrijwilliger wil aan melden, kan contact opnemen met Suzan Louweret, tel. 072-5334467, of met Janneke Gankema tel. 072-5330161 (na 17.00 uur). HEILOO - Deze zomer is in de Uitkijkpost de 'Thuistest' aan de orde geweest. Een toetsingsbrochure, waar mee Senioren zelf hun huidige huisves ting kunnen beoordelen voor wat de woonomgeving, de veiligheid en het gebruiksgemak betreft. De Werkgroep Seniorenhuisvesting Heiloo (WSH) heeft toen toegezegd een aantal wonin gen in Heiloo op die merites te zullen beoordelen. Inmiddels is dat gebeurd, hetgeen een aantal positieve en nega tieve ervaringen heeft opgeleverd. Positief was men in het algemeen over de bereikbaarheid van voor het dage lijkse leven belangrijke zaken, zoals winkels, huisartsen en dergelijke, waar bij overigens de apotheken wat minder scoorden. Deels werden in de woonom geving volledig afgescheiden fietspa den gemist en vooral negatief was men over het aantal banken onderweg, iets wat wel van groot belang werd geacht. De veiligheid in en om het huis werd in het algemeen als goed ervaren, maar mede als van groot belang. Wat het gebruiksgemak van de huisvesting betreft, beschikken geen van de onder zochte woningen over woon- en slaap vertrekken op dezelfde verdieping. Ook een rechtstreekse verbinding slaap- en badkamer ontbrak en beide zaken werden toch als zeer belangrijk onderkend. Tenslotte was geen van de woningen geschikt voor rolstoelgebrui kers, wat met het ontbreken van de éénverdiepingbewoning het wel belangrijkste euvel opleverde. Toch is men zich daarvan onvoldoende bewust. Juist in verband daarmee is op vele plaatsen het zogenaamde OWOG-pro- ject (Over wonen van ouderen gespro ken) gestart, hetgeen ook in Heiloo het geval zal zijn. Vaak zijn door middel van kleine verbeteringen heel goede resultaten te bereiken. Belangrijk is echter wel dat u een duidelijk beeld krijgt van uw woning en woonomge ving. Door uitwisseling van ervaringen met anderen, kunt u in het OWOG- project actief meedenken over uw woonsituatie en hoe de daarin optre dende knelpunten worden aangepakt. Het OWOG-project start volgende week. De bijeenkomsten vinden plaats op de dinsdagen 16 januari en 6,13 en 27 februari in 't Trefpunt en duren van 10.00 tot 12.00 uur. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Als u geïnteres seerd bent kunt u zich nog opgeven bij de Stichting Ouderenwerk (tel. 072- 5331297) of bij mevr. Stienstra (tel. 072- 5339217). De kosten van deelname bedragen f 10,00 (inclusief koffie en documentatiemateriaal). Parkeerperikelen bij 't Loo Als inwoner van Heiloo mag je met recht trots zijn op het vernieuwde win kelcentrum 't Loo. Een gezamenlijke inspanning van de winkeliers en het gemeentebestuur hebben er voor gezorgd dat hier aan Heiloo-promotie is gedaan. De herinrichting van het gebied heeft met name een verandering van de ver keersafwikkeling in het gebied tot gevolg gehad. Indien iedereen zich aan de spelregels houdt dan kan het centra le plein tot een ontmoetingsruimte uit groeien. Helaas moet vastgesteld wor den dat steeds meer automobilisten het plein gebruiken als parkeerplaats. Zelfs gaat men al zo ver om met de auto tot aan de geldautomaat bij de bank te rij den. Als burger verwacht je dat ook de poli tie haar steentje bijdraagt aan het in goede banen leiden van het verkeer. De praktijk heeft helaas uitgewezen dat de politie hier geen enkele priori teit aan toekent en dat de stadswachten die ook dit probleem signaleren de agenten niet kunnen bewegen om via een proces-verbaal corrigerend op te treden. Wij hebben de afgelopen maand kun nen zien dat de politie prima in staat is om actie te voeren voor hun salarisei sen. Het zou toch niet teveel gevraagd zijn als de politie ook actief wordt op terreinen waarvoor wij over politie beschikken. Ik hoop dat de politie bij 't Loo eens daadwerkelijk gaat optreden tegen foutparkeerders. Van het opma ken van proces-verbaal gaat in ieder geval ook naar anderen een preventie ve werking uit. P.H. Rusch HEILOO - Vishandel Schong: voor veel mensen in Heiloo en omgeving een begrip. Zaterdag 13 januari wordt het vijftig jarig bestaan van de zaak gevierd door de familie Schong. In een gesprek met meneer en mevrouw Schong sr. komt duidelijk de liefde voor het vak naar voren. Hoewel zij enige tijd geleden de winkel aan de Kennemerstraatweg sloten en stopten met werken, staan ze hun zoon Huib dagelijks met raad en daad ter zijde. Hij opende begin juli een nieuwe zaak in 't Loo, op een steenworp afstand van de plaats waar zijn vader vroeger met de haringkar stond. „Liefde voor het vak? Nou ja, je bent er in opgegroeid, je weet niet beter!" ver telt Schong sr. Al voor de verhuizing van Emond aan Zee naar Heiloo speel de hij in de viswinkel van zijn vader. Aan de Kennemerstraatweg werd de zaak voortgezet. In 1971 nam Huib het van zijn vader over. Met de steun van zijn vrouw wist hij een reputatie op te bouwen die tot ver buiten Heiloo bekend is. „Goede kwaliteit verkopen werkt gewoon prettig," verklaart Schong. In de loop der jaren is er heel wat gebeurd. De visvangst ontwikkelde zich, transport werd verbeterd en voor al het assortiment veranderde. „Het heeft te maken met de vakanties naar het buitenland," legt Schong uit. „Mensen proeven daar bijvoorbeeld paella, zalm, zwaardvis... Wanneer ze thuiskomen, gaan ze op zoek naar deze HEILOO - Veel mensen beginnen een nieuw jaar met goede voornemens. Niet meer roken en afslanken zijn daarbij de toppers. Wat de Heilooër gemeente raad zich heeft voorgenomen is niet bekend. Wellicht hebben ze besloten om de raadsvergaderingen wat zakelij ker en korter te houden. Voor het aan wezige publiek op de tribune wet zo prettig. De eerste vergadering in het nieuwe jaar was in ieder geval redelijk kort. De agenda speelde daario, ook zeker een rol. Veel belangrijke, beter gezegd dis cutabele punten stonden er niet op het programma. Maar je weet maar nooit welke voornemens tijdens deze raads vergadering een rol hebben gespeeld. Commissie bezwaarschriften Het eerste agendapunt betrof de benoeming van voorzitter en leden van de commissie bezwaarschriften (zie ook elders in deze krant): drie externe* leden en twee leden vanuit de raad. Daarnaast nog de benoeming van plaatsvervangende leden. De externe leden werden conform het collegevoor stel benoemd. Vanuit jJe raad werden drie kandidaten naar voren geschoven, te weten de heren Daas en Pleizier als mede mevrouw Schoutsen-Bolten, zodat de raad hierover moest stemmen. Deze stemming viel uit in het voordeel vaa de heer Daas en mevrouw Schoutsen-Bolten. Stationsweg Alle fracties vonden het een goede zaak dat met aanwonenden overleg is geweest over de herinrichting van de Stationsweg. Maar over de wijze van herinrichting van de Stationsweg (elders in deze editie vindt u een uitge breid artikel hierover) was niet ieder een even gelukkig. De heer Pleizier (GroenLinks) blijft zich zorgen maken over de veiligheid van de fietsers. Een fietsstrook direct aan de smalle rijweg stelt niets voor. Pleizier pleitte voor het instellen van éénrichtingsverkeer op een aantal belangrijke doorvoerwegen en zou als nog de Ewisweg willen doortrekken naar de Vennewatersweg. Ook D66 (de heer-Swart) vond de gekozen oplossing voor fietsers niet ideaal. Het was verstandiger geweest als het fietspad achter de bomen was aangelegd. De keuze voor een rotonde bij de Heerenweg was voor D66 nog geen uitgemaakte zaak en daarom moeilijk verteerbaar. Misschien waren andere oplossingen wel beter. Mevrouw Worm (CDA) was daarente- HEILOO - Op uitnodiging van de stichting voor natuurgeneeskunde Arbor Vitae vertelt Ans Hoornweg op maandag 15 januari over buitenaardse wezens, hun werelden en hun bedoelin gen. Ans Hoornweg zegt vanuit een verre planeet hier op aarde te zijn geïn carneerd.. Ze heeft van jongsaf aan con tact met bewoners van andere plane ten. Wie meer over haar ervaringen wil weten, is vanaf 20.00 uur welkom in de gereformeerde kerk aan de .Noordergeeststraat in Heiloo. De toe gang bedraagt f 10,00. Voor informatie kunt u bellen met 072-5330523. Mevrouw E.T.M. Schoutsen-Bolten (CDA). gen blij met de rotonde (altijd al een wens van het CDA). Wel waarschuwt zij voor problemen op de rotonde bij langdurig gesloten spoorbomen. Ook het CDA is niet overtuigd van het nut van de fietsstroken. Er ontstaat nu een schijn-veiligheid, aldus mevrouw Worm. Het CDA zou de opstelruimte bij de Kennemerstraatweg tot één rij strook willen beperken. Mevrouw van Gelder-Kop (Heiloo2000) was positief over de aan dacht voor de bewoners. Zij juicht elke verbetering toe, want slechter dan het nu is kan het niet, is zij van mening. Daarom is het zaak zo snel mogelijk met de renovatie te beginnen. Voor de WD (de heer ten Hacken) is het colle ge er in geslaagd een goed plan voor de herinrichting op te stellen, al zal de omvang van het autoverkeer daar niet door veranderen. De doorstroming op de Stationsweg moet zo goed mogelijk worden gewaarborgd, reden waarom van de VVD de afslagstrook bij de kruising Kennemerstraatweg mag wor den gehandhaafd. Twijfels De heer van IJperen (PvdA) kan wel akkoord gaan met het profiel maar heeft twijfels over de rotonde en de kruising Breedelaan. Volgens Van IJperen zal binnen tien jaar een andere oplossing voor de rotonde worden gezocht. De uitvoering van de kruising Breedelaan vindt hij tegenstrijdig. Een verhoogde kruising duidt op gelijk waardige wegen, maar het college wil de voorrangsregeling ten gunste van de Stationsweg handhaven. Dat is niet met elkaar te rijmen. In de beantwoording van het college stelt wethouder ten Hoope dat de rotonde is gekozen omdat niet alleen Huib Schong sr. tweede van links) met zijn ouders en echtgenote in de viswinkel aan de Kennemerstraatweg op 13 januari 1971. lekkernijen. De laatste tien jaar is dat langzaam gegroeid." Mevrouw Schong beaamt dat ze zelf ook vaak en graag vis eten. „Het is goed voor de gezondheid natuurlijk en het verveeld nooit." „Iets hartigs gaat er altijd wel in," lacht Schong. Scandinavië Na bijna vijfentwintig jaar een zaak te hebben geleid, is het moeilijk afbouwen voor het echtpaar. Schong: „De komen de tijd zal ik m'n zoon helpen in de win kel. Daarna zie ik wel. We hebben wel ideeën over reizen." Zijn vrouw knikt. „Vooral de Scandinavische landen trekken ons. Ja, we zoeken toch weer de visserij op." Schong vertelt dat hij het 'zo'n machtig gezicht' vindt, een haven met wiegende bootjes. Mevrouw Schong is al wel met hobby's bezig. Zo heeft ze een oude liefhebberij weer opgepakt: tekenen en schilderen. Trots toont ze ook een pop die ze zelf gemaakt heeft, met een lief gezichtje en prachtige kleren. „Eigenlijk heb ik het er nu nog te druk voor, maar ik ben van plan in het najaar op schilderles te gaan. Bloemen, abstract, alles kan," vertelt ze. Feest Zaterdag wordt een bescheiden feest gevierd met de familie, waaronder de tachtigjarige moeder. Zij is uiteraard trots op de zaak van haar kleinzoon, die inmiddels de vijfde generatie Schong vertegenwoordigt in de visbranche. De klanten van de viswinkel zullen kunnen delen in de feestvreugde: er zullen aanbiedingen zijn en alle kinde ren krijgen een ballon. De heer en mevrouw Schong zien er naar uit. „Erg leuk zo'n feest!" om er dan peinzend aan toe te voegen: „Maar je beseft wel ineens hoe snel de tijd gaat." Marlies Helder. Foto: Hans Heus. HEILOO - In haar nieuwe en alweer derde theaterconcert getiteld 'Right place, wrong time' zingt en vertelt Marlies Helder op volkomen eigen wijze over winnaars en verliezers, man nen en vrouwen en de zin en onzin van het bestaan. Een concert om naar te kijken en te luisteren. Een avond vol humor, vitaliteit en passie. De teksten zijn voornamelijk van Marlies Helder, de muziek werd gecomponeerd door haar en Bas Odijk. Te zien op vrijdag 19 januari, aanvang 20.15 uur. Entree f 22,50, CJP/65+ f20,00. Vlaamse Zeep Woensdag 31 januari doet Els de Schepper met haar voorstelling 'Vlaamse zeep' De Beun aan. Deze Vlaamse vedette is wereldberoemd in België. Zij heeft een stem uit duizen den en een uitstraling die ieders hart wint. Met haar typisch Vlaams- /Nederlandse humor beschikt ze over alle ingrediënten voor de verovering van Nederland. Deze tweede one woman show wordt muzikaal begeleid door Franky de Cock. Aanvang 20.15 uur, entree f 20,00, CJP/65+ 17,50. Kaarten zijn verkrijgbaar van maandag Els de Schepper. tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur aan de kassa van Theater De Beun, telefoon 072-5333156. aanwonenden maar ook de commissie daarvoor heeft geopteerd. Zijns inziens hoeven er ten aanzien van de rotonde geen problemen te worden verwacht indien de spoorbomen zijn gesloten. Hij benadrukt dat de fietsstrook een echte fietsstrook is en geen fietssugges- tiestrook. Dat houdt in dat auto's niet op deze strook mogen stilstaan of par keren. Voor het college is een goede doorstro ming van het verkeer bij de kruising Kennemerstraatweg een noodzaak. Daarom is niet gekozen voor het opstellen in één rij. Minder goede door stroming vanuit de Stationsweg zou grotere rijvorming op de Kennemerstraatweg tot gevolg hebben en dat is niet wat het college beoogd, aldus Ten Hoope. De kosten voor het project bedragen f 800.000,00. De raad kon zich uiteindelijk wel met het voor stel verenigen. Alleen de heer van De heer Avan Yperen (PvdA), IJperen (PvdA) had nog steeds over wegende bezwaren en stemde tegen. Boekelermeer-Zuid Als onderdeel van de ontwikkeling van het bedrijventerrein Boekerlermeer is in gezamenlijk overleg met Alkmaar een nota van uitgangspunten opgesteld. Mede op basis van die uitgangspunten zal een samenwerkingsovereenkomst worden opgesteld. Van het college kwam de vraag of de raad met deze uitgangspunten kon instemmen. Hoewel de raad zich met de uitgangspunten kon verenigen kreeg het college toch alvast wat richtlijnen voor de toekomst. Vooral een ambtelij ke notitie betreffende een verslag van een gesprek van de provincie met Alkmaar en Heiloo riep nogal wat ver ontrusting op. Uit deze notitie zou kun nen worden opgemaakt dat dé provin cie ook zwaardere industrie op het bedrijventerrein zou willen en dat in de toekomst uitbreiding van het bedrij venterrein mogelijk zou moeten zijn. Voor de heer Borst (CDA) moeten alle voordelen voor Heiloo nog zichtbaar worden. Hij wil dat alle kosten die moeten worden gemaakt in het kader van het zo goed mogelijk instandhou den van de woon- en leefsfeer in de toekomstige exploitatie worden mee genomen. De heer Stofkreef (WD) vindt dat met het uitgeven van bedrijventerrein pas mag worden begonnen als de zoge naamde 'by-pass' van de A9 is geregeld en als voor grote bedrijven de ontslui ting op de nieuwe infrastructuur gere- aliserd is (toegang via de Smaragdweg). Wethouder mevrouw Wuijster stelt dat er een ruime groene buffer tussen industrieterrein en omgeving in de exploitatie zal worden meegenomen. Of overige kosten ten behoeve van voorzieningen buiten het plangebied in de exploitatie kunnen worden meege nomen zal een kwestie zijn van zorg vuldig en moeizaam onderhandelen. Ook voor het college is de by-pass een absolute voorwaarde. Hoewel de pro vincie vindt dat zwaardere industrie ook op het bedrijventerrein zou moe ten worden toegelaten, houden Alkmaar en Heiloo vast aan de afspra ken dat uitsluitend bedrijven vallende in de categorie 1 tot en met 3 zullen worden toegelaten met eventueel een uitloop naar categorie 4. Overige agendapunten Eén van de agendapunten betrof het nemen van een Viertal voorbereidings- besluiten als voorloper op het wijzi gen/vaststellen van bestemmingsplan nen. Met het vaststellen van deze voor- bereidingsbesluiten wil het college onder meer voorkomen dat in de betreffende gebieden zonder vergun ning gronden kunnen worden 'omge- grond' ten behoeve van bloembollen cultuur. De raad ging hiermee accoord Voorts stond de aankoop van een woning aan de Spanjaardslaan op de agenda. Met name de bijbehorende grond (4900 m2) is voor de gemeente van belang in verband met de toekom stige exploitaite van het woningbouw plan Zuiderloo. De raad ging zonder discussie akkoord met de transactie. Een ander agendapunt betrof de uit voering van groot onderhoud aan Hp Westerweg tussen Slootenslaan en Vennewatersweg. Kosten f 105.000,00. Onderhandelingen voor grondverwer ving zullen worden gevoerd om daar mee ook aan het langzame verkeer meer aandacht te kunnen schenken. Zowel GroenLinks (de heer Pleizier) als het CDA (mevrouw Worm) vonden het vreemd dat nu nog moet worden onderhandeld over grondverwerving. Volgens mevrouw Worm is gelijktijdige aanpassing voor auto- en fietsgebruik voordeliger. Nu zijn de fietsers opnieuw de dupe. Maar wethouder ten Hoope acht uitstel niet verantwoord. De weg is uitermate slecht en daarom is groot onderhoud noodzakelijk. Dat werd ook door de raad ingezien en het voorstel kreeg daarom aller goedkeu ring.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 6