Burgemeester Schoof sluit samengaan Heiloo, Limmen en Egmond niet uit a Burgemeester Brommet: Geen woorden maar daden Vermeer-lezing in Heiloo ■m PAGINA 8 UITKIJKPOST - 10 JANUARI 1996 HEILOO - Tijdens de nieuwjaarsbij eenkomst van het gemeentebestuur, dinsdag 2 januari in het Open Huis, hield burgemeester Nico Schoof zijn nieuwjaarstoespraak. Hieronder treft u een aantal passages uit deze toespraak aan. „Het achter ons liggende jaar heeft sail lante lioogtepunten gekend. Het is een 'Heiloo 1300'-jaar geweest dat er zijn mocht. De herdenking van Willibrords komst heeft heel wat mensen in bewe ging gezet en ik hoop dat vele van die activiteiten ook dit jaar weer in enige vorm worden voortgezet. Gedenk waardig was ook de oplevering of start van projecten, die zowel het aanzien van het dorp verbeteren als ook in een sterke behoefte voorzien. Ik noem dan het centrumgebied 't Loo en omgeving, de bouw van woningen en ouderentref- centrum aan de pastoor van Muyenweg, de voortgaande bouw op een goed kwalitatief niveau in Ypestein, de opening van een zorgloket voor ouderen in combinatie met de oplevering van een aantal in trek zijnde zogenaamde koppel-woningen." „In vogelvlucht wat terugkijkend stel ik met genoegen vast, dat in Heiloo de Heilooërs veel mans zijn. Dat is niet alleen de verdienste van ons, het gemeentebestuur, maar ook van onze medewerkers, die hun uiterste best doen en die ons respect verdienen. Het is ook een verdienste van heel veel besturen en individuele burgers. Er kan heel wat, er gebeurt ook heel wat, veel mensen zijn actief om van Heiloo voortdurend een fijne woonplaats in het groen te maken. Daaraan werken is ieders opdracht ook in 1996." „De afdeling sociale zaken staat klaar om met veel elan de nieuwe Algemene Bijstandswet zo uit te voeren dat men sen effectief en op menselijke maat geholpen worden, zoveel mogelijk aan werk en in ieder geval financieel. Stimulerend als het kan, streng als het moet. Op verkeersgebied, toch een ter rein waar veel Heilooërs aandacht voor vragen, staat ook weer het een en ander te gebeuren. De herinrichting van de Stationsweg, die in nauw overleg met de bewoners vorm heeft gekregen, moet de verkeersbelasting meer draag lijk maken." „Op het vlak van welzijn en sociaal cul tureel werk zullen de eerste maanden sterk in het teken staan van het zoeken naar de essenties van overheidsbe moeienis en de sterke positie van de instellingen en de burgers zelf. Pijnlijke keuzes zullen niet uit kunnen blijven. Burgemeester Nico Schoof. Met elkaar zullen we de juiste keuze moeten zien te doen tussen enerzijds het verschuiven van verantwoordelijk heden naar burgers zelf, in daadwerke lijke en in financiële zin, en anderzijds het bereikbaar houden van belangrijke voorzieningen voor iedereen." „Naar het zich laat aanzien zal het jaar 1996 ook van betekenis zijn voor de bestuurlijke omgeving waarin wij ons bevinden. Voldoet de bestuurlijke orga- nis'atie rondom Alkmaar nog wel als we EGMOND - „Waarschijnlijk sneller dan wij zelf hadden gedacht zullen wij met onze buurgemeenten ten noorden of ten zuidwesten van ons in gesprek zijn over samenvoeging." Deze woor den sprak burgemeester Brommet van Egmond in zijn nieuwjaarstoespraak die hij op 2 januari hield voor 'zijn' Egmonders. De gemeente Egmond zal, zo beloofde de burgemeester, het gesprek niet uit de weg gaan, want zij heeft twee jaar geleden zélf de discussie gezocht met Bergen en Schoorl, en ver volgens met Heiloo., Limmen en Akersloot. Burgemeester Brommet benadrukte wel dat deze gesprekken niet vrijblij vend kunnen zijn en dus op afzienbare termijn tot resultaat moeten leiden. „Het heeft geen zin," aldus de burge meester, „om elkaar alleen maar bezig te houden met abstracte discussies zon der daadwerkelijke stappen te zetten, die de toekomst dichterbij brengen." Burgemeester Brommet wil alleen die samenwerkingspartners kiezen, die in principe ook instemmen met een even tuele samenvoeging. In het aangaan van een samenwerking die een toe komstige samenvoeging zou moeten afwentelen ziet Brommet geen heil. Felle discussies Het afgelopen jaar bestempelde de burgemeester als 'roerig'. Hij doelde daarmee onder andere op de felle dis cussies over het bestemmingsplan Boulevard, het betaald parkeren en de aanieg van de niéuwe randweg om Egmond. Ook memoreerde Brommet de uitbreiding van het dorpshuis Hanswijk, dat in 1996 afgerond wordt met de aanbouw van een nieuwe vesti ging van de stichting Regionale Thuiszorg, de zandsuppletie en de her- ziening van het bestemmingsplan lan delijk gebied, dat binnenkort in de openbare discussie wordt gebracht. Ook in het komende jaar zullen ver schillende onderwerpen de tongen in de Egmonden los maken, verwacht de burgemeester. Over de vormgeving van de boulevard, die een echt visitekaartje van de badplaats moet worden, de ont wikkeling van Egmond aan den Hoef en de woningbouwplannen voor de Mosselaan. De nieuwjaarsrede van Brommet hield ook een waarschuwing in. Egmonders zijn, in tegenstelling tot het verleden, inmiddels zeer betrokken bij de poli tiek. Vaak en veel en soms luidruchtig geven zij daar blijk van. „De politici moeten hiernaar luisteren," aldus de burgervader, „maar ervoor zorgen dat niet altijd de hardste schreeuwers gelijk krijgen. Er zijn immers ook velen die belang hebben bij een bepaalde ont wikkeling en er niet zo hard over schreeuwen, of dat niet willen of kun nen doen", aldus burgemeester Brommet. de behoeften van de stad en regio voor de komende 25 jaar proberen te over zien? Medio februari zullen de vier gemeenteraden discussiëren over de binnenkort uit te brengen rapportage met betrekking tot de samenwerkings mogelijkheden tussen Egmond, Limmen, Akersloot en Heiloo. Die dis cussie kan niet vrijblijvend eindigen. Het doel van die samenwerking zal zijn hoogwaardige dienstverlening tegen lagere kosten dan wanneer ieder apart zou handelen. Wat mij betreft zal in 1996 in ieder geval de samenwerking sterk toenemen. De betrokkenheid van Heiloo en Limmen op elkaar lijkt logisch. Aansluiting van Egmond is gelet op een aantal relaties met Heiloo goed voorstelbaar. Akersloot is wel kom maar zal voor zichzelf een keuze moeten maken. Als op zoveel terreinen samenwerking goed blijkt te zijn, dan is samengaan uiteindelijk een -betere oplossing." „Ik zeg dit mede omdat van rijkszijde op een forse schaalvergroting wordt afgekoerst en het verstandig lijkt keu zes zoveel mogelijk zélf te maken. Als het tot schaalvergroting moet komen, lijkt een stevige gemeente met zo'n 40.000 inwoners ten zuiden van Alkmaar een heel geschikte optie, vooral als, en ik heb dat al vaker gezegd, met Castricum en in haar kiel zog wellicht Uitgeest en misschien Akersloot, inspirerend kan worden samengewerkt aan de kwaliteiten van ons wat meer landelijke gebied. Binnen zo'n optie is geen sprake van een afwending van de stad Alkmaar." Samen sterk yoor onze inwoners. Onder dit motto sloot ik vorig jaar mijn toespraak af. Oog en aandacht voor elkaar hebben is essentieel en niet afhankelijk van de schaal van het bestuur. Dat wordt door mensen zelf ingevuld en dat vind ik in deze tijd van schaalvergroting een heel geruststel lende gedachte. Niet het gemeentebe stuur bepaalt de kwaliteit van de lokale samenleving, dat doen de mensen zelf. Ik spreek graag de wens uit dat wij in 1996 oog en aandacht voor elkaar zul len hebben." Prijswinnaars kerstexpositie Tintoretto HEILOO - De kerstexpositie van Tintoretto die op 23 december door wethouder Roelof Bos geopend werd, kan een succes worden genoemd. Gemiddeld waren er zo'n 70 tot 90 belangstellenden per dag, die geïnteres seerd rondkeken in de versierde Muziek- en Dansschool Heiloo, waar de expositie was ingericht. Wegens de weersomstandigheden werd besloten om op nieuwjaarsdag de deuren niet te openen voor bezoek, aangezien het rondom de school erg glad was. De bezoekers van de expositie werd gevraagd de mening over de schilderij en via een stembiljet kenbaar te maken. In een viertal categorieën kon steeds één schilderij als beste worden aangewezen. De prijswinnaars konden schildermateriaal voor een waarde van f 150,00 uitzoeken. De uitslag van de wedstrijd was als volgt: in de categorie 'Buiten schilde ren' kreeg Hilly Goedhart met 'Nijenburg' de meeste stemmen. Tweede werd Theo Boots en derde was Gerard Blom. In de categorie 'Algemeen (aquarel/pentekening)' was de eerste plaats voor Annie Vreeker met 'Hybiscus'. Tweede werd Niesje Bootsma en op de gedeelde derde plek kwamen Toos Noom en Theo Boots. Nel Tjaden kreeg in de categorie 'Algemeen (olieverf/gemengde tech niek)' de meeste stemmen met haar 'Haven'. Plaats twee was voor Janny Veenstra en Jan Hoek volgde op de derde plaats. Bij de 'Portretten' viel het dubbelportret van Bertus van Haasteren door Adriaan Zoon het meest in de smaak. Nico Dekker kwam met zijn zelfportret op plaats twee en Hilly Goedhart werd derde. Frans voor beginners HEILOO - Januari is bij uitstek de maand om vakantieplannen te maken. Terwijl het buiten koud en donker is, droom je'binnen weg van zonnige zomermaanden in een warm land. Gaan we dit jaar naar Portugal of pak ken we Italië? Voor velen is Frankrijk een favoriete vakantiebestemming. In De Ypsalon in Ypestein begint 24 januari een cursus Frans voor diegenen die meer willen zeggen dan slechts 'bonjour' en 'au revoir'. De cursus omvat 13 lessen, de kosten zijn f 40,00 per maand exclusief het boekengeld. Voor inlichtingen kunt u bellen met 072-5340358. Bergbeklimming in Alaska HEILOO - Als eerste activiteit in het nieuwe kalenderjaar staat bij het Nivon Heiloo een dia-lezing door de heer Klaas Wierenga op het programma. Hij brengt daarin verslag uit van de poging van vier Nederlanders de ruim 5300 meter hoge Mount Foraker in Alaska te beklimmen - een tocht die zeker niet zonder tegenslagen is verlopen. Deze berg ligt in het Mount McKinly National Park in het noordwesten van Alaska en de temperatuur kan daar dalen tot zo'n 40 graden onder nul. De lezing wordfgehouden op zaterdag 13 januari in het Open Huis en begint oni 20.00 uur. De entreekosten bedra gen f 2,00 voor Nivon-leden, f 1,00 voor jongeren en f 4,00 voor andere belang stellenden. De Openbare Bibliotheek zorgt als gebruikelijk voor een kleine tentoonstelling van boeken over het betreffende gebied. Damclub Heiloo HEILOO - Uitslagen onderlinge com petitie: P. Zwart - L. Koersen 2-0, M. Out - A. Valkering 2-0, F. Schouten - N. Ligthart 1-1, C. v. Lieshout - P. Heyne 2- 0. Tussenstand; Ligthart 23 uit 14, Schouten 20 uit 14 Valkering 19 uit 14, v. Lieshout 17 uit 13 en Out 16 uit 12. Workshop passe-partout snijden HEILOO - Inzet Galerie en Lijstenmakerij zal binnenkort een workshop passe-partout snijden orga niseren. Vakmensen leren u de fijne kneepjes om tot een prachtige passe- partout te komen, natuurlijk met een haarscherpe uitsnede en mooi afge werkte hoeken. Ook komen verschil lende soorten passe-partouts aan de orde; welke soorten het beste kunnen worden toegepast bij diverse schilder en tekentechnieken. Elke deelnemer krijgt tijdens de cur susavond een passe-partoutsnijder en materiaal ter beschikking om het zojuist geleerde in de praktijk en onder begeleiding te oefenen. U kunt ook een eigen werkstuk meenemen, bijvoor beeld een prent, aquarel of foto. Het formaat dient ongeveer 30 bij 40 centi meter te zijn. Indien u geïnteresseerd bent, is het raadzaam om u snel in te schrijven. U kunt kiezen uit twee avonden: dinsdag 6 en donderdag 8 februari, beide van 19.00 tot 22.00 uur. De kosten bedragen f 30,00 en dienen voldaan te worden bij inschrijving. Daarvoor kunt u tot 31 januari terecht bij Inzet aan de Raadhuisweg 10 in Heiloo, tel. 072- 5336433. Candlelight-concert AKERSLOOT - Op zaterdag 20 janu ari zal het Bourdon-ensemble een candlelight-concert verzorgen in de dorpskerk aan het Dielofslaantje in Akersloot. Het Bourdon-ensemble bestaat uit Anique van Neer (viool), Wout van Wilgenburg (cello), Jan van den Berg (fluit), Ina Hesse (klarinet) en Loes Geuzebroek (piano). Deze musici kennen elkaar van het Noordhollands Philharmonisch Orkest waar zij aanvoerder zijn van hun 'groep'. Het programma heeft als thema 'Muziek uit Wenen'. De lessenaars van het vijftal zullen gesierd worden met werken van Haydn, Mozart en Schönberg. Schönberg streefde in zijn Kamersymphonie Opus 9 een hoge mate van transparantie na. De eerste schreden op weg naar de 'moderne' muziek worden hier nog niet gezet, wel is al voelbaar dat hij zich gaat afzetten tegen de klassieken en romantici. Alban Berg bewerkte deze Kamersymphonie voor een kleine bezetting. In deze bewerking wordt het effect dat Schönberg beoogde ver sterkt. Iets dat niet van iedere bewer king gezegd kan worden. De kerk gaat open om 19.30 uur. Aanvang van het concert om 20.15 uur. Reserveren voor deze avond is gewenst. De toegangsprijs bedraagt f 12,50 CJP en Pas 65+ f 7,50 en kinderen tot 12 jaar betalen f 1,00. Voor inlichtin gen en reserveringen: tel. 0251-312598 of 313221. Beginnerscursus karate HEILOO - Karatevereniging Funakoshi begint het nieuwe jaar weer met een beginnerscursus karate. Vanaf 12 januari is er iedere vrijdag van 19.00 tot 20.30 uur een training voor begin ners. De lessen worden gegeven in de gymzaal aan de Burenweg, achter het politiebureau. Geïnteresseerden kun nen ook eerst komen kijken of een gra tis proefles nemen. De trainingen omvatten drie onderde len: kihon, kata en kumite. Kihon bestaat uit basisoefeningen. Kata is een vaste serie verdedigingen en aanvallen tegen een denkbeeldige tegenstander. Bij kumite worden de technieken geoe fend meLeen partner. Karate is een sport waarbij alle spieren worden gebruikt. Het is goed voor con ditie, kracht, lenigheid, snelheid en coördinatie. De beoefening van karate verbetert ook de concentratie, en bevordert de zelfverzekerheid. Funakoshi is met ongeveer 450 leden de grootste karatevereniging van Nederland. De contributie varieert van 17 tot 27 gulden per maand (afhanke lijk van leeftijd). Voor dit bedrag kun nen leden ook trainingen volgen in de afdelingen Alkmaar, Amsterdam, Bergen en Schagen. IJsland, een onbejkend paradijs ALKMAAR - De IJslandse geschiede nis en cultuur zijn voor veel Nederlanders nog onbekend. Wie weet bijvoorbeeld dat IJsland rond 900 de oudste democratie teT wereld had, waar elke bewoner gelijk was voor de wet, de doodstraf niet bestond, de school gratis was en een verzekeringssysteem en een Kamer van Koophandel bestond? De IJslanders spreken een oude Noord-Europese taal die sinds de Middeleeuwen nauwelijks veranderd is. Wie hier wel eens wat meer over wil horen en zien of zelfs de taal wil leren, kan de lezing bezoeken die IJslandkenner Christian Favre geeft bij Instituut De Wester op vrijdag 19 janu ari om 20.15 uur. U krijgt in een boei ende dia-presentatie veel te zien van dit prachtige land en u kunt IJslandse hap jes proeven. Informatie en aanmelding: Instituut De Wester, telefoon 072- 5405543. Spreekuur VVD HEILOO - De VVD-gemeenteraads- fractie houdt donderdag 11 januari om 19.30 uuur spreekuur in het gemeente huis, ingang Raadhuisweg. Vragen en opmerkingen zijn uiteraard vrij, maar opgave vooraf aan de fractiesecretaris G.J. Stokreef (tel. 072-5338445) of de fractievoorzitter mevr. J.M. Cahn- Vogel (tel. 072-5332520) werkt een snelle en complete beantwoording in de hand. Cursus kunstgeschiedenis HEILOO - Aktief, trefpunt voor 55+, organiseert in het nieuwe jaar een cur sus kunstgeschiedenis waarbij bouw-, schilder- en beeldhouwkunst aan de orde komen. Gedurende acht bijeen komsten maakt u kennis met zowel oude als moderne kunst. Op het pro gramma staan onder andere: de Bergense School, beeldhouwkunst 20ste eeuw, de Haarlemse schilder Kees Verwey, kunstbeschouwing van een 17e en een 20e eeuws schilderij, voorberei ding op de excursie naar Haarlem. De eerste les is op dinsdag 13 februari van 9.30 uur tot 11.30 uur en wordt gehouden in het Open Huis te Heiloo. Docente is mevrouw Thea Keijzer. De kosten bedragen f 100,00 exclusief excursie. Voor opgave/inlichtingen: Aktief 55+, tel. 072-5331297 op werkda gen van 9.00 tot 12.00 uur. Over Wonen van Ouderen Gesproken Vier bijeenkomsten met veel informa tie over woonmogelijkheden voor ouderen, voor mensen van 55 jaar en ouder die willen praten over wonen als je ouder wordt. De bijeenkomsten wor den gehouden op dinsdag 16 januari, 6, 13 en 27 februari in 't Trefpunt, Westerweg 294 van 10.00 tot 12.00 uur. Kosten voor deelname zijn f 10,00. Voor opgave of meer informatie kunt u bellen met mevrouw Helen Stienstra, telefoon 072-5339217, of Stichting Ouderenwerk Heiloo, telefoon 072- 5331297. Pastor Klück neemt afscheid EGMOND - Na vijftien jaar met hart en ziel te hebben gewerkt, zal pastor Klück op 21 januari 1996 afscheid nemen van de Sint Adelbertus parochie. Dit wil het kerkbestuur niet ongemerkt voorbij laten gaan, temeer daar pastor Klück op deze dag ook wil gedenken dat hij in 1996 40 jaar pries ter is. Op 23 januari wordt pastor Klück 65 jaar. Het afscheid, het jubileum en de ver jaardag zullen worden gevierd tijdens de eucharistieviering die op zondag 21 januari zal worden gehouden. De vie ring begint om 10.30 uur en zal worden opgeluisterd door de drie koren van de parochie. Op deze dag zal pastor Klück ook een receptie worden aangeboden en wel van 14.00 tot 16.00 uur in café Swart te Egmond-Binnen. Het kerbestuur heeft een bankreke ning geopend, waarop een bijdrage gestort kan worden. Kerstmarkt Freinetschool HEILOO - De kerstmarkt van de Freinetschool werd dit jaar weer bij zonder goed bezocht door (toekomsti ge) ouders en kinderen. Alle kinderen hadden met hulp van ouders schitte rende versierselen gemaakt voor in de bomen. De markt werd opgeluisterd door kinderen die een muziekinstru ment spelen. Onder leiding van een ouder was daar een heus orkest van samengesteld. Verder was de markt voorzien van een kraam met allerlei presentjes uit de Wereldwinkel aan de Stationsweg. Veel kinderen liepen aan het eind met aller lei leuke fluitjes of sleutelhangers. Op woensdag 21 februari is er bij de Freinetschool een inloopochtend vanaf 9.15 uur. De peanuts van Double Stars Heiloo, met links sponsor Van Duin. Pannekoekentoernooi Double Stars Heiloo HEILOO - Zes teams uit Noord- Holland, Black Birds, Koedijk, Pirates, Rangers, Alcmaria Victrix en het orga niserende Double Stars Heiloo, hebben weer felle strijd geleverd tijdens het jaarlijkse peanuttoernooi in de sporthal Het Vennewater. Het toernooi, dat al jaren mogelijk gemaakt wordt door een bijdrage van Buro van Duin, werd uit eindelijk gewonnen door Rangers uit Schagen. Double Stars Heiloo legde op de derde plaats beslag. In de middag konden de peanuts zich tegoed doen aan de honderden pannekoeken die door de ouders en leden van Double Stars Heiloo aangevoerd waren. Het toernooi is een afsluiting van het seizoen, maar ook een start voor het nieuwe seizoen. Binnenkort beginnen de zaaltrainingen voor de jeugdteams. Nieuwe leden zijn bij Double Stars Heiloo van harte welkom. Men kan de eerste trainingen kosteloos meedoen om eens met een peanutbal, honkbal of softbal kennis te maken. De peanuts, een spel gespeeld door jon gens en meisjes van 5 tot 8 jaar, begin nen hun zaaltrainingen op zaterdag 3 februari van 12.00 tot 13.00 uur in de zaal aan de Burenweg. Voor meer informatie, ook over de andere trai ningstijden, kan men terecht bij Annelies Peters, telefoon 072-5333788 of Jan Vermeer, telefoon 072-5335690. HEILOO - Ondersteund door de Openbare Bibliotheek Heiloo organi seert de Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onderwijs een eenma lige Vermeer-lezing. Deze lezing vormt de start van het nieuwe cursusseizoen en vindt plaats op donderdag 18 januari van 14.00 tot 15.30 uur in het Open Huis in Heiloo. In het Haagse Mauritshuis is vanaf 1 maart de unieke tentoonstelling 'Johannes Vermeer' te zien. Voor het eerst wordt een tentoonstelling aan deze 17-eeuwse meester gewijd. De Mondriaan van de Gouden Eeuw wordt hij wel eens genoemd. Op het eerste gezicht maakte hij eenvoudige composities, waarachter bij nader inzien een rijke verbeeldingskracht en een ongeëvenaard technisch meester schap schuil gaat. Veel mensen kennen wel een schilderij van Vermeer, bijvoor beeld 'Het Melkmeisje' of 'Het gezicht op Delft'. Maar Vermeer zelf is een mysterie voor ons. Tijdens de lezing zal de docent ingaan op de betekenis die in het werk van Vermeer te vinden is. U krijgt inzicht in de symboliek die in de 17e eeuw gebruikt werd en in het bijzonder door Vermeer. Deze lezing is een uitsteken de voorbereiding op een bezoek aan de tentoonstelling, temeer omdat er op de expositie geen rondleidingen zijn toe gestaan. In Heiloo wordt de Vermeer lezing gegeven door kunsthistorica drs. Frederike Upmeije. Deze openbare lezing is voor iedereen toegankelijk en begint precies om 14.00 uur. De toegangsprijs is f 7,50. Reserveren is niet mogelijk en bezoe kers wordt aangeraden om tijdig aan wezig te zijn zodat u niet het risico loopt dat de zaal vol is. De Vermeer-lezing vormt tevens de Drs. Frederike Upmeijer. introductie van het nieuwe cursussei zoen in Heiloo. De Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onderwijs organi seert dit voorjaar drie cursussen: de Overzichtscursus Kunstgeschiedenis, de cursus 'Van Breitner tot Marte Röling' en de cursus 'Symboliek in de Kunst H'. Er zijn voor deze cursussen nog plaatsen beschikbaar. Het gratis programmaboekje met het volledige cursus- en excursie-aanbod is telefo nisch aan te vragen bij de Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onderwijs, telefoon 020-6655050. Het boekje is tevens af te halen bij de Openbare Bibliotheek. Politieberichten AKERSLOOT - Uit de tuin van een woning aan de Kerkemeer werd op 22 december de kerstboomverlichting ontvreemd. Tijdens de surveillance op 24 december werden drie bestuurders gecontroleerd op het gebruik van alcohol. Niemand had teveel alcohol gedronken. Op de A9 vond op 29 december een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. De veroorzaker van de aanrij ding bleek alcohol te hebben gedron ken. Proces verbaal werd opgemaakt. Vanaf het Churchillplein werd op nieuwjaarsdag een personenauto van het merk Opel type Kadett kleur groen ontvreemd. In de auto bevond zich de autoradio en diverse waardepapieren. Door de gladheid raakte de bestuurder van een personenauto op de A9 in een slip. Een aanrijding met een andere personenauto was niet meer te vermij den. Er was alleen materiële schade. Een andere automobilist werd ook door de gladheid verrast. Hij belandde met zijn auto in de sloot. Er was alleen schade aan de auto. Nieuws van Zwembad Loos HEILOO - Op dinsdag 19 december was er voor de allerlaatste keer diplo- mazwemmen voor het A- en B-diploma in zwembad de Beeck in Bergen. De official van de Nationale Raad Zwemdiploma's had op het laatste nip pertje afgebeld maar gelukkig vonden we de heer Bijkerk bereid deze taak over te nemen. De geslaagden zijn voor het A-diplo ma: Paul Bakker, Lianne de Reus, Lieke Berkhout, Annemarije Blokdijk, Joyce den Das, Kees van Diepen, Mike Hergaarden, Brenda van het Hul, Laura Noort, Kim Rotteveel, Glenn Ruitenbeek, Ivan Sindhunata, Sarin Twint, Willemien Visser, Thorsten Vlaspolder, Lesley de Winter. Diploma B: Sandra Bakker, Wendy Brouwer, Jasper Corts, Kevin Engelsman, Elbert Frantsen, Sophie Hafkamp, Dennis van Heuven v. Staereling, Danker-Jan Kolijn, Thijs Oostendorp, Pauline Slinger, Joeri Slot, Danielle Stevens, Bart de Waal, Nicola Watt, Shireen de Winter. NCVB Heiloo HEILOO - De viering van kerstavond 1995 ligt alweer even achter ons, maar is nog niet vergeten. Er waren een broodmaaltijd, muziek, zang en een boeiend kerstverhaal. De ongeveer 45 aanwezigen vonden het een fijne en zeker gezellige avond. Op dinsdag 30 januari komt Cees Jan Lont uit Nieuwe Niedorp. Hij is bekend vanwege zijn grote collectie droogbloe men. Hij houdt hierover een lezing waarbij de aandacht in het bijzonder uitgaat naar het telen en drogen van de bloemen. Daarna gaan de leden zelf aan de slag. Onder deskundige leiding wordt een Biedermaier-boeketje gemaakt. De- bijeenkomst vindt plaats in een zaal van de gereformeerde kerk aan de Noördergeeststraat en begint om 20.00 uur. Cursus snoeien HEILOO - Dat we moeten snoeien weten de meeste mensen wel, maar het waarom en hoe en het juiste tijdstip is vaak niet bekend. De antwoorden op deze vragen leert u in de cursus snoei en van Groen Advies Jeanine Jonker. Ze geeft al enkele jaren cursussen in tuinieren in deze regio. Met de cursus snoeien gaat zij in op een aantal zaken. Snoeiregels, snoeitijd, gereedschap, snoeigroepen en prak tisch snoeien. Met de vele meegebrach te materialen en het bij de cursus beho rende lesdictaat wordt op levendige en praktische wijze in vier lessen de theo rie van het snoeien besproken. Met enkele basisbegrippen leert u beter naar de planten om u heen te kijken. Met de nieuwe zienswijze gaat er een wereld voor u open. De praktijkles wordt met maximaal tien personen in één van de tuinen van deelnemende cursisten gehouden. Na de drie uur durende praktijk zit de cursus er op, maar met de opgedane kennis zal dit vaak pas het begin zijn van een goed gesnoeide tuin. De cursus start in de week van 22 janu ari, op woensdagochtend, van 9.00 tot 11.00 uur in Heiloo. De kosten bedra gen f 125,00 inclusief dictaat. Voor informatie en inschrijvingen: Jeanine Jonker, telefoon 072-5053646. Schilderen met bijenwas HEILOO - Het Nivon Heiloo biedt een nieuwe cursus aan: schilderen met bij enwas en warmte. De cursus bestaat uit vier lessen, die om de veertien dagen gegeven worden op donderdagmiddag. Schilderen met bijenwas stamt al uit de oudheid, ver voordat de olieverf was uitgevonden. Michael Bossom uit Engeland ontwikkelde moderne methoden om met gifvrije, gekleurde bijenwas en een lauwe strijkbout prachtige schilderingen te maken. Deze boeiende techniek levert direct resulta ten op. De lessen beginnen op 25 janu ari en worden gegeven door Irene Dicke. Op dinsdag 16 januari start een cursus boekbinden voor beginners. In negen lessen laat boekbinder Cees Mul zien hoe u een doosje of mapje kunt maken en tijdschriften moet inbinden. Een materialenpakket wordt verzorgd. Ook start deze maand een beestencur sus, waarin u in vier lessen leert een beer, haas of poes te maken met schar nierende poten en kop. Hier wordt eveneens een materialenpakket ver zorgd. Voor inlichtingen en aanmeldingen kunt u terecht bij Reina Mulder, tel. 072-5333127, of Lineke Muller, tel. 072- 5334576. Voorlichtingsavonden over bevallen ALKMAAR - Donderdag 18 januari houdt het verloskundig samenwer kingsverband Noord-Holland Noord een voorlichtingsavond over bevallen. In het Verloskundig Samenwerkings verband zijn alle gynaecologen, huisart sen en verloskundigen uit de regio Alkmaar vertegenwoordigd. De bijeen komst vindt plaats in het Medisch Centrum Alkmaar, zaal 2, Wilhelminalaan 12, Alkmaar, van 19.30 tot 21.30 uur. Verloskundigen uit de regio Alkmaar bespreken de poliklinische- en de thuisbevalling. Mevrouw C.A.R. van Meer-Tilanus, chef de clinique afdeling verloskunde MCA, vertelt over de kli nische bevalling. Na afloop is er gele genheid voor het stellen van vragen. Als u ook wilt komen, kunt u zich aan melden bij het informatiecentrum van het Medisch Centrum Alkmaar, tele foon 072-5483500. Kijk in de horeca HEILOO - Op zaterdag 13 januari vindt voor de zevende keer de landelij ke open dag Kijk in de Horeca plaats. Bijna 500 bedrijven zetten die dag hun deur open om jongeren en werkzoe kenden een kijkje in de keuken van de horeca te geven. Ook zijn leden van de Tweede Kamer uitgenodigd om kennis te komen maken met deze bedrijfstak. Voor Kijk in de Horeca worden er dit jaar 12.000 bezoekers verwacht. Belangstellenden krijgen een uitgebrei de rondleiding, zowel voor als achter de schermen van het horecabedrijf. Onder de deelnemers bevinden zich verschil-' lende soorten horecabedrijven: café, restaurants, hotels en fast food-bedrij- ven. In Heiloo opent Golden Tulip Heiloo aan de Kennemerstraatweg haar deu ren. Hier zal ook een vertegenwoordi ger van het horecaberoepsonderwijs aanwezig zijn om informatie te geven over beroepsopleidingen. Tocht langs de zijderoute HEILOO - Op donderdag 18 januari wordt in 't Trefpunt aan de Westerweg in Heiloo een dialezing gehouden over een trektocht langs de zijderoute in China. De reis, die gemaakt werd door de heer en mevrouw de Vries, voert langs verschillende landschappen, waaronder imposante gebergten, van Karachi in Pakistan naar China. Verder maakt u kennis met vreemde culturen, zoals de nomadische stammen en de Tibetanen, die in een berggebied in China wonen. Een bezoek aan de beroemde Chinese muur mag natuur lijk niet ontbreken. De reis eindigt in Peking. De dialezing begint om 14.00 uur, de entree is f 3,00 inclusief koffie of thee,

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 8